Ciśnienie krwi i tętno

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...zlani zimnym potem. Ciśnienie tętnicze krwi może być normalne, niskie lub podwyższone. Tętno z reguły jest przyśpieszone, może być jednak zwolnione. Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni Zawał..

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...- powoduje to wzrost ciśnienia. W czasie rozkurczu ciśnienie w tętnicach jest niższe. Dzięki takim właściwościom układu sercowo - naczyniowego wyróżniamy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe. W niektórych publikacjach spotyka się określenie górne i dolne ciśnienie krwi. Jest to nic innego..

Szybkie tętno - Str. 7

.. ...jakby mi spadło bardzo ciśnienie i tak dziwnie mi.Ale to nie pierwszy raz i zaraz powinno przejść. Wiesz,sama siebie podziwiam,że nie spanikowałam wczoraj na tym basenie,tylko z zimną krwią do tego podeszłam. Nagranie chyba OK,jutro jadę oddać ten rejestrator. Qrwa,to ciśnienie mi tak..

Wysokie tętno u 28 latka

.. Mój mąż ma skaczące ciśnienie raz 128/80 raz 65/101. Przy tym tętno 120. Często pocą mu się dłonie, ma uderzenia krwi do głowy. Czego to może być objaw ? Badania serca EKG, i inne nie wykazały jakiś zmian. Proszę o jakieś informacje. Odpowiedzi na pytania :patrz dzial kontakt serwisu www.kardiolo.pl - - - -..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 2

.. ...palacych. marycha podnosi ciśnienie krwi i tętno, prowadzi też do psychoz, poza tym nie wiadomo czym ją nasączają dilerzy Pale juz troche ale nie nałogowo mniej wiecej raz w tyg. widzialem rozne reakcje i pewnego sie nauczylem a mianowicie. Palenie to sztuka wkręcania wkrecisz sobie ze..

Niskie cisnienie i tętno

.. ...dni spada mi bardzo ciśnienie i tętno. 105 - 60 50 tętno. przykładowo rano 125 - 70 t - 54, po 2 - 3 godzinach spada już do 105 - 55 tętno 45. nie czuję żadnych innych dolegliwości, oprócz senności, i oczywiście * strach * . badanie krwi i moczu wypadło prawie * kśiążkowo * . mam 59 lat,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 4

.. ...boku, a nawet omdlenia. Ciśnienie krwi i tętno bez przerwy ulega zmianie, tak że nawet lekarz nie zmierzy. Sam częstoskurcz to inna sprawa i powyżej 150 uderzeń to nie jest się w stanie samemu doliczyć. To tylko na wykresie ekg. Pozdrawiam migaczy i im podobnych, życzę odpoczynku w..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 69

.. ...odejmowało mi cały lewy bok, ciśnienie bardzo wysokie a tętno niskie. Czyżby ta pogoda miała wpływ na sercowców ? Pozdrawiam. Tak mrozy powodują zwyżkę ciśnienia , ponieważ kurczą się naczynia krwionośne a w upałach to z kolei spada bo wtedy naczynia się rozszerzają.Na tętno tak ogólnie..

Zdiagnozowanie dolegliwości serca bądź jakieś wskazówki

.. ...przychodni, lekarz zmierzył mi ciśnienie, było wysokie ale ponoć w normie ( nigdy wcześniej nie miałem problemów z wysokim ciśnieniem, wręcz przeciwnie zawsze było za niskie ), tętno jeszcze przyspieszone, ale już o wiele niższe. Dostałem skierowanie na badania krwi oraz EKG i zostałem..

Głośny puls

.. ...wzrasta, wzrasta także ciśnienie krwi, każdy odczuwa to inaczej, ja też słyszę tętno w uszach.Zmierz sobie cisnienie przed wysiłkiem i po zobaczysz? Poza tym nie przejmuj się, bo rzeczywiście możesz narobić sobie choroby! nom ok, nawet gdy jest to niegroźne to jest to strasznie..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...po zabiegu spadło mi ciśnienie krwi i to dość mocno 60/45, oraz tętno poniżej 40 uderzeń na minutę. dostałem kroplówkę - roztwór soli fizjologicznej i około 21. 30 wszystko wróciło do normy. po zabiegu przewieziony zostałem na OIOK. pod obserwacją leżałem do 1,30. usnięto mi wkłucie i po..

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków

.. ...żył.Narazie czuję się dorze ,ciśnienie, tętno prawidłowe.Przez rok co dwa miesiące holter aby monitorować czy ablacja się udała powodzenie zabiegu 50:50 jezeli przez ten rok nie będzie sensacji to znaczy ze jest ok.Ja akurat muszę brać leki na rozżedzenie krwi mam dość gęstą według..

Wyniki: TSH, morfologia, cukier, mocz

.. ...wysokie( jak na mój wiek ) ciśnienie ( 150/85 czasami wyższe ) i tętno waha się w granicach 80 - 90. Byłam u lekarza i ten zlecił mi wyniki,oto one: MORFOLOGIA: RBC 3,78 HCT 35,5 MCV 94 RDW 12,1 HGB 12,5 MCH 33 MCHC 35,2 PLT 227 MPV 7,2 WBC 6,3 LYM 3,7 MID 0,1 GRA 2,5 CUKIER; 93 MOCZ;..

Puls powyżej 100 uderzeń/min.

.. ...temu zmierzyłem sobie ciśnienie i było w porządku, jednak moje tętno było dosyć wysokie ( 105, dzisiaj zmierzyłem i było 115 ). Oczywiście mierzyłem je w spoczynku. Byłem u lekarza i dał mi skierowania na badanie tarczycy, morfologię krwi i do laryngologa ( od jakiegoś czasu piszczy mi w..