Ciśnienie przy zawale

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...zlani zimnym potem. Ciśnienie tętnicze krwi może być normalne, niskie lub podwyższone. Tętno z reguły jest przyśpieszone, może być jednak zwolnione. Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni Zawał..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...zostaje przeciążona ciśnieniowo, co może doprowadzić do niewydolności serca prawokomorowej. Jeśli mechanizmy wyrównawcze w krążeniu płucnym są niewystarczające może dojść do zawału płuca. Objawy zatoru płuc. Zator płucny to nagły stan kliniczny i może objawiać się następującymi objawami:..

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...wyniku nagłego obniżenia ciśnienia, zmian lepkości krwi, niedokrwistości; migotanie przedsionków, wady serca, zawał serca z obecnością skrzeplin w uszku lewego przedsionka mogą być źródłem materiału zatorowego powodującego udar mózgu. Krwotok mózgowy ( 15% ). ponad 60% przypadków..

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...za tym idzie wzrost ciśnienia w klatce piersiowej. Wykonując ćwiczenia fizyczne pamiętajmy, że jest to dla pacjenta rehabilitacja a nie trening wyczynowy. Zalecane jest aby tętno ( puls ) podczas wysiłku fizycznego nie przekraczało 120 uderzeń na minutę. W przypadku gdy pacjent przed..

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...stymulacji, ponieważ ciśnienie krwi utrzymuje się zwykle w granicach normy, mimo zwolnionej czynności serca. Czasowa stymulacja jest wskazana w bloku AV drugiego i trzeciego stopnia z objawami klinicznymi lub zaburzeniami hemodynamicznymi. Ostry zawał ściany przedniej często jest..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...spowodowane jest wzrostem ciśnienia w łożysku naczyniowym płuc. Przyczyny obrzęku płuc. sercowo - naczyniowe. nagłe pogorszenie funkcji mięśnia sercowego u pacjentów z niewydolnością serca; zawał serca, ostry stan niedokrwienny mięśniówki serca; nadciśnienie tętnicze; zaburzenia..

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. ...dokonuje się także pomiarów ciśnienia tętniczego, rzutu serca, oporów naczyniowych. Przed zabiegiem pacjent powinien być na czczo. Po upływie od 4 do 6 godzin od badania pacjent może już chodzić. Powikłaniami zabiegu cewnikowania serca są najczęściej: krwiak w miejscu wytworzenia dostępu..

Pęknięcie wolnej ściany serca

.. ...po 60 roku życia, nadciśnienie tętnicze w wywiadzie, źle kontrolowane ciśnienie w pierwszych dniach zawału. Objawy pęknięcia ściany serca. bardzo silny ból w klatce piersiowej, często występuje krótkotrwała utrata przytomności, w badaniu przedmiotowym obserwuje się spadek ciśnienia..

Atenolol

.. ...przyczynia się do obniżenie ciśnienia krwi. Atenolol jest stosowany w leczeniu choroby niedokrwiennej serca ( choroba wieńcowa ), w profilaktyce wtórnej zawału serca, w leczenie nadciśnienia tętniczego. Wpływ beta - adrenolityków na układ bodźcotwórczy serca jest też wykorzystywany w..

Ramipril (Axtil, Mitrip, Piramid, Polpril, Ramicor, Tritace, Vivace)

.. ...stosowana w leczeniu nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, w zapobieganiu incydentom sercowo - naczyniowym ( zawał, udar ) u osób z wysokim ryzykiem, w terapii nadciśnienie u osób z neuropatią cukrzycową ( spowalniają procesy chorobowe zachodzące w nerkach - nefroprotekcja )...

Acebutolol (Abutol, Abutol long, Sectral)

.. ...wpływająca na wysokość ciśnienia tętniczego, w ten sposób lek obniża ciśnienie krwi. Acebutolol jest wykorzystywany w terapii nadciśnienia tętniczego, niektórych zaburzeń rytmu serca oraz w chorobie niedokrwiennej serca. W tej ostatniej zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału ( profilaktyka..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...często obserwujemy spadek ciśnienia tętniczego krwi oraz niedokrwistość wywołane utratą krwi w czasie zabiegu. Te wszystkie czynniki zmniejszają przepływ przez naczynia wieńcowe w sytuacji, gdy zapotrzebowanie na tlen jest wyższe niż w normalnych warunkach. Naturalnie, procesy te czynią..

Skuteczne leczenie nadciśnienia możliwe też po 80-tce

.. ...bezpiecznie leczyć na nadciśnienie tętnicze - wynika z międzynarodowych badań przedstawionych na konferencji prasowej w Warszawie. Nadciśnienie tętnicze jest najczęstszą chorobą układu krążenia, znacznie zwiększającą ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Zajmuje pierwsze miejsce wśród..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. Na nadciśnienie tętnicze, główny czynnik ryzyka udaru mózgu i zawału serca, cierpi 30 proc. Polaków, a drugie tyle jest nim zagrożonych - mówili specjaliści PAN na konferencji prasowej w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wydział VI Nauk Medycznych PAN. Według dr Tomasza Zdrojewskiego z Katedry..

Beta-blokery pogarszają wyniki operacji serca?

.. ...dostawali leki obniżające ciśnienie, dwa razy częściej doznawali udaru mózgu. Wprawdzie podawanie tych leków zmniejszało zagrożenie zawałem serca, jak jednak podsumowują autorzy, w sumie z owej profilaktyki wynikało więcej złego niż dobrego. Liczbę ofiar takiego postępowania w skali..

Wcześniejsze przewidywanie zawałów serca

.. ...cierpiący na podwyższone ciśnienie, należała do grupy szczególnego ryzyka. Śmierć na skutek zawału serca dosięgała jednak też osoby nie traktowane jako zagrożone. U wszystkich z nich zauważono stwierdzono podwyższony poziom czterech wymienionych protein. W opinii dr. Johana Arnloeva,..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...zawału; obok wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu, cukrzycy i palenia. Chorzy na serce z tętnem 70 i więcej uderzeń na minutę byli o 46 proc. bardziej narażeni na zawał i o 34 proc. na zgon, w porównaniu z osobami, których serce biło wolniej. Jak przypomniał prof...

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...fizycznej, hiperlipidemia, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki węglowodanowej, zła dieta oraz zakrzepice. Statystyki pokazują, że w Polsce dochodzi do około 250 tys. przypadków Ostrych Zespołów Wieńcowych rocznie, z czego 100 tys. to zawały serca. Około milion osób ma..

Karmienie piersią a zawał serca

.. ...cukrzycę, miały niższe ciśnienie krwi i niższy poziom cholesterolu. Panie, które karmiły swoje dzieci przez ponad rok miały aż o 10 proc. niższe ryzyko zawału serca, udaru oraz chorób układu krążenia i serca niż kobiety, które nigdy nie karmiły piersią. Jak podkreśla doktor Schwarz..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...palenie papierosów, nadciśnienie, nadwaga i otyłość, zaburzenia gospodarki węglowodanowej - cukrzyca, zaburzenia gospodarki lipidowej - wysoki poziom cholesterolu ( hipercholesterolemia ) oraz siedzący tryb życia. Niestety, w Polsce ryzyko zawału dotyczy milionów osób - aż dziewięć mln..

Stres częstą przyczyną zawału

.. ...przyczyniają się do wzrostu ciśnienie krwi, przyspieszenia pulsu i oddechu, wzrostu napięcia mięśniowego. Według prof. Tykarskiego, to m.in. w ten sposób przedłużający się stres prowadzi do rozwoju nadciśnienia, uważanego za najważniejszy czynnik ryzyka chorób sercowo - naczyniowych i..

Dentysta ostrzega przed zawałem

.. ...poziom cholesterolu, ciśnienie tętnicze i palenie tytoniu. Osoby, dla których ryzyko udaru bądź zawału okazywało się wyraźnie wyższe, były kierowane do specjalisty od układu krążenia. W sumie znaleziono 12 mężczyzn szczególnie zagrożonych chorobami serca, a u sześciu z nich podjęto..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. Na nadciśnienie tętnicze, główny czynnik ryzyka udarów mózgu i zawałów serca, cierpi w Polsce 9 mln osób. Tylko u 20 proc. chorych uzyskuje się dobre wyniki terapii - alarmowali kardiolodzy na konferencji prasowej w Poznaniu. Zainaugurowano na niej ogólnopolską kampanię edukacyjną Lecz nadciśnienie..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...częściej mieli cukrzycę, nadciśnienie i podwyższony poziom cholesterolu. Są to znane czynniki ryzyka chorób układu krążenia. Badacze wykazali jednak, że czynniki te nie wyjaśniają w pełni podwyższonego ryzyka zawału lub udaru w tej grupie. Zdaniem naukowców, sugeruje to, że migreny i..

Ściskanie ramienia w czasie zawału może ratować serce

.. ...aparatu do mierzenia ciśnienia. Ucisk był stosowany kilkakrotnie, w odstępach pięciominutowych, za każdym razem mankiet zakładano na pięć minut. Zdaniem autorów badań, niedokrwienie mięśni ramienia wyzwala naturalną reakcję organizmu, która chroni komórki mięśnia sercowego przed..

Tłumienie złości zwiększa ryzyko zawału serca

Tłumienie złości zwiększa ryzyko zawału serca

.. ...takich czynników jak ciśnienie krwi czy stopień zaawansowania choroby. Wyraźna pozostawała jednak zależność pomiędzy tłumionym gniewem a ryzykiem zawału i zgonu. Badacz zauważył ponadto, że wśród pacjentów z osobowością typu D ryzyko zawału i zgonu było czterokrotnie wyższe. Denollet..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...że mam bardzo niskie ciśnienie ( swoją drogą nie zamierzam z niej nawet korzystać. Cała tą wypowiedzią zmierzam do pytania dla Pana Grzegorza. Co w takim razie jest nieetyczne? * Lekarz * który jest imbecylem i człowieka może doprowadzić do zawału swoimi durnymi wypowiedziami czy..

Echo serca - Str. 28

.. ...dlatego często mierze ciśnienie i zawsze mam 116/67 i minimalne różnice. pani izabelo niech pani będzie tak dobra i powie mi jeszcze czy jeżeli coś dzieje się z sercem to ciśnienie też jest innei czy te bezdechy mogą wywołać u mnie zawał albo uduszenie się. Bardzo prosze mnie uspokoić..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...wielkiego stresu ( skacze ciśnienie , wysokie tętno ) idzie dostać zawału .Aż mi wstyd zadawać takie pytania , ponieważ wyniki wszystkie mam ok a tak się bardzo tego boję .Napędza mnie również myśl jak mówią * taki zdrowy był , nic mu nie dolegało a dostał zawału * czy tak to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 104

.. ...napady paniki , rosnące ciśnienie 200/130 i tętno 150 . Niestety nie jestem już młodą dziewczyną mam 35 lat i tak wysokie ciśnienie może doprowadzić do wylewu bądź zawału . Jeżeli możesz to pomóż daj jakieś rady lub sposoby na zwalczenie tego świństwa. Pozdrawiam Gosia A czy Pramolan też..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 107

.. ...dodatkowe i panika o zawał ciśnienie mierze co dziennie bo to mnie uspokaja i przez 3 lata wciąż mam116/67 no i minimalna różnica ale mała. najbardziej boje sie że to może być zawał a nie objawy nerwicy bo czytalam gdzies że objawy nerwicy są takie same jak objawy zawału czy to prawda..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 159

.. ...południa zaczęło mi skakać ciśnienie i tętno. Tak 160/100 to była średnia. Tętno 95 - 120. A w głowie zaczęło się jedno - zawał. Wiem że w czasie ataku paniki nie można mierzyć często ciśnienia, ale to było silniejsze. Mierzyłam prawie co 20 minut, czasem częściej. Oczywiście bardzo się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 34

.. ...kolatqanie serca wzrost ciśnienia i pulsu jednoczesnie robi mi sie goraco mdli mnie piecze w klatce pierwsiowej az po gardlo nie moge zlapac powietrza jest mi slabo mam wrazenie ze zaraz zemdleje do tego mam parcie na stolec i jest ogolnie fatalnie . Boje sie ze umre zawalu dostane..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...szpitalu mierzono mi ciśnienie średnia 70/130 ( obecnie średnio mierzę, ciśnienie 65/107, puls 65 ) czyli wynik bardzo dobry, jedynym symptomem rozwijającego sie zagrożenia - choroba wieńcowa, była bladość mojej skóry na twarzy i nie tylko. W/g mojej oceny głównymi czynnikami ryzyka -..

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...betabloker zmniejsza ciśnienie i zabezpiecza przed przyspieszonymi akcjami serca np. migotaniem przedsionków które raczej w twoim wypadku by sie nie zakonczyło zawałem serca : ) To jeszcze raz ja oczywiście o ile mi wiadomo a lekarzem nie jestem : ) że jak zaczales brac betabloker to..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...skali TG – 840 Ciśnienie 220/140 puls 120 Miałem 30 lat, 175 cm wzrostu i 90 kg wagi. Do tego momentu dużo piwa, dużo tłustego jedzenia, wyłącznie komputer, zero ruchu. I w zaledwie 10 lat dorobiłem się niemal zawału. Ograniczenie żarcia, kilka kontrolowanych głodówek, 2 lata..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek

.. ...oddychaniem, a moje ciśnienie gwałtownie spada. Mam 16 lat. Nie wiem czy warto isc do lekarza. ja rowniez mam takie bole tylko ze u mnie trwa to okolo 10 sekund czuje scisk w klatce piersowej zalewam sie potem i mam problemy z oddychaniem mysle ze to zawal i ze za chwile umre.czy ktos z..

Wynik echo serca co oznacza?

.. ...niedomykalnsc Choruje na nadciśnienie IV stopnia ,echo miałem robione już 3 razy niestety z tego co wiem to mam coraz większe zmiany w sercu,najgorsze jest też to iż mimo,że nie jestem otyły mam cholesterol 312mmoll co podobno jest bardzo dużo i niebezpieczne dla serca[grozi..

Napady lęku panicznego

.. ...objawiają się sercowo - ciśnienie mi skacze 200/120 i puls 150 ( normalnie ciśnienie mam w normie ) poza tym ucisk w lewej piersi i ogromny lęk przed zawałem .Moje pierwsze pytanie dotyczy właśnie zawału , czy rzeczywiście mogę go dostać w czasie takiego ataku ? Moje drugie pytanie..

Ból w klatce piersiowej

.. ...dobrze , zbadano mi ciśnienie było 134/90 . pani doktor powiedziała , że nie mam się czym martwić.Zrobiłam badania krwi wszystkie są ok oprócz cholesterolu całk. mam226.7. Podam , że mam 34 lata a w mojej rodzinie występowały choroby serca , babcia - dusznica bolesna i 3 zawały niestety..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...jeszcze acard 75.Moje ciśnienie teraz to 135/80/T55 ale kiedy mnie cos w klatce zaboli to czuje szum w uszach i ciśnienie leci na 190/95/T60 na początku też jak Piotrek przed tem lądowalem w szpitalu i nigdy nie moglem sie przebić z moimi odczuciami do lekarza że to sie dzieje 2 godz po..

Niedotlenienie przyczyną zawału serca?

.. ...Miała bardzo wysokie ciśnienie. Pogotowie zabrało ją na OIOM przy oddziale kardiologicznym, tam po podaniu haków i tlenu reakcja powoli ustąpiła. Na drugi dzień miała wysoką gorączkę. Wyniki biochemiczne wskazują na uszkodzenie mięśnia sercowego, jak po zawale. Czy ta reakcja..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa?

.. ...diety nabawiłem się nadciśnienia( którego wcześniej nie miałem ).mniejsze wchłanianie składników przez to chudnięcie jest efektem wyściełania kosmków jelitowych przez tłuszcze przez to spada masa ciała .mój znajomy lekarz dr. Kopiec( ginekolog z Gdyni )zmarł na zawał stosując tą dietę.ta..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 20

.. ...bałaś się tak wysokiego ciśnienia?! Ja podczas ataków paniki również mam wysokie ciśnienie ( ostatnio na pogotowiu 170/120 a bywało 200/130 )a także pieczenie w mostku czego najbardziej się boję bo wtedy myślę że to zawał . Ciekawa jestem tylko czy taki skok ciśnienia nie może..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...nagłe obniżenie się ciśnienia, zawrotów głowy które uniemozliwiają normalne życie to jest OK. Tzn na tyle OK na ile pozwala ci w miarę normalnie funkcjonować nerwica. Póki co masz moratorium na zawał i wylew na conajmniej parędziesiąt lat - zapewniam. Dla zainteresowanych, znlazlem dobry..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 92

.. ...czy macie podwyrzszone ciśnienie i puls oraz robi wam sie zimno i kończyny macie chłodne.dziś strasznie sie czuje mam kołędzenia w głowie i ten cholerny strach że zaraz coś sie stanie. boje się.odrazu mi sie przypominają zmarli na zawały i boję się że i mnie to czeka za chwile. bolą mnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 101

.. ...walka. Ostatnio moje ciśnienie coś skoczyło nie wiadomo dlaczego?? głupie to wszystko. Witam wszytkich zmęczonych nerwicą. Czytam te forum od kwietnia tego roku na bieżąco. Właśnie tu się przekonałam, że nie jestem osamotniona w swych dolegliwościach. Pomogło mi to podjąć walkę z nerwicą..

Jakby atak serca, uczucie silnego bólu w mostku

.. ...która ma zawsze niskie ciśnienie, to u mnie normalne. Nie wiem co to jest? Czy to moze byc nerwica serca? czy objawy choroby wieńcowej ( dusznica bolesna ) boje sie, bo w mojej rodzinie wszyscy choruja na serce. Moja mama miała 2 lata temu zawał, mój tata ma nadcisnienie tętnicze...

Wysokie stężenie trójglicerydów poziom 717

.. ...we krwi oraz regulują ciśnienie tętnicze chroniąc Twoje serce. Trzymaj się cieplutko : ) Przyjaciel Dieta bogata w omega3 jest niezastąpiona badania światowe wykazały że 1000 - 1500mg EPA i DHA z grupy omega3 o 80% zmniejszają ryzyko nagłej śmierci sercowej, o 60% zmniejszają ilość..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...należy pamiętać że rytm i ciśnienie są nadzorowane więc jak coś lekarz zobaczy co trzeba i przerwie próbę ). Mam Nadzieje że to w jakiś sposób zobrazowało sytuację, ale proszę pamiętać że są to sprawy plastyczne, których decyzja leży na barkach lek. prowadzącego. Chciałem jeszcze..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...zawał( ale ja jestem niskociśnieniowcem! )..nie chcę bezpodstawnie zawracać głowy lekarzom, chociaż nie czuję się do końca dobrze... Proszę o podpowiedź czy to mógł być zawał???Czy mogę wykonać jakieś badania zanim pójdę do lekarza, aby to sprawdzić?? Czy wogóle jakieś badanie po takim..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...cholesterolu, trójglicerydów, ciśnienia, cukru. Niekiedy były wyzsze ale to nieznacznie. Ale się tym zbytnio nie przejmowałem bo uprawiałem sport. Niestety dopadł mnie zawał serca i mam wstawioiny stend. Prawdopodobnie spowodował go długotrwały stres. Dlatego chcę powiedzieć że stres..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 51

.. ...wieczorem skacze mi ciśnienie. Teraz też miałem 3 takie dni. To co pisze Dana o zrozumieniu u najbliższej rodziny jest bardzo ważne. Spotkałem się z tym wielokrotnie, że ludzie nie mają pojęcia co to jest migotanie i dopytują się o co właściwie chodzi i czy ja wtedy coś czuję - fajne co?..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...papierosy, z nadwagą i z nadciśnieniem tętniczym. Musimy pomyśleć czy nasz styl życia, który prowadzimy jest dla nas zdrowy. Jeśli nie to trzeba wybrać, albo zdrowe serce lub problemy zdrowotne z naszą pompą życia. Coraz częściej osoby poniżej 40 lat dostają zawały i mają problemy z..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem - Str. 2

.. ...czasami jak jest niskie ciśnienie to boli jeszcze mnie głowa z lewej strony ale to bardzo żadko ale to od ciśnienia wiem tez ze flavon wspomaga i chroni organiz po chrobach .. Prosze oto moj kontak 661295308 pozdrawiam Serdecznie Partner flavon max group ... Szanowny panie Sylwku ( czy..

Skoki ciśnienia

.. ...różnicy ciśnień pomiędzy ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym. Okazuje się ze jeżeli różnica ciśnień pomiędzy nrmalnym 120 - 80 wynosi jest wszystko ok. Natomiast jeżeli różnica ta wynosi już ponad 63mlhg wtedy jest bardzo duże ryzyko zawałów, wylewów etc. Moje ciśnienie rano i wieczorem..

Związek z nadciśnieniowcem

.. ...się że choruje na nadciśnienie tętnicze. niestety nie bardzo jest sklonny się leczyć, twierdzi że jak go nic nie boli to jest w porządku. jak mam mu przemówić do rozsądku? O konsekwencjach nadciśnienia tętniczego pisano już tysiące razy. W skrócie są to np.: udary mózgu, zawały serca,..

Ramipril - Str. 2

.. ...tritace od zawału - ciśnienie idealne ( no i własnie mozna go łaczyć z wieloma innymi lekami a dla zawałowców to ważne )pozdr.E. to ci Bogdan - prawie jak vel sanofi aventis Pan Bogdan robi dobrą reklamę dla leku. Pozdrawiam przedstawiciela promującego Ramipril, gratuluję obszernej..

Duszenie się - Str. 5

.. ...dali jej zastrzyk na ciśnienie i zostwili ją w domu, na drugi dzień dostała zawału i gdyby wtedy ją zabrali nie miała by takich komplikacji moze nawet do zawału by nie doszło, wiec z tymi ludzmi naprawde trzeba walczyć o swoje tak samo z lekarzami, mam nadzieje ze wszysko bedzie dobrze i..

Moja przygoda z zawałem serca cz. V

.. ...szpitalu mierzono mi ciśnienie średnia 70/130 ( obecnie średnio mierzę, ciśnienie 65/107, puls 65 ) czyli wynik bardzo dobry, jedynym symptomem rozwijającego sie zagrożenia - choroba wieńcowa, była bladość mojej skóry na twarzy i nie tylko. W/g mojej oceny głównymi czynnikami ryzyka -..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 498

.. ...nerwica serca czyli skoki ciśnienia , pulsu , pieczenia oraz uciski w mostku , kardiologicznie jestem przebadana i serce mam zdrowe a ja wciąż boję się zawału . Właśnie skończyłam 3 - letnią terapię grupową która mi dużo pomogła już nie jeżdzę po pogotowiach i nie mam tak intensywnych..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 500

.. ...mnie oblewały , tętno i ciśnienie wzrosło i silny lęk przed śmiercią , póżniej karetka na sygnale i podejrzenie zawału serca , przerażenie dzieci i męża . I tak sobie żyje do dzisiaj z lepszymi i gorszymi dniami . Gosiu72.Po przeczytaniu Twojej historii odniosłam wrażenie jakbym czytała..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 502

.. ...lądowałam na pogotowiu z ciśnieniem 200/120 , tętnem 150 i mega lękiem że za chwilę będę miała zawał . Jest bardzo ciężko zrozumieć , że to co nas boli to nie jakiś zawał a zablokowane emocje . Ja to dziś wiem po 3 latach terapii choć nie powiem mam jeszcze często chwile zwątpienia i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 983

.. ...dnia! kochani ludzie czy ciśnienie ma coś do zawalu serca Witajcie ! nati zycze miłego wypoczynku ,zarywaj obcokrajowców ,wyrzuc migrene gdzies na lotnisku i baw sie dobrze . dorotko strrrrasznie sie ciesze ze ci tak dobrze ,wiesz bo to znaczy ze mozena ,ze idzie zyc bez leków ,bedziesz..

Drętwość ręki, bóle w lewej stronie klatki piersiowej

.. ...holesterolu i z normalnym ciśnieniem. W moim przypadku przyczyna zawału był skrzep wynikajacy prawdopodobnie ze złej krzepliwości krwi( o której nie wiedziałem a na badanie na krzepliwosć czeka sie 4 miesiące! ) Pozdrawiam - Piotr hej. mam podobny problem. mam 19 lat. od jakiegos czasu..

Pisk i szum w uszach

.. ...zdenerwowaniu się. Sprawdzam ciśnienie /aparat rtęciowy/ ale jest ono w normie - 120/80. Czy są to zwiastuny / no nie wiem.../ udaru, wylewu, zawału.... ? Mam 49 lat . e bzdety wypisujesz napewno to od kregoslupa szyjnego a nie udar lub zawal Litości! A co może mieć z tym wspólnego..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 14

.. ...mam podobnie, niskie ciśnienie a puls mi czasem skacze do 85, co u mnie to prawie zawał przy normalnym dla mnie pulsie 45 - 58. To taka samonakręcająca się hiperwentylacja. A lekarzom nie daj się nastraszyć, oni to by wszystkich chcieli od razu operować i faszerować lekami. Zrób..

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...cholesterol jest wysoki i ciśnienie również to odrazu powinni włączyć takie leki, żeby nie doprowadzić do zawału!!! A mój tata na nadciśnienie dostawał prestarium, które tak naprawdę można sobie w tyłek wsadzić.. Najgorsze jest to, że nasze życie w momencie choroby zależy od lekarzy, a..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 4

.. ...możliwe. Omdlenia, spadki ciśnienia, drętwienia, nagłe napady drgawek, kołatania, strach, lęki, wymioty, biegunki, potężne bóle głowy u szczytu czaszki, opasające bóle pleców promieniujące do szyi, bóle dławicowe do złudzenia przypominające zawałowe. I co - przypomina Wam to nerwice. Na..

Echo vs EKG wysiłkowe

.. ...wysiłek ( zaburzenia oraz ciśnienei ) przy zaburzeniach przewodzenia - czy np. wysiłegk mógłby spowodować niebezpieczne zaburzenia, oraz pomoże określić bezpieczny poziom wyisiłku. Ważny jest też okres recovery ( 5 min po wysiłku ) - jak reaguje serce. Echo wykazuje głównie wady wrodzone..

Nerwica w ciąży - Str. 29

.. ...na serce,lub duże nadciśnienie to wtedy mogłoby to grozić udarem lub zawałem.Powiem wam,że podobne rzeczy przerabiałam i właśnie tak nabawiłam się nerwicy,miałam obsesje,jeśli chodzi o serce,ciągle słuchałam jakim rytmem bije i wogóle biegałam po lekarzach bo wmawiałam sobie że pewnie..

Nerwica w ciąży - Str. 33

.. ...atmosfera?itp.Mam tylko nadzieję,że ciśnieniomierza więcej tam nie zobaczę,bo ostatnio myślałam że zawału dostanę!pewnie pojadę tam zestresowana,po ostatnim mierzeniu mi ciśnienia.Opowiem wszystko jak wrócę! Dziewczyny ze mna moze nie jest tak zle jak nie biore validolu ale dobrze tez..

Nerwica w ciąży - Str. 51

.. ...nie myślę że mam nadciśnienie,lub o jakimś zawale czy wylewie,bo kiedyś panikowałam kiedy miałam atak to myślałam że zaraz stracę przytomoność,dostanę zawału itp.Teraz nie mam takich lęków,ale jestem strasznie nerwowa,potrafię się mocno w sobie zdenerwować,tak że mi serce wali,jest mi..

Zasłabnięcie po wysiłku, tylko czy...

.. ...ortostatyczne spadki ciśnienia - wtedy gdy mroczki, słabość pojawiają się podczas stania. W innej części przypadków mogą to być też oznaki niewydolności krążenia - sam też tego doświadczyłem gdy w dwa tygodnie po zawale wsiadłem na rower i zrobiłem w sumie około 2 km - uważając przy tym..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą

.. ...koronografie i echo. Ciśnienie w normie, wszystkie wyniki wporządku. Prawdopodobną przyczyną by niewieli skrzep, który po lekach się rozpuścił. Uszkodzenie jest nie wielkie i na szczescie nie wpłynie znacząco na moje życie, prawdopodobnie był to jednorazowy wypadek: ) Jeżeli masz jakieś..

Niskociśnieniowiec cukrzyk zawałowiec - mieszanka leków

.. ...- latka. Jest * niskociśnieniowcem * . Od kilku lat chodzi do lekarza i ten co rusz przepisuje jej dodatkowe leki. Po trzech pobytach w szpitalu również jej pojemnik z lekami powiększył sie o nowe pozycje. Z tego co wiem leki dodatkowe, które dostawała od kolejnych osób nie były..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach

.. ...dochodziło do spadków ciśnienia, ale na szczęście nie doszło do takiej sytuacji jak u twojego ojca mimo, że mam niedomykalność zastawki mitralnej. Pozdrawiam i życzę zdrowia twojemu ojcu Mialem w grudniu wszczepione 4 pomosty, do domu wrocilem 19 grudnia. Nie przechodzlem rehabilitacji a..

Inspra

.. ...stosowany również w nadciśnieniu. Podobno daje doskonałe efekty w połączenicu z tzw ACEI lub sartanem. U chorych po zawale zmniejsza ryzyko tzw. nagłego zgonu sercowego ( zaburzeń rytmu które prowadzą do śmierci ) - to jest bardzo waznę ponieważ nagły zgon sercowy jest jedną z głównych..

Duszność po 3 zawałach serca

.. ...czuję się bardzo słabo i ciśnienie ma 90/60 i te okropne dusznośći - jak im zapobiec. Duszności mogą mieć różną przyczynę, najlepiej oczywiście zapytać prowadzzącego lekarza. Pozatym duszności są często wynikiem niskiego ciśnienia, stresu, zastój krążeniowy też może dawać duszności....

Niski puls po zawale serca

.. ...serca; wcześniej miał nadciśnienie, nie leczył się; teraz bierze tabletki i ciśnienie ma w normie, ale ma bardzo słaby puls ( ok 50 ); żaden lekarz nie chce powiedzieć czy taki objaw kwalifikuje się na operację ( w szpitalu jak leżał doktor mówił że prawdopodobnie czekają go bajpasy );..

Co mi się stało? dziwne omdlenie przypominające zawał w wieku lat 20

.. ...tachykardia, problemy z ciśnieniem, kręgosłupem szyjnym - i pewnie jeszcze innych sto ) Ja po podobnym przejściu miałam robione całe mnóstwo badań i leżałam ponad 2 tygodnie w szpitalu zanim postawiono diagnozę. Jedyną możliwością żeby się uspokoić jest pójście do lekarza a w ogóle to..

Nerwica - jak z nią walczyć?

.. ...powodóje nagły skok ciśnienia co wywołuje bóle w klatce itp .. sam przez to przechodziłem stale myślaem ze zawał brałem Bisocard miałem zawroty no było ze mną żle nerwica mnie wykańczała stale myslalem ze mam ciśnienie itp .. zrobiłem badania i poprostu dowiedziałem sie ze serce mam..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 173

.. ...lęku wraz ze skokami ciśnienia , które utwierdzają mnie w przekonaniu , że zaraz dostanę wylewu , udaru , zawału czy jakiejś innej cholery i tak to się zmagam z takimi dziwactwami, mam nadzieję , że to minie, poza tym obserwuję ludzi i cały czas myślę , że wszystko jest bez sensu np..

Zawał serca, czy naprawdę jestem na to za młoda?

.. ...Lec do lekarza: zbadaj ciśnienie i cholesterole ( LDL, HDL, Trójglicerydy i polecam CRP - sam całkowity nic nie mówi ) Zrób to w tym momencie, nie jutro. Nie mysl zmartwianiem się mężą - myslisz, ze jak pewnego ranka ( wiekszośc zgonów z powikłan naczyniowo sercowych jest rano ) nie..

Zawroty głowy, lęk, nogi z *waty* i bóle, oslabienie

.. ...do niedawna równowagę ciśnienie miałam z lęku 150,rozkurczowe 90.Nie mogłam chodzić do kościoła po dużych sklepach bo zaraz uciekałam MYślałam że to zawał albo że mam guza w głowie moja pediatra przepisała mi tabletki Bisocard na ciśnienie 5mg brałam tylko pół tabletki,Milocardin na..

Po by-passach

.. ...naczyniowego:obniżysz ciśnienie krwi, poprawisz krążenie, obniżysz prawdopodobieństwo a może nawet zapobiegniesz wystąpieniu zawału serca lub udaru niedokrwiennego mózgu. Jeśli jesteś zainteresowany mogę Ci pomóc mój e - mail ewa810@poczta.onet.pl Mąż miał by - passy w Szczecinie w..

Przeczytaj warto o tym co zrobiłem po ciężkim zawale w 2002r

.. ...,cholesterolem,skokami ciśnienia itp Co zrobiłem po ciężkim zawale w 2002r jak każdy leczyłem się u kardiologa skutki stawały się coraz bardziej opłakane a leczyłem się prywatnie u prof mniejsza o nazwisko - bo jak tu dostać się normalnie do kardiologa ! Beta - blokery np. Betalog dobry..

Nagłe i gwałtowne przyśpiesznie serca

.. ...również czuje sie nie za dobrze. Czy powinnam zrobić badania? dodam również, że mój dziadek miał zawał na serce był bardzo młody miał zalednie 36 lat. prosze o pomoc i wytłumaczenie co mi moze dolegać...

Odwodnienie - Str. 2

.. ...na obniżenie tętna i ciśnienia - ale wtedy musiałabyś raczej zrezygnować z karmienia piersią. Dlatego polecam Ci przemyśleć to sobie i przedyskutować to z lekarzem. Być może pomocnym byłoby dla Ciebie zapisanie się na rehabilitację jaką przechodzą ludzie po zawałach i ćwiczenie pod..

Zawał czy atak nerwicy?

.. ...serce jak dzwon a i z ciśnieniem problemów nigdy nie miałem, ale prowadzę raczej siedzący tryb życia i przyrosłem wręcz do samochodu... Problemów na nadwagą nie mam ale wiem że moja dieta pozostawia wiele do życzenia... Dodam że wystraszyłem się tym bardziej że wylewy w mojej najbliższej..

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ...którym to stwierdzono nadciśnienie158/120 , powiększenie lewej komory EF65% i upośledzenie relaksacji . A po ostatnich badaniach wygląda to tak.Nadciśnienie 170/110 Pierwsze EKG niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa , umiarkowane obniżenie ST. Drugie EKG nieprawidłowy kąt osi QRS -..

Ciśnieniomierz + GSM + GPS

.. Moj ojciec ma problemy z sercem, bierze rozne tabletki na nadcisnienie czesto przebywa sam, w roznych miejscach gdzie nie ma ludzi boje sie ze ktoregos dnia moze miec problemy powazne z cisnieniem ( zawal ?? ) i nikt nie bedzie w stanie mu pomoc bo nikogo nie bedzie w poblizu znacie jakies urzadzenie ktore..

Drętwienie lewej ręki i policzka

.. ...nie zemdlałem. Wysokie ciśnienie i niski puls 30/40. Pojechałem do szpitala, EKG, krew ok. Nic nie widzieli. Wróciłem do domu i objawy kołatania, bólu w klatce piersiowej, fal ciepła się nasiliły na chwilę i minęły, jak się uspokoiłem. Wtedy zacząłem czytać o nerwicy lękowej, ale nawet..