Ciśnienie górne

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...- powoduje to wzrost ciśnienia. W czasie rozkurczu ciśnienie w tętnicach jest niższe. Dzięki takim właściwościom układu sercowo - naczyniowego wyróżniamy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe. W niektórych publikacjach spotyka się określenie górne i dolne ciśnienie krwi. Jest to nic innego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 976

.. ...zdrowe.Spójrz też na swoje ciśnienie.W nerwicy skacze puls i górne ciśnienie,dolne powinno być łagodne.Piszę to wszystko,ponieważ świadomość faktu,że takie objawy to nerwica pomagają w racjonalizowaniu sytuacji.Ale żeby tak się stało musisz najpierw wyciszyć emocje.Długo bierzesz..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 23

.. ...pigułki - Polocard i na nadciśnienie - ogólnie bez tabletek mam ciśnienie ok. 125 - 130/85 - 90 i w sumie mam jakby lekkie nadciśnienie : ) ) ) * rodzinny problem : ) * ale to nie 160 - 170 ! przed operacją. Więc dostałem tabletki i teraz górne mam 110 - 120 - w Zabrzu jak byłem na..

Zwolniona akcja serca, dreszcze, cała się trzęsłam

.. ...152/94 a puls 115, potem ciśnienie górne spada do 130 a dolne rośnie do 96 puls do 125 i zaczynają się dreszcze, które trwają ok. 4 godzin. Teraz doszły jeszcze bóle w tylnej części głowy i klatce piersiowej, duży spadek masy ciała 6 kg w miesiąc. Pierwsza diagnoza zwyrodnienie odcinka..

Ból prawej ręki i pieczenie w klatce piersiowej

.. ...). Wspomnę jeszcze o ciśnieniu które wydaje się być w normie a waha się w granicach: 75 - 85( d0lne ) 120 - 135( górne ). A teraz zwracam się do Was z prośbą o radę: Jak wybrnąć z tych problemów zdrowotnych? Zaznaczam, że zwiększyłem ilość wysiłku fizycznego : ) Za rady z góry Dziękuję!..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...jak Karolina tzn moje ciśnienie wynosi 205/154 a puls 30 a przy tym bardzo mocne i nierówne kołatanie serca powtarza mi sie to co kilka dni . Na codzień moje ciśnienie jest 185 do 205 górne a dolne od 93 do 150 a puls 60 do 40 Zażywam lek Betaloc 50 . . Ogólnie nie mam siły jak zejdę ze..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 11

.. ...wywołać nagła zmiana ciśnienia - też się nie należy wtedy denerwować, choć warto kontrolować ciśnienie regularnie w przychodni lub w domu, ale oczywiście nie popadać w przesadę mierząc co chwilę ( 120/80 to książkowe, niepokoić może górne powyżej 145 i dolne powyżej 95, albo jeśli w..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...doktór zmierzyła mi ciśnienie wkońcu wyszło że jest za duże juz teraz nie pamiętam dokładnie jakie było ale cos 140/80 morze te pierwsze troche wyzsze no i dała mi skierowanie na prześwietlenie kladki piersiowej. Na zdjęciu wyszło że mam wielkość lewej komory serca na górnej granicy norm..

Nerwica powrót

.. ...imadle. Podwyższyło mi się ciśnienie,, nie wiem czy to od tego towarzyszącego lęku, np. przed wylewem krwi do mózgu, a może ten ból głowy - ścisk jest oznaką nadciśnienia ? Ale może być jedno i drugie. A może jedno nakręca drugie ? Leki nadciśnieniowe nie działają, choć średnia jest..

Bóle w okolicy aorty w górnej części mostka

.. ...Dziwna sprawa z tym ciśnieniem 198/113 taki wyskok przy wartościach już lekko za wysokich. Przy tym opisie mogło by wskazywać na tętnika aorty, ale nie jest to powiedziane. Prześwietlenie klatki piersiowej było robione?? Witaj Michał! Skoro masz takie podejrzenia, że może to być tętniak..

Wysokie ciśnienie po przejściu kilku kroków

.. ...Witam, mam problem z ciśnieniem tzn rok temu na badaniu wyszło że mam lewą komorę serca na górnej granicy norm,miałem robione ekg wysiłkowe i echo dodam że wykryto u mnie nadciśnienie wtedy pani kardiolog po badaniach zapisała mi do stosowania betlock 50 i tricatec 10 rano 5 i wieczorem 5..

Skoki górnego ciśnienia

.. ...zacząłem mierzyć sobie ciśnienie za pomocą domowego aparatu. Trochę mnie zaniepokoiły wyniki. Ciśnienie dolne jest zazwyczaj w normie, czyli od 80 do 90, puls od 65 do góra 80. Bardzo rzadko zdarzało mi się zaobserwować wyższe wynik. Natomiast górne ciśnienie mam średnio 140, do 160..

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. ...również taki wynik był. Ciśnienie mam mierzone każdego dniana aparacie rtęciowym zwykle górne to między 90 - 100 dolne od50 do 65 puls od 70 - 100 Wczoraj miałam echo wyniku nie znam .. bardzo prosze o interpretację wyników mojego echa : Lewa komora : 4.3/3.0 cm Przegroda m - k : 0.9/1.2..

Wysokie ciśnienie tętnicze i nerwy

.. ...przestaje pakować moje ciśnienie normalizuje sie nieznacznie ... obecnie jako średnią moge podać 145/75 , sredni puls ok 65. Dodam jeszcze, ze gdy jest troche cieplej i pobiegam ( teraz nie biegam tylko chodze na jeden spacer z psem dziennie ) to cisnienie górne spada poniżej 140 ....

Nadciśnienie?

.. Mam 18 lat, ciśnienie wynosi 149/68 to pierwsze wydaje mi się troche za duże, puls w spoczynku 50 - 60, czy wysokie górne ciśnienie jest niebezpieczne? i czym może być spowodowane... Znalazłem na necie że jest to * Nadciśnienie izolowane skurczowe * ... czym może to być spowodowane? I jakie mogą być tego..

Wysokie ciśnienie górne niskie dolne

.. ...zacząłem mierzyć sobie ciśnienie ( ciśnieniomierz elektroniczny sprawny ) dolne caly czas mam koło 60 - 70 a górne waha mi się 120 - 160. Byłem u lekarza na krwi nic mi nie wyszło ( kreatyny już w niej nie ma ), nerki też sprawne. Czuje się dobrze. Nie mam pojęcia z kad to się bierze,..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...Wysiłek kazdy podnosi Ci ciśnienie które w Twoim przypadku nie jest wskazane. Przemyśl tę jazdę rowerem. Porozmawiaj z lekarzem na ten temat. Ja przed operacją miałem ciśnienie 150/60 Górne wysokie a dolne niskie. To efekt zastawki uszkodzonej. Teraz po operacji z pomocą leków Bisocard..

...oddam nerwicę i jeszcze dopłacę...

.. ...niski puls i niskie ciśnienie krwi, a uczucie jakby serce miało zaraz eksplodować. Strach przed zaśnięciem powodowany myślą, że się więcej nie obudzę. Problemy z koncentracją, pogorszenie wzroku ( brak ostrości i niemożność skupienia uwagi na jednym punkcie ).Ciągłe uczucie lęku i..

Wszystko o ciśnieniu krwi...

.. ...nich jest problem z ciśnieniem krwi ( lekarze mówią mi, że występuje u mnie ciśnienie skokowe ) i dlatego szukam możliwie wszystkich informacji na ten temat...ciśnienie wzrasa mi gwałtownie nawet, jak się zdenerwuje odgłosem przelatującej muchy...normalnie moje ciśnienie to pomiędzy -..

Drętwienie mięśni, mdłości

.. ...czasami podwyższone ciśnienie ( mam 25 lat, a ostatnio górne ciśnienie skoczyło mi na 150, choć czasami problemy z ciśnieniem mi się zdarzały wcześniej ) i czasami zawroty głowy i mroczki przed oczami, ( ale jak wstaje od biurka, albo podnoszę głowę za wysoko )... bóle głowy rzadkie. A i..

Górne ciśnienie w normie, dolne wysokie

.. ...dłuższego czasu. Mierze ciśnienie w domu i wartość tego dolnego cały czas jest powyżej 90 dochodzi do 100 ( w tym przedziale cały czas. Umówiłem się już na wizytę u kardiologa, ale muszę czekać do lipca ;( Niestety nie stać mnie narazie na wizytę prywatną. Robiłem morfologię,..

Co się ze mną dzieje???????????//

.. ...rzadko boli.Zmierzyłam ciśnienie i sie przeraziłam górne 170 kilka na 80 parę.Wystraszona pobiegłam do przychodni , lekarz zapisał Bisopromerck5 i sobie brałam 1 tabletkę rano, ale tak mi spadło ciśnienie , że od ziewnia bolała mnie szczęka i ledwie chodziłam - lekarz zalecił pół..