Ciężkie choroby

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...obserwuje się średnio ciężki przebieg choroby. Postacie kliniczne zapalenia mięśnia sercowego. zapalenie mięśnia serca o przebiegu bezobjawowym ( rozpoznanie głównie na podstawie EKG ); zapalenie mięśnia serca i osierdzia ( z objawami osierdziowymi ); zapalenie mięśnia serca z..

Niewydolność serca

.. ...hemodynamiczne serca. Objawami ciężkiej niewydolności serca są obrzęk płuc i wstrząs kardiogenny. Leczenie niewydolności serca. Niewydolność serca może prowadzić do znacznego upośledzenia wydolności fizycznej. Choroba może doprowadzić do przedwczesnej śmierci - z powodu zaostrzenia..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...leczenie zabiegowe tego ciężkiego schorzenia. Leki w niewydolności serca. Z chwilą, gdy serce przestaje prawidłowo pracować krew dociera do narządów w niedostatecznej ilości. Przyczyn niewydolności serca jest wiele: zmiany związane z wieloletnim nadciśnieniem tętniczym, choroba..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...ortostatyczna ), wystąpienia ciężkich zaburzeń rytmu serca, przy nagłym zmniejszeniu się ilości dopływającej do mózgu krwi ( np. w zespole podkradania czy w napadowym migotaniu przedsionków ). Niedotlenienie mózgu może także wynikać przyczyn zewnętrznych, np. z powodu spadku objętości..

Obrzęk nóg

Obrzęk nóg

.. ...Dodatkowo dochodzi uczucie ciężkości nóg, często mrowienia, bóle. Ulgę przynosi odpoczynek w pozycji leżącej, najlepiej z lekko uniesionymi nogami. Obrzęk w tej chorobie wynika z niewydolności zastawek żylnych i zaleganiu krwi w kończynach dolnych. W przypadku prawokomorowej..

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

.. ...zapalenie stawów jest to ciężka, przewlekła i postępująca choroba, która często prowadzi do kalectwa i śmierci. Dokładna przyczyna choroby jest nieznana. RZS zalicza się do układowych chorób tkanki łącznej, jej podłoże jest autoimmunologiczne. Reumatoidalne zapalenie stawów zwykle..

Neurastenia

.. ...zaburzenia jak na przykład ciężka, wykończająca praca, stres, złe warunki bytowe, częste choroby, niewłaściwe odżywianie się, itp. Neurastenia przebiega zwykle w dwóch etapach: hiperstenicznym i hipostenicznym. W pierwszej fazie ogólnemu poczuciu zmęczenia, braku możliwości skupienia..

Objawy ze strony serca w twardzinie układowej

.. ...Twardzina układowa to ciężka choroba z grupy układowych chorób tkanki łącznej. Jej etiologia jest nieznana, wiele teorii odwołuje się zarówno do tła autoimmunologicznego, infekcyjnego jak i genetycznego. W przebiegu choroby dochodzi do włóknienia skóry, naczyń i narządów, co prowadzi do..

Zespół CREST (lSSc)

Zespół CREST (lSSc)

.. ...Twardzina układowa to ciężka choroba należąca do grupy kolagenoz. Etiologia jest nadal niejasna. Pośród kilku postaci choroby wyróżniamy miedzy innymi postać ograniczoną. Obecnie najczęściej używa się skrótu lSSc - ang. limited systemic sclerosis. Starsza nazwa - zespół CREST - zawierała..

Plastyka serca

.. ...zarezerwowany dla chorych z ciężką niewydolnością serca na tle kardiomiopatii niedokrwiennej. Choroba zmienia układ mięśni brodawkowatych, prowadzi do wtórnej niedomykalności lewej zastawki przedsionkowo - komorowej ( zastawki mitralnej ), z czasem prowadzi do śmierci. Liczba..

Insulina

.. ...jak zawał serca czy ciężkie choroby infekcyjne. Chorzy na cukrzycę typu 2 muszą rozpocząć przyjmowanie insuliny w chwili, gdy leki doustne przestają zapewniać prawidłową kontrolę glikemii. Podział insulin. Istnieje kilka podziałów insulin. Praktyczne zastosowanie ma szczególnie podział..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...Wiem z autopasji jak ciężko jest na początku choroby, o której sie nic nie wie, poza tym, ze zagraża zdrowiu i życiu kogoś kogo kocha sie nad życie. Nie wiem dlaczego ale śadzę, że Grzegorz jest zagubionym człowiekiem, który rozpętał burzę nieświadomie nawet w chwili słabości . Kochani..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 56

.. ...r. na początku było ciężko, zmęczenie dokuczało ciężko było wejść na 4 - te piętro, ale uwierz mi że dzięki tej operacji, a raczej zabiegowi powinnaś zostać wyleczona całkowicie!!! i to jest 100% pewne. Wiadomo,że twoje serduszko nie będzie biło jak wcześniej, ale to każdy tak ma kto..

Echo serca - Str. 46

.. ...nadcisnienie płucne to ciężka choroba i nie chciałabym się potem obudzic z ręką w nocniku:/ Hej Gabrysiu!podaj mi numer e - maila napiszę Ci numer tel. tak chyba będzie prościej.Pozdrawiam Kasia30 witaj, byłam dzis u lekarza, powiedział, że to za duze cisnienie i nie rozumie czemu nikt..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 8

.. ...do takiego stanu,że ciężko mi w ogóle egzystować.Poradzcie jak się nie dać i dalej żyć. Przepraszam rene omylnie się pod Ciebie podszyłam jestecie strasznie zadufani w sobie. Gdybyscie sie jednoczyli w chorobie to byscie odp na pytania. A nie mowili tylko o sobie! My nie iesteśmy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 10

.. ...dlatego jest nam tak ciężko wyjść z choroby. Na nerwicę składają się nie tylko problemy osobiste, ale i sytuacja społeczna, w której się znajdujemy i znajdowaliśmy od dziecka. Pamiętacie, jak rodzice mówili wam, nie dotykaj, nie ruszaj, nie wchodz, nie brudz się...Właśnie magiczne słowo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...którzy nagle zapadają na ciężkie choroby lub giną w wypadkach. Też czuję sie po takich opowieściach gorzej, doszukuję się objawów u siebie, sprawdzam, czy jakiś guzek gdzieś mi się nie pojawił. I chodzę taka nakręcona, sfrustrowana, a wiadomo, jak potrwa to dłużej, to kończy się napadem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...znów się poddajesz, to ciężko zachować rozsądek, logikę myślenia i po prostu - pomóc sobie. Nerwica to choroba nie taka prosta do okiełznania, aczkolwiek my właśnie próbujemy ją pokonać. Są niestety ludzie, którzy tak jak Twoja siostra, uważają nerwicę za przejaw rozkapryszenia,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...zaszkodzi tylko zbyt ciężka praca.A z tymi lekami na obniżenie ciśnienia to trzeba uważać,one działają,ale brać je trzeba do końca życia Wiesz, propranolol działa dokładnie tak samo i również jest beta - blokerem .Pozdrawiam. moja droga proszę napisz mi jeszcze co wiesz o tej chorobie bo..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 7

.. ...niektóre zajęcia są bardzo ciężkie i męczące pod wzgledem fizycznym, nie pytałam mojego kardiologa czy takie ćwiczenia są wskazane...Wiecie może czy można uprawiać sporty w takim stopniu?Boję sie,że moje marzenia i plany zwiaane z aktywnością fizyczną prysną jak bańka mdlana...:( ( ( (..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...przychodzą ludzie naprawdę ciężko chorzy.Dałam więc spokój: sobie i jej.Ale moje serducho miało swoje plany i dało o sobie znać.Internistka skierowała mnie na 1 - sze w życiu USG,miałam już ok.30 - stki.Podczas badania Pani zapytała mnie czy przechodziłam anginy i czy nie było choroby..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 21

.. ...zdrowie.Czasem jest ciężko i się płacze,bo przecież jeszcze kilka tygodni temu byłam zdrowa.Cóż choroba nie wybiera. Jestem młoda silna dam rade.Wkońcu te bóle nie są codziennie i bynajmniej u mnie występują duze okresy czasu gdzie jest wszystko dobrze gdzie nie ma szmerów na..

Duży puls - Str. 3

.. ...ręki, gdyż jest * * za ciężka * * ) ... cierpiałam na chypercholesterolemie , poza tym wszelkie badania mam w normie ... w moejej rodzienie od strony taty bardzo często występują choroby serca i tarczycy - mój tata, podobnie jak jego siostra i dziadek cierpieli na oba schorzenia ... jak..

Chelatacja - Str. 13

.. ...skutecznie usuwane są metale ciężkie, które m.innymi są przyczyną wielu groźnych chorób. EDTA nie stosuje się przez całą resztę życia, tak jak wmawiają nam przy stosowaniu ,,leków * , które nie leczą, a powodują jeszcze inne choroby. ,,Leki na obniżenie cisnienia i cholesterolu, na serce..

Śpiączka po zawale serca

.. ...ludzie wychodzą z różnych ciężkich opresji.Sama kiedyś bardzo ciężko chorowałam i nie dawano mi wielkich szans,ale się udało.Szkoda,że nie udało się mojemu tacie, smutno jest bez niego i pusto, lecz trzeba wierzyć, być przy chorej osobie to na pewno dodaje sił.Pozdrawiam wszystkich we..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...urodzenia choruje na bardzo ciężką postać astmy - 13lat.Lekarze teraz jeszcze steierdzili zespol WPW - częstoskurcz nadkomorowy serca niewiem co o tym wszystkim mam myśleć żaden lekarz nie wytłumaczył mi po ludzku co to za choroba i jakie są jej konsekwencje.Kazali mi dwa razy dziennie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 10

.. ...powiedzieć że wiem z jaką ciężką chorobą się zmagacie i podpowiedzieć jak możecie spróbować sobie pomóc, bo moja mama też przez to przechodzi. Też bierze kupę leków ale w tej chwili naprawdę się dobrze czuje i może samodzielnie funkcjonować a nie tylko leżeć.Mama ma 65 lat i lekarz..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 12

.. ...szpitalu.Wiem, ze to ciężkie chwile dla Was, ale z doświadczenia wiem, że najważniejsze jest nie widzieć oczami tej choroby. Wiesz, ja staram się nie mysleć o tym i jesteśmy bardziej szczęśliwi. Cieszę się każdym dniem i dziękuję za nie Bogy, który znaczy swoja obecność. Trzeba sie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...to wiek produkcyjny i ciężko się z tym pogodzić że już na zawsze mam ograniczone wykonywanie jakiejkolwiek pracy tym bardziej że nigdy nie chorowałem i wizja niepracującego mnie przeraza .Mam nadzieje że tak nie będzie i jakoś się wszystko ułoży trza być dobrej myśli Pozdrawiam..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...organizmu odczytuję jako ciężką chorobę. Przerabiałam już różne nowotwory, wylewy i ataki. Dodatkowo do tego serca wychodowałam sobie nadżerki żołądka. W efekcie jestem przebadana jak mało który człowiek a pomimio to co parę m - cy powtarzam badania. Samych Holterów mam już ok. 10...

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...bardzo są biedni, za ciężką pracę. Hmmm. * pracę * :] ( nb.: mówię o niektórych lekarzach - nie o wszystkich ). Pozdrawiam, i życzę zdrowia w walce z chorobą,a także z NFZ :] Do Autorki - Moralizatorki - proponuję: przeczytaj i przeanalizuj dokładnie skład leków,jakie przyjmowałaś przez..

Niedoczynność tarczycy - Str. 20

.. ...jak jest - poprostu ciężko!!!!!!! sie dodtać nawet prywatkie aaaaaaaaa jak jakis lepszy dok. to i z m - c Witajcie dziewczynki mam 61 lat i choruję na niedoczynność tarczycy od 25 lat, biorę euthyrox 125 codziennie rano na czczo conajmniej na 0,5 h przed jedzeniem, nim zdiagnozowano..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 28

.. ...prostu przy kolejnej ciężkiej sytuacji ona może wrócic.Kiedys już na tym forum pisałam, że nerwica jest chorobą osób silnych.Ja też przeżywam to, że z silnego, lubiącego ryzyko człowieka stałam się wrakiem człowieka.Rok temu zaleczyłam nerwicę i przez rok żyłam bez leczenia i lęków -..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 32

.. ...udławić, zakrztusić itd.No ciężko żyć z tą nerwicą... Pewnie, wiesz, u mnie to jeszcze lepiej, bo mnie pogryzł pies, miałam szczepienia ale tam przy wściekliznie też są takie objawy ( a to śmiertelna choroba ), że wiesz masz skurcze mięśni oddechowych, więc pomimo szczepienia, ja mam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 39

.. ...nie jest już aż tak ciężki, choć nerwicę całkowicie b.trudno wyleczyć.Zalecam psychoterapie i techniki relaksacyjne.I im mniej bedziesz o tym myślał i analizował swoje zachowanie tym lepiej. ps.czy ktoś uczęszczał na psychoterapię grupową???napiszcie jak to wygląda Witaj Wiolu!oczywiscie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 133

.. ...pomogły mi w bardzo ciężkich chwilach, ale wiem również że nie wyleczą mnie z tej choroby..... Pozbyłam się okropnych lęków ( obawa o swoje zdrowie ), a one doprowadzały mnie do szału, nie mogłam funkcjonować, mój dzień ograniczał się do leżenia w łóżku i kombinowania gdzie tu jechać do..

Dziwny ból ręki i uczucie ciężkości w palcach

.. mam pyatnie. Co mzoę wywołać ból lewej ręki..raczej takie dziwne rwanie i uczucie cięzkowści w palcach - takie drętwienie. Czesc ja mam 27 lat i dziwne leki np. boje sie ze zachoruje na jakas nieuleczalna chorobe np. na raka albo moja corka albo maz albo wogole ze cos zlego sie wydarzy n.teraz od jakiegos..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca - Str. 2

.. ...że po prostu miałam ciężki dzień czasami zmęczenie , czasami strach ale nie o siebie tylko o najbliższych i przede wszystkim modlitwa na prawdę pomaga bo wtedy wiem że ktoś nade mną czuwa i że jestem bezpieczna ja i moje dzieci.Życzę wszystkim powodzenia nikt wam w tej chorobie nie..

Szybkie tętno przy nerwicy jest niebezpieczne?

.. ...wszystko przez nerwy ale ciężko mi jest sie uspokoic biore propranolol i coaxil i sedam dorażnie gdy juz jest najgorzej...Pomagają: ),ale i tak strasznie przezywam takie napady nie wiem wtedy co ze sobą zrobi:( :( :( Olciu!u nas nerwowcow,rozne moga byc objawy choroby.Natomiast nie..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 2

.. ...5 lat temu. Nie mam ciężkiej kardiomiopatii,przynajmniej tak mówią lekarze.Głównymi objawami są * szmery nad sercem * , czasami też bóle lewej strony ciała...jeśli chodzi o leki to przyjmuje Dilzem retard.Myślę że najgorsze w tej chorobie jest to ,że z jej powodu umierają kompletnie..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 3

.. ...sprawę że może być ciężko. Jednka jak to powiedział wszystko w rękach Boga i kiedy on uzna za stosowne i wtedy odbierze ludzkie życie. To właśnie dzieki niemu pokochałam swoje chorobę. I umiem z nią żyć...

Zespół wazowagalny

.. ...potem mdleje.nie moge ciężko dzwigać ,przebywać na wysokości i długo stać.badanie które wykrywa tą chorobe to trie test,badanie kardiologiczne. Ja też jestem na to chora od długiego czasu. Kiedy za długo stoję albo czymś się bardzo denerwuję to mdleję. Jestem wtedy blada jak ściena, mam..

Dodatkowe skurcze - Str. 35

.. ...wtedy gdy byłbym był po ciężkiej chorobie serca lub po zawale, a to że serce robi po skurczu krótką pauzę to mówił że to tak ma być. Muszę Ci napisać że jakoś te argumenty nie przekonują mnie bo po takich skurczach ja i tak źle sie czuję, dodatkowo dochodzi jeszcze stres którym sie..

Dodatkowe skurcze - Str. 98

.. ...pojawia się on w przebiegu ciężkich chorób serca, zawału, choroby wieńcowej. zrobia Ci zrobia,mozesz miec ich 200,ale jak zyc z nimi nie mozesz po prostu - to Ci zrobia, tylko jak mowi swietny trener Wojcik:kasa,misiu,kasa: ) nie mow mi ze 1400 to malo,bo ja rzygam i trzese sie jak osika..

Dodatkowe skurcze - Str. 105

.. ...8. nie wiem, niczego ciężkiego nie dziwgam:P 9.leżenie na płasko nasila skurczacto, na boku zmniejsza, ale ogólnie ona są, są, są, są........ 10. wymieniony przez Ciebie zresztą bardzo zmyślniel ) wachlarz odczuć wszelakich kiedyś miał znaczenie na początku choroby, teraz skurczactwa..

Dodatkowe skurcze - Str. 153

.. ...nadcisnienie płucne - ciężką, śmiertelną, postępującą chorobę. oczywiscie sam wynik z echo nie wystarczy do rozpoznania, ale daje do myslenia i dalszej skomplikowanej niestety diagnostyki... a najgorsze, że ja nic o tym nie wiem, że nie ma tego wopisie, nikt mi tego nie powiedział. i..

EKG nic nie wykazało, a ataki są 2 razy

.. ...chorobę jest bardzo ciężko wykryć ale bo serii uciążliwych badań jest to możliwe. EKG podobnie nie wykazało nic u tej osoby dopiero chorobę wykrył bioenergoterapeuta! Proszę nie lekceważyć tych dolegliwości! W tym przypadku były to 2 ostre zapalenia osierdzia co powoduje gromadzenie się..

Ataki arytmii serca

.. ...poprawiło.Corazbardziej ciężko mi się z tym żyje, może ktoś z internautów walczył z tą chorobą i ma jakieś praktyczne rady Ja walcze,ale dopiero zaczełam więc nie mogę ci nic poradzić. Ja również jestem chory na arytmię serca. Walczę z tym wiele lat i na wiele sposobów. Podstawowa sprawa..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 33

.. ...trzeba ,dlaczego mi tak ciężko uwierzyć że jestem zdrowa? przecież mam wyniki badań . Bardzo bym Cię prosiła żebyś napisała jak wyglądała Twoja droga do zdrowia - na pewno to się przyda mi oraz innym chorującym na tą okrutną chorobę . Pozdrawiam i dziękuję Gosia Do Balbiny. Droga Balbino..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 74

.. ...że jutro czeka mnie ciężki dzien i już się nakręcam.Ale po co ?Tego nie wiem.Nieraz się zastanawiam dlaczego ja tak emocjonalnie podchodzę do wszystkiego i czemu tak wymyślam sobie choroby.Jak patrze na innych ludzi jacy są szczęśliwi to im zazdroszczę.Dobranoc pora troche odpocząć.Do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 93

.. ...ktoś mocno walnął - ciężko mi oddychać, a o głębszym oddechu mogę pomarzyć. Ciągle kłuje mnie po prawej i lewej stronie klatki ( tak jak kolka ), drętwieją mi ręce. Wiem co to za objawy - miałam takie na początku choroby, ale wtedy dostałam psychotropy wprawdzie słabe, ale pomagały...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 116

.. ...powodu taty, musi byc Ci ciężko.Jeżeli chodzi o dolegliwości nerwicowe to widzę, że jak blizniaczki jesteśmy. Mam drugi raz nawrót choroby i dopiero dzisiaj zapisałam się do lekarza. Jak leki mam brac to siłą mi je wpychają, jak do tego jeszcze ulotkę przeczytam to już w ogóle tragedia...

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...podjęcia pracy, z wyjątkiem ciężkiej fizycznie. Zwykła rekreacyjna aktywnośc fizuczna też nie jest pzreciwskazana. Nie wolno natomiast uprawiać wyczynowo sportu. witam!!!! ja tez mam ta chorobe i biore magnez mam też zwolnienie z zajeć w - f nie biore rzadnych lekarstw. dość czesto boli..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 4

.. ...Religę. To jest człowiek ciężko chory umierający. Rozejrzyj sie po swoim pokoju nic ci nie jest. Jak zobaczyłem Religę jak wyłysiał to mi umieranie jakoś przeszło. Wy nawet nie musicie chodzic na chemoterapie! co robicie piszecie o swoich chorobach rozbawiajac reszte spoleczenstwa, tych..

Śmierć po chelatacji

.. ...ostrych zatruć metalami ciężkimi. Stosowanie jej w innych chorobach ( m.in. w chorobie wieńcowej ) uważane jest za terapię kontrowersyjną, ponieważ nie ma wystarczających danych o jej skuteczności uzyskanych w badaniach klinicznych. W 2003 rozpoczęły się zakrojone na pięć lat badania..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 32

.. ...w wyniku powikłań po ciężkiej chorobie ma niedomykalność zastawki aortalnej. Początkowo była to niedomykalność 2 stopnia teraz już jest stopnia 3 - 4. Ma on 18 lat. Leczy się w szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie. Już 10 lutego czeka go operacja wymiany zastawki. Lekarze oczywiście..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 18

.. ...psychologa. Nerwica to bardzo ciężka choroba i naprawdę potrafi zrobić ruinę z człowieka. Jedyny ratunek to nie poddawać się i leczyć. Te stany które przeżywam są tragiczne. Jedyne pocieszenie to takie że nie jestem odosobnionym przypadkiem.Pozdrawiam Joasia Witam, mam 31 lat i od ok..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...ale jak mam takie to ciężko mi normalnie funkcjonować. Pozdrawiam. Hej! Hmmm.. takie objawy mogą świadczyć o nerwicy, ale to nie musi być akurat ta choroba. Przyczyn złego tak samopoczucia może być wiele. Czekam na dalsze informacje o stanie Twojego zdrowia : ) Niedługo idę z wynikami do..

Renty, zasiłki rehabilitacyjne, zasiłki chorobowe

.. ...1200 zł miesięcznie ciężko wyżyć. Muszę więc normalnie pracować. * chory * Czy dziecku z wadą serca wrodzoną ( ubytek w przegrodzie mieędzykomorowej ) przysługuje zasiłek pielęgnacyjny?Jestem zielona w temacie zasiłków,może jest ktoś kto mi to wytłumaczy. Mam 21lat i mam nowotwór..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...może to nerwica?w końcu ciężko pracuje i mam dużo stresu..juz sama nie wiem a czy czasem ostatnio nie ugryzł was kleszcz.przy boleriozie występują częste kłopoty z sercem ,często mylnie diagnozowane nerwicą lub depresją,zawroty głowy też są znamienite dla tej choroby!!! Hej.Od kilku dni..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...sercowego to bardzo ciężka choroba, nie wolno jej lekceważyć, zdarza się, że kończy się śmiercią, a częściej przeszczepem. Też się dziwię lekarzom, że leczą tę chorobę polopiryną - w takim przypadku trzeba jednak szukać pomocy u innego lekarza, bo może się to skończyć naprawdę bardzo..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...twojego Taty będzie bardzo ciężko. Wiem bo mój Tata, też długo ,,chorował * na ciężką nie wydolność serca, znam ten ból jak się szuka pomocy dla swoich bliskich. Co zostało? Modlić się do Boga. Mam nadzieję, że twój Tato wyjdzie z tego, Pozdrów go od internautów z całej Polski, że..

Udar mózgu - Str. 2

.. ...pamiętać ze udar mózgu to ciężka choroba i śmiertelność jest też tu znaczna.Bądz dobrej myśli. niestety doszło do obrzęku mózgu, tata zaczyna gadać od rzeczy, prawdopodobnie nie odróżnia snów od rzeczywistości,nie poznaje osób. nadodatek cukier mu spada do 40. operacje na udrożnienie żył..

Udar mózgu - Str. 5

.. ...stan mamy jest bardzo ciężki i poważny, że trzeba czekać najpierw krytyczne 3 doby, potem 7 dni, które miały mieć decydujący wpływ... W drugim badaniu TK okazało się, że są nowe ogniska choroby, że stan się pogorszył... Ale na szczęście potem było coraz lepiej : ) Jeśli ktoś ma chęć..

Udar mózgu - Str. 6

.. ...obecnie zmaga się z ciężką chorobą gdybyście chcieli poznać jej historię i pomóc jej oraz jej rodzinie odsyłam do strony dla niej poświęconej www.rozanowak.pl Pomożmy nie wiemy kiedy my będziemy potrzebować czyjejś pomocy Tato przeżył operację. Dzisiaj nawet mówił, chociaż ciężko go..

Nerwica i hipochondria

.. ...ból urasta do rangi ciężkiej śmiertelnej choroby. obserwuję na ciele każdy pieprzyk, każdy ból głowy to dla mnie tętniak. każde zakłucie odczytuje jako jakąś chorobę. już mam po prostu tego dosyć. po lekarzach boję się chodzić, gdż obawiam się jakichkolwiek wynków, że faktycznie okże się..

Mam nerwicę lękową

.. ...Wyjdź z domu choc ci ciężko i wydaje ci się że padniesz, idź do znajomych, rozmawiaj z nimi, nie bój się pokazywać jaki jestes naprawdę. Nerwica często dotyka ludzi zamkniętych w sobie, życiowych * aktorów * , którzy w domu są inni a wśród znajomych chcą uchodzić za kogos innego. Nie..

Mam nerwicę lękową - Str. 2

.. ...zaburzenia... i jest jej ciężko.. musi poprawiać każdy papierek, każdy listek leżący na drodze... a najważniejsze w tej chorobie jest to żeby stawiać jej czoła... Dlatego ilekroć z nią gdzieś wychodze i widze że się wraca aby poprawić coś leżącego na drodze biorę ją za rękę i niepozwalam..

Płyn w worku osierdziowym

.. ...duszności, oddycham dość ciężko i czuje ucisk w dolnej i środkowej części klatki piersiowej. Jak długo trwa leczenie? Czy zostają jakieś ślady? Jakie są wasze doświadczenia z przebiegu tej choroby, czy to nawraca? Martwi mnie jeszcze obecność skrzepliny, wg mnie dość sporej 35x14 mm..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...zwariowała. Na początku było ciężko, ale teraz choroba się zatrzymała i wcale nie postępuje. Nauczyłam się żyć z chorobą. I brać życie takim jakim jest. Meggii, masz kogoś kto Ciebie wspiera w chorowaniu i to jest bardzo ważne. Nie rezygnuj z tego. Głowa do góry. I nie zwracaj uwagi na..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 23

.. ...wpisy od Was!!!!! Do M, Ciężko, bardzo ciężko coś powiedzieć, napisać. Smutek...Żal.... Rozgoryczenie... Pisałm sobie z Twoją żoną od czasu do czasu na gg. I myślę, że się polubiłyśmy. Wymieniałyśmy się spostrzeżeniami i odczuciami na temat choroby, ale także na inne tematy, było..

Nerwica przełyku wyleczalna?

.. ...wodą ale i tak jest ciężko. Mam lęki przed przełknieciem jedzenia...Trzymam długo w buzi jedzenie za nim po trochu połkne, każde przełknięcie jest dla mnie bardzo męczące...Jest to dla mnie tragedia przez tą chorobe nie moge sobie ułożyć spokojnie życia...Czy byłby ktoś w stanie mi..

Odszkodowanie po operacji wymiany zastawki serca

.. ...ustala PZU. Jeżeli w Twoim ubezpieczeniu jest dodatkowa opcja NW to tak. Ja tak miałem. potraktowali to jako ciężka przewlekła choroba ale ja miałem taką opcję i płaciłem za nią dodatkowo 10zł do polisy...

Problemy z oddychaniem, zawroty głowy i inne na skutek nerwów?

.. ...zrobic?od kilku dni ciężko mi sie oddycha,naczytalam sie o ziarnicy i dwa dni miaam doła!Ciagle doszukuje sie jakichs chorob u siebie,jeszcze troche to oszaleje.Wszyscy sie ze mnie smieja ze latam od lekarza do lekarza!najgorsze sa te mroczki,na sama mysl robi mi sie niedobrze!..

Problemy ze wzrokiem, drętwienie rąk, osłabieniem, lekkie bóle głowy

.. ...wychodzeniu na trap łodzi w ciężkim sprzęcie - podejrzewałem nawet chorobę DCS ( tzw, kesonowa ), mam drętwienia palców prawej ręki, uczucia kłucia w łokciu lub kolanie itp. Prawdopodobnie kręgosłup szyjny, bo pojawia mi sie to po wysiłku lub nurkowaniu gdzie poozycja jest pozima a głowa..

Zapalenie mięśnia sercowego jest wyleczalne? istnieje ryzyko śmierci?

.. ...mężowi że w obliczu tak ciężkiej choroby wcale sie nie wystraszył i chce palić dalej. To że mi tak szybko mineło to rzadki przypadek i na pewno to ze nie pale w jakims stopniu mi pomogło ale jedno jest pewne że mi lekarz zapytał sie o to czy pale bo jak tak to muszę przestac bo ta..

Za gęsta krew, jak ją rozrzedzić?

.. ...,choć jest mi bardzo ciężko bo moją kolejną chorobą jest przewlekłe zapalenie trzustki nie wiem czy te dolegliwości mają coś wspólnego z tą zagęszczoną krwią LEKARZ powinien przepisac Ifapidin. Lek rozrzedza krew poprzez dzialanie na lepkosc plytek. U mnie efekty wspaniale - od 3 lat..

Duszenie się - Str. 31

.. ...poprawę oddycha mi się ciężko , ale nie cały czas. Jak tylko czuję że nie mogę nabrac powietrza biorę VALIDOL , kładę się i czekam aż minie. Najgorsze jest to że nie potrafię sama zostac w domu , albo wyjśc. Zawsze muszę byc z kimś. Dobrze cię rozumiem, bo moi bliscy twierdzą że panikuję..

Duszenie się - Str. 36

.. ...do martwych okresów. Ciężko jest kiedy pojawia się choroba organiczna - w moim przypadku aż dwa ubytki na sercu, wiotka i tętniakowata przegroda serca ale MUSZĘ wierzyć,że lekarze będą w stanie się z tym uporać. Do tego wszystkiego dochodzi nerwica, która potęguje wszystkie objawy i..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 10

.. ...listopada 2007r. i jest mi ciężko. Jak tu żyć z tą nerwicą jak ona naprawdę przeszkadza, jest straszną chorobą. Ja dostałam dzisiaj miesiączki i czuje się strasznie, przy tym jestem mimo że biorę xetanor dość nerwowa. Nie wiem dlaczego? Po pierwsze przez to że mój ojciec lubi wypić sobie..

Jestem nieudacznikiem życiowym

.. ...mobilizacją lub koncentracją i ciężko ci dopiąć swego. Wsłuchaj się w siebie bez rozpaczy i użalania się nad sobą i nie bój się siebie poznać. Ludzie mają różne problemy - choroby, wojny, utrata bliskich - być może Twój problem nie jest taki wielki. A jeśli przejmujesz się nauką - ja..

Dla osób uczciwych i prawdomównych - nerwica - choroba duszy, życie - Str. 3

.. ...tego męża wypadek i ciężką operacja na kręgosłup zostałam tylko w tym co miałam na sobie ja i moje dzieci tylko z tego wszystkiego cholerny komputer został który wcześniej pożyczyłam męża siostrze do pracy domowej bo jej sie zepsuł a ty kiedy masz psychoterapię? Aguniu witaj i dziękuję..

Dla osób uczciwych i prawdomównych - nerwica - choroba duszy, życie - Str. 10

.. ...na początku było mi ciężko założyłam nowy wątek po to, żeby osoby, które były super na tamtym forum przychodziły tu sobie do nas i wygadały się ii tyle... ja tym co są u nas ufam wygadam się jutro bo naprawdę padam na pysk sory ale ja tak jak mówię tak piszę a on znowu nachlał się piwem..

Nerwica - wszyscy którzy biorą XETANOR - Str. 2

.. ...skomplikowana. Nerwica jest ciężkim zaburzeniem, w sumie chyba dla każdego z nas jakakolwiek choroba jest czymś ciężkim do przyjęcia dla nas samych. Zawsze gdy jeszcze wszystko ok zdaje nam się, że nic nas takiego spotkać nie może. Przecież jesteśmy zdrowi psychicznie. Też tak kiedyś..

Zapalenie mięśnia sercowego, nerwica, oraz inne choroby! - Str. 2

.. ...etc. jest go bardzo ciężko uzupełnić. Trzeba brać suplementy, jeść owoce, w których jest dużo magnezu. Jeść czekoladę : ) Nie wolno zapominać o braniu równocześnie wapnia, bo magnez go wypłukuje. Nie powinnaś się bać, że przedawkujesz magnez. W miarę spokojnie możesz na początku brać..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą

.. ...sprawdzian...zazwyczaj osobom z nerwicą ciężko przychodzą najmniejsze zmiany...a my sobie poradziliśmy! To najlepiej świadczy ile nam daje ,że jesteśmy w grupie i możemy liczyć na siebie Tak, a jak to mówią - w kupie ( grupie ) cieplej ; ). Mam nadzieję, że reszta też do nas dołaczy: )..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 2

.. ...Szczerze mówiąc miałam ciężką nerwicę ale z niej wyszłam. Od czterech lat mam totalny spokój. Osoby które naprawdę mają dość tego cholerstwa nie boją się medycyny naturalnej. zapraszam na mojego e - maila annag1983@interia.pl Pomogę!!! A co zrobiłaś żeby z tego wyjść?? Ja jestem gotowa..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 3

.. ...psychoterapii były bardzo ciężkie i nie raz mnie bardzo dołowały.Ale potem chodziłam już z przyjemnością jak do przyjaciela. fizjoterapeutko! absolutnie Cię nie krytykuję,ale przyznam ,że gdyby istniały cudowne zioła na nerwice to chyba by jej nikt nie miał...może rzeczywiście jakieś..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 6

.. ...o wiele gorzej, jestem tego zupełnie świadomy. masz racje może źle zaczełam, tolerancyjna! Nie komentuję wypowiedzi wyrozumiałej bo nie mam już siły na takich ludzi...Ręce mi opadają na takie posty.....