Ciśnienie górne i dolne

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...- powoduje to wzrost ciśnienia. W czasie rozkurczu ciśnienie w tętnicach jest niższe. Dzięki takim właściwościom układu sercowo - naczyniowego wyróżniamy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe. W niektórych publikacjach spotyka się określenie górne i dolne ciśnienie krwi. Jest to nic innego..

Zwolniona akcja serca, dreszcze, cała się trzęsłam

.. ...objawy, o tyle ze moje ciśnienie przed atakiem dreszczy jest 152/94 a puls 115, potem ciśnienie górne spada do 130 a dolne rośnie do 96 puls do 125 i zaczynają się dreszcze, które trwają ok. 4 godzin. Teraz doszły jeszcze bóle w tylnej części głowy i klatce piersiowej, duży spadek masy..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...jak Karolina tzn moje ciśnienie wynosi 205/154 a puls 30 a przy tym bardzo mocne i nierówne kołatanie serca powtarza mi sie to co kilka dni . Na codzień moje ciśnienie jest 185 do 205 górne a dolne od 93 do 150 a puls 60 do 40 Zażywam lek Betaloc 50 . . Ogólnie nie mam siły jak zejdę ze..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 11

.. ...wywołać nagła zmiana ciśnienia - też się nie należy wtedy denerwować, choć warto kontrolować ciśnienie regularnie w przychodni lub w domu, ale oczywiście nie popadać w przesadę mierząc co chwilę ( 120/80 to książkowe, niepokoić może górne powyżej 145 i dolne powyżej 95, albo jeśli w..

Skoki górnego ciśnienia

.. ...zacząłem mierzyć sobie ciśnienie za pomocą domowego aparatu. Trochę mnie zaniepokoiły wyniki. Ciśnienie dolne jest zazwyczaj w normie, czyli od 80 do 90, puls od 65 do góra 80. Bardzo rzadko zdarzało mi się zaobserwować wyższe wynik. Natomiast górne ciśnienie mam średnio 140, do 160..

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. ...również taki wynik był. Ciśnienie mam mierzone każdego dniana aparacie rtęciowym zwykle górne to między 90 - 100 dolne od50 do 65 puls od 70 - 100 Wczoraj miałam echo wyniku nie znam .. bardzo prosze o interpretację wyników mojego echa : Lewa komora : 4.3/3.0 cm Przegroda m - k : 0.9/1.2..

Wysokie ciśnienie tętnicze i nerwy

.. ...przestaje pakować moje ciśnienie normalizuje sie nieznacznie ... obecnie jako średnią moge podać 145/75 , sredni puls ok 65. Dodam jeszcze, ze gdy jest troche cieplej i pobiegam ( teraz nie biegam tylko chodze na jeden spacer z psem dziennie ) to cisnienie górne spada poniżej 140 ....

Wysokie ciśnienie górne niskie dolne

.. ...zacząłem mierzyć sobie ciśnienie ( ciśnieniomierz elektroniczny sprawny ) dolne caly czas mam koło 60 - 70 a górne waha mi się 120 - 160. Byłem u lekarza na krwi nic mi nie wyszło ( kreatyny już w niej nie ma ), nerki też sprawne. Czuje się dobrze. Nie mam pojęcia z kad to się bierze,..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...Wysiłek kazdy podnosi Ci ciśnienie które w Twoim przypadku nie jest wskazane. Przemyśl tę jazdę rowerem. Porozmawiaj z lekarzem na ten temat. Ja przed operacją miałem ciśnienie 150/60 Górne wysokie a dolne niskie. To efekt zastawki uszkodzonej. Teraz po operacji z pomocą leków Bisocard..

Wszystko o ciśnieniu krwi...

.. ...nich jest problem z ciśnieniem krwi ( lekarze mówią mi, że występuje u mnie ciśnienie skokowe ) i dlatego szukam możliwie wszystkich informacji na ten temat...ciśnienie wzrasa mi gwałtownie nawet, jak się zdenerwuje odgłosem przelatującej muchy...normalnie moje ciśnienie to pomiędzy -..

Górne ciśnienie w normie, dolne wysokie

.. ...dłuższego czasu. Mierze ciśnienie w domu i wartość tego dolnego cały czas jest powyżej 90 dochodzi do 100 ( w tym przedziale cały czas. Umówiłem się już na wizytę u kardiologa, ale muszę czekać do lipca ;( Niestety nie stać mnie narazie na wizytę prywatną. Robiłem morfologię,..