Ciśnienie w 50 lat

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...stymulacji, ponieważ ciśnienie krwi utrzymuje się zwykle w granicach normy, mimo zwolnionej czynności serca. Czasowa stymulacja jest wskazana w bloku AV drugiego i trzeciego stopnia z objawami klinicznymi lub zaburzeniami hemodynamicznymi. Ostry zawał ściany przedniej często jest..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...niedokrwienna serca i nadciśnienie tętnicze nadciśnienie tętnicze. Kolejna analiza ryzyka rozwoju niewydolności serca przeprowadzona w ramach badania Framingham Heart Study u ponad 5 tysięcy osób w wieku 40 - 89 lat obserwowanych przez ponad 20 lat ( średnio 14,1 ) wykazała, że najmniej..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...rozwarstwienie aorty należą: nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ); zespół Marfana; zwężenie cieśni aorty ( koarktacja aorty ); płeć męska w wieku 50 - 60 lat lub kobiety w trzecim trymestrze ciąży. 60 - 70% tętniaków rozwarstwiających aorty lokalizuje się w aorcie..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...jak miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Poszerzeniu odcinka wstępującego tętnicy głównej towarzyszy rozciągnięcie pierścienia zastawkowego i w konsekwencji niedomykalność zastawki aortalnej. Niedomykalność zastawki aortalnej może przez wiele lat nie wywoływać żadnych dolegliwości. Złe..

Beta-blokery pogarszają wyniki operacji serca?

.. ...dostawali leki obniżające ciśnienie, dwa razy częściej doznawali udaru mózgu. Wprawdzie podawanie tych leków zmniejszało zagrożenie zawałem serca, jak jednak podsumowują autorzy, w sumie z owej profilaktyki wynikało więcej złego niż dobrego. Liczbę ofiar takiego postępowania w skali..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...narażone na zbyt wysokie ciśnienie krwi - wynika z pracy na łamach pisma Archives of Internal Medicine . Od 40 już lat naukowcy wiedzą, że sezonowe zmiany temperatury mają wpływ na ciśnienie krwi ludzi - jest ono wyższe w chłodne dni, ponieważ niska temperatura powoduje kurczenie się..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...Biosotal 2x 40 i leki na ciśnienie, które jest obecnie w normie. Poza napadami są oczywiście pobudzenia dodatkowe, żeby nie było tak różowo. Zresztą kiedyś po ustąpieniu migotania czułem się zupełnie dobrze, a teraz to muszę odchorować przez cały dzień ( cóż, latka lecą ). Generalnie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...postanowiłam zmierzyc sobie ciśnienie zaznacze że zawsze miałam ksiązkowe czyli 120/80, okazało się że mam 140/110 tętno 110!! Mam 24 lata, stresująca prace ogólnie wszystkim sie przejumuje za bardzo chyba : - ) paliłam wtedy papierosy i mam nadwage ok 20 kg. Ruchu prawie wcale, praca..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 51

.. ...2 rano i wieczorem. Ciśnienie po lekach w normie. Echo - w normie tylko mała niedomykalność zastwki dwudzielnej i trójdzielnej. RTG w normie wieku - mam 37 lat. Ataki mam zawsze wieczorem podczas snu. Najgorzej jak ktoś mnie nagle obudzi. Co to może być.. Witam Wszystkich, Dzień dobry..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 17

.. ...potrzeby brać go wogóle? Ciśnienie miałeś wysokie ,ale jaki miałeś puls? czesc gosiu! najwienszy puls mialem 150 uderzen na min a ty? napisz cos gosiu! a tak pozatym w jakim jestes wieku ze masz tak duze doswiadczenie?jesli mozna wiedziec? Witam Największy puls miałam powyżej..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...że masz bardzo wysoki ciśnienie. ja na początku też miałam napadową tachykardię po latach przeszła w utrwaloną i mam cały czas. idź do jakiegoś innego lekarza. mi też na początku wmawiali nerwicę itp. to trwało pięć lat i było coraz gorzej. musisz iść z tym do poradni zaburzeń rytmu..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 45

.. ...sekundowa ) i skaczące ciśnienie. Moj doktor zastanawiał się czy ponowna ablacja czy rozrusznik, ale ta chuśtawka narazie wyklucza rozrusznik więc czekamy. Nie jest to znowu takie dokuczliwe, a poza tym czuję się świetnie. Właścwie to przyzwyczaiłam się już do tego, bo na serca choruję..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...do póki mamusia sobie ciśnieniomierza nie sprawiła, ale nie zamierzam iść z tym do lekarza bo nie przeszkadzało mi to nigdy więc nie powinno dalej. a ja to wszystko szczerze pierdole. mam 15 lat, 126/82 puls 108. nie wiem czy to dobze czy nie. jak narazie nie zemierzam umierac....

Echo serca - Str. 8

.. ...prawda,ale to w związku z nadciśnieniem płucnym, choć tu jest podana tylko niedomykalnośc trojdzielna III ) Umiarkowana niedomykalnosc mitralna i to ona powiększa lewy przedsionek. ZAburzenia kurczliwości odcinkowej i obniżenie kurczliwości globalnej - czy tata w oststnich latach nie..

Echo serca - Str. 29

.. ...bardzo to przeżyłam ciśnienie raczej zawsze mam takie same więc myśle że serce jest ok ale holtera chce sobie zrobić dla pewności. pozdrawiam. Dzień dobry pani Izabelo chciałabym prosić o intrepretacje badań echa seca.W chwili badania miałam 15 lat ( maj 2006 ) : Połaczenia a - v i v - a..

Echo serca - Str. 35

.. ...przeszło. Mierzę sobie ciśnienie i tętno, mam normalne. Ale w czasie jak serce mi tak szybko bije to tętno gwałtownie wzrasta. Raz miałam nawet 170! Co to może być? Witam!!! Mam 39 lat. Wczoraj robiłam badanie echa serca. Oto jego wyniki: Ao - 32mm LA - 31mm RV - 15mm IVS - 7mm LV - 48mm..

Echo serca - Str. 45

.. ...przecieku. Bez cech nadciśnienia płucnego. Osierdzie bez zmian. Pani która wykonywała mi badanie pytała się czy nie choruje na nadciśnienie. Jednak moje ciśnienie jest w normie. Dodam, że przez wiele lat uprawiałem sport. Wojtek naprawde jest wszystko w porządku ( wg wyników ). To, że..

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...) wszystko jest oki. Ciśnienie jest na przyzwoitym poziomie ( nawet na kacu ). Fakt jestem dość młody i może nie wpływa to tak ( alkohol + leki ) na wątrobe. ale carpe diem. pozdrawiam na coś trzeba umrzeć. ( tak wiem jestem optymistą ) Witam. Biore Betaloc ZOK 50 2 x dziennie od okolo 5..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...który naj mniej obniża ciśnienie reszta bardziej. Głowa do góry jest nas więcej : ) trzymaj sie - ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT! Pozdrawiam - Renia przy ablacji nie daja narkozy a ile ty masz lat ze tak wysiadal kregoslup to co ja mialam zrobic zabieg trwal 4ipol godz i jakos wytrzymalam oj wy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...spadku lub podwyższenia ciśnienia, zwężenia/rozszerzania naczyń krwionośnych? Tak, czy tak, te informacje mnie uspokoiły, tymbardziej, że zaleca się FAKTYCZNIE! przyjmowanie magnezu, potasu i kontrolę lekarską co 2 - 3 lata. I moje panie! - jeśli nie pojawią się żadne dodatkowe..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 36

.. ...odczuwasz? Mnie też się ciśnienie obniżyło, nie wiem czemu. Zawsze miałam wzorcowe, nawet w ciąży. Czasem myślę, że proces starzenia mi się zaczął od ukonczenia 30 lat: ) Bo to wtedy to wszystko się zaczęło. Na początku zawroty głowy, szum w uchu, jakieś cierpnięcia w różnych częściach..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 50

.. ...gdzieś go spotkać to ciśnienie idzie w góre na maxa , a tętno dwa razy tyle. Nie wiem , może to kwestia czasu. Ja mojego ojca nie widuję juz od ok. 10 lat. I jak do tej pory nie potrafię zapomnieć tego całego zła które mi i mojej mamie wyrządził( jestem jedynaczką , więc może i to jest..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 96

.. ...okazało sie ze miałem ciśnienie ponad 160 na ileś tam nie pamiętam lekarz dał mi proszki betaloc po tych proszkach trochę lepiej ale w sumie nie wiem czy mi pomagały czy nie z czasem przeszło samo przez pół roku było super grałem w piłkę biegałem.Puźniej na sylwestra jakieś 2 lata temu..

Migotanie przedsionków

.. ...wystepuje duzy lęk.Leczę nadciśnienie. Biorę rano 1|2tabl. bisokardu, w poł. prestarium, ciśnienie mam unormowane po lekach. Też mnie to gnębi od trzech lat, ale nigdy tak długo . Leczę się Polfenonem( Rytmonorm )bywają dłuzsze okresy gdy czuję się w miarę dobrze. Jestem emerytem i mogę..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...Dostałam leki na obniżenie ciśnienia które miałam brać ok. 2 tyg. i to wszystko. ten okres minął a ja cągle czuję się żle mam drżenie rąk, kłucie, w klatce piersiowej. Ale podejżewam że to teraz bardziej działa psychika i moje nerwy bo na każdym kroku o tym pamiętam. A naczytałam się..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...wyskoczyć. Zmierzono mi ciśnienie krwi i puls, były dramatycznie wysokie. Dostałam skierowanie do kardiologa, niestety jak się okazało po latach nie był to kompetentny człowiek. Powiedziano mi, że cierpię na pierwotne nadciśnienie krwi ( zrobiono mi tylko USG jamy brzusznej, żeby..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...płatka zastawki do nadciśnienia? Od kilkunastu lat mam wypadanie płatka ale przy niskim ciśnieniu. Dolegliwości podobne jak u Was zdarzają się u mnie tylko przy silnym stresie. Przez lata brałam Metohexal, było ok. Ostatnio po kilku stresujących sytuacjach zaczęło mi rosnąć..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...nie może bo mam niskie ciśnienie i jak da mi leki to obniżą mi jeszcze bardziej i będę często mdlała:/ To podziękowałam za takie leki co mam po nich jeszcze mdleć:/ hej, mam pytanie, już od dawna mam wypadanie płatka zastawki ale ostatnio coraz częściej mam bóle i kłucia klatki..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...i oczywiście pomiar ciśnienia ( w Centrum Kardiologii Anin, nie pobierają za tą usługę opłaty ) u siebie w rejonie radzę na pierwszą wizytę radzę zrobić takie badania jak morfologia, ob, transaminazy, mocz, cholesterol ( 3 rodzaje ) HBS, elektrolity, CPK, glukozę oraz rentgen klatki..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...jeśli chodzi o puls i ciśnienie w ciągu dnia to nie ma zastrzezeń 50 - 60 uderzen a ciśnienie 120 czy li według mnie dobre. teraz druga sprawa podobno jak dla sportowców to bicie serca jest inaczej rozpatrywane dlatego chyba powinienem mieć zrobione badanie wytrzymałościowe czy jak to..

Chelatacja - Str. 8

.. ...siebiemże poszło panu ciśnienie w wiele za dużo, ale tez wierze ,że po wkwasie wersenowym wróci do normy taj jak i moja kanalizacja,Wracaj Pan na forum bo nie ma z kim pogadać i brakuje mi Pana ciężkich dowcipów zrozumiałych tylko przez niemców, jureklubl Szanowny Panie Jerzy! Zza..

Chelatacja - Str. 17

.. ...najtańszy - chyba też obniża ciśnienie i zmniejsza szanse na niektóre inne choroby.Koszt wynosi około 10 złotych za miesiąc. A co do chelatacji - chciałbym zwrócić uwagę na to że usuwa co najwyżej skutek( o ile przyczyną nie jest zatrucie ) czyli istniejące złogi a nie przyczynę.Więc bez..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...Ja równiez mam niskie ciśnienie, ale nie wiedzialam, ze to coś nie tak. Witam mam 18 lat i tez mam czestoskurcz nadkomorowy. Zazywam BETALOC ZOK i ASPARGIN . objawy sa takie :bule w klatce piersiowej przy kazdym wdechu , czasami zawroty glowy , dziwne odzczucia w konczynach , miale..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...razy dziennie mieżyć mu ciśnieniei i puls oraz już wyznaczyli mu termin do położenia go do szpitala na kardiologi.Podobno ta choroba uwidocznila się u niego na zapisach EKG i miewa częsta bóle w klatce lecz teraz w domu najwyzsze tętno ma 120 niewiem czy to dużo czy mało jak na 13letnie..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...ekg, echo i pomiarze ciśnienia : ) W wieku 17 lat w stanie przedzawałowym wylądowałam w katowickiej klinice na Ligocie, parę dni potem w sąsiednim Ochojcu. Żaden lekarz nie chciał się podjąć leczenia. Miałam skandaliczną stenozę z niedomykalnością AO, przerost lewego serca i przegrody, a..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...że serce bije samo, ciśnienie jest bardzo dobre, koronografia nie wykazała żadnych zatorów w sercu, żadnych zwężeń, nic. Ale niestety płuca nie chcą działać tak jak powinny. Ile Twój dziadek ma lat ? witaj Paweł R moja mama przez 2 tyg tez bardzo zle znosiła czas po operacji i operowana..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...wady a z podwyższonego ciśnienia płucnego. teraz częściej za to dokuczają mi trzepotania przedsionków i rozważana jest ablacja bo każde EKG przy moim trzepotaniu jest idedntyczne. Rytm komór stymulatorowy ( 50 ) a przedsionki bit 240 - 280/min więc duże szanse powodzenia ablacji przy tak..

Po ablacji - Str. 12

.. ...różnych prac i tylko ciśnienie czasem mi trochę ,,podskakuje * , ale przestałam brać polfenon który je obniżał. Piszę dlatego, że ostatnio 16 letnia dziewczyna powiedziała mi , że lekarz rodzinnny powiedział jej , że z tego wyrośnie i ma się nie denerwować. Ręce opadają! Ja miałam 16 lat..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 2

.. ...monitorach. Widać też ciśnienie i puls. Teraz przychodzi dr Koźluk i razem wywołują częstoskurcz. U mnie na złość nie mogli wywołać więc zaaplikowali jakieś cudo i wtedy serce waliło mi 300 uderzeń na minutkę.Dziwne uczucie. Miałam wrażenie jakbym serce wyjęli z klatki piersiowej. Potem..

Propranolol - Str. 3

.. ...napisał, że ma straszne ciśnienie w oczach, to też może być przez tarczycę, a nawiasem mówiąc zalecam dodatkowo badanie okulistyczne. Witam dowiedzialem sie ze moja dziewczyna jest uzalezniona od propranololu. Bierze je od ponad 10lat!! Dawka jaka zazywa to 3tabletki 3xdziennie. Czasem..

Ablacja - Str. 5

.. ...granicach 100 - 120 przy ciśnieniu 120/80, czy jest szansa i mozliwość o ubieganie sie o rentę, ew. o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ? Ja jestem po ablacji, niestety nieskutecznej i mam zasiłek pielęgnacyjny i orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Witam wszystkich. Mam 20..

Ablacja - Str. 6

.. ...dalej, w domu dostałem ciśnienia 160/100. Przez telefon poradził mi jakiś tam lek na ciśnienie. Bałem się zasypiać normalnie, że się nie obudzę. Przed snem duszności. Sporadycznie miałem jakieś kłucia. Teraz minęło 38 dni od zabiegu. Od około 7 dni, czulę ciągle kłucia w klatce,..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...normy i trochę niskie ciśnienie przy podwyższonym pulsie. Najgorsze spanie na plecach i jeszcze mnie bolą mięśnie na klatce. Od leku odwadniającego co chwile chodzę sikać bo jednocześnie pije wodę. Marna pogoda i boje się wychodzić na dwór a od razu by się samopoczucie poprawiło. Ogólnie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 5

.. ...oczami, tak jakby nagle ciśnienie uderzyło do głowy.Ja coś takiego miewam rzadko wprawdzie, ale czy to też może być nerwica? Cześc!Ja również mam problemy nerwicowe.Od 7 lat.Jeszcze w tamtym roku myślałam, że już mam opanowane te ataki, ale od 2 miesięcy wystąpiły ponownie i jeszcze..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 16

.. ...powiedziałam mu że chodzę z ciśnieniomierzem w torebce ( delikatnie mówiąc )wyśmiał mnie.Też chodziłam z palcem na pulsie,a to dlatego ,że kiedyś wycieńczyłam się( trzy dni prawie nic nie jadłam +nerwy=ogromne osłabienie ) i zasłabłam.Od tej pory bałam się ,że to się powtórzy.Miałam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 18

.. ...Ja mam nieraz niskie ciśnienie czy w normie a mam uczucie jak by biło mi szybko serce. Czy na to trzeba brać prochy, bo nie jestem zwolenniczką niepotrzebnego łykania świnstw zwanych lekami. Hej nie jestescie sami pracuje za granica 3 lata i kazdego dnia czuje sie gorzej ogiawy z jakimi..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 40

.. ...na głowie i za duże ciśnienie na bani.ja takim przykładem jestem bo od 10 lat w stresie sporym żyje i na wysokich bardzo obrotach no i teraz wychodzi.Mam nerwy w strzępach.Na terapii grupowej pełno takich jak my.Olej znajomych co powiedzą ( pewnie i tak się niedowiedzą ) bo zdrowie..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...przede wszystkim na nadciśnienie, a moje ciśnienie jest bardzo niziutkie - 108, 120 to max.Już nie wiem jak sobie mam poradzić z tym tętnem, może macie jakieś sugestie? Dzis dowiedzialam sie ze mam spora niedomykalnosc platki mintralnej.Dwa latemu mialam infekcyjne zapalenie wsierdzia i..

Arytmia komorowa u czterolatka

.. ...holter sprawdzający ciśnienie i okazało się, że mam skoki ciśnienia nawet do 160/118 parę razy na dobę. Mój lekarz wysłał mnie wówczas na USG I EKG serca po czym założyli mi holter na serce i z wyniku wychodzi, że mam arytmie komorową ( ponad 6 tyś pobudzeń na dobę ) Dopiero jutro idę z..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 3

.. ...miarę zdrowe..i niskie ciśnienie...Lekarze ..podają jako etiologię...nieznana przyczyna..: ) ) ) ) ) Mam nadzieję,że...nauczę się z tym zyc... Chcę też podziekować lekarzom z Akademii Medycznej w Gdańsku...za udany zabieg, bezposrednio po nim otrzymalam książeczkę.. * Jak zyć z ICD *..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...testu wysiłkowego skok ciśnienia z wyższego na niższe ciągnący za sobą w konsekwencji zawroty głowy, a dalej nawet utratę przytomności, którą już kiedyś miałem w przeszłości. Cóż, o ile do niedawna uprawiałem aktywnie sport ( kolarstwo szosowe i wiele, wiele innych, nawet udało mi się..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 6

.. ...chodziło o gradient ciśnienia w granicach 30 - 55 ( niestety nie pamiętam rzędu jednostek ale chyba to były mmHg ) Witaj Dioznizosie.. Mam już cardiowerter deviblyrator 8 miesięcy , choruję na kardiomopatię rozstrzeniową..i mam cudownego kardiologa: ) ) ) ) ), który mówi mi prawdę,że tej..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...serca...wiem,że...to mnie uratuje. A ciśnienie..też mam bardzo niskie..90/50, ale wypiję malą kawę, colę..i jest lepiej.Pozdrawiam serdecznie..i glowa do gory: ) ) ) Hejka Marcin 32 lata .cztery lata temu wyladowalem w szpitalu z bolem zoladka i zgadnijcie co .?...kardiomiopatia..

Bypassy i co dalej?

.. ...operacją leczyl sie na nadciśnienie ) po operacji cisnienie bywa b. niske 90/50 , często ma mroczki przed oczami,, i jest osłabiony.Został poddany również zabiegowi odsączenia płynu z rany po operacji klatki, podobno za wcześnie wyciągnięto mu dreny. Szybko się męczy , nawet przy..

Wysokie cisnienie i kłucie w sercu

.. ...podobnym problemem. Moje ciśnienie średnio wynosi 140/90, puls 90. Moje objawy zdarzają mi się co jakieś 3 miesiące i trwają około 1 miesiąca. Ciśnienie wtedy mam bardzo wysokie ( 160 - 130 zdarzało się ), i potworne kłucia w klatce piersiowej. Jest to niesamowicie uciążliwe, czasem nie..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...trójglicerydy za wysokie. I ciśnienie 100/120. Witam wszystkich.Właśnie odebrałem badania ze szpitala i prosił bym o jakąś opinie na ten temat bo nie mam o tym zielonego pojęcia. Trójglicerydy 517 U/l GGTP - R 245 U/l Alat 75 U/l z góry dziękuje jak ktoś odpisze Lykajcie lecytyne. Dziś..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...skali TG – 840 Ciśnienie 220/140 puls 120 Miałem 30 lat, 175 cm wzrostu i 90 kg wagi. Do tego momentu dużo piwa, dużo tłustego jedzenia, wyłącznie komputer, zero ruchu. I w zaledwie 10 lat dorobiłem się niemal zawału. Ograniczenie żarcia, kilka kontrolowanych głodówek, 2 lata..

Anafranil

.. ...ubocznych to obniżał mi ciśnienie, to wszystko ( zaznaczam, że nie czytałem ulotki, albowiem było to w szpitalu ). Ewentualnego działania przeciwdepresyjnego też nie zauważyłem. Jak zresztą przy innych lekach. Albo jestem z Marsa albo one działają na zasadzie autosugestii. Objawów..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 2

.. ...lepiej, nie mam skoków ciśnienia, napadów arytmii i * kłuć * w sercu. Nigdy nie proponowano mi wszczepienia tzw. stymulatora ( moja mama go miała ). Nie zachęcam nikogo do odstawiania leków. Ja staram się żyć zgodnie z tym co kiedyś powiedział mi pewien profesor kardiologii ( ordynator..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...od 4 lat z powodu nadciśnienia tętniczego IV stopnia biorę leki:Prestarium 4 mg,metoprolol 50mg,Lisihexal 10mg,mimo to wystepują u mnie zwyżki ciśnienia nawet do 200110 czy to normalne przy takich i tylu lekach?,cholesterol 312.mam dopiero 21 lat,wiem że nadciśnienie jest u mnie chorobą..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek

.. ...oddychaniem, a moje ciśnienie gwałtownie spada. Mam 16 lat. Nie wiem czy warto isc do lekarza. ja rowniez mam takie bole tylko ze u mnie trwa to okolo 10 sekund czuje scisk w klatce piersowej zalewam sie potem i mam problemy z oddychaniem mysle ze to zawal i ze za chwile umre.czy ktos z..

Niski puls, często mdleje i jest mi słabo

.. ...bedzie pisal co innego... Kasia dobrze radzi, ale musisz jeszcze wiedzieć / zmierzyć /jakie masz ciśnienie. Prawdopodobnie za małe i dlatego mdlejesz. Ciśnienie możesz zmierzyć prawie w każdej aptece...

Nadciśnienie pomimo wielu leków

.. ...od 4 lat z powodu nadciśnienia tętniczego IV stopnia biorę leki:Prestarium 4 mg,metoprolol 50mg,Lisihexal 10mg,mimo to wystepują u mnie zwyżki ciśnienia nawet do 200110 czy to normalne przy takich i tylu lekach?,cholesterol 312.mam dopiero 21 lat,wiem że nadciśnienie jest u mnie chorobą..

Jak się diagnozuje WPW?

.. ...zapisu EKG tego momentu. Ciśnienie wtedy bardzo mi wzrosło. Potem kilka lat względnie spokój. Teraz kontrolnie robię badania EKG, HOlter EKG i lekarz, który mnie prowadzi mówi że WPW wróciło. Ma pobudzenia komorowe i nadkomorowe przedwczesne. Czasami czuję dodatkowe skurcze i napięcie w..

Struna rzekoma w świetle lewej komory

.. ...krwi. Ale to nie boli i w zasadzie nic złego nie robi. W moim przypadku struna rzekoma doprowadziła do tętniaka serca, a mam zaledwie 18 lat. W ciągu najbliższych miesięcy powinnam poddać się ablacji...

Dodatkowe skurcze - Str. 42

.. ...najczęściej wysokim ciśnieniem lub ( i ) zwiotczeniem naczynek, które pękają ( dotyczy głównie starszych osób ). Udar miałam w czerwcu br., naszczeście przejściowy - nie pozostawił nic po sobie. Mam 30 lat. pozdrawiam s stracatello zdaje sobie sprawe że musze wyjść z tego afobamu, tylko..

Dodatkowe skurcze - Str. 64

.. ...Od kliku dni mierzę ciśnienie i puls. Ciśnienie bardzo wysokie, tak mniej więcej 190/140. A puls to już w ogóle, codziennie powyżej 200. Tydzień temu miałam dzień kryzysowy - ciśnienie 230/170, a puls 250. Było mi bardzo słabo i czułam jakby mi serce miało zaraz eksplodować z klatki..

Dodatkowe skurcze - Str. 68

.. ...zażywać bo za bardzo mi ciśnienie obniża. Ja niestety nie mogę mieć ablacji tzn mogę gdy tachykardia zatokowa przerodzi się w nieadekwatną i nie bedzie reagować na leki ale wtedy czeka mnie stymulator a raczej jestem przeciwna. Wiesz mnie też serce ogranicza, czasem mam dni załamań ale..

Dodatkowe skurcze - Str. 79

.. ...uderzeń przy tym wzrost ciśnienia, no i codzienne potykanie się serca+trzepotanie tak to mniej więcej odczuwam i jestem już wykończona, zmęczona tym wszystkim, najpewniej gorzej to znoszę dlatego, że cały czas nie wiem czy to nic grożnego, czy nic mi nie zagraża. Staram się uspokoić i..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 5

.. ...czujecie?/Jakie macie ciśnienie i puls??bardzo dziękuje Hej a ja z tego wyszłam i nie brałam farmaceutyków żadnych tylko zioła. Moje gg 9536068 mail annag1983@interia.pl hi jak mozna walczyc z ta arytmia i nadcisnieniem jakimis naturalnymi sposobami? Mam 34 lata.Arytmii dostałam 7 lat..

Ciśnienie i tętno chyba wysokie

.. ...- to może być skutek ciśnienia, tylko nie daj sie u lekarza rodzinnego - niech koniecznie da Ci skierowanie do kardiologa przynajmniej tam zrobia Ci specjalistyczne badania i znajdą przyczynę nadciśnienia, a internista ?? przepisze Ci tylko tabletki i tyle, pozdrowienia napisz ile masz..

Lekarza do *** a znachorowi pomnik

.. ...czosnek : ) Witam, czy ciśnienie przed kuracją też było duże? Wojtek a jaka moze być przerwa w stosowaniu tej kuracji.Mam tez wysoki cholesterol i chcę gada skutecznie zwalczać cały czas Dziwne, że nawet na forum kardiologicznym są tak chamskie tytuły i prymitywne teksty. Pod uwagę..

Ból w klatce piersiowej

.. ...dobrze , zbadano mi ciśnienie było 134/90 . pani doktor powiedziała , że nie mam się czym martwić.Zrobiłam badania krwi wszystkie są ok oprócz cholesterolu całk. mam226.7. Podam , że mam 34 lata a w mojej rodzinie występowały choroby serca , babcia - dusznica bolesna i 3 zawały niestety..

Jak można przytyć kilka kg? - Str. 3

.. ...sobie cholesterol i ciśnienie krwi. Pozdrawiam serdecznie ; ) Obecnie mam 39 lat i prawidłową wagę. Ale w wieku 15 lat miałam 170cm i 42 kg. Ludzie wpędzili mnie z tego powodu w straszne kompleksy. Zaczęłam się odjadać wysokokalorycznym jedzeniem, piłam różne wysokobiałkowe odżywki dla..

Oporne nadciśnienie

.. ...opornym na leczenie nadciśnieniem? Mam 43 lata, od 4 lat walczę z nadciśnieniem, którego nie są w stanie obniżyć chyba żadne leki. Nie palę, nie piję alkoholu, kawy, mocnej herbaty, soli minimum, nie mam nadwagi ( 160cm/55kg ), leki zażywam systematycznie wg zaleceń lekarza (..

Częstoskurcz a ciąża

.. ...dobrze. Żona na niskie ciśnienie, a Mexicord go nie obniża. Witam!Ja od kilkunastu lat rowniez mam czestoskurcze :( Czuje sie wtedy okropnie, boli mnie w klatce piersiowej, ciezko mi sie oddycha a serce lomocze nawet do 230 - 250 razy na minute.Na szczescie czestoskurcze sa..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...słabo. mam za wysokie ciśnienie i komorowe zaburzenia rytmu serca. Czy będe musiała znowu nosić holtera? Witaj!! Napisz ile masz lat?Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej czyli mitralnej dla lekarzy to nic takiego a dla Ciebie to koniec świata. Rozumiem Cie ja sama mam chrą te zastawke..

Dwupłatkowa zastawka aortlana a sport

.. ...serca. Niech mąz pilnuje ciśnienia krwi unika duzych wysiłków i sytuacji stresujacych to oddali od siebie termin operacji. Niech skonsultuje sie zkardiochirurgiem poniewaz gdy wada nie jest jeszcze zbyt duża to mozna ja usunąc przez balonikowanie, unikając w późniejszym okresie..

Bigeminie komorowe z jednego ośrodka

.. ...B - blokery obniżają ciśnienie dlatego też dusznośc może wystąpić, lub też inne objawy związane z pierwszorazowym przyjęciem tych leków. Lekarz powinien ci o tym powiedzieć. Z arytmią to problem jest następujący: jeżeli współistnieją objawy to trzeba coś zacząć robić, jeśli ich nie ma to..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...jeszcze acard 75.Moje ciśnienie teraz to 135/80/T55 ale kiedy mnie cos w klatce zaboli to czuje szum w uszach i ciśnienie leci na 190/95/T60 na początku też jak Piotrek przed tem lądowalem w szpitalu i nigdy nie moglem sie przebić z moimi odczuciami do lekarza że to sie dzieje 2 godz po..

Niski puls 50-55

.. mam ciśnienie w normie ponizej 120 na 75,80 lub trochę niższe ale puls nie jest wyzszy niz 54,49 50 czy to normalne A czy uprawiała pani lub stale uprawia jakiś sport?? nigdy nie uprawiałam zadnego sportu troche rower czy kometke ja też mam ten problem uprawiałem sport duzo przez 2 lata systematycznie teraz..

Ciśnienie 106/67 i 93 puls

.. ...głowie więc zmierzyłam ciśnienie i miałam 110/69, puls 91.Nie wiem czy to normalne.Na internecie jest pełno artykułów na temat nadcisnienia.O niedocisnieniu nie ma nic. Ja dziś miałem 106 na 90 i nie wiem czy to dobrze czy źle... Kochani! Nie wiem ile macie lat? Nie trzeba się martwić..

Puls w granicach 48-53 w spoczynku

.. ...czy moze coś mi jest Ciśnienie jest w granicach: 118 - 138 74 - 84 Dodam ze mam 23 lata i waze 80kg przy wzroście 182cm ćwicząc 6 ( !!nie 7!! ) razy w tygodniu ( sztuki walki( 4 ) + siłownia( 3 ) ) Z góry dziekuje za odpowiedź Tomek masz swietny puls prawidłowy puls 60 - 80 uderzen na..

Nadciśnienie pierwszego stopnia u 19 latka

.. ...dolegliwością jaką jest nadciśnienie.Mam 19 lat całkiem przypadkowo sie dowiedziałem,ze mam nadciśnienie co bardzo mnie to zdziwiło.Cwicze na siłowni od 2 lat jedynymi specyfikami ,ktore bralem byly roznego rodzaju białka i kreatyny bez zadnych sterydów ,bo zawsze mowilem ,ze szkoda na..

Po oblaniu przez zimne poty robi mi sie słabo

.. ...no... cukier zbadaj i ciśnienie .. cukrzyca jest bardzo wredną chorobą i ludzie czasem o niej zapominają , a ona czycha . i obiawy są bardzo różne. warto wykryć chorobę od razu .. pozdrawiam i dużo zdrowia Witam mam 13 lat.Bardzo czest mo sie robi słabo czuje nagle ze jest mi goraco..

Jaki ciśnieniomierz kupić?

.. ...Witam!! Chcialbym kupic ciśnieniomierz dla matki, ma ok.50 lat i ostatnio bardzo wysokie cisnienie. Mam pytanie jaki najlepiej kupic cisnieniomierz? interesuje mnie nadgarstkowy, tylko nie wiem czy on jest wystarczajaco dokladny, wiem, ze mozna taki kupic na allegro do 100zl. a moze..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 3

.. ...reklamie. Sporo prawd o ciśnieniomierzach zostało już w tym wątku powiedzianych, ale ja skupię się na innym aspekcie. Dokładność uzyskiwanych pomiarów zależy wg mnie w tym samym stopniu od jakości ciśnieniomierza, jak i tzw. * warunków pomiaru * . Dlatego ważne jest aby: pomiaru..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...rozsiane, cukrzyca, arytmia, ciśnienie i wiele innych dolegliwości. Witam, Jestem na tym żywieniu już od 40 lat i dopiero po przeczytaniu tematow optymalnych zdałem sobie z tego sprawę. Jestem normalny i żyję jak wszyscy.Fakt nigdy nie chorowałem. pozdrawiam Ja dietę optymalną stosuję od..

Wysokie tętno u 28 latka

.. Mój mąż ma skaczące ciśnienie raz 128/80 raz 65/101. Przy tym tętno 120. Często pocą mu się dłonie, ma uderzenia krwi do głowy. Czego to może być objaw ? Badania serca EKG, i inne nie wykazały jakiś zmian. Proszę o jakieś informacje. Odpowiedzi na pytania :patrz dzial kontakt serwisu www.kardiolo.pl - - - -..

Nadciśnienie a bieganie

.. ...czasu mam podwyższone ciśnienie tętnicze. Pomiary zwykle wskazują 130/100. Czyli to pierwsze jest w normie ale drógie podwyższone. Czasami mam ciśnienie w normie znaczy 130/90. Nie wiem od czego to zależy. Mam 186 cm wzrostu i 110 kilo wagi. W przeszłości uprawiałem dość intensywnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 11

.. ...dostawałem leki na obniżenie ciśnienia ( żeby mniej czuć a nie dlatego że mam za duże ) a teraz wyszło że przy ciśnieniu 130 wcale. Wychodzi na to, że muszę być ciągle aktywny i np. od poniedziałku odśnieżyć całą Marszałkowską : ) We wtorek znowu do kardiologa ... Zeus jesteś tam ? A co..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...nagłe obniżenie się ciśnienia, zawrotów głowy które uniemozliwiają normalne życie to jest OK. Tzn na tyle OK na ile pozwala ci w miarę normalnie funkcjonować nerwica. Póki co masz moratorium na zawał i wylew na conajmniej parędziesiąt lat - zapewniam. Dla zainteresowanych, znlazlem dobry..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 30

.. ...staje,z reguły jestem niskociśnieniowcem, potrafie sobie kilkanascie razy cisnienie mierzyc w ciągu dnia,była juz u lekarza i stwierdził to samo co miałam 3 lata temu * nerwica * jak narazie staram sobie jakos sama poradzic bez tabletek, biore tylko ziołowe,pije melise,biore magnez z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...jak dzwon. Niby. Co do ciśnienia, mam niskie i bardzo niskie. 120/80 to liczby dla mnie niedostępne, częściej mam w okolicach 100/60, bywa że 90/55. Zaś tętno normalne, ale już przy 80 czuję, że się rozlatuję. ; ) Validol, owszem biorę, są jak cukierki. Nie biorę żadnych leków..

Jakby atak serca, uczucie silnego bólu w mostku

.. ...która ma zawsze niskie ciśnienie, to u mnie normalne. Nie wiem co to jest? Czy to moze byc nerwica serca? czy objawy choroby wieńcowej ( dusznica bolesna ) boje sie, bo w mojej rodzinie wszyscy choruja na serce. Moja mama miała 2 lata temu zawał, mój tata ma nadcisnienie tętnicze...

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...Strasznie skacze mu ciśnienie z nerwów. Wcześniej nie leczył się na nadciśnienie, a ono musiało tak skakać już od dawna i niszczyć tętnice. Mąż ma 31 lat, to za wcześnie żeby umierać, mamy czteroletniego synka. Wiem, że to nie jest prosta operacja, boję się chociaż próbuję wierzyć, że..

Po szybkim wypiciu szklanki wody nierówny rytm serca

.. ...też po przejedzeniu. Ciśnienie mam idealne nie mam problemów z nadwagą Czy niestrawność lub objedzenie się ma wpływ na prawidłową pracę serca? Czy może ktoś sie z tym spotkał byłbym wdzieczny za jakąkolwiek informację Mam 40 lat Pozdrawiam Ja mam napadowy czestoskurcz nadkomorowy prawie..

Ból pod lewą łopatką, może być to sprawa związana z sercem?

.. ...nie mierzyłem dawno ciśnienia. Mój ojciec ma ( chyba ) nadciśnienie. Czy to może być związane z sercem, czy np. mogło mnie poprostu przewiać? Albo zwykłe sprawy mięśniowe? Z góry dziękuje za pomoc Rozmawiałem ze znajomym kardiologiem, temat uważam za zamknięty Witam mam 33lata, ja..

bóle w boku - Str. 2

.. ...metoprolol na wysokie ciśnienie. Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki. Moja córka ma w tej chwili 15 lat od 8 roku życia ciągle skarżyła się na bóle w górnym lewym boku.Robiliśmy różne badania nigdy nic nie wykazywało a ból nie był na tyle silny aby ją hospitalizować.Do momentu. Na..