Choroby zatory

Wstrząs kardiogenny

.. ...wyrzutowej. niestabilna choroba wieńcowa i zawał serca zapalenia mięśnia sercowego niedomykalność ujść tętniczych kardiomiopatia przerostowa leki kardiodepresyjne ( inotropowo ujemne ) zwężenie ujść tętniczych zator tętnicy płucnej zaburzenia rytmu ( bradyarytmie ) Leczenie wstrząsu..

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...również w leczeniu żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej, zatoru płucnego, w niektórych przypadkach zawału serca, u chorych poddawanych dializom, w ramach przygotowania do niektórych zabiegów ( np. czasami przed kardiowersją ). Enoksyparynę podaje się w wstrzyknięciach podskórnych,..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...przewlekłą obturacyjną chorobę płuc ( POChP ) aż po gruźlicę i choroby nowotworowe. Przewlekły kaszel z odpluwaniem wydzieliny jest codzienną dolegliwością palaczy. Kaszel może być także objawem zastoju w krążeniu płucnym w przebiegu niewydolności lewokomorowej serca, może również być..

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa ( zakrzepica żył głębokich ) dotyczy układu żył głębokich. Na skutek uszkodzenia ściany naczynia krwionośnego, zaburzeń przepływu krwi lub dysfunkcji samej krwi ( stany nadkrzepliwości ) powstaje przyścienna skrzeplina. Twór ten może zwiększać swój obwód aż do zamknięcia..

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...następstwa może mieć żylna choroba zakrzepowo - zatorowa. Do tych czynników należy przede wszystkim unieruchomienie: opatrunki gipsowe kończyn dolnych, stany po urazach miednicy, rozległe zabiegi operacyjne, ciąża. Wszystkim wymienionym stanom towarzyszy utrudnienie przepływu krwi z..

Płyn w jamie opłucnowej

Płyn w jamie opłucnowej

.. ...wysięku. Wysięk towarzyszy chorobom zapalnym ( zapalenie płuc z zajęciem opłucnej ), nowotworowym, zatorowości płucnej, oraz, choć rzadko, chorobom układu pokarmowego. Jeżeli objętość płyny w jamie opłucnej jest niewielka, można chorego leczyć zachowawczo, płyn ma szansę wchłonąć się..

Tachykardia zatokowa

.. ...odwodnienia i innych stanach chorobowych. Im również towarzyszy tachykardia zatokowa. Nieadekwatną tachykardią zatokową nazywamy przyspieszenie rytmu serca bez przyczyny lub nieadekwatne do przyczyny ( np. wysiłku ). Zjawisko to wynika z zaburzenia wzajemnej regulacji układ..

D-dimery

.. ...klinicznym podejrzeniu żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej ( zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna ) stanowi dowód na trafność diagnozy. Niski poziom tego parametru w podobnej sytuacji pozwala wykluczyć żylną chorobę zakrzepowo - zatorową. Oznaczenie poziomu D - dimerów jest..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...profilaktyce i leczeniu choroby zakrzepowo - zatorowej. Mechanizm działania nodraparyny polega na hamowaniu odpowiednich czynników kaskady krzepnięcia ( głównie czynnika Xa, w mniejszym stopniu trombiny ). Efekt przeciwzakrzepowy jest silny i długotrwały. Nadroparynę podaje się w postaci..

APTT (czas kaolinowo-kefalinowy)

.. ...stosowany m.in. w żylnej chorobie zakrzepowo - zatorowej, choć coraz częściej sięga się po heparyny drobnocząsteczkowe. W przypadku heparyny drobnocząsteczkowej technika podawania jest mniej skomplikowana, mniejsza jest więc ryzyko popełnienia błędu. Heparyny drobnocząsteczkowe nie..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa ( ŻChZZ ) to Zakrzepica Żył Głębokich oraz jej najcięższe powikłanie pod postacią Zatoru Tętnicy Płucne, które stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia. Jest chorobą podstępną, można nawet powiedzieć, że cichym zabójcą - definiuje prof. dr hab. n. med. Witold Z...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 316

.. ...Wszystko zaczęło się wraz z chorobą członka rodziny - okropne bóle głowy, zawroty głowy, dziwne uczucie pełności w głowie i zatokach, bóle szczęki, szyi - poznałem co najmniej kilkanaście sposobów na to, jak potrafi boleć głowa. Te kilka lat temu nie miałem zielonego pojęcia o nerwicy,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 712

.. ...związane z faktyczną chorobą mają zwykle ciągły i bardziej gwałtowny przebieg. Jeżeli masz wątpliwości i ulge sprawi Ci zrobienie ECHO serca czy kolejne badania głowy to zrób je wówczas odzyskasz pozorny spokój, bowiem sądze ze niebawem będzie dolegało Ci coś innego i znów zatopisz się w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 930

.. ...że nie musze się tej choroby wstydzić. Jestem na trzecim roku studiów, choroba dopadła mnie nagle zawsze byłam osobą bardzo energiczną, towarzyską,więcej czasu spędzałam poza domem niż w nim , a teraz wole siedzieć w domu bo czuje sie w nim bezpiecznie. We wrzesniu nabawilam sie..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...internetową dotyczącą choroby zakrzepową - zatorowej. Interesuje mnie tematyka poruszana na tym forum dotycząca acenokumarolu i aparatów do pomiarów inr.Zapraszam do dyskusji na stronę www.trombofilia - inr.pl AP Czesc wszystkim ze szuczna zastawka serca.Bylo wczesniej pisane na tym..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 6

.. ...pulmonologa. Czy ktoś z was kto chorował na zatorowośc płucną wrócił do pracy i jeśli tak to po jakim okresie a może lekarz was w ogóle nie dopuścił do pracy tylko skierował na rentę zaznaczam że mam dopiero 45 lat i wcale mi nie śpieszno na rentę i znowu spadek INR na 1,27 zmiana leku z..

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...życzę zdrowia w walce z chorobą,a także z NFZ :] Do Autorki - Moralizatorki - proponuję: przeczytaj i przeanalizuj dokładnie skład leków,jakie przyjmowałaś przez kilka lat , ich działania uboczne ( nie wszystkie są napisane na ulotce ), oraz dokładny skład balsamu - również przeanalizuj..

Dziwne ataki serca

.. ...moge mieć tak poważne choroby serca - lekarze nic nie stwierdzili.Muszę dodać że mój ojciec chorował na serce, miał wstawioną zastawke serca, zmarł na zawał w wieku 56 lat. Czy miałeś robione echo serca? Miałem robione i własnie tam wyszła ta tachykardia zatokowa i nadmiernie wysycony..

Arytmia zatokowa

.. ...napisac ze niestety kazda choroba ma wplyw na nasze serce. Jelsi masz jakis przewlekly stan zapalny to tym bardziej. Nie wiem jak to jest w przypadku zatok musialabys poszperac w internecie na co maja wplyw niedoleczone zatoki itd, powiem Ci tylko tyle ze ja rowniez mam ta arytmie tzn..

VPB z opisu Holtera

.. ...stymulator serca DDD z powodu choroby wezla zatokowego. Codziennie zazywam dwa razy dziennie POLFENON 150 oraz BIOSOTAL 80. Holter mialem zrobiony dlatego iz na wydruku z kontroli stymulatora wyszlo iz mam czestoskurcze - przez rok ok 590 o czestosci max 192 i dlugosci 18min. W holterze..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...Proszę chorych na tą chorobę lub osoby, które się z nią zetknęły o podanie jej przyczyn. moja zatorowośc płucna - komplikacja po cięciu cesarskim. Koszmar. zapraszam wszystkich zainteresowanych na moje gg wspólpracuję z lekarzem Irydologiem mogę polecić kontakt moje gg 9841224 i ja sie..

Alveo faktycznie pomaga?

.. ...Doszły do tego inne choroby organizmu nadcisnienie, zatoki, depresja,nerwica , bóle kręgosłupa no i oczywiście z sercem , bez przerwy coś się działo. Zycie moje upływało bólach i pobytach w szpitalach.Było bardzo źle ,ale mimo tego pracowałem musiałem utrzymywać rodzinę. Gzieś dwa lata..

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...pytanie jak długo trwa ta choroba? Dodaję,że mam nadciśnienie tętnicze. Proszę o odpowiedż Wszystko zależy od przyczyny zatorowości. Trzeba po prostu postarać sie wykluczyć przyczynę, leczenie acenokumarolem jest tylko objawowe. Wiele rzeczy powoduje zatorowość np. zapalenie żył ( żylaki..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...stymulator DDD z powodu choroby wezla zatokowego. A teraz pytanie od paru tygodni biore 2 razy dziennie biosotal 80 z powodu czestoskurczy komorowych. rano i wieczorem po tabletce. Od paru dni obserwuje i czuje :( po poludniu lub wieczorem skok mojego cisnienia w gore. Sprawdzam..

Dodatkowe skurcze - Str. 2

.. ...mnie przez caly czas choroby bije okolo 120na minute strasznie to uciazliwe, ja mam i komorowe i nadkomorowe skurcze do tego niemiarowsc zatokowa. aaa mierzycie sobie cisnienie takim nadgarstkowym cisnieniomierzem??? Mnie on bardzo czesto nie pokazuje pulsu tylko samo cisnienie - to mnie..

Dodatkowe skurcze - Str. 139

.. ...tym to prawdopodobnie choroba wezla zatokowego po przebytym acz niewidocznym po latach( norma )w zadnym badaniu zapaleniu serca po anginie, wniosek:modyfikacja wezla ablacją,postaraja sie wcisnac gdzies w tym roku choc pacjentow maja na kazdy dzien na 1.5 roku w przod, ewent kredyt i za..

Zator płucny

.. ...zatorowość od lipca 2005 efekty leczenia narazie są mizerne przyjmuję acenokumalor 5mg Mam też nadciśnienie tętnicze chciałabym się dowiedzieć jak jest u pana prowadzone leczenie i czy jest znaczna poprawa..

Zwężenie aorty a tabletki antykoncepcyjne

.. ...antykoncepcji hormonalnej: Choroby układu krążenia, będace przeciwskazaniem do antykoncepcji hormonalnej - choroba zatorowo - zakrzepowa żył, - zawał mięśnia sercowego, - udary mózgu: a ) zakrzepowe krwotoczne - poważne nadciśnienie tętnicze - inne powikłania zakrzepowe w układzie..

Serce a choroby tarczycy

.. Chorujęod 5 lat na raka tarczycy .Zażywam hormony w dawce supresyjnej 200 eltroxinu Lekarz zalecił mi concor na serce .Czy ten lek muszę zażywać zawsze czy można brać go okresowo.Zlekiem praca serca zwalnia do 70 - 80 ale równocześnie spada ciśnienie krwi100/60 90/60.Bez leku puls 100 - 130 ale zato dobre..

Bradykardia zatokowa

.. ...prosze o pomoc Właśnie przeczytałem opowiadanie o twojej chorobie.mam takie same objawy i chciałbym dowiedzieć się o leczeniu oraz leku który Ci przepisali.Jeśli możesz odpisz lub podaj swój numer gg...

Dziwne bóle w środku mostka

.. ...się, ponieważ to może być choroba zatorowo - zakrzepowa. Pamiętaj również, że często lekarze bagatelizują problem lub o nim zapominają. NiGor te objawy ktore opisujesz sa charakterystyczne dla arytmii...

Śluzak?

.. ...jest to powikłanie przy chorobach serca. tak było w moim pzrypadku. Śluzak z tego co wiem często jest uważany za skrzeplinę, a to właśnie skrzepy powoduja wszelkiego rodzaju udary, zatory. Jakiś mógł na chwilę zablokować światło w naczyniu mózgu i stąd kótkotrwały niedowład. Sluzak to..

Dżungla, choroba wysokościowa a częstoskurcze

.. Witam! Sednio raz w roku mam napad częsturczu nadkomorowego /zdiagnozowany i uchwycony na EKG/z częstotliwością uderzeń do 150 na 1m. średnio. 130 .Skutecznie przerywa mi te napady isoptin ,już po ok godzinie serce powraca do rytmu zatokowego .Mam 1 stopniową niedomykalność zastawki mitralnej z niewielką..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 12

.. ...dlatego , że myślę o tylu chorobach które mogły dotknąć mnie. Buziaki.Pa Witam, mam podobnie. Wmawiałem już sobie zawał, niedokrwienność, niewydolnośc, zatorowość... Wszystkie badania w normie. Zacząłem uprawiać sport, to przez rok było super. Ale ostatnio wróciło. Najgorsze jest to, że..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 25

.. ...migotanie przedsionków.Choroba zaczęła się mini udarem i znalazłam się w szpitalu. Po kilkudniowym leczeniu farmakologicznym nie wrócił rytm zatokowy i przeprowadzono mi 3 kardiowersje. Serce się umiarawiało, ale po kilku dniach wracało migotanie. Powtórnie przeszłam na leczenie..

Zatorowość płucna

.. ...jak poważna jest to choroba,dlatego martwi mnie czy jest związana z pewnymi ograniczeniami?Dotknęła ona mojego 24letniego męża i codziennie zadajemy sobie to pytanie w obawie o przyszłość,czy coś ulegnie zmianie,czy będzie jak dawniej?Co z naszym życiem intymnym?Będę bardzo wdzięczna za..

Kołatanie serca, niskie ciśnienie, wysoki puls, zawroty głowy

.. ...pojęcia czy to jakaś choroba czy to normalne. Po pierwsze nie mam stałego tętna ( nie mówie tu o przypadku gdy sie wysilam czy jestem zestresowana, chodzi o normalne spokojne dni, wakacje w końcu mam : ) ) z EKG wyszło, że mam rytm zatokowy miarowy i pojedyńcze niestałe pobudzenie..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 19

.. ...serca, ubytku przeghrody, chorobach płuc, zatorowości płucnej no i jest jeszcze pierwotne, czyli bez przyczyny. skutki?niewydolnośc prawokomorowa. aha, dziewczyny zapraszam na nasze nowe forum - www.arytmiaserca.pl chyba ADI się juz nawet tam rejestrowałaś?: ) mamy tam pana doktora,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 21

.. ...Witam wszystkich!! Zachorowałem na tę * wspaniałą * chorobę prawie 7 lat temu. Na początku leczono mnie na różne choroby: refluks żołądka, nerwy!, zatorowość płucną. Po pół roku, trochę przez przypadek trafiłem do Warszawy do IGiChP ( polecam! ). I tam wykryto u mnie idiopatyczne..

Nerwica sercowo naczyniowa i tachykardia zatokowa

.. ...marginesie czy z tą chorobą mogę iść do wojska? Czy składać wniosek o ponowną komisję lekarską? hej.ja mam to samo.mój tata zmarł pół roku temu...mam tachykardie...i robilam juz troszke badan...jak chcesz pogadac to moj nr gg 4561073 Tachykardia zapewne wynika z nerwicy ( tak jak u mnie..

Wyniki Holtera - czy to się leczy?

.. ...to moje rozpoznanie choroby * Nadciśnienie chwiejne Zespół serca hyperkinetycznego niezupelny blok prawej odnogi p.Hisa RR15080...11060 Morfologia:Ht%46,7 Hb g%15,8 Ermln/mm 5.00 choresterol 162 mg% holter w zapisanym materiale ekg rytmu zatokowego z tendencja do tachykardii (..

3 tydzień po operacji by-passy we Wrocławiu

.. ...grudnia jednak przez chorobę zatok taty odroczyła się na 27 grudnia. Jednak jakoś 2 tyg temu tata nagle źle się poczuł i został odwieziony do szpitala. Wylądował na oddziale wewnętrznym ale na szczęście nie stwierdzono zawału. Postaraliśmy się żeby w trybie pilnym dotarł do kliniki w..

Betaloc a sylwester z alkoholem

.. ...to moje rozpoznanie choroby * Nadciśnienie chwiejne Zespół serca hyperkinetycznego niezupelny blok prawej odnogi p.Hisa RR15080...11060 Morfologia:Ht%46,7 Hb g%15,8 Ermln/mm 5.00 choresterol 162 mg% holter w zapisanym materiale ekg rytmu zatokowego z tendencja do tachykardii (..

Analiza wyników badania serca

.. ...to moje rozpoznanie choroby * Nadciśnienie chwiejne Zespół serca hyperkinetycznego niezupelny blok prawej odnogi p.Hisa RR15080...11060 Morfologia:Ht%46,7 Hb g%15,8 Ermln/mm 5.00 choresterol 162 mg% holter w zapisanym materiale ekg rytmu zatokowego z tendencja do tachykardii (..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie

.. ...miałam wrazenie ze to ta choroba to ze chodze po lekarzach codziennie jedna mysl kiedy wstaje * jak dzisiaj sie bede czuła? * .Mam wrazenie ze nikt mi w to nie wierzy.Ze sobie to wymysliłam wszystko.W nocy budze sie i mam przyspieszone tetno.Leze w łuzku i mam wrazenie ze wszystko mi w..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 2

.. ...tygodniu.Miedzy tymi naprawde zchorowanymi ludziami z guzami i krwiakami na mozgu( beta - serc bralem 7 miesiecy po wyjsciu ze szpitala potem sam odstawilem )Jest oki Tez Ci sie uda Pomysl sobie ze jestes jeszcze mloda i zycie przed Toba napisz kiedys jak postepy pozdrawiem ( aaaa i..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 7

.. ...czujesz sie zle,to nasza choroba sie odzywa niestety.Lekarze swoje,a Ty swoje a racja jest po srodku.Jestes chora bo masz nerwice,przy ktorej odczowasz rozne dolegliwosci ale twozone przez psychike.A czy bylas juz u jakiegos specjalisty z tej dziedziny tzn.psychiatry lub psychologa?..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...zapalenie tarczycy - choroba Hashimoto. Jej główne objawy: drżenie rąk i mięśni, uderzenia gorąca do głowy, oblewanie się potami, kołatania serca, napady paniki i lęku o życie, bóle karku i kręgosłupa, płaczliwość i rozbicie psychiczne, zaburzenia widzenia, napady duszności, ucisk w..

Dziwny bóle zatok

.. ...występuje przy zatokach jest okropny i trudny do zniesienia,a przy tym taki zatkany nos.Ból przeważnie przy pochylaniu do przodu głowy,ale ogólnie głowa bardzo boli i czoło.Takie masz objawy?Pozdrawiam...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 678

.. ...miesiecy temu gdy zaczelam chorowac na gardlo i nic mi nie pomagalo robilam rozne badania rtg zatok, przeswietlenie pluc, krew mocz i wszystko ok. a mi ciagle po gardke splywa lepka wydzielina koloru jakby bialego nma poczatku balam sie ze mnieto udusi podczas nocy, fakt nie udusilo mnie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 893

.. ...ogladam bo później odchorowuję. Pewnie Ty też tak masz. Krysiu chyba spędziłaś fajowy dzionek z wnusiem ? Takie szkraby są strasznie fajne : ) Iwonka a Ty co się tak znów zakamuflowałaś, że Cię nie widać ? Nefri, zatoki to świństwo niby choroby nie widać a samopoczucie straszne, miałam..

Bradykardia i migotanie przedsionków a rozrusznik

.. ...to całokształt mojej choroby : dwupłatkowa zastawka aortalna z niedomykalnością II stopnia z dość szeroką falą zwrotną, nieco poszerzona aorta wstępująca, choroba węzła zatokowego, rytm wiodący dolnoprzedsionkowy, blok przedniej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa, liczne svpcs ( 2400 ),..

Wada zastawki aortalnej i tachykardia zatokowa

.. ...lat: ) ech...widocznie choroby serca sa tylko dla ludzi dojrzalych: ) marcelka, nawet jesli niedomyukalnośc jest niewielka to i tak na twoim miejscu okresowo bym kontrolowała. Nie rozumiem dlaczego zdaniem lekarza potrzebny jest ci wysiłek fizyczny. Nie żebym była jego przeciwnikiem, ale..

Szumy uszne - pisk 24/7 - Str. 2

.. ...nerwice - piszę o tych chorobach gdyż ktoś wyżej pisał że szumy i piski mogą mieć z tym związek. Czekam na operacje zatok ( we wrześniu w Kajetanach ), liczę po cichu na to ze jak zniknie stan zapalny w głowie - wyciek ropny z nosa, to ciśnienie sie ustabilizuje i pisk zniknie. Niestety..

Praca przyczyną choroby serca?

.. Pisze ten post ponieważ nie mogę znalezc nigdzie informacji na ten temat.Mam problemy z sercem jeszcze nie wiadomo co mi jest bo każdy lekarz mówi co innego , albo nerwica ,albo tachykardia zatokowa, lub jeszcze coś innego.Skupiłem się na szukaniu przyczyny ponieważ mam 28 lat a bóle pojawiły się 2 lata temu..

Zaburzenia rytmu serca - czy to groźne?

.. ...wezla zatokowego w lipcu ide do centrum zdrowia dziecka czy ta choroba jest grozna? witaj. Poczytaj sobie na forum wątki na temat arytmii serca i ablacji, wszystkiego się dowiesz. Pozdrawiam dziaaa : )..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich - Str. 2

.. mam 36 lat. kiedy zachorowalem na zatory zyl glebokich,pracowalem w firmie budowlanej i mialem niezle zarobki.pracowalem jako zbrojarz.w tam tym roku mialem tak nogi przemeczone ze nie wiedzialem ze ta choroba wslasnie mnie akurat brala, tylko przypadek stals sie ze wykryla umnie doktorka rodzinna.i..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...mężczyzn cierpiących na chorobę miażdżycową. Wydaje się, że warfaryna powoduje krwawienia do płytek miażdżycowych prowadząc do mikrozatorowości. Pojawiają się symetryczne purpurowe zmiany skóry paluchów oraz podeszew, a ich powstaniu towarzyszy piekący ból. Leczenie warfaryną należy..

Prolaps ciagla dusznosc

.. ...na nowo stawic czola chorobie co mi radzicie ? dodam jeszcze ze od malego mialem klopoty z brzuchem ( biegunki i te sprawy ) prosze o opinie ,pozdrawiam wszystkich!!! ja od pol roku po zapaleniu zatok mam tak ze dziwnie mi sie oddycha ciezko to opisac najgorzej jak wchodze po schodach..

Niepewna diagnoza ZMS u niemowlaka i dalsze leczenie

.. ...nadczynnościa tarczycy zwiększonym stęzeniem potasu czy wapnia, obnizona temperatura, niedotlenieniem, chorobą węzła zatokowego, stosowaniem leków. Po usunięciu przyczyny najczęsciej rytm serca ulega normalizacji...

Wszczepienie rozrusznika a praca elektryka

.. ...mam wstawiony z powodu choroby węzła zatokowego oraz wolnej pracy serca tzw bradykardię w lutym 2009 miałem wstawiony rozrusznik serc. W grudniu przechodziłem obok wozu transmisyjnego TVN - po chwili zrobiło mi się bardzo słabo,brakowało powietrza itd,w lutym tego roku przeszedłem przez..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 148

.. ...) W zeszłym roku też chorowałam na zatoki ( brałam antybiotyk )więc może to ta pogoda tak na mnie wpływa... Ibuprom zatoki biorę ale jak na razie to dzięki niemu głowa mnie nie boli a uciążliwy katar bleee :( został! Ja już po spacerze teraz mam ochote na pierogi zzzzzzzzzzzz truskawkami..

Chory węzeł zatokowy serca

.. ...no chyba, że są inne choroby współistniejące. Do EVAMAGDA,doskonale Cie rozumiem.rozrusznik to OSTATECZNOSC,bardzo ryzykowna.Słuchaj nie wolno nagle odstawiac jakiegokolwiek leku nasercowego/na cisnienie itp.TRZEBA STOPNIOWO ZMNIEJSZAC DAWKI - PAMIETAJ! Co do Twojego pytania,to fakt ze..

Cos dziwnego we mnie

.. ...przelykowego( ? ) lub inna choroba ukladu pokarmowego. A na nerwicy serca konczac. Dodam tylko ze mialem 2 lata temu gastroskopie robiona... i teraz mam zlecona nowa... a strasznie sie jej boje bo ostatnia wspominam bardzo nie milo. Aaaa przepraszam. Moje pytanie brzmi czy ktos ma..

Zator płucny

.. ...zaraz wynajduje sobie choroby ;/ ja tez bym chciala wiedziec jakie mialas dokladnie objawy??? I jak ten zator plucny udalo sie zdjagnozowac - przez jakie badanie???? Ja mam dusznosci od 5 dni ( nie moge do konca nabrac glebokiego oddechu - musze ziewac zeby powietrze glebiej mi weszlo po..

Tachykardia zatokowa napadowa

.. ...fizycznego ( tachykardia zatokowa ). Typy tachykardii: tachykardia zatokowa, częstoskurcz nadkomorowy ( ang. Supraventricular tachykardia, SVT ), częstoskurcz komorowy ( Ventricular tachykardia, VT )...

Tachykardia zatokowa

.. ...jakiejś poważniejszej choroby serca? lub zawału? ( Pytania typowej panikary... ) pozdrawiam tez to mam,ryzyko,udaru,wylewu 50% wieksze niestety,a jakie leki bierzesz,możesz po nich normalnie funkcjonować,pic alkohol,prowadzić samochód i takie tam? ehh, no to teraz jestem zdołowana...

Ból w klatce przy kaszlu

.. ...Mam 18 lat , wczoraj zachorowałem i jutro idę do lekarza. Oprócz zatkanego nosa przy kaszlu boli Mnie w klatce piersiowej i to tak że później ciężko mi jest nawet oddychać. Nosem w ogóle nie mogę oddychać , mam problemy z zatokami. Czy ból w klatce piersiowej to normalna rzecz? Czasami..

Coś, ale nie wiem co (może nerwica?)

.. ...wytłumaczenie.To nie jest choroba, która minie po zażyciu opakowania lekarstw. Lamblie leczy się bardzo długo, robaki potrafią spustoszyć organizm. Trzeba wykonywać regularnie badania. te bóle głowy tez moga być od lambliozy.Jesli prześwietlałeś zatoki i jest ok,to moze to od lambliozy..

Komorowe zaburzenia rytmu, tachykardia, ona 27 lat

.. ...zawsze jest objawem choroby. Najczęściej akcja serca przyspiesza wskutek zdenerwowania lub wysiłku fizycznego ( tachykardia zatokowa ). jeśli byłas u 3 lekarzy i mówia to samo , to pewnie maja rację ...skoro persen ci pomagał, to spróbuj go brać wtedy kiedy ci szybko bije serce ..zrób..

Wypadanie płatka, nadciśnienie, co jeszcze?

.. ...może to efekt innej choroby, np. zapalenia zatok? Dodam, że kataru nie mam. Będę bardzo wdzięczny za komentarze, porady i ew. podzielenie się doświadczeniem w tej kwestii, gdyż dość mocno przeżywam ten mój stan :/ Poniżej pomiar ciśnienia wczorajszy ( bisocard biorę o 20:00, pół tabletki..

Zakrzepica

.. ...czego.Tematem godnym uwagi jest choroba,a właściwie dwie: zakrzepica i zatorowość płucna.Pozwolę sobie w skrócie opisać moje własne doświadczenie w tej sprawie. Przez ponad 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne( aby nie robić reklamy podając ich nazwę,powiem tylko,że należą one do..

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA

.. ...straszna, to groźna choroba, nie chce cie straszyc, ale taka jest prawda. zmarla na nia mloda sportsmenka - skolimowska, nie tak dawno, pamietasz? nik sie nie spodziewal... sluchaj lekarzy i koniecznie lecz! moj ojciec umarl latem na zator plucny wlasnie od zakrzepicy w nodze :( słucham..

Zakrzepica

.. ...dużo wie na temat tej choroby się wypowiedzieć w tym temacie.Czy to prawda że u niektórych osób przebiega bezobjawowo bo tak wyczytałem w artykułach w internecie a czasami jedynym objawem jest właśnie zatorowość płucna która prowadzi do śmierci jestem młodym człowiekiem mam prawie 22..

Holter - jak zinterpretować?

.. ...zrobić aby wykluczyć choroby serca? ( oprócz holtera : ) Pozdrawiam rytm zatokowy prawidłowy, pobudzenia i to tylko 2 są podobno niegroźne, hmmm tę bradykardie skonsultowała bym z lekarzem, reszty nie potrafię zinterpretować. zaznaczam, że nie jestem osobą wykwalifikowaną w tym kierunku..

Echo serca interpretacja

.. ...Dodam że oprócz tego mam chorobę hashimoto w okresie niedoczynności tarczycy, astme i alergie. to przerost prawej komory serca.. jest szczegolnie powiazana z chorobami płuc.. nie panikuj tylko poczekaj na wizyte Astma chyba moze byc jedna z przyczyn powstania przerostu prawej komory...