Choroby płuc objawy

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...reakcje alergiczne, choroba wysokościowa, drenaż opłucnej. inne. przewodnienie pacjenta; zbyt niska podaż białka powodująca spadek ciśnienia osmotycznego a co za tym idzie ucieczkę płynów z naczyń; retencja płynów w przebiegu niewydolności nerek. Objawy obrzęku płuc. duszność (..

Duszność

Duszność

.. ...Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc ) oraz inne patologie układu oddechowego ( pylice, gruźlica, odma, rak itd. ) Duszność może tez pojawić się w niektórych chorobach hematologicznych ( niedokrwistość czyli anemia ). Duszność jest więc to objaw istotny z uwagi na choroby, którym może..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...przewlekłą obturacyjną chorobę płuc ( POChP ) aż po gruźlicę i choroby nowotworowe. Przewlekły kaszel z odpluwaniem wydzieliny jest codzienną dolegliwością palaczy. Kaszel może być także objawem zastoju w krążeniu płucnym w przebiegu niewydolności lewokomorowej serca, może również być..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 244

.. ...sis W tej cholernej chorobie jest właśnie coś takiego że każdy choc najmniejszy ból lub zmiana na ciele powoduje okropny strach i najgorsze myśli Ja nawet stwierdziłam że chyba jestem hipohondrykiem( czy jakoś tak ) bo jak słysze o jakiejs chorobie to od razu mam typowe dla niej objawy...

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...pytanie jak długo trwa ta choroba? Dodaję,że mam nadciśnienie tętnicze. Proszę o odpowiedż Wszystko zależy od przyczyny zatorowości. Trzeba po prostu postarać sie wykluczyć przyczynę, leczenie acenokumarolem jest tylko objawowe. Wiele rzeczy powoduje zatorowość np. zapalenie żył ( żylaki..

Ucisk, gula w gardle - Str. 11

.. ...znam się na wszystkich chorobach :D naciek nerwu krtaniowego może oznaczać raka drobno komórkowego płuca, powiększone węzły chłonne szyjne świadczą o najczęstszych przerzutach raka płuc do mózgu,duszności to też objaw raka płuc jak i bóle barku. Widzicie sami,że objawy można różnie..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...na nastepny dzień po chorobie.. a teram jest źle. Mam 23 lata, i wszystko zaczeło się od lipca tego roku; początkiem lipca zachorowałem ( wysoka gorączka, gardło utd. ) objawy te trwały około 7 dni. Po 7 dniach zaczołem odczuwać * głuchy * ból na plecach ( prawa dolna strona ) tak jak by..

Problemy z płucami

.. ...bylem chory i po tej chorobie nie chce mi przejsc.ciagnie sie to miesiac.rano zawsze wychodzi mi grutka zielonej flegmy po dlugim kaszleniu. witaj pawle, to moga byc objawy astmy oskrzelowej. ale także powikłania grypy, dobrze ze idziesz do lekarza, musisz zrobic badania, tym bardziej że..

Dyskomfort w klatce na wysokści splotu trzewnego w lewą stronę

.. ...być jakaś śmiertelna choroba ( rak płuc,poważna wada serca itp. ) i przeraża mnie ta myśl. czasami mam uczucie paraliżującego strachu zazwyczaj przed czymś( np pójście do dentysty,czy egzamin ) potrafię wtedy zawrócić i nie wykonać tej czynności.. Odczuwam identyczne objawy co..

Zator płucny

.. ...zaraz wynajduje sobie choroby ;/ ja tez bym chciala wiedziec jakie mialas dokladnie objawy??? I jak ten zator plucny udalo sie zdjagnozowac - przez jakie badanie???? Ja mam dusznosci od 5 dni ( nie moge do konca nabrac glebokiego oddechu - musze ziewac zeby powietrze glebiej mi weszlo po..

Zakrzepica

.. ...dużo wie na temat tej choroby się wypowiedzieć w tym temacie.Czy to prawda że u niektórych osób przebiega bezobjawowo bo tak wyczytałem w artykułach w internecie a czasami jedynym objawem jest właśnie zatorowość płucna która prowadzi do śmierci jestem młodym człowiekiem mam prawie 22..

Płuca w stenozie aortalnej

.. ...mają również zwiazku z chorobą nowotworową. Należy raczej skupić sie na leczeniu choroby zasadniczej - czyli stenozy aortalnej, która o ile jest istotna ( nie wiem jakimi kryteriami annojago kierowałaś się pisząc o jej istotnosci ) jest niebezpieczna chorobą i wymaga kontroli..

Echo serca interpretacja

.. ...Dodam że oprócz tego mam chorobę hashimoto w okresie niedoczynności tarczycy, astme i alergie. to przerost prawej komory serca.. jest szczegolnie powiazana z chorobami płuc.. nie panikuj tylko poczekaj na wizyte Astma chyba moze byc jedna z przyczyn powstania przerostu prawej komory...