Choroby rąk

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

.. ...nazywany zespołem lub chorobą, w zależności do tego, czy jest możliwa identyfikacja przyczyn dolegliwości. Jeżeli przyczyny są nieuchwytne, mówimy o chorobie Raynauda. Jeśli możemy doszukać się w organizmie zaburzenia, które wywołuje dolegliwości, mówimy o zespole. Dolegliwości dotyczą..

Nerwica natręctw

.. ...to składowa obsesyjna choroby. Kompulsje polegają na przymusowym wykonywaniu stereotypowych czynności, na przykład mycia rąk pięciokrotnie przed posiłkami. Początkowo człowiek znajduje sobie pozornie racjonalne wyjaśnienia danej obsesji, może również uznać ją za absurdalną i próbować z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 151

.. ...przy pierwszym żucie choroby to był koszmar!!! Teraz kiedy wróciła jest lepiej gdyż jestem uświadomiona, ze to nie żadna ciężka choroba TYLKO - AŻ NERWICA, staram sie nie wkręcać ( choć różnie z tym ). Mam pytanie ile z Was pracuje zawodowo. Powiem szczerze, ze ja pracuje jest bardzo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 932

.. ...napiszcie.Ja zmagam się z chorobą od roku - zaczeło się od szybkiego bicia serca,drżenia rąk i zawrotów głowy.Tak się wystraszyłam że zaczęłam bać się sama zostawać w domu,wychodzić na dwór wogóle gdziekolwiek sama chodzić * bezpiecznie czułam się z kimś * .I przeistoczyło się to w..

Propranolol - Str. 4

.. ...propranololu wpędzić się w chorobę serca, które jest ( może było ) w pełni zdrowe. Cześć. Ja tez z problemem drżących rąk :P Mam 19 lat. Propranolol przepisał mi neurolog. Najpierw brałam 10 mg z Akinetonem, ale byłam nie do życia: zawroty głowy, zasłabnięcia, strasznie niskie ciśnienie...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 167

.. ...wmówic sobie wszystkie choroby tego świata...pozdrawiam magda masz racje mnie tez alkohol rozlużnia i wiem że to nie jest rozwiązanie dzisiaj miałam fatalny dzien nagle w sklepie zrobiło mi się słabo zaraz mysl że padne i już język zdrętwiał drżenie rąk itd a najgorzej że niczym się nie..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa?

.. .../przewlekłą obturacyjną chorobę płuc/ oraz alergię.Zaczęło się długotrwałe leczenie lekami wziewnymi,rozszerzającymi oskrzela oraz wziewnymi sterydowymi a także lekami odczulającymi.Brałam b.silne dawki/podwójne/ które niewiele mi pomagały. Miewałam silne drętwienia rąk,potworne skurcze..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 70

.. ...badania na tarczycę - choroby tarczycy wywołują często objawy nerwic serca, arytmię, duszności, bule w klatce, w plecach, drętwienie rąk i bule, bolą nogi i drętwieją - objawów jest dużo. witam wszystkich, buszowałam po necie bo też mam coś z sercem, weszłam na to forum i... przeraziłam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 236

.. ...macie zdrowąTARCZYCĘ!!! Choroby tarczycy wywołują wiele objawów, takich jak: bóle i kołatania serca, duszności, nadmierne pocenie się, drżenie rąk, osłabienie, itd. Mnie lekarze długo wmawiali nerwicę, a okazało się że mam zapalenie tarczycy! Pozdrawiam. hmm..szczerze mowiac ja nic nie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 24

.. ...innych co to jest za choroba , która nie chce dać mi i wam spokoju?... czecc ludzie.czytam Was i zastanawiam sie co mi jest. mam 37 lat i nigdy nie chorowałam,do teraz . moje glówne objawy to * mrowienie * rąk i nóg zwłaszcza w nocy i nad ranem. czasami byłam tak słaba,ze nie mogłam..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...endokrynologa. Główne objawy choroby Hashimoto, czyli zapalenia tarczycy: - drżenie rąk - drżenie mięśni - nadmierna potliwość - uderzenia gorąca do głowy - bóle i kołatania serca - ucisk, * klucha * w gardle - napady duszności - nudności, brak apetytu - bóle karku - bóle stawów -..

Bóle klatki piersiowej, drętwienie rąk, osłabienie

.. ...ktorych dotknela ta sama choroba co i mnie. teraz czuje sie jak nowo narodzona i mam normalne zycie. moge funkcjonowac, jak poprzednio. cześć mam identyczne objawy od bardzo d,,,,,,,,,,lugiego czasu odwiedziłam wszystkich specjalistów wszyscu zwalają na nerwice psychiatra przepisał leki..

Bóle klatki piersiowej, drętwienie rąk, osłabienie - Str. 2

.. ...wybierajac lekarza wybieramy chorobe )i bez efektu zrezygnowalem z kawy zmienilem diete i jak na razie jest poprawa( nie mam boli i mniej nerwowy przez to ).jeszcze sporayczne dusznosci ale to juz sie da.pozdro dla wszystkich słuchajcie od niedawna ( 4 - 5 miesiące ) odczuwam ból w klace..

Natręctwo mycia rąk

.. ...stanie, ze umre, ze choroba jakas, ze komus cos sie stanie, ze w ogole cos zlego sie stanie... i tak w kolko, wiec aby sie to nie stalo, robie te rzeczy! Rozumie to ktos?? bo jak ja bym z boku na taka osobe jak ja patrzyl to stwierdzilbym, ze juz nigdzie indziej sie nie nadaje tylko do..

Problemy ze wzrokiem, drętwienie rąk, osłabieniem, lekkie bóle głowy

.. ...podejrzewałem nawet chorobę DCS ( tzw, kesonowa ), mam drętwienia palców prawej ręki, uczucia kłucia w łokciu lub kolanie itp. Prawdopodobnie kręgosłup szyjny, bo pojawia mi sie to po wysiłku lub nurkowaniu gdzie poozycja jest pozima a głowa patrzy na wprost ( czyli jak w pozycji..

Zero koncentracji i sztywnienie szyi i rąk

.. ...kardiologa, nerwica to choroba wykluczeń, u mnie podobnie się to zaczynało. Dzioś jest całkiem nieżle. Pomagają techniki relaksacyjne, np. trening autogenny Schulza, może powinnaś pobrać trochę antydepresantów, bo te myśli samobójcze są nieco niepokojące. Głowa do góry: - ) Pozdrawiam...

Duszenie się - Str. 44

.. ...nerwice lękową,na początku choroby lęki były minimalne po trzech latach nie leczenia nerwicy doszedłem do takiego stanu że bałem sie wychodzić z domu,przebywać w otoczeniu,dostawałem silne ataki duszności,ucisk na gardle,z tym towarzyszyły silne zawroty głowy,drętwienie rąk,a nawet silną..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 13

.. ...niczego nie wykazały. Choroby tarczycy wywołują tak wiele różnorodnych objawów, że trudno je wszystkie wymienić. Najważniejsze: problemy z sercem, duszności, drżenia rąk i mięśni, bóle stawów, nadmierne chudnięcie lub tycie, wypadanie i siwienie włosów, ciągłe zmęczenie i senność lub..

Nerwica naczyniowa - zespół Raynauda*a - Str. 2

.. Co do nazwy tej choroby ona nie jest wymyślona z neta ja mam potwierdzone na zaświadczeniu przez dobrego lekarza moja droga pani Mi od 15 lat bieleją palce u rąk i nóg - oczywiście wg lekarza to wina przemarznięcia, od 2 lat skrzypią i bolą mnie kolana - to ponoć reumatyzm no i na to byłam leczona. Choć mam..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...zapalenie tarczycy - choroba Hashimoto. Jej główne objawy: drżenie rąk i mięśni, uderzenia gorąca do głowy, oblewanie się potami, kołatania serca, napady paniki i lęku o życie, bóle karku i kręgosłupa, płaczliwość i rozbicie psychiczne, zaburzenia widzenia, napady duszności, ucisk w..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 417

.. ...macie zdrową tarczycę!!! Choroby tarczycy dają objawy podobne do nerwicy. Lekarze długo mi wmawiali, że mam nerwicę, ale ja wiedziałam, że muszą być jakieś inne przyczyny i miałam rację. Okazało się, że mam zapalenie tarczycy - choroba Hashimoto. Główne objawy: drżenie rąk, bóle i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1268

.. ...troszkę wygadać. Otóż...Choroba nie daje o sobie zapomnieć.Wróciła. Poprzedni tydzień był dla mnie fatalny. Zamknęłam się w sobie ,ryczałam bez powodu, ataki pojawiały się dość często a w raz z nimi panika i lęk o własne życie.Znowu pojawiły się kołatania serca ,duszności, drętwienie rąk..

Lexapro - Str. 14

.. ...powrotem objawów z początku choroby ). Te objawy po leczeniu moklarem pozostały bardzo słabe i niezwykle rzadko. Miałam juz odstawiac lek, lekarz zrobił ze mna wywiad, uznał ze pozostała mi jeszcze nerwica natręctw ( mycie rąk, nieuzasadnione lęki np. przed ciążą, dzwonienie do męża o..

Zawroty głowy, ból żołądka i niby wszystko ok

.. ...potrafią znaleźć przyczyn choroby. Choroby tarczycy dają objawy, które mogą przypominać nerwicę. Najważniejsze z nich: bóle i kołatania serca, uderzenia gorąca, drżenie rąk, ucisk w gardle, lęki, rozbicie psychiczne, zaburzenia widzenia, nadwaga i wiele innych. Chora tarczyca ma fatalny..

Drętwienie rąk i nóg i szybkie męczenie się

.. ...uzyskaniu wyników może chorobę zdiagnozować i zastosować odpowiednie leczenie. Już znając przyczynę swoich dolegliwości ,możesz jak najbardziej rozpocząć dzielenie się z innymi - spostrzeżeniami i wątpliwościami.Pozdrawiam i proszę udaj sie do lekarza jak najszybciej a po wizycie napisz..

Cieżko złapać oddech i klucie serca

.. .../przewlekłą obturacyjną chorobę płuc/ oraz alergię.Zaczęło się długotrwałe leczenie lekami wziewnymi,rozszerzającymi oskrzela oraz wziewnymi sterydowymi a także lekami odczulającymi.Brałam b.silne dawki/podwójne/ które niewiele mi pomagały. Miewałam silne drętwienia rąk,potworne skurcze..

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...dolegliwości przy astmie i chorobach płuc. * Drżenie rąk Bardzo krępujące. Budzi podejrzenia o nadużywanie alkoholu. Kiedy trudno utrzymać w ręku łyżkę, włożyć klucz do zamka, napisać coś czytelnie, chory szuka pomocy u neurologa, obawiając się choroby Parkinsona. * Osłabienie mięśni,..

Nerwica? to utrapienie!

.. Cześć wam moje choroba męczy mnie ponad rok , duzo objawów somarycznych głźwnie zawroty głowy,bóle w kladce piersiowej,szum w głowie,,ból mięśni nóg,brak apetytu,nogi jak ze słomy,drętwienie rąk,,mocne bicie sercana wakacjach zrobiłem wszystkie badania +tk głowy , laryngolog teź ok! neurolog ok! ,a ja czuje..

Nadciśnienie tętnicze, pigułki, drganie rąk

.. ...paskudna choroba i podstepna typowy objaw kaca po dłuższym piciu ( pewnie jeszcze ból żołądka itd. ) i tak jak mówi Kleju to już choroba, lecz się chłopie bo jesteś jeszcze młody i całe życie przed tobą..

Choroba Reina

.. ...zdiagnozował u mnie chorobę Reina ( przepraszam jeśli źle napisałam ).Proszę o wyjaśnienie co to za choroba i jakie może przynieść skutki.Lekarz wspominał coś o niewydolności ( chyba ) naczyniowo - krążeniowej.Wiąże się to z obrzękami nóg i rąk,zmianami na skórze wskutek zimna i..

Chwilowy, mijający paraliż rąk i nóg

.. ...ustąpił. Co to może być za choroba? Znalazłam zespół TIA czyli przejściowego niedokrwienia mózgu i wszystkie objawy zgadzają się z tym co wczoraj działo sie z moją mamą. Oczywiście nie wiem czy jest to ta choroba - mama sie uparła ze nie chce iść do lekarza. Chciałabym wiedzieć co to..

Zawroty głowy, lęk, nogi z *waty* i bóle, oslabienie

.. ...zajmowalem sie szukaniem choroby, i od urodzenia mam nature nerwicowego ) teraz boje sie wyjsc z domu , mam zawroty glowy i bole miesni łydek ud i rąk, bole w klatce i uczucie ze cos mnie dusi w szyi i caly czas mysle o tym ze * a moze mam skrzepy w zylach... a moze cos z sercem...a moze..

Mięśnie rąk i nóg dziwnie mi drgają

.. ...Księżniczko a może ty masz chorobe niespokojnych nóg ja to mami strasznie mnie to wkurza bo siedze patrze w telewizor i zaczynam poruszac nogą i nie moge nad tym zapanować i musze nią ruszać Wtedy wstaje troche pochodze i to u mnie powoli mija Nie byłam u lekarza tylko czytałam o tej..

Słabnięcie rąk, problemy z czuciem, senność, lęk, duszność

.. ...po głowie chodzą mi choroby typu stwardnienie rozsiane itd. Może ktoś miał podobne objawy i potrafi pomóc ??? Z góry dziękuję Polecam wizytę u dobrego neurologa, badanie na boreliozę, rezonans głowy ( robię prywatnie w przyszłym tygodniu ), to wiele wyjaśni, mam podobne objawy, u mnie..

Dziwne lęki, uczucie jakiegoś strachu, szybkie i mocne bicie serca

.. ...nerwica, bardzo uciążliwa choroba nie jest to nic groźnego z tym da się żyć tylko trzeba się nauczyć z nią żyć. Na początek myślę że mógłbyś zacząć od jakiś tabletek ziołowych na uspokojenie brać sobie z 3 razy dziennie przez jakiś czas. Ja mam te same objawy lęki różnego rodzaju,..

Ból głowy, drżenie rąk, zmęczenie, smutek, lekliwość

.. ...miał takie objawy? Jaka choroba się z tym wiąże. Moja dziewczyna od 2 miesiecy, nie może sobie z nimi poradzić. Wcześniej występowały zawroty głowy i bóle brzucha, bóle w okolicy serca, nadwrażliwość na ciepło, ale już się nie pojawiają. Na początku myśleliśmy, że to anemia, potem..

Ból rąk, opuchlizna pomiędzy kciukiem i palcem II, ból karku i barków

.. ...mieć to związek z jakąś chorobą reumatyczną.Być może... zrób sobie badania krwi w kierunku reumatyzmu np.Latex,ASO,seromukoidy,CRP,odczyn Waaler - Rosego,OB i morfologię.Z wynikami do lekarza. Dzięki za rady, tez myślałam własnie o jakichś badaniach w tym kierunku Dzięki za nazwy badań..

Nerwica, na tę chorobę się nie umiera

.. ...też mam nerwice. Na tę chorobę się nie umiera , ale niestety jest ona bardzo uciążliwa. Objawami nerwicy są: Kołatanie serca , potliwość , trzęsienie rąk nóg jak i drętwienie kończyn , bóle w mostku , podwyższone ciśnienie na tle nerwowym , zawroty głowy , lęk obawy przed śmiercią ,..

Ból tyłu głowy i drętwienie rąk

.. ...- byłam spokojna nie chorowałam na nic poważniejszego ( zwykłe choroby dziecięce ) jednak jestem mało aktywna, większość czasu spędzam w domu. zaraz po drugiej wizycie w przychodni ( tydzień brania antybiotyków ) przewróciłam się i uderzyłam brodą, co spowodowało niewielkie rozcięcie,..

Zimne palce u rąk

.. ...być początek jakiejś choroby reumatycznej.Spróbuj zioła i codzienny ruch.I nie siedż długo w bezruchu,ćwicz dłonie.Chodż w rękawiczkach ,nie myj garów w zimnej wodzie. kup sobie w sklepie rehabilitacyjnym taki wałek drewniany do ćwiczeń. i ćwicz wałkując nim dłońmi po stole.Te wałki mają..

Drętwienie palacy u rąk

.. ...lekarz podejrzewał u niego chorobę Raynauda i leżał w szpitalu w klinice w Białymstoku i potwierdzili tą chorobę. Wpiszcie w google tą nazwę i poczytajcie sobie. Pozdrawiam. Dzięki wielkie za informację...

Bóle mięśni rąk i nóg -nerwica?

.. ...myśleć o poważniejszych chorobach co dodatkowo napędza mój strach .lekarze tylko dziwnie na mnie patrzą i przepisują tabletki p/bólowe które nic nie dają a żołądek mam od nich wykręcony na drugą stronę .brałam przez jakiś czas asertin ale nic nie pomógł ...proszę o pomoc ...mam 38 lat a..

Bóle mięśni rąk i nóg -nerwica? - Str. 2

.. ...magnezu i D3 ale co to za choroba to nie było. Może Ty coś wiesz ? Co do Twojego węzła, to wiem, że wyskakują one jak organizm walczy z infekcją tak mi mówił laryngolog. Węzeł straży tzw wojsko. Ja jutro idę do rodzinnej pytać co dalej.. Aniu, jak długo już masz takie samopoczucie ? A..