Ciśnienie 140

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. Nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ) jest to choroba układu krążenia polegająca na stałym lub okresowym podwyższeniu ciśnienia tętniczego krwi powyżej wartości prawidłowych tj: 140/90 mmHg. Nadciśnienie tętnicze z reguły wykrywane jest podczas przypadkowego badania kontrolnego krwi. Największa..

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. Nadciśnienie tętnicze pojawia się u 5% wszystkich kobiet w ciąży, stanowiąc największą przyczynę zgonów matek i płodów. Rozpoznanie nadciśnienia tętniczego w ciąży sugeruje wzrost wartości ciśnienia tętniczego powyżej 140/90 mmHg lub 15 mmHg i więcej w porównaniu do wartości mierzonych przed ciążą lub w..

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. Złośliwe nadciśnienie tętnicze to najcięższa postać nadciśnienia tętniczego. Charakteryzuje się przede wszystkim wysokimi wartościami ciśnienia rozkurczowego ( powyżej 120 - 140 mm słupa rtęci ). Bardzo szybko dochodzi także to zmian narządowych. Uszkodzona jest siatkówka oka ( retinopatia nadciśnieniowa )...

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...przyjmowania leków na nadciśnienie - informuje pismo The Lancet . O nadciśnieniu mówimy wtedy, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest wyższe lub równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci ). Podwyższone ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej i około 75 procent..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 9

.. ...rzecz, mianowicie moje ciśnienie jest ciagle w granicach 140 - 150/ 80 - 90 .. może to jest przyczyną, mój tata leczył sie na nadciśnienie, w każdym razie dziękuje Panie doktorze, zdam relacje jak poszło w poniedziałek : ) Pozdrawiam serdecznie ! Do Doktora Kowalskiego. Panie Doktorze O...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...postanowiłam zmierzyc sobie ciśnienie zaznacze że zawsze miałam ksiązkowe czyli 120/80, okazało się że mam 140/110 tętno 110!! Mam 24 lata, stresująca prace ogólnie wszystkim sie przejumuje za bardzo chyba : - ) paliłam wtedy papierosy i mam nadwage ok 20 kg. Ruchu prawie wcale, praca..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 65

.. ...w nocy. Przyjechali ciśnienie 180/ 130 . Na pogotowiu dali mi coś, zrobili EKG i do domu. nastepny dzień zdechnieta całkiem, ale ponieważ było wolne to przeleżąłam. W poniedziałek do pracy a moje ciśnie w południe 140/100, a około 14 150/130. Lekarz rodzinny wypisuje skierowanie do..

Echo serca - Str. 19

.. ...wiele lat tata miał ciśnienie 140 - 16060 - 70. Lekarz rodzinny uznawał to jednak jako normę. A właśnie, czy już udając się na wizytę powinniśmy mieć skierowanie do szpitala od lekarza rodzinnego. Wizyta będzie wizytą w prywatnej przychodni. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc Janusz Jeśli..

Echo serca - Str. 33

.. ...+,trójdzielna+, . Od 6lat lecze nadciśnienie lekami betalok zok 50, gopten 2mg, indapres 2,5mg - ciśnienie utrzymuje się w granicach 130 - 140 /70 - 80, to są jednak wartości nigdy nie mierzone holterem ciśnieniowym lecz sporadycznymi pomiarami .Sporadycznie - żadko piję alkochol( na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 103

.. ...piersiach i narastające ciśnienie do 140:100 zmusily mnie do brania leku zwanym * Atenolol * . Pół tej jakże z resztą małej tabletki powodowała obniżenie ciśnienia jak również spowolnienie rytmu pracy serca, który bądź co bądź w czasie napadu narastał. Teraz to żadkość gdyż zająłem się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 800

.. ...opanować. Zmierzyla mi ciśnienie 140/90 ( to z nerwów ) potem ekg ( normogram ) osłuchała jakiś pojedynczy swist najpierw chciała mi wwalić hyrdokortizon ale akurat lepiej mi się zroiło , dodatkowo zleciła 2x hydroksyzyna po 10mg. Na to ja ze po 1./2 dziesiątki miałam odjazd. Więc..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 905

.. ...dziś miała duży skok ciśnienia, tętno 140.Ledwo doczłapała się do sąsiadki, żeby jej pomogła. To wyprowadza ją kompletnie z równowagi.Tak żle to nigdy w życiu się nie czuła. I najgorsze jest to , że ta sytuacja podcina jej skrzydła . Wpada w jakiś pesymizm. Też mam taką metodę jak Ty ,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1017

.. ...2tyg. temu skoczyło mi ciśnienie do 190/110. Wysokie ( około 140/95 ) utrzymywało się cały weekend. W poniedziałek po weekendzie poszedłem do kardiologa. Zlecił mi wizytę u urologa ( nerki ok ) i okulisty ( dno oka wykazało występowanie zwyżek ciśnienia ) oraz przepisał bisocard - pół..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...dopadły mnie dreszcze, ciśnienie 140/90 ( przy moim ogólnie niskim to dużo! ), i serducho tak waliło jak nie wiem. Pojechaliśmy do szpitala na ekg i nic nie wyszło. Zrobiłam wszystkie podstawowe badania, tarczycę, Holtera. Wszystko ok. Ale kto tego nie doświadczył, to nie wie co to jest...

Trójglicerydy i lipemia

.. ...trójglicerydy 300 j.m. i ciśnienie 140/100. Jak biorę lipanthyl to trójglicerydy znacznie się obniżają i także spada ciśnienie, a więc jasne, że tłuszcz zatyka mi żyły. Niestety biorąc lipanthyl ( lub inny lek z tą substancją ) robię się cora bardziej nerwowy i drażliwy - to jest nie do..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...Zazwyczaj mam niskie ciśnienie 90/60. Tym razem po godzinie od utraty świadomości RR: 140/100, potem zaczęło spadać 100/60, po kilku godzinach znów było niskie jak zazwyczaj. Po podaniu kroplówek z potasem czuję się lepiej, ale nadal jestem bardzo osłabiona i niezdolna do jakiegokolwiek..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...Od kliku dni mierzę ciśnienie i puls. Ciśnienie bardzo wysokie, tak mniej więcej 190/140. A puls to już w ogóle, codziennie powyżej 200. Tydzień temu miałam dzień kryzysowy - ciśnienie 230/170, a puls 250. Było mi bardzo słabo i czułam jakby mi serce miało zaraz eksplodować z klatki..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...przyspieszonego pulsu i rosnącego ciśnienia, puls rosnie mi do 140 - 160, ciśnienie do 180/110, najpierw czuję drżenie w środku, tak jakby każdy mięsień drżał, robi mi się słabo, mdli mnie, mam dreszcze widoczne gołym okiem, boję się że umrę, drętwieje mi szyja, zuchwa, język, trzęsą się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 221

.. ...mną : ) tylko ,że mam ciśnienie tak 130/80 a wczoraj 140/65 trochę dziwne : ) ale puls cały czas mam w granicy 90/120 to jest dużo czy raczej tak może być ??: coś robić aby był mniejszy :P ale ja od zawsze mam tak ,że moje serce bardzo mocno mi wali lub jest tak blisko klatki piersiowej..

Wysokie cisnienie i kłucie w sercu

.. ...podobnym problemem. Moje ciśnienie średnio wynosi 140/90, puls 90. Moje objawy zdarzają mi się co jakieś 3 miesiące i trwają około 1 miesiąca. Ciśnienie wtedy mam bardzo wysokie ( 160 - 130 zdarzało się ), i potworne kłucia w klatce piersiowej. Jest to niesamowicie uciążliwe, czasem nie..

Niski puls i nadciśnienie

.. ...puls od 48 do 60.moje ciśnienie to 140/90 150/100. co to moze oznaczać ?? Bartku,jeśli uprawisz jakiś sport,to Twoj puls jest prawidłowy. Jeśli jednak tak sie nie dzieje,masz bradykardię ( zwolnioną czynność serca ). Moze sie ona przydarzyc osobom mającym nadciśnienie,zwlaszcza,jesli..

Dodatkowe skurcze - Str. 51

.. ...z łomoczącym sercem. Ciśnienie 140 - 160 / 80 - 90 i telepanie całego ciała + dreszcze. Nie było ciekawie, bo byłam sama. Miałam to już parę razy kiedyś, ale przy concorze jeszcze mi się nie zdarzyło. Pierwszy raz miałam to tak mocno. Nawet miałam taką myśl, żeby zadzwonić po pogotowie,..

Dodatkowe skurcze - Str. 262

.. ...mojego wieku ( 31 ), ciśnienie max 140/70 . Max obciążenie MET : 10, tempo 5,4 km/h, nachylenie 14% - próba ujemna bez zaburzeń rytmu. Mam nadzieję że to oznacza że wysiłek nie prowokuje arytmii. a moje serducho dzis szaleje! :( czemu tu taka cisza...........................?..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 3

.. ...to znowu mam wysokie ciśnienie ,ciężko zasypiam co mam robić ? Może wpierw naucz się mierzyć tętno bo gdybyś miał 140 spoczynkowe to pewnie już dawno byś w szpitalu leżał. Procorolan kupuje sie w aptece internetowej Dbam o zdrowie i kosztuje wtedy 70 zł Jaki ostro piję przez kilka dni to..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...Mam przy tym różnice ciśnien. Na lewej rece mam książkowe tzn. 120/80 , natomiast na prawej 140/90 i różnie w zależności od zmian pogody. Mam tez przyspieszone teno. Leżałam już w klinice Jana Pawła II w krakowei ale nie potrafią mi pomóc. Zwezenie jest w tak nietypowym miejscu ze nie ma..

Pomoc kardiochirurga

.. ...kołatanie( arytmia ), z nad ciśnieniem walczę też całe życie udaje mi się utrzymywać dobre w granicach 140 - 90.Mam znacznie powiększoną lewą komorę serca lecz serce ( na razie ) jest wydolne i ma dobrą kurczliwość. Jednak od jakiegoś czasu mój lekarz twierdzi że już czas najwyższy bym..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...rzecz a mianowicie nadciśnienie tętnicze. Mam lekką nadwagę warze 68 kg przy wzroście 165cm.Ciśnienie wacha się od 170 - 140/120 - 100/ bez tabletek. diagnoza prosta schudnąć a nadciśnienie może się ulotni, w tym momencie zaczynają się schody, mimo iż uwielbiam pograć w piłkę nożną lubię..

Niski puls oraz wysokie ciśnienie

.. ...Org. Zdr. prawidłowe ciśnienie tętnicze wynosi 140/90 wiec to podane niewiele wyprzedza normę.Jaki był powód zapaści? Co lekarze na to ciśnienie? Co oni radzą ? Odpowiedz proszę. Obecnie lekarze mówią ,że cisnienie 140/90 jest za wysokie. Najodpowiedniejsze jest do 120/80. Zgadzam się z..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. Ja też mam nadciśnienie ...hm wtórne... tzn.. niby nerki.. bo miałam białkomocz..ale nie duzy ..wiec bez tragedi.. miewam przewaznie 140 na 90 ( no najwiecej to mi wyszlo w gabinecie 150 na90 ) i to tylko raz.Przewaznie mam 130 na 80 .lub 140 na 90.Moja kardiolog mowi ze to taka granica.Po miesiacu brania..

Nerwica a podwyższone ciśnienie

.. ...odkąd mam nerwicę, mam ciśnienie 140?90?95 jak jestem u lekarza spada do 120 to chyba nerwica, bo ja u lekarza czuję się bezpiecznie ciśnienie jest inne, normalnie u mnie oczywiście przy nerwicy to 140/90/95 a jak się wkurzę to jeszcze wyższe Witam, u mnie cisnienie zwyczajne to 90/65 a..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 69

.. ...Witam,a jak u Was jest z ciśnieniem,bo ja mam 27 lat a cisnienie mi skacze,raz mam 130/80,czesto 140/90 i zdarza sie 150 - 160/90,czy to moze byc objaw nerwicy?do tego mam bole glowy...pozdrawiam Gosia - hej!ja mam tak samo z cisnieniem.mysle ze poniekad tak.ja mialam 20 lat bralam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 75

.. ...zawał?Zmierzyłam sobie ciśnienie a tu niespodzianka: 140/90, puls 110. Wzięłam validol, lek na nadciśnienie ( choruję na nie, ale od ponad roku wszystko było ok ). Po 15 min ponownie zmierzyłam ciśnienie: 150/100, puls 130. Lęk, strach , coś nie doopisania. Wzięłam lek, którego w moim..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 106

.. ...pierwsze dwa lata nadciśnienia moje ciśnienie wahało się pomiędzy 140/100 a 160 - 180/110 - 130. Potem trafiłam na super lekarkę i po zmianie leków na nadciśnienie + bisocard + ortanol ( mam bakterię w żołądku i przewlekły stan zapalny przewodu pokarmowego ) czułam się super - ciśnienie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 152

.. ...wójek od wysokiego nadciśnienia , nawet nie wiedział że choruje na nadciśnienie. Jak mu zbili ciśnienie w szpitalu lekami tak krwotoki ustały. A teściu leczy się na nadciśnienie ? Dobrze że ta krew idzie nosem a nie wylewa się gdzieś do mózgu Tak juz lata leczy sie na nadcisnienie jak..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 37

.. ...zawsze mam wtedy skok ciśnienia do 170/100 i napad tachykardii do 140 - 150. Kardiolog nic złego nie widzi w wyniku badania Holtera i EKG, na USG też nic nie znaleźli... a ja męczę się ze sobą, domownicy męczą się ze mną, pięcioletnia córka patrzy na to co się dzieje z jej mamą... na..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...Mam tachykardię, nadciśnienie od 140/90 a nawet 120/100. W dodatku trójglicerydy 220. No i nadwagę, wskaźnik BMI 33. EKG wyszło mi prawidłowo, odżywiam się uważając na tłuszcze, ale nie lubię jedzenia ryb i uwielbiam słodycze. Sądzę że to ma tło nerwowe, ale sama nie umiem sobie z tym..

Tachykardia a normalne życie

.. ...takie nerwy że mam atak, ciśnienie 140/110, puls 120. Newrus ze mnie. ja mam cały czas tętno 120 - 200 w spoczynku i do 200 w wysiłku. czasami szleje powyżej 230 ale to takie pojedyńcze ataki i są dość rzadko. męczę się znacznie szybciej niż inni ale jakoś daję radę. leki odapają bo..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 40

.. ...podbudowuje. Leki: - na nadciśnienie ( Epril 2x10 mg i Hydrochlorothiazid 1x12,5 mg ), ale kardiolożka chce je zmienić bo ciśnienie nie spada poniżej 140/90 - Isoptin SR 120 x1 - Tambocor mite 50 mg x 2 ( dostałam ze szpitala ) - Acenocumarol - z doskoku coś na nerwy Serdecznie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 55

.. ...mogę sobie poradzić z ciśnieniem skurczowym, 135 - 140 to mur nie do przeskoczenia. Jeżeli te arytmie nie dla młodych ludzi to może ktoś mi wyjaśni dlaczego lecze się od 2 lat z powodu migotań,jestem po dwóch kardiowersjach może to też nie dla mnie!!A jeżeli chodzi o czas trwania migotań..

Kołatanie serca i problemy ze wzrokiem

.. ...też miałem dużo wyższe ciśnienie u lekarza niż w domu. Po zrobieniu badań krwi, EKG i USG jamy brzusznej lekarz stwierdził ze przyczyną jest nerwica. Dostałem propranolol po którym dolegliwości znacznie sie zminijszyły i lepiej sie czuje. Zażywam 3 x 10mg dziennie a ciśnienie utrzymuje..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 4

.. ...wyśmienicie.Na Kubie ciśnienie 140/85.Oczywiście cały czas brałem i biorę obowiązujący zestaw leków /acenakumarol, bisokard, anarenal,micardis/.Uczestniczyłem intensywnie w całym programie wycieczkowym łącznie z baletami.Nie odmawiałem sobie drinków.Wiele zobaczyłem, z wycieczki jestem..

Wyniki Holtera - czy to się leczy?

.. ...Np. omdlenia, coś z ciśnieniem itd. Pozdrawiam Omdleń - nie było nigdy. Cisnienie raczej niskie 115/70, 140/90 też bywa ( mam 52 lata ) - czuję te przeskakiwania, gdy jest ich więcj i dłużej trwa to jest niepokój i np zasnac nie moge. Podczas tych badań nie było nic - nie czułam Witam Ja..

Wynik badań serca - potrzebuję info na ich temat

.. ...wiek - 27 wzrost - 190 waga - 110 kg ciśnienie 140/90 aktywny fizycznie ( sporty tj. koszykówka, piłka nożna ) Proszę o opinie na ten temat, to było moje pierwsze takie badanie i to jeszcze z przypadku...

Dziwne bóle, podwyższone ciśnienie, poblemy z widzeniem

.. ...stwierdzono u mnie podwyższone ciśnienie ( po EKG, echo serca, morfologii itd. bez holtera ) na poziomie 140/85 max 160/85. Dostałem lek Lokren chyba 50 i po jakimś czasie dolegliwości przeszły, więc odłożyłem lek. Minęło ok. 2,5 roku bez objawów. Zadowolony żyłem normalnie nie uważając..

Pytanie do osób cierpiących na częstoskurcze

.. ...rozładowała wagon węgla: ) Ciśnienie miałam w normie podczas ataków, ale duszenie w gardle, silne poty i lęk nie do opanowania pamietam do dziś : ) Pozdrawiam Was : ) No i jestem po * upragnionej * wizycie. Lekarz twierdzi, że to częstoskurcze nadkomorowe, ale czekam na echo i holtera do..

Ciągły stres, strach przed zatrzymaniem serca

.. ...porządku?Jakie masz ciśnienie?Jaki jest powód,że lekarz dał Ci te leki.?Akurat diclac i myolastan przyjmowałam od kregosłupa.Vinpoton też z nazwy jest mi znany.Jeśli siedzisz jeszcze przy komputerze,odpisz. moje cisnienie wynosi 130/80 140/80 120/80 v lekarz mi powiedzial ze moje serce..

Ból serca w trakcie leżenia

.. ...normalnie to wszystko miałam o ponad połowe niższe... ale już jest ok: ) a może masz jakiś problem albo przeżyłeś coś strasznego? to może być przyczyna!!! cokolwiek to jest serdecznie Cię pozdrawiam: ) ) )..

Dziwne ciśnienie tętnicze

.. ...poczytaj o cisnieniu,jeśli nadal Cię to interesuje.Pozdrawiam O ciśnienieomierz automatyczny na ramieniu chodziło mi. Ale mi chodzi o to że nawet rano po przebudzeniu mam ciśnienie 140/50 tęsno 50 - 60..

Powiększony lewy przedsionek serca

.. ...+,trójdzielna+, . Od 6lat lecze nadciśnienie lekami betalok zok 50, gopten 2mg, indapres 2,5mg - ciśnienie utrzymuje się w granicach 130 - 140 /70 - 80, to są jednak wartości nigdy nie mierzone holterem ciśnieniowym lecz sporadycznymi pomiarami .Sporadycznie - żadko piję alkochol( na..

Niskie cisnienie i wysoki puls

.. ...głowy a od niedawna ciśnienie zaczeło wzrastać do 140/90 i to wszystko w ciągu jednego dnia !! Chodze do lekarza ale mam wrażenie że on kompletnie nie ma pojęcia co mi jest a wyniki morfologia, th, neurolog są wporządku! Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki !!!!!!!!!! niestety ten..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 159

.. ...dziwnego ze źle sie czuje ciśnienie mam 140/100 wezmę sobie propranolol mam nadzieje ze mi nie zaszkodzi Aga, no pogoda, pogoda.. Ale o co chodzi? :] Jezusicku, ależ mnie telepie dzisiaj, a nawet validolu nie mam. Właśnie próbuję wybrać jakikolwiek telefon komórkowy i tyle tego jest, że..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 345

.. ...Mój stan dzisiejszy: ciśnienie 140/90 tętno 96, a w głowie tajfun i ziemia ucieka mi spod nóg. Staram się zachować spokój, ale kiepsko mi idzie. Witam moich forumowiczów Ja niedawno co skączyłam z porządkami a jeszcze mnie czeka to sraszne prasowanie a coś nie ciekawie się czuję ,boli..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1067

.. ...jak ide do lekarza to ciśnienie dostaje 200/110 chociaż biore tabletki na nadciśnienie a jak wracam do domu to mam 140 /80 jest to tak zwany syndrom bialego fartucha ,,,,,,,rozumiem CIE co przechodzisz jak mialam to samutko też się ciągle balam ,,,,,,,,, witam ja na chwilke bo taka..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1069

.. ...myślę że to chyba od ciśnienie ja zawsze miałam ciśnienie niskie tz 116 na 60 nawyższe a od paru dni mam 130 lu 140 na 60 to ponoć dobre ciśnienie ale mój organizm jest przyzwyczajony do niskiego ciśnienia i może od tego mnie głowa tak boli ach juz sama nie wiem Małgoniu 1990 ależ bym..

Mroczki, uczucie omdlenia i bicie serca

.. ...Myślałem że mam za wysokie ciśnienie bo od jakiegoś czasu nie piłem kawy ale po pomiarze okazało się że ciśnienie jest bardzo niskie ok 95/60. Od sylwestra piję 2 kawy dziennie i takich ostrych objawów już nie miałem, czasem przed zaśnięciem serce dziwnie szybciej bije ale szybko to..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...doktór zmierzyła mi ciśnienie wkońcu wyszło że jest za duże juz teraz nie pamiętam dokładnie jakie było ale cos 140/80 morze te pierwsze troche wyzsze no i dała mi skierowanie na prześwietlenie kladki piersiowej. Na zdjęciu wyszło że mam wielkość lewej komory serca na górnej granicy norm..

Tętno u dorosłego mężczyzny

.. ...mam pytanie czy mając ciśnienie w okolicach 140/80 i puls wahający się w granicach 100 - 120 powinienem zgłosić się do lekarza? ( mam 26 lat ) czuję się ok ale wydaje mi się że ten puls coś za wysoko. co to może być?? cisninienie do 140 jest cisnieniem raczej dobrym. ale powinieneś sie..

Nerwica powrót

.. ...imadle. Podwyższyło mi się ciśnienie,, nie wiem czy to od tego towarzyszącego lęku, np. przed wylewem krwi do mózgu, a może ten ból głowy - ścisk jest oznaką nadciśnienia ? Ale może być jedno i drugie. A może jedno nakręca drugie ? Leki nadciśnieniowe nie działają, choć średnia jest..

Nerwica w ciąży - Str. 69

.. ...razy miałam wysokie ciśnienie 140/100 i tetno ok 110 , brałam validol , pije meliskę , wzięłam wczoraj nawet hydroksyzynke w płynie i nic :( strasznie sie wczoraj w nocy czułam , myślałam że wykituje :( :( teraz chce zajść w drugą ciążę ale bardzo się boję czy z takimi objawami jak..

Nerwica w ciąży - Str. 175

.. ...Leki mi obniżają trochę ciśnienie ale normalnie to mam 140/90 a u lekarza na 160/100. Wydaje mi się że to przez nerwicę. Anno widze , ze nie jestem sama . Tez tak mam . Dlatego tak strasznie boje sie cc ze względu na ciśnienie Dziewczyny czy szczepicie się chociaż na grypę sezonową? W..

Nerwica w ciąży - Str. 178

.. ...cesarkę , a do tego mam nadciśnienie zawsze ponad 140 najwyżej z rana 130 . Przy pierwszej ciąży też miałam wysokie ciśnienie i mowili że będę miała cesarkę a co do czego doszło kazali przeć i patrzyli z przerażeniem na ciśnienie moje a miałam 170 jak parłam :( ( myślałam że umieram ale..

Nerwica w ciąży - Str. 199

.. ...więc wstałam zmierzyć ciśnienie a tu niespodzinka 145/90 i puls 90 , jest to dla mnie wysokie ciśnienie zawsze mam niskie i dlatego tak też się chyba czuje słabo wzięłam propranolol i zobaczymy mam nadzieję ze przejdzie. pozdrawiam Mrata to za wysokie cisnienie,ja jak bylam w czwartek u..

Nadciśnienie i silne bicie serca

.. ...zacząłem brać leki na nadciśnienie ( Prestarium, 1 tabletka 5mg, zawsze rano ). Wartości mojego ciśnienie przed leczeniem wynosiły 140/150 na 80/90, teraz waha się pomiędzy 130/140 na 70/80. Lekarz powiedział, że przez ciśnienie mam przerost lewej komory serca. Nie było by w tym nic..

Ciśnienie i tętno

.. ...odpowiedz Masz niskie ciśnienie, bardzo poniżej normy ( norma to 120/80 - 140/90 ) przy wysokim tętnie. A ile masz lat? Masz jakieś inne dolegliwości? mam 21 lat..jedyne dolegliwosci to nadmierne pocenie sie i dosyc czesto czuje szybkie bicie serca( zaznaczam ze nie podczas wysilku...

Prawidłowe ciśnienie 16 lat

.. ...pielęgniarka mierzyła mi ciśnienie i miała 145/115. Powiedziała, że jest zdecydowanie za wysokie i żebym mierzyła sobie w domu. I mierzę sobie mam tak w granicach 135/95. Czy to faktycznie jest takie wysokie ( czytałam, że norma jest od 120/80 do 140/90 )? Czy powinnam się zgłosić do..

Pulsujące ciało i nadciśnienie

.. ...zacząłem brać leki na nadciśnienie ( Prestarium, 1 tabletka 5mg, zawsze rano ). Wartości mojego ciśnienie przed leczeniem wynosiły 140/150 na 80/90, teraz waha się pomiędzy 130/140 na 70/80. Lekarz powiedział, że przez ciśnienie mam przerost lewej komory serca. Nie było by w tym nic..

Legi na nadciśnienie tętnicze

.. ...kilku tygodni leczę nadciśnienie tętnicze. Na początku leczenia ciśnienie wahało się w granicach od 160 - 100 do 180 - 120. Po 3 tygodniach w ciągu dnia ciśnienie utrzymuje się w zakresie 140 - 85 do 150 - 95. Najgorzej jest rano, zaraz po przebudzeniu.Mam wówczas ciśnienie 160 - 100(..

Częste drgawki ciała i kołatanie serca, uczucie omdlenia

.. ...to...mam podwyższone ciśnienie ( 140/90 ) Jestem jak samonakręcająca sie bomba zegarowa...po chwili mam uderzenia gorąca do głowy i juz jest mi słabo....i ten strach... nie umiem z tym walczyć Witam was. Chcę wam powiedzieć że ja miałam to samo i to jest nerwica. Kołatanie serca puls..

Kucie w klatce piesiowej - 17 lat

.. ...Pielęgniarka mierzy mi ciśnienie 150/100. Mierzy ciśnieniomierzem rtęciowym. Cóż telefon do rodziców i dawaj do lekarza. U lekarza byłem zmierzył automatycznym ok. 140/80 puls 108. Dał skierowanie na EKG zrobione tego samego dnia Wynik w Normie. Lekarz mówi że to nie od serca Wcześniej..

Wysokie ciśnienie tylko jak ktoś mi mierzy

.. ...Profilaktycznie mierze ciśnienie i np. teraz mam 130/85 puls 100 ( puls zawsze mam wysoki ) mam nadwagę ale nigdy moje ciśnienie nie przekroczyło 140/90 tam czasami ale to jak się zmęczę lub coś. Mam 17 lat. Dwa dni temu poszedłem do apteki kupić leki i była kartka mierzenie ciśnienia..

Nadciśnienie i prestarium

.. ...rano. Gdy wstaje moje ciśnienie wynosi 130 - 135/80 ( zawsze 80 ). W ciągu dnia wzrasta do 140 - 145 / 80. Mój kardiolog powiedział, że jeśli będę miał dalej podwyższone ciśnienie to mogę brać prestarium 10mmg. Mam 20 lat, raz wziąłem 10mmg, ale się po nich fatalnie czułem, ciśnienie za..

Niski puls połączony z podwyższonym ciśnieniem

.. ...miesięcy mam podwyższone ciśnienie ( zwykle do 140/80, w * nocnych porywach * do 160/100 ). do tego dochodzi niski puls, dochodzący nocą do 48 uderzeń, uczucie słabości, jakiejś takiej pustki w klatce piersiowej, uczucie braku powietrza ( trudności w oddychaniu ), nudności i drętwienie..

Bardzo mocne bicie serca

.. ...najczęściej w okolicach 90. Ciśnienie miałam koło 130 - 140/80 - 100. Takie bicia mam od paru miesięcy. Co to może być? I co powinnam zrobić? witaj, zajrzyj na forum www.arytmiaserca.pl, znajdziesz tam ciekawe tematy takze dotyczace ciebie, pozdrawiam czesc Proponuje się wybrać do..

Skoki górnego ciśnienia

.. ...zacząłem mierzyć sobie ciśnienie za pomocą domowego aparatu. Trochę mnie zaniepokoiły wyniki. Ciśnienie dolne jest zazwyczaj w normie, czyli od 80 do 90, puls od 65 do góra 80. Bardzo rzadko zdarzało mi się zaobserwować wyższe wynik. Natomiast górne ciśnienie mam średnio 140, do 160..

Ciśnienie krwi po chwili rózne!

.. ...jakiegos czasu mierząc ciśnienie krwi zauważyłem że pierwszy odczyt potrafi być dosc wysoki powiedzmy 140/74 a po chwili ( 20 sekund ) mierzac na tej samej rece mam już znacznie niższe np 119/72 i później po następnych 20 sek utrzymuje sie juz to niskie.Na 100% cisnieniomierz jest..

Szmery sercowe i wysokie ciśnienie

.. ...Lekarz zmierzył mi też ciśnienie - to było 147/98. Po powrocie do domu kupiłam sobie aparat do mierzenia ciśnienia i mierzę sobie codziennie, rano i wieczorem - jak zalecił lekarz. Rano ciśnienie jes niższe, ale nie spada poniżej 130/70. Natomiast wieczorem jest już wyższe i nie spada..

CIśnienie krwi, uczucie przeszkody w gardle podczas połykania śliny

.. ...od paru dni mam skoki ciśnienia jak ino się przejde po domu bez wisiłku ciśnienie mam w granicy 140/83 i większe i puls około 80/90 i strasznie szybko się męcze dodam do tego że ciągle mnie boli głowa,troche w kladce piersiowej,uczucie mocnego bicia cerca nieraz nie idzie usnąć przez to..

Podwyższon ciśnienie i od razu krew z nosa

.. Mam lekkie nadciśnienie już od dłuższego czasu, na badaniach przeważnie wychodzi mi 140 na 80 w spoczynku, ale zauważyłam ostatnio coś czym zaczynam się przejmować, a mianowicie - gdy jestem dość bardzo zdenerwowana mam problemy z oddychaniem, jestem cała czerwona i zaczyna mi lecieć krew z nosa.. Nie..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej

.. ...Czy masz prawidłowe ciśnienie ? bo mi sie zaczyna robić lekkie nadcisnienie mam 140/80~90. Musze chyba to skonsultować ...:/ eh zycie Witaj! Ja miałem poszerzenie aorty 4,8. Na tomografii komputerowej wyszło 5,1. Jestem po operacji ( IX br. ). Jeśli chodzi o siłownie to moim zdaniem..

Ból głowy, ciągnący do tego wysokie cisnienie, ból w klatce piersiowej

.. ...pewnego czasu podwyższone ciśnienie ale nigdy mi nie przeszkadzało , że mam cisnienie 140/95 teraz podniosło sie do nawet 180/120 czasami i nawet po jego zbiciu w szpitalu mam 141/90 ale boli mnie głowa z tyłu czaszki, puls mam podwyższony , po próbie wysiłkowej mam jaieś małe zmiany w..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...lat leczę się na nadciśnienie. To znaczy biorę codziennie 1 tabletkę Bisocardu. Zauważyłem że przeważnie pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym jest różnica około 70. Np. 150x80, 140x72, 158x90 a przy tym puls mam niski - około 45 - 55. Czy może to być wina Bisocardu ? pozdrawiam..

Ciśnienie rzędu 180/120

.. ...Musisz pomierzyc sobie to ciśnienie przez pewien okres czasu regularnie i zapisywać wyniki. Jeżel i będą one regularnie przekraczać 140/90, to będzie można mówić o nadciśnieniu. Idź z tymi wynikami do lekarza, on je zinterpretuje. Acha, pomiarów nie należy wykonywać po wysiłku lub..

Wysokie ciśnienie i niski puls

.. ...tabletki nie obniżają mi ciśnienia 140/90 - puls. ok 60 I zaczyna mnie boleć głowa przy tym ciśnieniu. Znowu mi zmienił na: - Oxycardil 120 - 1 tabl. dziennie +Diuresin SR - 1 tabl dziennie I znowu nic, ciśnienie nawet wyższe 145/95 puls 65 Czy możecie mi doradzić jakiś lek, który obniży..

Dziwne ciśnienie rozkurczowe

.. ...miałem wykonywane badania ciśnienia krwi i wyszło, że mam 120/100. Lekarz kazał mi sie zgłosić za prae dni w celu ponownego badania. . Jestem osobą bardzo szczupłą ( 182cm 62kg ). Czy to może być nadciśnienie ?. Nadcisnienie to wartosc od 140 nadciśnienie zaczyna sie od 140 ale w..

Wysokie ciśnienie tętnicze i nerwy

.. ...przestaje pakować moje ciśnienie normalizuje sie nieznacznie ... obecnie jako średnią moge podać 145/75 , sredni puls ok 65. Dodam jeszcze, ze gdy jest troche cieplej i pobiegam ( teraz nie biegam tylko chodze na jeden spacer z psem dziennie ) to cisnienie górne spada poniżej 140 ....

Zasłabnięcia, efekt odpływania i wysoki puls

.. ...i sen nie pomogły.. Ciśnienie krwi zawsze mialem wysokie, przy ostatnich pomiarach 140/100 przy pozycji lezacej spada.. Najbardziej niepokoi mnie efekt odlatywania od tych 3 dni... Szczegolnie wieczorem, rano w porzadku sie czuje.. Mam 24 lata i w tym momencie koncze meczace studia ktore..

Nadciśnienie tętnicze u osiemnastolatka

.. ...że w wieku 18 lat mam ciśnienie 150/100 wiem że powinienem mieć 140/90 . Rodzice mówią że mam za duże cnienie i że powinienem pójść do lekarza ale ja sadze że to przesada . uważam że jest to spowodowane okresem dojrzewania . Czy się mylę?? Czy powinienem udać się do lekarza ??? Jak..

Nadciśnienie 220/160 przy regularnym braniu leków

.. ...tych proporcjach leków ciśnienie w miare się unormowało - osiągało wartości w granicach 120 - 140/70 - 90, jednak nie trwało to zbyt dlugo. Po 1,5 miesiąca leki tak jakby przestały działać i ciśnienei znowu znacznie się podniosło. 2 dni temu mialam holtera ciśnieniowego, średnia wartość..

Częste zasłąbnięcia

.. ...u mnie natomiast nadciśnienie tętnicze - podczas badania miałem 170/80. Zawsze podczas wizyty u lekarza mam tętno większe niż zwykle i może trochę się zestresowałem, ale to i tak za wysoko. Od pół roku biorę tabletki na nadciśnienie i jest ono teraz niższe - około 140/80. Czasami zdarza..

EKG po martwoczo-krwotocznym OZT

.. ...OZT. Zawsze byłam niskociśnieniowcem, po atakach OZT ciśnienie wyraźnie mi się podniosło. Teraz najczęściej mam około 130 - 140/85 - 90, raz poczułam się naprawdę źle i po zmierzeniu było 152/96. Poza tym do takiego ciśnienia mam dość niski puls ok. 60 - 65 i częste zawroty głowy. Czy..

Zapalenie mięsnia sercowego?

.. ...ostanio mam podwyższone ciśnienie nieraz dochodzi do 140/80 zazwyczaj miałem 120/60. Laryngolog powiedział ze spływa mi ropa po scianie gardła zapisał antybiotyk, miewam nieraz bole w okolicy serca i jakby nierówne bicie, szarpnięcia. Miałem robione Echo ,badanie krwi - wyszło ze za mało..