Ciśnienie 220

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...oceniany jest zapis EKG, ciśnienie tętnicze oraz częstość serca. Pacjent wykonuje wysiłek idąc po ruchomej bieżni lub korzystając ze specjalnego roweru ( ergometr ). Badanie trwa do momentu, gdy pacjent osiągnie maksymalną dla siebie wartość tętna ( tętno przyspiesza w czasie wysiłku,..

Kryza nadciśnieniowa

.. Kryza nadciśnieniowa to stan, w którym wartości ciśnienia przekraczają 220/120 mmHg. Jest to stan wymagający pilnej i umiejętnej interwencji lekarza. Kryza jest stanem zagrożenia życia. Kryzie zwykle towarzyszy ból głowy o znacznym nasileniu, zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Mogą pojawić się wymioty i..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 21

.. ...wypadanie obu zastawek, ciśnienie 160 - 76 to u mnie codzienność po intensywnych ćwiczeniach 220 - 120 się zdarza. Cierpię na bessenność z pozostałymi objawami dawno się nauczyłem radzić. Wojsko jak i lekarze stwierdzili że w moim wypadku Intensywne ćwiczenia są bardzo niebespieczne, nie..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...skali TG – 840 Ciśnienie 220/140 puls 120 Miałem 30 lat, 175 cm wzrostu i 90 kg wagi. Do tego momentu dużo piwa, dużo tłustego jedzenia, wyłącznie komputer, zero ruchu. I w zaledwie 10 lat dorobiłem się niemal zawału. Ograniczenie żarcia, kilka kontrolowanych głodówek, 2 lata..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 290

.. ...niedawno. Puls 144, ciśnienie 220/140, pogotowie, wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, kardiologa. Myślałem że to po lekach które przepisała mi dermatolog. Leki poszły w odstawkę a tu dalej to samo. EKG idealne ( 5 x w ciągu 3 tygodni ), echo serca OK, tarczyca w normie, morfologia,..

Dolegliwości sercowe po przedawkowaniu amfetainy - Str. 2

.. ...nie ćpałem cały czas, ciśnienie wskazało 180 na 220 no i skończyło się pogotowiem gdzie ratownik stwierdził że wszystko w normie na podstawie EKG - haha ). Mam bóle jak wszyscy, lęki, trudności z oddychaniem, wrażenie że umieram. Kilku lekarzy stwierdziło u mnie nerwicę, tylko ten jeden..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...Mam tachykardię, nadciśnienie od 140/90 a nawet 120/100. W dodatku trójglicerydy 220. No i nadwagę, wskaźnik BMI 33. EKG wyszło mi prawidłowo, odżywiam się uważając na tłuszcze, ale nie lubię jedzenia ryb i uwielbiam słodycze. Sądzę że to ma tło nerwowe, ale sama nie umiem sobie z tym..

Złe samopoczucie po acardzie i tulipie

.. ...po nim bardzo dobrze. Ciśnienie podwyższone 138/80 tętno 90. Na obniżenie biorę Isoptin i micardis ale to już 2 zestaw, który mnie rozbraja. Jak nie brałem leków to miałem 3 napady 180/100 - 220/120 i skończyło się wzywaniem pogotowia. Teraz nie mam już napadów ale pozostało uczucie..

Udar mózgu - Str. 2

.. ...oddechu i za wysokim ciśnieniem ok 220/150 i to była główna przyczyna śmierci.Wiem jak to mocno boli ja dalej cierpie jadnak jestem osobą mocno wierzącą i mam nadzieje że mój tato został wezwany do Boga aby nie cierpieć na tym świecie,a śmierć miał lekką. moj tata ma 59 lat, pare dniu..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...z wiekiem to minie. Ciśnienie tętnicze skurczowe wahało się od 150 do 220 a ciśnienie rozkurczowe od 40 do 80. Po za ciśnieniem żadnych objawów zewnętrznych nie miałem. Lekarze przepisywali mi najróżniejsze leki na obniżenie ciśnienia, które tylko obniżały znacznie moje samopoczucie...

Ciśnienie - co zrobić jak za niskie po lekach?

.. ...ustalone leczenie na nadciśnienie w postaci: rano - Tertensif SR 1,5 mg + Prestarium 10 mg wieczorem - Amlozek 5 mg Leczenie takie było konieczne ze względu na to, że od dłuższego czasu ciśnienie babci utzrmywało się na poziomie 170/100 w porywach do 220/140... pogotowie kazało na nowo..

Silny atak nadkomorowy serca

.. ...wykopyrdneło mnie na glebe. Ciśnieniomierz pod reka. mierze...puls 220... Oddech * rwany * .uczucie juz nie bicia serca a raczej takiego trzepotania...co ciekawe w pewnym momencie jakby dwa takie rytmy nakladajace sie nie rowno na siebie. Zdołałam krzyknac... Ktos wezwal..

Nadciśnienie 220/160 przy regularnym braniu leków

.. ...tych proporcjach leków ciśnienie w miare się unormowało - osiągało wartości w granicach 120 - 140/70 - 90, jednak nie trwało to zbyt dlugo. Po 1,5 miesiąca leki tak jakby przestały działać i ciśnienei znowu znacznie się podniosło. 2 dni temu mialam holtera ciśnieniowego, średnia wartość..

Bol z lewej strony serca przy bieganiu.

.. ...klatki piersiowej oraz ciśnienie miałem 220/120. Skontaktowałem sie z lekarzem i po badaniach zostałem w szpitalu. Przeszedłem kardiowersję potem leczenie nadciśnienia. Od marca tego roku przeszedłem 2 kardiowersje i w końcu w czerwcu wszczepiono mi rozrusznik. Nie wiem u Ciebie..

Dziwne objawy i straszne samopoczucie :/

.. ...WYTZRYMAŁOŚCIOWE, a jeżeli chodzi o ciśnienie w trakcie tego co dzialo sie 2 lata temu mialem 220 na 180, a teraz okolo 120 - 130 na 70 - 80, z badań krwi OB wyniosło 2 : ) troche za duzo czerwonych krwinek i wysoka gęstość, cukier w normie, mocz w nomie, zaniżony potas, ale niewiele..

Wysokie ciśnienie = popsuty ciśnieniomierz

.. Mam wysokie ciśnienie przeważnie 140/90, zdarza się 160/100 a czasem brak skali na ciśnieniomierzu ( wtedy czuje udeżenia gorąca, mam wypieki ) Dostaję także czasem silnych bóli w klatce piersiowej, serce wali jak szalone. Mam też wysoki cholesterol ok 220. Kardiolog powiedział mi dziś że takie ciśnienie to..