Ciśnienie 120 60

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...za tym idzie wzrost ciśnienia w klatce piersiowej. Wykonując ćwiczenia fizyczne pamiętajmy, że jest to dla pacjenta rehabilitacja a nie trening wyczynowy. Zalecane jest aby tętno ( puls ) podczas wysiłku fizycznego nie przekraczało 120 uderzeń na minutę. W przypadku gdy pacjent przed..

Niedociśnienie

.. ...typu zaburzenia. Jednym ciśnienie 120/60 mmHg pozwala normalnie funkcjonować, u innych spadek ciśnienia z 150/100 mmHg do 120/60 mmHg będzie źle tolerowany. Znaczny spadek ciśnienia, zwykle wywołany nagłym rozkurczem naczyń krwionośnych lub spadkiem objętości krążących płynów (..

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. Złośliwe nadciśnienie tętnicze to najcięższa postać nadciśnienia tętniczego. Charakteryzuje się przede wszystkim wysokimi wartościami ciśnienia rozkurczowego ( powyżej 120 - 140 mm słupa rtęci ). Bardzo szybko dochodzi także to zmian narządowych. Uszkodzona jest siatkówka oka ( retinopatia nadciśnieniowa )...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 17

.. ...pielęgniarka, mierzyła ciśnienie i okazało sie, że jest w normie 120 / 70 POddac się czy nie? Proszę o radę. Kasia Natalka... ja mam puls srednio 95 - 100 codziennie, moje ataki trwają nawet do 8 godzin ( !!! )zdarzalo sie ze byly nawet 2 razy dziennie, cisnienie mam takze w normie. ja..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...postanowiłam zmierzyc sobie ciśnienie zaznacze że zawsze miałam ksiązkowe czyli 120/80, okazało się że mam 140/110 tętno 110!! Mam 24 lata, stresująca prace ogólnie wszystkim sie przejumuje za bardzo chyba : - ) paliłam wtedy papierosy i mam nadwage ok 20 kg. Ruchu prawie wcale, praca..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 29

.. ...granicach 100 - 120 przy ciśnieniu 120/80, czy jest szansa i mozliwość o ubieganie sie o rentę, ew. o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ? o rencie to zapomnij mnie tez kardiolog kierowal na rente ale lekarz orzecznik uzdrowil mnie stopien niepelnosprawnosci mozesz sie ubiegac..

Echo serca - Str. 4

.. ...okazało sie że mam nadciśnienie 160 - 120 obecnie mam zaaplikowany amlozek i eriste ciśnienie 130 - 90. Robiłem echo serca wyniki jn: Aorta 25 Lewy przedsionek 31 Lewa komora rozk 53 Skurcz 36 EF 60% Przegroda miedzykom skurcz 17 rozkurcz 11 Tylna ściana skurcz 17 Rozkurcz 10 Prawa..

Echo serca - Str. 53

.. ...Ostatnio miałem podniesione ciśnienie nawet w domu jak se sam mierzyłem( zawsze było dobre ). Przed rozpoczęciem testu było 150/95, a po zakończeniu testu 2min przerwy 130/90 następnie ok.8 min przerwy 120/75 dziwne. Byłem na tej bieżni 12 min i stopniowo zwiększano intensywność to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...), bo nagle dostajemy ciśnienia 200/120, czy częstoskurczu. Pojawiają się pytania, dlaczego? Co mi jest, dziesiątki badań, konsultacji lekarskich - stres rośnie z każdym z nich, jak nic mi nie jest, to co mi jest? Jak nie jest mi nić znanego, to na 100% dolega mi coś nieznanego,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 159

.. ...południa zaczęło mi skakać ciśnienie i tętno. Tak 160/100 to była średnia. Tętno 95 - 120. A w głowie zaczęło się jedno - zawał. Wiem że w czasie ataku paniki nie można mierzyć często ciśnienia, ale to było silniejsze. Mierzyłam prawie co 20 minut, czasem częściej. Oczywiście bardzo się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 206

.. ...specyfikach: ) dodam ,że ciśnienie mam 120/75 z tendencjami do obniżania sie. wysokiego raczej nigdy nie miałam. Pozdrawiam,trzymaj się ciepło. ja dziękuję aga, ty kurcze farmaceuta jestes czy co? ale żeś mi napisała, * weź dwie tego, i jedna tego, a jak nie , to jedna tamtego i dwie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 365

.. ...wypisujecie???CO??Myślisz że tylko tobie ciśnienie podskoczyło,ja też mam nerwicę i ciśnienie 180 na 120 i to przez was. AGNIESZKA lepiej odwołać skoki przy tej pogodzie bo jeszcze jakieś nieszczęście się wydarzy Tęsknię Agnieszko i to bardzo ale wiem ,że na Was zawsze mogę liczyć za co..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 21

.. ...wypadanie obu zastawek, ciśnienie 160 - 76 to u mnie codzienność po intensywnych ćwiczeniach 220 - 120 się zdarza. Cierpię na bessenność z pozostałymi objawami dawno się nauczyłem radzić. Wojsko jak i lekarze stwierdzili że w moim wypadku Intensywne ćwiczenia są bardzo niebespieczne, nie..

Duży puls - Str. 4

.. ...) ) ) Ja mam 31 lat ciśnienie 120/70 a puls prawie zawsze 80 - 95 Dziś po rowerkach z mężem miałam 115 i żyję : ) ) ) pozdrawiam Czytam ,czytam i musze sie troszke wypowiedziec. Mieszkam od pewnego czasu w niemczech ,jak to na poczatku bylo ,bylem czasowo bezdomnym i walczylem o..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...jeśli chodzi o puls i ciśnienie w ciągu dnia to nie ma zastrzezeń 50 - 60 uderzen a ciśnienie 120 czy li według mnie dobre. teraz druga sprawa podobno jak dla sportowców to bicie serca jest inaczej rozpatrywane dlatego chyba powinienem mieć zrobione badanie wytrzymałościowe czy jak to..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...razy dziennie mieżyć mu ciśnieniei i puls oraz już wyznaczyli mu termin do położenia go do szpitala na kardiologi.Podobno ta choroba uwidocznila się u niego na zapisach EKG i miewa częsta bóle w klatce lecz teraz w domu najwyzsze tętno ma 120 niewiem czy to dużo czy mało jak na 13letnie..

Zawroty głowy i ból głowy

.. ...Może to być np. niskie ciśnienie. Proponuje sobie zbadać u lekarza - to nie boli. Poza tym może lekarz jeszcze coś podpowie, ale skoro dzieje sie to tylko podczas wstawania to myśle, że to cisnienie niskie. jak wstaje to normalnie tak mnie boli glowa jakby miala mi wybuchnac a cisnienie..

Ablacja - Str. 5

.. ...granicach 100 - 120 przy ciśnieniu 120/80, czy jest szansa i mozliwość o ubieganie sie o rentę, ew. o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ? Ja jestem po ablacji, niestety nieskutecznej i mam zasiłek pielęgnacyjny i orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Witam wszystkich. Mam 20..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 177

.. ...była apteka badanie ciśnienia a tutaj okazało się że jest sporo podwyższone ciśnienie160/100 oraz tętno ponad 120.Pierwsza reakcja siadłem i zaczeło się pogarszać wyszedłem z apteki spytałem się kogoś gdzie jest najbliższa przychodnia była około 500 m od apteki szedłem ulicą myślałem że..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 205

.. ...kontaktu i zbadałem sobie ciśnienie ( myślałem że w tym jest problem ) mam 120/80 Witam wszystkich Zacznę od tego że od wielu lat jestem terapeutą. Wczytując się w Wasze opisy biorąc pod uwagę że z badań nic nie wynika z całą pewnością macie problemy dawniej nazywane nerwicowe dziś..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 209

.. ...piersiowej, dość duże ciśnienie, ( za każdym razem badane - coraz większe ), raz miałem 160 na 120 tragedia przy tym, że normalnie mam 120 na 80, jak to powiedział lekarz zdrowie sportowca. Nie wolno mierzyć za często ciśnienia, łatwo się nakręcić, a mózg lubi płatać głupie figle. Muzyka..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 221

.. ...mną : ) tylko ,że mam ciśnienie tak 130/80 a wczoraj 140/65 trochę dziwne : ) ale puls cały czas mam w granicy 90/120 to jest dużo czy raczej tak może być ??: coś robić aby był mniejszy :P ale ja od zawsze mam tak ,że moje serce bardzo mocno mi wali lub jest tak blisko klatki piersiowej..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...przede wszystkim na nadciśnienie, a moje ciśnienie jest bardzo niziutkie - 108, 120 to max.Już nie wiem jak sobie mam poradzić z tym tętnem, może macie jakieś sugestie? Dzis dowiedzialam sie ze mam spora niedomykalnosc platki mintralnej.Dwa latemu mialam infekcyjne zapalenie wsierdzia i..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...sprawdziła co się dzieje , ciśnienie 120/80, w ekg niespecyficzne zmiany tak jak już się kiedyś zdarzyło. Kazała się oszczędzać a w razie silniejszych bóli do najbliższego szpitala. Jak ja mam z tym funkcjonować, mam ferie siedzę sama w domu i tylko myśle że jakby mi sie coś stało to..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...Puls w granicach 63/70 ciśnienie 133/90 ale to sie zmienia zazwyczaj 120/80 czyli prawidłowe.Problem w tym że sam się nakręcam nie mogę sobie z tym poradzić cały czas o tym myślę.Mam mieć zrobione niedługo badanie holtera.Od lipca zeszłego roku wylądowałem już 3 razy na izbie przyjęć to..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...skali TG – 840 Ciśnienie 220/140 puls 120 Miałem 30 lat, 175 cm wzrostu i 90 kg wagi. Do tego momentu dużo piwa, dużo tłustego jedzenia, wyłącznie komputer, zero ruchu. I w zaledwie 10 lat dorobiłem się niemal zawału. Ograniczenie żarcia, kilka kontrolowanych głodówek, 2 lata..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...podwyższone jedynie ciśnienie rozkurczowe( wartość druga ),zaś skurczowe masz nawet nieco za niskie ( wartośc prawidłowa to ok 120mm/Hg ). Puls rownież jest calkowicie w porządku ( wartości powyżej 100lub ponizej 60/min są u osob niewysprtowanych możliwą patologią ).Jeynie to drżenie..

Dodatkowe skurcze - Str. 10

.. ...dla beta - blokerów ). Ciśnienie skoczyło mi do 145/95, niby jeszcze nie tak źle, ale zazwyczaj mam nieco poniżej 120/70. Teraz chyba już przechodzi, wziąłem jeszcze waleriankę, aspargin i zastanawiam się czy warto kłaść się spać ( na 9.00 do pracy ) : ) A co do stosunku najbliższych do..

Dodatkowe skurcze - Str. 34

.. ...będę szukał dalej tylko ciśnienie mi się unormowało i mam książkowe ( 120/80 ), do krychy - szkoda że w nie znam kardiologa który by chciał przyjechać na wizytę domową to bym sobie taką zamówił chyba w moim mieście nie ma takiego a czasami jest dobrze porozmawiać lekarzem a nie w..

Dodatkowe skurcze - Str. 193

.. ...Ostatnio mierzę sobie ciśnienie i puls serca. Cisnienie zawsze 120/ niecałe 80. a puls od 50 do 60. Czasami 48... Czy to normalne ? Dodam, ze uprawiam sport. Codziennie jeżdzę na rowerze. Nic mnie nie boli. Czuję się bardzo dobrze i rozpiera mnie energia czasem. Naczytalem sie troche o..

Dodatkowe skurcze - Str. 261

.. ...cholesterol, reguluje ciśnienie krwi, działa uspokajająco i wzmacnia system obronny ) – 3 x 1 po jedzeniu. LECYTYNA ( 1200 mg ) – 3 x 1 przed posiłkami. Lecytyna, którą produkuje się z soi, ma działanie przeciwmiażdżycowe, uspokajające, emulguje tłuszcze i usprawnia..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...Mam przy tym różnice ciśnien. Na lewej rece mam książkowe tzn. 120/80 , natomiast na prawej 140/90 i różnie w zależności od zmian pogody. Mam tez przyspieszone teno. Leżałam już w klinice Jana Pawła II w krakowei ale nie potrafią mi pomóc. Zwezenie jest w tak nietypowym miejscu ze nie ma..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...proszę o poradę, czy mam już teraz zdecydować się na tę operację, czy można z tym poczekać. Dziecko rośnie /149cm/ i rozwija się prawidłowo. Nigdy nie miał sinicy,duszności. Ciśnienie 120 - 70 saturacja 95...

Nadciśnienie tętnicze

.. ...rzecz a mianowicie nadciśnienie tętnicze. Mam lekką nadwagę warze 68 kg przy wzroście 165cm.Ciśnienie wacha się od 170 - 140/120 - 100/ bez tabletek. diagnoza prosta schudnąć a nadciśnienie może się ulotni, w tym momencie zaczynają się schody, mimo iż uwielbiam pograć w piłkę nożną lubię..

Niski puls oraz wysokie ciśnienie

.. ...Org. Zdr. prawidłowe ciśnienie tętnicze wynosi 140/90 wiec to podane niewiele wyprzedza normę.Jaki był powód zapaści? Co lekarze na to ciśnienie? Co oni radzą ? Odpowiedz proszę. Obecnie lekarze mówią ,że cisnienie 140/90 jest za wysokie. Najodpowiedniejsze jest do 120/80. Zgadzam się z..

Niski puls 50-55

.. mam ciśnienie w normie ponizej 120 na 75,80 lub trochę niższe ale puls nie jest wyzszy niz 54,49 50 czy to normalne A czy uprawiała pani lub stale uprawia jakiś sport?? nigdy nie uprawiałam zadnego sportu troche rower czy kometke ja też mam ten problem uprawiałem sport duzo przez 2 lata systematycznie teraz..

Serce a choroby tarczycy

.. ...ale równocześnie spada ciśnienie krwi100/60 90/60.Bez leku puls 100 - 130 ale zato dobre ciśnienie 120/80.Może ktoś wie co brać? Niech sie pani nie łudzi że ktoś tutaj na tym portalu udzieli pani dobrych rad. Uwazam że powinna pani zasięgnąć rady gdzie indziej O tym jak i w jakiej dawce..

Wysokie tętno u 28 latka

.. Mój mąż ma skaczące ciśnienie raz 128/80 raz 65/101. Przy tym tętno 120. Często pocą mu się dłonie, ma uderzenia krwi do głowy. Czego to może być objaw ? Badania serca EKG, i inne nie wykazały jakiś zmian. Proszę o jakieś informacje. Odpowiedzi na pytania :patrz dzial kontakt serwisu www.kardiolo.pl - - - -..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 35

.. ...pewnego momentu miałam ciśnienie 200/180, teraz jest juz trochę lepiej z tym ciśnieniem. A tętno utrzymuje się na poziomie 120 uderzeń. No ale jakoś trzeba zyc. Wiecie co ja mam to samo, serce momentami mi wali jak oszalale, nawet jak siedze to ok. 95 uderzen na minute, mam spocone..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 37

.. ...wyszło bardzo dobrze.Z ciśnieniem miałam problemy będąc w ciąży.Teraz mam 120/80,120/70,ale ciągle mam podwyzszone tętno( 85,95 ).W czasie ataku najwyzsze ciśnienie jakie miałam to było 15/100. Ja tez zeszły rok miałam tragiczny, moja babcia która ze mna mieszkała ciezko zachorowała, w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...rytm zatokowy miarowy, ciśnienie średnio 120/60 ( albo nawet niższe ), puls w granicach 60 - 80, badania krwi podobno wzorowe. No cóż...wiem, że to nerwica, ale nie potrafię z nią walczyć...za bardzo mi się to nie udaje:( Najpierw występowała tylko w formie ataków, teraz ucisk w klacie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...jak dzwon. Niby. Co do ciśnienia, mam niskie i bardzo niskie. 120/80 to liczby dla mnie niedostępne, częściej mam w okolicach 100/60, bywa że 90/55. Zaś tętno normalne, ale już przy 80 czuję, że się rozlatuję. ; ) Validol, owszem biorę, są jak cukierki. Nie biorę żadnych leków..

Aorta wstepująca

.. ...gopten 2 na wieczór,ciśnienie rano 130/90/62 w dzień 120/85/66 wieczorem 134/86/72 teraz mam brać lokren 10 i tritace 5 rano po pierwszym dniu mam teraz ciśnienie na poziomie 108/78/66 który zestaw jest leprzy przy aorcie poszerzonej a zarazem bardziej bezpieczniejszy.Czy poszerzenie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 23

.. ...pigułki - Polocard i na nadciśnienie - ogólnie bez tabletek mam ciśnienie ok. 125 - 130/85 - 90 i w sumie mam jakby lekkie nadciśnienie : ) ) ) * rodzinny problem : ) * ale to nie 160 - 170 ! przed operacją. Więc dostałem tabletki i teraz górne mam 110 - 120 - w Zabrzu jak byłem na..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...cała blada. Zmierzyłam ciśnienie które było w granicach normy a tętno 150. Przez pół godziny nie brałam żadnej tabletki bo myślałam że samo przejdzie, ale poczułam ścisk w klatce aż do gardła i znów zmierzyłam sobie ciśnienie i było 160/120 a tętno 100 po chwili ciśnienie spadło a tętno..

Co robić przy cisnieniu 120/36 puls 60?

.. ...samopoczucie ja przy ciśnieniu 90/60 dostawałam leki ale po zrobieniu wyników okazałosi że to tarczyca .powodzenia Dziekuje, narazie wizyta u lekarza nie jest mozliwa bo pracuje za granica, i tego typu badania to koszmar koszty, a co do mojego samopoczucia to tylko albo az czeste bole..

Kłucie w sercu

.. ...upału, zmierzyłam sobie ciśnienie i miałam dziwny wynik 120/59 ( normalnie mam ok 120/79 ) Puls wynosił 90, a zazwyczaj mam niższy, ok 75 - 80. Dodam jeszcze, że jak mnie kłuje to czuję że serce mi szybciej i mocniej bije, wręcz kołacze... Czy ktoś ma może podobny problem i mógłby..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...Mam tachykardię, nadciśnienie od 140/90 a nawet 120/100. W dodatku trójglicerydy 220. No i nadwagę, wskaźnik BMI 33. EKG wyszło mi prawidłowo, odżywiam się uważając na tłuszcze, ale nie lubię jedzenia ryb i uwielbiam słodycze. Sądzę że to ma tło nerwowe, ale sama nie umiem sobie z tym..

Cisnienie 100/60 i tętno 50

.. ...osób które mają takie ciśnienie jak TY! poza sennością nie narzekają na nic !Popijają kawkę aby podnieśc sobie nieco ciśnienie , chociaż nie zawsze !Ciesz się życiem i brakiem dolegliwości : ) pozdr Ciśnienie i tętno do pozazdroszczenia: ) Ja mam cisnienie 90/60 ale puls od 120 do 180:/..

Tachykardia a normalne życie

.. ...zmierzyć sobie puls i ciśnienie. U mnie w trakcie ataku ciśnienie skakało do 150/110, a puls był około 120, ale od kiedy zażywam regularnie leki ataki są delikatniejsze, a ciśnienie aż tak nie skacze, max.130/90. Ale za to jak odwiedzam lekarkę to wpadam w takie nerwy że mam atak,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 40

.. ...podbudowuje. Leki: - na nadciśnienie ( Epril 2x10 mg i Hydrochlorothiazid 1x12,5 mg ), ale kardiolożka chce je zmienić bo ciśnienie nie spada poniżej 140/90 - Isoptin SR 120 x1 - Tambocor mite 50 mg x 2 ( dostałam ze szpitala ) - Acenocumarol - z doskoku coś na nerwy Serdecznie..

Skoki ciśnienia

.. ...różnicy ciśnień pomiędzy ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym. Okazuje się ze jeżeli różnica ciśnień pomiędzy nrmalnym 120 - 80 wynosi jest wszystko ok. Natomiast jeżeli różnica ta wynosi już ponad 63mlhg wtedy jest bardzo duże ryzyko zawałów, wylewów etc. Moje ciśnienie rano i wieczorem..

Działanie uboczne clexane

.. ...mi gwałtownie rosnąć ciśnienie ( codziennie jedną dziesiątkę ) az po 7 dawce osiągnęło pułap 180/94!! puls 104 mierzone o 5:00 rano!! podam, że moje normalne ciśnienie waha sie od 115 - 120 /60 - 70 :( ( do tego koszmarny ból głowy, oczu i karku, czerwony rumieniec na twarzy ,serce..

Dziwnie niskie ciśnienie rozkurczowe po wysiłku

.. ...ciekawości mierzyłem sobie ciśnienie przed i po wysiłku. Przed wysiłkiem ciśnienie wachało się w granicach 124/89 czyli w normie ( ale puls zazwyczaj 90 - 95 ), ale po pół godziny jazdy na rowerze, na średnim obciążeniu, zaraz po wysiłku mierzyłem sobie cisnienie i wahało się ono w..

Dziwne uczucie w okolicy serca

.. ...do domu, zmierzyłem ciśnienie i było bardzo wysokie, a puls był w okolicy 120. Dodam tylko ze wcześniej czasem czułem kucie w sercu, ale zawsze trwało to tylko chwilkę i przechodziło i wszystko było OK. Następnego dnia wybrałem sie do lekarza rodzinnego, zrobiono mi EKG i wyniki badania..

Wysoki puls i drętwienie rąk i nóg

.. ...dreszcze. Jak zmierzyłam ciśnienie, puls miałam prawie 120. Nie mogłam wziąć głębokiego wdechu. Od tamtej pory czuje kłucie w klatce piersiowej. Bardzo się tym martwię bo mam dopiero 17 lat :( nie wiem co to może być, czytałam dużo o nerwicach serca itp. niektóre objawy są podobne ale..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 4

.. ...najmniejszych problemów.Ciśnienie stabilne ,w stolicy Meksyku 120/80 pomimo ,że leży na wys.2200 m.n.p.m. czułem się tam wyśmienicie.Na Kubie ciśnienie 140/85.Oczywiście cały czas brałem i biorę obowiązujący zestaw leków /acenakumarol, bisokard, anarenal,micardis/.Uczestniczyłem..

Bardzo wysokie tętno

.. ...minutę w spoczynku. Ciśnienie mam chyba prawidlowe bo 120 - 80. Także od niedawna zaczałem odczuwac bóle po lewej stornie klatki pierswiowej ( chyba z nerwów poniewaz gdy cos robie poprpstu o tym zapominam i teog nieczuję ). Od około 4 dni zaprzestałem uprawiania jekiegokolwiek sportu by..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116

.. ...wysokie tetno 116 przy ciśnieniu 120/80.Czasami mam niskie ciśnienie 107/64..ale tętno aż 102 !!! Czy jest to normalne??? Pracuję fizycznie - stres w pracy tez mam duży.Może ktoś miał podobny problem i poradzi co mam zrobić, bo dłużej już tak mie wytrzymam.Pozdrawiam. witaj: ) Przebadaj..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116 - Str. 2

.. ...stwierdził podwyższone ciśnienie ( 180/100 ). Dostałam tabletki: Tritace. Brałam je do pierwszego ataku w dni 1 stycznia. Wieczorem, a właściwie nocą dostałam dziwnego ataku: zaczęły trząść mi się ręce, osłabłam w krótkim czasie, serce waliło jak oszalałe. Mąż wezwał karetkę, ciśnienie..

Badanie serca u sportowca

.. ...potem opadlo...czy to normalne? milky5 - bez przesady, az tak sie nie zamartwiaj.Organizm człowieka to nie maszynka elektroniczna gdzie ciśnienie jest zawsze 120/80 a po dużym wysiłku skacze do 145/125...

Ból prawej ręki i pieczenie w klatce piersiowej

.. ...). Wspomnę jeszcze o ciśnieniu które wydaje się być w normie a waha się w granicach: 75 - 85( d0lne ) 120 - 135( górne ). A teraz zwracam się do Was z prośbą o radę: Jak wybrnąć z tych problemów zdrowotnych? Zaznaczam, że zwiększyłem ilość wysiłku fizycznego : ) Za rady z góry Dziękuję!..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...miałem wśród przodków nadciśnienie. Ostatnie 3 miesiące pracowałem na 120%, w efekcie ostatnio bolała mnie nieco głowa ( lekko z uczuciem rozsadzania od środka, ale nie z tyłu głowy jak wiele osób tu pisało ). A teraz właściwa część: Zaszła potrzeba wyrwania ósemki ( zęba ). Poszedłem i..

Ciśnienie 116/70 i puls 50

.. Mam 40 lat , ciśnienie 116/70, puls 50 Jakie są normy? Chcialabym miec takie cisnienie? super masz cisnienie i puls nie ma do czego sie przyczepic,a norma cis 120/80 puls od 60do80 ale i ten puls co masz nie tragedia Rozmawialam niedawno z lekarzem nt pulsu, gdyz moj wynosi mniej wiecej srednio ok 55/min...

Silny dopływ krwi do mózgu, co mi dolega?

.. ...gałki oczne miały mi wyskoczyć z oczodołów. Myślałem, że to nadciśnienie, ale ciśnienie mam w normie 120 / 80 a puls ok 60 Poluzuj pas u spodni... To jest raczej normalne ale moze masz problemy z zatokami?..

Ciągły stres, strach przed zatrzymaniem serca

.. ...porządku?Jakie masz ciśnienie?Jaki jest powód,że lekarz dał Ci te leki.?Akurat diclac i myolastan przyjmowałam od kregosłupa.Vinpoton też z nazwy jest mi znany.Jeśli siedzisz jeszcze przy komputerze,odpisz. moje cisnienie wynosi 130/80 140/80 120/80 v lekarz mi powiedzial ze moje serce..

Zastawka aortalna i zastawka mitralna stan zdrowia?

.. ...może 8 nie liczyłem. Ciśnienie mam dobre 120/60 stałe Co do bólu to jak bym dostał łomem w głowę ,potem przechodzi i jest ok. Czy ktoś z was ma albo miał takie objawy proszę o odpowiedź , czy powinienem się udać do neurologa , obecnie obniżyliśmy z panią doktor kardiolog ciśnienie do..

Nagłe bardzo szybkie bicie serca

.. ...a to chyba niemało, ciśnienie jakie ostatnio udało mi się zanotować to 180/140, do tego silny ból w klatce piersiowej. Normalnie puls mam w granicach od 95 do 120, czyli chyba też nie mało, bo to w spoczynku. Na Holterze, w momencie kiedy wchodziłam po schodach na drugie piętro miałam..

Bardzo dziwne ciśnienie 120/42

.. ...problem, mam bardzo dziwne ciśnienie, przeważnie 120/40, 111/35 jak mam nerwowy dzień to zdarzy mi się 120/73, mam też ostatnio częste zawroty głowy, ciągle chce mi sie spać. a rano jak wstane to często czuje ból w klatce. nie wiem co to może znaczyć, moze ktos z Was spotakał sie kiedyś..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 313

.. ...zakaszlało , i zmierzyłam ciśnienie 112/70 tętno 89 , a po przebudzeniu miałam tętno 120.Teraz jak w książce , widzicie że takie pisanie i wygadanie się może pomóc . Moje nastroje bardzo się zmieniają , jeszcze niedawno miałam doła a teraz jest OK , ciekawe co będzie jak szkraby wstaną..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 357

.. ...jest mi niedobrze...a ciśnienie mam 120 - 79 i puls 66 ...to raczej podrecznik...jakby bylo cos nie tak..to by cisnienie bylo zle...tak mysle.,znowu sobie wkrecam...? :( :( Mam 22 lata a wyglądam i zachowuje sie jak staruszek nad trumną .....za co? nieraz sobie zadaje to pytanie... U..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 501

.. ...przychodni.zmierzyli ciśnienie 160/110 ,akcja serca 120 ,ekg ,dostałam leki na zbicie ciśnienia i usłyszałam ,że to nerwica.Zamiast lepiej to jest coraz gorzej ,taki stan zaostrzenia mam od ok. 2 miesięcy.Mam blokadę icholernego doła,nawet uspokajacze nie pomagaja.jJestem coraz..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1036

.. ...puls?? Do tej pory miałam ciśnienie niskie takie 60 na 90, ale od pewnego czsu mam podwyższone tak 75 na 120. Kiedyś kasrdiolog powiedział mi, że kobiet po 30tce maja niskie cisnienie, ja dobiegam 40tki czy może to jakiś naturalny proces podeyższenia tego ciśnienie...przedtem mimo..

Pisk i szum w uszach

.. ...zdenerwowaniu się. Sprawdzam ciśnienie /aparat rtęciowy/ ale jest ono w normie - 120/80. Czy są to zwiastuny / no nie wiem.../ udaru, wylewu, zawału.... ? Mam 49 lat . e bzdety wypisujesz napewno to od kregoslupa szyjnego a nie udar lub zawal Litości! A co może mieć z tym wspólnego..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 3

.. ...porządku, tętno 55 - 56, ciśnienie 120/75. Powiedział, że jestem okazem zdrowia. Problem z magnezem i przepisał mi Maglek B6, Kaldyum, Multisal i Aspirin Protect. Biorę to cztery dni i nic. Żadnej poprawy. Mam to brać przez 10 w podwyższonych dawkach a później jak w ulotce. Za tydzień..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 4

.. ...tygodnia jest mi gorąco - ciśnienie na poziomie 120/100, 137/77 puls: 105, [141/81 puls: 81( na tabletkach )]. Pogotowie było, mówią że ciśnienie 130/85 jest dobre i to nie od ciśnienia mi tak gorąco, że mogę sobie to wmawiać itd... lecze się od 2lat psychiatrycznie. Wszystko zaczęło się..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 11

.. ...wywołać nagła zmiana ciśnienia - też się nie należy wtedy denerwować, choć warto kontrolować ciśnienie regularnie w przychodni lub w domu, ale oczywiście nie popadać w przesadę mierząc co chwilę ( 120/80 to książkowe, niepokoić może górne powyżej 145 i dolne powyżej 95, albo jeśli w..

Tętno u dorosłego mężczyzny

.. ...piwo, papierosy niestety z przyczyn wcześniejszej nadwagi - cholesterol muszę leczyć. Na nadciśnienie i tętno wystarcza raz dziennie połówka Lokrenu 50 mg. + basen 3xtygodniowo - czuję się 10 lat młodziej..

Silne bicie serca

.. ...Pozdrawiam dodam, że ciśnienie książkowe, 120/80. Pzdr. W takim wypadku wszystko w porzadeczku: ).Ja bym na Pana miejscu z silki zrezygnowal i zaczal biegac lub plywac, lepiej wplywa na uklad krazenia i samopoczucie przed wysilkiem najlepiej wziasc leki i nie przejmowac sie.Nie..

Skoki ciśnienia i pulsu

.. ...mi dokucza to skoki ciśnienia i pulsu. Śądzę, że jest to związane z wysiłkiem. Od pewnego czasu po wizycie u kardiologa biorę ConcorCor 1,25mg raz dziennie rano i czuję się ok, ciśnienie 120/80 puls 67. Taka sytuacja trwa od ostatniej wizyty u lekarza ( 2 miesiące temu ). Jednak dzisiaj..

Tętno po ablacji

.. ...odstawienie całkowite Concoru. Ciśnienie w porządku. Moje pytanie. Gdy jestem w spoczynku, bądź też poruszam się po domu generalnie żadnych problemów. Tętno w spoczynku około 80. Problem pojawia sie przy nagłym wstaniu z pozycji siedzącej, tudzież przy wolnym spacerze. Tu tętno dochodzi..

Ciśnienie i tętno

.. ...odpowiedz Masz niskie ciśnienie, bardzo poniżej normy ( norma to 120/80 - 140/90 ) przy wysokim tętnie. A ile masz lat? Masz jakieś inne dolegliwości? mam 21 lat..jedyne dolegliwosci to nadmierne pocenie sie i dosyc czesto czuje szybkie bicie serca( zaznaczam ze nie podczas wysilku...

Syndrom białego fartucha

.. ...problem z prawidłowym ciśnieniem tz. przy badaniu ciśnienia zawsze mam na poziomie 150/90 przy tętnie około 90 - 100, a gdy sobie badam w domu wyniki są prawidłowe tz 120/80 przy tętnie 65 - 70. Mam pytanie czy jest jakiś sposób aby ograniczyc ten syndrom białego fartucha, jakaś terapia..

Rozwarstwienie tętniaka aorty

.. ...lekarze leczyli mnie na nadciśnienie. Mimo stosowania różnych leków w ogromnych ilościach uzyskanie dolnego poniżej 95 nie było możliwe. Teraz po operacji stosuję Accupro i Tenox w dawkach minimalnych a moje ciśnienie jest średnio 120/80. Jako że podobno mało jest przypadków przeżycia..

Ciśnienie 120/43

.. ...Witam. Mierzyłem dziś ciśnienie i wyszło 120/43. Co to może oznaczać? Jest prawidłowe. Pozdrawiam Ciśnienie rozkurczowe 43 nie jest prawidłowe - ani różnica 77 punktów między ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym. Ciśnienie rozkurczowe jest to najniższa wartość ciśnienia stwierdzana..

Prawidłowe ciśnienie 16 lat

.. ...pielęgniarka mierzyła mi ciśnienie i miała 145/115. Powiedziała, że jest zdecydowanie za wysokie i żebym mierzyła sobie w domu. I mierzę sobie mam tak w granicach 135/95. Czy to faktycznie jest takie wysokie ( czytałam, że norma jest od 120/80 do 140/90 )? Czy powinnam się zgłosić do..

Puls 90 w wieku 15 lat

.. ...dopiero 16 lat a moje ciśnienie jest niskie ( 80/60 ) puls od 90 do nawet 120. boje się co to może oznaczać. będę wdzięczna za pomoc. u ciebie jest wszystko w normie ja po lekach ( atenolol ) mam 70 do 85 kiedy byłem w szpitalu 3 dni po często skurczu miałem od 116 do 125 więc nic się..

Legi na nadciśnienie tętnicze

.. ...kilku tygodni leczę nadciśnienie tętnicze. Na początku leczenia ciśnienie wahało się w granicach od 160 - 100 do 180 - 120. Po 3 tygodniach w ciągu dnia ciśnienie utrzymuje się w zakresie 140 - 85 do 150 - 95. Najgorzej jest rano, zaraz po przebudzeniu.Mam wówczas ciśnienie 160 - 100(..

Ciśnienie 150/64

.. Witam mam ciśnienie 150/64 ( wiek: 19 lat ). Jeszcze jakieś rok temu miałem standardowe czyli ok 120. Czasami czuje lekkie kucie w sercu. Czy to może być coś niepokojącego? Witaj! W twoim wieku, to stanowczo za wysokie, a szczególnie skurczowe ciśnienie, natomiast rozkurczowe za niskie. Uważam, że powinieneś..

Problemy ze snem, wysokie ciśnienie i bole.

.. ...bijącym sercem i wysokim ciśnieniem 170 - 120 możone 20 min po przebudzeniu. Dodatkowo nie mogę sie skupić na pracy jestem strasznie rozdrażniony i czuje lekkie kłucie po lewej stronie na wyskości serca - pod pachą. Jeszcze bardzo często czyje jakbym miał gorączkę i miał zimne ręce...

Często mi słabo, niskie ciśnienie czy nerwy?

.. ...nawet nie wzięła mojego ciśnienia pod uwagę. Że może to przez to.Mierzyła mi je i miałam 120/80,ale bardzo się denerwowałam,serce waliło jak młot. Zaczęłam sobie mierzyć często ciśnienie w domu ale bez przerwy jak mierzę to tak się boję wyniku że zawsze po nałożeniu opaski już strasznie..

Czy to nerwica? zmęczony fizycznie i psychicznie

.. ...tym nic nie odczuwam. Ciśnienie 120 na 70 tętno stałe 77 w spoczynku. Czy mój problem jest na tle nerwowym, czy bardziej fizycznym ( przemęczenie ) i czy koniecznie skontaktować się z lekarzem. Z góry dziękuję za odpowiedzm. pozdr. Piszesz, że od dwóch miesięcy jesteś zmęczony fizycznie..

Straszne objawy: szybkie tętno, rosnące ciśnienie

.. Mam takie dwa nietypowe objawy , szybkie tetno do 120 przy wstawaniu i oczywiscie przy tym rosnace cisnienie , wszystko trwa pare chwil drugi to szybkie tetno po jedzeniu badania byly i wypadanie platka wykazaly , o czym te dolegliwosci moga swiadczyc?? Czy moze to byc choroba wiencowa ? a wazna rzecz chodzi..