Ciśnienie płucne

Praca serca

.. ...kurczliwości komór, ciśnienia tętniczego i objętości krwi w komorze na początku skurczu. Skurcz komór ( systole ) powoduje zamknięcie zastawek przedsionkowo - komorowych co zapobiega cofaniu się krwi do przedsionków. Jednocześnie zastawka aorty i zastawka pnia płucnego są otwarte,..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...zostaje przeciążona ciśnieniowo, co może doprowadzić do niewydolności serca prawokomorowej. Jeśli mechanizmy wyrównawcze w krążeniu płucnym są niewystarczające może dojść do zawału płuca. Objawy zatoru płuc. Zator płucny to nagły stan kliniczny i może objawiać się następującymi objawami:..

Wstrząs kardiogenny

.. ...pomiar rzutu minutowego i ciśnienia zaklinowania w tętnicy płucnej za pomocą cewnika Swana - Ganza oraz bezpośrednie monitorowanie ciśnienia tętniczego. Objawy wstrząsu kardiogennego. Objawy, których obecność jest niezbędna do rozpoznania wstrząsu kardiogennego: spadek skurczowego..

Izolowany ubytek przegrody międzykomorowej

.. ...prowadzić do wzrostu ciśnienia w naczyniach płucnych. Duże ubytki mogą także dawać przeciążenie objętościowe lewej komory i lewego przedsionka. Rozpoznanie opiera się na wynikach badań: ECHO serca EKG zdjęcie RTG klatki piersiowej Leczenie ubytku przegrody międzykomorowej. Pacjenci z..

Ubytek typu zatoki wieńcowej

.. ...komorze serca panuje ciśnienie większe niż w prawym przedsionku. Wystąpienie przecieku z lewego do prawego przedsionka powoduje przeciążenie objętościowe prawej komory. Automatycznie wzrasta także przepływ przez naczynia krążenia płucne. Patologiczne połączenie pomiędzy szeroką zatoką..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...lewym przedsionku panuje ciśnienie większe niż w prawym co w połączeniu z otworami w przegrodzie doprowadza do przeciążenia objętościowego jam prawego serca i zwiększenia przepływu w naczyniach krążenia płucnego. Duże przecieki mogą doprowadzić do rozwoju nadciśnienia płucnego...

Cewnik Swana-Ganza

.. ...służy do monitorowania ciśnienia i saturacji krwi w jamach serca. Cewnik Swana - Ganza jest to elastyczna rurka zakończona balonikiem stosowana do pomiarów ciśnień w jamach prawego serca ( komora i przedsionek i tętnicy płucnej. Cewnik podłączony jest do monitora ciśnienia i EKG...

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...spowodowane jest wzrostem ciśnienia w łożysku naczyniowym płuc. Przyczyny obrzęku płuc. sercowo - naczyniowe. nagłe pogorszenie funkcji mięśnia sercowego u pacjentów z niewydolnością serca; zawał serca, ostry stan niedokrwienny mięśniówki serca; nadciśnienie tętnicze; zaburzenia..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...l/min/m2 ); zaklinowane ciśnienie w tętnicy płucnej ( PCWP powyżej 20 mmHg ); ciśnienie skurczowe poniżej 80 mmHg; Łącznie z pomiarami hemodynamicznymi w decyzji o zastosowaniu kontrapulsacji należy brać pod uwagę narastającą kwasicę metaboliczną i brak reakcji na leki. Najpoważniejszym..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...płatka mitralnego nadciśnienie płucne ostry zator tętnicy płucnej kurcz przełyku ból ściany klatki piersiowej choroba wrzodowa zapalenie trzustki. Podział lokalizacyjny bólów. Zamostkowy: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból osierdziowy, rozwarstwienie aorty, zmiany w śródpiersiu,..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Torasemid poza działaniem moczopędnym wpływa również bezpośrednio na naczynia krwionośne - rozszerzając je, dodatkowo obniża ciśnienie krwi. Leki moczopędne są także stosowane w niewydolności serca - w celu eliminacji lub zapobiegania..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. Nadciśnienie płucne jest jednostką chorobową, w przebiegu której wzrasta ciśnienie w tętnicach płucnych. Przyczyny nadciśnienia płucnego. Przyczyną zmian doprowadzających do utrwalonego wzrostu ciśnienia w naczyniach płucnych mogą być różne choroby: choroby serca, wady zastawkowe ( niedomykalność zastawki..

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...organizmu. Nagły spadek ciśnienia jest jednym z podstawowych elementów stanu zwanego wstrząsem. Tu także może dojść do zatrzymania krążenia. Reanimacja będzie nieskuteczna w przypadku tamponady worka osierdziowego lub odmy opłucnowej. W pierwszym wypadku zaciśnięte są naczynia..

Woda w płucach

Woda w płucach

.. ...gdy na skutek wzrostu ciśnienia w naczyniach krwionośnych płuc, płyn przesącza się do pęcherzyków. Ma to miejsce przy niewydolności lewej komory serca. W skrajnych przypadkach niewydolności serca może dojść do obrzęku płuc. O wysięku mówimy, gdy płyn jest czynnie wydzielany do światła..

Echo serca - Str. 8

.. ...prawda,ale to w związku z nadciśnieniem płucnym, choć tu jest podana tylko niedomykalnośc trojdzielna III ) Umiarkowana niedomykalnosc mitralna i to ona powiększa lewy przedsionek. ZAburzenia kurczliwości odcinkowej i obniżenie kurczliwości globalnej - czy tata w oststnich latach nie..

Echo serca - Str. 12

.. ...z lekko podyzszonym ciśnieniem płucnym. P. paulino - same cyferki ok,ale troszkę za mało na pelny opis, p. ewelino - interpretacja wyniku echo zalezy od doświadczenia badającego i sprzętu( to pierwsze jest zedydowanie ważniejsze ), tak wiec jest to możliwe Bardzo dziękuję za odpowiedź...

Echo serca - Str. 36

.. ...stopnia - skurczowe ciśnienie w t. płucnej wynosi ok. 41.0 mmHg Płatki cienkie Zastawka płucnaGradient max: 7.o mmHg Fala zwrotna : nie stwierdza się. LK - 45/23,5 PK 19mm( 7 - 26 ) Lewy przedsionek 31 mm ( 19/40 ) Czy wynik ten może sugerować o pierwotnym nadciśnieniu płucnym. Można jak..

Echo serca - Str. 42

.. ...Umiarkowane cech nadciśnienia płucnego gard max w tetnicy płucnej ok. 40 mmHg.Funkcjonowanie zastawki aortalnej prawidłowe. Akineza segm sciany dolnej i tylnej oraz PMK. Hipokineza pozostałych seg m LK EF ok 25% Powiększenie jamu LK, LP,PK. Bez cech płynu worku osierdziowym. Bardzo..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...30 - 35/min. niskie ciśnienie. Holter pokazał 24.000 dodatkowych skurczów na dobę, w tym liczna bi - i trigeminia. Po powrocie do Cordaronu wyniki Holtera i samopoczucie b.dobre. Kłopot w tym, że tego leku nie można stale używać, uszkadza płuca, tarczycę i wzrok. Pozdrawiam Witam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 434

.. ...bolec okropnie chyba ciśnienie znowu Dziewczyny jest ktoś na forum bo mam wrażenie ze pisze sama do siebie znowu Dziewczyny ja się nie poddaje. Najgorzej jak się o tym myśli . Wzięłam ibuprom ,fervex,skorbolamit.Teraz jeszcze wypłuczę gardziołko i napewno będzie ok. KrysiuWaw dzięki za..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 590

.. ...uderzeń na minutę przy ciśnieniu 150/120 - bóle głowy - wrażenie słabnięcia bicia serca - wrażenie,ze nie mogę złapać powietrza,że oddech mam za płytki - wrażenie wzrastającego ciśnienia w klatce piersiowej jakby nadymał się w niej jakis balon i przyciskał płuca do żeber - wrażenie,ze..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...że serce bije samo, ciśnienie jest bardzo dobre, koronografia nie wykazała żadnych zatorów w sercu, żadnych zwężeń, nic. Ale niestety płuca nie chcą działać tak jak powinny. Ile Twój dziadek ma lat ? witaj Paweł R moja mama przez 2 tyg tez bardzo zle znosiła czas po operacji i operowana..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...dtE90msk ). Skurczowe ciśnienie w t. płucnej wynosi ok. 53.0 mmHg ( 38+15mmHg ) zostałem skierowany do szpitala na badania - wynik kardiomiopatia rozstrzeniowa No i diagnoza - przeszczep serca Zostałem skierowany do poradni przeszczepowej przy szpitalu Jana Pawła w Krakowie gdzie właśnie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...wady a z podwyższonego ciśnienia płucnego. teraz częściej za to dokuczają mi trzepotania przedsionków i rozważana jest ablacja bo każde EKG przy moim trzepotaniu jest idedntyczne. Rytm komór stymulatorowy ( 50 ) a przedsionki bit 240 - 280/min więc duże szanse powodzenia ablacji przy tak..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 36

.. ...dosłwnie wykorkować. Ciśnienie mi rośnie chyba wtedy i w dodatku czuje jakby mój organizm albo co gorsza moje organy przestały pracować. Czy ktoś tak ma? Lidia.właśnie w tej chwili to przerabiam.Do tego zawroty głowy ,nawet w pozycji leżącej. Pozdrawiam. Tez przerabialem te * pełne płuca..

Dodatkowe skurcze - Str. 152

.. ...niedomykalnośc. ale mam też za duż ciśnienie w tętnicy płucnej, a to niefajnie wróży, np nadcisnieniu płucnemu. i tak się zastanawiam, czemu ja się muszę sama diagnozować, skoro byłam już u 3 lekarzy i nikt nie raczył mnie ponformować o obecności tej wady oraz napisac w opisie badania,..

Dodatkowe skurcze - Str. 153

.. ...ma ), ale mam za duże ciśnienie w tętnicy płucnej. U innych osób przy takim cisnieniu już rozpoznano - nadcisnienie płucne - ciężką, śmiertelną, postępującą chorobę. oczywiscie sam wynik z echo nie wystarczy do rozpoznania, ale daje do myslenia i dalszej skomplikowanej niestety..

Dodatkowe skurcze - Str. 154

.. ...rozpoznanie - bez cech nadciśnienia płucnego..a ja mam wynik wskazujący na nadcisnienie płucne. straszna choroba. gabi kochana na zapas nie zamartwiaj sie zrob jeszcze raz echo nawet prywatnie bo za czesto to nie daja i upewnisz sie czy naprawde masz to cisnienie plucne jeden wynik moze..

Dodatkowe skurcze - Str. 156

.. ...echokardiograficzne. Łagodne nadciśnienie płucne rozpoznaje się, gdy RVSP/PASP mieści się w granicach 36–50 mmHg. * ja mam cisnienie 36, proste?proste/ mam to tak zostawić?symptom tak cięzkiej choroby? jak mówiłam - zagryze ich, że nic o tym nie wiem i że to olali. tyle w..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...POWIKŁAŃ!!U mnie jest to nadciśnienie płucne - szybko się męczę i mam długą zadyszkę. Odnośnie VSD wklejam bo może komus sie przyda : Przegroda międzykomorowa składa się z dwóch częśći : wysokiej - błoniastej i niskiej - mięśniowej. Otwór znajdujący się w grubej mięśniowej częśći..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 258

.. ...koncentracją, skoki ciśnienia, bicie serca raz 40 na minutę a za chwilę 100 na minutę, co jakiś czas mam takie uczucie nie wiem czy to w żołądku czy w płucach czy w sercu jakby mi się wszystko w środku przewracału i wtedy brakuje mi powietrza a po tym to mam takiego nerwa, że po domu..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 28

.. ...wykluczyć inne choroby. Co z ciśnieniem? Jaki puls w spoczynku? Ja teraz tak do tego podchodze. AHA Odwiedzić neurologa, zrobić wywiad rodzinny kto na co chorował. Wyleczyć zęby szczególnie te pod ropą, prześwietlenie płuc szczególnie dla palaczy. Czy macie jakieś problemy z krgosłupem..

4-miesięczne dziecko - szmery serduszka i niezamkniety przewod tętniczy Botalla

.. ...przeciwwskazaniem - nieodwracalne nadciśnienie płucne Z dostępu przez tylno - boczną lewostronną torakotomię ( zwykle III lub IV międzyżebrze ) otwiera się jamę opłucnową. Po nacięciu opłucnej ściennej śródpiersiowej należy zlokalizować łuk aorty, cieśń, aortę zstępującą, lewą tętnicę..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 6

.. ...powtarzać ponieważ u mnie nadciśnienie płucne cały czas ( pomimo leczenia ) rośnie. Pozdrawiam. Życzę zdrowia dzięki za info przy najblizszej okazji zapytam sie lekarza czy moge sie do septostomii zakwalifikować Do Dolores ! Mam pytanie do Ciebie .Gdzie się leczysz z powodu nadciśnienia..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 8

.. ...nie dowiedziałam o nadciśnieniu płucnym jedynie że mam je bardzo duże 155 i to wsztstko jestem zawiedziona:( Witam czy ktoś mi napisze jak szybko rośnie nadciśnienie i jak to jest ,że aga pisze że jej mąż ma nadciśnienie 61 i jest bardzi słaby a Ty Dolores masz aż 155 i jakoś..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 9

.. ...żyje się z chorobą nadciśnienie płucne. I chyba nikt tego nie wie, nawet zdrowy człowiek. U każdego chorego inaczej przebiega choroba, czy jest to zapalenie płuc czy nadciśnienie płucne. Ja choruję już trzy lata i staram się nie zastanawiać jak długo będę żyć, bo chyba bym zwariowała. Na..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 10

.. ...II na trójdzielnej - ciśnienie płucne w sumie nie takie wysokie a miewam dni bardzo złe szczególnie kiedy zmienia się pogoda - jeszcze przed zabiegiem tego nie odczuwałam a teraz zdycham przy każdej burzy. pozdrawiam serdecznie : ) miłego dnia az tak tego dobrze nie znosze ,tez sobie..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...tętnicy płucnej ( nadciśnienie płucne ) i w prawej komorze do odwrócenia przecieku krwi przez ubytek. Krew z prawej komory pozbawiona tlenu będzie przepływała do lewej. Będzie się z tym wiązało wystapienie sinicy. Leczenia operacyjnego nie można juz wykonać w tym czasie. Dot. VSD Ubytek..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...dzieje. Tętno było ok, ciśnienie też, osłuchowo / za 2 razem/ coś wzbudziło wątpliwości i zostałem skierowany na rtg. Też normalnie - wózek i zdjęcie na stojąco. W czasie wykonywania rtg, zakręciło mi się w głowie. A że pacjent z kardilogii i póżna noc, więc zrobiło się trochę paniki i..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...płucnego, wysokiego ciśnienia lub dużego przepływu. Może dlatego rozpatrywano pod kątem PDA. Pozdrawiam i zyczę synkowi dobrych diagnoz. Nie wiem kto Was prowadzi, ale może warto skosultować się w dobrym ośrodku. Aby byc pewnym. Madzia podała dobre namiary. Na stronie w dziale wady serce..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 689

.. ...pobiegłam,Zmierzyłam jej ciśnienie i było dośc wysokie a ,że ona jest po ciężkim wylewie to nieczekając na nic zadzwoniłam po pogotowie.Przyjechali po 15 minutach w dodatku bez lekarza ,Sanitariusz i ratownik. Wyłumaczyłam im ,że teściowa miała dziś jechać po chemię ,ponieważ ma raka..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 846

.. ...klata kłuje, drętwieję, ciśnienie wysokie. Wzięłam z leków to co mam i może się uspokoję. Może przeżywam to za bardzo, ale w końcu to ostatni w rodzinie mamy. I tak jakoś żal. I wiecie co tak się złożyło że wujek zmarł w 24 rocznicę śmierci swojego ojca a mojego dziadka, tyle samo mieli..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1013

.. ...jest efektem zmiany ciśnienia i nic z tego powodu Ci się nie stanie. Moje gg jak chcesz 7674853 Witam !!! Jestem tu nowy ... Podobnie jak większość chorowałem czy choruje na nerwice ... leczono mnie wszędzie miałem wszystkie badania robione ekg serca , aparaty holtera , różne inne krew..

Woda w płucach i woda w jamie brzusznej

.. ...oddychaniem. Zmierzono ciśnienie wyniosło 168/100, zrobiono EKG. Nastepnego dnia wykonano dodatkowe badania, przeswietlenia i okazalo sie ze w plucach znajduje sie płyn również płyn w jamie brzusznej. Dzis ma miec robione USG brzucha. Podłączono go do aparatury i podano tlen. Bardzo..

Zastawka trójdzielna

.. ...żyła płucną prawą i ciśnienie płucne na granicy. Też wiem niewiele, narazie lekarze uspokajają. pozdrawiam Może wie coś Pani na temat macierzyństwa?chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko,a raczej z tego co przeczytałam w internecie nie wskazane to jest.A gdzie Pani się bada u jakiego..

Interpretacja wyników echa serca

.. ...Gradient mitralny max - 2,3mmHg i aortalny - 10,0mmg. Ciśnienie w tętnicy płucnej - 22,0mmHg. Pień płucny nieposzerzony - 21mm. KURCZLIWOŚĆ ŚCIAN : nadmierna. Aorta nieposzerzona - ( 36,5mm ) - wysycona..

Odkrztuszanie dziwnej masy z płuc i osłabienie

.. ...ale mam dość niskie ciśnienie i szybko się męczę. Tak więc byłabym wdzięczna za jakąś radę. na twoim miejscu nie lekceważyłabym tego. powinnać iść do pulmunologa z tymi płucami i ewentualnie do laryngologa. nie wiem co to jest może warto położyć się do szpirala i zobaczyć co jest..

Wysokie ciśnienie, uczucie słabości i bóle w klatce piersiowej

.. ...piersiowej.przez około 6 godzin ciśnienie nie spadało ,lekarz stwierdził spadek potasu.Nastepnie miał 160 na 110 a potem 180 na 110,teraz dobiega 24 godzina pobytu w szpitalu,dostaje leki na uspokojenie i loriste na cisnienie.lekarz zlecił badanie krwi,usg i prześwietlenie płuc.Podobno..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...rytmu. Nieodwracsalne nadciśnienie płucne wystepuje niezwykle rzadko. ASD rzadko daje objawy kliniczne we wczesnym dzieciństwie. U młodszych dzieci nawet z istotnym przeciekiem lewo - prawym jako jedyne objawy moga wystepowac częste zakazenia układu oddechowego oraz dusznośc w trakcie..

Dyskomfort w klatce na wysokści splotu trzewnego w lewą stronę

.. ...po lewej stronie..mam ciśnienie 137/66 tętno 75. Bóle są lekkie i nie nasilają się przy wysiłku fizycznym po prostu są. Wydaje mi się że po zapaleniu papierosa trochę się nasila ból przy splocie i poniżej przy żołądku robiłem prześwietlenie płuc nic nie zaobserwowano wszystko w normie,..

Poszerzona RV, RA, pień PA, w przegrodzie IAS ASD II - Str. 2

.. ...dużych i podwyższone ciśnienie w płucach. Znam osoby, którym zamykano ubytki już przy nadciśnieniu.Piszesz,że jest to ASD 2,więc może uda się uniknąć zamykania tradycyjną metodą operacyjną.Chyba ,że lekarze zdecydują inaczej i towarzyszą Tobie również problemy z zastawką.Nie martw..

Nerwica czy coś innego? - Str. 2

.. ...chyba mam to przez nadciśnienie, wysoki puls no i nerwice, a sprawdzałeś jakie masz ciśnienie i puls?? pomierz parę razy : ) pozdrawiam Też mnie czasami tak kuje w okolicach serca lekarz mi powiedział że to osłabienie mięśni międzyżebrowych. Jeśli niepokoisz się płucami rzeczywiście..

Uciążliwe nadciśnienie u 20 latka

.. ...odpowiedz A może to jest nadciśnienie pochodzenia nerkowego. Występuje w przewlekłych stanach zapalnych miąższu nerkowego, w nieprawidłowościach naczyń nerkowych, zwłaszcza w zwężeniu tętnicy nerkowej. A jakie miałeś robione badania, gdy stwierdzono u Ciebie nadciśnienie - dno oka, usg..

Przy oddychaniu uczucie tarcia o żebra

.. ...serca i zwiększonego ciśnienia płucnego a potem zostaje tylko przeszczep, natomiast zastawka może prowadzić do nadciśnienia tętniczego. Także, teraz wydaje mi się, że te dwie choroby oddaliłem od siebie. Przynajmniej, jeżeli wystąpią to z mojego powodu a nie z powodu wady. Aha, ja np nie..

By-passy - zapalenie płuc i woda w płucu

.. ...tygodnie od zabiegu a on ma ciśnienie 150/80. poci się okropnie w nocy, bolą go plecy. Czy tak ma być? d kardiologa mamy wizytę na 11 sierpnia. Proszę, może ktoś wie czy to są objawy normalne po zabiegu? Nie wiem co mam robić. Ojciec boi się jak ognia Ochojca i nie chce słyszeć o żadnej..

Echo serca wyniki jak je interpretować

.. ...aorty i pnia płucnego prawidłowa. Osierdzie bz. Wyniki są ok - masz małe fale zwrotne w 3 zastawkach, ale podobno tak ma każdy jak jest badany na dobrym sprzecie: ) wynik mowi sam za siebie ze jest ok...

Nerwica serca

.. ...u mnie występuje nadciśnienie płucne ). Na zdjęciach rtg klatki piersiowej zwłaszcza bocznych widać u mnie duże zrosty na osierdziu, które ograniczaja pracę serca, zwłaszcza rozkurczanie. Moje serce jest uwięzione w wapiennej skorupie, którą można usunąć tylko operacyjnie. Operacja..

Szanse na przeżycie po operacji usunięcia tętniaka aorty

.. ...temperaturę, wysokie ciśnienie, zapalenie płuc, coś z jelitami i ustała praca nerek. Czy ona ma szanse na przeżycie. a musiała sie poddać tej ciężkiej operacji mnie w przyszłości też czeka taka operacja tętniak ma 5,5 nie powięksa sie i w tym siła że stoi w miejscu strasznie sie..

Podwyższone ciśnienie płucne a ciąża i sport

.. ...iż w badaniu echo nadciśnienie łagodne rozpoznaje się przy wartościach RVSP 36 - 50mmHg. Czy przy takiej granicznej wysokości ciśnienia można spokojnie zajść w ciąże bez obaw że się pogłębi i przejdzie w nadciśnienie? Co może być przyczyną że jest wyższe niż przy zeszłym badaniu? Czy..

Interpretacja wyniku badania echokardiograficznego

.. ...ścieńczała w miejscu otworu owalnego - najprawdopodobniej obecny ubytek z przeciekiem lewo - prawym Wskazane echo przezprzełykowe. Czy to może byc coś poważnego i czy musze na siebie jakoś specjalnie uważac??..

Rzucułem palenia 2 tyg temu i ból głowy ..

.. ...odtruwa,stabilizuje się ciśnienie, zwiększa się pojemność płuc. Trzeba to przetrzymać, zamiast myślec o powrotu do tego śmiertelnego ( dla Pan ai wszystkich w Pana otoczeniu ) nałogu. Na wszelki wypadek można iść do lekarza rodzinnego, by wykonać podstawowe badania:morfologia krwi,..

Weryfikacja badania echokardiograficznego -Pomocy chca mnie kroić !

.. ...relaksacji lewej komory Ciśnienie skurczowe w tętnicy płucnej to 30 mmHg . Cięnienie w prawym przedsionku to 10 mmHg . Separacji blaszek osierdzia nie stwierdzam . Dwupłatkowa zastawka aortalna ; duża niedomykalnośc aortalna , umiarkowana stenoza aortalna . Koarktacja aorty . Max..

Bóle mięśni rąk i nóg -nerwica?

.. ...jeszcze czułam takie jakby ciśnienie, przyśpieszenie w szyi i przy oddychaniu to czułam taki zacisk w szyi lub 100kg na kl piersiowej i było też tak, że nabierałam powietrza a ono nie trafiało do płuc. Od wczoraj ustąpiło ale nie do końca. Mam nadzieję, że nie wróci bo te dusznosci były..