Clexane lek

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...) czy enoksyparyna ( Clexane ). Leczenie ostrej niewydolności serca obejmuje optymalizację leczenia ACEi i ewentualnie glikozydami nasercowymi. Stosuje się również leki z innych grup: diuretyki ( głównie pętlowe ), leki zwiększające kurczliwość mięśnia sercowego - inotropowo dodatnie,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...60 godz.( jestem na Clexane ).Potrafiłem mieć kardiowersję elekt. co 3, 4 dni.Próbowali mnie utrwalić i też nic...sam się umiarawiam. Migotanie znoszę ciężko , przez pierwsze 12 godz nie nadaję się do niczego. Właśnie szykuję się na ablację Nic dodać nic ująć. Podziwiam Cię Jędrku - ile..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...końca życia mam brać Clexan lub Acenokumarol? Teraz biorę 2 razy dziennie po jednej tabletce Acardu. Czy to wystarczy, aby uniknąć powikłań tj.udar ? Moi rodzice ( 80lat ) mają utrwalone migotanie przedsionków i nikt nigdy nie proponował im leków niż Acard lub Polocard. Bardzo proszę o..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...- BELOC - ADENOCOR - CLEXANE - COLISTIN - CLEXANE - BIOCEFAL - HEPARYNA - AUGMENTIN i jeszcze inne, ale mam problemy z rozczytaniem. Te ostatnie leki to prawdopodobnie podawano mi w szpitalu:] Zapomniałam..Co do metod przerywania częstoskurczów samemu ( co rzadko się zdarzało:] )to np.:..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...operacją na zastrzyki Clexane. Czy jest to konieczne, czy ktos z Państwa zażywał takiego leku i jakie mogą być ewentualne skutki uboczne. Z góry dziękuję. Anna L. Tak , przed ingerencją chirurgiczna jest konieczne krotkotrwałe odstawienie acenocumarolu i przejście wlaśnie na clexane.Jest..

Sintrom czy kleksan?

.. ...acenokumarolu( a wiec sintromu ) Clexane stosuje się wyjatkowo w momentach , kiedy nalezy ustalić INR na poziomie fizjologicznym lub np. w czasie ciazy. Maja one troszke inny mechanizm dzialania , stąd prosze nie odtswiać samowolnie synkumaru, bo może sie to wiązac z cieżką dysfunkca..

Wyrywanie zęba przy wszczepionej zastawce - Str. 2

.. ...Zastrzyki też biorę ( Clexane ). Martwię się tylko tą przedłużającą się opuchlizną i lekkim stanem podgorączkowym... witam, poczytałem i jestem juz głupi od tego wszystkiego, jestem po operacji zastawki 18 lat temu biore sintrom cały czas, miałem wyrywane zeby bez ysypiania ze..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 5

.. ...Zastrzyk w brzuch to Clexane , czyli lek p/zakrzepowy. Kazy mężyczyzna po 45 rz i kobieta po 50 ( mlodsi , jesli mają czynniki ryzyka ) kwalifikowani do wymiany zastawki mają wczesniej ocenę naczyń wieńcowych czyli koronarografie Izabela żona dziś w tej chwili jest operowana wymiana..

Co zamiast Clexane?

.. ...przepisano mu 30 zastrzyków Clexane. Ostatni zastrzyk ma jutro, a do lekarza idzie dopiero we wtorek. Czy przez ten czas moge mu na powrót dać acenocumarol, czy też nic nie dawać i zaczekać na wizytę lekarza. Cześć!Acenokumarolu nie możesz włączać na tym etapie bez kontroli INR, ale..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 35

.. ...zamianą acenokumarolu na clexane. ablacje miałam w dwóch odległych ośrodkach i zalecenia niemal identyczne. Do Dany wiesz chyba panikuje ale jest to mój pierwszy powarzny zabiek dlatego te obawy,a co chodzi o tabletki to ja tylko zawsze brałem betablokery( metocard ) zadnych innych leków..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 45

.. ...acenokumarol i przechodzi na clexan ). Ciśnienie też trzyma mi się w rozsądnych granicach - nie ma tych obłędnych skoków. Na razie biorę oczywiście wszystkie leki te co przed ablacją, ale jestem dobrej myśli że przynajmniej część z nich uda mi mi się w niedługim terminie odstawić...

Działanie uboczne clexane - Str. 2

.. ...witam! biore zastrzyki Clexane 40 - mam peknieta kosc kulszowa od 1,5 tyg. teraz od poniedzialku jestem w domu no i dostalam 30 zastrzykow ... lekarz mi sie nei zapytal czy biore jakies tabletki, ja w sumie tez sie nie spytalamn :| i mam pytanko czy mozna brac tabletki antykoncepcyjne..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 11

.. ...odwrotnie. Bierzesz clexane? Nic nie wiem że program się konczy ale spytam na wizycie. A poprzednio gdzie się leczyłaś? do 21 lat leczyłam sie w Katowicach:( nie biore nic procz revatio a na co jest ten clexane tez na nadciśnienie? włsnie duzo osob pisze o clexane musze zapytac swojego..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 12

.. ...warszawie przyjmują clexane. Ja się tam leczę także i clexane nie jest mi potrzebna. A jak się kończy program z revatio to potem trzeba kupować polski odpowiednik viagry czyli lek o nazwie * Maxigra * . ja sie pytałam co bedzie dalej jesli skonczy sie program i powiedziano mi że musze..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 25

.. ...niestety muszę przyjmować Clexane( zastrzyki ) bo po tabletkach mam wysoki INR i jest ryzyko krwotoku. A przyznanie renty w Zusie to naprawdę kupa nerwów.Ich nie obchodzi dokumentacja medyczna . ONI wiedzą lepiej. Poza tym moja lekarka bardzo mi pomaga w tych papierach. Jest zawsze..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...zabiegu, był jeszcze Clexane następnego dnia. Czyli też rutyna. Przy obchodzie wieczornym, następnego dnia po zabiegu, poskażyłem się na lekką duszność. Na szczęście dyżur miała lekarka, która tego nie zlekceważyła i co kilkadziesiąt minut wpadała do mnie i sprawdzała co się dzieje...

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...choroby heparyny ( np. Clexane, a może miałeś tylko nie piszesz? ), ale czasami pacjęci się bardzo bronią bo nie chcą sobie dawać głupiego zastrzyku podskórnego w brzuch. Tak przy okazji możesz poprosić swojego lekarza o maś z heparyną, jeżeli uzna to za stosowne to przepisze. Zawsze..

Zakrzepica

.. ...rok bralam zastrzyki clexane forte w brzuch.. niestety nie pomoglo. gdy krakowskiemu lekarzowi przedstawilam przebieg choroby oraz to jak kazano mi sie leczyc rok wczesniej w szpitalu stwierdzil ze cudem jest to ze zyje. a lezenie z reka do gory to mogło byc dla mnie wtedy zabojstwo...

Clexane

.. ...przypadku muszę brać jeszcze CLEXANE ? czy lek odstawić musi zdecydować lekarz specjalista i to dobry . Ja byłem zmuszony przez rok brać HEPARYNY , jestem 11 lat po wymianie zastawki . Chciałem coś napisać o moich * przejściach * w trakcie tego leczenia . Miałem pecha i w czasie gdy ja..