Ciśnieniomierz

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. Ciśnienie krwi jest mierzone celem określenia jaka jest jego skurczowa i rozkurczowa wartość. Wartość ciśnienia skurczowego zależy od rzutu serca i elastyczności tętnic. Ciśnienie rozkurczowe zależne jest od oporu naczyń obwodowych. Zmierzone wartości ciśnienia krwi zapisujemy w postaci: RR=xxx/yy mmHg,..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...mankiet, urządzenie mierzy ciśnienie w ustalonych odstępach czasu, od 1/15min do 1/godzinę przez cała dobę, również w nocy. W czasie badania pacjent przebywa w domu i wykonuje zwykłe, codzienne zajęcia...

Całodobowy monitoring ciśnienia tętniczego

.. ...wolno zdejmować mankietu ciśnieniomierza. Pomiar jest wykonywany co kilkanaście lub kilkadziesiąt minut ( zwykle raz na 15 minut w ciągu dnia i raz na 20 - 30 minut w nocy ). Wyniki są zapisywane w pamięci małego urządzenia rejestrującego, mogą być potem odczytane i ocenione przez..

Pletyzmografia

.. ...mankiety podobne do tych od ciśnieniomierza. Mankiety zakłada się na kolejne segmenty kończyn, unaczynione przed odpowiednie tętnice. Następnie mankiety wypełnia się powietrzem do ściśle ustalonego ciśnienia. Zmiana wypełniania tętnic w kolejnych fazach cyklu serca wpływa na ciśnienie..

Tężyczka utajona

.. ...zgięcie stopy. Objaw Trousseau. Ten objaw sprawdza się przy pomocy mankietu ciśnieniomierze. Napełnienie mankietu powietrzem powoduje charakterystyczne ustawienie ręki badanego ( tzw. ręka położnika )...

Łóżko dla chorych na serce

.. ...elektroniczną wagę, ciśnieniomierz, czujniki badające tętno, częstość oddechu oraz ruchy podczas snu Uzupełnieniem byłyby czujniki wbudowane w ubranie - w tym elektrody badające EKG. Wszystkie te dane można będzie analizować za pomocą odpowiednio oprogramowanego palmtopa, a następnie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...sprzęty - słuchawki, ciśnieniomierz, aparat do USG i EKG( nasza babcia jest kardiologiem ). No więc wczoraj Laura chciała przeprowadzić okresowe badania. Położyła się na kozetce, a ja zaczęłam ją osłuchiwać. Nagle jej małe serduszko zaczęło strasznie szybko bić. Trwało to jakieś 20..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 65

.. ...środka, złapałam za ciśnieniomierz... ciśnienie 80/50, puls 130... takich ataków miałam już kilka po tej ablacji, odpływy świadomości, trzęsawka od środka itd... Czy to są normalne objawy po ablacji?? Paula, ja miałam ablację 27 maja i gorączkę jednodniową w szpitalu. Wypisywano mnie..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...do póki mamusia sobie ciśnieniomierza nie sprawiła, ale nie zamierzam iść z tym do lekarza bo nie przeszkadzało mi to nigdy więc nie powinno dalej. a ja to wszystko szczerze pierdole. mam 15 lat, 126/82 puls 108. nie wiem czy to dobze czy nie. jak narazie nie zemierzam umierac....

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 15

.. ...ile mam w domu dobry ciśnieniomierz, to chyba tez obniżyło mi się ciśnienie. Doskonale wiem, jak to jest ciągle czuć ospałość, bez przerwy ziewać, mieć ciężką głowę i inne atrakcje. Ale myśle, że to naprawdę tylko * nerwica * , bo jeśli mam zajęcie i nie mam czasu za dużo myśleć nad tym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 29

.. ...nadal piszę: ) A może te ciśnieniomierze są tak pokopane jak my, za przeproszeniem? Ja mierzę takim z tesco, to możliwe: )MAŁA! Na śmierć zapomniałam, że Ty z dala od ojczyzny ukochanej... A to w takim razie podwójnie Ci życzę powodzenia ( w spłacaniu kredytu też naturalnie: ) Witam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 42

.. ...nie warto było kupować ciśnieniomierza w tesco: ) Po przyjściu od lekarza mierzyłyśmy sobie z mamą i... ja miałam 100/68, a u lekarza 120/80: ) W dodatku za każdym razem mierzy inaczej. Może też czuję się gorzej bo zbliża mi się okres wielkimi krokami. A najprawdopodobniej to wina..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 731

.. ...poleciałam od razu po ciśnieniomierz ale ciśnienie było 135/75 tylko puls 88 ale szlam szybko zeby wziąść ten aparat . Makabra. Pozdrawiam Was. DAM WAM RADE moze warto byloby sie rozejrzec czym ta nerwica jest powodowana , przeciez to moze byc np. od kregoslupa lub choroby jelit czy..

Za szybkie bicie serca

.. ...kupiłam sobie elektryczny ciśnieniomierz, który pokazuje także szybkość bicia serca. wykazało mi , że moje serce bije 92 razy na minutę. wydawało mi się to dużo więc drugiego dnia z rana, gdy byłam spokojna, zrelaksowana, wykazało mi, że serce bije mi 108 razy/min, później 102 razy/min...

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 28

.. ...ciśnieniomierz jedyne co wykrywa to nieznacznie przyspieszony puls. Piszę to po to żeby nikogo nie wystraszyć moimi poprzednimi wypowiedziami. Mówiąc najprościej po prostu panikowałam bez potrzeby : )..

Szum w uszach wieczorem przed snem - Str. 2

.. ...ciśnieniem, bo mam w domu ciśnieniomierz, taki na pompkę z zegarkiem, sprawdzony, i ciśnienie zawsze mam książkowe 125 albo 130/75. Kawy nie piję, papierosów nie palę. Alkohol ani wysiłek nie ma na to tętnienie ( tylko w prawym uchu ) wpływu i nie nasila tego - za to niewyspanie nasila...

Szybkie tętno - Str. 4

.. ...np. noszę przy sobie ciśnieniomierz nadgarstkowy i jak czuje jakies wachania albo mam chętkę na kolejna kawę to mierzę tętno. Jak podsumowałam ostatni miesiąc to okazuje się, że ciągle mam tętno w granicach 90 - 110 - może dlatego prawie non stop odczuwam ucisk w klatce piersiowej między..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...rtęciowy lub manometryczny ciśnieniomierz ;u mnie wystarczyło zaprzestanie palenia . Nie paliłem 4 lata ,lecz znowu ćmię jak smoczysko:( obiecuję poprawę zdrówka życzę wszystkim Nara:0 Witam kiedyś moje tętno dochodziło do 120/min, cisnienie do 160/110 zazwyczaj 154/98 zrobiłem badania..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 16

.. ...powiedziałam mu że chodzę z ciśnieniomierzem w torebce ( delikatnie mówiąc )wyśmiał mnie.Też chodziłam z palcem na pulsie,a to dlatego ,że kiedyś wycieńczyłam się( trzy dni prawie nic nie jadłam +nerwy=ogromne osłabienie ) i zasłabłam.Od tej pory bałam się ,że to się powtórzy.Miałam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 155

.. ...ciągle odczuwa bóle. Ciśnieniomierz to przyrząd, z którym się praktycznie nie rozstaje. Teraz zaczęły się diety. Życie staje się horrorem. Mierzenie ciśnienia w nocy nad ranem, po kilkanaście, kilkadziesiąt razy dziennie. Podwyższony puls - piguła, podwyższone ciśnienie - piguła (..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 231

.. ...nadciśnienie - kupiłem ciśnieniomierz i bez leków moje ciśnienie to max 130/86 z regóły w okolicach 126/83 - więc nie ma chyba tragedii. Jedynie na cholesterol zostawiłem TULIP Nie wiem czy robić badania, bo poczytałem tu trochę i widzę że nawet zaawansowane często do niczego nie..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...sobie ciśnienie w domu ciśnieniomierzem sprężynowym. Kupiłam go profilaktycznie, ponieważ w mojej rodzinie nadciśnienie tętnicze występuje niestety dość często. Mam podobny problem, też jestem pod wpływem stresu, kiedy ktoś mierzy mi ciśnienie. Już dosyć dawno, jakoś 5 lat temu,..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...sobie choćby pompkę ciśnieniomierza - gdy ją ściskamy ciśnienie w rurce i w mankiecie wzrasta gdy uścisk zwalniamy spada, identycznie jest w układzie krwionośnym. Jeżeli ktoś zaobserwował coś odwrotnego to znak że powinien swój ciśnieniomierz oddać do naprawy : ) Pozdrawiam i kończę ten..

Dodatkowe skurcze - Str. 6

.. ...mierzenia ciśnienia ciśnieniomierzy automatycznych - wskazania nie są miarodajne , zwłaszcza jeśli podczas mierzenia masz dodatkowe skurcze ! Pozdrawiam ! hej Ewka dzisiaj byłam u lekarza ( chodze do endokrynologa ) bo lekarz pierwszego kontaktu mnie tam skierował zeby zbadac tarczyce...

Dodatkowe skurcze - Str. 66

.. ...mierzyłaś ciśnienie ciśnieniomierzem elektronicznym( a jestem o tym przekonany ), do tego dwadzieścia razy w przeciągu pół godziny, co daje pomiar co 1,5 min., czyli * na okrągło * - to te wyniki tak samo odzwierciedlają rzeczywiste Twoje ciśnienie, jak zapach samochodowy prawdziwą woń..

Dodatkowe skurcze - Str. 212

.. ...złapało........ Ja mierzę puls ciśnieniomierzem, a dzisiaj dostałam detektor tętna płodu...który niesty mierzy też mój puls...a poza tym można przez 15 sekund sobie puls policzyc na tętnicy szyjnej... nooo własnie ja tak mierzę na tętnicy szyjnej. Ja bym Kochana chciała zeby mi..

Dodatkowe skurcze - Str. 218

.. ...z Polski JA mma taki ciśnieniomierz i widać na nim uderzenie serca.Czasem mam taką przewę w uderzeniach , że serduszko na ciśniomierzu znika a aparat się wyłącza - a ja cała w stresie:( Duńczyk - jak mam Concore Cor 1,25 i po takiej dawce jestem trochę wyciszony. Wczoraj tętno 59 jak..

Ciśnieniomierz na rękę nie pokazuje pulsu

.. ...prosze czy komuś z Was ciśnieniomierz na rękę elektroniczny nie pokazuje czasem pulsu, czym to jest spowodowane?mnie to bardzo denerwuje, poniewaz na kazdym z innych aparatow tylko mnie nie pokazyje tetna. Zdarzają mi sie arytmie ale nawet gdy czuje sie dobrze to pomiaru nie ma...

Szukam dobrego ciśnieniomierza

.. szukam dobrego ciśnieniomierza, chodzi o to żeby przy częstoskurczu nie wariował. Możecie coś polecić. NAJLEPSZE SA CISNIENIOMIERZE rteciowe, ale jak kupisz sobie cisnieniomierz pol automat lub automat,to bardzo wazne jest to aby mankiet znajdowal sie na przed ramieniu a nie na nadgarstku, poniewaz..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...ciśnienie elektronicznym ciśnieniomierzem na rękę to nie pokazuje mi nigdy pulsu, a jak u Ciebie?To że wada jest nabyta to znaczy ze mosialas miec stany zapalne w organizmie najczęściej ta zastawka siada po anginach ropnych przewleklych( paciorkowce )lub zapaleniach jajników.U mnie to..

Ciśnieniowmierz nadgarstkowy

.. ...wiele wygodniejszy byłby ciśnieniomierz nadgarstkowy, ale słyszałam rózne opinie na jego temat i stąd to pytanie. Za odpowiedź z góry dziękuję. Mirela ja mam nadgarstkowy jest beznadziejny jeden pomiar od drugiego bardzo się różni Do Mireli ! - witam w/g opinii mego lekarza kardiologa..

Jaki ciśnieniomierz kupić?

.. ...Witam!! Chcialbym kupic ciśnieniomierz dla matki, ma ok.50 lat i ostatnio bardzo wysokie cisnienie. Mam pytanie jaki najlepiej kupic cisnieniomierz? interesuje mnie nadgarstkowy, tylko nie wiem czy on jest wystarczajaco dokladny, wiem, ze mozna taki kupic na allegro do 100zl. a moze..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 2

.. ...atesty kliniczne na ciśnieniomierz i zalecenia z instytutu kardiologi. Co do nadgarstkowych czy naramiennych powiem tak. Ja mam w domu dwa: nadgarstkowy ( kupiony dla żony jak była w ciąży z zalecenia lekarza do tej pory nie wiem poco ) to jest tensowal mobil i dla niej jest dobry..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 3

.. ...reklamie. Sporo prawd o ciśnieniomierzach zostało już w tym wątku powiedzianych, ale ja skupię się na innym aspekcie. Dokładność uzyskiwanych pomiarów zależy wg mnie w tym samym stopniu od jakości ciśnieniomierza, jak i tzw. * warunków pomiaru * . Dlatego ważne jest aby: pomiaru..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 74

.. ...początku tez biegalam z ciśnieniomierzem ale juz mi to przeszlo.Na Piotrkowskiej 5 przyjmuje tez taka pani kardiolog prof Polak - Słaboszewska.Na pewno skorzystam z wizyty bo jestesmy za mlodzi aby wymyslać sobie choroby itak sie zadreczać .pozdrawiam Ciebie Paweł i wszystkich nerwuskow...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 92

.. ...rady nawet mówić. A ciśnieniomierz taki nadgarstkowy nic nie mógł zmierzyć. Ja od wczoraj czuję się kiepsko, ale ponieważ ciśnienie miałam wyższe tzn 130/80 to wzięłam concor, który przepisała mi kardiolog. Mam też jakiś spadek nastroju. To chyba jesień. bardzo wam dziękuje że mnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 118

.. ...nerwicy.Schowaj termometr i ciśnieniomierz.To nie potrzebne.Też miałam to ustawiczne zmęczenie i początkowo przypisywałam je swojemu niskiemu ciśnieniu.np.84/52.I tylko łap za aparat.To nerwica i na tym musisz się skupić.Przede wszystkim staraj się nie wpadać w panikę,że to coś..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 211

.. ...oszalałe miałam wtedy ciśnieniomierz i zmierzyłam miałam wysokie i tetno tez i do tego sie zaczełam moja historia. Na drugi dzień posżłam do lekarza zrobił mi ekg stwierdził ze bije szykbo i nierówno od razu dostałam L4 i teskt od lekarza domowego ze tzreba coś w sercu poprzecinać. Będac..

Obsługa ciśnieniomierza krwi

.. ...nadciśnienie, kupiłem na aukcji ciśnieniomierz. Niestety , to tani zakup ( 25 zł )i dlatego nie ma nawet polskiej instrukcji. W związku z tym mam pytania: 1 - w którym dokładnie miejscu przykłada się * końcówkę * słuchawki ? 2 - czy odczyt ciśnienia zaczyna się od pierwszych ( nawet..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...uspokaja ). Kupiłem ciśnieniomierz do domu - w domu 140/90. To wszystko co opisujesz to prawdopodobnie nerwica lękowa, może wizyta u psychiatry ??? codziennie znajdz sobie kilka chwil dla siebie do odprężenia - polecam ćwiczenia oddechowe, ewentualnie metodę schultz * a, jak najwiącej..

Bardzo wysokie tętno i niziutkie ciśnienie

.. ...niemożliwe ale tak wskazywał ciśnieniomierz ) co prawda mam 16lat i musze brać tabletki hormonalne no ale żeby ten puls był co dzień aż tak wysoki? tabletki mogą mieć na to aż tak duży wpływ? byłam z tym u lekarza to powiedziala mi że to jest normalne ponieważ jestem w okresie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...godziny. Wszędzie chodzę z ciśnieniomierzem i awaryjną porcją leków - obłęd, ale w ten sposób uniknąłem pewnie większej ilości migotań. Dodam, że w pozostałym czasie mam ciśnienie normalne, a po takich atrakcjach jak opisałem spada mi czasem rano do 85/50. Czasem tracę nadzieję, że będę..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...spróbować ( sam w domu mam ciśnieniomierz ) Mierzy mi mierzy mi i nagle wynik 178/98 puls 82 i pani z apteki pyta się czy się dobrze czuję a ja mówię nie narzekam bo dobrze się czułem. Mam lat 16 i z tego co się dowiedziałem to zły wynik. Ale mówie dobra maszyna pewnie się pomyliła idę..

Stan głębokiego relaksu (SITA) a puls i ciśnienie

.. ...stanie relaksu ): mój ciśnieniomierz zgłupiał chyba bo najpierw wyskoczył błąd. Potem udało mu się zmierzyć, oto wyniki: 130/70 puls 49 No właśnie puls 49, ups. Podwyższone ciśnienie może dlatego, że szklankę Pepsi sobie przed lekcją wypiłem( czyli godzinę przed pomiarem ). Proszę o..

Ablacja i przygotowanie do niej

.. ...kardiomonitor, pulsoksymetr, ciśnieniomierz. A także zestaw leków i przyżądów do prowadzenia reanimacji. - Na wyposażeniu są także komplety cewników - elektrod diagnostycznych, ablacyjnych, łączników, koszulek naczyniowych, prowadnic a także w pogotowiu powinna być możliwość wdrożenia..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...Lekarz na to ,że mam zły ciśnieniomierz , kurcze kupiłam sobie Hartamanna Tensoval duo control za 300, - zł na raty jest to jedyny ciśnieniomierz którym można zmierzyć ciśnienie w zaburzeniach rytmu pracy serca bo obsługje dwie metody pomiaru 1 - Oscylometryczna 2 - Korotkowa . taki sam..

Dziwne ciśnienie tętnicze

.. ...ciśnienie ( automatyczny ciśnieniomierzem mierzyłem ) . Pierwszy pomiar 23:50 ( 148/60 tetno 63 ) drugi pomiar 13:00 ( 140/50 tetno bodajrze 50 - 60 dokłądnie nie pamietam ). Ogólnie to czuje sie dobrze , nie narzekam na samopoczucie. W werzesniu jak byłem na badaniach okresowych na..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 389

.. ...), aż mąż zabrał mi ciśnieniomierz. Wtedy się do tego wkurzyłam, przestraszyłam, że jak mi się coś stanie to co z maluchami? I jeszcze inteligentnie pojechałam z mężem do dużego sklepu. po drodze kilka razy chciałam zawrócić, ale mąż stwierdził, że pochodzę po sklepach, będę myślała o..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 423

.. ...razem. W każdym razie ciśnieniomierz wyjmuję z szafy raz dziennie i po przebudzeniu nie sprawdzam jak bije moje serce. Nie twierdzę ,że jestem wyleczona - - o nie ,niestety ale pozbyłam się przynajmniej jednej cholernej obsesji. Rozumiem Cie doskonale ja tez mierzyłam tętno gziekolwiek..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 441

.. ...jestem wrakiem !!!!!!!!! Ciśnieniomierz przepadł u kogos,ale na pewno wzrosło.Staram się mysleć racjonalnie i oddychac.Skąd to dziadostwo dzisiaj?Pracę skończyłam,poszłam do teatru,a po powrocie taka cholera mnie dopadła.Co prawda jak w teatrze pomyślałam,że kolejny dzień bez zomirenu to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 490

.. ...zasnąć.Siedziałam wówczas z ciśnieniomierzem u boku i czekałam na najgorsze.Trzęsłam się jak galareta a łzy ciekły po policzkach strumieniem. Trwało to bardzo długo i niszczyło mój organizm. Rano byłam nie wyspana ,przez to oczywiście rozdrażniona,w dzień odsypiałam nie przespane noce..

Ciśnieniomierz z silną arytmią serca

.. ...Szukam dobrego i taniego ciśnieniomierza automatycznego dla 50 - cio letniej osoby z silną arytmią serca ( żeby były dokładne wyniki przy silnej arytmii ). Proszę o kontakt najlepiej mailem: lesiu2@poczta.onet.eu. Dziękuję serdecznie za wszelką pomoc Witam polecam rewelacyjne firmy..

Nerwica w ciąży - Str. 29

.. ...babka mi wyciągnęła mi ciśnieniomierz,a ja na jego widok dostałam palpitacji serca i wiecie jaki puls miałam tylko jedyne 159,tak się zestresowałam,ja na jego widok tak mam,to tak jakby mi ktoś nóż do garrła przystawiał,tak się boję,ale np.w przychodni wcale,bo tam mają taki zwykły nie..

Nerwica w ciąży - Str. 33

.. ...atmosfera?itp.Mam tylko nadzieję,że ciśnieniomierza więcej tam nie zobaczę,bo ostatnio myślałam że zawału dostanę!pewnie pojadę tam zestresowana,po ostatnim mierzeniu mi ciśnienia.Opowiem wszystko jak wrócę! Dziewczyny ze mna moze nie jest tak zle jak nie biore validolu ale dobrze tez..

Nerwica w ciąży - Str. 42

.. ...takim elektronicznym ciśnieniomierzu a ciśnienie mam dobre bo mierzę u lekarza( tam przynajmniej się nie boję )noi pani zaśmiała się pod nosem,pouczyła że co miesiąc pomiar to za mało i takie tam,ale mi odpuściła.Dziewczyny,ja na tych zajęciach już nie mogłam się skupić na niczym,miałam..

Nerwica w ciąży - Str. 61

.. ...110/70,ale normalnym ciśnieniomierzem,jak mi ktoś gdzieś w przychodni wyciąga elektroniczny to na sam jego widok dostaję pulsu 150.A jak myślicie jakie są w szpitalach na porodówkach?bo jak zacznę panikować przed zmierzeniem ciśnienia to pomyślą że wariatka. a czy ktos mial takie jak ja..

47 uderzen na minute 45-latek

.. ...wtedy elektroniczny ciśnieniomierz pomija niektóre skurcze i ich nie liczy a są. Najlepiej mierz sobie na nadgarstku z sekundnikiem. pozdrawiam s. w Holterze miałem tętno minimalne 47 uderzeń na minutę. Kardiolog powiedział mi że jest to w normie... tym bardziej że było to o 4:41. w..

Niskie tętno przy częstoskurczu

.. ...wcale nie mierzy mi ciśnieniomierz ciśnienia,lub mam bardzo niskie.Zespół WPW występuje u mnie od urodzenia,ale od dwóch lat mam ataki.Czasami trwają sekundy,a czasami dłużej Bywa,ze muszę pomóc sobie na pogotowiu.Lekarze leczą mnie tabletkami,co na mnie przestają po pewnym czasie..

Duża różnica w pomiarach ciśnienia

.. ...rodziców tradycyjny ciśnieniomierz /taki ze stetoskopem i pompką/. Gdy zmierzyłem nim ciśnienie wynosiło 125/70 a automat z nadgarsta w tym samym czasie pokazywał 167/68. Trochę się tym uspokoiłem ale ... jak mierzę sam, czy żona mierzy mi ciśnienie tym tradycyjnym - bardzo słabo słychać..

Kucie w klatce piesiowej - 17 lat

.. ...ciśnienie 150/100. Mierzy ciśnieniomierzem rtęciowym. Cóż telefon do rodziców i dawaj do lekarza. U lekarza byłem zmierzył automatycznym ok. 140/80 puls 108. Dał skierowanie na EKG zrobione tego samego dnia Wynik w Normie. Lekarz mówi że to nie od serca Wcześniej wykryto mi Reflux..

Wysokie ciśnienie tylko jak ktoś mi mierzy

.. ...gratis, mówie czemu nie ciśnieniomierz automatyczny zonk 156/90 puls 111, oczywiście przed pomiarem 5 minut poczekałem, po 5 minutach znowu pomiar 162/86 puls 121. Tak jak bym się ostro stresował. To było koło 14. Następnego dnia poszedłem jeszcze raz do tej apteki mierze 10:30 - 163/97..

Niskie ciśnienie i wysoki puls

.. ...bo wychodził error na ciśnieniomierzu ). Po wizycie u lekarz ogólnego dostałam Concor1,25 i Magne B6. Jeszcze nie zaczełam ich brać bo mam trochę obaw, Concor obniża ciśnienie a na przykład ostatnio wyniosło 76/44/51. I co ja mam robić??? Proszę o jakąś rade. Nie wiem jak Wam pomóc,ale..

Cisnieniomierze Panasonic

.. ...taka mniej więcej cena ciśnieniomierzy elektrycznych i gdzie można je kupić? I jeszcze jaka jest cena takich ciśnieniomierzy ze stetoskopem i gdzie można je kupić? Bardzo dziękuje za odpowiedź. Są to dobrej jakości urządzenia, ale większość modeli nie ma np. zapisu wyników wraz z..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...nadciśnienie i dysponował ciśnieniomierzem, gdzie był również badany puls.Ale nie tylko tym nie ćwiczyłam na w - f bo każdy wysiłek kończył się omdleniem.Z czasem przestałam reagować na podwyższony puls przyzwyczaiłam się. Często odczuwałam swojego rodzaju ukłucia w okolicy serca.W wieku..

Ciśnienie krwi po chwili rózne!

.. ...pierścienia mankietu ciśnieniomierza zmienia się obieg krwi. Dlatego należy dać odpocząć ręce przez co najmniej 5 minut przed kolejnym pomiarem. Nie będąc świadomym powyższych informacji, gdy ciśnienie krwi zmienia się przy każdym pomiarze, zaczynamy być niespokojni lub zdenerwowani co..

Już nadciśnienie? zapisano bisocard

.. ...kupić sobie nadgarstkowy ciśnieniomierz i przez jakieś 2 tyg. mierzyć w różnych porach dnia kilkukrotnie ciśnienie i póżniej udać się z zapisanymi pomiarami do lekarza, celem ustalenia, czy rzeczywiście cierpi Pani na nadciśnienie. Jeżeli już zdiagnozuje je u Pani, to przepisane leki..

Arytmie komorowe - Str. 2

.. ...mogłam uwierzyc, jak na ciśnieniomierzu zobaczytłam wynik...70/40...myślałam, że padne!Ale nie mam innego wyjści leki obniżają mi je czasami tylko do takiego stopnia, zazwyczaj mam 90/60 lub 100/700 i wtedy jest OK. Słuchaj się narazie polecen lekarzy, w końcu powinni sie znac lepiej od..

Silne drżenia prawej nogi

.. ...kupić sobie nadgarstkowy ciśnieniomierz i przez kilkanaście dni, kilka razy dziennie mierzyć i zapisywać puls i ciśnienie. Z tym powinnaś udać się do lekarza. On powie Ci co dalej. Jeśli podwyższony puls ( 132 ) występuje sporadycznie, to może to być z nerwów. Chyba jednak nie powinnaś..

Życie w ciągłym strachu

.. ...sprawdzam ciśnienie ciśnieniomierzem i łapię się za tętnicę szyjną by sprawdzić czy moje serce jeszcze pracuje, czy może to już moje ostatnie tchnienia i umieram! Towarzyszy temu paskudne uczucie ciężaru na klatce piersiowej w okolicy mostka, płytki, szybki oddech oraz nagła potrzeba..

Prosze o rade czy to choroba serca?

.. ...Wystarczy lekko zmienić położenie nadgarstka, a wynik będzie zupełnie inny. Do domu najlepszy jest elektroniczny z mankietem na ramie, który jest skuteczny w 95% z tym znajdującym się w gabinecie lekarskim...

Nadciśnienie w młodym wieku 18 lat

.. ...skoczył na 120, nie mam ciśnieniomierza więc nie wiem jakie miałem ciśnienie, pojechałem do lekarza i przepisał mi propranalol 1 tabletke 10mg 2x dziennie i powiem szczerze ze pomagała po kilku dniach poczułem się lepiej więc odstawiłem. Cały tydzień nie brałem i było ok, potem..

Ciśnieniomierze, pulsometry - ile kosztują?

.. ...kosztuje taki standartowy ciśnieniomierz i ile pulsometr? Taki najzwyklejszy, dostępny chociażby w Media Markcie. Okolo 30 zl . Ale po co ci taki jezeli on i tak bedzie zle pokazywal najlepiej jak bedziesz kupowala to kup naramieny nie nadgarstkowy ; ) pozdrawiam Prawda co napisal..

Silny atak nadkomorowy serca

.. ...wykopyrdneło mnie na glebe. Ciśnieniomierz pod reka. mierze...puls 220... Oddech * rwany * .uczucie juz nie bicia serca a raczej takiego trzepotania...co ciekawe w pewnym momencie jakby dwa takie rytmy nakladajace sie nie rowno na siebie. Zdołałam krzyknac... Ktos wezwal..

Dziwne skurcze w klatce - przełyk albo serce?

.. ...pisalem te pare miesiecy temu. to moje ciśnienie ~150 to był efekt ciśnieniomierza nadgarstkowego, który pokazuje w moim przypadku nieprawdziwe wyniki. atom to napisz cos o tym na gg 13285761 pozdrawiam..

Ciśnieniomierz rtęciowy a elektryczny

.. ...dot.różnicy pomiędzy ciśnieniomierzem rtęciowych,a elektrycznym.Czy mogłabym poprosić o podanie cech w/w,które można zauważyć podczas ich codziennego użytkowania zarówno w domu jak i w gabinecie lekarskim? Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam: - )! Jak termometr rtęciowy jest..

Siłownia i wysiłek przy arytmi serca

.. ...56 puls ( elektryczny ciśnieniomierz ), od razu skierowała mnie na EKG * na górę * , więc tam się udałem. Po zrobionym EKG zrobiła mi inna pani znów pomiar ciśnienia krwi lecz tym razem tym * ręcznym * aparatem i wykazał on 130/80 i tak oto zaniosłem wyniki EKG do lekarza i ona..

Zawroty głowy, nudności i dziwne ciśnienie

.. ...szpitala i kupiłem sobie ciśnieniomierz to codziennie mam takie ciśnienie: 143/70, 149/60, 130/70, i tak codziennie w takich granicach ) Zaczęło się jak jechałem samochodem. Wtedy poczułem jakby coś koło serca mi pękło. Zlekceważyłem to. Na początku miałem kołatanie serca, czułem jak..

Ciśnieniomierz nadgarstkowy źle wskazuje?

.. ...gdy mierzę ciśnienie ciśnieniomierzem nadgarstkowym nie jestem pewien co do jego wyników. Wydaję mi się że po prostu pierwsza wartość czyli ciśnienie skurczowe jest zawyżone. Ostatnio byłem u lekarza na wizycie kontrolnej i bardzo się denerwowałem przed wejściem do gabinetu, gdyż jestem..

Złe samopoczucie i problemy z ciśnieniem

.. ...w połowie jak ~Agga ciśnieniomierz kupiłem rok temu normalnie pracuję i wszystko jest ok, chociaż lekarze mnie straszą i wysyłają co chwile do okulisty ( dno oka ) i inne badania pozdrawiam dodam, że nie wiadamo skąd mam to nadcisnienie zawsze miałem normalne lub nawet niskie 90/60 teraz..

Pozycja ciała podczas pomiaru ciśnienia

.. ...ten sam dzien kupilem ciśnieniomierz elektroniczny i w domu pokazało 150/90. Chcąc sie uspokoić położyłem sie na chwilę i po ok 2min wykazało 125/75 przy tętnie 60. Za każdym razem w pozycji siedzącej wynik jest wyższy niż w leżącej. I pytanie czy w pozycji leżącej można uzyskać..

Czucie pulsu bez dotykania

.. ...bo gdy już zakładam ciśnieniomierz czuje że sie denerwuje i to pewnie przez to takie wyniki , Najciekawsze jest to że gdy rano wstaje każdego dnia i zaraz mierze ciśnienie mam w normie 120 - 130 , Wracając do głownego wątku , Teraz zaczełem brać Leki na uspokojenie Afobam wczesniej..

Lek tertensif kombi a w dalszym ciągu wysokie ciśnienie

.. ...ciśnienia ( popsuł się ciśnieniomierz ) sprawdzam ostatnio, a tutaj 160/90 i tak od 2 dni. Ogólnie, zmartwiłem się bo nic nie robię od m - ca, myślałem że teraz powinno być lepiej, a tutaj * zonk * . Chyba że siedzi to w psychice, mam problem z którym ciężko mi się pozbierać/uporać..

Ciśnienie a sport

.. ...miał wieksze.Bierzesz jakieś inne leki np. metanabol? Odradzam branie innych związków niż związki potasu na za wysokie ciśnienie.No chyba że związki potasu nie pomogą a ciśnienie jest groźne dla życia...

Nerwica? z czym to się je? jak sie zachować? jak to ugryźć?

.. ...temu.Do dzisiaj nosze ciśnieniomierz w torbie.od listopada 2008r biore tertensif na nadcisnienie,i jakoś to cisnienie sie normuje,chociaz jeszcze skacze.A pani nerwica i ataki lęku niestety zostały.na lęki biore xanax,dobry lek ale strasznie uzależnia przy dłuższym braniu.Jak dajesz rade..

Czy ja przesadzam? musze uwierzyć w siebie, że nic mi nie jest?

.. ...zmierzyłem sobie ciśnienie ( ciśnieniomierzem nadgarstkowym ) - wyszło 160/110, oczywiście zdenerwowałem się, kolejne pomiary - taki sam wynik, mimo że czułem się świetnie. Po mniej więcej 1,5 tygodnia kupiłem dobry ciśnieniomierz analogowy, pielęgniarka zmierzyła mi ciśnienie - idealne,..

Ból ręki i dretwiejące palce

.. ...* nie miałem jeszcze ciśnieniomierza * . Palę papierosy i czasami lubię napić się piwa. Wiem, że należy pozbyć się używek, ale jak piwko mogę sobie darować tak z papierochami nie jest prosto. Prowadzę siedzący tryb życia, kładę się spać bardzo późno i późno wstaję. Wyniki badań jakie..

Zawroty głowy, lęk, nogi z *waty* i bóle, oslabienie

.. ...sprawdzałam ciśnienie i puls ciśnieniomierzem do rodziny było to śmieszne bo tego nie przeszli. Witam! Mam 28 lat i też od października miałam zawroty uczucie że zaraz zemdleję ,nogi mi sie uginały nawet nie czułam ich jak chodziłam bałam się że umieram serce mi przyspieszało myślałam że..

Wiarygodność pomariów ciśnieniomierzy

.. ...pełni profesjonalnym ciśnieniomierzem. Wyniki w 98% pokrywały się więc jest dobry. Hartmann to dobra marka i robi dobry sprzęt nie bez powodu jest sprzedawany w aptekach, a nie gdzieś w supermarketach. Zapmnij o nadgarstkowych bo one wszystkie sa do niczego nawet te za 300 zł. Dzieki..

Wyniki holtera jak mam je rozumieć

.. ...czasie pomonozyc przez 6. Ciśnieniomierze też podaja puls, ale one go mierza w waskim przedziale czasu więc nie jest to pomiar miarodajny. Po za tym gdy zmieniasz pozycję ze stojącej do siedzącej to puls też lubi się zmieniać i mierząc go dłużej masz możliwość sama śledzić te zmiany...

Bardzo szybkie tetno

.. ...Potem w domu pojawił się ciśnieniomierz który też i wskazywał puls, ale używany był on sporadycznie gdyż ciśnienie miałem w normie i nie miałem regularnie dolegliwości kojarzonych z ciśnieniem. Dlatego byłem nieco zaskoczony gdy sam zauważyłem, BA ODKRYŁEM że pomiar pulsu dla mnie jest..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 2

.. ...baterie skończyły mi się w ciśnieniomierzu i nie kupuję następnych żeby się nie nakręcać - jeżeli się faktycznie źle czuję to idę do przychodni i mi mierzą ciśnienie i robią ekg, oczywiście zawsze wszystko wychodzi w porządku. Jutro mam wizytę u * psychola * : ) ciekawe czy coś to da,..

Pytanie o ciśnienie na tle nerwicowym

.. ...wyniku i już widząc ciśnieniomierz dostawać schizy. W ogóle to miałem badanie EKG, Echa serca, dna oka, nie wykryto śladów nadciśnienia miałem też założony holter ciśnieniowy i w średnia wyniosła 140/75 i tętno 75, w nocy spadało nawet podczas snu do 100/47 ( najwyższe 110/60 ). W dzień..

29 lat nerwy - i syndrom nerwowości

.. ...wszystko ok Jak biorę ciśnieniomierz w ręce i odpoczywam przed pomiarem to dostaje takich nerwów ze mam 160 na 80 jak się uspokoję po 15 minutach lub 20 i robię 2 pomiar to mam 130 na 70 Ja czuje ze to tkwi we mnie usiłuję się rozluźnić odpoczywać niweolowac nerwy no ale nie udaje sie mi..

Problemy z sercem

.. ...ciśnienie, to pokazuje mi na ciśnieniomierzu 118/54 i puls 64 czyli niby wszystko w normie, a jednak gdy jestem w spoczynku np leże itp cały czas czuję, że mocno bije, mało tego bije nierówno tzn co jakiś czas zamiast uderzenia jest krótka przerwa i po chwili dopiero następuje skurcz..

Problem z Ciśnieniem nietypowe

.. ...samemu w domu markowym ciśnieniomierzem, miałem wręcz książkowe ciśnienie 120/80 puls zawsze ok. 70 Drugi dzień z rzędu postanowiłem zmierzyć ciśnienie i zmierzyłem aż 3 razy z przerwami po każdym mierzeniu ok 15min. Ciśnieniomierz pokazał mi : 153/51 p. 93 146/49 p. 89 150/47 p. 89 Czy..

Wysokie ciśnienie górne niskie dolne

.. ...mierzyć sobie ciśnienie ( ciśnieniomierz elektroniczny sprawny ) dolne caly czas mam koło 60 - 70 a górne waha mi się 120 - 160. Byłem u lekarza na krwi nic mi nie wyszło ( kreatyny już w niej nie ma ), nerki też sprawne. Czuje się dobrze. Nie mam pojęcia z kad to się bierze, jeżeli ktoś..

Bóle serca i duszności 3 tyg po operacji ;(

.. ...ciśnieniomierz w domu to warto po takim * napadzie * zmierzyć ciśnienie - może masz za niskie? Jeśli to się kiedyś powtórzy koniecznie zgłoś się do lekarza domowego i on poprowadzi dalsze ewentualne leczenie...