Ciśnienie niskie 90 65

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...zlani zimnym potem. Ciśnienie tętnicze krwi może być normalne, niskie lub podwyższone. Tętno z reguły jest przyśpieszone, może być jednak zwolnione. Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni Zawał..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...osłuchiwaniu; spadek ciśnienia tętnicza z bardzo niską amplitudą skurcz/rozkurcz. Odchylenia obserwowane w badaniach dodatkowych. W wyniku tamponady worka osierdziowego pojawiają się zmiany w wielu badaniach ( EKG, rtg klatki piersiowej, ECHO serca, cewnikowanie prawego serca )...

Krążenie hiperkinetyczne

.. ...którym, mimo niskiego ciśnienia tętniczego, objętość minutowa serca jest znaczna. Serce zwiększając częstość uderzeń i/lub silę skurczu kompensuje niskie ciśnienie układowe. Krążenie hiperkinetyczne ma miejsce na przykład w przypadku ciężkich zakażeń bakteryjnych krwi wchodzących w fazę..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...narażone na zbyt wysokie ciśnienie krwi - wynika z pracy na łamach pisma Archives of Internal Medicine . Od 40 już lat naukowcy wiedzą, że sezonowe zmiany temperatury mają wpływ na ciśnienie krwi ludzi - jest ono wyższe w chłodne dni, ponieważ niska temperatura powoduje kurczenie się..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 56

.. ...się spoać to miałam ciśnienie 90/58 a tętno 47...tak sie wystraszyłam, że bałam się zasnąć:( dziś wzięłam więc tylko 1 tabletke rano i tak mam strasznie niskie ciśnienie 95/60, a tętno 59...nie biorę drugiej tabletki bo to chyba stanowczo za duża dla mnie dawka...nie wiem co..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...Hej! zmierzyłam sobie ciśnienie, z badania wynika, ze mam106/59 ( sys/dia ) i puls 85. Czy są powody do obaw? Cisnienie masz zdecydowanie za niskie ( prawidlowe to okolo 125/85 ) puls mysle ze w normie, moze ciut za wysoki. 134/77; puls 46... nie jest za niski ? Ja chciałbym dorzucić..

Echo serca - Str. 16

.. ...wszystkim pomierzyć ciśnienie , kilka razy , w róznych porach dnia. Schudnąc na pewno, dieta niskocholesterolowa też sie przyda, wysilek fizyczny ( niekoniecznie w pracy ) , ograniczenie soli w diecie. Najlepiej znależć zaufanego kardiologa i u niego powtorzyć badanie( a ) echo.Moze..

Echo serca - Str. 19

.. ...martwi. Ostatnio tata ma ciśnienie na poziomie 130 - 140/40 - 45. Takie niskie ciśnienie żylne nie wrózy chyba nic dobrego ???? Jesteśmy umówieni do lekarza na środę. Z góry dziękuję za odpowiedź Janusz Duża różnica między ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym moze świadczyć o istotnej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...czuje. A! i zmierz sobie ciśnienie, może masz za niskie, stad te mroczki, oczopląsy... Pozdrawiam i nie wkręcaj sobie, bo wiesz, że nic Ci nie jest: ) Renia, jak tam mija dzien z rodzinką w komplecie? Mój mąż własnie pojechał do brata, a ja po całodziennym słodkim leniuchowaniu przy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 42

.. ...że może to być niskim ciśnieniem, a Ty też kiedyś pisałaś, że masz niskie, więc jeśli do tego dojdzie jeszcze kiepska pogoda, to może być od tego. No albo * tylko * z nerwicy, ale wtedy pozostaje tylko nie nakręcać się, bo zawroty miną a Ty będziesz w gorszym stanie przez nerwy. Tak, że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 49

.. ...brać bo one obniżają ciśnienie krwi , a ja i bez tego jestem niskociśnieniowcem. Czasami przy tętnie 130 ciśnienie mam 100 na 70. I wtedy nie wiem co robić . Najlepiej byłoby się uspokoić, ale przychodzi mi to z wielkim trudem. Czasami w pracy ludzie potrafią mnie tak wyprowadzić z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 177

.. ...płciowych,drgawki,podwójne widzenie,obniża ciśnienie ( a ja i tak mam niskie ) i wiele wiele innych objawów.Muszę chyba zmienić lekarza:/ Witam was. N o i tak wczoraj wspaniały dzien wieczór spedzony na basenie a dzis od rana do bani strach nie wiem przed czym...głupie mysli chwile..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...dopadły mnie dreszcze, ciśnienie 140/90 ( przy moim ogólnie niskim to dużo! ), i serducho tak waliło jak nie wiem. Pojechaliśmy do szpitala na ekg i nic nie wyszło. Zrobiłam wszystkie podstawowe badania, tarczycę, Holtera. Wszystko ok. Ale kto tego nie doświadczył, to nie wie co to jest...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...do pigułek są przy nadciśnieniu, lecz ja mam bardzo niskie ciśnienie, czasem nawet 80/70. Magnez z b6 zażywam cały czas. Witam wszystkich serdecznie, jestem tutaj po raz pierwszy i stwierdzam, że bardzo dobrze poczytać o swoim problemie przeżywanym przez inne osoby, chociażby po to, żeby..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...zwalali to na nieskie ciśnienie... i tak jakoś leciało. Zaczełam pracować pojawił się stres. Moje zasłabniecia, migotonia zaczeły mnie napadac raz w miesiącu. Oczywiście nadakl zwalałam to na niskie ciśnienie. Oczywiście magnez i glukardiamid na podniesienie ciśnienia zawsze w..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...płatka zastawki do nadciśnienia? Od kilkunastu lat mam wypadanie płatka ale przy niskim ciśnieniu. Dolegliwości podobne jak u Was zdarzają się u mnie tylko przy silnym stresie. Przez lata brałam Metohexal, było ok. Ostatnio po kilku stresujących sytuacjach zaczęło mi rosnąć..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...lekiem podwyższającym ciśnienie. Moje ciśnienie to praktycznie zawsze 83/43 i rzadko przekracza 90/50.Strasznie mi się funkcjonuje, mam też podwyższony puls. Oczywiście gdy nic konkretnego nie robię ani się nie zdenerwuję.( POdczas ataku paniki tętno potrafię mieć do 200 więc i ciśnienie..

Duży puls

.. ...spowodowany może byc nadciśnieniem tętniczym które z kolei jeszcze czymś innym. a ja mam puls rano zaraz po wstaniu z łóżka nawet poniżej 50, czy to normalne? W ciągu dnia mam w granicach 50 - 60, przy tym ciśnienie mam około 150/80...boje się że coś jest z moim sercem :( choć niski puls..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...Zazwyczaj mam niskie ciśnienie 90/60. Tym razem po godzinie od utraty świadomości RR: 140/100, potem zaczęło spadać 100/60, po kilku godzinach znów było niskie jak zazwyczaj. Po podaniu kroplówek z potasem czuję się lepiej, ale nadal jestem bardzo osłabiona i niezdolna do jakiegokolwiek..

Betaloc a niskie ciśnienie

.. ...do tego raczej niskie ciśnienie biore betaloc od roku w dawce 100 raz dziennie czuje sie dobrze gozej po odstawieniu raptownym biorę betaloc 50 od pół roku na skurcze nadkomorowe i jest to lek któryś zkolei.Poprzebnio brałem metocard,metoprololl,sotahexal,jednak na żaden z tych leków po..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...Klinice Kardiologii i Nadciśnienia UJ w Krakowie przy ul. Kopernika 17. Zabieg wykonywał dr Marek Jastrzębski, dobry specjalista. Po zabiegu całkowicie ustąpiło bardzo już utrwalone trzepotanie przedsionków, z towarzyszącą niewydolnością serca III klasy, z dusznością, puchnięciem kostek,..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...Inspre u chorych z nadciśnieniem którzy mają niski potas ( co pozwala zmniejszyc dawkę potasu ), stosuje Insprę bo jest lepiej tolerowana od spironolu. Spironol w nadciśnieniu jest rzadko stosowany bo w dawkach w których powinien by przyjmowany w tym wskazaniu ma sporo działań..

Niskie tętno

.. ...jeszcze że jestem niskociśnieniowcem. Czy to ma jakiś związek? Czym może skutkować tak niskie tętno? Czy może mieć to podłoże genetyczne ( swego czasu u mego ojca też stwierdzono takie zaburzenia )? Jak mam podnieść tętno, a może nic nie robić i uznać to za normalne? Będę wdzięczna za..

Zespół chorej zatoki

.. ...mitralnej i spore niedociśnienie. Od roku mam postawioną diagnoże - zespól chorej zatoki. Objawy to przede wszystkim tachy - brady i bigeminia, no i oczywiście niskie ciśnienie. A moje życie ostatnio to już horror omdlenia, stany przedomdleniowe,zerowa tolerancja wysiłku, najgorsze jest..

Zawroty głowy i ból głowy

.. ...Może to być np. niskie ciśnienie. Proponuje sobie zbadać u lekarza - to nie boli. Poza tym może lekarz jeszcze coś podpowie, ale skoro dzieje sie to tylko podczas wstawania to myśle, że to cisnienie niskie. jak wstaje to normalnie tak mnie boli glowa jakby miala mi wybuchnac a cisnienie..

Niskie ciśnienie 76/52

.. czsto miewam ciśnienie76/52 puls 76 lub czasem zdaża się że miewam 80/60 puls 110 o czym to świadczy i czy jest to niebezpieczne dodam że rozpoznano u mnie chorobę Hashimoto z prawdopodobieństwem podłoża dziedzicznego niskie cisnienie nie jest niczym złym. Dawniej probowano je sztucznie podnosić np przez..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 87

.. ...wraz z dużymi wahaniami ciśnienia atmosferycznego Masakra juz mi rece odpadaja ja jak prasuje to zawsze dolka lapie pierwszy atak mialam przy prasowaniu :/ jeszcze na dodatek szef mojego chlopaka mnie wkurzyl mam wrazenie ze On ma niskie mniemanie o kobietach traktuje mnie jakbym byla..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 143

.. ...5 lat ale to zapewne ciśnienie,mam niskie,różne plamy mi wyskakują przed oczami,np niebieskie i zaraz znikają,no i wrażenie tętnienia w oczach podczaslęku bądż wysiłku,pozd Co mogę więcej napisać jestem też niskociśnieniowcem nieraz mam ciśnienie 90 na 60 brałam leki na poniesienie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 162

.. ...stwierdzona hipoglikemie ), ciśnienie sprawdzam ( mam bardzo niskie ciśnienie )opłukuje sie zimna woda potrzebuje aby ktos bliski przy mnie byl, rozmawiał ze mną i w razie czego wezwal pomoc. Czesto sie to pojawia wtedy gdy w mediach podadza jakąś chorobe i jej objawy, ja wtedy dużo..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 186

.. ...atak. Rano zazwyczaj mam ciśnienie 105 - 110 na 56 - 65, a więc stosunkowo niskie. Puls też bez szału, jakieś 60 - 70, ale im bardziej w * głąb dnia * , tym puls mam wyższy. Z kolei przed snem około 24:00 potrafię mieć puls 57. Niemal 6 lat temu z powodu nerwicy wegetatywnej brałem przez..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...serca...wiem,że...to mnie uratuje. A ciśnienie..też mam bardzo niskie..90/50, ale wypiję malą kawę, colę..i jest lepiej.Pozdrawiam serdecznie..i glowa do gory: ) ) ) Hejka Marcin 32 lata .cztery lata temu wyladowalem w szpitalu z bolem zoladka i zgadnijcie co .?...kardiomiopatia..

Bypassy i co dalej?

.. ...operacją leczyl sie na nadciśnienie ) po operacji cisnienie bywa b. niske 90/50 , często ma mroczki przed oczami,, i jest osłabiony.Został poddany również zabiegowi odsączenia płynu z rany po operacji klatki, podobno za wcześnie wyciągnięto mu dreny. Szybko się męczy , nawet przy..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...Puls w granicach 63/70 ciśnienie 133/90 ale to sie zmienia zazwyczaj 120/80 czyli prawidłowe.Problem w tym że sam się nakręcam nie mogę sobie z tym poradzić cały czas o tym myślę.Mam mieć zrobione niedługo badanie holtera.Od lipca zeszłego roku wylądowałem już 3 razy na izbie przyjęć to..

Serce młodego sportowca

.. ...jednak prawdą,że tętno i ciśnienie sportowca zawsze jest nieco niższe. Nie widzę jakiś duzych nieprawidłowości w Twoim pulsie - co prawda przekroczyleś już granicę bradykadrii ( akcja serca poniżej 60/min. ),ale jak już powiedzialam,u sportowców nie jest to patologią. Jesli jednak..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...porannych bólów głowy ( wys. ciśnienia w czaszce ) - mamy cały szereg, cały wachlarzyk innych objawów, których nie da się przegapić, przeoczyć. ( dno oka / podstawowe badania u lek. neurologa a nawet OB i morfologia / markery ), trzy: często są przerzutami innych ognisk nowotworowych...

Dodatkowe skurcze i beta blokery

.. ...brać skoro mam niskie ciśnienie w granicach 90/50, a po nim ostatnio miałam 74/48!!!! Czy wy nie macie problemów z ciśnieniem po tych lekach?? Pozdrawiam Zyrafko; - ) ja od zawsze jestem niskocisnieniowcem 90/60 to najnizsze jakie miałam normalnie 100/70 Zazywam betaloc zok 50 mg,..

Niski puls i nadciśnienie

.. ...od ponad roku mam nadciśnienie. ale w ostatnim czasie zauważyłem że mam niski puls od 48 do 60.moje ciśnienie to 140/90 150/100. co to moze oznaczać ?? Bartku,jeśli uprawisz jakiś sport,to Twoj puls jest prawidłowy. Jeśli jednak tak sie nie dzieje,masz bradykardię ( zwolnioną czynność..

Niski puls, często mdleje i jest mi słabo

.. ...bedzie pisal co innego... Kasia dobrze radzi, ale musisz jeszcze wiedzieć / zmierzyć /jakie masz ciśnienie. Prawdopodobnie za małe i dlatego mdlejesz. Ciśnienie możesz zmierzyć prawie w każdej aptece...

Niskie ciśnienie czym grozi?

.. ...bardzo podobne problemy - ciśnienie niskie ok.110/70 a tętno nie schodziło poniżej 115...tak było zanim zaczęłam się leczyć. W takim razie porozmawiaj z lekarzem czy nie masz innych objawów, które mogłyby wskazywać na nadczynność tarczycy. jeżeli nie robi ci się słabo itp to po..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...podwyższone jedynie ciśnienie rozkurczowe( wartość druga ),zaś skurczowe masz nawet nieco za niskie ( wartośc prawidłowa to ok 120mm/Hg ). Puls rownież jest calkowicie w porządku ( wartości powyżej 100lub ponizej 60/min są u osob niewysprtowanych możliwą patologią ).Jeynie to drżenie..

Dodatkowe skurcze - Str. 63

.. ...dla dla chorego z niedociśnieniem * malwina_st, 2007 - 12 - 18 12:57:04, w: Niskie ciśnienie Hmm zgadzam się z minią - kieliszek od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi, przecież np. czerwone wino dobrze wpływa na serce : ) więc jeśli ktoś wypije jeden w tygodniu to nic mu się nie stanie..

Dodatkowe skurcze - Str. 83

.. ...niskie TSH i niskie ciśnienie tętnicze/choc nie zawsze jest niskie/.Psychotropy nie pomagają.Może trochę uspokajacze.Psychiatra przypisuje takie złe samopoczucie właśnie tą zastawką natomiast kardiolog jest innego zdania.A ja dalej jestem sama ze swoim problemem.Lęki są duże ,wyniki nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 302

.. ...zmiany temperatury, ciśnienia, wilgotności. Ale u niektórych jest ona dość duża, u innych - szczątkowa. Najostrzej na zmiany aury reagują osoby z niskim ciśnieniem,z arytmią,Wpływ na reakcje ma też stres i przemęczenie. Wystarczą dwie nieprzespane noce, a organizm jest osłabiony jak po..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...są przyczyny niskiego ciśnienia tetniczego? Witaj! Hipotonia,czyli inaczej niskie ciśnienie jak wiekszość różnorakich objawow ma kilka przyczyn. Do tych najbardziej znanych należą m.in. proces dojrzewania, u szczupłych i wysokich kobiet jako wartość fizjologiczna, przy malej aktywności..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...dłużej. Kilka razy mierzę ciśnienie i tętno, żeby mieć jakieś dane do tego odstawiania leku i wychodzi na to, że mam bardzo niskie ciśnienie ( w porównaniu z tym co było zawsze ) - średnio 100/70 ale i 92/48. Strasznie się cieszę, że u Ciebie już lepiej. A jak tam Kika? Kika powinna być..

Dyskomfort w kaltce piersiowej

.. ...tętna lub podwyższonym ciśnieniem ( zazwyczaj mam bardzo niskie ). Stąd być może wrażenie rozpierania zdrewniałych naczyń. Wielokrotnie przy różnych okazjach pytałam lekarzy co te bóle mogą oznaczać - żaden nie potrafił ich powiązać z konkretnym schorzeniem. Wizyta u kardiologa..

Niski puls oraz wysokie ciśnienie

.. ...Org. Zdr. prawidłowe ciśnienie tętnicze wynosi 140/90 wiec to podane niewiele wyprzedza normę.Jaki był powód zapaści? Co lekarze na to ciśnienie? Co oni radzą ? Odpowiedz proszę. Obecnie lekarze mówią ,że cisnienie 140/90 jest za wysokie. Najodpowiedniejsze jest do 120/80. Zgadzam się z..

Dizopiramid

.. ...Czy ktoś bierze ten lek na arytmię przy niskim ciśnienieu i bardzo niskim pulsie?..

Niski puls granicach 40-50 uderzeń na minutę

.. ...jeszcze obnoiża puls i ciśnienie.Czasami boje sie,że przewrócę się na ulicy i bedzie to wyglądało jakbym byla nietrzexwa,bo miewam zawroty głowy.Czy ktos z Was ma podobne objawy? ja mam troche inaczej, bo wciagu dnia mam puls wysoki poniewaz choruje na tachycardie, mam napady..

Niski puls 50-55

.. mam ciśnienie w normie ponizej 120 na 75,80 lub trochę niższe ale puls nie jest wyzszy niz 54,49 50 czy to normalne A czy uprawiała pani lub stale uprawia jakiś sport?? nigdy nie uprawiałam zadnego sportu troche rower czy kometke ja też mam ten problem uprawiałem sport duzo przez 2 lata systematycznie teraz..

Udar mózgu i zmiany ciśnienia

.. ...problem z utrzymaniem ciśnienia u niego a mianowicie jest ono albo bardzo wysokie lub bardzo niskie np;210/120po podaniu tabletki spada do 180/98i tak sie utrzymuje przez jakiś czas nastepnego dnia wynosi ono np;98/55 nie wiem gdzie mam szukac wyjścia z tej sytuacji lekarz skierował ojca..

Ciśnienie 106/67 i 93 puls

.. ...głowie więc zmierzyłam ciśnienie i miałam 110/69, puls 91.Nie wiem czy to normalne.Na internecie jest pełno artykułów na temat nadcisnienia.O niedocisnieniu nie ma nic. Ja dziś miałem 106 na 90 i nie wiem czy to dobrze czy źle... Kochani! Nie wiem ile macie lat? Nie trzeba się martwić..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...POWIKŁAŃ!!U mnie jest to nadciśnienie płucne - szybko się męczę i mam długą zadyszkę. Odnośnie VSD wklejam bo może komus sie przyda : Przegroda międzykomorowa składa się z dwóch częśći : wysokiej - błoniastej i niskiej - mięśniowej. Otwór znajdujący się w grubej mięśniowej częśći..

Choroba Prinzmetala

.. ...przyczyną może być niskie ciśnienie w granicach 90/60 lub niższe? Może ktoś wie o innych przyczynach występowania tej choroby niedokrwiennej. Witam Ewo nie wiem czy w dalszym ciagu korzystasz z portalu, ale odpowiem na pytanie. Sama mam cale zycie niskie cisnienie, migreny, zimne nogi i..

Co oznacza tętno 90-95?

.. ...wiedziec. ja mam 17 lat, ciśnienie OK, czasami niskie, a tętno 100 - 110. I NIC.. byłam u kardiologa, ale z czyms innym, i nie zwrocil na moje tetno szczegolnej uwagi. Ja też nie wiem, czy stałe tętno 90 jest normalne... Czy ktoś powie? jesi tetno jest powyzej 100 uderzen na minute... to..

Za dużo potasu - co jeść, aby zmniejszyć?

.. ...nowotworów i obniża ciśnienie.Ja to łykam i nie mam nowotworów i ciśnienie mam niskie a czasami za niskie.A ja bym radził po prostu łykać odżywki mineralne z innymi związkami np. wapnia i magnezu. Kiepska sprawa! A gdzie mozna cos wiecej na temat zwiazkow potasu a utrudnianiem powstania..

Propranolol - tabletki

.. ...zyje...pozdrawiam jeśli masz niskie ciśnienie nie zażywaj propranololu bo skończysz w szpitalu jest niebezpieczny ja mam niskie ciśnienie i jak zażyłam dopiero sie zaczęło ten lek jak pisze jest na obniżenie ciśnienia Ten lek jest rowniez przepisywany na zaburzenia rytmu serca ja biore..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 32

.. ...rzeczy a to jakie masz ciśnienie? a ja naprzykład mam czasami niskie cisnienie a wysoki puls,i nie zastanawiam sie nad tym dlaczego tak jest,najlepiej zrób sobie badania holtera i echo serca i odpowiedz bedziesz miała,ale nie mów lekarzowi ze masz niski puls * 74 * bo chyba moze sie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...jak dzwon. Niby. Co do ciśnienia, mam niskie i bardzo niskie. 120/80 to liczby dla mnie niedostępne, częściej mam w okolicach 100/60, bywa że 90/55. Zaś tętno normalne, ale już przy 80 czuję, że się rozlatuję. ; ) Validol, owszem biorę, są jak cukierki. Nie biorę żadnych leków..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 46

.. ...żeby nie mierzyć sobie ciśnienia ani pulsu, bo świadomość, że mamy wysoki luz za niski jeszcze gorzej nas w to wkręca. Wcześniej mierzyłam sobie przez cały dzień co jakiś czas puls, a wczoraj ani razu nie zmierzyłam, nawet jak wieczorem się położyłam i slyszałam bicie serce, to się w to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 118

.. ...nerwicy.Schowaj termometr i ciśnieniomierz.To nie potrzebne.Też miałam to ustawiczne zmęczenie i początkowo przypisywałam je swojemu niskiemu ciśnieniu.np.84/52.I tylko łap za aparat.To nerwica i na tym musisz się skupić.Przede wszystkim staraj się nie wpadać w panikę,że to coś..

Dolegliwości sercowe po przedawkowaniu amfetainy

.. ...jest, puls 60 - 80, ciśnienie niskie ok. 100/60. Wszyscy lekarze mówią mi, że to NERWICA. A ja i tak się boję, że przez ten niezdrowy tryb życia w liceum mogłam uszkodzić sobie serce. Jednak badania na to nie wskazują...co mam więc zrobić? Załamac się, albo wyszukiwać urojonych chorób?..

Niskie ciśnienie, wysoki puls serca a operacja plastyczna

.. ...miałąm 105 ud na minutę, ciśnienie od kiedy pamietam mam niskie z małymi wahaniami ok 95/55 . Czy te niskie ciśnienie i wysoki puls serca może byc przeciwskazaniem do operacji? Nie wiem...dzisiaj mierzyłam ciśnienie, dalej niskie, ale puls był w normie... Poradźcie proszę! Nikt nic nie..

Starsza kobieta i bardzo niski puls

.. ...bardzo niski puls ( 31 ), ciśnienie troche obniżone. Ogólnie jest bardzo chora, oprócz zaawansowanej łuszczycy, dochodzą do tego nerki, nogi, otyłość i już sama nie wiem co jeszcze, bo tego dużo jest. Bierze całą mase leków. Nie wiem jak jej wytłumaczyć, że powinna wezwać pogotowie,..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 7

.. ...jesli ktos ma niskie ciśnienie to lepiej niech w ogóle nie próbuje tego.. ja się właśnie zaliczam do nisko - ciśnieniowców.. i wiem na sobie, że nie warto.. wolę alkohol.. piwo 2 - 3 zl.. a maria 30 - 40 zerka? chyba bardziej się opłaca kupić sobie parę piwek i tyle. jakbby ktoś chciał..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 13

.. ...bo było 150 ), duże, ciśnienie 112( 59 wciąż niskie a migotanie nie ustaje niestety. Dostaje kroplówki i nie ma wielkiej poprawy. Martwi mnie szpital w którym leży bo tu nie ma nawet kardiologa, choć jest oddział kardiologiczny. Myślę że jeżeli nie będzie poprawy to jutro wypiszę go na..

Dżungla, choroba wysokościowa a częstoskurcze

.. ...jakieś leki w tym czasie? Ciśnienie mam raczej niskie ,kondycję dość dobrą ,amatorsko sobie ćwiczę itp. Na razie nie widzę potrzeby wykonywania ablacji skoro częstoskurcze mam rzadko i szybko one ustają po leku ,tylko martwi mnie to ograniczenie . Może ktoś obeznany doradzi..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać

.. ...wyłapuje miczęsto tętna i ciśnienia, też miałam skoki ciśnienia z wysokiego do niskiego..wtedy myślałam że zaraz umrę a teraz z perspektywy czasu widzę co nerwy potrafią zrobić z człowiekiem... Jeśli chcesz porozmawiać napisz na gg do mnie: 5718650 Do Gosi.Gosiu możesz napisać jak się z..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...jeszcze jedno mam niskie ciśnienie, dwa dni temu 100/60, ale co zrobić zawsze miałam niskie, ale jak mam takie to ciężko mi normalnie funkcjonować. Pozdrawiam. Hej! Hmmm.. takie objawy mogą świadczyć o nerwicy, ale to nie musi być akurat ta choroba. Przyczyn złego tak samopoczucia może..

Niskie cisnienie i tętno

.. ...dni spada mi bardzo ciśnienie i tętno. 105 - 60 50 tętno. przykładowo rano 125 - 70 t - 54, po 2 - 3 godzinach spada już do 105 - 55 tętno 45. nie czuję żadnych innych dolegliwości, oprócz senności, i oczywiście * strach * . badanie krwi i moczu wypadło prawie * kśiążkowo * . mam 59 lat,..

Bardzo wysokie tętno i niziutkie ciśnienie

.. ...) a naprawde niskie ciśnienie dziś miałąm 98/36 ( choć aż tak niskie wydaje mi sie niemożliwe ale tak wskazywał ciśnieniomierz ) co prawda mam 16lat i musze brać tabletki hormonalne no ale żeby ten puls był co dzień aż tak wysoki? tabletki mogą mieć na to aż tak duży wpływ? byłam z tym u..

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości

.. ...dawać leki na obniżenie ciśnienia, ale było gorzej, bo z natury mam niskie ciśnienie ( 90/60 ) i leki spowodowały zbytnie obniżenie - ale puls cały czas był wysoki. Nawet nie skierował mnie na Holtera. Nigdy nie miał czasu. Zaprzestałam odwiedzania tego lekarza i stwierdziłam, że sama..

Niskie tętno w WPW

.. ...co jest dziwne,moje ciśnienie wynosi 110/60 a puls do 60 uderzeń.Czy to jest normalne,czy muszę dopatrywać się innej przyczyny a ównież mam wpw a do tego niedoczynność tarczycy a moje ciśnienie to 90/60 a puls między 50 a 60 jest trudno ale staram sie do tego dopasować dużo wysypiać i..

Zbyt niskie cośnienie przy stosowaniu leków na nadciśnienie

.. ...Jolu nie ukrywam, że ciśnienie 100/50 jest niskie, ale postaraj się mierzyć, je kilka razy dziennie, nie tylko rano. Ciśnienie tętnicze krwi zmienia się w ciągu dnia i rano tuż po obudzeniu jest ono zazwyczaj niższe niż w ciągu dnia. Jeśli w kilku pomiarach w ciągu doby będzie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 46

.. ...jak to jest z tym nadciśnieniem przy migotaniu, ale u mnie było mocne niedociśnienie np. 90/50/180, 70/50/121 lub 58/40/28 ( skurcz.,/rozkurcz/tętno ) takie jakieś dziwolągi. Po ablacji w początkowym okresie 150/98/90 i zażywałam Sortis, a teraz nie zażywam nic i mam skaczące raz nisko a..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 69

.. ...odejmowało mi cały lewy bok, ciśnienie bardzo wysokie a tętno niskie. Czyżby ta pogoda miała wpływ na sercowców ? Pozdrawiam. Tak mrozy powodują zwyżkę ciśnienia , ponieważ kurczą się naczynia krwionośne a w upałach to z kolei spada bo wtedy naczynia się rozszerzają.Na tętno tak ogólnie..

Bardzo niskie tętno przy nawet dobrym ciśnieniu

.. ...pulsu przy dość dobrym ciśnieniu ( 124/60 puls 54 ). To powolne tętno raczej mi nie przeszkadza, ale aż czuć jak serce * bije * w klatkę piersiową. Przy wysiłku fizycznym na próbę pokonałem mał kawałek ok 50 m. Serce nie przyspieszyło tętna, a ja zaś czułem się bardzo słaby, głowa mi..

Kołatanie serca, niskie ciśnienie, wysoki puls, zawroty głowy

.. ...bardzo słabo sie czuje. Ciśnienie mam 90/60 przy pulsie ok 100. Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale jak długo biegam to strasznie bolą mnie ręce. W głowie często czuje ucisk a najgorzej kiedy chcę sie skoncentorwać dłuższy czas na czymś. Jeżeli chodzi o moj puls to przez jakiś czas..

Skoki ciśnienia

.. ...różnicy ciśnień pomiędzy ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym. Okazuje się ze jeżeli różnica ciśnień pomiędzy nrmalnym 120 - 80 wynosi jest wszystko ok. Natomiast jeżeli różnica ta wynosi już ponad 63mlhg wtedy jest bardzo duże ryzyko zawałów, wylewów etc. Moje ciśnienie rano i wieczorem..

Bardzo niskie ciśnienie i wysokie tętno

.. Mam 42 lata , ciśnienie 94/56 oraz tętno 90. Co grozi mi przy takich wartościach ciśnienia? Bardzo proszę o poważną odpowiedź. Ja mam to samo ( tylko troszkę wyższe ciśnienie ). nic a co ma grozic? lepiej miec za niskie niz za wyskokie przy skrajnie niskim w najgorszym wypadku jest zapsc ale nie przy 94/56..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...groźnie. Mama nie miała nadciśnienia jest młodą kobietą ( 52 lata ), wcześniej nie miała żadnych poważnych dolegliwości. Również nie rozumiem nic z ciśnieniem. Wiem, że lepiej jak jest wysokie niż miałoby być za niskie. Więc jeżeli dzisiaj jest 7 dzień i ciśnienie miała ok 130/89 to czy..

Dziwne problemy z sercem, przeskakiwanie, szczybkie tętno a raz wolne

.. ...wszystko ok...zmierzono mi ciśnienie i mialem 150/90 nie jest niby takie zle, ale jestem mlodym czlowiekiem co ma 18 lat... Nastepnego dnia poszedlem do swojego lekarza rodzinnego... lekarz zmierzyl mi cisnienie i mialem bardzo niskie 100/50... jest to dziwna objawa... w nastepnym dniu,..

Niskie tętno 48/min, ciśnienie 110/80, problemy ze wstawaniem

.. Witajcie ostatnio robiłem badania, i wyszło jak w temacie, lekarz powiedział ze jeśli uprawiam sport to ok, nie mniej jednak zastanawia mnie to troche bo zadnym wyczynowcem nie jestem ( np. 10km biegne w 50 minut ), i nie ćwicze codziennie, poza tym odczuwam lekką senność i * zmulenie * , zwlaszcza rano. co..

Różne wyniki pomiarów tętna

.. ...Bisocardu. Nie wiem jakie ciśnienie miałam przed czerwcem ale raczej w normie lub niskie. Teraz mam 90 na 50, lub 90 na 70 - jest super jeśli przekroczy lekko 100 i 70. Puls mam generalnie w granicach 52 - 53 czasem spada do 49 ( nie czuje się często dobrze, ale nie mdleję ) potem rośnie..

Dziwnie niskie ciśnienie rozkurczowe po wysiłku

.. ...ciekawości mierzyłem sobie ciśnienie przed i po wysiłku. Przed wysiłkiem ciśnienie wachało się w granicach 124/89 czyli w normie ( ale puls zazwyczaj 90 - 95 ), ale po pół godziny jazdy na rowerze, na średnim obciążeniu, zaraz po wysiłku mierzyłem sobie cisnienie i wahało się ono w..

Podwyższone ciśnienie i niski puls

.. ...stresu. tętno * nie puls * 50 wg medycyny to rewelacyjny wynik ja jednak poszłabym do kardiologa - jesli uprawiasz sport to puls może być ok, ale to wysokie ciśnienie tak czy siak jest niepokojące.....

Brak sił, jakby powietrze ze mnie wypompowano

.. ...oddechu. Mam niskie ciśnienie i od kilku miesięcy biorę gutron i aspargin na kołatanie serca. Myślałam że to niskie ciśnienie jest przyczyną dolegliwości, ale ciśnienie się unormowało a ja nadal czuję się źle. Co robić. EKG mam w normie. O co więc chodzi? Pomóżcie mam 32 lata a czuję się..

Bóle i kłucie serca

.. ...obudziła zmierzyłam jej ciśnienie i tętno. Ciśnienie bardzo niskie - 80/50, a tętno bardzo wysokie 210. Czy to jest normalne? Laura była blada, więc zniosłam ją na dół do gabinetu i osłuchałam. Serduszko bije bardzo szybko i nierówno, szmery trochę cichną. Czy to możliwe żeby Laura miała..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116

.. ...wysokie tetno 116 przy ciśnieniu 120/80.Czasami mam niskie ciśnienie 107/64..ale tętno aż 102 !!! Czy jest to normalne??? Pracuję fizycznie - stres w pracy tez mam duży.Może ktoś miał podobny problem i poradzi co mam zrobić, bo dłużej już tak mie wytrzymam.Pozdrawiam. witaj: ) Przebadaj..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...jak Karolina tzn moje ciśnienie wynosi 205/154 a puls 30 a przy tym bardzo mocne i nierówne kołatanie serca powtarza mi sie to co kilka dni . Na codzień moje ciśnienie jest 185 do 205 górne a dolne od 93 do 150 a puls 60 do 40 Zażywam lek Betaloc 50 . . Ogólnie nie mam siły jak zejdę ze..

Wyniki Holtera - czy to się leczy?

.. ...Np. omdlenia, coś z ciśnieniem itd. Pozdrawiam Omdleń - nie było nigdy. Cisnienie raczej niskie 115/70, 140/90 też bywa ( mam 52 lata ) - czuję te przeskakiwania, gdy jest ich więcj i dłużej trwa to jest niepokój i np zasnac nie moge. Podczas tych badań nie było nic - nie czułam Witam Ja..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy

.. ...dziewczyną, mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy. Te bóle głowy ostatnio mnie dość trzymają. Chciałam iść z matką do lekarza ale, ona stwierdziła, że moje siostra w tym wieku miała tak samo. Aha, i dodam, ze moi dziadkowie mieli raka mózgu, a moja kuzynka zmarła na..

Zdiagnozowanie dolegliwości serca bądź jakieś wskazówki

.. ...przychodni, lekarz zmierzył mi ciśnienie, było wysokie ale ponoć w normie ( nigdy wcześniej nie miałem problemów z wysokim ciśnieniem, wręcz przeciwnie zawsze było za niskie ), tętno jeszcze przyspieszone, ale już o wiele niższe. Dostałem skierowanie na badania krwi oraz EKG i zostałem..

Duszenie się - Str. 19

.. ...ale miałam za niskie ciśnienie ( ogólnie zawsze mam niskie ). Co do ablacji , to mój kardiolog twierdzi , że w przypadku jakieś choroby organicznej serca ( w moim wypadku wypadaniu płatka zastawki dwudzielnej ) ablacja często jest nie skuteczna . Poza tym mówił, że u mnie dodatkowe..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...leku na arytmię miałam ciśnienie 87/52 i czułam sie fatalnie więc tylko mogę sobie wyobrazić co ty czujesz...tzn jakie masz samopoczucie. W dzisiejszej medycynie na pewno są leki podwyższające ciśnienie, dlatego zmień lekarza. A jaki masz puls? Pozdrawiam Też jestem..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo - Str. 2

.. ...niestety mam niskie ciśnienie, dopiero 16 latek skończyłam a czasami czuje się jakbym miała 90:( wczoraj np. zemdlałam w sklepie na zakupach:( masakra zrobiono mi badani i NIC...wszystko ok. Na domiar złego często mam migrenę...i niestety ale bardzo dobrze Cię rozumie...i to..