Cewnik

Zwężenie odpływu z prawej komory

.. ...serca pacjenta. Dostęp do serca uzyskiwany jest z żyły udowej. Niektóre przypadki wymagają operacji kardiochirurgicznej. Plastyka balonowa jest zabiegiem o wysokiej skuteczności i małej liczbie powikłań...

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...profilaktyką infekcyjnego zapalenia wsierdzia - zarówno przed jak i po zabiegu. Leczenie zwężenia odpływu z lewej komory. Walwuloplastyka lub zabieg kardiochirurgiczny w zależności od gradientu ciśnień...

Zapalenie wsierdzia

.. ...przerostowa ( HCM ); cewnikowanie serca; narkomania. Objawy kliniczne infekcyjnego zapalenia wsierdzia. podwyższona temperatura ciała - nieswoisty objaw; zmiany osłuchowe; nadmierna potliwość, osłabienie, zimne kończyny; bóle pleców; guzki Oslera ( bardzo rzadki, ale swoisty dla..

Angioplastyka (PTCA)

.. ...wprowadzenia specjalnego cewnika z balonikiem do tętnicy wieńcowej z przewężonym światłem. Cewnik z balonikiem wprowadzany jest przez nakłucie w tętnicy udowej ( w przypadku dużych zmian miażdżycowych w tych naczyniach można wykonać zabieg z dostępu do tętnicy ramiennej prowadzony za..

Wstrząs kardiogenny

.. ...tętnicy płucnej za pomocą cewnika Swana - Ganza oraz bezpośrednie monitorowanie ciśnienia tętniczego. Objawy wstrząsu kardiogennego. Objawy, których obecność jest niezbędna do rozpoznania wstrząsu kardiogennego: spadek skurczowego ciśnienia tętniczego poniżej 80 mmHg lub spadek o ponad..

Koarktacja aorty

.. ...wymaga zabiegu kardiochirurgicznego. W niektórych przypadkach stosowana jest angioplastyka balonowa. Cewnik zakończony specjalnym balonem wprowadzany jest do aorty przez tętnicę udową a następnie pompowany...

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...naczyń wieńcowych: EKG cewnikowanie jam serca ECHO serca z oceną przepływów ( Doppler ) zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej Holter - 24 godzinne badanie EKG badanie radioizotopowe ( SPECT ) Leczenie anomalii naczyń wieńcowych. W przypadku wrodzonych przetok tętniczo - wieńcowych..

Cewnik Swana-Ganza

.. Cewnik Swana - Ganza służy do monitorowania ciśnienia i saturacji krwi w jamach serca. Cewnik Swana - Ganza jest to elastyczna rurka zakończona balonikiem stosowana do pomiarów ciśnień w jamach prawego serca ( komora i przedsionek i tętnicy płucnej. Cewnik podłączony jest do monitora ciśnienia i EKG...

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. Cewnikowanie serca to badanie obejmujące cewnikowanie lewej i prawej komory, uwidocznienie aorty i pnia płucnego, dokonanie pomiarów hemodynamicznych i sprawdzenie ilości tlenu obecnego we krwi pobranej z jam serca. Cewnikowanie jest badaniem inwazyjnym. Instrumentarium wprowadza się przez wkłucia do tętnicy..

Przezskórna walwuloplastyka zastawki pnia płucnego

.. ...wprowadzeniu specjalnego cewnika zakończonego balonikiem do prawego serca. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent leży na stole, a do jego żyły udowej w prawej pachwinie wprowadzona jest igła ze specjalną koszulką z tworzywa sztucznego. Po uzyskaniu dostępu do naczynia..

Walwuloplastyka balonowa zastawki aortalnej

.. ...wprowadzeniu specjalnego cewnika zakończonego balonem do serca pacjenta ( dostęp taki sam jak w przypadku angioplastyki - PTCA ). Po umiejscowieniu balonu w miejscu pierścienia zastawkowego balon jest pompowany - co powoduje poszerzenie pierścienia zastawkowego. Średnica balonu dobierana..

Balonowa angioplastyka koarktacji aorty

.. ...do aorty specjalnego cewnika zakończonego balonem. Po ustaleniu dokładnej pozycji balonu - tak by jego położenie było zgodne z miejscem zwężenia balon jest pompowany powietrzem. Przez cały czas zabiegu lekarze obserwują cewnik w aorcie na monitorach podłączonych do aparatu..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...określonych wskazań ( cewnikowanie serca, koronarografia, badania izotopowe, rezonans magnetyczny. Celem leczenia niewydolności serca jest poprawa jakości życia chorych, wydłużenie czasu przeżycia oraz zapobieganie progresji zmian chorobowych. Leczenie CHF zawsze uwzględnia zarówno..

Koronarografia

Koronarografia

.. ...badanie naczyń wieńcowych cewnikiem wprowadzonym przez tętnicę udową ( lekarz nakłuwa ją w pachwinie pacjenta ). Koronarografia wykonywana jest w pracowni hemodynamiki w pozycji leżącej i znieczuleniu miejscowym. Do tętnicy udowej wprowadzana jest tzw. koszulka naczyniowa a przez nią..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...piersiowej, ECHO serca, cewnikowanie prawego serca ). Najbardziej wartościową metodą badania serca jest ECHO serca ( badanie ultrasonograficzne ). W przypadku ostrej tamponady worka osierdziowego w USG serca ( ECHO serca ) widoczny jest płyn w jamie osierdziowej powodujący ucisk okresie..

Przeznaczyniowe zamykanie ubytków międzyprzedsionkowych typu 2

.. ...bezpośrednio balonem cewnika nie powinna przekraczać 38 mm ( wielkość dostępnego obecnie największego okludera Amplatza; średnica ta jest zwykle o 1/3 większa od maksymalnej średnicy ubytku mierzonej w badaniu ECHO 2D; ocenia się, że około 3/4 ubytków typu wtórnego można zamknąć tą..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...uszkodzenie przerosłej mięśniówki w lewej komorze serca za pomocą cewników wewnątrznaczyniowych ( bez konieczności otwierania klatki piersiowej ), operacyjne nacięcie lub wycięcie przerosłej mięśniówki...

Kardiowersja

.. ...wprowadzonej do serca za pomocą cewnika naczyniowego. Jest to jednak metoda stosowana bardzo rzadko. Kardiowersję elektryczną wykonuje się w znieczuleniu. Pacjent musi być na czczo. Dożylnie podaje się lek, który wywołuje kilkuminutowy sen. W tym czasie, pod kontrolą EKG, wyzwala się..

Zakrzepowe zapalenie żył

.. ...wstrzykiwane leki. Wszelkie cewniki ( np. szpitalne wenflony ) mogą także podrażniać ścianę żyły i wywoływać stan zapalny. Zmieniona zapalnie żyła jest pogrubiała, wyczuwalna na swoim przebiegu, skóra nad nią jest zaczerwieniona, bolesna, lekko obrzęknięta, ciepła. Leczenie zakrzepowego..

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...zwężenia wprowadza się cewnik. Naczynie w obrębie przewężenia rozszerza się za pomocą balonu. Zwykle na balonie umocowany jest STENT, który pozostaje w tętnicy i ma na celu zapobieganie jej ponownemu, szybkiemu zwężeniu. Niestety czasem stenty również mogą zarosnąć. Inną metodą leczenie..

Tętniak rzekomy

.. ...koronarografii. Wprowadzenie cewnika do serca za pośrednictwem tętnicy udowej uszkadza jej ścianę. Mimo kilkugodzinnego stosowania po zabiegu opatrunku uciskowego w okolicy pachwiny ( lub nadgarstka, jeśli zabieg był wykonywany z dostępu tętnicą promieniową - zależne od kliniki ) czasem..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...tradycyjnej ( zaopatrzenie tętniaka przez powłoki brzuszne ) lub do operacji wewnątrznaczyniowej ( poprzez specjalne cewniki wprowadzone przez tętnicę udową do aorty zaopatruje się tętniaka od środka )...

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...tętnice od wewnątrz za pomocą cewników z balonikami oraz zakładania stentów. Przy krytycznych zwężeniach konieczne jest obejście niedrożnego odcinka tętnic za pomocą przeszczepu naczyniowego lub sztucznego...

Biopsja mięśnia sercowego (biopsja serca)

Biopsja mięśnia sercowego (biopsja serca)

.. ...wprowadza się specjalny cewnik. Umożliwia to pobranie kilku wycinków, standardowo 5 - 7 wycinków o objętości 1 - 3 mm sześciennego. Pobrane wycinki są zabezpieczane w sposób odpowiedni do rodzaju planowanego badania ( np. zamrażane lub zatapiane w formalinie ). Poza badaniem..

Zabieg Rashkinda (atrioseptektomia balonowa)

.. ...dziecka specjalnego cewnika zakończonego balonikiem. Cewnik wprowadza się poprzez żyłę udową. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Po wprowadzeniu cewnika do prawego przedsionka serca i pod kontrolą obrazu rentgenowskiego, lekarz odnajduje miejsce, gdzie w przegrodzie..

Wenflon (cewnik naczyniowy, kaniula dożylna)

Wenflon (cewnik naczyniowy, kaniula dożylna)

.. ...Wenflon to najprostszy cewnik naczyniowy ( kaniula dożylna ), niezbędne narzędzie dzisiejszej medycynie. Wenflon można zakładać do żył ( najczęstsze zastosowanie ), ale także do naczyń tętniczych. Pozwala na stały dostęp do danego naczynia krwionośnego, bez konieczności wielokrotnego..

Nadciśnienie wtórne

.. ...konsekwencja zakładania cewników do naczyń pępkowych i powikłań w postaci zakrzepicy żyły nerkowej. W późniejszym wieku nadciśnienie naczynionerkowe jest zwykle związane z dysplazja naczyniowo mięśniową tętnicy nerkowej. Inną wrodzoną przyczyną nadciśnienia tętniczego dzieci jest..

Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa

.. ...pracowni hemodynamicznej. Cewnik zakończony miniaturową głowicą ultrasonograficzną wprowadza się do naczyń wieńcowych podobnie jak cewniki w czasie badania koronarograficznego. Badanie pozwala na uzyskanie przekrojów obrazujących światło naczynia oraz budowę jego ściany. Powikłania..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...ramiennej - cienkiego cewnika, za pośrednictwem którego podaje się środek kontrastujący silnie pochłaniający promieniowanie rtg. Pozwala to uzyskać dokładny obraz wnętrza naczynia i uwidocznić różne patologiczne zmiany, które w nim zaszły - na przykład obecność płytek miażdżycowych...

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...pozaustrojowym, 3.848 zabiegów koronarografii ( cewnikowań serca i naczyń krwionośnych ), 2.257 angioplastyk ( udrażnianie zwężonej lub zamkniętej tętnicy wieńcowej ) i założono 2.894 stentów. Nauka w Polsce PAP..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 27

.. ...miałam tylko raz, podczas cewnikowania diagnostycznego serca w ŚCCS w Zabrzu, wsytapił kilkakrotnie podczas badania, gdy lekarz wprowadzał cewnik do prawej komory mojego serducha. Byłam szczerze przerazona bo nigdy w życiu coś takiego mmnie nie spotkało, tętno 220 uderzeń na min. Na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 28

.. ...fizjologicznymi, czy zakładają cewnik??? mam jeszcze jedno pytanie: jakie badania wykonywalićcie przed zabiegiem ,bo moj lekarz nie zlecił mi nic, mam sie zgłocić do szpitala dzień przed i to tele. z góry dziękuje za odpowiedż. pozrdawiam ada - jednym z podstawowych powodów, dla których..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 59

.. ...krwiaki w miejscu wkłucia cewników - prawie zawsze wchłaniają się one bez śladu, po fazie przechodzenia przez wszystkie kolory tęczy.Częstość poważnych powikłań ablacji ocenia się na * 1%. To mało i dużo ( zwłaszcza w przypadku najmłodszych pacjentów a u takich też wykonujemy ablacje ),..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 9

.. ...mjejscu wkłuć?I czy bede musiała mieć zakładany cewnik do pęcherza moczowago? badanie elektrofizjologiczne Nie ma sprawy!!!!A gdzie masz mieć wykonywany zabieg?W jakim mieście? badanie elektrofizjologiczne..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 30

.. ...przed ablacja jest sie cewnikowanym? Lila, nie bylam cewnikowana... Skrepowana to malo powiedziane!!! Ale oni tez musza sie uczyc i nie sadze zeby robilo na nich wrazenie nagiej kobiety... W kazdym razie moje czestoskurcze pojawialy sie nagle podczas snu, ogladania tv, w pracy itp....

Częstoskurcz - ablacja - Str. 33

.. ...mnie widok wprowadzania cewnika przez żyłę szyjną wew. / sprawa żył udowych to już mniejszy strach. jak to wygląda w praktyce, proszę o odp. lub link ( może ktoś już o kiedyś opisał ) pzdr Może nie bedziesz musiała miec przez żyłę szyjna. Ja w ogóle nie myslałam o tym tylko chciałam sie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 61

.. ...uczucie gdy wywołali cewnikiem migotanie przedsionków: ) I okropny strach gdy podali Astmopent aby sprawdzić jak zareaguję po zabiegu. Udało się. Jestem zadowolona a wręcz szczęśliwa, żyję normalnie, bez leków i lęków. Miewam dodatkowe uderzenia, pojedyncze, czuję je. Wiem natomiast, że..

Echo serca - Str. 18

.. ...podstawie pomiaru w czasie cewnikowania serca nie większa niż 38 mm, bez istotnej hemodynamicznie niedomykalności zastawki trójdzielnej i innych wad serca. Wstępna ocena wielkości ubytku musi poprzedzać przezskórne zamknięcie ASD II. TEE pozwala z dużym przybliżeniem oszacować wielkość..

Echo serca - Str. 25

.. ...Najpierw musze isc na cewnikowanie. A tego sie boje cholernie, bo sie naczytalem w necie, ze to jest bardzo ryzykowne, bolesne i straszne i ze lepiej sie na to nie gdozic. 2. bez tego badania sie nie obejdzie. wiec czy mam sie na nie zgodzic i na co sie przygotowac? bo ma byc wklucie nie..

Echo serca - Str. 30

.. ...trzeba wygolic ( wole to w domu zrobic ), jak sie lezy tam na sali, czy cos podlaczaja. slyszalem cos o cewniku, ale balem sie dopytac. niech ktos mi powie dokladnie jak to wyglada i ile trwa to badanie...

Echo serca - Str. 35

.. ...niektórych ośrodkach cewnik wprowadza się z przedramienia. Czy to lepiej dla pacjenta czy gorzej? Szukać miejsca gdzie tak robią czy to bez sensu ?? Witam. Prosilbym p. Izę o interpretacje wynikow. Lekarz ktory robil mi echo nie powiedzial zbyt jasno tylko kazal sie nie martwic... Oto..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...kardiologów w owym czasie, cewnikowanie przekręciłoby mnie skutecznie. Dzisiaj został kołowrót: agorafobia i przyjmowane benzośmieci i wypadanie płatka czyli beta adrenolityki. Przyjmuję 7 lat konfigurację afobamu 0,5 2 razy diennie wraz z przestarzałym już trochę propranololem. Jestem..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...i usiłowałem wyrwać cewnik z przewodu moczowego, skutkiem tego było 3 krotne nieudane usunięcie cewnika, za każdym razem następowało blokowanie oddawania moczu, koszmar ! W efekcie cewnik miałem 50 dni. po wyjęciu stan zapalny, gorączka 5 dni . Piszę o tym szczegółowo aby ostrzec innych..

Zespół Fallota

.. ...zbywaja,ostatnio sie skonczylo na cewnikowaniu w warszawie i nic wiecej.u mnie w przychodni mowia ze powinnam sie dostac do jakiegos szpitala.co powinnam zrobic,skoro mnie nie chca? :( Marleno, serdecznie zapraszam Cię na ansze forum : http://www.forumsercedziecka.org.pl/ gdzie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...sali przeznaczonej do cewnikowań, w znieczuleniu miejscowym u dorosłych, a w znieczuleniu ogólnym u dzieci. Przez nakłucie żyły udowej wprowadza się przez nią do serca cewniki potrzebne do wykonania poszczególnych faz zabiegu. W pierwszej fazie, diagnostycznej, za pomocą balonika mierzy..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 23

.. ...wrowadzaja do serca cewniki cos Ci dzwoni tylko w ktorym uchu pozdrawiam Witam, mam sie zglosic do anina 16.09 a dzien pozniej miec badanie elektrofizjologiczne polaczane z ewent.ablacja( jesli bedzie potrzebna/mozliwa ). Poniewaz to wszystko bylo troszke w biegu zalatwiane nie dostalem..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...troche moczu i musi miec cewnik zeby mogli mierzyc ile odda moczu leki wspomagajace serce tez ma dalej ale juz w duzo mniejszych dawkach ogólnie jest prawie ok tylko ja nogi bola i ma popuchniete ale to sadze ze dlatego ze te nerki jeszcze nie pracuja do konca tak jak trzeba. A powiedz..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...- angiografię czyli cewnikowanie.Podawano mu kontrast który miał wykluczyć wieńcówkę i wykluczył. Nie wiem co teraz mam zrobić,gdzie się udać po poradę kardiologiczną. Mój lekarz prowadzący niewiele mi mówi raczej straszy. Syn bierze FUROSEMIDiENAP brał jeszcze BEMECORD ale odstawili mu..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...balkonikiem wyciągneli mi cewnik i pozwolili w ramach własnych potrzeb sie poruszać. Mówię całkowicie poważnie ,że migotające od ponad sześciu tygodni non stop przedsionki i salwy częstoskurczu komorowego znikneły ,serce umiarowiło się i teraz jest z dnia na dzień lepiej. Życzę..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...czytałam ale zanim miałam cewnikowanie i koronografie to co czytałam to wogóle sie nie pokrywało z prawdą ja po cewnikowaniu i koronografi jak mnie przywieżli mogłam wstać nawet chodzić przed wstawienie rozrusznika tak samo że bede to wszystko czuła nie spała a ja po 5 minutach spałam i..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. ...palenia? Moj mąż dzisiaj ma cewnikowanie serca prawego. Trochę się boi bo pewnie znowu mu podadzą nitroglicerynę po której będzie miał odjazd. No ale mamy nadzieję że teraz już go nareszcie wypuszczą do domu. W szpitalu jest już prawie 3 tygodnie a miał być kilka dni. Wzięli go na..

Po ablacji - Str. 3

.. ...miejscach wkłuwania cewnikow, wszystko czułem co sie dzieje w sierodku, w trakcje ablacji miałem migotanie przedsionkow:( usuneli jedna droge dodatkowa ale odrazu wykryli druga ktorej lekarz sie bał usunac poniewaz przebiegała w dosc niebezpiecznym miejscu, wiec druga została , po..

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...zabiegiem zakładają cewnik ? W czasie zabiegu raczej koszulka, a nie piżamka ? A co z bielizną ? Mam nadzieję, że nie trzeba bez majtek ?! Lekarz nic nie wspomniał o szczepieniu na żółtaczkę, a ja zapomniałam zapytać. Monia ratuj i rozwiej moje wątpliwości : ) A tak poza tym to we wtorek..

Szybkie tętno - Str. 3

.. ...Agnieszko, Nie,nie zakładają cewnika,ale powiem Ci szczerze,że po ostatnich doświadczeniach z robieniem siusiu na basen,to chyba chciałabym cewnik. Po drugie - na stole leży się nagusieńko jak Cię Pan Bóg stworzył.Ale na nich to nie robi żadnego wrażenia,uwierz mi. A możesz napisać u..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 2

.. ...koronografie serca i wchodzili cewnikami do serca 2szt cos tam grzebali ale to nie bili nic nie czułem jak * zyłki * sie przesówaja po prostu ruszaja i zero bólu I jeszcze jak mozesz ewelinko papisz twoim zdaniem punkty w których odczuwałas ból podczas zabiegu ??? czy wypalanie trwa..

Syndynafil na nadciśnienie płucne

.. ...ubytku miałam robione cewnikowanie i przegroda jest szczelna, takze to nadciśnienie nie jest wynikiem rekanalizacji. Juz od kilku lat choruje na nadcisnienie płucne i lekarze mowią ze narazie jest * stabilnie * a jesli cos by sie działo to sproboja podac mi jakies leki. Witam muj maz ma..

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...pozwala na wprowadzenie cewnika z prawego do lewego przedsionka. Drożnośc otworu owalego pozostaje zachowana u 25 % osób dorosłych. Byłam niedawno na kontroli kardiologicznej i chcę się podzielić z Wami radosną nowiną - otwór w sercu mojej córeczki zrósł się samoistnie. Szczerze mówiąc..

Ablacja - Str. 8

.. ...zrobimy to pani założy nam cewnik więc chcąc nie chcąc trzeba się zmusić i kropeleczki z siebie wydusić!!! A po zabiegu napewno trzeba sie troszkę oszczędzać. Ja szybciej się męczę i mam zadyszkę, noga mnie już nie boli. Przykro mi, że nie mogę odwiedzic siłowni czy sali traningowej, ale..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 11

.. ...mogę wstać, czemu mam cewnik, co to jest ta rura - i od początku: co się stało.... ). Trwało to około tygodnia. Cierpliwie stałam przy nim i godzinami odpowiadałam na pytania, opowiadając dwa miesiące wstecz ( tyle leżał w szpitalu przed zatrzymaniem krążenia ). U męża punktem zwrotnym..

Jakie są objawy WPW?

.. ...przewodzenia energią za pomoca cewnika wprowadzanego do serca najczesciej przez zyłe udowa.To jest jak gdyby ,,wypalenie * dodatkowej przegrody.pRawidłowo wykonany zabieg uwalnia chorego od napadów czestoskurczu na reszte zycia aczkolwiek sporadycznie zabieg trzeba powtórzyc poniewaz..

Szmery u dziecka i mała dziurka między komorami

.. ...zabiegu, który nazywa się cewnikowaniem serca. Dziecko usypia się, a następnie przez tętnicę udową lub tętnicę szyjną ( zależy od lekarzy przeprowadzających zabieg ) wprowadza się cewnik, a przy jego pomocy tzw. sprężynkę, która zatyka ubytek.Zabieg ten trwa ok. 2 godzin., 1 - 2 dni po..

Interpretacja koronarografii

.. ...Koronografia z uzyciem dwoch cewnikow, echokardiografia Epikryza Pacjentka 58letnia z choroba niedokrwiennaserca przyjeta do kliniki w ramach ostrego dyzuru z powodu zawalu miesnia sercowego bez uniesienia odcinka ST. W wywiadzie stan po zawale miesnia sercowego oraz stan po..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...wszczepiają zastawkę cewnikami przez aortę. Coś w stylu embolizacji. Nie wiem dokładnie, może się mylę, ale obiło mi się kiedyś o uszy.. Mój brat chorował na niedomykalność zastawki od urodzenia. Leczył się w WOKu w Zabrzu. Najpierw u prof. Z. Religi, później u prof. Zębali. Lekarze..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 2

.. ...koronarografię, czyli cewnikowanie serca przebyłam wiele razy, zawsze w szpitalu. To badanie robi się w znieczuleniu miejscowym. Jest może nieco nieprzyjemne, ale nie miałam w czasie jego trwania żadnych problemów. Owszem, trzeba przed nim podpisac zgode, bo jest to badania..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 6

.. ...badan( koronarografia,cewnikowanie serca,biopsja miesnia sercowego oraz wszczepienie ICD ) a ja sluchalem a pozniej wystraszony szedlem na kazdy zabieg.Ryzyko jakiego kolwiek powiklania siega 0,5% - 1%,a kazdy organizm inaczej reaguje, Wczoraj mialem ten zabieg przez ręke nieprzyjemna..

Dodatkowe skurcze - Str. 159

.. ...stricte zajmują i robią cewnikowanie serca i tętnic płucnych. dodam, że pacjenci tak zwani PILNI czyli z niewydolnoscią juz oraz silnymi objawami klinicznymi czekają na wizyte bądz termin w Centrum Chorób Serca w Zabrzu ok 6 miesięcy.... no to tyle u mnie. nawet mi się płakać nie chce,..

Dodatkowe skurcze - Str. 308

.. ...oraz zabiegi na sercu ( cewnikowanie serca, operacje na zastawkach i tętnicach wieńcowych ). Poza tym migotanie komór może wystąpić w następstwie innych zaburzeń rytmu serca, jak: wczesne skurcze dodatkowe, częstoskurcz komorowy lub blok przedsionkowo - komorowy. * Nieźle nas lekarze..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...poszerzyć zastawkę w czasie cewnikowania serca, używając specjalnego cewnika z balonikiem. Jeśli udaje się uratować noworodka, zawsze wymaga on w przyszłości następnych operacji, a najprawdopodobniej wymiany uszkodzonej zastawki. Duże dzieci początkowo mogą nie mieć objawów, później..

Druga operacja zastawki

.. ...nadcisnieniu plucnym ewentualne cewnikowanie prawostronne. Inne badania w zalezności od schorzen dodatkowych. wazna jest oczywiście opinia prowadzącego kardiologa - czy i gdzie operowac ( na marginesie to nie w Aninie ani w Zabrzu robi sę najwięcej operacji zastawkowych w Polsce... ) Czy..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...możliwość założenia cewnika? Pozdrawiamy serdecznie i czkamy na Kike, która już niedługo powinna dac znać... Czesc wszystkim. Kurcze , jaga 0,5 proc smiertelnosci ??? to jakies dziwne dane. moga one uwzgledniac rowniez ablacje u dzieci. u milisinskich bowiem serduszko jest tak male, ze..

Zwiężenie zastawki aortalnej i zabieg z balonikiem

.. ...polega na wprowadzeniu cewnika przez nacięcie w tętnicy udowej lub szyjnej . Do niego wprowadza się sondę zakończoną balonikiem. Gdy balonik dojedzie do zastawki aortalnej zostaje nadmuchany do odpowiedniej wielkości i porzesza się zwężona zastawka. Zabieg nazywa się fachowo cewnikowanie..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...przeprowadzane echo serca, cewnikowania serca, RTG itp. w celu kontroli tych wszystkich wad i ich wspólnego oddziaływania na siebie. Po wizycie wrześniowej, a potem pażdziernikowej ub.r. na oddziale kardiologii stwierdzono, że przegroda międzyprzedsionkowa zamknęła się samoistnie,..

Ataki arytmii serca

.. ...magnetycznego zlokalizowanym w cewniku – elektrodzie pozwala na przestrzenną lokalizację końcówki cewnika. ·Czas fluoroskopii ograniczony do minimum ( ok. 3 min. ) – wprowadzenie cewnika do jamy serca ( dla wprawnych operatorów – ok. 1,30 min. )...

Zespół hipoplazji lewego serca

.. ...misiecy. czekamy teraz na cewnikowanie i drugi etap operacji w łodzi. na jakim etapie leczenia jest twoje dziecko? z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz! Witaj Elu, Juz myslalam, ze nikt nie odpowie na moj apel - tym bardziej ucieszyla mnie wiadomosc od Ciebie. Moja Marta ma 21 miesiecy..

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. ...się dowiedziałam ze cewnikowanie serca wykazało ze narosło bardzo dużo naczyń obocznych,których nie są w stanie wszystkich pozamykac wzwiązku z tym operacja została odwołana a lekarrze zastanawiają się co robic.Powiedzieli mi ze to dośc skomplikowany przypadek.Niweiem co mam dalej..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 224

.. ...uspienie, intubacja i cewniki hahah ( pielegniarki by ze mnie nie bylo ) I mysle ze to wywolalo te ataki. mam nadzieje ze komus to pomoze, jesli ktos chcialby pogadac o tym albo zadac mi jakeis pyatnie to to jest moj email, malo uzywany wiec prosze sie nie gniewac jesli odpowiedz..

Krioablacja

.. ...jest coś takiego jak cewnik chłodzony. U mnie go stosowano oprócz przypalania. Nie to samo bo to chłodziło a nie mroziło. Tylko Bygdoszcz to robi a napewno jest bezpieczny i odwracalny? pytam bo bardzo się boję zwykłej ablacji. mielei mi zrobić modyfikację węzła zatokowo -..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 5

.. ...wydalanie przez jelita no i cewnik razem 4 szt ! ale z drugiej strony żyje !!!!! a to nie było wcale takie pewne jeszcze kilka dni temu bedzie ok !!! pozdrowienia dla Ciebie i rodziny ps bardzo sie ciesze ze mogłem Cie poznać !!! nasze klikania naprawde pomagająmi : ) jak wyjdzie do..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 35

.. ...dniach wyciągają dreny i cewnik i do pionu, pierwsze kroki, a dzień później już samodzielnie do toalety tak więc dzieje się to bławicznie, również starsi ludzie równie szybko dochodzili do siebie, zresztą ta operacja ma do życia przywracać a nie wpędzać w chorobę ! Moje gg: 10091443..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 38

.. ...usunięciem drenów i cewnika ) - chwilowe pogorszenie stanu - nie obawiaj się, szybko mija i nie wszyscy to mają. Witam! Ja po operacji zastawki aortalnej w 10 dobie dostałam migotań serca.Leki biorę do dziś i tak będzie do śmierci.Mam 56 lat.Po operacji jestem 2 lata.Przy większym..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...wykorzystuje się podczas cewnikowania serca , gdyz pozwala on na łatwe wprowadzenie cewnika do lewego przedsionka. Przy wycofywaniu sie z lewego do prawego przedsionka występuje róznica średnich ciśnien. Pozwala to odróżnić drożny otwór owalny od ASD., przy którym średnie ciśnienia są..

moja choroba serca

.. ...różniste badania łącznie z cewnikowaniem serca.I nic.Mając 26 lat,kiedy już nie miałam siły chodzić, trafiłam znowu na wizytę kontrolną do następnego kardiologa.Miałam wreszcie szczęście,że trafiłam na fachowca, który po dokładnym zbadaniu mnie,stwierdził obok zespołu WPW,zwężenie..

Tętniak w przegrodzie przedsionkowej z podejrzeniem przecieku

.. ...zamknięta ) potrtem jak juz cewnik z nia jest w środku serca jest ona otwierana ( tym samym ubytek zamykany ) a cewnik wycofywany C:Documents and SettingsstefanskaMoje dokumentyAmplatzer Septal Occluder.htm to jet akurat zdjecie Amplatzera , mój sym miła podwójną parasolke starflex..

Powiększenie łuku aorty

.. ...roku miałam zabieg zw. cewnikowaniem i zatakno mi colią dziurkę zatkaną błonką w żyle płucnej( do tej pory wszytstko jest z nią w porządku,colia sie wrosła i jest ok ) ale co innego mnie martwi,zaraz do tego dojdę,prosze o trochę cierpliwości... Mam anomalię aorty, w moim przypadku..

Drożny otwór owalny

.. ...wykorzystuje się podczas cewnikowania serca , gdyz pozwala on na łatwe wprowadzenie cewnika do lewego przedsionka. Przy wycofywaniu sie z lewego do prawego przedsionka występuje róznica średnich ciśnien. Pozwala to odróżnić drożny otwór owalny od ASD, przy którym średnie ciśnienia są..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 27

.. ...lekarz wprowadzając cewnik przez żyłę udową wypala obszary w sercu odpowiedzialne za zaburzenia. Trochę nieprzyjemne ( piecze ), ale do wytrzymania. Naprawdę warto! Już podczas zabiegu widziałam ( monitorowanie EKG ), jak serce się uspakaja. Eluzyno! W tym klubie to ja juz jestem od..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...ściągania wydzieliny z płuc, cewnik, wkłucie centralne, nie wspomnę o tych wszystkich czujnikach potrzebnych do monitoringu pracy serca i pulsu ). Niestety mama wazy ponad 120 kg, jest bezwładna, tak że 4 pielęgniarki ledwo radzą przy zmianie pozycji leżenia mamy. Sama nie mogę zdziałać..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 4

.. ...- wie..Zrobiono jej cewnikowanie i okazało się że nadciśnienie nie jest duże ( 50 ) - II grupa i nie za bardzo chcą jej włączyć jakieś leczenie np viagrę..gdyż twierdzą że jej to niewielki stopień i narazie się trzeba wstrzymać..żona się męczy jak każdy z tą chorobą ale nie tak bardzo i..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...nie wiem bo mam miec cewnikowanie we wtorek. Nie sadze zeby bylo nizsze bo juz wstepne badania z krwi wykazaly pogorszenie jakis parametrow. pozdrawiam, Ewelina Trzymaj sie Ewelino... Cześć. Miałam echo serca ok. 1,5 roku temu z powodu poszerzonej żyły głównej dolnej i granicznych żył..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 14

.. ...mmHg. Teraz mam mieć cewnikowanie serca, czy6 to konieczne , bo rózne są opinie. Pozdrawiam Hej wszystkim. To właśnie ja założyłam tą stronkę. Szukałam wszędzie pomocy dla mojego kochanego męża.Żeby trochę popisać z wami,dowiedzieć się coś nowego o tej chorobie i jak inni dają radę z tym..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...tylko tyle,a jak ty masz cewnikowanie i wychodzi, że nic ci się nie poprawia to chyba lekarze powinni wprowadzic ci coś innego. Słyszałam, że następnym krokiem jest lek zwany Bosentan, ale on chyba drogi, albo Prostanoids ( to chyba angielska nazwa nie wiem jaka polska ). Do Adi:..

Koronografia a angioplastyka

.. ...przy pomocy specjalnego cewnika metodą przezskórną. Decyzja co do konieczności wykonania zabiegu angioplastyki podejmowana jest na podstawie wyniku koronarografii. Ryzyko związane z zabiegiem oczywiście istnieje jak przy każdym badaniu inwazyjnym. Decyzję o poddaniu się diagnostyce/..

Implantacja stentu i wysokie ciśnienie

.. ...czy przy następnych cewnikowaniach będzie istniało podwyższone ryzyko że tętnica ulegnie znowu zatkanu ? Proszę bardzo o jakieś informacje . proszę o kontakt - krzysztof_goo@o2.pl witam mam pytanie; Otoz przeszłam zabiegi takie jak balonikowanie i nastepnie umieszczenia stentu w zbyt..

Ablacja i przygotowanie do niej

.. ...wyposażeniu są także komplety cewników - elektrod diagnostycznych, ablacyjnych, łączników, koszulek naczyniowych, prowadnic a także w pogotowiu powinna być możliwość wdrożenia czasowej i stałej stymulacji serca ( wszczepienie rozrusznika ), wykonanie badania echokardiograficznego i..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...wykorzystuje się podczas cewnikowania serca , gdyz pozwala on na łatwe wprowadzenie cewnika do lewego przedsionka. Przy wycofywaniu sie z lewego do prawego przedsionka występuje róznica średnich ciśnien. Pozwala to odróżnić drożny otwór owalny od ASD., przy którym średnie ciśnienia są..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 3

.. ...na intensywnej opiece/cewnikowanie serca/plus kroplowki,EKG,elektroanalizy itp.Nastepnie dwa tygodnie na takim pododziale dla chorych na serce,pelna kontrola/urzadzenia do kontroli serca sa przenosne to mozna bylo juz wychodzic/plus rezonans magnetyczny,diagnoza - zamontowanie..

Echo serca, czy ktoś ma coś podobnego?

.. ...udową wprowadzane jest cewnik , który wędruje po tętnicach, aorcie, aż do serca i wypada temp. 60 st. C uszkodzoną tkankę, która powoduje częstoskurcz. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, wykorzystuje się przy nim tylko znieczulenie miejscowe, a najczęstszym powikłaniem jest krwiak w..