Ciśnienie wiek

Przewlekła niewydolność serca

.. ...niedokrwienna serca i nadciśnienie tętnicze nadciśnienie tętnicze. Kolejna analiza ryzyka rozwoju niewydolności serca przeprowadzona w ramach badania Framingham Heart Study u ponad 5 tysięcy osób w wieku 40 - 89 lat obserwowanych przez ponad 20 lat ( średnio 14,1 ) wykazała, że najmniej..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...rozwarstwienie aorty należą: nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ); zespół Marfana; zwężenie cieśni aorty ( koarktacja aorty ); płeć męska w wieku 50 - 60 lat lub kobiety w trzecim trymestrze ciąży. 60 - 70% tętniaków rozwarstwiających aorty lokalizuje się w aorcie..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku. Nigdy nie jest na to za późno - zgodzili się specjaliści obecni na konferencji prasowej w Warszawie, poświęconej problemowi choroby nadciśnieniowej u osób starszych. Jak przypomnieli, warto poruszać ten problem, gdyż nasze społeczeństwo starzeje się i coraz..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...że mam bardzo niskie ciśnienie ( swoją drogą nie zamierzam z niej nawet korzystać. Cała tą wypowiedzią zmierzam do pytania dla Pana Grzegorza. Co w takim razie jest nieetyczne? * Lekarz * który jest imbecylem i człowieka może doprowadzić do zawału swoimi durnymi wypowiedziami czy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 51

.. ...2 rano i wieczorem. Ciśnienie po lekach w normie. Echo - w normie tylko mała niedomykalność zastwki dwudzielnej i trójdzielnej. RTG w normie wieku - mam 37 lat. Ataki mam zawsze wieczorem podczas snu. Najgorzej jak ktoś mnie nagle obudzi. Co to może być.. Witam Wszystkich, Dzień dobry..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 17

.. ...potrzeby brać go wogóle? Ciśnienie miałeś wysokie ,ale jaki miałeś puls? czesc gosiu! najwienszy puls mialem 150 uderzen na min a ty? napisz cos gosiu! a tak pozatym w jakim jestes wieku ze masz tak duze doswiadczenie?jesli mozna wiedziec? Witam Największy puls miałam powyżej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...), bo nagle dostajemy ciśnienia 200/120, czy częstoskurczu. Pojawiają się pytania, dlaczego? Co mi jest, dziesiątki badań, konsultacji lekarskich - stres rośnie z każdym z nich, jak nic mi nie jest, to co mi jest? Jak nie jest mi nić znanego, to na 100% dolega mi coś nieznanego,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 229

.. ...tak walić,a i reguluje ciśnienie jak jest za wysokie. Czarna.Dziękuję za informacje.No ja chyba w takim razie muszę cos ze sobą zacząć robić.Ale mnie nawet lęk łapie przed wejsciem do jakiego kolwiek gabinetu.Ale muszę przełamać lody.Już na mnie dziewczyny inaczej wpływacie.TO DZIAŁA..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 252

.. ...też pomimo niskiego ciśnienia propranolol.Łykałam relanium i pramolan i masę innych świństw,których teraz nie jestem w stanie wymienić. Druga sprawa...Nie oczekuj,że rodzina,bliscy tak szybko Cię zrozumieją.Z tą przypadłością jest tak,że kto tego sam nie doświadczył,nie zrozumie drugiego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 272

.. ...to wczoraj mi niezle ciśnienie podniosła,widac pomimo swego wieku nie wiele wie o życiu. przeciez nawet malutkie dzieci chorują a ona wyskoczyła,że my tutaj jesteśmy za młodzi na choroby.Ale widzisz,odwagi cywilnej to za grosz nie ma bo już wiecej się nie odezwała: ) poza tym wcale nie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...dopadły mnie dreszcze, ciśnienie 140/90 ( przy moim ogólnie niskim to dużo! ), i serducho tak waliło jak nie wiem. Pojechaliśmy do szpitala na ekg i nic nie wyszło. Zrobiłam wszystkie podstawowe badania, tarczycę, Holtera. Wszystko ok. Ale kto tego nie doświadczył, to nie wie co to jest...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...wyskoczyć. Zmierzono mi ciśnienie krwi i puls, były dramatycznie wysokie. Dostałam skierowanie do kardiologa, niestety jak się okazało po latach nie był to kompetentny człowiek. Powiedziano mi, że cierpię na pierwotne nadciśnienie krwi ( zrobiono mi tylko USG jamy brzusznej, żeby..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...4.33mmol/l.Oprócz tego ma wysokie ciśnienie 160/90. Przyjmue KALIPOZ oraz inne leki w tym na nadciśnienie. Czy KALIPOZ jest wystarczający na podwyższenie potasu?Co jeszcze powinnyśmy wiedzieć na ten temat?Czy może to wpłynąć ujemnie na organizm? A czy potas nie jest zuzywany w mięśniach?..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...ekg, echo i pomiarze ciśnienia : ) W wieku 17 lat w stanie przedzawałowym wylądowałam w katowickiej klinice na Ligocie, parę dni potem w sąsiednim Ochojcu. Żaden lekarz nie chciał się podjąć leczenia. Miałam skandaliczną stenozę z niedomykalnością AO, przerost lewego serca i przegrody, a..

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Serce człowieka jest jak jego pięść. W takim przypadku 4 mm otwór w przegrodzie tak malutkiego..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 71

.. ...brak.Chyba cosik dzieje się z ciśnieniem bo łeb boli.Nawet nie przeszło po tabletce. Narazie muszę iść zrobić obiadek,bo zaraz przyjdzie moj synek ze szkoly,a potem idziemy do kościółka.Życzę wszystkim miłego popoludnia,pojawię sie wieczorkiem.Papaśki. Witam was . Przechodziłam przez to..

Brzuch drga, porusza się w rytm uderzeń serca

.. ...jak o tym myślałem to ciśnienie rosło i ogólniebyło złe samopoczucie. Sorry, ale nie będę owijał odpowiedzi w tzw cotton - Ty masz problem nie z sercem ( tetno, ciśnienie itp ) ani tym bardziej z brzuchem ale z głową. Masz nerwicę i to hipohondryczną - czyli jak wiekszość na tym forum...

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w przegrodzie międzyprzedsionkowej.Ciekawostką jest , że około 20% populacji dorosłych ma drożny otwór owalny...

Dodatkowe skurcze - Str. 169

.. ...dalej mam podejrzenie nadciśnienia płucnego to raz. dwa - większy lewy przedsion, było 35, nagle jest 40 , w ogóle wszystko wieksze, bo to dzisiejsze echo miałam dokładnym, nowoczesnym aparatem, si. więc ja się nie martiwłam o lewy przedsionek i komorę to teraz jeszcze się będe tym..

Dodatkowe skurcze - Str. 199

.. ...za sobą;/ Teraz ten ciśnieniowy;/ Możliwe, żeby w wieku 18 lat mieć nadciśnienie?? :( A może masz 2 serce ;P Współczuję, wiem co to znaczy * źle się czuć * , sama jeszcze nie śpie, bo Mnie ciśnienie i rytm rozwalają;( Cisnieniomierz wskazuje 178/135/150 ;( Ty Mi wymieniasz te leki a ja..

Dodatkowe skurcze - Str. 212

.. ...człowiekiem. A czy nadciśnienie przy arytmi i dodatkowych skurczach w wieku 17 lat to normalny objaw, bo nie wiem czy mama leczyć dwie dolwgliwości czy jedną ;( na nadciśnieniu się nie znam - wiem tylko, ze lek isoptin dziła na jedno i drugie... Wojtku a jakie leki na to paskudztwo..

Dodatkowe skurcze - Str. 265

.. ...tętno też szaleje, nadciśnienie? Daję się we znaki, ale może to ten wiek, sama nie wiem... ja nie daję się temu zwariować ( : Łykam leki, słucham porad a w wolnym czasie zajmuję się tym co lubię a nie słuchania serca, albo przecież mogłabym wstawać, siadać, wstawać, siadać i mierzyć..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...Hipotonia,czyli inaczej niskie ciśnienie jak wiekszość różnorakich objawow ma kilka przyczyn. Do tych najbardziej znanych należą m.in. proces dojrzewania, u szczupłych i wysokich kobiet jako wartość fizjologiczna, przy malej aktywności ruchowej, niedoczynność tarczycy, zaburzenia..

Jak można przytyć kilka kg? - Str. 3

.. ...sobie cholesterol i ciśnienie krwi. Pozdrawiam serdecznie ; ) Obecnie mam 39 lat i prawidłową wagę. Ale w wieku 15 lat miałam 170cm i 42 kg. Ludzie wpędzili mnie z tego powodu w straszne kompleksy. Zaczęłam się odjadać wysokokalorycznym jedzeniem, piłam różne wysokobiałkowe odżywki dla..

Brachyterapia, czuję się kiepsko

.. ...wykonany zabieg brachyterapii. Od tego czasu mniej boli wieńcówka lecz są spadki ciśnienia i arytmia nieco wieksza niż przed zabiegiem. Czuję się kiepsko. CZy ktoś miał podobny zabieg, proszę o opinię.Pozdr...

Ciśnienie 106/67 i 93 puls

.. ...głowie więc zmierzyłam ciśnienie i miałam 110/69, puls 91.Nie wiem czy to normalne.Na internecie jest pełno artykułów na temat nadcisnienia.O niedocisnieniu nie ma nic. Ja dziś miałem 106 na 90 i nie wiem czy to dobrze czy źle... Kochani! Nie wiem ile macie lat? Nie trzeba się martwić..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 64

.. ...upływie 20 min moje ciśnienie wynosiło 160/100. Byłem tak wystraszony że nie powiedziałem lekarzowi, a wracałem do domu śmlimaczym tempem. Każdemu człowiekowi serce zwalnia przyspiesza nawet jak ruszy gwałtownie ręką. Na początku mojej nerwicy moje tętno też strasznie wariowało czasami..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 103

.. ...dawno miałem dość niskie ciśnienie, ale od tygodnia zdaża mi się lekko podwyższone więc biore lek na obniżenie jego, aby się nie denerwować dodatkowo. Matiaga, ale super kardiolog! Ja myślę, że jakbym poszła, to by mnie olali ze względu na młody wiek. Wiecie, wczoraj miałam zawody i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 116

.. ...raczej wykluczyli nadciśnienie, choć wiem, że wiek nie ma większego znaczenia. Mierzę ciśnienie 2 razy dziennie. Takie skoki są napadowe. Biorę Propranolol 3 * dziennie 10mg i ciśnienie ostatnio mam w normie. Jeśli chodzi o fobie, też mam parę; )i nie wiem jak sobie z nimi radzić, ale Ja..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 121

.. ...większość chorówb ( a mam nadciśnienie ) słabnie, a nawet mija w czasie ciąży. ginekolog także powiedział, że w wiekszości przypadków choroby słabną w ciąży. Kardiolog też tak twierdzi. Niestety ja uzależniłam się od brania leków i kiedy odstawili mi prawie wszystkie w ciąży, boję się,..

Po szybkim wypiciu szklanki wody nierówny rytm serca

.. ...też po przejedzeniu. Ciśnienie mam idealne nie mam problemów z nadwagą Czy niestrawność lub objedzenie się ma wpływ na prawidłową pracę serca? Czy może ktoś sie z tym spotkał byłbym wdzieczny za jakąkolwiek informację Mam 40 lat Pozdrawiam Ja mam napadowy czestoskurcz nadkomorowy prawie..

bóle w boku - Str. 2

.. ...metoprolol na wysokie ciśnienie. Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki. Moja córka ma w tej chwili 15 lat od 8 roku życia ciągle skarżyła się na bóle w górnym lewym boku.Robiliśmy różne badania nigdy nic nie wykazywało a ból nie był na tyle silny aby ją hospitalizować.Do momentu. Na..

Bardzo wolne bicie serca

.. ...mam też niski puls i ciśnienie, puls w granicach 50 a ciśnienie 80/55. Przy tym tętno bardzo nieregularne. Do jakiego lekarza mam iść, bo lekarz pierwszego kontaktu i tak nic nie zrobi. Narazie się męczę, mam nadzieje że to minie. Pozdrawiam. 22, a trenowałaś kiedyś jakikolwiek sport a..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...serca i ciągle wysokim ciśnieniem no i w sumie nic z tym nie zrobil,co dalej ? jak sie leczyc i co to moze byc za choroba? dodam jeszcze ze moj brat ma te same dolegliwosci a wiec musi to byc rodzinne. pozdrawiam i prosze o pomoc ! ja mam 16 lat a tez mam duszności... jestem bardzo..

Betaloc ZOK - czy ktoś z was to zażywa? - Str. 3

.. ...prowadzi takie osoby z nadciśnieniem gdzie można przestać jeśli będzie się konsekwentnym. Bardzo dobrze tłumaczy biochemiczne aspekty analizy dla każdego człowieka. Słyszałem jego rozmowę z moim lekarzem to poprostu lekarz w moich oczach był bardzo malutki z wiedzy biochemicznej kiedy..

Ucisk, gula w gardle - Str. 16

.. ...trunków, to zwiększa ciśnienie w naczyniach krwionośnych, zaburzając naszą jaźń i przyjmowanie tego świata takim jaki jest, budzi też nadmierny egoizm, a stres wtedy jest nieunikniony, bo człowiek z dużym poczuciem egoizmu będzie widzieć wszystko wokół siebie jako zło tylko siebie będzie..

Powiększenie łuku aorty

.. ...piersiowej. Wyszło, że ma ciśnienie w oczach - cokolwiek to zaczy i powiększony łuk aorty. Teraz moje pytania - co to oznacza? Czym to może grozić? Jak to leczyć? Skąd się to wzięło? Z góry dziękuję za wszelkie odp. Pozdrawiam! Najczęstszą przyczyną bywa zle kontrolowane nadciśnienie...

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...mam zazwyczaj niskie ciśnienie, tętno ok.80 Wykonane przeze mnie badania ( 2 lata temu ): EKG - wszystko ok echo serca - w normie, lekko coś nie w porządku z falą zwrotną test wysiłkowy - jak na mój wiek bardzo słabo, ale jednak w normie Jakie badania powinnam wykonać? Holter? Po tych..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...lat wykryto u mnie nadciśnienie ( to był pierwszy pomiar ciśnienia jaki mi wykonano ). Wtedy wartości przy lekarzu wynosiły nawet 170/100 - 110. Miałem już kilka prób leczenia, wtedy, w wieku 19 lat, połączone z badaniami. Orzeczenie to pierwotne nadciśnienie. Metody leczenia były..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...zmagam się z problemem nadciśnienia,biorę tabletki które mi je obniżają niestety w moim przypadku jest to dziedziczne.Zdaję sobie sprawę że nadciśnienie w większości przypadków jest nieuleczalne to znaczy nie wyleczymy przyczyny a staramy się zminimalizować skutki.Zwiekszone ciśnienie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 5

.. ...dołączyły mi się duże skoki ciśnienia. Zabieg miałem w Aninie. Jak widać nie wszystkim się udaje. I bądź tu mądry.Jeden zadowolony, a drugi nie.Organizm człowieka to jednak wielka niewiadoma. Ja zakończyłam właśnie cykl zleconych badań, a teraz boli mnie gardło po echu serca..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 56

.. ...podniosło ale obniżyło się ciśnienie i jest prawie wzorcowe. Co za organizm ? Zawsze jakaś inność, wyjątek od zasady. Jestem dobrej myśli. Musi być nagroda za tyle cierpienia . ha. ha. ha. Pozdrawiam i też oczekuję wieści od Eluzyny. Mój mąż w wieku 45 lat dostał migotania przedsionków,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 57

.. ...poradzić sobie jednak z ciśnieniem. Pozdrawiam. Dokładnie w tym czasie przed miesiącem miałam robioną ablację. Obecnie czuję się normalnie aczkolwiek w odstępach 2 tygodniowych zaliczyłam 2 kardiowersje ponieważ arytmii nie udaje się umiarowić w żaden inny sposób. Co interesujące nie..

WPW w wieku 36 lat

.. ...utrata przytomności , jak tu żyć normalnie . Ale za miesiąc mam ablację i mam nadzieję że nie zepsują czegoś i że będę żył normalnie. Pozdrawiam i życzę zdrowia : - ) Witam, ja 19 lat mam i od roku wiem : )..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...maszyna która mierzyła ciśnienie mówie czemu nie można spróbować ( sam w domu mam ciśnieniomierz ) Mierzy mi mierzy mi i nagle wynik 178/98 puls 82 i pani z apteki pyta się czy się dobrze czuję a ja mówię nie narzekam bo dobrze się czułem. Mam lat 16 i z tego co się dowiedziałem to zły..

Nadciśnienie w młodym wieku - Str. 2

.. ...zdaża że mam wysokie ciśnienie.. kiedyś miałam 180/90mmHg co bardzo mnie przeraziło... i postanowiłam iśc do lekarza.. na poczatku poszłam do mojego lekarza rodzinnego.. który napisał mi skierowanie do szpitala na badania...powiedział że zbyt wysokie ciśnienie może być od nerek, serca..

Udar mózgu - Str. 4

.. ...temperature, cukier ciśnienie? ... nie wierze za bardzo lekarzom ... trzymam kciuki za wszytskich chorych i życze powrotu do zdrowia Megi1986 - choroba nie wybiera... Nie ważne w jakim wieku... A udar zrobił się powszechny... :( Niestety. Wsparcie rodziny i zajomych dużo pomaga... Wiem..

Dziwne problemy z sercem, przeskakiwanie, szczybkie tętno a raz wolne

.. ...wszystko ok...zmierzono mi ciśnienie i mialem 150/90 nie jest niby takie zle, ale jestem mlodym czlowiekiem co ma 18 lat... Nastepnego dnia poszedlem do swojego lekarza rodzinnego... lekarz zmierzyl mi cisnienie i mialem bardzo niskie 100/50... jest to dziwna objawa... w nastepnym dniu,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 12

.. ...pewnie to przeez nadciśnienie no ale i te nasze tabletki revatio , jeszcze jedno zauważyłam równiez że mam powiekszony brzuszek , ostatnio sie tym zainteresowałam i znalazłam artykuł o wodobrzuszu podobno dzieje sie tak przy nadcisnieniu płucnym może to moja fanaberia ale przy nasteonej..

Bardzo wysokie tętno

.. ...minutę w spoczynku. Ciśnienie mam chyba prawidlowe bo 120 - 80. Także od niedawna zaczałem odczuwac bóle po lewej stornie klatki pierswiowej ( chyba z nerwów poniewaz gdy cos robie poprpstu o tym zapominam i teog nieczuję ). Od około 4 dni zaprzestałem uprawiania jekiegokolwiek sportu by..

Problemy z sercem dziedzicze po mamie?

.. ...objawy... Jestem niskociśnieniowcem odkąd pamiętam. Jako dziecko często przy jakimkolwiek większym wysiłku męczyłam się okropnie.Miałam robione badania Ekg w czasie spoczynku i wysiłkowe, które nie wykazało * nic wielkiego * . Od tego czasu minęło 11 lat i przez ten czas zauważyłam u..

Nadciśnienia w młodym wieku

.. ...przyjmuje leki przeciwnadciśnieniowe ( Lisihexal, Lokren, Amlozek ). Kilkakrotnie byłem diagnozowany w szpitalu ale oprocz podwójnego unaczynienia prawej nerki oraz przerostu lewej komory nic u mnie nie wykryto. Nikt nie wie jaka jest dokładna przyczyna nadciśnienia mimo tak młodego..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy

.. ...dziewczyną, mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy. Te bóle głowy ostatnio mnie dość trzymają. Chciałam iść z matką do lekarza ale, ona stwierdziła, że moje siostra w tym wieku miała tak samo. Aha, i dodam, ze moi dziadkowie mieli raka mózgu, a moja kuzynka zmarła na..

Jakie powinno być ciśnienie?

.. ...Polocard,Vivacor,Kardyum,Tertensif i Vastan. Mam ciśnienie 134/98,Puls 80.Troche źle sie czuje, czy to coś nie pokojącego.Z troche za wysokie to rozkurczowe, A co powinienem z tym zrobić ?? Ja tez mam rozkurczowe zawsze dochodzace do 100 ostatnio na wizycie pani dr kazala mi zwiekszyc..

Niskie tętno i wysokie ciśnienie

.. Witam Chcialam tylko zapytac czy to cos niepokojącego?? Moj tato ma 75 lat, od paru dni mowi ze sie kiepsko czuje ( slaby rozlazly ) zmierzylam mu cisnienie i ma 133/103 i puls 39 - 41 czy to nie za niski puls??? Puls jest niski ale to też zależy od wieku. Wiem, że im osoba starsza tym puls niższy...

Dla osób uczciwych i prawdomównych - nerwica - choroba duszy, życie - Str. 95

.. ...w swoje ciało mierzę ciśnienie i puls.to jakis obłęd! Witam was . Przechodziłam przez to samo co wy. i też próbowałam wszystkiego. W wieku 18 lat się zaczęło. pewnego wieczoru gdy kładłam się spać odczułam drętwienie rąk i stóp zamknęłam oczy i miałam wrażenie że łóżko mnie wciąga..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 538

.. ...nie do życia ,chyba ciśnienie spadai mam lekkie telepaweczki i zawroty ale trzeba dalej zyc i nie robić z igły widły pozdrawiam wszystkich i miłego popołudnia życze Witajcie ponownie . Ja dopiero wróciłam do domku.Masakra w mieście!Korki gdzie się człowiek nie ruszy!Byłam na terapii i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 549

.. ...wysokie jak na jego wiek ciśnienie i to tak jest małe dzieci mały kłopot większe większy kłopot i tak jak czytałam wasze posty o dzieciach bo jestescie jak czytam młodymi mamami i macie dzieci w wieku szkolnym ale to dopero początki wszystko przed wami i tak naprawde to nawet jeśli już..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 658

.. ...spokój...może na to też ma wpływ ciśnienie ? co do męża to w jakim jest wieku? mniej więcej i ma typowo męskie zainteresowania?..podpowiem ci, co ja bym chciał dostać...i do jakiej kwoty pi razy oko ; ) tylko nie kupuj mu kolejnego krawata, pary skarpetek albo bielizny ; ) jak ja coś..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 840

.. ...To dzisiejsze niskie ciśnienie na pewno tak na Ciebie podziałało.Na szczęście kawkę możesz pić i sobie samopoczucie odrobinke polepszyć! Iwonko jak widać nie jesteś sama i jedyna ,którą dotykają problemy rodzinne.Tym razem i mnie one dotknęły. Madziu no tak jest to żenujące zachowanie i..

Baypasy w Radomiu

.. ...dobrze.Czasem skacze tylko ciśnienie. Głowa do góry,będzie dobrze. Czesc! Czy ktos z was slyszal o metodzie EECP? Pozwala uniknac by - passow i jest to metoda bezinwazyjna. Poprzez ucisk na nogach zwieksza sie cisnienie krwi w trakcie skurczow serca. jest skuteczna w 98%! Jak dotad..

Podwyższone ciśnienie w młodym wieku

.. ...badania były bardzo dobre, ciśnienie też. Jestem osobą bardzo ambitną i dlatego często się stresuje, przez co mam czasami kolkę w sercu, jednak po kilku spokojnych oddechach ona szybko mija. Trzy dni temu złapała mnie taka kolka i trzymała mnie dość długo - ok 10 minut. Trochę się..

Nerwica w ciąży - Str. 156

.. ...mnie meczy.Zmierzylam ciśnienie i mam ok,w normie.W pierwszej ciąży absolutnie tak nie miałam .Jak myślicie czy to możliwe ze mój wiek już troszkę starszy ( prawie 37 )niż Wasz i inaczej pracują hormony.Czy to możliwe ze po 3 miesiącu te bóle ustapia bo momentami naprawdę głowę..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą

.. ...koronografie i echo. Ciśnienie w normie, wszystkie wyniki wporządku. Prawdopodobną przyczyną by niewieli skrzep, który po lekach się rozpuścił. Uszkodzenie jest nie wielkie i na szczescie nie wpłynie znacząco na moje życie, prawdopodobnie był to jednorazowy wypadek: ) Jeżeli masz jakieś..

Delikatny ucisk w klatce piersiowej

.. ...stwierdził arytmii, a ni nic. Ciśnienie mam książkowe, wiek 36. Lekka duszność i walenie serca powstaje u mnie też po wizycie na siłowni, z której przez to zrezygnowałem; przynajmniej do czasu zdiagnozowania i daj Boże, wyleczenia tego ustrojstwa. Pozdrawiam Witaj Dominik! Mam podobne..

Jak przebiega leczenie nerwicy?

.. ...ze mam nerwicę ?mam ciśnienie 150/90. mam 17 lat, 161wzrostu 46kg wagi, serce bardzo często kłuje. Mam też nadkomorowe zaburzenia rytmu i częstoskurcze. Najgorzej jest jak się zdenerwuje. wtedy ciśnienie bardzo skacze. często mdleje a wtedy ciśnienie mam nawet 70/40. co robic? czy to..

Puls 90 w wieku 15 lat

.. ...dopiero 16 lat a moje ciśnienie jest niskie ( 80/60 ) puls od 90 do nawet 120. boje się co to może oznaczać. będę wdzięczna za pomoc. u ciebie jest wszystko w normie ja po lekach ( atenolol ) mam 70 do 85 kiedy byłem w szpitalu 3 dni po często skurczu miałem od 116 do 125 więc nic się..

Nadcisnienie w wieku 23 lat

.. ...radzę mierzenie tego ciśnienia przez ok. tydzień ( są aparaty w niektórych aptekach, ogólnodostępne ) żeby sprawdzić czy nie był to tylko sprowokowany czymś skok ciśnienia. Dziwi mnie, że jako student nie masz książeczki ubezpieczeniowej. W miedzyczasie spróbuj ograniczyć akohol, sól,..

Ciśnienie 150/64

.. Witam mam ciśnienie 150/64 ( wiek: 19 lat ). Jeszcze jakieś rok temu miałem standardowe czyli ok 120. Czasami czuje lekkie kucie w sercu. Czy to może być coś niepokojącego? Witaj! W twoim wieku, to stanowczo za wysokie, a szczególnie skurczowe ciśnienie, natomiast rozkurczowe za niskie. Uważam, że powinieneś..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...tato chorował na nadciśnienie i dysponował ciśnieniomierzem, gdzie był również badany puls.Ale nie tylko tym nie ćwiczyłam na w - f bo każdy wysiłek kończył się omdleniem.Z czasem przestałam reagować na podwyższony puls przyzwyczaiłam się. Często odczuwałam swojego rodzaju ukłucia w..

Prawidłowe ciśnienie u osoby starszej?

.. ...problemy z wysokim( niby ) ciśnieniem. Bierze leki na stałe prestanorium 50, amlopin. Ostatnio skarży się na zawroty głowy. Mierzyłam jej ciśnienie w różnych porach dnia, które wynosiło 109/49 i przed braniem leków 110/57. Sama niewiem co sądzić ale wydaje mi się ,że raczej ma niskie..

Mam 30 lat a moje serce 70

.. Od dawna lecze nadciśnienie 150/110,zrobiłem sobie szczególowe badania, okazało sie,że moje serce pracuje jak serce 60 - 70 latka pomimo tego że mam 32 lata .Nadciśnienie,powiększenie lewej komory,nie domykające sie zastawki .Czy ktoś usłyszal coś podobnego ,przeraził mnie( wiek serca )co robić ? Mysle zebys..

Do XY i nie tylko :) widze, ze sie niezle znasz na tej wrednej nerwicy

.. ...były robione?Jakie Masz ciśnienie,wiek,czy była diagnozowana arytmia,badanie EKG,ekg metodą Holtera,itd. To chyba normalne. Kiedyś, sprawdzałem sobie co kilka chwil jak bije mi serce ( przez przyłożenie ręki ). Zauważyłem, że gdy siedziałem sobie spokojnie, to serce biło słabiej i..

Tylko siedzę i płaczę jestem już wrakiem człowieka

.. ...gwałtownie spada mi ciśnienie. ciągle mdleje od spadku ciśnienia. leki na tachykardie odpadają bo mam uczulenia. ablacja w moim przypadku może pogorszyć te brykania więć mam czekać na nowe leki itp. mam dośc bo nie jestem wstanie chodzić. nawet sama umyć się czasami nie mogę. mam zmiany..

Młody wiek a bardzo wysokie ciśnienie

.. ...nadcisnienie? Mój tata też ma nadciśnienie i to od wielu lat. Jednak przed przepisaniem prochów lekarka zrobiła mu badania w kierunku chorób, gdzie ciśnienie może być podwyższone, by je wykluczyć. Na podstawie tych badań stwierdziła, że jest to tzw. nadciśnienie samoistne i dopiero wtedy..

Częste omdlenia w wieku 17 lat?

.. ...sytuacja wygląda np. z ciśnieniem krwi??. około 150/90 Jeżeli jest to wartość która utrzymuje się stale to można mówić tu o nadciśnieniu, które nie leczone potrafi z czasem doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Lepiej nie podchodzić do tego w ten sposób, że teraz jestem młody..

Nadciśnienie w młodym wieku 18 lat

.. ...90% nie są spowodowane ciśnieniem. Miałem pare takich akcji że serducho mi nagle wariowało nawet do 180 uderzeń przy ciśnieniu 180/110 i lądowałem w szpitalu lub u lekarza rodzinnego. Jest to normalna reakacja, że ciśnienie idzie w górę. Zimne stopy i ręce no cóż wystarczy że jest za..

Co mi się stało? dziwne omdlenie przypominające zawał w wieku lat 20

.. ...tachykardia, problemy z ciśnieniem, kręgosłupem szyjnym - i pewnie jeszcze innych sto ) Ja po podobnym przejściu miałam robione całe mnóstwo badań i leżałam ponad 2 tygodnie w szpitalu zanim postawiono diagnozę. Jedyną możliwością żeby się uspokoić jest pójście do lekarza a w ogóle to..

Nadciśnienie 170/100 długotrwałe

.. Czy ciśnienie 170/100 długotrwale utrzymujące się u człowieka w wieku 66lat może być grożne w skutkach?Wiem,że niejest to dopuszczalna norma,ale może niektóre osoby poprostu tak funkcjonują?dodam ,że ciśnienie to utrzymuje się w tych normach przy braniu leków inhibace 2,5mg i Lokier 20 mg.ostatnimi dniami..

Zawał serca, czy naprawdę jestem na to za młoda?

.. ...Lec do lekarza: zbadaj ciśnienie i cholesterole ( LDL, HDL, Trójglicerydy i polecam CRP - sam całkowity nic nie mówi ) Zrób to w tym momencie, nie jutro. Nie mysl zmartwianiem się mężą - myslisz, ze jak pewnego ranka ( wiekszośc zgonów z powikłan naczyniowo sercowych jest rano ) nie..

Ciśnienie a sport

.. ...miał wieksze.Bierzesz jakieś inne leki np. metanabol? Odradzam branie innych związków niż związki potasu na za wysokie ciśnienie.No chyba że związki potasu nie pomogą a ciśnienie jest groźne dla życia...

Bardzo szybkie tetno - Str. 4

.. ...jeszcze pytanie. Czy przy ciśnieniu 130/80 można normalnie uprawiać sport. Czy regularny wysiłek obniży ciśnienie do wartości 120/80? Czlowieku, cisnienie 130/80 to jest calkiem normalne cisnienie ( za podwyzszone cisnienie uwaza sie cisnienie stale utrzymujace sie powyzej 135/85 )...

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 2

.. ...mam lekko podwyższone ciśnienie tak ze 127/80 to czy mogę normalnie uprawiać sport? Czy regularna aktywność fizyczna zmniejszy moje ciśnienie do wartości 120/80? Człowieku! ja przez klikanaście lat biegałem maratony przy ciśnieniu 170/120,a bywało że i wyższym/bynajmniej apstynent/,a Ty..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 3

.. ...lekami na serce czy ciśnienie tylko przeciw lękowymi. uspokajające pomagają na chwilę. Podczas ostatniej wizyty lekarz powiedział mi , że dobre samopoczucie pojawia się po ok 8 tyg brania Zoloftu ale dla pełnego efektu i utrwalenia go potrzeba nawet 2 lat. Ja czuje , że wygrywam i Wam..

Nadciśnienie w młodym wieku... :(

.. ...jeszcze zrobić? Wcześniej ciśnienie mierzyłem rok temu i było 110/70... oczywiscie ze mozesz zrobic! mozesz sie nie nakrecac i nie wmawiac sobie choroby,twoje cisnienie wcale nie jest zle. trzeba tylko znalezsc przyczyne ktora go podnosi,poki co masz bisokard on obniza nieznacznie..

Odwodnienie - Str. 3

.. ...narzady mięsnie, wyrównać ciśnienie itd. To nawęcej działa nerw błedny w przeponie oraz naczynia w nogach i najwieksze tętnice. Kazdy tak ma tylko zazwyczaj nie zwraca na to uwagi, bo by dwano zwariował. hmm..ale mnie jeszcze tydzień temu tak nie galopowało= to wina tego odwodnienia. A..

Nerwica czy inna poważna choroba serca?

.. ...Raz zmierzyłem sobie ciśnieniomierzem i było 104. Czy to naturalny odruch u zdrowego człowieka, że po alkoholu rośnie puls i ciśnienie czy powodem jest nerwica? 3. Czy u każdego zdrowego człowieka można zaobserwować drgania klatki piersiowej z lewej strony w okolicy serca oraz drgania..

Choroba serca czy objawy nerwicy?

.. ...Raz zmierzyłem sobie ciśnieniomierzem i było 104. Czy to naturalny odruch u zdrowego człowieka, że po alkoholu rośnie puls i ciśnienie czy powodem jest nerwica? 6. Czy u każdego zdrowego człowieka można zaobserwować drgania klatki piersiowej z lewej strony w okolicy serca oraz drgania..

Nadciśnienie, choroby a długość życia

.. ...operacjach, tak, jak ja. Nadciśnienie może się pojawić w każdym wieku, jest groźne, dlatego trzeba je stale leczyć, czyli brać leki przepisane przez kardiologa, nie dopuścić do nadwagi, nie palić tytoniu, uprawiac wysiłek fizyczny. Ale z tym można żyć i to dość długo. Nikt nie ma..

Ból głowy pojawiający się przy wysiłku

.. ...cos równie gorszego? Ciśnienie mam w normie, krew, mocz i te wszystkie podstawowe badania tez... Co robić? Witaj! Ból, który opisujesz nie musi być czymś groźnym. Może występować u chłopców w Twoim wieku i z czasem się ucisza. Jednak, aby wykluczyć stan chorobowy, koniecznie należy..

Bardzo silne odczucie porażenia prądem

.. ...górnej granicy normy . Ciśnienie krwi w granicach 130/87 lub czasem wyższe .Jeśli ktokolwiek miał podobny problem lub ktoś się spotkał z takim zjawiskiem proszę o odpowiedz . Najpierw upewnij się czy masz zdrową dietę i nie jesteś zatruty.Proponuję wstępnie zastosować coś w stylu terapii..

Nadciśnienie nocne

.. ...prześladuje mnie wzrost ciśnienia nocą. Co dziwne ciśnienie osiągające poziom 190/90 spada bardzo szybko do granic normy dla mojego wieku. Często 5 - 10 minut wystarczy dla takiego spadku. Kiedy nie wstanę z łóżka, by uspokoić cikśnienie rano wstaję bardzo zmęczona.W dzień nie mam takich..

USG serduszka mojego synka wcześniaczka

.. ...sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w przegrodzie międzyprzedsionkowej.Ciekawostką jest , że około 20% populacji dorosłych ma drożny otwór owalny. Drożny otwór owalny..