Ciśnienie po wysiłku

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...za tym idzie wzrost ciśnienia w klatce piersiowej. Wykonując ćwiczenia fizyczne pamiętajmy, że jest to dla pacjenta rehabilitacja a nie trening wyczynowy. Zalecane jest aby tętno ( puls ) podczas wysiłku fizycznego nie przekraczało 120 uderzeń na minutę. W przypadku gdy pacjent przed..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...nie występują zmiany ciśnienia zagrażające życiu pacjenta; obiektywna ocena wydolności fizycznej pacjenta. Test wysiłkowy jest badaniem prowokującym serce do większej pracy dlatego podczas jego wykonywania mogą pojawić się: bóle w klatce piersiowej, uczucie duszności; zawroty głowy...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...oceniany jest zapis EKG, ciśnienie tętnicze oraz częstość serca. Pacjent wykonuje wysiłek idąc po ruchomej bieżni lub korzystając ze specjalnego roweru ( ergometr ). Badanie trwa do momentu, gdy pacjent osiągnie maksymalną dla siebie wartość tętna ( tętno przyspiesza w czasie wysiłku,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...niestety mam jeszzce nadciśnienie tętnicze i zespół wazowagalny. za często tracę przytomność. były podejrzenia że to od zaburzeń rytmu ale po wykonaniu próby wysiłkowej okazało się że trace przytomność z powodu spadku ciśnienia i nawet niezłą mam kondycję pomimo tej tachykardii. jakiś..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 24

.. ...pogody. Jak jest niskie ciśnienie czuję się wyjątkowo osłabiona i często robi sie słabo. Staram się w taki dzień nie robić przede wszystkim gwałtownych ruchów, ani wykonywać jakiegoś dużego wysiłku. Dzisiaj był taki dzień, przynajmniej tu gdzie ja jestem,Ciężkie słońce za chmurami,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 112

.. ...Ja jestem chora na nadciśnienie ponad cztery lata. Biorę leki. Ale co do twoich pomysłów na relaks: sauna - napewno NIE!!! podwyższona temperatura ciała bardzo szybko podnosi ciśnienie krwi. To odradza każdy lekarz. Co do siłowni - oczywiście jak najbardziej - przy każdym wysiłku podnosi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 829

.. ...sparaliżowało. Wzięłam ciśnieniomierz i na siedząca zmierzyłam ciśnienie 143/79 tętno 84. CZyli podczas wysiłku chyba prawidłowo. Ale wtedy pomyślłam ze pewnie jak stoję to mi się coś kitwasi i zmierzyłam na stojąco było136/81 tętno 95!!!!!. Koszmar to wasnie stąd moje samopoczucie. A Wy..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...Zazwyczaj mam niskie ciśnienie 90/60. Tym razem po godzinie od utraty świadomości RR: 140/100, potem zaczęło spadać 100/60, po kilku godzinach znów było niskie jak zazwyczaj. Po podaniu kroplówek z potasem czuję się lepiej, ale nadal jestem bardzo osłabiona i niezdolna do jakiegokolwiek..

Szum w uszach wieczorem przed snem - Str. 2

.. ...nie ma to związku z ciśnieniem, bo mam w domu ciśnieniomierz, taki na pompkę z zegarkiem, sprawdzony, i ciśnienie zawsze mam książkowe 125 albo 130/75. Kawy nie piję, papierosów nie palę. Alkohol ani wysiłek nie ma na to tętnienie ( tylko w prawym uchu ) wpływu i nie nasila tego - za to..

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...tego dochodzi niskie ciśnienie, 100/75 - 80. Czasami, chociaż na razie dosyć rzadko, mam napady bardzo szybkiego bicia serca. Jest to dosyć uciążliwe. Odpada mi w zasadzie każdy większy wysiłek, skoro po wejściu piętro po schodach mam tętno w granicach 150. Po prostu serce mi wali jak..

Zespół chorej zatoki

.. ...mitralnej i spore niedociśnienie. Od roku mam postawioną diagnoże - zespól chorej zatoki. Objawy to przede wszystkim tachy - brady i bigeminia, no i oczywiście niskie ciśnienie. A moje życie ostatnio to już horror omdlenia, stany przedomdleniowe,zerowa tolerancja wysiłku, najgorsze jest..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 143

.. ...5 lat ale to zapewne ciśnienie,mam niskie,różne plamy mi wyskakują przed oczami,np niebieskie i zaraz znikają,no i wrażenie tętnienia w oczach podczaslęku bądż wysiłku,pozd Co mogę więcej napisać jestem też niskociśnieniowcem nieraz mam ciśnienie 90 na 60 brałam leki na poniesienie..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...zamyka po kazda zmiana ciśnienia powoduje że skrzep moze sie przedostać na drugą strone i spowodować zator. Z tą wadą nie wolno nurkowac ani wykonywac wysiłków izometrycznych - szkoda ze lekarz Ci tego nie powiedział. pozdrawiam s. Stracatella dzięki za odpowiedź. U mnie cały problem..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 4

.. ...dolegliwości ( zawroty, ciśnienie puls popadający w skrajności - albo bardzo szybko albo tak wolno, jakby za chwilę miało się zatrzymać ) - * Rexetin * .Badania kardio zrobiłem kompletne ( echo, próba wysiłkowa ) - wszystko ok. EEG głowy ( miałem zawroty i uczucie * odpływania * -..

Analiza wyników testu wysiłkowego

.. ...badanie i badający mi ciśnienie przeraził się już przy drugim pomiarze ciśnienia podczas wysiłku na bieżni. Przy tak wysokich wartościach przy ostatnich testach powiedział, ze grozi mi nawet wylew. Niedługo idę do kardiologa, który wysłał mnie na owe badanie, ale mam nadzieję, że ktoś z..

Wysoki puls 90 w stanie spoczynku

.. ...lat i choruje na nadciśnienie tętnicze zażywam lek AMLOZAK .Ciśnienie mam w normie 130/80 a puls mój wynosi od 90 w stanie spoczynku a przy wisiłku nawet osiąga 110 co mam z tym fantem zrobić ?? proszę o szybką odpowiedź !!!!!!! Czy ten puls może taki byc Podczas wysiłku i zaraz po nim..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...serce macie zdrowe jak ciśnienie przy wysiłku bedzie w górnych granicach i nie pęknie wam krwiak, tętniak czy jakaś inna cholera to wyeliminujecie następną chorobę i uświadomicie sobie że to tylko wasze urojenia. Kochani tego typu dolegliwości cechują ludzi bardzo wrażliwych musićie..

Dodatkowe skurcze - Str. 86

.. ...jak miałem w nerwach ciśnienie 180 na 80 to mnie puścił. Co do tego wysiłku w pracy i niby dodatkowych skurczy to chyba tylko w pracy je mam. Dziś zrobiłem rowerkiem 52 km i dosyć ostro pojechałem i musze powiedzieć, że może poczułem delikatne dokładnie 3 skurcze, w ogóle nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 262

.. ...mojego wieku ( 31 ), ciśnienie max 140/70 . Max obciążenie MET : 10, tempo 5,4 km/h, nachylenie 14% - próba ujemna bez zaburzeń rytmu. Mam nadzieję że to oznacza że wysiłek nie prowokuje arytmii. a moje serducho dzis szaleje! :( czemu tu taka cisza...........................?..

Czuję się marnie, serce jakby zamierało, choć bije regularnie

.. ...nie palę, szczupły, ciśnienie 130+ /80. Puls 50 - 60 Czuję się marnie, serce jakbty zamierało, choć bije regularnie. Nie ma żadnych dodatkowych skurczów, bółow itp. Biegam dwa razy w tygodniu 10 km i ćwiczę w inne dni. Po wysiłku czuję sie dobrze, nawet lekko nakręcony, zdolny do np..

Dwupłatkowa zastawka aortlana a sport

.. ...serca. Niech mąz pilnuje ciśnienia krwi unika duzych wysiłków i sytuacji stresujacych to oddali od siebie termin operacji. Niech skonsultuje sie zkardiochirurgiem poniewaz gdy wada nie jest jeszcze zbyt duża to mozna ja usunąc przez balonikowanie, unikając w późniejszym okresie..

Wysiłek i spadek ciśnienia

.. ...problemu, a mianowicie moje ciśnienie mierzone w spoczynku wynosi 118/78 a puls 68 uderzeń a po przejechaniu 8 kilometrów na Orbitku spalając jednoczenie ok.180 kalorii w ciągu 22 - 25 min. moje ciśnienie spada do wartości 114/74 a puls 90. Czy jest to problem?, czy wymaga on leczenia?..

Dziwne bóle w środku mostka

.. ...miałem nigdy problemów z ciśnieniem, było dobre. Podczas wysiłku również nie odczuwam bólu anie nadmiernego męczenia gdyż jestem dosyć wysportowany, nie mam nadwagi, mam troche problemów z kręgosłupem. Co to może być, czy to serce czy może jakiś ucisk związany z kręgosłupem. hej mnie ez..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 89

.. ...mierzę. Wojtek, Twoje ciśnienie po wysiłku było ok. Pełna, zadawalająca norma. Podziwiam Twoje samozaparcie w jeździe na rowerze, ja jakbym się gorzej poczuła pewnie bym spanikowała. Jak napisz poradziłeś sobie z lękiem i paniką? Bo mi brak sił i jestem jak galareta... Witam wszystkich...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 99

.. ...spanikowana, miałam ciśnienie 115/80 :/. Tak się przestraszyłam, że choć niedawno byłam, idę do kardiologa w sob. na EKG i EKG wysiłkowe. GKS1989, ja też się boję, na początku trudno mi to było zdefiniować, teraz wiem, że to.. strach przed śmiercią, przed uduszeniem się ( tez nie mogę..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 170

.. ...wtedy mierzyć zaraz np. ciśnienia tak jak po wysiłku tylko trzeba odczekać około 15 minut. Dzieki wielkie za wsparcie, to bardzo duzo dla mnie znaczy !!!!!!!!! siedziałam przed chwila na kanapie i miałam co chwila napływajaca fale takiego dziwnego uczucia, w głowie znów tak dziwnie i..

Skoki ciśnienia z którymi nie mogę sobie poradzić

.. ...?????????????? Witam! Twoje ciśnienie rozkurczowe jest wporządku. Skurczowe co prawda jest NIECO niepokojące... ale po wysiłku są zruzumiałe takie skoki. Uważam, że nie masz się co martwić, skoro echo oraz inne ważne badania wyszły dobrze to głowa do góry, nie masz powodów do niepokoju...

WPW a drętwienie kończyn, uderzenia gorąca

.. ...uderzenia gorąca, skoki ciśnienia ( wysiłek, stres ) można łączyc z WPW i czy to mija po ablacji? Sytuacja klopotliwa, zwłaszcza, jak dopada mnie w pracy ze studentami czy drętwienia kończyn, czesciej dloni do łokcia - - to moze byc wynik WPW? Czasami w dzień nie jestem w stanie podnieść..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...należy pamiętać że rytm i ciśnienie są nadzorowane więc jak coś lekarz zobaczy co trzeba i przerwie próbę ). Mam Nadzieje że to w jakiś sposób zobrazowało sytuację, ale proszę pamiętać że są to sprawy plastyczne, których decyzja leży na barkach lek. prowadzącego. Chciałem jeszcze..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...mam zazwyczaj niskie ciśnienie, tętno ok.80 Wykonane przeze mnie badania ( 2 lata temu ): EKG - wszystko ok echo serca - w normie, lekko coś nie w porządku z falą zwrotną test wysiłkowy - jak na mój wiek bardzo słabo, ale jednak w normie Jakie badania powinnam wykonać? Holter? Po tych..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 6

.. ...się po ablacji skoki ciśnienia których nie miałem wcześniej. Zaobserwowałem też, że serce źle reaguje na próby większego wysiłku. Ja próbowałem dość wcześnie np długich szybkich spacerów aby szybciej dojść do formy. Prawie zawsze po wysiłku najczęściej po kilku godzinach następował napad..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 24

.. ...kilku godzinach skoki ciśnienia zakończone migotaniem. Też przymierzam się do dopalania, ale o większych wysiłkach mogę raczej zapomnieć. Tak reklamowany wszędzie dobry dla zdrowia wysiłek fizyczny akurat w przypadku migotań się nie sprawdza. Pozdrawiam wszystkich starych i nowych..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 39

.. ...mam czekać, pilnować ciśnienia, rytmu zatokowego, żyć bez wysiłku i bez stresów, zrzucić nadwagę !?!? Jak to zrobić ??? Serdecznie pozdrawiam. Jeszcze sprawa leków. Dostałam * Tambocor mite * i mam go brać przez dwa m - ce tylko, że szpital ma go sprowadzić bo nie ma w obiegu w Polsce...

Bardzo niskie tętno przy nawet dobrym ciśnieniu

.. ...pulsu przy dość dobrym ciśnieniu ( 124/60 puls 54 ). To powolne tętno raczej mi nie przeszkadza, ale aż czuć jak serce * bije * w klatkę piersiową. Przy wysiłku fizycznym na próbę pokonałem mał kawałek ok 50 m. Serce nie przyspieszyło tętna, a ja zaś czułem się bardzo słaby, głowa mi..

Przerost przegrody międzykomorowej

.. ...kilku lat cierpię na nadciśnienie tętnicze o nieustalonym pochodzeniu i nieskutecznie leczone. Ponieważ coraz częsciej zaczęły pojawiaćsię u mnie incydenty z tachykardią i nagłymi dużymi skokami ciśnienia zdecydowałem się powtórzyć całą diagnostykę serca ( USG, EKG Holter, spoczynkowe i..

Przerost przegrody międzykomorowej 14 mm

.. ...kilku lat cierpię na nadciśnienie tętnicze o nieustalonym pochodzeniu i nieskutecznie leczone. Ponieważ coraz częsciej zaczęły pojawiaćsię u mnie incydenty z tachykardią i nagłymi dużymi skokami ciśnienia zdecydowałem się powtórzyć całą diagnostykę serca ( USG, EKG Holter, spoczynkowe i..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 3

.. ...dytronu - ale mam teżnadciśnienie i boję się że będę miała większe huśtawki ciśnień. pozdrawiam abisynka dagmara : ) miałąm robione dopplera tt szyjnych ale nic nie wykazało - wszystko jest ok ale mam problemy z szyją tzn jak jest gorąco lub trochę więcej wysiłku to bardzo mnie boli w..

Dziwnie niskie ciśnienie rozkurczowe po wysiłku

.. ...ciekawości mierzyłem sobie ciśnienie przed i po wysiłku. Przed wysiłkiem ciśnienie wachało się w granicach 124/89 czyli w normie ( ale puls zazwyczaj 90 - 95 ), ale po pół godziny jazdy na rowerze, na średnim obciążeniu, zaraz po wysiłku mierzyłem sobie cisnienie i wahało się ono w..

Hipotonia ortostatyczna i nerwica lękowa

.. ...psychicznie.Niestety mam niskie ciśnienie czasem 80/40.Wystepuja zasłabnięcia zawroty glowy.Boję się żeby nie upaść.Podczas próby wysiłkowej cisnienie zaczęło spadac.Badanie przerwano.Stwierdzono że przyjmowane leki nie mają wpływu na spadek cisnienia.Serce poza nieistotnymi znamianami..

Narkoza a niedomykalność zastawki

.. ...duszności, podwyższone ciśnienie po wysiłku a operację mam mieć za 2 tyg. Proszę o pomoc czy narkoza mi nie zaszkodzi? Bo bardzo się boję. Pozdrawiam Emciu ! MAM niedomykalność zastawki mitralnej i byłam operowana w 2002r na woreczek żółciowy ! Też się bałam że moze to być problemem..

Zadziwiająco rozbieżne wyniki badań serca

.. ...dziecko miałem podwyższone ciśnienie. Od kilku lat mam wszystkie objawy choroby wieńcowej: niewielka tolerancja wysiłku, duszność, bóle w klatce piersiowej, drętwienie lewej łopatki, skurcze kończyn ( zwłaszcza lewych ) w czasie snu. Moje życie to od dziecka jedno pasmo wyniszczającego..

Problemy z sercem dziedzicze po mamie?

.. ...objawy... Jestem niskociśnieniowcem odkąd pamiętam. Jako dziecko często przy jakimkolwiek większym wysiłku męczyłam się okropnie.Miałam robione badania Ekg w czasie spoczynku i wysiłkowe, które nie wykazało * nic wielkiego * . Od tego czasu minęło 11 lat i przez ten czas zauważyłam u..

Badanie serca u sportowca

.. ...potem opadlo...czy to normalne? milky5 - bez przesady, az tak sie nie zamartwiaj.Organizm człowieka to nie maszynka elektroniczna gdzie ciśnienie jest zawsze 120/80 a po dużym wysiłku skacze do 145/125...

Ból prawej ręki i pieczenie w klatce piersiowej

.. ...). Wspomnę jeszcze o ciśnieniu które wydaje się być w normie a waha się w granicach: 75 - 85( d0lne ) 120 - 135( górne ). A teraz zwracam się do Was z prośbą o radę: Jak wybrnąć z tych problemów zdrowotnych? Zaznaczam, że zwiększyłem ilość wysiłku fizycznego : ) Za rady z góry Dziękuję!..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...uświadomienie!!! Do tego mam nadciśnienie. Cześć Jakub. Zdecydowanie powinieneś obniżyć poziom cholesterolu całkowitego i triglicerydów oraz cholesterolu LDL oraz zredukować masę ciała. Dwie rzeczy umiarkowany wysiłek fizyczny i dieta powinny pomóc Tobie obniżyć cholesterol LDL. W Twoim..

Wysoki puls 122/86/125

.. ...skoro 122/86 a puls 125 czyli podwyższony. Może to świadczyć o dużym wysiłku ( nie piszesz czy wynik był po odpoczynku czy wysiłku ), o arytmii serca bądź podwyższone z powodu zdenerwowania, stresu itd...

3 tydzień po operacji by-passy we Wrocławiu

.. ...tata zawsze miał niskie ciśnienie, przeważnie 110/70 to była norma, nawet podczas wysiłku podnosiło się nieznacznie. Dziś otrzymał lek o nazwie metocard, dostał szybszego bicia serca oraz osłabł bardzo - podejrzewam że na wskutek spadku ciśnienia krwi. Już kolejny raz zareagował w taki..

Superkomensacja w sporcie

.. ...zakładam, że wartość ciśnienia powinna mieć tendencje zniżkowe po każdym zakończonym mikrocyklu ( 5 - 6dni )? - w związku z tym czy stosowanie l - karnityny i kofeiny będzie zaburzać mi odczyty treningowe i subiektywną ocenę zjawiska superkompensacji. - jakie są możliwości utrzymania tej..

Zabawa sylwestrowa, alkohol, sól, szaleństwo na parkiecie

.. ...potasu - przez nadmiar związków sodu.Dodam że związki sodu podobno ciśnienie podwyższają więc można podejrzewać że podwyższone ciśnienie na spółkę z dużym wysiłkiem mogło nawet spowodować uszkodzenie serca...

Interpretacja wyniku EKG i Holera

.. ...submaksymalne, oraz wzrost ciśnienia tętniczego od 130/80 do 190/100mmHg. Całkowity czas wysiłku wyniósł 10:47 min. Próba przerwana z powodu wystąpienia wstawki częstegoskurczu ( kilkanaście ewolucji ) z szerokimi zespołami QRS. W okresie regeneracji także kilkakrotne wstawki..

Głośny puls

.. ...wzrasta, wzrasta także ciśnienie krwi, każdy odczuwa to inaczej, ja też słyszę tętno w uszach.Zmierz sobie cisnienie przed wysiłkiem i po zobaczysz? Poza tym nie przejmuj się, bo rzeczywiście możesz narobić sobie choroby! nom ok, nawet gdy jest to niegroźne to jest to strasznie..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...ryba bo ani tętno ani ciśnienie krwi nie wzrosło ponad normę, a wszystko wróciło do stanu * przed wysiłkiem * w krótkim czasie. no to napisała że z powodu zawrotów głowy. konsylium lekarskie skierowało mnie na koronarografię. i tu było wielkie zaskoczenie ponieważ okazało się że moje..

Zła tolerancja wysiłku - powód - małe serce?

.. ...wysiłku( np.u mnie ) ,spada ciśnienie,występują zawroty głowy i omdlenia.Takie sytuacje wywołuje też dłuższe stanie lub zmiana pozycji. Pozdrawiam. Hej. Mam tak,że po wysiłku występują zawroty głowy i jakby * otumanienie * ,tak jakby krew do głowy nie dochodziła :/ Ostatnio w kościele..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty

.. ...Lubię sport. Mam nadciśnienie tętnicze, leczone tabletkami atacand i concor ( 1,25 mg ). Miałem rok temu bóle i skoki ciśnienia. Kardiolog zrobił testy wysiłkowe, usg i ekg i wszystko wyszło dobrze. Przepisał w/w tabletki i przez prawie rok było dobrze. Spacerowałem codziennie 6 km, nie..

Echo vs EKG wysiłkowe

.. ...wysiłek ( zaburzenia oraz ciśnienei ) przy zaburzeniach przewodzenia - czy np. wysiłegk mógłby spowodować niebezpieczne zaburzenia, oraz pomoże określić bezpieczny poziom wyisiłku. Ważny jest też okres recovery ( 5 min po wysiłku ) - jak reaguje serce. Echo wykazuje głównie wady wrodzone..

Zasłabnięcie po wysiłku, tylko czy...

.. ...ortostatyczne spadki ciśnienia - wtedy gdy mroczki, słabość pojawiają się podczas stania. W innej części przypadków mogą to być też oznaki niewydolności krążenia - sam też tego doświadczyłem gdy w dwa tygodnie po zawale wsiadłem na rower i zrobiłem w sumie około 2 km - uważając przy tym..

Skoki ciśnienia i pulsu

.. ...mi dokucza to skoki ciśnienia i pulsu. Śądzę, że jest to związane z wysiłkiem. Od pewnego czasu po wizycie u kardiologa biorę ConcorCor 1,25mg raz dziennie rano i czuję się ok, ciśnienie 120/80 puls 67. Taka sytuacja trwa od ostatniej wizyty u lekarza ( 2 miesiące temu ). Jednak dzisiaj..

Skaczące ciśnienie

.. ...nie mialem problemów z ciśnieniem. Przy mierzeniach w szkole zawsze mialem w granicach 125/80. Normalne przy wysiłku nieznaczenie wzrastało. Od niedawna jestem narażony na stres czyli przebyta maturka. Pojawiło sie trochę nerwów. Probłemy z rodzicami to kolejna przyczyna stresu i nerwów...

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...zazwyczaj mam niskie ciśnienie, a wysoki puls w stanie spoczynku około 90 nawet, a przy małym wysiłku nawet ponad 100, czy to jest związane z tą wadą czy poprostu tak mam? Dodam jeszcze, że u mnie w rodzinie z jednej strony to wszyscy mają niskie ciśnienie. Aha jeszcze mi coś sie..

Nadmierne pocenie przy wysiłku i wysokich temperaturach

.. ...powiedziała, że jakbym miał ciśnienie niższe to wtedy byłoby lepiej. a ciśnienie mam z tego co pamiętam w normie. cukier też. jest jakiś sposób na to?? Witam Wojtek! Mialem , mam i prawdopodobnie będę miał ten problem? nadal. U mnie problem pocenia w cieple dni ogranicza sie do głowy i..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...tato chorował na nadciśnienie i dysponował ciśnieniomierzem, gdzie był również badany puls.Ale nie tylko tym nie ćwiczyłam na w - f bo każdy wysiłek kończył się omdleniem.Z czasem przestałam reagować na podwyższony puls przyzwyczaiłam się. Często odczuwałam swojego rodzaju ukłucia w..

Wysokie ciśnienie po przejściu kilku kroków

.. ...Witam, mam problem z ciśnieniem tzn rok temu na badaniu wyszło że mam lewą komorę serca na górnej granicy norm,miałem robione ekg wysiłkowe i echo dodam że wykryto u mnie nadciśnienie wtedy pani kardiolog po badaniach zapisała mi do stosowania betlock 50 i tricatec 10 rano 5 i wieczorem 5..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...rytmu. Nieodwracsalne nadciśnienie płucne wystepuje niezwykle rzadko. ASD rzadko daje objawy kliniczne we wczesnym dzieciństwie. U młodszych dzieci nawet z istotnym przeciekiem lewo - prawym jako jedyne objawy moga wystepowac częste zakazenia układu oddechowego oraz dusznośc w trakcie..

Ból głowy, ciągnący do tego wysokie cisnienie, ból w klatce piersiowej

.. ...pewnego czasu podwyższone ciśnienie ale nigdy mi nie przeszkadzało , że mam cisnienie 140/95 teraz podniosło sie do nawet 180/120 czasami i nawet po jego zbiciu w szpitalu mam 141/90 ale boli mnie głowa z tyłu czaszki, puls mam podwyższony , po próbie wysiłkowej mam jaieś małe zmiany w..

Omdlenie i drgawki

.. ...monitorów - pomiary ciśnienia i monitorowanie serca. i czekają aż sie zemdleje. co do omdleń wazowaglanych to wysiłek wcale nie jest zabroniony, trzeba tylko unikać długiego stania szybkiego wstawania. ja mam ten zespół od ponad 8 lat i troszkę już z tym wojuję leczę się w poradni od..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...gorąca do głowy, spadki ciśnienia z piszczeniem w uszach, szum w uszach ) i wszyscy zwalaja to na nerwowy styl zycia( czyt. nerwica ). Byłem juz u killku kardiologów, robiłem ekg, holter, holter 24h - 3x, USG serca - 3x, ekg wysiłkowe po ktorym w spoczynku pojawiły sie te zaburzenia na..

Dyskomfort w klatce na wysokści splotu trzewnego w lewą stronę

.. ...po lewej stronie..mam ciśnienie 137/66 tętno 75. Bóle są lekkie i nie nasilają się przy wysiłku fizycznym po prostu są. Wydaje mi się że po zapaleniu papierosa trochę się nasila ból przy splocie i poniżej przy żołądku robiłem prześwietlenie płuc nic nie zaobserwowano wszystko w normie,..

Ciśnienie rzędu 180/120

.. ...Musisz pomierzyc sobie to ciśnienie przez pewien okres czasu regularnie i zapisywać wyniki. Jeżel i będą one regularnie przekraczać 140/90, to będzie można mówić o nadciśnieniu. Idź z tymi wynikami do lekarza, on je zinterpretuje. Acha, pomiarów nie należy wykonywać po wysiłku lub..

Okresowe porażenie hipokaliemiczne

.. ...jakiś lek na obniżenie ciśnienia. Żaden neurolog w naszym regionie nie jest w stanie pomóc, przepisać jakieś nowe leki bo wydaje mi się że kilkanaście lat przyjmowania tych samych leków to nie jest skuteczne leczeniee tymbardziej że one chyba mało pomagają, wystarczy umiarkowany wysiłek..

Siłownia i wysiłek przy arytmi serca

.. ...do lekarza. Mierzy mi ciśnienie i wyszło 170/80 i 56 puls ( elektryczny ciśnieniomierz ), od razu skierowała mnie na EKG * na górę * , więc tam się udałem. Po zrobionym EKG zrobiła mi inna pani znów pomiar ciśnienia krwi lecz tym razem tym * ręcznym * aparatem i wykazał on 130/80 i tak..

Silne bicie serca a ciśnienie w normie?

.. ...serca. O dziwo zmierzyłem ciśnienie w normie ( wprawdzie w chwili badania nie czułem walenia serducha szczególnie mocno ), przedwczoraj poszedłem grać w piłkę, biegałem w normie beż żadnej dodatkowej zadyszki, po wysiłku nawet przeszło. Ale wczoraj wieczorem i dziś cały czas czuje jakbym..

Nieustający ból po lewej stronie klatki piersiowej

.. ...Mam gwałtowne skoki ciśnienia( niee pijam kawy ani napojów typu redbul i tiger ) Dolegliwości nasilają się przy wzmożonym wysiłku fizycznym,czasami wydaje min się że nie mogę złapać oddechu... Po całym dniu pracy nie jestem w stanie prowadzić samochodu bo bul w klatce zbyt mnie rozprasza..

Betalok ZOK 50 mg a wysiłek fizyczny

.. ...akcję serca i obniża ciśnienie, a mnie nurtuje to czy nagłe przyspieszenie akcji serca( rower, aerobik ) nie zaszkodzi mojemu sercu? Czy ktokowiek z Was uprawia coś z rzeczy które wymieniłam jednocześnie biorąc beta - bloker? Cześć spokojnie możesz robić wszystkie czynności sport to..

Nagłe miarowe przyspieszenie akcji serca

.. ...nerwowy ). Leczę się na nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemie oraz astmę o łagodnym przebiegu. Przyjmowane leki to: Prestarium 5, Zocor 10, Alvesco, Serevent, Singular. Morfologia w normie, lipidogram w normie, ciśnienie w normie no chyba że u lekarza.Mój polega na tym że raz na..

Lekki wysiłek i serce masakrycznie przyspiesza

.. ...wysiłkach zwiększających ciśnienie. Ćwicz spacery i wykonuj inne ćwiczeniua na poprawę wytrzymałości, siłę będziesz mógł ćwiczyć gdy już będziesz kontynuował ćwiczenia bez wspomagania beta - blokerem. Wykonuj regularnie pomiary pulsu i notuj po jakim czasie treningu puls osiąga wartości..

Lekki wysiłek i serce masakrycznie przyspiesza - Str. 2

.. ...ortostatycznych spadków ciśnienia i mroczków z całkowitą utratą wzroku podczas pierwszych epizodów w trakcie których dopiero poznawałem objawy i uczyłem się właściwego zachowania w takich sytuacjach. Ja również nie odżwiałem się w tym okresie jakoś szczególnie niezdrowo, przybrałem na..

Kołatanie serca, bardzo duży puls i wysokie ciśnienie po wysiłku

.. ...się bardzo, skoczyło ciśnienie i nagle poczułem się słabo jakby objaw hipoglikemi ( już wcześniej u mnie występował z 3 razy do roku najczęsciej na wiosne, ale to chyba normalne ) a moje serce zaczęło wariować. Puls skoczył prawie do 180 uderzeń na minute a ciśnienie wynosilo 170100...

Bóle serca, zamroczenia

.. ...roku mam problemy z ciśnieniem i pulsem. W jeden dzień potrafię mieć 150/90 p.119 a następnego 110/60 p.80. Do tego dochodzą zamroczenia. Np. Bardzo często rano jak wstaje z łóżka, robi mi się czarno przed oczami na jakieś 10 sekund, ale nie tylko rano, przy normalnych czynnościach też...

Bardzo szybkie tetno

.. ...skutecznie obniży ci puls i ciśnienie i dopiero wtedy będziesz mógł zacząć się regularnie ruszać i poprawiać kondycję - zwiększać swoją tolerancję wysiłku. Zrób sobie test wysiłkowy w obecnym stanie i będziesz miał punkt odniesienia czy potem będzie następowała poprawa i w jakim stopniu...

Bardzo szybkie tetno - Str. 4

.. ...jeszcze pytanie. Czy przy ciśnieniu 130/80 można normalnie uprawiać sport. Czy regularny wysiłek obniży ciśnienie do wartości 120/80? Czlowieku, cisnienie 130/80 to jest calkiem normalne cisnienie ( za podwyzszone cisnienie uwaza sie cisnienie stale utrzymujace sie powyzej 135/85 )...

Powracający ból mostek szyja

.. ...wylądowałem u lekarza z ciśnieniem 160/105 i bólem klatki.( lewa strona ) W między czasie wyczułem w miejscu bólu gule co dodatkowo pogorszyło moje samopoczucie. Po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu zostałem wysłany na ekg ( nie wysiłkowe ) echo serca zdjęcie klatki i usg Wszystko..

Nadciśnienie, choroby a długość życia

.. ...operacjach, tak, jak ja. Nadciśnienie może się pojawić w każdym wieku, jest groźne, dlatego trzeba je stale leczyć, czyli brać leki przepisane przez kardiologa, nie dopuścić do nadwagi, nie palić tytoniu, uprawiac wysiłek fizyczny. Ale z tym można żyć i to dość długo. Nikt nie ma..

Ból głowy pojawiający się przy wysiłku

.. ...cos równie gorszego? Ciśnienie mam w normie, krew, mocz i te wszystkie podstawowe badania tez... Co robić? Witaj! Ból, który opisujesz nie musi być czymś groźnym. Może występować u chłopców w Twoim wieku i z czasem się ucisza. Jednak, aby wykluczyć stan chorobowy, koniecznie należy..

Czy to arytmia?

.. ...Mam 17 lat. Jak mierzę ciśnienie to często pokazuje mi arytmię serca ( średnio 2 - 3 razy w tygodniu ). Dziś pokazało dwa razy pod rząd, ciśnienie miałam 109/69 p.68 i 111/72 p.71 później już bez arytmii miałam 110/73 p.60. Do tego mam częste bóle głowy. Po wysiłku fizycznym czuję..

Ból serca po nagłym zdenerwowaniu i wysiłku

.. ...magnezu...jakie masz ciśnienie? ale mało napisałaś o sobie, a te rzeczy o których wspomniała przedmówczyni są ważne - pozdrawiam : ) pij tez melisę Mam 25 lat i waże 46kg. Poważniejszych schożeń do tej pory u mnie nie stwierdzono, ale przyznaje, że zbyt często nie uczęszczam do lekarzy...

Zbyt wysokie ciśnienie

.. ...badania i podczas badania ciśnienia pielęgniarka szkolna stwierdziła że mam zbyt wysokie ciśnienie 160/90 i kazała mi przychodzić częściej. Na następny dzień poszedłem do lekarza rodzinnego który stwierdził że powinienem chodzić częściej mierzyć ciśnienie, i tego samego dnia w szkole bez..

Nerwica sercowa czy choroba wieńcowa?

.. ...z pacjentem, badanie ciśnienia i osłuchania klatki piersiowej to zbyt mało. być może twoje sece buntuje sie przeciw nadmiernemu wysiłkowi na siłowni...Może zmień rodzaj aktywności fizycznej,by serce nie musiało aż tak ciężko pracować. pij herbatę z głogu oraz codziennie wieczorem..

Waga ciała a tętno

.. ...jest około 95 - 100. Ciśnienie w normie ( 110/70 ). Mam 175 wzrostu i ważę tylko 55kg. Bardzo szybko się męczę, choć ćwiczę trochę ( nieregularnie ale jednak ), ostatnio po dużym wysiłku, czułem jakby głowa miała mi wybuchnąć, a potem jak odpocząłem to poczułem tak jakbym miał krew w..

Wysokie cisnienie

.. ...dieta. na obniżenie ciśnienia pij ziele skrzypu i stosuj odpowiednie odżywianie .Czy ćwiczyłeś na siłowni i brałes cos na przyrost mięśni.Serce to też mięsień.A to,że po wysiłku ciśnienie wzrasta i tętno to normalne.A ból nie musi być od serca,lecz od kręgosłupa.Czy masz dobry..

Kolatanie serca

.. ...energetyczne? Podwyższają ciśnienie i mogą wywołać zmiany w kraepliwości krwi i maja zły wpływ na serce i sztan naczyń krwionośnych,a więc i na pracę serca.I na własne życzenie utrata adrowia.A jak jeszcze do tego dojdzie duży wysiłek na siłowni...na reakcję serca nie trzeba długo..

Wysiłek i tętno wejdzcie !

.. Gdy mierze ciśnienie w domu mam tak 117/70 a puls 70 Mam siedzącą pracę i naprawde mało zazywam ruchu, ciagle tylko samochod i autobusy... Ostatnio próbowałam ćwiczyć i ledwo zaczelam, troszkę poćwiczyłam i mój puls doszedl do 160 uderzen na minute. Wystraszyłam się i gdy chce cwiczyć czuje lek przed tym..

Kucie w sercu i ostry suchy kaszel wystepujący w nocy?

.. ...paru dni ma wysokie ciśnienie i puls( ok.105 )czasem wiecej.A w nocy po 23 ostry i suchy kaszel,który męczy go do rana.W nocy często chodzi do toalety.Po wysiłku( np:wyjściu na 4 pietro ) robi sie czerwony i serce bardzo szybko mu bije.Mama dała mu Validol,i Milocardin po której na jakiś..

Już sama nie wiem co mam robić...

.. ...temu.. Miałam za wysokie ciśnienie i puls ok. 120 uderzeń na min. Trafiłam do szpitala.. w szpitalu ciśnienie mi spadło do ok 90/60.. miałam robione wszelkie badania, rtg kręgosłupa, ekg zwykłe i wysiłkowe, badania tarczycy i nic nie wykryli...wypuścili mnie po 9 dniach a ja wyszłam na..

Nadczynność tarczycy

.. ...brzuchu. - mam wysokie ciśnienie ( zazwyczaj ok. 140/80 ) - jestem szczupły ( 65 kg ) pomimo tego, że dosyć dużo jem - jestem nadpobudliwy - łatwo się pocę po niewielkim wysiłku jak jest ciepło, na przykład jak się ileś razy przejdę po schodach Poza tym moja mama ma nadczynność tarczycy,..