CK MB normy

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...się zwykle w granicach normy, mimo zwolnionej czynności serca. Czasowa stymulacja jest wskazana w bloku AV drugiego i trzeciego stopnia z objawami klinicznymi lub zaburzeniami hemodynamicznymi. Ostry zawał ściany przedniej często jest przyczyną hipotonii wynikającej z uszkodzenia lewej..

Akineza

.. ...zmniejszona w stosunku do normy,najczęściej świadczy o niedokrwieniu danego segmentu, akineza - brak kurczliwości, dotyczy najczęściej blizn po zawale serca, dyskineza - kurczliwość nieprawidłowa, niektóre segmenty mięśnia sercowego wpuklają się zamiast kurczyć; może mieć miejsce w..

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...von Willenbradna. APTT skraca się w stanach nadkrzepliwości. Normy laboratoryjne podstawowych parametrów: PT: 12 - 18 sek. INR: 0,8 - 1,2 PT%: 80 - 120 sek. APTT: 37 - 46 sek. Fibrynogen: 200 - 400mg/dl..

Hipokaliemia

.. ...przewidywanych przez normy laboratoryjne. Stężenie jonów potasu powinno zawierać się w przedziale 3,5 - 5,0 mmol/L. Przyczyny hipokaliemii. Hipokaliemia może byś spowodowana stosowaniem leków, które zwiększają wydalanie potasu z moczem - przede wszystkim chodzi tu o leki diuretyczne jak..

Hipokineza

.. ...serca, oznacza kurczliwość mięśnia zmniejszoną w stosunku do normy. Hipokineza najczęściej świadczy o niedokrwieniu danego fragmentu mięśnia sercowego na różnym tle ( najczęściej na tle choroby wieńcowej )...

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

.. ...górne i dolne granice normy mogą różnić w badaniach pochodzących z różnych laboratoriów analitycznych, jest to kwestia tak zwanych norm referencyjnych ). Wartość parametru MCHC wzrasta w pewnych dziedzicznych defektach budowy erytrocytu ( np. w sferocytozie ) częściej natomiast..

Kwasica

.. ...świadczą odchylenie od normy parametrów układu buforującego, a samo pH jest w normie ( 7,35 - 7,45 ). Taki stan nazywamy kompensacją. Ocena równowagi kwasowo - zasadowej organizmu opiera się na wynikach badania gazometrycznego. Po za pH krwi istotne są także: stężenia dwutlenku węgla,..

PDW (wskaźnik anizocytozy płytek krwi)

PDW (wskaźnik anizocytozy płytek krwi)

.. ...) wynosi 5 - 10 fl ( normy mogą się nieznacznie różnić w zależności do laboratorium ). Pełen wgląd w układ płytek krwi daje nam znajomość trzech parametrów: ich bezwzględnej ilości ( PLT ), średniej objętości ( MPV ) oraz właśnie wskaźnik anizocytozy. PDW mówi nam, jaki procent..

Kardiomiopatia restrykcyjna

.. ...również nie odbiega od normy. Czynność kurczowa mięśnia sercowego może być prawidłowa ( normokineza, prawidłowa EF ). Upośledzony jest natomiast proces napełniania komór krwią, która zalega w przedsionkach, powodując ich znaczne poszerzenie. Z czasem może rozwinąć się nadciśnienie..

Zespół Brugadów

.. ...samoistnie wraca do normy. Chory cierpi wtedy z powodu omdleń lub krótkotrwałych utrat przytomności. Niestety, u około 1/3 chorych z zespołem Brugadów pierwszym objawem choroby jest nagły zgon sercowy. Rozpoznanie zespołu Brugadów stawia się na podstawie wystąpienia nagłego zatrzymania..

Wymiary jam serca w badaniu ECHO

Wymiary jam serca w badaniu ECHO

.. ...płucnego. Wymiary jam serca. Normy na podstawie podręcznika Choroby Wewnętrzne pod red. prof. Szczeklika: Lewa komora w rozkurczu ( LVEDd ) 3,5 - 4,7 cm; w skurczu ( LVESd ) 2,2 - 3,8 cm Grubość tylnej ściany lewej komory w rozkurczu ( PWd ) 0,6 - 1,1 cm; w skurczu ( PWs ) 1,0 - 1,5 cm..

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

Morfologia krwi obwodowej (normy krwi)

.. ...na mililitr. Dokładne normy mogą się różnic nie tylko z uwagi na płeć badanego człowieka, ale także w poszczególnych laboratoriach ( normy referencyjne ). Drugim co do ważności parametrem po stornie czerwonej morfologii jest stężenie hemoglobiny ( Hb ). U kobiet powinno zawierać się w..

fT3 (trijodotyronina) i fT4 (tyroksyna)

.. ...poziom TSH odbiega od normy, następnym krokiem diagnostycznym jest oznaczenie stężenie właściwych hormonów tarczycy we krwi. Oznacza się fT3 oraz fT4. Litera f pochodzi od angielskiego słowa free - wolny. We krwi większość substancji jest transportowana w postaci związanej z białkami (..

Hematokryt

Hematokryt

.. ...czyli czerwone krwinki. Normy są różne w zależności od płci i wieku badanej osoby. Dla dorosłych normy hematokrytu to 37 - 47% u kobiet oraz 40 - 45% u mężczyzn. Wyjątkowo wysokie wartości hematokrytu występują fizjologicznie u noworodków. W pierwszych dniach życia parametr ten może..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...odbiegają natomiast od normy, gdy pacjent dokonuje samodzielnych pomiarów w warunkach domowych. Ciśnienie tętnicze krwi zależy miedzy innymi od aktywności układu współczulnego ( część autonomicznego układu nerwowego ). Aktywność ta wzmaga się w sytuacjach stresowych. Możliwe jest, że..

Tętno u dziecka

.. ...życia: 100 - 220/min pierwsze lata życia: 80 - 170/min 2 - 10 rok życia: 70 - 110/min dopiero w wieku kilkunastu lat normy częstości pracy serca stają się zbliżone norm dla ludzi dorosłych: 60 - 100/min...

Częstoskurcz

.. ...uderzeń na minutę. Inne normy odnoszą się do niemowląt i dzieci, u których podstawowy rytm serca jest znacznie wyższy niż u nastolatków i ludzi dorosłych. Częstoskurcz może być zjawiskiem fizjologicznym, wynikającym ze zwiększającego się zapotrzebowania organizmu na tlen i inne składniki..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...ciśnienia tętniczego powyżej normy. Jedna trzecia z nich nie była tego świadoma. Jak przypomniał prof. Grodzicki, który jest prezesem Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, aktualnie nadciśnienie diagnozuje się wówczas, gdy pacjent ma trwale podwyższone ciśnienie krwi o..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...serca. DOPUSZCZALNE NORMY Prawidłowy poziom całkowitego cholesterolu, przyjęty przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, nie powinien przekraczać 200 mg/dl, przy czym frakcja HDL nie powinna być mniejsza niż 45 mg/dl, a LDL nie może przekraczać 130 mg/dl. Dla osób posiadających dodatkowe..

Zanieczyszczone powietrze niszczy serce

.. ...dopuszczonym przez obowiązujące normy. Szczególnie narażone na ich szkodliwe działanie są osoby cierpiące na serce i choroby układu krążenia. Inny uczony, który badał wpływ zanieczyszczenia powietrza na serce, dr Robert Kloner zaleca, by takie osoby nie ćwiczyły na tzw. świeżym..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...kazdym razem w granicach normy.wnioski z usg:miesien sercowy w calosci normokinetyczny.niedomykalnosc zastawiki trójdzielnej śladowa.niedomykalnosc zastawki płucnej śladowa i mitralnej 1+.. z kolei holter odnotowywal od 180 do 3200 skurczów dodatkowych nadkomorowych oraz kilka..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 9

.. ...tabletek i znowu poniżej normy, częso mam skurcze w łydkach, pulsowanie pod skórą i trzęsienie powiek .. Byłem u kardiologa, zalecił magnez i Betaloc ZOK w przypadku gdybym miał następny atak, nie biore go no bo ma według mnie niepokojące działania niepożądane .. Mam pytania, czy taki..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...Wydłużony na granicy normy czas QTc.Przedmiotowo - Czynność serca miarowa, II ton ruchomo rozdwojony nad tętnicą płucną.Wnioski - Pozostaje w obserwacji w związku z PEK oraz podejrzenie zespołu przedłużonego QTc. Nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi, bo kiedy pytam nie dostaję..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 26

.. ...pisze ze zycie wraca do normy!!!??? dlaczego???!!! :( ( ( ( ( ( ( nikt przeciez nie da mi gwarancji ze nie bedzie gorzej jesli juz nie moze byc lepiej... jesli poczytać posty - jest tu na forum paru lekarzy - i wielu kardilogów odwiedza to forum, jest tylko jeden lekarz, który podpisuje..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 12

.. ...czasem wszystko wróci do normy i przestaniemy sie obawiac nawrotów * choroby * . Pozdrawiam Anna Cześć Danka! Tak było dobrze ale tylko do wczoraj. W 6 - tym dniu po ablacji złapał mnie atek migotania, trwał 8 godz. Umiarowilem sie po rytmonorze wsumie 4 tabl. Dziś czuje sie już dość..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...cisnienie zaczelo wracac do normy i bol ustepowal tego przed ablacja nie mialam ale slyszalam ze migotania zlikwiduja ale moga byc inne sensacje z serduchem jestem ciekawa co u Ciebie po tej wizycie Cześć Danka! Jak pisałem wcześniej moja wizyta u dr została przełożona na później. Od..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 51

.. ...różne odchylenia od normy, ale to wszystko się unormuje więc postaraj się przeczekać ten okres i nie panikuj. Oczywiście zgłaszaj sie na wyznaczone kontrole. Powodzenia i zdrówka. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. do meg37 Strach jest czymś normalnym,ale perspektywa wyleczenia się powala..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 53

.. ...że wszystko wróci do normy i to * coś * wreszcie zniknie na dobre z mojego serca . Pozdrawiam wszystkich i proszę o odpowiedzi. Siqma - co si dzieje, że milczysz. Obiecałas po ablacji odezwać się. Czekam i trzymam kciuki ! Witajcie! Ewa : * Zabieg miałam w połowie grudnia. 2 tygodnie po..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...tabletek i znowu poniżej normy, częso mam skurcze w łydkach, pulsowanie pod skórą i trzęsienie powiek .. Byłem u kardiologa, zalecił magnez i Betaloc ZOK w przypadku gdybym miał następny atak, nie biore go no bo ma według mnie niepokojące działania niepożądane .. Mam pytania, czy taki..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...fizyczna spada czy wraca do normy ,jak u zdrowego czlowieka? jakies ryzyka? dodam ze u mnie nic jeszcze nie jest * * na papierze * * ale z tego co czytam to plyniemy w tej samej lodce.. heh :P i chcialbym jeszcze pokorzystac z zycia... takie male zyczenie na sam koniec... Czesc Damianie,..

Echo serca

.. ...jakie sa mniej wiecej normy itd Chociaz miałam robione ale nikt mi nic nie powiedzial oprócz tego że nic takiego z moim sercem sie nie dzieje chodz cos mnie niepokoi. Prosze o szybka odpowiedz. żebym to ja się znała... Napisz prosze co chcesz ,zeby zinterpretowac! Pozdrawiam Mam takie..

Echo serca - Str. 2

.. ...mam na dolnej granicy normy chodzi o hemoglobinema 12tys, a echo bylo bez dooplera napewno wyniki krwi: kreatynina w surowicy 0,60mg/dl hematokryt 37,1 % hemoglobina 12,4 g/100ml erytrocyty 4,290mln/mm leukocyty ponizej 100 srednie stezenie hb w krwinkach MCHC ( SSH )33,4 g/100ml sred..

Echo serca - Str. 3

.. ...na dolnych granicach normy dla kobiety, podobnie wskazniki objetosciowe krwinek. Poza tym ok. Witam, podziwiając znajomość tematu przez Szanowne Panie. Jeśli można pochwalę się moimi wynikami echa serca, prosząc jednocześnie o diagnozę i ewentualną opinię o kondycji mojej pompy. Pacjent..

Echo serca - Str. 4

.. ...doprowadzi moje ciśnienie do normy i spowoduje odstawienie leków. 3 Co pani sądzi o nocnym/1 przypadek/wzroście ciśnienia /na lekach/do wartości 150/100 uniemożliwiającym sen? 4 Czy stan mojego zdrowia przy aktywnym trybie życia poprawi sie ? 5 Czy też niektóre zmiany są nieodwracalne? Z..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...serce odrazu wracało do normy. Czułam się normalnie. Aż do ostatniego razu. Serce biło mi bardzo szybko przez ponad 4 godz. i nie ustawało. Gdy trafiłam do szpitala okazało się że mam mój puls sięga 230. Porobiono mi wszystkie badania. Są wporządku, holter wykazał w ciągu doby tylko 3..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...bicie serca powraca do normy po zazyciu propranololu( czasami wieksza )i jest ok.natomiast te dodatkowe skurcze odczuwam jako pauzy, bulgotania to te sa okropne a przy tym strach i obawa o zycie. Potrafia zgryzc psychike.Pojedyncze skurcze da sie wytrzymac.U mnie jast tak, ze mam tez..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...że wszystko wraca do normy. Ta niepewność potęgowała moje zdenerwowanie. Zlazłam pół miasta, zaciskając w ręce pęk kluczy tak, że aż powbijały mi się w dłoń. I przeszło, walczyłam ponad godzinę. Doszłam do wniosku, że na szczycie moich lęków ( bo z tymi dnia codziennego można sobie jakoś..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...otrzeźwiam. Wszystko wraca do normy, lecz nadal w głowie pozostaje strach, a jeśli to coś poważnego? I znów powiem to, co już pisałam - naprawdę najlepsza na to wszystko jest praca, zajęcie. Człowiek zapomina o sobie i zapomina o dolegliwościach. Łapie się na tym, ze dawno nie czuł się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 36

.. ...i wszystko wróci do normy.U Ciebie widze ze to rodzinne.U mnie wszystkie siostry maja problemy z tarczyca.A ona potrafi nieżle dokopać.Także prawdopodobnie jest ona źródłem naszego * wariowania * plus inne czynniki w postaci złych przezyc itp.Musze wziąśc przykład z Doro - porzadnej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 39

.. ...przywraca pracę serca do normy. Nie jest niebezpieczny i myślę, że nie odczujesz skutków ubocznych ( no chyba że się nakręcisz, jak to my potrafimy; ) ). Dodam może jeszcze to, że należy on do starszych leków, na rynku jest cała moc nowości, ale widocznie lekarze cenią sobie zalety..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...protrombiny jest dłuższy od normy z uwzględnieniem jakości odczynnika - preparatu tromboplastyny. W warunkach zdrowia INR = 0,9 - 1,3. Jedynym parametrem, który pozwala monitorować leczenie acenokumarolem jest czas protrombinowy oraz wyliczany na jego podstawie INR ( International..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...i wszystko wraca do normy. Fakt, duże znaczenie ma to co sie je. Wszelkie * zielone * bardzo wpływają. Ale tylko wtedy, gdy sie je dużo. Prz warfinie utrzymanie INR jest dużo łatwiejsze. Jak zżywałam aceno to skakał okropnie. Aby byc spokojnym kupiłam aparat , mierzę co 3 tyg. i w każdej..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 6

.. ...nadzieje że wróci do normy, A co do zauważonych dolegliwości to zauważyłem suchość skóry zatrzymanie stolca zaparcia senność częste wzdęcia bóle w klatce piersiowej ale to może być spowodowane po przejsciu zakrzepicy przynajmniej tak mi lekarz powiedział w szpitalu a co do wypadania..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...okreslił na górnej granicy normy Witam! Ja mam prawie 20 lat i mija właśnie rok odkąd byłem na wstawce do wojska, gdzie skierowali mnie do kardiologa który stwierdził to u mnie. Dopiero dzisiaj się tym ponownie zainteresowałem: ) Czasami czuję kłucie w klatce, nie jest to bolesne ale..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...kiedyś wszystko wróci do normy i bede sie czuc jak kiedyś???? Pzdr i życze zdrówka Prosze napiszcie mi jak czesto łapią was bóle w klatce..czy to jest tak ze co jakiś czas...czy codziennie...bo ja jak narzie czuje się źle codziennie..i zastanawiam sie czy to minie??!! Odp PZDR Mam 30..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 11

.. ...porządku serce wrocilo do normy .Pozdrawiam wszystkich. Hej Wam,mi na USG wyszlo duze wypadanie zastawki mitralnej,USG robilam z powodu arytmii,w sumie mialam 4 USG serca i na kazdym sie to potwierdzilo,czestoskurcz wezlowy mialam leczony ablacja,nie czuje objawow wypadania tej..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...górnych granicach ale normy - aż mi lekarka pogratulowała. Teraz praktycznie objawy się nie zdarzają ( bardzo lekkie, bardzo rzadko ( raz na kilka miesięcy ) tylko w sytuacjach gdy jestem przemęczony i wchodzi jakiś duży stres. Panuję nad nimi ( jestem w stanie * przejść * sytuację bez..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 3

.. ...wszystkie w granicach normy ale jakos wierzyć mi sie w to nie chce.Wydaje mi sie ,że jest ich za duzo.Czy ktos z Was orientuje sie ile ich moze być,żeby miesciły się w tak zwanej normie?Chyba zwariuje z tego powodu.Nie radze sobie z tym. A czy miałaś badnie holterow3skie ekg? Norma to do..

Duży puls - Str. 2

.. ...i wszystko wroci do normy, glowa do gory pozdrowieniaa ty lukaszu nie rzucaj slów na wiatr i nie dołój innych jesli sie na tym nie znasz!!! mam 41 lat durze cisnienie190/ 120 puls 126 w jaki sposub obnizyc puls. prosze bardzo o odpowiedz . Bronislaw najlepiej beta blokerem przepisanym..

Chelatacja - Str. 6

.. ...na to wiekszej uwagi. Normy są bardzo zaniżone, nawet w środkach masowego przekazu jesteśmy ostrzegani ( ! ) przed szkodliwym( ! ) działaniem witamin! Jest udowodnione naukowo, że to są podstawowe składniki niezbędne dla dobrze funkcjonującego organizmu. My z mężem przekonaliśmy się o..

Chelatacja - Str. 8

.. ...wersenowym wróci do normy taj jak i moja kanalizacja,Wracaj Pan na forum bo nie ma z kim pogadać i brakuje mi Pana ciężkich dowcipów zrozumiałych tylko przez niemców, jureklubl Szanowny Panie Jerzy! Zza oceanu, od pewnego czasu, obserwuję Pana potyczkę z Janem P. i z przykrością muszę..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...serce odrazu wracało do normy. Czułam się normalnie. Aż do ostatniego razu. Serce biło mi bardzo szybko przez ponad 4 godz. i nie ustawało. Gdy trafiłam do szpitala okazało się że mam mój puls sięga 230. Porobiono mi wszystkie badania. Są wporządku, holter wykazał w ciągu doby tylko 3..

Trigly to trójglicerydy?

.. ...Laboratoria podają różne normy. Sam wynik nie jest ostatecznym powodem do paniki. Powodów dla których trójglicerydy mogą być podwyższone jest wiele. Poza tym warto powtórzyć badanie po pełnych 12 godzinach na czczo, mając pewność, że poprzedniego dnia nie jadło się potraw szczególnie..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...medykamentów - potas wrócił do normy. Miałem jazdy z sercem gdy potas spadł mi kiedyś poniżej 3. Częstoskurcze, ekstrasystolia i tym podobne atrakcje. Myślałem że się przekręcę. Po wyrównaniu poziomu potasu wszystko się prawie uspokoiło. Niby to tylko jeden pierwiastek a tyle..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...zabiegu doszlo wszystko do normy( mozna tak powiedziec jak czytalas pewnie na forum to mam jeszce pojedyncze skurcze i dziwne kolotania, lekarze uwazaja ze to podłoze psychiczne ) Zabieg mialam tez wykonywany brzez doktore stanke.Decyzja o drugim zabiegu nalezy do ciebie. u mnie pierwszy..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 18

.. ...powiedzmy 90procent normy. Po roku 110 procent normy ; - ) Tak ogólnie jest przyjęte. Twój przypadek mógł być jednak inny, więc słowa kardiologa - rzecz święta dla Ciebie. Jego słuchaj, to najważniejsze. Jeśli Twój przypadek jest nazwijmy to * standardem * to spokojnie uderzaj poza kraj...

Nitka ścięgnista

.. ...uroda , taki wariant normy. Moze dawac szmer , jest niegrozna . A jesli sie mialo infekcje na nici sciegniistej - jest mozliwe ze sie zerwie i czym to grozi? Bardzo dziekuje za odpowiedz pozdrawiam Bardzo bym prosiła o odpowiedz na pytanie kasi powyzej bo mnie takze to bardzo zastanawia...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...serce powoli wraca do normy.jak się przeniosłem do kasy chorych dowiedziałem się ze nie jest to uleczalne co gorasz nadal powieksza się moje serce.W tej chwili biorę betaloc zok 50, acurenal 20 i acard.czy ma Pani jakies namiary na dobrego kardiologa i czy z Pani mąż ma wyniki w..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...robione TSH - wynik środek normy..Chciałam dodać,że mam coraz większe obrzęki nóg,namacalną wątrobę pod łukiem - tak jest napisane na karcie wizyty,wyższe ciśnienie - 150/ 90( wcześniej przeważnie 110/70,oczywiście po lekach ) i szybko się męczę - wejście na 2 piętro jest dla mnie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 18

.. ...frakcja jest mniejsza od normy ale nie napisales jaka miales wczesniej. Jak sie czujesz teraz? Czy praca nie sprawia ci trudnosci? Ja mam frakcje 36%( byla 10% ) a choruje niecale 2 lata. Zycze ci powodzenia i jak najlepszej frakcji. Jes;i bedziesz mial ochote pogadac to napisz...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...aoralny na górnej granicy normy ( 3.7cm. ) płatki zastawki aoralnej ciękie, separacja miernie obniżona ( 1.4 cm. ) , lewa komora znacznie powiększona ( d - 7.75cm s - 70.05cm ) , frakcja wyrzutowa ok. 12%/BP - ellipse/ . przegroda mk. niepogrubiona ( d - - 0.8 cm. s - 0.8cm ) tylnia..

Po ablacji - Str. 17

.. ...i wszystko wróci do normy. Termin mam na 11.07.08r czyli w ten piątek : ) zabiegu sie nie boję, ale... po przeczytaniu wielu waszych opinii zacząłem obawiać się czy aby wszystko wróci do normy :( chciałem zostać kierowcą zawodowym, ale boję się dostać ataku za kółkiem :( czy mam zacząć..

Po ablacji - Str. 18

.. ...wszystko wracalo do normy ) dzisiaj biorac kapiel zauwazylem cos niepokojacego, przy jakims ruchu np. zmiana z pozycji lezacej na siedzaca wprawiala serce w szybszy ruch i po kilku sekundach serce wracalo do normalnego pulsu, jednak nie stawalo sie to odrazu lecz po kilkunastu..

Po ablacji - Str. 20

.. ...że wszystko wróci do normy i to * coś * wreszcie zniknie na dobre z mojego serca . Pozdrawiam wszystkich i proszę o odpowiedzi . Witam,miałem przeprowadzoną ablację RF metodą CARTO w CK ALLENORT ul.Płowiecka,jestem 3 dni po ablacji była bardzo długa i skomplikowana.Prawie każdy dzień..

Szybkie tętno

.. ...obniżyć i jest niższy ale normy książkowej około 66 - 76 jeszcze nie udało mi się osiągnąć chociaz jest już poniżej 100. Nie lekceważ takiego pulsu i odwiedź kardiologa. Powinieneś zrobić ekg i holter aby zaobserwować pracę serca w ciągu całej doby. Pozdrawiam U mnie też podobnie...

Szybkie tętno - Str. 3

.. ...leki, tętno wróciło do normy a ja czuję się świetnie. Przed chwilą dzwonili z Ochojca i jadę jutro na kosnultację.I jak dobrze pójdzie,to może jeszcze w tym tygodniu albo w przyszłym będę mieć drugą ablację.( dlatego w miarę szybko,bo to drugi zabieg ). Oby tym razem się wszystko udało...

Szybkie tętno - Str. 15

.. ...powinno wszystko wrocic do normy nie dostalam zadnego zastryku?gdzie kiedys jak mnieszkalam w polsce dostawalam relanium,tu nic i jak dotad odwiedzilam duzo lekarzy i nikt mi nie powiedzial ze to jest niebezpieczne,kazdy mowil ze z tym da sie zyc i na to sie nie umniera wiec jestem..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 5

.. ...przypadku trwało to około czterech miesięcy. ale jak wszystko trzeba dawkować z umiarem. w pózniejszym czasie wszystko wraca do normy zwłaszcza jak się jest młodym .Powodzenia, pozdrawiam i życzę zdrowia..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 3

.. ...bol tylko odczuwam to jakos... wydaje mi sie ze jutro dalej wszystko wroci do normy... co powinienem z tym zrobic.. palenie juz ograniczylem w ilosciach. Nie za bardzo chce sie wybierac do lekarza.. : )..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...wszystko wróciło do normy. Teraz pójdę do kardiologa wydać z kilkaset złotych na wszystkie, szczegółowe badania serca, tamto wydarzenie trochę mnie przeraziło... A stresu, strachu i nerwów dookoła dostatek: same ciężkie egzaminy, nowa praca, poszukiwanie mieszkania... i bądź tu człowieku..

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...TSH ok. 6 ( powyżej normy ); zauważyłam osłabienie i wypadanie włosów, puchnięcie, skoki i przyrost wagi ( nawet nie jedząc, mogłam tyć..lub: nagłe napady typu: * koniecznie coś na ząb * ; mimo aktywności - spacery, basen itp. - ciało rosło... ), wysuszenie skóry, senność. Wystarczy na..

Niedoczynność tarczycy - Str. 5

.. ...leczenie,aby dojść do normy i po jakim czasie może nastąpić poprawa samopoczucia. Witam,jestem facetem( 34 )z niedoczynnością tarczycy.Rok temu mój wynik TSH to UWAGA 435.Lekarz zapisał mi EUTHYROX n100.Różnice poczułem po ok. 2 miesiącach gdzie TSH spadło do 30 a teraz ostatnio( styczeń..

Niedoczynność tarczycy - Str. 9

.. ...uIU/ml ( sprawdzilam normy w roznych zrodlach i wszedzie przy tej jednostce podaja norme 0,4 ). na pierwszy rzut oka mialabym nadczynnosc... ale nie mam objawow nadczynnosci, a wrecz przeciwnie - niedoczynnosci. sennosc, bole stawow, nie zrzucanie na wadze mimo malej dziennej dawki..

Niedoczynność tarczycy - Str. 12

.. ...9.700 reszta tez ponizej normy.Endo twierdzi że to jest rodzaj anemi megaloblastycznej a hematolog mówi że wszystko okej zgłupiałam juz totalnie.Moja mama horuje na haszi i tez miała taką anemie 6 lat nikt niewiedział co jej jest.Tylko dlaczego jak biore ten lek tsh rosnie a objawy mam..

Propranolol - Str. 3

.. ...wzrastało ( ale w granicach normy ), a puls spadał z ok. 80 - 90 do 55 - 60. hej wszystkim. Chciała bym się dowiedzieć czy propranolol można brać doraźnie czy nie? można pod warunkiem że ci lekarz zalecił. sama bez zgody lekarza nie powinnaś go brać bo ma również skutki uboczne, ja np na..

Ablacja - Str. 4

.. ...astmę i oddech na 40% normy. pozdrawiam Grzegorz Czy po jednorazowym wystąpieniu migotania przedsionków 160/minutę i sporadycznie występującej arytmii należy od razu decydować się na wykonanie ablacji? Proszę o radę. Zalezy jakie jest podloze, najczesciej pozniej pojawiaja sie jakies..

Ablacja - Str. 5

.. ...czasu wszystko wraca do normy i po mału zapominam co było wcześniej.Aha, ablacje miałam w poniedziałek a we wtorek wyszłam do domu. Na zwolnieniu byłam trzy tygodnie, a póżniej do pracy. Gdybym była taka potrzeba poddałabym się jeszcze raz zablować : ) ). Ania Aniu mam pytanie ile żyłaś..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...wszystko wróciło do normy. Zastanawiam się czy było to związane ze stresem czy może powinnam jednak pójść do kardiologa?? Powody szmerów moga być rózne, niekoniecznie związane z wadą serca. Zakałdamy, że skoro w dzieciństwie by łas pod kontrola specjalisty, miałas robione badania i nic..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...Temperatura poniżej normy i trochę niskie ciśnienie przy podwyższonym pulsie. Najgorsze spanie na plecach i jeszcze mnie bolą mięśnie na klatce. Od leku odwadniającego co chwile chodzę sikać bo jednocześnie pije wodę. Marna pogoda i boje się wychodzić na dwór a od razu by się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 2

.. ...i wszystko wraca do normy : ) i nie ma co myslec ciagle o smierci bo w koncu kazdy znas kiedys umrze , trzeba zyc i cieszyc sie zyciem W sumie, to wszysko - w sensie każde zajęcie, które w jakiś sposób pochłania i pozwala zapomnieć o nerwicy jest wskazane. Ktoś kiedyś napisał, że między..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...jestem w dolnej granicy normy zawartości MG w organiźmie. Wygląda więc na to, że gdybym, go nie dostaraczał w suplementach ( nieraz nawet około 300 mg dziennie ) to byłbym znacznie poniżej normy. Przy zaburzeniach nerwicowych traci się sporo elektrolitów, a i układ pokarmowy jest..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...zeby wszysko wrocilo do normy, ale czy to mozliwe??? pozdrawiam wszyskich ktorzy mnie rozumieja : ) Witam.Mam obecnie 56 lat i ciągle kłopoty ze zdrowiem.Na nadciśnienie choruję od 35 - lat.Nerwica dopadła mnie kiedy straciłem pracę.Odczuwam bardzo duży lęk przed każdym wyjściem z domu ,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...jak z waty, jakby nie moje, wydawalo mi sie nawet ze mam problemy by nimi poruszac. Po kilku glebszych oddechach wszytsko jednak wrocilo do normy. Pozdrawiam wszystkich zmagających sie z tym cholerstwem...

Wysokie tętno i chwilowa utrata wzroku

.. ...wszystko wróciło do normy, skończyło się to tylko zwymiotowaniem. Sazczerze mówiąc przeraziła mnie ta sytuacja i podejrzewam że mogło mieć to związek z tym tętnem. Czy ktoś miał podobne objawy i może udzielić jakiejś rady. Tętno 120 nigdy cie nie martwiło????Co za beztroska, a z..

Nerwicowcy a co z alkoholem?

.. ...ciagle na dolnej granicy normy ale to wynika z faktu ze w szpitalu swierdzili u mnie kwasice metaboliczna inaczej ewkowa od nerek z hypokaliemia: - ( , u mnie jest klopot z potasem i bedzie juz niestety Witaj. może Cię zmartwię ale przy nerwicy i lekach, zresztą nawet wtedy kiedy jescze..

Bypassy i co dalej?

.. ...cokolwiek odbiega od normy. Dziękuję za odpowiedź i będę wdzięczna za jakiekolwiek opinie , bo wszyscy musimy się przystosować do nowej sytuacji , a ja chciałabym móc mu pomóc to przejść.Pozdrawiam Witaj. Niektórzy chorzy po takiej operacji mają pewien lęk i boją się zejść z łóżka ,że..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...południa wszystko wraca do normy, nie mam już takich bić, ale lęki i głupie myśli są. Szulałąm przyczyny i wiecie co korzenie są w roku 1990 zdałam wtedy maturę, bardzo się bałam, bardzo przeżywałam piłam mocne kawy, nie spałam, i jak zdałam po kilku tygodniach - chyba zwolniłam tem,po..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca - Str. 2

.. ...szybciej wszystko wraca do normy. EKG, USG - ok. Ciekawe czy to nerwica : ) mam 21 lat i mam to samo, od lutego praktycznie cały czas sie to powtarza, nie raz pogodzilem sie ze smiercia, wraz w lutym miale mjechac na egzamin i mnie to dopadło, wzielem taksówke i jechalem na pogotowie,..

Kołatania serca, to nerwica?

.. ...a zachwilę wraca do normy lekarze twierdzą że to nerwica czy może być coś poważniejszego ?! witam ja tam mam kołatanie serca od efedryny .moze ty jakies leki bralaś które to powoduja co właśnie o to chodzi że nie biorę żadnych leków a odczuwam to codziennie czasami nawet zaczyna serce..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...często wykazują stan normy ), wypieki na twarzy, lekkie zawroty głowy, zwłaszcza podczas pobytu na wolnym powietrzu oraz okresowe stany senności. Nocą i nad ranem pojawiają się odrętwienia i cierpnięcia rąk. Wykonałem już większość z możliwych badań jak ekg zwykłe, morfologia krwi, tsh,..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...przyjąć, iż jest to wariant normy, nic z tego nie wynika i nie leczy się tego. pozdrawiam. Witam. Właśnie wczoraj także dowiedziałem się, że mam niecałkowity blok pęczka Hisa. Żeby było śmieszniej, informację otrzymałem w piśmie przysłanym mi od Wojskowej Komisji Lekarskiej, która..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...powiedziała ze to wariant normy - niektórzy tak mają i nic się z tym nie robi - nie wywołuje to żadnych dolegliwości, może jedynie nasilać odczuwanie wad współistniejących. Może udaj się na jeszcze jakąś konsultację do dobrego kardiologa. pozdrawiam s Witam. U mnie wykryto niepełną..

CK-MB - Str. 2

.. ...jak tylko hipokaliemia i zbyt wysokie CK - MB. Mimo wszystko jednak postaraj sie o tę konsultację zwlaszcza pulmonologiczną. Miewasz tez zawroty glowy,mroczki przed oczami czy zaburzenia koncentracji?..

Do tych którym pomogły betablokery!

.. ...poziomie cholesterolu i jak ich nie odrzucić, a betablokery blokują też popęd seksualny więc nie ma się co zastanawiać tylko odpowiednia dieta, dobór witamin i mineralów, a sam organizm wróci do normy...

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...szybkiego powrotu do normy. czy możliwe jest że dwa dni temu trójglicerydów miałam 1629 a dzisiaj mam 179? Czy jest to błąd labolatorium??? A lat mam 24!!! Tak jest mozliwe ze taki wynik mialas( 1629 ).Sam mialem 143 a po 2 tygodniach juz mialem 1560 triglicerydow. U mnie to bylo tak ze..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...mialem 417 dużo powyżej normy próby wątrobowe Ast 36 Alt 60 duzo powyżej normy Cholesterol 226 tez powyżej HDL 49 wiec nisko Dzisiaj czyli4 miesiące później Glukoza 99 wiec górna granica Cholesterol calkowity 201 Triglicerydy 515!!!!!!!!!! Cholesterol HDL jedynie 28,9!!!!!!!! próby..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...http://www.pt.maranatha.pl/zdrowie04.html Normy: TRG - 40 - 200 cholesterol całkowity - do 200 HDL - pow. 65 Ja niestety, po 7 m - cach przestrzegania diety, przyjowaniu Lipanthylu 267 M itp. mam obecnie: TRG 3518,30, cholesterol całkowity 296,10, ALT w normie AST37,30, TSH 0,372 ( 2..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 4

.. ...pani ma LDL poniżej normy i się martwi. Jakiś pan poleca otremby z wodą, bo jemu pomogły – przestał żreć i to mu pomogło… Ktoś radzi miód zamiast cukru, miód to prawie sam cukier i może być tak samo szkodliwy w nadmiarze. Inny pisze że jego jedynym błędem jest piwo i..

To nie nerwica lecz impulsy elektryczne

.. ...dniach puls wrocil do normy a dretwienie, pieczenie, etc, zaniklo praktycznie do 0. Wczoraj pod wieczor wzielem kapiel zjadlem dosc obfity obiad, zmierzylem sobie puls w stanie spoczynku : podrecznikowy 60 , polozylem sie spac , jednak nie moglem zasnac czulem sie tak pobudzony dziwnie ,..