Ciśnienie po wylewie

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...najczęściej kryzy nadciśnieniowej. Stan ten potocznie nazywany jest wylewem do mózgu. Niebezpieczeństwo krwotoku mózgowego stwarza również nieodpowiednie stosowanie leków przeciwkrzepliwych, np. acenokumarolu. Niezależnie od przyczyny, jest to stan ostry, zagrażający życiu człowieka...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 104

.. ...napady paniki , rosnące ciśnienie 200/130 i tętno 150 . Niestety nie jestem już młodą dziewczyną mam 35 lat i tak wysokie ciśnienie może doprowadzić do wylewu bądź zawału . Jeżeli możesz to pomóż daj jakieś rady lub sposoby na zwalczenie tego świństwa. Pozdrawiam Gosia A czy Pramolan też..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 968

.. ...przez to jak mi skacze ciśnienie wtedy i inne objawy ataku nerwicy cos mi się stanie. Boję się, że bedę miała jakiś wylew przez to, a czasem czuję jak się duszę. Właściwie nie mam pojęcia dlaczego znowu tak strasznie się czuję, dlaczego to znów wróciło. Mam potęgę podświadomości -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 997

.. ...pieczenie w mostku i wysokie ciśnienie . Obecnie znowu doszło parę stresujących sytuacji tzn. nękanie mnie przez kolegę w pracy , zwolniania w pracy które mnie dzięki Bogu nie objęły , zerwanie znajomości z przyjaciółką , telefony od mamy która również ma nerwicę i się boi i znowu się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 155

.. ...teściową, zmierzyła mi ciśnienie - było w normie, podobnie z cukrem. Teraz co jakiś czas strzyka mnie w głowie, tak jakby tuż pod skórą, zaraz pojawia mi się wizja, że będę miał jakiś wylew jak u ojca. Co jakiś czas wracają mi również zapachy ze szpitala, a dokładnie ojca, który tam..

Analiza wyników testu wysiłkowego

.. ...badanie i badający mi ciśnienie przeraził się już przy drugim pomiarze ciśnienia podczas wysiłku na bieżni. Przy tak wysokich wartościach przy ostatnich testach powiedział, ze grozi mi nawet wylew. Niedługo idę do kardiologa, który wysłał mnie na owe badanie, ale mam nadzieję, że ktoś z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 20

.. ...bałaś się tak wysokiego ciśnienia?! Ja podczas ataków paniki również mam wysokie ciśnienie ( ostatnio na pogotowiu 170/120 a bywało 200/130 )a także pieczenie w mostku czego najbardziej się boję bo wtedy myślę że to zawał . Ciekawa jestem tylko czy taki skok ciśnienia nie może..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...nagłe obniżenie się ciśnienia, zawrotów głowy które uniemozliwiają normalne życie to jest OK. Tzn na tyle OK na ile pozwala ci w miarę normalnie funkcjonować nerwica. Póki co masz moratorium na zawał i wylew na conajmniej parędziesiąt lat - zapewniam. Dla zainteresowanych, znlazlem dobry..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 90

.. ...Napadowe skoki i spadki ciśnienia od 180/110 do 80/50. Bóle żołądka i biegunki. Bóle głowy: migrenowe, połowy z okiem, w potylicy, w skroni z uczuciem wylewu lub tętniaka. Trzaski, szumy, pykania w uszach. Błyski, mroczki i flesze w oczach. Duszności, * ślimak * w gardle. Drętwienie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 105

.. ...mam tylko sercowe i ciśnieniowe. Cały czas boję się ataku serca ( zawału ), wylewu krwi do mózgu ( od ciśnienia ) i wysokiego/skaczącego tętna. Bóle w klatce, pieczenie, duszność - do tego niestety trzeba się przyzwyczaić - wracają tak nagle jak się ulatniają. Dzisiaj doszłam do wniosku,..

Skoki ciśnienia

.. ...różnicy ciśnień pomiędzy ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym. Okazuje się ze jeżeli różnica ciśnień pomiędzy nrmalnym 120 - 80 wynosi jest wszystko ok. Natomiast jeżeli różnica ta wynosi już ponad 63mlhg wtedy jest bardzo duże ryzyko zawałów, wylewów etc. Moje ciśnienie rano i wieczorem..

Duszenie w klatce piersiowej, wylewne poty, szum w uszach

.. ...przez głośnik. Wzrost ciśnienia tętniczego do np.170X110 zawroty głowy i jestem ugotowany. Nie zdolny do niczego wydaje mi się że zaraz „wykituję” i to trwa już drugi rok . Zaczęło się po śmierci bliskiej osoby , potrąceniu pijaka i paru innych Dzisiaj idę do..

Ból głowy, jakby w środku był kamień

.. ...Okazało się, że to nadciśnienie tętnicze. Nie wolno bagatelizować, może się skończyć wylewem.Pozdrawiam wszystkich ciśnieniowców. Migrena, zatoki, nadciśnienie? A może jeszcze coś innego. Przyczyn faktycznie może być wiele, ale najprościej jest sprawdzić ciśnienie. Magda 23!!!! idz do..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 689

.. ...pobiegłam,Zmierzyłam jej ciśnienie i było dośc wysokie a ,że ona jest po ciężkim wylewie to nieczekając na nic zadzwoniłam po pogotowie.Przyjechali po 15 minutach w dodatku bez lekarza ,Sanitariusz i ratownik. Wyłumaczyłam im ,że teściowa miała dziś jechać po chemię ,ponieważ ma raka..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1150

.. ...niestety do tego skakało mi ciśnienie nawet do wartości 180/140 i tętno 130 - 150. No niestety takie ataki paniki wywołują u nas ogromny stres, a jak wiesz stres w dużej mierze może doprowadzić do zawału serca, a tak duże skoki ciśnienia do wylewu. Tak więc na swoim przykładzie nie..

Pisk i szum w uszach

.. ...zdenerwowaniu się. Sprawdzam ciśnienie /aparat rtęciowy/ ale jest ono w normie - 120/80. Czy są to zwiastuny / no nie wiem.../ udaru, wylewu, zawału.... ? Mam 49 lat . e bzdety wypisujesz napewno to od kregoslupa szyjnego a nie udar lub zawal Litości! A co może mieć z tym wspólnego..

Nerwica powrót

.. ...imadle. Podwyższyło mi się ciśnienie,, nie wiem czy to od tego towarzyszącego lęku, np. przed wylewem krwi do mózgu, a może ten ból głowy - ścisk jest oznaką nadciśnienia ? Ale może być jedno i drugie. A może jedno nakręca drugie ? Leki nadciśnieniowe nie działają, choć średnia jest..

Nerwica w ciąży - Str. 51

.. ...nie myślę że mam nadciśnienie,lub o jakimś zawale czy wylewie,bo kiedyś panikowałam kiedy miałam atak to myślałam że zaraz stracę przytomoność,dostanę zawału itp.Teraz nie mam takich lęków,ale jestem strasznie nerwowa,potrafię się mocno w sobie zdenerwować,tak że mi serce wali,jest mi..

Czy to nerwica serca? silne bicie serca, drżenie rąk

.. ...pojawiało się rano i mijało. Ciśnienie mam mniejsze niż zwykle, ale w normie. Zaczęły mi się czasem pojawiać niewielkie wylewy w oczach. Potem zauważyłam, że oczy są podkrążone, a obecnie lekko, nieznacznie opuchnięte dolne powieki. Jest wyraźna zmiana i widoczne podkrążenie oczu. Potem..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 173

.. ...lęku wraz ze skokami ciśnienia , które utwierdzają mnie w przekonaniu , że zaraz dostanę wylewu , udaru , zawału czy jakiejś innej cholery i tak to się zmagam z takimi dziwactwami, mam nadzieję , że to minie, poza tym obserwuję ludzi i cały czas myślę , że wszystko jest bez sensu np..

Niskie ciśnienie a udar

.. Mam 16 lat i ciśnienie ok [85/40] a przy tym puls ok 90 - 110...można od takiego czegoś dostać udaru? Ja zawsze mam 90/60 i czuje sie dobrze. Musisz zapytać lekarza. Udar niedokrwienny[ zator lub zakrzep] wiem bo mialam, to nie od ciśnienia, a udar krwotoczny[ wylew] od nadciśnienia wysokiego. Bez..

Zawał czy atak nerwicy?

.. ...serce jak dzwon a i z ciśnieniem problemów nigdy nie miałem, ale prowadzę raczej siedzący tryb życia i przyrosłem wręcz do samochodu... Problemów na nadwagą nie mam ale wiem że moja dieta pozostawia wiele do życzenia... Dodam że wystraszyłem się tym bardziej że wylewy w mojej najbliższej..

Ciezko chory?

.. ...ćwiczyli.Ławeczka,sztanga itp.Miał nadciśnienie,kołatanie serca,a poliki miał czerwone jakby zaraz miał wylewu dostać.Siostra latała z nim do lekarza,brał tabletki na obniżenie ciśnienia.Odkąd ma dziewczynę i dojeżdż do niej 20 km,nie ma czasu i przestał ćiczyć.I nadciśnienie samo..