Choroba kończyn dolnych

Mrowienie w nogach

Mrowienie w nogach

.. ...cukrzyca. W przebiegu tej choroby dochodzi do zmian w naczyniach i nerwach ( mikro i makro angiopatia oraz polineuropatia cukrzycowa ). Neuropatia rozwijająca się w nerwach kończyn dolnych daje, po za parestezjami, charakterystyczne skarpetkowe zaburzenia czucia. Chory znacznie gorzej..

Obrzęk nóg

Obrzęk nóg

.. ...nogami. Obrzęk w tej chorobie wynika z niewydolności zastawek żylnych i zaleganiu krwi w kończynach dolnych. W przypadku prawokomorowej niewydolności serca zastój krwi dotyczy całej dolnej połowy ciała. Powiększona jest wątroba i śledziona, w ciężkich przypadkach niewydolności rozwija..

Zakrzepowe zapalenie żył

.. ...Zakrzepowe zapalenie żył to choroba dotycząca żył powierzchownych. Najczęściej umiejscawia się w żyłach powierzchownych kończyn dolnych i przedramienia. Stan zapalny w żyle może towarzyszyć chorobom zakaźnym, może także być rewelatorem ( sygnałem ) toczącego się organizmie procesu..

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...następstwa może mieć żylna choroba zakrzepowo - zatorowa. Do tych czynników należy przede wszystkim unieruchomienie: opatrunki gipsowe kończyn dolnych, stany po urazach miednicy, rozległe zabiegi operacyjne, ciąża. Wszystkim wymienionym stanom towarzyszy utrudnienie przepływu krwi z..

Owrzodzenia podudzi

Owrzodzenia podudzi

.. ...najpoważniejsze powikłanie tej choroby. Niewydolność żylna objawia się zastojem krwi w naczyniach kończyn dolnych. Ściany naczyń żylnych są elastyczne i podatne, rozciągają się tworząc żylaki. Z czasem dochodzi do szkodzenia śródbłonka ( nabłonek wyścielający naczynia od wewnątrz,..

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

.. ...W krańcowym stadium choroby ból jest obecny stale. W zależności od stopnia zaawansowania choroby leczenie jest zachowawcze lub chirurgiczne. Zawsze obowiązuje ograniczenie czynników, które mogą powodować dalszy postęp choroby. Przede wszystkim konieczne jest zerwanie z nałogiem palenia i..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...spowolnienie procesu chorobowego niedokrwienia kończyn dolnych, tak, aby komfort życia pacjenta był jak najwyższy, a operacja zbędna jak najdłużej. Podstawą leczenie zachowawczego jest ruch. Systematyczne spacery lub trening kontrolowany na specjalnej bieżni, pozwalają na rozwinięcie się..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...mężczyzn, a tej płci choroba dotyczy częściej, występują zaburzania wzwodu prącia ( impotencja ). Z czasem zespół Lerischa postępuje i może być konieczna amputacja kończyn dolnych. Leczenie jest uzależnione od stopnia zwężenia tętnic. Można próbować udrażniać tętnice od wewnątrz za..

Betablokery a większa smiertelność

.. ...astma, depresja, bloki, choroba naczyń kończyn dolnych to są bardzo pomocne. Groźne jest ich odstawienie nagle - serce przyzwyczajone do bicia wolno nagle przyspiesza, może spowodować nawet zawał. Niestety takie sytuacje sie zdarzają. Dlatego apeluje - odstawianie leków bez kosultacji z..

Zakrzepowe zapalenie żył

.. ...zapalenie żył?? Jest to choroba, w której dochodzi do powstania zakrzepu zlokalizowanego w żyłach głębokich, głównie kończyn dolnych. Są to naczynia żylne przebiegające głęboko pod powierzchnią skóry, pomiędzy mięśniami ( a w obrębie klatki piersiowej i jamy brzusznej, pomiędzy narządami..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...symptomy w przy tej chorobie? Mierzymy Mamie 5 razy dzienie cisnienie ( waha się ono od 130/80 do 144/90 - ostatni pomiar. W tej chwili Mama z leków zażywa Biosotal, Furosemid, Potas, Clexone. Prestarium zostało odstawione, gdyż po 1/2 tabletce nastąpił obrzęk wargi i kończyn dolnych.Czy..

Jak skutecznie leczyć miażdżycę żył kończyn dolnych?

.. ...problemem http://www.ochoroba.pl/artykuly/1391 - metody - usuwania - zylakow http://www.ochoroba.pl/artykuly/1389 - kompresoterapia http://www.ochoroba.pl/artykuly/1388 - rady - dla - chorych - z - zylakami - rajstopy - uciskowe No to jest bardzo źle.Ale DORAŹNIE proponuję ta metodę:..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...dziś tkneło jakie kurwa choroby! obserwujcie sie czasem w jaki sposob sie ubieracie. wychodzicie z domu itd? zauwazylem ze sie przeciez jakos ubieram i to nie najgorzej ze normalnie zyje dajcie spokoj chorobom! w jaki sposob sie normalnie ubieracie skoro jestescie chorzy : )..

Bypass kończyn dolnych - jak jest po?

.. ...- passow,az po amputacje najpierw jednej nogi a po kilku latach drugiej. przez cale lata tej paskudnej choroby caly czas bylam przy nim. jezeli chcesz sie czegos konkretnego dowiedziec to sie odezwij...

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...tak młode osoby mogą chorować na miażdżycę bo przeważnie pisze że dotyczy to osób starszych mogą mieć wysoki cholesterol,zbadaj i rozwiej wątpliwości. Ten konował bredził.Jak ktoś źle sie odżywia i jest truty to może miażdżycę znacznie prędzej dorwać.Proponuję brać odpowiednie odżywki(..

Czy to nadmiar potasu?

.. ...względu na przewlekłą chorobę serca ( migotanie przedsionków ) oraz pogłębiające się problemy z samodzielnym oddychaniem, jak również na znaczne i utrudniające samodzielne poruszanie się opuchlizny kończyn dolnych, pod koniec listopada tata trafił do Szpitala Wolskiego, gdzie przez dwa..