Chromanie

Chromanie przestankowe

Chromanie przestankowe

.. Chromanie przestankowe jest objawem niedokrwienia kończyn. Podczas pracy mięśnie zwiększają swoje zapotrzebowanie na tlen. Ponadto, w wyniku przemian energetycznych, w pracujących mięśniach powstaje wiele metabolitów, które powinny być wypłukane przez strumień krwi. Aby mięśnie pracowały wydajnie, ich..

Mrowienie w nogach

Mrowienie w nogach

.. ...tętniczego z kolei - chromanie przestankowe. Określenie mrowienie jest jednak bardzo subiektywne, stąd nie należy, bez badania, wykluczać tych dwóch chorób. Kolejną grupą przyczyn parestezji w obrębie nóg są schorzenie neurologiczne dotyczące lędźwiowo - krzyżowego odcinka rdzenie..

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

.. ...Pojawia się objaw zwany chromaniem przestankowym. Początkowo chromanie pojawia się przy znacznym wysiłku, mierzonym odległością, jaką jest w stanie przebyć pacjent bez dolegliwości. W krańcowym stadium choroby ból jest obecny stale. W zależności od stopnia zaawansowania choroby leczenie..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...sytuacji, gdy dystans chromania ( odległość mierzona w metrach, którą chory jest w stanie przebyć bez konieczności zatrzymywania się z powodu charakterystycznego bólu ) jest długi, leczenie może mieć charakter zachowawczy. Cel takiego leczenie to spowolnienie procesu chorobowego..

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...kończyn dolnych lub, gdy chromanie przestankowe uniemożliwia choremu normalne funkcjonowanie, tętnice udrażnia się chirurgicznie. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Warunkiem powodzenia takiej operacji jest drożność naczyń tętniczych poniżej zwężenia. Jeśli jest to technicznie wykonalne,..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...zwężenie jest dość wysoko. Chromanie przestankowe jest odczuwalne w okolicy pośladków. Nogi mogą być chłodne. Tętno na tętnicach udowych ( w pachwinie ) jest niewyczuwalne, lub bardzo słabo wyczuwalne ( zależne od stopnia zwężenia ). U mężczyzn, a tej płci choroba dotyczy częściej,..

Chelatacja - Str. 14

.. ...serca,jednocześnie chorowałem na chromanie przystankowe u lekarzy leczyłem się 5 lat, kilogramy zjedzonych tabletek,żadnej poprawy,otrzymałem skierowanie na operację której to pomyślności Pani Profesor nie gwarantowała,jedyny ratunek pozostał w chelatacji po przyjęciu 16 wlewek, bez..

Chelatacja uwagi, spostrzeżenia pozytywne i złe

.. ...wcześnie nie miałem pojecia. Wiem,ze jest to droga impreza głównie na początku bo trzeba 3 razy w tyg. ale po trzech tyg. juz 2 razy a potem tylko raz polecam mnie pomogło a robiłem to w latach 2004/2005..

Chelatacja i jej skuteczność

.. ...Podobno nazywa się to chromanie przystankowe i wiele innych dolegliwości o których wcześnie nie miałem pojecia. Wiem,ze jest to droga impreza głównie na początku bo trzeba 3 razy w tyg. ale po trzech tyg. juz 2 razy a potem tylko raz polecam mnie pomogło a robiłem to w latach 2004/2005..

Betaloc ZOK - czy ktoś z was to zażywa? - Str. 2

.. ...słabe - zawroty głowy, chromanie, zmęczenie, puchnące stopy, bo brałem jeszcze diuretyki, Lakeę i bloker kanałów wapniowych. Ten ostatni po kilku miesiącach wciskania stóp w za ciasne nagle buty odstawiłem bez zmiany w ciśnieniu. Dziwne,że prawie nigdzie się nie wspomina o spadku ochoty..