Ciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. Nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ) jest to choroba układu krążenia polegająca na stałym lub okresowym podwyższeniu ciśnienia tętniczego krwi powyżej wartości prawidłowych tj: 140/90 mmHg. Nadciśnienie tętnicze z reguły wykrywane jest podczas przypadkowego badania kontrolnego krwi. Największa..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. Ciśnienie krwi jest mierzone celem określenia jaka jest jego skurczowa i rozkurczowa wartość. Wartość ciśnienia skurczowego zależy od rzutu serca i elastyczności tętnic. Ciśnienie rozkurczowe zależne jest od oporu naczyń obwodowych. Zmierzone wartości ciśnienia krwi zapisujemy w postaci: RR=xxx/yy mmHg,..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...krwi. Leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi takie jak leki moczopędne, azotany ( np. nitrogliceryna ) i inne. Inne wskazówki dotyczące hipotonii ortostatycznej. ciśnienie w pozycji leżącej jest zawsze wyższe od ciśnienia w pozycji stojącej; aktywność fizyczna zwiększa objawy hipotonii..

Przełomowa technologia zrewolucjonizuje pomiar ciśnienia krwi

Przełomowa technologia zrewolucjonizuje pomiar ciśnienia krwi

.. ...urządzenie służące do pomiaru ciśnienia krwi. Eksperci twierdzą, że zrewolucjonizuje to diagnostykę i leczenie nadciśnienia tętniczego. Nowe urządzenie daje bowiem dokładniejszy wynik niż wszystkie dotychczasowe metody pomiaru, a wszystko dzięki temu, że mierzy ciśnienie krwi w pobliżu..