Cholesterol i trójglicerydy

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...leki obniżające poziom cholesterolu, LDL i trójglicerydów we krwi, a zwiększające frakcję HDL, tzw. dobrego cholesterolu. Najczęściej wykorzystywane są dwie grupy leków hiopolipemizujących: statyny i fibraty. Do statyn zaliczamy na przykład simwastatynę ( Simvacard, Cardin, Simvacard,..

Triglicerydy (trójglicerydy)

.. ...jasna niż w przypadku cholesterolu LDL i HDL. Wiadome jest, że podwyższone stężenie LDL w osoczu a obniżone HDL wpływają na przyspieszenie rozwoju zmian miażdżycowych w naczyniach wieńcowych. Fakt, że nie do końca poznana jest rola triglicerydów w powstawaniu blaszki miażdżycowej bierze..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...). Badanie ogólne ( obecność mikroalbuminurii ) i posiew moczu. U wszystkich chorych zaleca się wykonanie badania EKG. Kontrola poziomu cholesterolu całkowitego i frakcji: LDL, HDL, oraz trójglicerydów...

Ezetymib (Ezetrol)

.. ...działania odnosi się do cholesterolu całkowitego, frakcji LDL i trójglicerydów oraz do stężenia apolipoproteiny B. Stosowanie leku wiąże się także ze wzrostem poziomu HDL, potocznie nazywanego dobrym cholesterolem . Ezetymib wywiera swoje hipolipemizujące ( zmniejsza poziom lipidów )..

Niedobór witaminy D naraża mężczyzn na choroby serca

.. ...poziom dobrego i złego cholesterolu oraz trójglicerydów. Niedobory witaminy D wiąże się z coraz większa liczbą chorób oraz z ogólnym ryzykiem zgonu. Wyniki naszych badań dowodzą, że są one ważnym czynnikiem ryzyka zawału serca - komentują autorzy pracy. Zdaniem naukowców, zwiększenie..

Echo serca - Str. 17

.. ...mam pytanie odnośnie cholesterolu i trójglicerydów , mianowicie 2 miesiące temu robiłam te 2 badania ( wyniki były ok , chol. 190 ) i wczoraj robiłam je również i o dziwo wyniki były podwyższone ( chol.227 ) . Czy podwyższone wyniki tych 2 badań mogły wyniknąć z tego że przeddzień..

Echo serca - Str. 18

.. ...wyniki są następujące : Cholesterol 227 mg/dl HDL 51 mg/dl LDL 136 mg/dl Trójglicerydy 206 mg/dl Proszę mi odpowiedzieć czy moje wyniki są aż takie straszne , nie dość że choruję na nerwicę lękową i boję się zawału to tu jeszcze takie coś . Mam 35 lat 170 wzrostu i 82 kg - czy moja..

Echo serca - Str. 40

.. ...lat , małą nadwagę , cholesterol i trójglicerydy w normie . Ostatnio również robiłam całą morfologię i wszystko wyszło w normie za wyjątkiem RBC - 4,16 , OB - 11 i CRP - 6,4 . Matwię się tym CRP ponieważ wyczytałam że podwyższone CRP wskazuje na zagrożenie u danej osoby zawałem . Pani..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...powodują podniesienie cholesterolu, trójglicerydów miażdżycę i wiele innych chorób.Dobre ( omega3 ) niwelują to, co popsuły te pierwsze. W Łodzi przeprowadzono badanie kliniczne polegające na wzbogaceniu diety pacjentów po stentowaniu tętnic o tłuszcze nienasycone:EPA,DHA..

Trigly to trójglicerydy?

.. ...parze z podwyższonym cholesterolem. Jaki jest wynik cholesterolu? Leczenie zbijające wysoki poziom trójglicerydów polega na zastosowaniu odpowiedniej diety bogatej w kwasy omega - 3 ( np. dieta rybna ) i leczenia farmakologicznego. jeśli jest to wynik przy normie do 140 to dieta powinna..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...wyniki badania krwi i mam;cholesterol calkowity 203.53mg/dl HDL 42mg/dl .LDL93,01 mg/dl ,trojglicerydy 342.6 mg/dli jeszcze pisze w uwagach LIPEMIA lecze sie na nadcisnienie tetnicze co robic zeby poprawic te wyniki i co jest tego przyczyna nadmiar tluszczu w diecie a lekarz nie..

Trójglicerydy i lipemia - Str. 2

.. ...zioła z artykułu pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * .Napiszę ci jak mu się poprawiły wyniki,które pamiętam:HDL 26 na 52,...trójglicerydy z 230 na ok.90,a całk.z 280 na 210..W dalszym ciągu stosuje dietę i zioła.Pływa często ze 3 razy na tydzień.I rzucił leki,bo mu szkodziły na ątrobę i..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 12

.. ...normalizują, poprawiają profil cholesterolu i obniżają stężenie trójglicerydów etc.Ponadto zachęcam do stosowania ćwiczeń interwałowych - są wręcz zbawienne dla serca w przeciwieństwie do ćwiczeń wytrzymalościowych. Bardzo polecam książkę All Sears * Zdrowe serce * , naprawdę warto ja..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...proponuję sobie zbadać cholesterol i trójglicerydy - mam podobne objawy tylko, że tętno skacze mi do 230 na minutę. Również podejrzewają WPW, ale ataki tętna zaczęły mi się jak zacząłem pracować w pewnej firmie przy produkcji folii. Ja przynajmniej mam to na ekg i nikomu nie daję( co..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 180

.. ...to miałem podwyższony cholesterol i trójglicerydy. Przepisano mi leki, ale bolały mnie po tym mięśnie i stawy i kazano mi je odstawić - miałem podwyższone CPK. Ale po wyjściu ze szpitala takie „ataki” powtarzały się, czasami raz dziennie, czasami kilka razy dziennie,..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...pytania Darka, Ja mam cholesterol w normie, ale trójglicerydy za wysokie. I ciśnienie 100/120. Witam wszystkich.Właśnie odebrałem badania ze szpitala i prosił bym o jakąś opinie na ten temat bo nie mam o tym zielonego pojęcia. Trójglicerydy 517 U/l GGTP - R 245 U/l Alat 75 U/l z góry..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...obniża poziom złego cholesterolu! ) NALEŻY spożywać potrawy z kasz ( gryczanej, jęczmiennej ), muesli, miód zamiast cukru, potrawy z warzyw, potrawy z owoców, lecytynę, chrom, L - karnitynę, ząbek czosnku wieczorem, więcej ruchu, gimnastyka, brzuszki, pompki, spacery, biegi po trawie,..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...do lekarza,glukoza 62.cholesterol w normie.poradżcie co zrobić aby obniżyć trójglicerydy.muszę się przyznać ,że palę papierosy no i nie dawno stwierdzono u mnie nerwicę serca .czy to coś ma wspólnego na wyniki krwi?mam 35 lat ,160cm wzrostu no i ważę 47kg tak więc otyłości nie mam...

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 4

.. ...obniżających codziennie - mój cholesterol był podwyższony ,a lekarze twierdzili że to choroba dzidziczna .Dobre też są płatki lub otręby owsiane z wodą a nie z mlekiem , to też wyczytałam w internecie i też stosuję od czasu do czasu rano tak jak zalecała pani doktór w internecie ...

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...nią obniża się poziom cholesterolu, przede wszystkim frakcji LDL oraz trójglicerydów. Pojawiają się ciała ketonowe w moczu. Czy ketoza ma rację bytu na dłuższą metę?? Czy spożywanie dużej ilości tłuszczu przy jednoczesnej niewielkiej podaży węglowodanów, oprócz tego, że może doprowadzić..

Dodatkowe skurcze - Str. 101

.. ...oka nie mam, wartości cholesterolu mimo tuszy mam bardzo dobre, dobry HDL, niskie trójglicerydy, ja od kilku lat dbam o diete, mimo, że tego nie widac: ) - tusza. Chudnę, ale wolno. w piątek mam psychologa, boję się, że tam wybuchnę, że będe wyć jak ostatnia wariatka, jak tylko zaczynam..

Krew i mocz - co oznaczają te wartości?

.. ...0,96mmol/l żelaz0 16,6mmol/l cholesterol całkowity 3,o7mmol/l HDL 0,83mmol/l LDL - D 1,79mmol/l trójglicerydy 1,15mmol/l CRP 3,6mg/l glukoza 2,94mmol/l Obraz krwi obwodowej granulacyty pałeczkowate 2% granulacyty segmentoeane 56% granulacyty kwasochłonne 5% Limfocyty 36% Monocyty 1%..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa?

.. ...b.dobre.Wysokim,ogólnym cholesterolem nie przejmuję się,bo mam wysoki poziom dobrego oraz b.niski poziom trójglicerydów więc jest zachowana proporcja.Nie zamierzam rezygnować z diety,która wróciła mi zdrowie.Na diecie śródziemnomorskiej byłam przez wiele lat i nabawiłam się powyższych..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...zrobienia badań glukozy, cholesterolu, HDL ( * dobrego * ),LDL ( * złego * ), trójglicerydów, i test na ciała ketonowe. Oto wyniki przed stosowaniem diety: glukoza - 95,3 mg% ( 60 - 109mg% ) cholesterol - 214,5 mg% ( 130 - 200mg% ) cholesterol HDL - 54,6 mg% ( M:35mg% ) cholesterol LDL -..

Wąskie naczynia krwionośne oka

.. ...przyczyną wysoki poziom cholesteroku ogólny 237 LDL 156 HDL 60 trójgrycelidy 102 Przede wszystkim powinnaś skonsultować te wyniki ze swoim lekarzem, są zbyt wysokie, mi wyszedł LDL 122 i to jest już za dużo bo powinno być ponizej 100, HDL masz dobry, trójglicerydy powinny być poniżej..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 261

.. ...leczyli mnie na wysoki cholesterol i trójglicerydy. Wtedy to miałem dopiero zawroty głowy po tych lekach. Okazało się że zrobiłem badania krwi po niezłej wyżerce i dużej ilości piwa. Lekarz kazał mi odłożyć natychmiast leki na cholesterol po następnym ( niedawnym ) badaniu jego ilości w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 293

.. ...podwyższone trójglicerydy. Cholesterol mam ok. Całkiem możliwe, że te trójglicerydy mam podwyższone przez słodycze ( to podobno jedna z możliwych przyczyn ). Odkąd pamiętam przepadałem za słodyczami. Nadal przepadam ! Batoniki, czekolada, coca - cola itd. znajdują się w mojej codziennej..

Wysokie stężenie trójglicerydów poziom 717

.. ...wg.artykułu w internecie pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * S.Gromadzkiego.Dużo ćwiczy i stosuje nadal dietę.Schudł 7 kg,co nie jest bez znaczenia.Dziwi mnie ,że lekarze zamiast najpierw przez trzy miesiące obniżać cholesterol dietą,ćwiczeniami,ruchem,odpowiednim odżywaniem i..

Poziom trójglicerydów 717

.. ...triglycerides 3949.mg/dl cholesterol 670.mg/dl Cześć! Mam 15 lat, moja mama ma wynik 350 Trójglicerydow a ja słyszałam że norma to 150, czy to jest groźne? Pomocy! ja polecam lek ziołowy ,,prolipid * .Moja ciocia uzywa [bez recepty w zielarskim 23 zł].Już po 3 tygodniach diety..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...ostatnio robione wyniki cholesterol 424 i trójglicerydy 1060/to nie żarty/ ciśnienie 180/120. Ma dopiero 43 lata.Był u lekarza dostał leki doszło niby do normy,ale zaczeły się problemy z nogami .Bolą go palce u stóp tak jakby je ktoś łamał i nie może chodzić.Czy ma to jakiś związek z..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...pograniczu górnej granicy cholesterolu, trójglicerydów, ciśnienia, cukru. Niekiedy były wyzsze ale to nieznacznie. Ale się tym zbytnio nie przejmowałem bo uprawiałem sport. Niestety dopadł mnie zawał serca i mam wstawioiny stend. Prawdopodobnie spowodował go długotrwały stres. Dlatego..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 9

.. ...okazało: zbyt wysoki poziom cholesterolu ale co ciekawe to zarówno ogólnego jak i tego złego i dobrego też natomiast trójglicerydy są w normie. Ponieważ od kilku miesięcy stosuję dietę niskokaloryczną i niskotłuszczową i zażywam dużo ruchu na świeżym powietrzu( no może ostatnio trochę..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 30

.. ...Atoris 20( obniza poziom cholesterolu i trójglicerydów ).W ostatnich artykułach medycznych duzo pisze sie ostatnio o zespole bezdechów nocnych jako o potencjalnej przyczynie migotania przedsionków, sprawdzcie u laryngologa, czy nie macie kłopotów z nosem, zatokami itd.Pozdrawiam..

Złe samopoczucie po acardzie i tulipie

.. Mam podwyzszony cholesterol ogólny 226 i trójglicerydy 150 ,bola mnie czesto nogi,ale tylko w upalne dni,cisnienie od zawsze bardzo niskie - około 100/70,tetno 45 - 54,lekarz zapisał mi acard i tulip na obnizenie cholesterolu,po tych lekach czuje sie fatalnie - bóle w klatce piersiowej( uczucie ciezaru i..

Badanie na cholesterol i trójglicerydy

.. ...niedawno na badaniu krwi na cholesterol i wyszło mi coś dziwnego. Cholesterol całkowity 5,6 mmol/l przy czym jest to wartość graniczna wg tabelki natomiast trójglicerydy aż 5,85 mmol/l i jest to wartość 2,5 raza wieksza niż norma. HDL mam 1,16 mmol/l czyli dobrze. LDL niestety nie jest..

Wysoki poziom trójglicerydów

.. ...lat i takie oto wyniki cholesterol332 hdl nie podane( problem z policzeniem )ldl pow 400 trójglicerydy 2538( naprawdę )laborantka powiedziała mi że to bardzo żle co mi może grożic do kogo się udac i czy w moim wieku to nie jest przesada nadmieniam że jestem zawodowym kierowca mało ruchu..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...mg/dl. Co to oznacza??? Cholesterol LDL 145,6 mg/dl, cholesterol calkowity 253 mg/dl i cholesterol HDL 38,8 mg/dl. Prosze o pomoc. Dziekuje ; ) witam! trójglicerydy faktycznie są wysokie ale nie aż tak bardzo. ja miałem ostatnio 500 ponad i wiąże to z moim łakomstwem . ja bym się..

Trójglicerydy, wysoki poziom - Str. 2

.. ...internecie artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * autor Sławomir Gromadzki.Tam masz niezbędne wskazówki.Bardzo skuteczne.Sprawdzone. Witam mam 31 lat i od pewnego czasu problem z nadcisnieniem ktore jest leczone. Prosilbym o interpretacje wynikow poniewaz zabardzo ich nie rozumiem,..

Cholesterol a alkohol

.. ...alkohol podwyższa poziom cholesterolu we krwi? z tego co mi wiadomo to znacznie podwyższa trójglicerydy ale doraźnie - im więcej pijesz % tym wieksze TG a jak nie pijesz to automatycznie spadek TG. nie wiem dokladnie, może niech się inni wypowiedzą... No i co, nikt nic nie wie? Mój Sz.M...

Morfologia krwi - wyniki

.. ...a jak z cisnieniem?i cholesterolem?Pozdrawiam Kosma nie masz obrzęków kostek twarzy potas za wysoki idż do lekarza dostaniesz lek na odwodnienie i potas i morfologia powinna się unormować ,a jak ciśnienie witam bardzo prosze o interpretacje wynikow Trójglicerydy - 44mg/dl Alat - 22U/L..

Brak tchu i częste ziewanie

.. ...uwagi na podwyższony cholesterol i trójglicerydy, zażywam LIPANTHYL 200. Mam 49 lat. Czy ktoś ma jakieś pomocne uwagi? Pozdrawiam Roman Też tak mam często ... nawet teraz. Pytałeś lekarza? Mój powiedział że to nerwica... choć też myślałam że raczej mało prawdopodobne... mam 32 lata....

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 17

.. ...jeszcze że mam podwyższony cholesterol i trójglicerydy - to jest przyczyną lambi - po przeleczeniu powinno się poprawiać !! pozdrawiam wszystkich !! ~sidi Zrobię te badania, dzięki za trop. Napisz czy długo brałeś METRONIDAZOL. . i jaką dawkę.CZy lek Ci przepisał rodzinny ? Grzybicy..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 18

.. ...mi tam : ). Tyle, że cholesterol i trójglicerydy mam idealne. Masz za to rację, że jak leżę na brzuchu to lepiej się czuję i oddycham, podobnie jak siedzę w pozycji odchylonej do tyłu. Poza tym, 3/4 mojej nerwicy * oddechowej * też się wzięło od stresu z biegania po lekarzach, wydawania..

Podwyższony aspat i alat

.. ...enzymy,ale u niej wyszlo ze i cholesterol ma wysoki...pozdrawiam a moze to zapalenie watroby typu c HCV. to wlasnie wykryto u mojego synka jak mial podwyzszone enzymy watrobowe Witam bardzo prosze o interpretacje wynikow Trójglicerydy - 44mg/dl Alat - 22U/L ASPT - 58U/L z gory dziekuje..

Hydroxyzinum na nerwice? - Str. 2

.. ...wysokiego całkowitego cholesterolu ( przy czym głównie dlatego, że ten dobry cholesterol ma wysoką wartość, zły jest w normie i trójglicerydy też w normie ) to reszta badań wyszła super. Byłam zdrową 33latką. Nie wiem co się ze mną dzieje, skąd ta nerwica i te ataki lęku ?? Proszę o..

Cholesterol - interpretacji wyników

.. ...g/dl ). Oraz biochemie cholesterolu ( chyba ). oto wyniki: cholesterol: 212 mg/dl cholesterol HDL bezp: 53 mg/dl trójglicerydy: 89mg/dl cholesterol LDL: 141mg/dl czego mogą to być objawy? prosze o pomoc i z góry dzieki: ) cholesterol całkowity lekko ponad norme. U Twojego ojca 212 mg/dl...

Cieżko złapać oddech i klucie serca

.. ...Sprawdz sobie poziom cholesterolu i trójglicerydów ,na pewno się przestraszysz sa ogromne.Dieta Kwaśniewskiego to wielka bomba kaloryczna., nie do końca zbadana i nic poza tym.Pozdrawiam Paulo,badam sukcesywnie.Trójglicerydy są b.niskie,poniżej 70,dobry cholesterol wysoki bo ok 90 więc..

Zapchana prawa tętnica szyjna - Str. 2

.. ...hall@10g.pl Jeszcze jedno - czy komuś stwierdzono przyczynę zatykania się tętnic?? Czy macie: - wysoki cholesterol - wysokie trójglicerydy - chlamydię - ona przyczynia się do zatykania tętnic email - hall@10g.pl..

Podwyższone trójglicerydy - jaka dieta najskuteczniejsza?

.. ...leki?Dodam tylko,że cholesterol mam 179 a więc w normie co jest najskuteczniejsze w ich zwalczaniu?mam jeszcze zapytanie czy białko w moczu 1,0( nie chodzi tutaj o mój przypadek )przy cukrzycy typu 2 jest powiązane z tą chorobą .pomimo brania leku białko nie spada a wręcz przez ostatnie..

Trójgliderydy 1561.4

.. Moje wyniki cholesterol całkowity - - - - - - 354.9 MG/DL HDL - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 31.2 MG/DL LDL - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 162.8 MG/DL TRóJGLICERYDY - - - - - - - - 1561.4 MG/DL Śmigaj czym prędzej do lekarza. Wszystkie wyniki masz poza normą a..

Poziom cukru 330

.. ...anomalia? Do tego wysoki cholesterol 219/ trójglicerydy 380 Nie palę ,nie piję moze jadlas slodkie przed badaniem ? przypomnij sobie , nawet na 2 dni przed badaniem nie mozna jesc slodkich potraw itp. moja mama 1 raz jak sobie zbadala cukier miala ponas 300 i ooazalo sie ze ma cukrzyce ,..

Niewiedza i strach przed chorobą serca

.. ...chorób po rodzicach.Cholesterol 275 , trójglicerydy 42, HDL 112 ,LDL155.Mama miała żylaki ja mam też,tatę bez przerwy kości bolały mnie bolą też.Mama jak umierała miała 260 chlesterolu a ja jeszcze żyję.Mam niedoczynność tarczycy i dodatkowe skurcze serca.Siostra i brat też coś z sercem..

Złe badania-cholesterol

.. ...trójgliceryny( 1824mg/dl ), cholesterol( 252 mg/dl ), cholesterol HDL( 20mg/dl ),bilirubina( 5mg/dl ) po trzech dniach brania leków ( Lipanthyl Supra 1xdziennie i Essentiale Foete 3x2 dzienie ) i diety trójglicerydy spadły do 516 mg/dl a bilirubina do 2mg/dl ( pozostałe badnia wykluczyły..

Wyspokie trójglicerydy - ponad 600 proszę o poradę

.. ...wyniki trójghlicerydów i cholesterolu i te pierwsze wyszły 668 a cholesterol 260. Poniważ były te badania poprzedzone ostrą dietą dostał lek Zocor . Jednak moje ptanie brzmi jeżeli mąż zje coś co podwyżzy mu trójglicerydy ( np pizza, bądź coś bardziej tłustego ) czy długi jest czas..

WITAM DIETA PO ZAWALE

.. ...są wynikiem nadmiaru cholesterolu i trójglicerydów we krwi ( niezdrowej diety ), stresu, braku ruchu, picia niedostatecznych ilości wody czy stosowania używek. Powody chorób układu krążenia w ogromnej większości przypadków są zawsze takie same, więc jeśli osoba, której te dolegliwości..

Interpretacja wyników badań

.. ...0,96mmol/l żelaz0 16,6mmol/l cholesterol całkowity 3,o7mmol/l HDL 0,83mmol/l LDL - D 1,79mmol/l trójglicerydy 1,15mmol/l CRP 3,6mg/l glukoza 2,94mmol/l Obraz krwi obwodowej granulacyty pałeczkowate 2% granulacyty segmentoeane 56% granulacyty kwasochłonne 5% Limfocyty 36% Monocyty 1%..

Wyniki

.. ...się cieszyć bo mam: cholesterol całkowity 197 mg/dl HDL cholesterol 61.26 mg/dl Trójglicerydy 57.83 mg/dl LDL cholesterol 123. 97 mg/dl ASPAT 12.64 U/L ALAT 17.37 U/L Latex - czynnik RF 9 U/mL CRP_U 0.64 mg/l PO 1H 15 mm/1h Proszę o odpowiedz czy to są dobre wyniki. Mam 46 lat...

Kłucie przy sercu

.. ...proszę o pomoc zbadaj cholesterol całk.,HDL,LDL i trójglicerydy,OB,morfologię z rozmazem.,mierz codziennie ciśnienie ze dwa tygodnie i idż z wynikami do lekarza.Tymczasem pij nalewkę ziołową wenoforton,.a jak ciśnienie podwyższone ,to nalewkę z jemioły.Tylko jak chol.podwyższony,nie..

Co jeszcze mogę zrobić?

.. ...szykować.Przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * .A jak tam u ciebie z cholesterolem? Badałeś? jeżeli do tej pory miałeś ciśnienie prawidłowe - to podwyższenie ciśnienia może być od choroby nerek,tętnicy nerkowej,po stosowaniu hormonów sterydowych,a nawet nadczynności lub..

Kłucie w mostku

.. ...Pozdrawiam a badała cholesterol,HDL,LDL i trójglicerydy? a robiła badanie wysiłkowe sercca? Zanim zaczęłaś biegać to powinnaś była skonsultować to z lekarzem, zrobić sobie próbę wysiłkową serca i kontrolować ciśnienie krwi. Być może masz nieodpowiedni dystans lub prędkość tego biegu i po..

Proszę o rady co mi jest,tak bardzo się boję :(

.. ...krwi,zobaczymy jaki mam poziom cholesterolu i trójglicerydów...Mam nadzieje że nie będzie tak zle...choć obawiam się jak to zwykłam robić kiedy chodzi o moje zdrowie.Jutro jadę do swojego ukochanego na weekend to choć troszkę się rozweselę i zapomnę na chwilkę o tych wszystkich rzekomych..

Echo serca i baypasy

.. ...asparaghowa ( AST ) 26 Cholesterol całkowity w surowicy 232 Cholesterol HDL w surowicy 59 Potas 4,61 Cholesterol LDL - bezpośredni 117 Sód 142 Trójglicerydy w surowicy 276 co to znaczy?? Mocznik w surowicy 44 Kwas moczowy w surowicy 6,8 Proszę o jakąś opinie i rady. aby obniżyć..

Nerwica czy nie? historia z dnia codziennego

.. ...odżywianie obniżające cholesterolMnie już po 3 tyg.całkowity spadł o 40,trójglicerydy o 100,a ldl 0 20.Tylko nie mozna pić alkoholu i palić,kawa sporadycznie.Zasada odżywiania polega na tym ,aby bardzo ograniczyć tłuszcze zwierzęce,a wich miejsce wprowadzić roślinne.Ograniczyć..

Domowe przykłady natychmiastowego zbicia ciśnienia

.. ...przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * i zastosuj dietę obniżającą cholesterol.To równiez korzystnie wpłynie na ciśnienie.A ty żywiąc sie tą dieta też skorzystasz. Wlasnie mama bierze leki na nadcisnienie juz chyba z 2 lata zawsze miala problem jakis ale * maly *..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...tak,przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * .Bad. cholesterolu kosztuje 21 zł.prywatnie.I wszystko wyjaśnisz.Dopiero z wynikiem idż do lekarza.Napisz ,co ci wyszło.Jak masz wysoki cholesterol,to nie daj się od razu wrobić w leki.Learze [niektórzy] nie mówią pacjentom,że..

Problemy z myśleniem, mową, z pamięcią

.. ...4. Od 3 lat wykryty cholesterol na poziomie 220 ( Badania okresowe w pracy to ujawniły, jednak mam również wysoki poziom tzw dobrego cholesterolu co podobno kompensuje zły cholesterol, oraz mam w normie trójglicerydy. 5. Wzrost 176cm waga 78kg 6. Jestem osobą nadzbyt skrytą ( w wieku 3..

Tętniak IAS

.. ...odżywiasz się prawidłowo,tj.Mało tłuszczów zwierzęcych,a mnóstwo roslinnych,nie palisz i nie pijesz alkoholu?Masz nadwagę.To wszystko pogarsza sprawę.Przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * ...

Leczenie hiperlipidemii w Poznaniu

.. ...diety.Przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * .Kierując się nim osiągnąłem dobre rezultaty i na syałe odżywiam się wg. tej diety.Pozdro. sprawdziłem na sobie,że Hdl wybitnir podwyższa intensywny ruch .Byłem nad morzem i przez 2 tygodnie pływałem 2x dziennie po..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 3

.. ...mam podwyższone a i cholesterol i trójglicerydy przekroczone ( chol 263 a trój 213 nie wiem czy wpływ na wynik nie miało ciastko z bitą śmietaną ponieważ o 8 wieczorem mi się zachciało i zjadłam a rano poszłam się badać ) więc mam już 3 punkty podwyższonego ryzyka : stres - nerwica ,..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 25

.. ...morfologię w tym elektrolity, cholesterol w rozbiciu na HLD i LDL, trójglicerydy, echo serca. U mnie jest wszystko w porządku i dlatego nie biorę żadnych leków pomimo złego samopoczucia tylko powtarzam sobie w myślach ,,przecież serce masz zdrowe i nic ci się nie stanie,,. Żeby to serce..

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ...przypadku stabilizacji cholesterolu, trójglicerydów, zatorach krwi , niszczeniu płytki miażdżycowej. Jest skuteczny w ponad 60 - ciu schorzeniach. Posiada aż 3 certyfikaty UE. Jego skuteczność jest potwierdzona wielokrotnymi badaniami i testowaniem w szpitalach w Europie. Stosowanie go..

Prosze o ocenę wyników

.. ...glukoza 102,0 mg/dl, cholesterol 225 mg/dl, trójglicerydy 65 mg/dl, ALT 24,0 U/I AST 35,0 U/I leukocyty 5,20x10^3/uL, neutrocyty % 38,2%, limfocyty % 49,8%, MXD % 12,0% neutrocytyt 2,00x10^3/uL limfocyty 2,60x10^3/uL MXD 0,60x10^3/uL erytrocyty 4,54x10^6/uL hemoglobima 14,5 g/dl..

Proszę o opinie i rady

.. ...glukoza 102,0 mg/dl, cholesterol 225 mg/dl, trójglicerydy 65 mg/dl, ALT 24,0 U/I AST 35,0 U/I leukocyty 5,20x10^3/uL, neutrocyty % 38,2%, limfocyty % 49,8%, MXD % 12,0% neutrocytyt 2,00x10^3/uL limfocyty 2,60x10^3/uL MXD 0,60x10^3/uL erytrocyty 4,54x10^6/uL hemoglobima 14,5 g/dl..

Złe samopoczucie

.. ...cholesterolu - podwyzszony cholesterol i trójglicerydy Aktualnie biore leki preastarium i teretnsif tylko rano i doraźnie nitrendypina Moje pytanie dotyczy tego iż ciśnienie mi się w miare unormowało ale moje samopoczucie kondycja koncentracja jest naprawde kiepsko. Ciężko mi się zyje...

Jak to jest z tymi lekami?

.. ...wyniki: Glukoza 82,4 Cholesterol całkowity 136 Cholesterol HDL 35 Cholesterol LDL 83 Trójglicerydy 98 CK - kinaza kreatynowa 63 Ciśnienie tętnicze stałe mierzone codziennie w granicach 120/80 Więc jak to jest z tymi lekami ?Po trzech miesiącach ich nieużywania wyniki mam lepsze niż w..

Wysokie trójglicerydy i niedoczynność tarczycy

.. ...Gromadzkiego pt. * * Cholesterol i trójglicerydy * * .Napisz: jak obnizyc cholesterol * * - - - - tam jest na początku tabelka - co wolno,czego nie wolno jeść.Wydrukuj ją sobie i zastosuj suie do diety i ruch.Będzie OK.Szczególnie niebezpieczne są produkty takie jak..

Żyje w dużym stresie związanym z moim życiem prywatnym

.. ...nieznaczne podwyższenie cholesterolu i trójglicerydów co biorąc pod uwagę mój wiek jest sygnałem nienajlepszym. Ciśnienie książkowe. EKG podobno w porządku. Bardzo dużo palę ( ponad paczkę dziennie ) od około 5 lat. Zastanawiam się o co chodzi? Czy to nerwica? Czy serce? Czy płuca? Czy..

Lipemia

.. ...zmień.Polecam ci artykuł ,,Cholesterol i trójglicerydy * * [autor..Gromadzki] ,z którego wiele skorzystałm.Samo łykanie tabletek nie wystarczy.Musza byc codzienny ruch,dieta ,błonnik[otręby owsiane] oraz schudnięcie.Dwa kilo to juz coś ,ale jeszcze za mało.Pij też olej lniany.Otręby..

Cholesterol- interpretacja wyników, podwyższony LDL

.. ...nich: Glukoza: 78 mg/dl Cholesterol całkowity: 233 mg/dl HDL: 88 mg/dl LDL: 120 mg/dl Triglicerydy: 113 mg/dl Aminotransferaza ALT: 13,0 U/l MPV: 12,9 fl EOS: 0,7% BASO: 1,3% NEU: 57,3% MONO: 6,6% LYM: 34,1% z góry dziękuję! pozdrawiam iza Bardzo ładne trójglicerydy, pozazdrościć. Z..

Trojglicerydy 1178,5

.. ...znajdziesz dokładne zalecenia jak obniżyć trójglicerydy dietą ,ziołami i aktywnością fizyczną.Bardzo ważne jest co jemy i zero alkoholu. wydrukuj sobie dietę obniżającą cholesterol i gotuj w domu wg.tej diety...

Bóle w kladce piersiowej

.. ...kręgosłupa.Ale czy badałeś poziom cholesterolu,HDL,LDL i trójglicerydów?Jeśli z tym coś nie tak,to może przejdż na dietę obniżającą cholesterol...Mam też nadzieję,że nie pijesz kawy,alkoholu i nie palisz,co w twojej sytuacji byłoby dużym błędem.Jesli to od kręgosłupa,to pomogłaby ci..

Ciagle, nieustajace zawroty glowy

.. ...zakrzepami. a czy badałś cholesterol,HDL,LDL i trójglicerydy?Jak z krążeniem?Może wenoforton? Witam i pozdrawiam. Jestem tutaj dopiero pierwszy raz, wobec czego musiałem się najpierw zarejestrować. Znalazłem się na tej stronie, ponieważ w ostatnią sobotę ( 13 marca, chyba 13 - tka..

Górne ciśnienie w normie, dolne wysokie

.. ...Robiłem morfologię, cholesterol, trójglicerydy, kreatynina, eGFR, TSH, wszystkie wyniki w normie, przed wizytą jeszcze mam zrobić RTG klatki piersiowej. Może ktoś zmaga się też z takim problemem? Pozdrawiam mierzyłeś innym aparatem? Mierz i zapisuj Tak. Mierzyłem aparatem w domu i u..

Echo serca

.. ...przeczytać artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * S.Gromadzkiego i stosować zawarte tam zalecenia.Kupić nawet używany rowerek treningowy i niech ćwiczy po trochu kilka razy dziennie w miarę możliwości organizmu.Tylko codzienna dawka ruchu,schudnięcie[jeśli jest nadwaga] oraz..

Nadciśnienie

.. ...surowicy 3.7 ( 3.6 - 5.8 ) Cholesterol w surowicy 2.8 ( * 5.2 ) Trójglicerydy w surowicy 0.64 ( * 1.69 ) Cholesterol HDL 0.81 ( * 0.91 ) Cholesterol LDL 1.70 ( * 4.00 ) Billirubina całk. w surowicy 13 ( 3 - 22 ) ALT 28 ( 11 - 66 ) AST 18 ( 14 - 59 ) Amylaza w surowicy 58 ( 30 - 110 ) Sód..

Nadczynność tarczycy

.. ...surowicy 3.7 ( 3.6 - 5.8 ) Cholesterol w surowicy 2.8 ( * 5.2 ) Trójglicerydy w surowicy 0.64 ( * 1.69 ) Cholesterol HDL 0.81 ( * 0.91 ) Cholesterol LDL 1.70 ( * 4.00 ) Billirubina całk. w surowicy 13 ( 3 - 22 ) ALT 28 ( 11 - 66 ) AST 18 ( 14 - 59 ) Amylaza w surowicy 58 ( 30 - 110 ) Sód..

Nadiścnienie u młodego człowieka...

.. ...przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * i zastosuj się do wskazówek tam zawartych.Inaczej jesteś na dobrej drodze do cukrzycy i udaru.Jak nie zlikwidujesz czynników ryzyka nadciśnienia [nadwaga,palenie,alkohol,,brak ruchu,odżywianie] to w młodym wieku staniesz się..

Trójglicerydy - pomocy

.. ...artykuł w internecie pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * autor:S.Gromadzki.Tam wszelkie szczególy odnośnie odżywiania i ziół oraz trybu życia.Ktoś z mojej rodziny z tych rad skorzystał z dobrym skutkiem.Miał trójglicerydy ok.230,zbił do 100 bez chemii.Oczywiście codzienny ruch minimum..

Trójglicerydy - pomocy - Str. 2

.. ...miesiąc badaj poziomy cholesterolu .Nic tak nie motywuje jak widoczna poprawa wyników.Może rowerek treningowy kup.Nauczona doświadczeniem musze cie przestrzec przed pofolgowaniem sobie np. na weselu czy u cioci na imieninach.Jednorazowe zjedzenie goloneczki,bigosiku,kiełbasek z..

Zawroty głowy.

.. ...rozmazem,OB,elektrolity,cholesterol,EEg.Na to chyba znajdziesz czas. mierz ciśnienie 2x dziennie i zapisuj.Może masz coś z cholesterolem nie tak.Zbadaj wszystkie frakcje cholesterolu:całkowity,LDL,HDL i trójglicerydy.I z wynikami do lekarza.I z zapiskami cisnienia przez jakieś 2..

Proszę o interpretacje moich wyników

.. ...nie za niski poziom? ) Cholesterol w surowicy 2.8 ( * 5.2 ) ( nie za niski? ) Trójglicerydy w surowicy 0.64 ( * 1.69 ) Cholesterol HDL 0.81 ( * 0.91 ) Cholesterol LDL 1.70 ( * 4.00 ) Billirubina całk. w surowicy 13 ( 3 - 22 ) ALT 28 ( 11 - 66 ) AST 18 ( 14 - 59 ) Amylaza w surowicy 58 (..

Duszności po by passach

.. ...Przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * autor:S.Gromadzki w internecie.Tam podaja co jeść czego nie jeść,jakie zioła itd.Przed spaniem wietrzyć pokój,w nocy jak sie obudzi też,stały dopływ tlenu. Dziękuję za odpowiedź! Artykuł przeczytałam. Większość z tych produktów,..

Prosze o interpretacje wynikow!!!

.. ...przeczytaj artykuł,,Cholesterol i trójglicerydy * * autor S.Gromadzki.Zero alkoholu,dieta obniżająca cholesterol.Uszkodzenie wątroby może być od leków,substancji chemicznych,alkoholu,nadmiernego wysiłku fizycznego...Udaj się do zielarza po mieszankę na odtruwanie wątroby.Obniża..