Ciąża

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. Nadciśnienie tętnicze pojawia się u 5% wszystkich kobiet w ciąży, stanowiąc największą przyczynę zgonów matek i płodów. Rozpoznanie nadciśnienia tętniczego w ciąży sugeruje wzrost wartości ciśnienia tętniczego powyżej 140/90 mmHg lub 15 mmHg i więcej w porównaniu do wartości mierzonych przed ciążą lub w..

Krążenie hiperkinetyczne

.. ...sygnałem alarmowym, jest ciąża. Aby krążenie hiperkinetyczne mogło spełniać swoją wyrównawczą funkcję, mięsień sercowy musi być sprawny, wymagana jest prawidłowa kurczliwość. Krążenie hiperkinetyczne może zdekompensować niewydolność serca, dlatego u ludzi z niewydolnością serca każda..

Krążenie w życiu płodowym

Krążenie w życiu płodowym

.. W życiu płodowym układ sercowo - naczyniowy człowieka nie tylko funkcjonuje inaczej niż po urodzeniu, ale jest także inaczej zbudowany. Serce płodu ma kształt w przybliżeniu kulisty, lewe komora jest podobnej grubości co prawa. Przedsionki serca są połączone przez otwór w przegrodzie międzyprzedsionkowej (..

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...zabiegi operacyjne, ciąża. Wszystkim wymienionym stanom towarzyszy utrudnienie przepływu krwi z głębokich naczyń żylnych, czy to z uwagi na ucisk naczyń ( ciąża ), czy z uwagi na wyeliminowanie działania pompy mięśniowej ( unieruchomienie ). Zwolnienie przypływu krwi sprzyja powstawaniu..

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. W czasie trwania ciąży w organizmie kobiety zachodzą liczne zmiany. W ujęciu kardiologicznym, najważniejsze jest rozwinięcie się krążenia hiperkinetycznego. Wzrasta rzut serca, wzrasta również objętość krwi krążącej. Znaczna część kobiet odczuwa w czasie ciąży kołatania serca. Kontrolne EKG nie wykazuje..

Leczenie arytmii w ciąży

Leczenie arytmii w ciąży

.. Leczenie farmakologiczne arytmii u kobiet ciężarnych jest trudnym zagadnieniem z uwagi na kilka aspektów. Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się kwestia ewentualnego szkodliwego wpływu leku na płód i jego rozwój. Jest to szczególnie istotne na początku pierwszego trymestru, gdy powstają tkanki i organy..

Leki antyarytmiczne w ciąży

Leki antyarytmiczne w ciąży

.. Bezpieczeństwo stosowania danego leku antyarytmicznego w czasie ciąży określa się za pomocą pięciostopniowej ( kategorie: A, B, C, D i X ) klasyfikacji amerykańskiej FDA ( Food and Drug Administration ). Kategoria A określa leki, z którymi przeprowadzono kontrolowanie badania i nie wykazano niebezpieczeństwa..

Migotanie przedsionków u ciężarnych

Migotanie przedsionków u ciężarnych

.. Postępowanie w migotaniu przedsionków u kobiety ciężarnej jest uzależnione w dużej mierze od tego, jak arytmia jest tolerowana. Jeśli chora jest niestabilna hemodynamicznie ( spadek ciśnienia, omdlenia, zaburzenia świadomości ) postępowaniem z wybory jest natychmiastowe przerwanie arytmii za pomocą..

Nadciśnienie ciążowe

Nadciśnienie ciążowe

.. Nadciśnieniem ciążowym nazywamy nadciśnienie, które rozwija się w drugiej połowie ciąży, tj. po dwudziestym tygodniu ciąży. Wyjątek stanowią kobiety w ciąży bliźniaczej ( lub mnogiej ), u których nadciśnienie ciężarnych może rozwinąć się wcześniej niż przed upływem 20 tygodni. Bardzo istotne jest ustalenie,..

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

.. Rzucawka, czyli jednoczesne wystąpienie u kobiety ciężarnej nadciśnienia tętniczego, obrzęków oraz białkomoczu wraz z zaburzeniami świadomości i drgawkami, jest stanem zagrożenia życia matki i płodu. Jeśli jest to możliwe, rozwiązuje się ciąże cięciem cesarskim. Samo nadciśnienie tętnicze ciężarnych stanowi..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...antykoagulacyjnego ( ciąża stanowi przeciwwskazanie do stosowania doustnych preparatów antykoagulacyjnych, np. acenokumarolu ). Działania niepożądane związane z nodraparyną to przede wszystkim krwawienia i krwotoki. Możliwe jest także wystąpienie małopłytkowości zagrażającej ciężkimi..

Częstoskurcz

.. ...emocjonalny czy np. ciąża i inne stany krążenia hiperkinetycznego. Częstoskurcz może być wywołany sytuacja opisaną powyżej, ale wynikająca z procesów chorobowych. I tak, rytm serca wzrasta w gorączce, wzrasta także w przypadku krwotoku lub anemii ( np. z niedoboru żelaza ). Biorąc pod..

Kardiomiopatia połogowa

Kardiomiopatia połogowa

.. ...jeśli jest to kolejna ciąża kobiety, jeśli w wywiadzie odnotowano rzucawkę lub stan przedrzucawkowy, ciąża jest mnoga i jeśli matka ma ponad trzydzieści lat. Przebycie kardiomiopatii połogowej stanowi przeciwwskazanie do ponownego zachodzenia w ciążę. Objawy kardiomiopatii popołogowej to..

Objawy zajścia w ciąże

Objawy zajścia w ciąże

.. Objawy świadczące o ciąży dzielimy na trzy grupy: przypuszczalne, prawdopodobne i pewne. Kobieta może przypuszczać, że zaszła w ciąże, gdy nie pojawia się kolejne krwawienie miesięczne. Poczęcie dziecka nie jest jednak jedynym powodem zatrzymania miesiączkowania, co więcej, u części kobiet w czasie I..

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. Dzieci, u których matek wystąpił w czasie ciąży stan przedrzucawkowy, mogą w późniejszym życiu być bardziej narażone na choroby serca - wynika z badań ogłoszonych na zjeździe brytyjskiego Society for Endocrinology. Stan przedrzucawkowy to stosunkowo częste powikłanie - jest nim zagrożonych około 7 procent..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...choroby zapalne, a także ciąża, połóg oraz duże zabiegi ortopedyczne, jak wymiana stawu biodrowego czy kolanowego. Po zabiegu operacyjnym należy jak najszybciej wstać z łóżka ponieważ unieruchomienie może przyczynić się do powstania zakrzepu. Ponadto niebezpieczne jest także długotrwałe..

Cukrzyca ciążowa zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca

.. Już niewielka nietolerancja glukozy podczas ciąży może być wczesnym sygnałem ostrzegawczym dla kobiet. Jak wykazali naukowcy z Kanady nawet łagodna cukrzyca ciążowa zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca w przyszłości. Wyniki badań opublikowano na łamach pisma Canadian Medical Association Journal . Choroby..

Więcej dzieci to większe ryzyko chorób serca

Więcej dzieci to większe ryzyko chorób serca

.. ...co może w efekcie mieć wpływ na ryzyko chorób układu krążenia. Zaznaczają jednocześnie, że dopiero lepsze zrozumienie tych zmian pozwoli dokładniej określić przyczynę tej zależności. Nauka w Polsce PAP..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...obawiam się że zabieg i ciąża mogą się razem zbiegnąc. Nawet nie wiem, czy w przypadku ciąży zabieg można przesunąc np. o pół roku. Pozdrawiam Pana serdecznie i życzę satysfakcji i zadowolenia z pracy. Ponieważ internet - prawie - gwarantuje anonimowośc, osmielam się napisac, że swoim..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...sie do ablacji, i czy w Szczecnie są przeprowadzane te zabiegi? Z góry dziekuję za odpowiedź. Z tego co wiem wSzczecinie dwa szpitale wykonuja ablacje Arkonska bo tam mialam wykonana ablacje i Pomorzany..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 30

.. ...proszę.Jak przebiegała ciąża i poród czy ciąża nie nasiliła objawów i czy brałyście jakieś leki.Ja miałam WPW jestem 5lat po ablacji i mimo że częstoskurcze nie powtórzyły się to czasem odczuwam pojedyncze szarpnięcia lub chwilowe przyspieszenie rytmu które ustępuje po kilku..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 5

.. ...cudownym stanie jakim jest ciąża. Prosze o jakikolwiek komentarz bo jestem w kropce. Agata nie wiem ile masz lat /ja mam 35/i też marzyłam o drugim dziecku.Po ablacji miało być tak dobrze a nie jest.Musiałam zrezygnować ale wiesz co Ty nie rezygnuj.Znam dużo osób którym się udało jeśli..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 23

.. ...mamami, jak przebiegała ciąża i wszystko co powinnam wiedzieć Dziękuję Pozdrawiam Ania Aniu Nie jestem jeszcze mamą ( narazie się staram ) ale mam tak jak Ty problem z serduchem. Uważam że czym prędzej powinnaś się udać do kardiologa i to dobrego bo z tego co wiem ciąża bardzo obciąża..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 25

.. ...mieć dzieci. Wiem, że ciąża i WPW to złe połączenie. Ale skoro nie czuje żadnych objawów choroby, uprawiam sporty, pijam alkohol w rozsądnych ilościach, mam super stresującą pracę i pracuje do 16 h na dobę i dalej nie mam objawów... to czy rzeczywiście ablacja jest mi potrzebna?..

Echo serca - Str. 18

.. ...normalny tryb życia. Ciąża u kobiet z ASD II, zarówno przed korekcją, jak i po korekcji wady, nie jest przeciwwskazana, o ile nie towarzyszy jej nadciśnienie płucne z dużym naczyniowym oporem płucnym. Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu wtórnego ( ang. atrial septum defect..

Echo serca - Str. 55

.. ...powiększa ? Ja przed ciąża miałam lewą komorę 45 min , teraz 50 mm, EF miałam 75%, teraz 66% - czy tak powinno być? Witam! Prosze mnie powiedziec, czy mam sie czym martwic: EF - 58,5% lekkie krazenie hiperkinetyczne reszta w normie. Mam 20 lat. Holter wyszedl dobrze - tylko 6..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...drugą dziewczynkę.Moze ciąża to dobry pomysł ale nie lekarstwo, moze najpierw powinnas się podleczyć? Pozdrawiam Do job: ) Szczerze pisząc, nie wiem na czym polega uczucie słabych nóg, ale mi też się ono zdarzało i czasem jeszcze zdarza. Pisałam już kiedyś, że miałam taki etap, podczas..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 28

.. ...nie musi być od razu ciąża. Pewnie zbyt intensywnie ostatnio o tym myślałaś po tych naszych rozmowach. Jeśli chodzi o pamiętnik, to też to przerabiałam. I przyznam, że czasem nadal mam zwyczaj zapisywać coś ze swojego życia. Zwłaszcza w trudnych momentach. I też polecam. Działa..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...finansowych, dzieciach, ciążach ( Dharma, co u ciebie; ). Pisz o wszystkim, lżej Ci na duszy będzie, a my postaramy się udzielić wsparcia. Mała, witaj w klubie * źlesiędziśczujących * . Gratuluję Ci, że nie spanikowałaś, ja też, jak narazie. Przed chwilą zafundowałam sobie jakies..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 41

.. ...po 2 latach następna ciąża i poronienie w 20 tyg. przyczyna niewydolność szyjki macicy.I dopiero tu się zaczęło naprawdę kołatanie serca duszności i przeróżne badania ,ale nikt nie powiedział,że to nerwica w 2001r kolejna ciąża i leżenie całe 9 mies. Urodziłam synka a wraz z nim pojawił..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...może być nie planowana ciąża bo skończyć się może tak jak w moim przypadku. Lekarze w szpitalu na kardiologi zrobili mi jakieś dodatkowe badania krwii po utracie dziecka i wszystkie wyszły dobrze. Nikt tego głośno nie powiedział ale ja uwazam że stało sie tak poprzez uboczne skutki..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...urodziłam zdrowego synka - ciąża przebiegała bez powikłań ale leku nie mogłam stosować. Ostatni trymestr ciąży byłam na zwolnieniu ponieważ do pracy musiałam dojeżdżać zatłoczonym tramwajem a w Polsce coraz mniej jest dżentelmenów, którzy ustępują miejsca ciężarnej. Pozdrawiam Witam,..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...podczas ciąży ( ponieważ ciąża była planowana - przed nią powolutku zmniejszałam dawkę - z 2 tabletek do jednej ). Ataki częstokurczu pojawiały sie głównie w nocy i sporadycznie w ciągu dnia. Czasem częściej a czasem noce były spokojne...Podczas ataku pomagało mi gwałtowne wstanie a..

Po ablacji - Str. 13

.. ...mieć dzieci. Wiem, że ciąża i WPW to złe połączenie. Ale skoro nie czuje żadnych objawów choroby, uprawiam sporty, pijam alkohol w rozsądnych ilościach, mam super stresującą pracę i pracuje do 16 h na dobę i dalej nie mam objawów... to czy rzeczywiście ablacja jest mi potrzebna?..

Po ablacji - Str. 14

.. ...sugestia:najpierw ablacja potem ciąża. Pozdrawiam prosze o pomoc szukam dokladnego adresu do warszawy annin do prf walczaka czy ktos mi pomorze prosze podaje moje gg 3560309 cześć Iwonko, Jest to ulica Płowiecka 37 w Warszawie. Ja właśnie wczoraj zostałam poinformowana o zabiegu ablacji..

Zespół WPW a ciąża

.. ...zasugerowano mi, że ciąża nie jest wskazana w moim przypadku. Teraz wprost pragnę zostać mamą.Nie dziś, nie jutro, ale może za rok. Zrobie wszystko, żeby znaleźć się kiedyś w tym błogosąwionym stanie. Witam!!! Czekam na termin ablacji w szpitalu AM w Warszawie na Banacha mieli do mnie..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...miejscowym ). Poza tym ciąża przebiegła bez żadnych komplikacji. Żona ataki częstoskurczu uspokaja w ten sposób, że najpierw wstaje, a po chwili kuca lub oddaje pokłony Allahowi ( nie wiem , jak inaczej opisac tą pozycję ; ) ). I tak na zmianę, pomaga prawie zawsze i w ciągu kilku takich..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...odpada. ( Ciekawe czy ciąża mogła mieć wpływ na nagły wzrost ciśnienia i tętna - wcześniej miałam ciśnienie 110/65 )Jeszcze ważna rzecz , bardzo niebezpieczna, przy tak wysokim cisnieniu i tętnie nie odczuwam żadnych niepożądanych objawów ( bóle głowy, kołatanie serca, zle samopoczucie,..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród

.. ...bardzo mi dokuczało w ciążach i później gdy karmiąc nie mogłam brać leków. Przed tym drugim porodem moja kardiolog zachęcała mnie do podjęcia decyzji na tak pomimo, że znała historię poprzedniego porodu. Twierdziła, że mogę zdobywać Himalaje ( chociaż kondycję mam do ... ). Ginekolodzy..

Nadciśnienie płucne a ciąża

.. Czy ktoś ma może nadciśnienie jak z tym życ a moze ktos był w ciąży i moze mi doradzić!!! Prosze pomóżcie ja mam 20 lat i tnp w III klasie czynnościowej. Z tego co wiem kobieta z tnp nie powinna zachodzić w ciąże Nie piszesz czym jest ono spowodowane i czy ma charakter pierwotny czy wtórny. Wiem, że dzieci..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 19

.. ...zupełnie nieplanowana ciąża. Przyznam, że to był chyba największy stres, jaki do tej pory przeżyłam. Kiedy okazało się, że to nie to, nerwy puściły. Ale dwa dni później dostałam takich napadów słabości, kłucia w klatce piersiowej w okolicy serca które utrzymywało sie bez przerwy całą..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 156

.. ...apropo była to moja druga ciąża pierwsza skończyła się w 20 tyg przedwczesnym porodem i o dziwo mój stan psychiczny był wówczas w dużo lepszym stanie. Ale wracam do tematu. Po zabiegu w lutym tego roku ze szpitala wypisano mnie po 2 godzinach i wtedy się zaczęło. Opanowała mnie straszna..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 157

.. ...rozwiązanie. Być może przed ciążami stało się coś w Twoim życiu co sprawiło, że zakorzeniły się w Tobie te dziwne uczucia, które po traumatycznych przeżyciach poronienia dały o sobie znać i dają nadal.. życzę Tobie powiedzenia i tego abyś nie wpadła do końca w tą dziwną przypadłość jaką..

Ablacja i ciąża

.. ...to zmienić i jeszcze ciąża, nie moge brac mexicortu zwłaszcza w czasie ciąży. Witam!!! Jestem po trzech operacjach serca. Ostatnią miałam w październiku 2004 roku. Pół roku później dostałam pozwolenie na zajście w ciąże. W tej chwili mam 7 miesięczną córcie i w ciągu kilku miesięcy..

Ciąża i WPW

.. jestem w 15 tygodniu ciĄży.mam zespół wpw.miałam już 3 ablacje w Ścchs w zabrzu . dwa tyg.temu wylĄdowałam na erce z częstoskurczem ponad 200.po czterech godz. mnie umiarowiono isoptinem i adenokorem.teraz biorę isoptin 40 3razy dziennie[przed ciĄżĄ brałam biosotal40 3razy dziennie].nigdy wczeŚniej nie byłam..

Ciąża a migotanie przedsionków

.. Witam wszystkich, 3 lata temu przypadkowo wykryto u mnie napadowe migotanie przedsionkow. Aktualnie mysle o posiadaniu dziecka i kardiolodzy sugeruja mi zrobienie ablacji. Problem polega na tym, ze to moje migotanie przedsionkow nie jest specjalnie dokuczliwe, nie robi mi sie slabo, moge normalnie..

Pulsowanie w brzuchu

.. ...testy mówią że to nie ciąża. I tez troche mnie to irytuje, co to może być? hej: ) kurcze kazdy z nas sie zastanawia co to moze byc..( też mi * bije serducho * w brzuch )..myślimy..zamartwiamy sie..ale do lekarza boimi sie pojsc:( nie mam rowniez pojecia od czego to moze byc?moze od..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 3

.. ...puls w brzuchu to albo ciąża albo tętniak aorty brzusznej albo pieron wie co. Mam podobne odczucia. Pół roku po urodzeniu dziecka zaczęłam odczuwać ruchy w brzuchu. Robiłam testy, badałam się i nic. Przestało... ale od jakichś 4 miesięcy mam wrażenie jakby coś mi się ruszało w brzuchu..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 4

.. ...miesiączkuje a poza tym miesiąc temu miałam usg przezpochwowe i nie byłaam w ciąży więc tym bardziej na ruchy za szybko. A w ogóle mam jakby większy brzuch i to mnie gorzej dołuje. Co jest grane ze mną?..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 2

.. ...zachowuje się tak jakby ciąża była dla niego najlepszym lekiem. Nawet zażartował,że powinnam być w ciąży cały czas. Z powodu ciąży odstawiłam wszystkie leki i już do nich nie wróciłam - czuję się o wiele lepiej, nie mam skoków ciśnienia, napadów arytmii i * kłuć * w sercu. Nigdy nie..

Blokery a ciąża

.. witam czy mozna zazywac blokery w trakcie ciazy? Mowi sie ze nie wolno przerywac nagle leczenia blokerami. Czy któras z Pan zazywała w ciazy leki na serce? ( prorpanolol. metoprolol itp ) bede wdzieczna za odp czeŚć.każdy przypadek jest inny.ja przed 2 ciĄżĄ miałam napadowe,szybkie udeżenia serca.brałam..

Dodatkowe skurcze - Str. 19

.. ...myślę ,że się pojawi : ) Ciąża napewno nie przyczyniła się do Twoich problemów - ja miałam je już zanim zaszłam w ciążę !Gdybym na to zwracała uwagę i rozczulała się nad sobą nie miałam bym swoich pociech !Wypadanie płatka nie jest przeciwskazaniem do urodzenia dziecka ! Edyta! myślę ,że..

Dodatkowe skurcze - Str. 57

.. ...najpierw ablacja, a potem ciąża, zwłaszcza, że ciąża często wpływa na zwiększenie ilości dodatkowych. Ja mam teraz tak,ze wystarczy,ze spóźnie się z godzine, dwie z tabletkami, a już zaczyna się jazda ze skurczami i złym sampoczuciem - wyobrażasz sobie co było gdym miała nie brać leków..

Dodatkowe skurcze - Str. 76

.. ...lekarze powiedzieli mi że ciąża jest niewskazana. Takie częstoskurcze u matki mogą prowadzić do niedotlenienia dziecka w brzuszku!!!! a to już chyba wiesz do czego może prowadzić. Po za tym puls w czasie ataków miałam nawet 239 a zazwyczaj 180 - 190. Fakt że niektóre kobiety w ogóle w..

Dodatkowe skurcze - Str. 192

.. ...Pomogla mi kolejna ciąża mimo że całą przeleżałam serduccho też czasem mi dokuczało to w mojej głowie byly inne myśli po urodzeniu przez 6 miesięcy nie brałam żadnych leków to byl jedyny czas normalnego życia .bez stresu i bez leków.Potem juz bieganina po różnych lekarzach 17 lat biore..

Arytmia a ciąża

.. ...dzidziusia w brzuchu, czy ciąża stwarza jakieś zagrożenie dla Twojego zdrowia i jak to jest z ewentualnym stosowaniem leków; dziś czytałam na forum posta Erica, który kilka dni temu przeszedł ablacje w USA i czuje się jak nowo narodzony - z pewnością i u Ciebie wszystko się doskonale..

WPW a ablacja - Str. 2

.. ...miejscowym ). Poza tym ciąża przebiegła bez żadnych komplikacji. Ataki częstoskurczu uspokajałam w ten sposób, że najpierw wstawałam, a po chwili kucałam ( oddaje pokłony Allahowi nie wiem , jak inaczej opisac tą pozycję ; ) ). I tak na zmianę, pomagało prawie zawsze i w ciągu kilku..

Zanikający prąd sercowy?

.. ...- ym miesiącu ciąży. Ciąża osłabiła organizm i dopiero ta dolegliwości wyszła. to dokladnie tak jak u mnie , moje klopoty z sercem zaczely sie dokladnie w 5 miesiacu ciazy , synek ma juz rok a ja nadal borykam sie z arytmia., pozdrowienia Chcialbym sie spytac bo moja babcia ma symulator..

Częstoskurcz a ciąża

.. ...miejscowym ). Poza tym ciąża przebiegła bez żadnych komplikacji. Żona ataki częstoskurczu uspokaja w ten sposób, że najpierw wstaje, a po chwili kuca lub oddaje pokłony Allahowi ( nie wiem , jak inaczej opisac tą pozycję ; ) ). I tak na zmianę, pomaga prawie zawsze i w ciągu kilku takich..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 2

.. ...najpierw ablacja, a potem ciąża. ja niestety nie miałam tego komfortu zeby móc decydowac ablacja czy ciąza.jeste w 5mcu i dopiero teraz dowiedziałam sie co mi dolega i ze juz kilka lat temu powinnam miec ablacje..czestoskurcze miałam co kilka tyg jednak w ciazy mój stan sie pogorszył i..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...miesięcznego synka ale ciąża byla dla mnie horrorem ze względu na kołatania serca, dwa razy było u mnie pogotowie, dwa razy zakładany holter, w końcy echo serca wykazało coś z zastawką mitralną norma jest od 80 - 150mm/s a ja mam 51mm/s ale co to znaczy to mnie nie pytaj sama szukam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej a ciąża

.. witam, mam wypadanie platka zastawki dwudzielnej i tachyarytmie, zastanawiam sie czy to nie jest przeciwskazaniem do ciazy, czy nie wplynie to na zdrowie dzidzi oraz czy nie ma dla nas niebezpieczenstwa podczas porodu? z gory dziekuje za sugestie Witam !!! Mam 25 lat .Cztery miesiące temu urodziłam dziecko...

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...plazmocytowy; otyłość; ciąża; stosowanie leków ( beta - blokery, diuretyki tiazydowe, doustne preparaty antykoncepcyjne, kortykosterydy, androgeny ). Spadek stężenia cholesterolu wywołują choroby wątroby, takie jak zaawansowana marskość wątroby, ostra i podostra martwica wątroby,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...najlepiej się czułam w ciążach i na urlopach macierzyńskich, nie miałam żadnych ataków, tryskałam szczęściem. Sama też, bez żadnych cesarek urodziłam dwóch chłopaków, kazdy po 4 kilo. Gdybym miała chore serce, czy by to się udało? Jetsem bardzo szczupła i wysportowana, jak miałam próbę..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 37

.. ...życia.U mnie to była ciąża.My DDA najbardziej cierpimy w dzieciństwie.Ja nie miałam z kim rozmawiac, a mamy nie chciałam angażowac bo miała dośc problemów z ojcem i moja siostrą.Twój tata nie pije 3 lat ale alkoholikiem będzie całe zycie.To jest choroba nieuleczalna.Poszukaj u siebie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 75

.. ...którego w moim stanie ( ciąża ) nie powinnam, ale tak strasznie się bałam i nie wiedziałam co robić, że wzięłam go. Wtedy jeszcze gorzej się przestraszyłam i z tego wszystkiego zaczęła mnie boleć klatka piersiowa. Ciśnienie zamiast spaść jeszcze urosło ( 160/100, puls 150 ). Wzięłam się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 93

.. ...wierząca ale pamiętaj, że ciąża to stan błogosławiony. Mój przyjaciel - ksiądz mawiał: * wykorzystaj okazję, proś o co chcesz. Bóg ma słabość do kobiet w ciąży i zawsze wysłuchuje ich modlitw. * Można więc śmiało prosić o zdrowie. Cześć też mam to odczucie,, bola mnie włosy,,ale teras..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 2

.. ...szpitalu na Karowej. Sama ciąża poprawiła stan serca. Tak ku pokrzepieniu serc. Pozdrawiam Do Pana Mariusza. Troche mija się Pan z prawdą. moja siostra w piatek była na badaniach na echu serca wykryto u niej tętniaka aorty natychamistowa operacja ktora trewała 11 godzin podczas niej..

Ciąża, poród, zdrowie dziecka, a moja arytmia serca i jej leczenie

.. Witam Niedawno byłam w szpitalu i nosiłam holter przez 24h. Stwierdzono: - prawie 1500 pojedyńczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych - 2 nadkomorowe częstoskurcze napadowe ( ( z wąskim zespołem QRS ) - 53 tachykardi. Po za tym w czasie dłuższego częstoskurczu nastapiło obniżenie odcinka ST w..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 18

.. ...można mieć dzieci, ale ciąża musi być planowana itp. Witam.tak to lekarze przy kazdej wizycie powtazaja to somo w kułko i prosza o ontykoncepcje nie w tabletkach i zadnych plastrów bo one mogły by zle wpływac na układ krzepliwosci krwi.. Nie wiem jak Pani ale ja zażywam Sintrom to on..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 30

.. ...lat temu. Ja wiem, ze ciąża u osob z zastawką sztyczna jest bardzo wielkim ryzykiem i dlatego kobietom w naszym wieku proponuja, wrecz nalegaja na zastawke biologiczną. jak bedziesz miała ochotę porozmawiac odezwij sie na gg 9265835. Pozdrawiam Cie serdecznie Hej, Dziękuję za szybką..

Plastyka zastawki mitralnej a ciąża

.. ...leków, nacięcia etc ), ciąża była zagrożona ( prawdopodobnie właśnie ze względu na wadę serca ). Teraz idę do kardiologa i mam nadzieję, że dowiem się wszystkiego i wyleczy mnie z tej wady, gdyż kolejne dziecko chcę już urodzić w domu ( pierwszego nie mogłam ze względu na zagrożoną ciążę..

Nerwica niszczy mnie już od lat

.. ...wszystkopo kolei potem slub ciąża fantastyczne momenty w moim życiu i od nowa tylko w mniejszym stopniu.nerwica niszczy mnie juz od sześciu lat mimo tego nie poddaje sie staram sie z calego seca życ normalnie jest tak bardzotrudnopiszeogólnikami ale wiem ze ci coznaja mójproblem nie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 59

.. ...komplikuje planowana ciąża. Myślę, że to wyklucza wiele leków w tym te rozrzedzające krew, ale nie jestem lekarzem i nie będę się w tej sprawie wypowiadał. Sama ablacja nie jest taka straszna, ale też nie daje pewności, że za pierwszym razem zlikwiduje przyczynę arytmii. Przeważnie..

Zatorowość płucna

.. ...wypijanego płynu, wady serca, ciąża, połóg i inne. Zator nie zawsze jest ze skrzepu, czasem może to być oderwany tłuszcz, blaszka miażdżycowa albo płyn owodniowy po porodzie. Po zatorze bierze się 3 - 6mc leki rozrzedzające, a odstaić je można dopiero kiedy D - dimery wrócą trwale do..

VSD, metoda Rossa a ciąża

.. Witam, jestem po operacji VSD ( w wieku 11lat ) oraz operacji przeprowadzonej metoda Rossa w Lodzi ( w wieku 23 lat ). Teraz mam 30 lat i bardzo chcialabym rozpoczac starania o dziecko. Niestety nasluchalam sie wielu stresujacych informacji na temat potencjalnego zagrozenia w czasie ciazy dla matki...

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...zagrożenie owszem jest ale np ciąża pod ścisłym nadzorem kardiologicznym jest jak najbardziej ok, a operację odwlekać maksymalnie, im później tym lepiej; natomiast gdybym była operowana ( kiedyś na pewno ) to z bezwzględną wymianą zastawek na mechaniczne ( argument ten sam co u prof...

Poród przy niedomykalności zastawki mitralnej i zespole WPW

.. ...mamami, jak przebiegała ciąża i wszystko co powinnam wiedzieć Dziękuję Pozdrawiam Ania Aniu! Gratuluje ale do kardiologa to wybierz się jak najpredzej i nie czekaj na ginekologa aż da ci skierowanie. im szybciej tam pójdziesz tym lepiej dla Ciebie i bobaska. Pozdrawiam Dziękuję : ), jak..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...Czy istnieje ryzyko że ciąża spowoduje nieodwracalny postęp ciśnienia?. Jak to jest u Was? podam ci moje gg 6983565 mozemy pogadac jesli chcesz: ) Dziekuje ci dolores za słowa wsparcia i wiem że masz rację w tym co piszesz. A mogłabym wiedziec ile czasu już chorujesz? Pozdrowienia dla..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 11

.. ...stanowczo powiedział że ciąża może skończyć się dla mnie bardzo żle, wiec pozostało nam się z tym pogodzić. Mąż i rodzina są dla mnie wszystkim i dla nich muszę być silna. Niestety nie mam mamy bo zmarła na tą chorobę jak miałam 4 latka pomimo wszystko nie poddaję się. Pozdrawiam..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 16

.. ...naprawdę pilnowac, bo ciąża to w 95% śmierc dla mnie i dla dziecka. do Ida: witam cie interesuje mnie popka z lekiem remodulin ile czasu go masz i jak sobie z nia radzisz czekam na odpowiedz pozdrawiam pa..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...tak to jak przebiegała ciąża??? U mnie to była długa historia ... Ja wiem o tej chorobie od 18 roku życia, moja BYŁA p. doktor mówiła że operacja dopiero jak będę miała 6cm a zaczęłam kontrolować od 45mm i echo co pół roku ... zero kawy, nerwów i wszystkiego co podnosi ciśnienie..ale..

Ciąża a opercja Davida

.. Czy któraś z Pań rodziła po wykonaniu operacji Davida? Moja żona zaszła w ciążę, a pół roku temu miała taką operację. Może przez ten wątek dotrzesz do interesujących Cię informacji : http://forum.kardiolo.pl/temat1548.htm Duzo zdrowia dla żony i szczęśliwego..

Częstoskurcz i cukrzyca u ojca a ciąża

.. Witam. Mój narzeczony od kilku juz lat choruje na serce ( ma częstoskurcz ) i cukrzyce... W tamtym roku był 3 razy w szpitalu z czego 2 na serce i raz na cukier. Wprzyszłym roku się pobieramy a w przyszłości chcemy założyc rodzine... W związku z tym chciałam zapytać jakie są szanse, że nasze dziecko nie..

Drętwienie palców u rąk w ciąży

.. ...prawa... To moja trzecia ciąża, nigdy dotąd tak nie miałam, stąd moje pytanie. Iwa, dzięki za odpowiedź. JEST TO ZESPół cieśni nadgarstka zrób badanie EMG To może być równiez problem z kręgosłupem szyjnym. Spróbuj odchylać głowę do tyłu ( np. siedząc na brzegu łózka ) . Koniecznie..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...obniżających ciśnienie ). * Ciąża. * Zbyt duża ilość alkoholu, palenie papierosów. Wg Japończyków niskie ciśnienie często jest objawem poważnych schorzeń o innym podłożu niż sercowo - naczyniowe: nowotworów lub chorób płuc. Jako przyczyny zbyt niskiego ciśnienia uznaje się kłopoty..

Zespół wazowagalny t. wazodepresyjny a ciąża

.. Chciałabym sie upewnić w następującej kwestii. Mam 23 lata, rok temu wykryto u mnie Zespół wazowagalny t.wazodepresyjny. Omdlenia występują u mnie bardzo rzadko, tylko przy bardzo intensywnym wysiłku fizycznym, np. gdy biegnę i drastycznie się zatrzymam to wtedy mdleję. Gdy byłam u ginekologa dowiedziałam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 129

.. ...mi nic przepisać bo ciąża. Kurcze aby dzisiaj noc przebiegła spokojnie. Agunia i krysia waw widze że u was podobnie. To napewno przez ta pogodę. Przeciez najzdrowszy człowiek pada przy tych zmianach. Ale dzieci są silniejsze od nas i szybką zdrowieją. Czarna miło cię widzieć: ) Iwonka..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 213

.. ...doktor stwierdziła, że ciąża mnie nie upoważnia do badania poza kolejnościa, a jej nikt nie płaci za nadgodziny. Poprostu Polska: ) do 111000. ja kiedys brałam atenolol bo waliło mi serduszko to byla tzw.tachykardia ale po 6 latach nie mialam sily nawet chodzic moje tetno wynosilo 47..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 427

.. ...mdłości itp.wiadomość że ciąża jest zagrożona mnie dobijała .i te miesiace raczej przespałam po to żeby nie mysleć poza tym oczy same mi się zmykały byłam tak zmęczona że nie miałam czasu myśleć czy cos mi jest ...kiedy zaczełam 2 trymestr poczułam sie duzo lepiej mdłości mineły i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 471

.. ...Pomimo, iż to moja druga ciąża ( w pierwszej jeszcze nie miałam objawów nerwicy ani leków ), strasznie się bałam porodu. A to powodowało ataki paniki. Torby miałam spakowane ponad miesiąc przed terminem: ) Tak w razie czego. Przez całą ciąże miałam kilka mocnych ataków, że mąż zawoził..

Wada serca u płodu

.. ...Dodam jedynie, że moja ciąża od początku przebiegała z kompilkacjami. Pojawiały się krwawienia. Czy to może mieć jakiś związek z zaistniałą sytuacją? Kochana, wiem, że w pierwszej chwili to brzmi strasznie, ale uwierz mi, za chwile zoabczysz, że takie dzieciaki normalnie zyja i..

Ciąża przy sztucznej zastawce serca

.. Szukam dziewczyn, które po wymianie zastawki na sztuczną zdecydowały się na urodzenie dziecka. Popytaj o osobę o nicku driadea. Z tego co wiem urodziła przy sztucznej zastwce i nie są to przypadkim odosobnione. W końcowej fazie odstawia się Acenocumarol i przechodzi na heparyne ale szczegołow nie znam...

Ciąża i rozrusznik serca

.. Witam! Mam wszczepiony rozrusznik serca ( już drugi ) z powodu całkowitego bloku przeds - komorowego 3 stopnia. Jestem w 20 tygodniu ciąży i bardzo chciałabym wiedzieć jaki zalecają kardiolodzy poród czy cesarskie cięcie czy siłami natury. Gdy byłam dzieckiem i leczyłam się w Centrum Zdrowia Dziecka w Wa -..