Chorobowego

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...choroby wieńcowej, stany chorobowe powodujące bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze?. Tak. Wiele jednostek chorobowych objawia się bólami w klatce piersiowe, a kilka z nich daje objawy łudząco podobne do dławicy. Diagnostyka różnicowa dławicopodobnych bóli klatki..

Nadczynność tarczycy

.. ...ze wynika z procesu chorobowego umiejscowionego w samej tarczycy, lub wtórna. Najczęstszą przyczyną wtórnej nadczynności jest hormonalnie czynny gruczolak przysadki mózgowej. Rzadszą przyczyną jest guz zwany potworniakiem, który może zawierać tkankę tarczycy. W Polsce przyczyną..

Krew w moczu (krwiomocz)

.. ...ogólnoustrojowych zaburzeń krzepnięcia wynikających z toczącego się procesu chorobowego lub stanowiących efekt uboczny działania niektórych leków. U kobiet należy wykluczyć ewentualną domieszkę krwi miesięcznej...

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...spowolnienie procesu chorobowego niedokrwienia kończyn dolnych, tak, aby komfort życia pacjenta był jak najwyższy, a operacja zbędna jak najdłużej. Podstawą leczenie zachowawczego jest ruch. Systematyczne spacery lub trening kontrolowany na specjalnej bieżni, pozwalają na rozwinięcie się..

TIA  (przemijające ataki niedokrwienne)

TIA (przemijające ataki niedokrwienne)

.. ...angielskojęzycznej nazwy jednostki chorobowej po polsku zwanej przemijającymi atakami niedokrwiennymi ( ang. Temporary Ischaemic Atacks ). Przyczyną wystąpienia chwilowego niedokrwienia mózgu może być nagły spadek ciśnienia u osób ze zwężonymi naczyniami szyjnymi, zaburzenia rytmu, lub..

Choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń)

.. ...zmniejszających krzepliwość krwi i poprawiających przepływ naczyniowy. Konieczne są także środki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne. Jest to jednak jedynie spowalnianie lub zatrzymywanie procesu chorobowego...

Choroby spichrzeniowe

.. ...sfingolipidozami, itd. Zmiany chorobowe w przebiegu glikogenoz ( choroba Pompego, choroba Cori ) dotyka miedzy innymi serca. Poza objawami wynikającymi z zajęcia innych narządów, na przykład mięśni szkieletowych, dochodzi do przerostu mięśnia sercowego i jego powiększenia ( wrodzona..

Sprężyste zwłóknienie wsierdzia

.. ...i sztywnieje. Zmiany chorobowe sięgają głębszych warstw serca, zwyrodnieniu ulegają mięśnie brodawkowate, nicie ścięgniste, płatki zastawek. Zwykle dochodzi także do przerostu mięśnia sercowego ( kardiomegalia ). Zmiany chorobowe z sprężystym zwłóknieniu wsierdzia dotyczą przeważnie..

Ramipril (Axtil, Mitrip, Piramid, Polpril, Ramicor, Tritace, Vivace)

.. ...spowalniają procesy chorobowe zachodzące w nerkach - nefroprotekcja ). Mechanizm działania ramiprilu, i innych leków z tej grupy jest złożony. Bezpośrednio polega na hamowaniu powstawania angiotensyny drugiej. Pośrednio jednak wpływa na wzrost stężenie bardykininy ( substancja miedzy..

Dieta po zawale serca

Dieta po zawale serca

.. ...Podstawowe trzy jednostki chorobowe, które należy brać pod uwagę, to nadciśnienie tętnicze, miażdżyca oraz cukrzyca. Zwykle kluczowa jest redukcja wagi ( zespół metaboliczny ). Bardzo istotne jest prawidłowe prowadzenie chorych na cukrzycę oparte o codzienną kontrolę poziomu glukozy we..

Alodynia

.. ...przyczynowe, diagnostyka powinna być więc ukierunkowana na odnalezienie chorobowego tła występujących zaburzeń czucia. W przypadku polineuropatii cukrzycowej często skuteczna jest intensywna insulinoterapia...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 51

.. ...do swojej jednostki chorobowej???? Absolutnie nie atakuję tu lekarzy, wręcz przeciwnie bardzo ich szanuję, ja po prostu szukam pomocy – gdziekolwiek… Zauważyłam, że na tym Forum wypowiada się od czasu do czasu lekarz dr OK. Mam ogromną prośbę, wiem, że tak na..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 57

.. ...to 2 różne jednostki chorobowe ).Byłem momentami jak roślina, mogłem tylko siedzieć lub leżeć. Przy najmniejszym wysiłku robiło mi się biało przed oczami, ścisk w piersiach i poty.Pięć dni temu miałem drugą ablację. Minęło dopiero kilka dni ale jestem jak nowo narodzony - jeszcze trochę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...nie posiadają podłoża chorobowego, patologicznego. Dlatego też nasze newrwice nazywa się nerwicami wegetatywnymi. Nie jestem lekarzem, ale czytam sporo na temat nerwic, bo zrozumienie problemu, całego łańcuszka reakcji, które w nas zachodzą, ułatwia mi zrozumienie samej siebie i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 29

.. ...podłoża patologicznego, chorobowego. A kiedy to zrozumiałam, zniknęły i te objawy. Musiałyśmy, drogie panie, trafić na siebie, bo udaje nam się odnajdywać jakąś wypadkową. Chociaż mieszkamy w różnych częściach Polski, w różnych środowiskach, nie dość, że myślałyśmy i postępowałyśmy do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 49

.. ...lat jestem na rencie chorobowej II grupa. Dzięki lekom istnieję, funkcjonuję w miarę normalnie. Co to za choroba to tylko zrozumie ten kto przeżył takie piekło jak ja. Chciałabym do Was dołączyć. Komputer jest w tej chwili moim łącznikiem ze światem. Nie lubię za bardzo o sobie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 124

.. ...próbnym i nie chcę brać chorobowego z wiadomych przyczyn. Proszę pomóżcie mi jakoś, chociaż wspierając na duchu: ) Macie może jakieś metody na to dziadostwo?? W styczniu kończe dopiero 25 lat, jestem świeżo po ślubie, zamiast cieszyć się zyciem ja się cały czas katuję. Dodatkowo boli..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 13

.. ...doswiadczenie w tej jednostce chorobowej posiada Klinika Choroby Wieńcowej Instytutu Kardiologii CM UJ w Krakowie . Zalecana literatura :The Mitral Valve Prolapse Syndrome/Dysautonomia.Survival Guide.James F.Durante,Cheryl L.Durante,John G.Furiasse,MD. ksiazka w jezyku ang.dostepna w..

Chelatacja - Str. 5

.. ...pomocą EDTA. Zmiany chorobowe, które Pan z niepokojem opisuje są wyrazem zatykania tych właśnie najmniejszych naczyń krwionośnych. Bypasy zupełnie nie dotyczą tych obszarów, i niech Pan nie robi sobie zbytnich nadziei na gwałtowną poprawę po tych operacjach, a o efektach długofalowych..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 19

.. ...dwa tygodnie urlopu chorobowego... Witam ! Jestem po ablacji w Koszalinie ,która odbyła się 1 kwietnia - tak, tak. Trwała 2 godz..pan dr.Krzyżanowski to po prostu wspaniały człowiek. Koszalin ma nowy sprzęt i skuteczność wykonywanych ablacji to 99% .Czuję się dobrze tylko po powrocie do..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 22

.. ...przed upływem 182 dni chorobowego.U mnie zadbał o to lekarz/rzadko się zdarza/ Trzymaj się,będzie OK.Pozdrawiam. Z tym wnioskiem to mnie trochę zaskoczyłaś !!! tak wcześnie trzeba składać ? co się stanie jak złożysz później ? kurcze ja tak naprawdę niemam nawet swojego kardiologa jeszcze..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...nogami... jeszcze mam zapas chorobowego 3 miesiące ... a teraz czuję się dobrze i mam nadzieję że na kontrolnej wizycie na badaniach wszystko wyjdzie ok. i zostanę skreślony z tej listy obserwacyjne względem przeszczepu... Już teraz zacząłem się zastanawiać jak rozmawiać z lekarzem żeby..

Skurcze dodakowe i nerwica

.. ...wywoływałam - tzw. błędne koło chorobowe. No ale nie umiałam tego opanować a lęk przed tym zawsze wygrywał, no bo jak tu się można nie bać jak coś * złego * dzieje się z sercem. Moja wyobraźnia od razu mówiła mi że to coś niesłychanie poważngo i że zaraz umrę. Po kilkunastu a takach tak..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 197

.. ...cóż : ) Moje objawy chorobowe są następujące: bóle głowy( od rana do wieczora ), zawroty, mroczki przed oczami,ciśnienie90/50przy pulsie 110,tachykardia, kołatanie serca, szybko się męczę, drętwieją nogi i zauważyłam że zaczeły też ręce, ponadto z rana po obudzeniu jestem strasznie..

Dodatkowe skurcze - Str. 268

.. ...przypisana danej jednostce chorobowej wszystkim pacjentom na okrągło, a które mają ogromne skutki uboczne. Bogdan też walczę cały czas z tymi skurczami,raz mam ich mniej a raz wiecej,są momenty że potrzebuję już tylko kroplówki bo serce sie rozbryka.I sama dobrze wiem jak działa na to..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 3

.. ...lat byłem na rencie chorobowej. Na ostatniej komisji ZUS - owskiej ( listopad 2008 ) pani lekarz orzecznik stwierdziła, że jestem zdrowy i nie należy mi się renta. Z tego należy wnioskować, że choroba się wycofała. Jest jeden problem. Od kardiologa prowadzącego mnie dostałem właśnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 95

.. ...ten ból nie ma podłoża chorobowego, ze to tylko nerwica - to i tak boli, żadne optymistyczne wmawianie mi wtedy nie pomaga... Napisałam maila do pani psycholog z mojego miasta, jest dość znana i podobno dobra. Tylko, że za jedną sesje bierze prawie 100 zł, a co ja mam powiedzieć..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 128

.. ...wypadku, tu wypadku chorobowego. Również lęk przed nagłym zasłabnięciem, żywiony przez naszą pacjentkę, doprowadził wkrótce do wszelkich negatywnych odczuwań. A te niezmiennie kierowały ją do lekarza - aż ten kazał sporządzić nowe EKG, i co państwo powiecie? Wynik okazał się już w pełni..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 229

.. ...myślałam opójściu na chorobowe. No nie pomogło od razu. Trwało to może ok. 1 m - ca zanim trochę osłably dolegliwości, ale stosowałam sie uparcie do rad ksiazkowych. pozniej już było coraz lepiej. mogę teraz powiedziec że jestem już prawie zdrowa( dlaczego nie całkiem? ), bo jeszcze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 230

.. ...nim dzieje, ma objawy chorobowe, które można przypisac wielu schorzeniom.W nerwicy serca, na którą właśnie ja choruję występują ataki paniki tak silnej, ze nie wiesz, gdzie uciakac i nie wiesz co ze sobą zrobic( w innych również są takie objawy ).Serce zaczyna bic tak mocno, że masz..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 32

.. ...nie są nawet jednostki chorobowe, a jeśli już to często z dziedziny psychiatrii, nie medycyny jako takiej. Obawiam się, że ogromna większość tych * problemów * pochodzi z zaburzeń nerwowych, depresji itp. Jako lekarstwo proponuję paczkę żyletek. A tak poważnie, radziłbym przestać..

Śmieszne problemy - Str. 2

.. ...pysk życze jej gorszej syluacji życiowej i mieszm ja z błotem bo to nie moja córka jest chora tylko ta bezmysla osoba takze janino niech za rogiem czekaja cie te doświadczenia chorobowe co my doswiadczamy..

Renty, zasiłki rehabilitacyjne, zasiłki chorobowe

.. Myślę,że trzeba troszkę napisać tutaj z orzecznictwa - bo temat rent i zasiłków jest dosć mglisty dla pacjentów. RENTA - przysługuje wtedy - kiedy ubytek na zdrowiu ma charakter na tyle trwały - ,że nie rokuje wyleczenia w okresie powyżej 6 miesięcy - z pewnością spotkali się Państwo z rentami przyznawanymi..

Kłucie w sercu - Str. 6

.. ...byc wynikiem procesu chorobowego. Bardzo czesto jest to podloze psychiczne ktore po dluzszych latach moze przerodzic sie w prawdziwa chorobe. Ale jak to wiadomo - wygodniej lekarzowi jest powiedziec nerwica czy choroba psychiczna - bo tak jest wygodniej poprostu - tyle ze nie dla..

Niemiarowe bicie serca u dziecka

.. ...tylko częścią zespołu chorobowego ( zespół genetyczny ). Dla pocieszenia muszę ci napisać że takie zespoły występują na prawdę rzadko , częściej są to izolowane wady serca. I rzeczywiście tak jak mówili lekarze większość dziewczyn z którymi stykałam się w czasie ciąży i też miała..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 53

.. ...to 2 różne jednostki chorobowe ). Byłem momentami jak roślina,mogłem tylko siedzieć lub leżeć. Przy najmniejszym wysiłku robiło mi się biało przed oczami,ścisk w piersiach i poty. Tydzień temu miałem drugą ablację.Minęło dopiero kilka dni ale jestem jak nowo narodzony - jeszcze trochę..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 72

.. ...w mojej dokumentacji chorobowej i spojrzałam na ekg z poczatków choroby, to patrząc na obecny, patologia . Dbajmy o serducho !!! Pozdrawiam. Dana gratuluję dobrego samopoczucia przed następną ablacją. No właśnie, ach ci lekarze - mój zdecydował się na taką formę walki z migotaniem..

Plamy na języku

.. ...Pytałam o te zmiany chorobowe lekarzy, ale nikt nie potrafił stwierdzić, co jest tego przyczyną. Plamy pojawiają się co jakiś czas i trwają około 1,5 - 2 tygodnie. Ból chorych miejsc jest podobny do tego, jaki ma miejsce przy poparzeniu języka gdy wypije się coś zbyt gorącego. Wybrałam..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...pokazuje istniejące stany chorobowe. Natomiast ECHO bada zupełnie inny obszar pracy serca, głównie naczyń krwionośnych i nie może stanowić testu sprawdzającego dla SATRO. Fakt czynnego uprawiania sportu nie gwarantuje Panu zdrowego serca. Było wiele przypadków zawałów zawodników w..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 8

.. ...leci jestem na rencie chorobowej a mam 32 lata lezalam na kilku odzialas miedzy innymi i psychiatri i nic ciągle zle lęk mozna oszalec Teraz jeszcze te pogody dusze sie te mgły mnie wykanczaja i ta flegma moj maz mnie zostawił bo straciłam z nim kontakt a powinnien mnie wspierac on mnie..

Powrót do pracy po wymianie zastawki serca

.. ...pieniążki jakie otrzymuje za chorobowe nie wystarczają na dzień dzisiejszy i w obawie o * JUTRO * Tomasz zdecydował się na powrót do pracy!Tydzień temu byłam z mężem na pierwszej wizycie kontrolnej od momentu wyjścia ze szpitala,Tomasz zadał lekarzowi pytanie,który go operował,a w danym..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...na karb tej jednostki chorobowej. Jestem również alergikiem; uczulona jestem na chwasty, drzewa II ( podobno brzozę ) i sierść kota. Mam pytanie do specjalisty, czy rzeczywiście mam brać w/w leki do końca życia? Czy mam brać BETALOC w dawkach zwiększających skoro mam niskie ciśnienie(..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...[okropna] tej jednostki chorobowej. Wiem tez ,ze niekiedy bardzo dlugo trwa znalezienie odpowiedniego preparatu dla danej osoby. To jest bardzo indywidualne i objawy uboczne moga byc absolutnie inne niz mowia o tym ulotki. Powodzenia w odnalezieniu swojego zdrowia. Ja mam podobno..

Nadcisnienie u 22 latka?

.. ...widzę ,że na takie stany chorobowe lekarstwem jest ruch , codziennie rano minimu 5 minut , a najlepiej żebyś się spocił - tylko nie wychodź od razu na pole , bo strzeli Ci kręgosłup. Po roku takich ciśnień ciśnienie unormowało mi się do normalnego poziomu. Wczesniej trenowałeś a teraz..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 535

.. ...płacił już w momencie chorobowego pełny Zus - więc nie rozumiem,no ale widocznie takie mają zasady i trzeba dostosować się do tego - tylko to Nam pozostaje. Kurcze jutro już rozpoczęcie roku szkolnego - o zgrozo znów się zacznie ta mordenga. Muszę na chwilkę zmykać,wziąść jednak tabletkę..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 674

.. ...przeziebienia bierze sie 8 dni chorobowego, nikogo nie obchodzi to jak ja to zorganizuje, kto zajmie sie moimi dziecmi, kiedy musze byc w pracy od 9 do 20,ręce opadają.Poruszacie ostatnio temat smierci, kochani przy mnie umierali ludzie,slyszałam nocą jęk umierajacego człowieka,wiem jak..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 965

.. ...pracownic poszła na chorobowe : ) Teraz wpadłam do domku na 4 godzinki i po południu jadę ponownie. Krysiu ja Ci na prawdę współczuję tego cholernego samopoczucia.Miejmy nadzieję ,że po prześwietleniu lekarz zastosuje inne leczenie bo jak na razie chyba nic nie skutkuje . Małgosiu to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1170

.. ...zaczynam mieć schizy chorobowe - zwarjuję.Dzisiaj rano obudziłam się z dziwnym uczuciem w lewej nodze. Najgorsze jest to że trzyma przez cały czas.Nie wiem co mam robić.Od kolana w górę mam na przodzie zdrętwiałą nogę.Może nie tyle nogę co skórę.Dziwnie to miejsce czuję,jest odrętwiałe i..

Zaburzenia nerwowe lub nerwica - Str. 2

.. ...psychicznie ktorych nowe chorobowe objawy poprostu coraz bardziej mecza, ale sa w 100 procentach swiadomi co sie z nimi dzieje. Ja tez mam chyba nerwice. Mialem kilka ciezszych napadow, ale jest coraz lepiej. Nie bylem co prawda u psychiatry, ale duzo o tym czytam. Kilka rad: Nie wkrecac..

Nerwica w ciąży - Str. 116

.. ...dwie odrębne jednostki chorobowe wyleczenie jednej nie oznacza wyleczenia drugiej. Czasem leczy sie jedno jednym lekarstwem, a potem zmienia sie na inne by wyleczyć to drugie, albo sie wspomaga dwoma lekarstwami ( ja przeciez wspomagam sie lorafenem ktory jest typowo przeciwlekowy, a..

Nerwica w ciąży - Str. 190

.. ...zastanawiam się czy nie iśc na chorobowe... bez pracy będzie dużo łatwiej, nie będę musiała się widywac z tymi wszystkimi ludźmi. Narazie tyle marudzenia. Podczytam Was w wolnej chwili. Pozdrawiam ciepło. Trzymajcie się mnie dziś znów dopadaja jakiejs lęki już nie mogę sama niewiem co..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...14 lat jest na rencie chorobowej z powodu zawału serca. W ub.roku znalazł się w szpitalu z rozp.: Niewydolność krążenia. Kardiomiopatia spowodowana wadą i chorobą niedokrwienną. Utrwalone migotanie przedsionków. Niedomykalność zastawki mitralnej i aoralnej. Stan po zawale serca ( 1994 )...

Dziwna lewa ręka (ciągniecie w niej) i ucisk w klatce

.. ...,mam podobne objawy chorobowe , wiem jak bardzo dezorganizuje to życie .Mógłbym pomóc pochodzimy z tego samego miejsca. Ja miałem też badania robione i lekarz nie dopatrzył się żadnej wady. Więc możliwe że moje objawy spowodowanę są jakąś nerwicą. życze zdrowia. cześc mam chyba to samo..

Woda w kolanie

.. ...pogorszenia się stanu chorobowego i wystąpienia bólów, lecz jest to oznaką rozpoczynającego się procesu leczniczego. Szybko więdnące i czerniejące liście wskazują na wydzielanie przez ustrój * żrących wydzielin * . W tym przypadku należy kompres zmienić na nowy. Przy każdej zmianie..

Ból w prawym boku i pachwinie

.. ...uznają takiej jednostki chorobowej jak przewlekłe zapalenie wyrostka.Szukałam więc dalej, bo bóle się nasilały doszły bóle pleców, promieniowanie jakby z wątroby pod łopatkę, ból biodra, promieniowanie na prawe udo czasem aż boli prawa ręka.Wielokrotne wizyty u lekarzy,często prywatnie u..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 5

.. ...powoduje BÓL i OBJAWY chorobowe w obszarze oddziaływania, kręgu kręgosłupa. A Tobie jaki ból dokucza? Pleców, Brzucha, Bioder, Nóg? Czy występują u Ciebie: bezsenność, nerwice, drętwienie i cierpnięcie kończyn, Rwa kulszowa, RZS, ograniczenie ruchomości w stawach, hemoroidy, problemy z..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka

.. ...czy mam jakies w ogole chorobowe objawy i czy pale czy nie, czy biore jakies leki...no nic.. dlatego wyszlam zdegustowana, bo od 3 dni latam na badania i dalej nic nie wiem: czy ma w te pede gnac do kardiologa, czy se dac spokoj, bo wszystko jest w porzadku??? moze mi ktos cos doradzi,..

Będę żył wiecznie? mam obniżoną temperaturę ciała

.. ...jest adekwatna do stanu chorobowego,a jednak niska temperatura pomimo cieploty ciala wskazuje na oslabienie organizmu,i to wlasnie potwierdzil lekarz. mama nie narzeka na brak apetytu ,odzywia sie bardzo dobrze,nigdy nie miala zlych wynikow badan ktore moglyby sugerowac ze cos jest nie..

Powikłania po nieleczonej tachykardii - Str. 2

.. ...lekarz wyslal mnie na chorobowe czuje sie jakoś fatalnie zmęczona do tego mam mega nadciśnienie nie znam sie na tych wszystkich nazwach, terminach etc. Mam mobbing w pracy to może od tego? Tylko ja generalnie w domu jak zamykam drzwi zapominam o pracy czy to możliwe zeby w stanie..

Nerwica nie jest chorobą!

.. ...błędzie. ale daje onbjawy chorobowe wiec dla mnie dalej jest choroba i to co napisalas w cale nie ulzylo memu cierpieniu No nie wiem. To co określamy zbiorczą nazwą nerwic jest wg. ICD - 10 ( międzynarodowa klasyfikacja chorób i probl. zdrowotnych ) klasyfikowane jako jednostki..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 48

.. ...głównie po to, żeby uwalić chorobowe czy renty, nie przejmuj się tym co ten facet gadał, a z tym wzywaniem pogotowia przy każdym ataku to jakiś absurd kompletny absurd. Podobnie jak z tym prawdziwym mdleniem. Ja nigdy nie zemdlałam podczas ataku, choć nieustannie jestem pewna, że tym..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 49

.. ...pracy i np. cofnie ci chorobowe, czy rentę to musisz tego samego dnia iść do innego lekarza który wystawi ci chorobowe i wtedy podważa on opinię lekarza zusowskiego i dalej przysluguje ci swiadczenie. A facet nie wie o czym mówi, przecież nasza choroba właśnie polega na tych odczuciach,..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 122

.. ...również może korzystać z chorobowego za czas pobytu w tym ośrodku. Niestety w podobnej sytuacji znajduje się wielu z nas . Jest bardzo ciężko ale nie ma innego wyjścia a życie jest okrutne. Kolega pownien jednak skontaktować się ze swoim lekarzem, żeby mu jak nejlepiej doradził...

Jak moge zwiekszyc EF?

.. ...wyłączając oczywiście stany chorobowe. Pozdrawiam Gabi moj wiek to 20 lat :( . Obawiam sie bardzo chorob serca i ukladu krazenia. Pale 20 papierosow dziennie ale od wczoraj zaczalem rzucanie. Podczas wysilku odczuwam cos w stylu ze nie moge zaczerpnac powietrza - jakby mnie sie cos..

Nerwica czy ziarnica? - Str. 2

.. ...bakteryjne. Wszystkie objawy chorobowe ustapiły prócz dolegliwości ze strony zatok. Węzeł podzuchwowy pozostał taki jaki był... nie urósł ale minimalnie sie zmniejszył. W pachwinie również wynalazłam, mała kuleczkę o która juz zaczynam sie martwić, gdyz jest wyczuwalan tylko po jednej..

Czy to nerwica lub coś w tym stylu-pomocy

.. ...tak samo - zwolnienie chorobowe a pozniej problemy z naszym chorym Zuz - em.Nie wiem gdzie szukac pomocy Bylem u psychoanalityka,po rozmowie powiedzial mi to co wiedzialem - ze sam produkuje sobie leki ale to ponoc jest kara dla mnie tzn.ja w ten sposob kaze siebie za cos tylko niewiem..

Wyspokie trójglicerydy - ponad 600 proszę o poradę

.. ...krazeniowym dla danej jednoski chorobowej bedzie odpowiednie. najistotniejsze to trzymac sie scisle zalecen lekarza,jezeli bedzie potrzeba to skieruje meza do odpowiedniego specjalisty. poki co prosze sie trzymac tego co juz wiecie i tego przestrzegac. pozdrawiam najlepiej to powinien..

Nastoletnia nerwica - Str. 2

.. ...czasami mają swoje * chorobowe jazdy * . Ja też staram się choćby przy uczuciu kłucia w okolicy serca, myśleć, że to nic takiego i nie nakręcać się. ~Alla33, powiem Ci, że ja doświadczam raczej lęku w większości związanego z lękiem przed jakąś * chorobą * .Nie mam lęków typu: boję się..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 4

.. ...pomagały krótkie zwolnienia chorobowe ,nie pomógł mi też pobyt w ośrodku leczenia nerwic.Więc zostałam bez wyjścia.Niedawno próbowałam podjąć pracę, wytrzymałam niestety tylko 4 dni , poprostu nie dałam rady, chyba spaliłam się psychicznie. Kiedyś jak byłam piękna i młoda to też..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 19

.. ...lata byłam na rencie chorobowej i gdy musiałam powrócic do pracy ( zeby miec za co zyć ) był to dla mnie koszmar. Na szczęście znalazłam prace, w której nie było wokół mnie wielu osób. były obszerne pomieszczenia, wiec jakoś sobie radziłam. I naprawde wiem, ze to co próbuja wytłumaczyc..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 33

.. ...uzasadniony.Narazie objawy chorobowe się nasiliły, ale pani doktor mnie uspakaja,że to normalnie i z tygodnia na tydzień będzie lepiej.Oby miała rację: ): ). Tymczasem pozdrawiam wszystkich i życzę miłego wypoczynku. Hej zdrowa . Jak widać xxx nawet nie ma odwagi żeby si ę ujawnić::: ) )..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...stanowisko.Czekam na zakończenie chorobowego w ramach świadczenia rehabilitacyjnego.Do zofia5014 i innych niepewnych ,niezdecydowanych,wykonujcie równoległe konsultacje u dobrych lekarzy przed operacją.Przeciąganie terminów operacji i wchodzenie w * lata * niesie za sobą zwiększone..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 8

.. ...zapozna, spojrzy na procesy chorobowe z całkiem innego punktu widzenia niż ci, którzy uparcie trzymają się przyczynowego sposobu myślenia. Prześledźmy przebieg zapalenia, nie wskazując na razie dokładnie jego lokalizacji. W fazie pierwszej ( impuls ) zara­zki wnikają do organizmu. W..

Zaciskanie w gardle

.. ...wykluczy jakieś stany chorobowe. HEJ edyciaa ! Ja mam dokladnie to samo jestem rowniez studentka i też nasilenie tych objawow sie pokazuje jak przebywam w towarzystwie jak sie smieje zauwazylam to wczoraj u siebie i w sobote bo mialam zjazd w szkole ( sobota, niedziela ) ale miewam tez..

Jaka przyczyna?

.. ...puste kasy nie ma z chorobowego dzwonisz pytam no nie ma rozumiecie to cala irlandia to wielki luzzzzz nie ma i juz kurde dramat piszcie bo az mi razniej jak wejde na forum i moge cos poczytac co radzicie i jak sobie poradziliscie z tym . Mam nadzieje ze to tylko na tle nerwowym i..

Renta chorobova

.. ...odpowjedzi na temat renty chorobowej.Mam 32 lata, 15 lat juz nie mjeshkam w POLSCE nie mam tam ani jednego dnia pracy.Ot trzech lat pije tabletki na cisnienie.dwa lata temu zostalem postrzelony w glowe,mjelem zrobiona operacje.Wglowje mam jeszcze trzy kawalki olowiu kturych lekaze..