Chwilowa utrata

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. Chwilowa utrata wzroku może mieć przyczyny krążeniowe. Siatkówka - błona sensoryczna oka, odpowiedzialna za odbiór ( percepcję ) bodźców świetlnych i pierwszy etap w drodze impulsu świetlnego do kory mózgowej, jest unaczyniona przez odgałęzienia tętnicy środkowej siatkówki. Tętnica ta wywodzi się z tętnicy..

Zespół wazowagalny

.. ...Bezpośrednią przyczyną chwilowej utraty przytomności jest spadek ciśnienia tętniczego krwi i/lub rzutu serca, co powoduje przejściowe niedokrwienie mózgu. Podstawową sytuacją prowokującą omdlenie jest, w przypadku zespołu wazowagalnego, długi czas zachowywania pozycji pionowej ( np. w..

Zasłabnięcie

Zasłabnięcie

.. Zasłabnięcie jest chwilowym zaburzeniem świadomości, ale bez jej pełnej utraty. Mogą wystąpić zawroty głowy, mdłości, zaburzenia widzenia. W odruchu obronnym organizmu spada napięcie mięśniowe, pozycja pionowa nie sprzyja prawidłowemu ukrwieniu ośrodkowego układu nerwowego. Zasłabnięcie można określić jako..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 40

.. ...to trudne po takiej chwilowej utracie kontroli... Czołem Darhmo nie obwiniaj sie o to ze dopuściłas jakies głupie myslii ze przyszło * to * .To świństwo przychodzi samo i nawet sie nie pyta o pozwolenie: )bo wie ze nikt z nas tego pozwolenia by nie dał.Takie to niewychowane pcha sie tam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 29

.. ...biegunka, omdlenia, chwilowa utrata swiadomosci lub raczej brak kontaktu. Nie pamieta co robi, mowi, bywa agresywny slownie. Chce mu pomoc ale nie wiem jak. Czy to moga byc objawy nerwicy? Mial ktos z Was cos podobnego? Jezeli ktos ma problemy z nerwica , nerwica lekowa , depresja ,..

Wysokie tętno i chwilowa utrata wzroku

.. Mam za wysokie tętno, to znaczy przy każdym badaniu wychodziło ok 120 - 140. W zasadzie nigdy mnie to szczególnie nie martwiło ale ostatnio kiedy brałam prysznic na ok 5 minut straciłam wzrok. Wiedziałam tylko, że wokół mnie jest jasno, ale nic nie widziałam, nie rozróżniałam nawet kształtów. Po ok 5 min..

Dodatkowe skurcze - Str. 85

.. ...uczucie ( nie zawsze ) chwilowej utraty przytomności - tak to odczuwam. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Mariusz Może za bardzo brutalnie to określiłem ale przy mocniejszym przewracaniu się serca mam takie odczucia jakbym wisiał w próżni.Czy ktoś z Was też tak to odczuwa? do ficu777, ja..

Zanikający prąd sercowy?

.. ...objawia się to omdleniem i chwilową utratą przytomności ( 3 - 5sec ), jak się ocknęła serce szybko biło. Wcześniej zdarzało się to parę razy, może 1 - 2 do roku i wydaje mi sie ze przy np. jak coś ustało jej na żołądku i potrzebowała to zwrócić. Na kardiologi przebywa już tydzień miała..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 27

.. ...zaburzeniach rytmu zdarzają się chwilowe utraty przytomności, może trzeba rozważyć życie ze stymulatorem? Pozdrawiam Migaczy Witam wszystkich bardzo serdecznie.Ja właśnie czekam na ablacje w związku z zespołem WPW.Będę miała wykonywaną w Katowicach Ochojcu.Może ktoś mi przybliży troszkę..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 980

.. ...kochana może to tylko chwilowa utrata dobrego samopoczucia nie smuć się kochana Pozdrawiam Pozdrawiam wszystkich serdecznie życzę miłej soboty wypoczywajcie kochani Buziaczki dla wszystkich Witajcie kochani U mnie też padało ale w nocy, teraz jest słonecznie. Witam nowe osoby na forum..

Nerwica w ciąży - Str. 71

.. ...objawy w ciąży traciłam chwilową świadomość, miałam napady lęku i brak apetytu.Miałam wszystkiego dość i cały czas się czułam fatalnie. Zaczęło się to od czwartego miesiąca i trwało do 6 - 7 miesiąca. Poszłam do neurologa no i kazał mi brać magnez. W ciąży trafiałam jakieś 6 razy do..

Ból z lewej strony klatki piersiowej, od jakiś 2 tygodni

.. ...się przewracam mając chwilowe utraty przytomności. Silne bóle w klatce piersiowej. Drżenie rąk i rozdygotanie całego ciała a najgorsze to jest walenie serca, które bije jak po długim biegu. Najgorsze w tym jest to, że lekarz przepisał mi tylko leki uspokajające, spowalniające akcję serca..

3-4 godziny snu dziennie - zmęczenie

.. ...jest tragedia, az do chwilowych utrat rownowagi ( nawet w czasie jazdy samochodem! ) ehz... próbowałeś atarax lub hydroxyzylium? Ja po pół tabletce śpię jak niemowlę. Te środki są generalnie na uspokojenie, ale stosuje się je także w bezxsenności. Głównym efektem ubocznym, gdy stosuje..

Ból głowy, uczucia mrowienia i osłabienie

.. ...osłabiona koncentracja - chwilowe utraty równowagi - senność - chwilowe problemy z złapaniem oddechu - plątanie się języka( chwilowe trudności z mówieniem ) objawy trochę podobne do kaca szczególnie uciążliwe rankiem ktoś słyszał o czymś podobnym albo chociaż wie co to może być? braki..

Drętwieje mi prawa ręka i tracę świadomość!!!

.. ...przyczyna tego zdarzenia . chwilowa utrata widzenia może mieć przyczynę niedokrwienną[zwężone naczynia miażdżycowe,spadek ciśnienia...].Przeczytaj w internecie:,,chwilowa utrata wzroku * * .Może to coś ci podpowie.Dobrze zbadać cholesterol,przepływy w tętnicach szyjnych,a jeśli trzeba..