Choroba Alzheimera

Otępienie naczyniopochodne

.. ...przewlekła i postępująca choroba mózgu, w przebiegu której dochodzi do znacznego upośledzenia takich jego funkcji jak pamięć, umiejętność liczenia, myślenia, orientacji i innych funkcji poznawczych. Głównym objawom towarzyszą zaburzenia emocjonalne, zaburzenia motywacji, zachowania...

Zaniki pamięci (zaburzenia pamięci)

.. ...zespoły otępienne to: choroba Alzheimera, otępienie naczyniopochodne ( głównie związane z miażdżycą ) oraz otępienie z ciałami Lowy - ego. Dość często u jednej osoby współistnieją zmiany charakterystyczne dla choroby Alzheimera oraz ogniska mikroudarów lub uszkodzenia naczyń mózgowych..

Leki na Alzheimera mogą spowalniać akcję serca

.. ...Badacze zwracają uwagę, że choroba Alzheimera i demencja dotyka obecnie coraz większej liczby osób po 65. roku życia, dlatego też w przyszłości coraz więcej osób będzie narażonych na negatywne skutki działania leków. Większe znaczenie będzie miało rozsądne przepisywanie inhibitorów..

Ten sam gen odpowiada za atak serca i chorobę Alzheimera

Ten sam gen odpowiada za atak serca i chorobę Alzheimera

.. ...za atak serca jak i chorobę Alzheimera. Na zakończenie badania naukowcy opracowali genetyczne badanie mogące wykryć ryzyko obu chorób w młodym wieku. Jeden z koordynatorów badania podkreśla jednak, że geny te można określić na podstawie prostego badania krwi. Statystyki Alzheimera i..

Regulowanie cholesterolu w mózgu przez cukrzycę

Regulowanie cholesterolu w mózgu przez cukrzycę

.. ...cholesterolu związany jest z chorobą Alzheimera i innymi procesami neurodegeneracyjnymi. Naukowcy z Joslin Diabetes Center odkryli, że cukrzycy mogą wpływać na ilość produkowanego przez mózg cholesterolu. Synteza cholesterolu w mózgu. Cholesterol w mózgu jest niezbędny neuronom do..

Miganie przedsionków zwiększa ryzyko demencji starczej

Miganie przedsionków zwiększa ryzyko demencji starczej

.. ...demencji jest bardzo ważna w znalezieniu sposobu na opóźnienie rozwoju tej uciążliwej dolegliwości, a także w zapobieganiu chorobom ściśle z nią związanych, takim jak choroba Alzheimera. Natalia Świtalska..

Cichy udar u seniorów

Cichy udar u seniorów

.. ...Choroba małych naczyń oraz choroba Alzheimera często występują jednocześnie u starszych osób, co prowadzi do niepełnosprawności. Chorzy zapadają na depresję, mają problemy z utrzymaniem równowagi podczas chodzenia oraz z myśleniem, przez co wielu z nich nie jest w stanie radzić sobie bez..