Ciśnienie krwi 140 80

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. Nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ) jest to choroba układu krążenia polegająca na stałym lub okresowym podwyższeniu ciśnienia tętniczego krwi powyżej wartości prawidłowych tj: 140/90 mmHg. Nadciśnienie tętnicze z reguły wykrywane jest podczas przypadkowego badania kontrolnego krwi. Największa..

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...przyjmowania leków na nadciśnienie - informuje pismo The Lancet . O nadciśnieniu mówimy wtedy, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest wyższe lub równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci ). Podwyższone ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej i około 75 procent..

Kołatanie serca i problemy ze wzrokiem

.. ...też miałem dużo wyższe ciśnienie u lekarza niż w domu. Po zrobieniu badań krwi, EKG i USG jamy brzusznej lekarz stwierdził ze przyczyną jest nerwica. Dostałem propranolol po którym dolegliwości znacznie sie zminijszyły i lepiej sie czuje. Zażywam 3 x 10mg dziennie a ciśnienie utrzymuje..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...doktór zmierzyła mi ciśnienie wkońcu wyszło że jest za duże juz teraz nie pamiętam dokładnie jakie było ale cos 140/80 morze te pierwsze troche wyzsze no i dała mi skierowanie na prześwietlenie kladki piersiowej. Na zdjęciu wyszło że mam wielkość lewej komory serca na górnej granicy norm..

Nerwica powrót

.. ...imadle. Podwyższyło mi się ciśnienie,, nie wiem czy to od tego towarzyszącego lęku, np. przed wylewem krwi do mózgu, a może ten ból głowy - ścisk jest oznaką nadciśnienia ? Ale może być jedno i drugie. A może jedno nakręca drugie ? Leki nadciśnieniowe nie działają, choć średnia jest..

Ciśnienie krwi po chwili rózne!

.. ...jakiegos czasu mierząc ciśnienie krwi zauważyłem że pierwszy odczyt potrafi być dosc wysoki powiedzmy 140/74 a po chwili ( 20 sekund ) mierzac na tej samej rece mam już znacznie niższe np 119/72 i później po następnych 20 sek utrzymuje sie juz to niskie.Na 100% cisnieniomierz jest..

CIśnienie krwi, uczucie przeszkody w gardle podczas połykania śliny

.. ...od paru dni mam skoki ciśnienia jak ino się przejde po domu bez wisiłku ciśnienie mam w granicy 140/83 i większe i puls około 80/90 i strasznie szybko się męcze dodam do tego że ciągle mnie boli głowa,troche w kladce piersiowej,uczucie mocnego bicia cerca nieraz nie idzie usnąć przez to..

Dziwne ciśnienie rozkurczowe

.. ...miałem wykonywane badania ciśnienia krwi i wyszło, że mam 120/100. Lekarz kazał mi sie zgłosić za prae dni w celu ponownego badania. . Jestem osobą bardzo szczupłą ( 182cm 62kg ). Czy to może być nadciśnienie ?. Nadcisnienie to wartosc od 140 nadciśnienie zaczyna sie od 140 ale w..

Zasłabnięcia, efekt odpływania i wysoki puls

.. ...i sen nie pomogły.. Ciśnienie krwi zawsze mialem wysokie, przy ostatnich pomiarach 140/100 przy pozycji lezacej spada.. Najbardziej niepokoi mnie efekt odlatywania od tych 3 dni... Szczegolnie wieczorem, rano w porzadku sie czuje.. Mam 24 lata i w tym momencie koncze meczace studia ktore..

Zapalenie mięsnia sercowego?

.. ...ostanio mam podwyższone ciśnienie nieraz dochodzi do 140/80 zazwyczaj miałem 120/60. Laryngolog powiedział ze spływa mi ropa po scianie gardła zapisał antybiotyk, miewam nieraz bole w okolicy serca i jakby nierówne bicie, szarpnięcia. Miałem robione Echo ,badanie krwi - wyszło ze za mało..

Oddawanie Krwi, a nadciśnienie

.. ...Czy osoba mająca nadciśnienie, nie jest one jakieś wielkie, około 140/90 i przyjmująca lek Accupro 5mg może oddać krew? Czy jeśli mimo to będzie chciała na jaki czas powinna odstawić leki? teoretycznie nadciśnienie jest jednym z przeciwskazań do oddawania krwi. Jednorazowo w nagłym..

Wypadanie płatka, nadciśnienie, co jeszcze?

.. ...dopadło mnie bardzo duże ciśnienie 185/110, podwyższone utrzymywało się cały weekend ( okolice 140/95 ). W poniedziałek od razu poszedłem do kardiologa. Zlecił badanie u urologa i okulisty ( dno oka ) oraz przepisał bisocard 5mg. Urolog zrobił USG nerek i wyniki moczu i krwi, nic nie..

Ciężki dobór leków na nadcisnienie...

.. ...przyjmuję leki obniżające ciśnienie krwi od ok. 3,5roku. Na początku przez okres ok. 3 lat przyjmowałem Loristę chyba 30mg, ale działała słabo. Cieśnienie oscylowało ok 160/110. Od miesiąca przyjmuję Noriprel 2,5mg, ciśnienie spadło do ok 140/90. Pani doktor zaproponowała mi nowy lek Co..

Wszystko o ciśnieniu krwi...

.. ...nich jest problem z ciśnieniem krwi ( lekarze mówią mi, że występuje u mnie ciśnienie skokowe ) i dlatego szukam możliwie wszystkich informacji na ten temat...ciśnienie wzrasa mi gwałtownie nawet, jak się zdenerwuje odgłosem przelatującej muchy...normalnie moje ciśnienie to pomiędzy -..

Interpretacja wyników z Holtera

.. ...CO TO WSZYSTKO OZNACZA I CZY JEST TO GROŹNE? Lekarz zalecił branie 1 tabletki dziennie concor cor 2,5. Dodam, że ciśnienie krwi mam 140/80, a wyniki badań krwi na potas, magnez, sód i glukozę w normie...