Clexane na

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...) czy enoksyparyna ( Clexane ). Leczenie ostrej niewydolności serca obejmuje optymalizację leczenia ACEi i ewentualnie glikozydami nasercowymi. Stosuje się również leki z innych grup: diuretyki ( głównie pętlowe ), leki zwiększające kurczliwość mięśnia sercowego - inotropowo dodatnie,..

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...krwotokiem. Konieczność długotrwałego stosowania leku wiąże się z ryzykiem wystąpienia małopłytkowości i osteoporozy. Clexane to handlowa nazwa preparatu zawierającego enoksaparynę, heparynę drobnoczasteczkową...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...60 godz.( jestem na Clexane ).Potrafiłem mieć kardiowersję elekt. co 3, 4 dni.Próbowali mnie utrwalić i też nic...sam się umiarawiam. Migotanie znoszę ciężko , przez pierwsze 12 godz nie nadaję się do niczego. Właśnie szykuję się na ablację Nic dodać nic ująć. Podziwiam Cię Jędrku - ile..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...końca życia mam brać Clexan lub Acenokumarol? Teraz biorę 2 razy dziennie po jednej tabletce Acardu. Czy to wystarczy, aby uniknąć powikłań tj.udar ? Moi rodzice ( 80lat ) mają utrwalone migotanie przedsionków i nikt nigdy nie proponował im leków niż Acard lub Polocard. Bardzo proszę o..

Echo serca - Str. 58

.. ...najmneij accard, jeśli nie clexane, albo inne zastrzyki rozrzedzające krew. Witam prosze o inetrpretację wyników echa serca, dotyczy kobiety w wieku 62 lat chorej na cukrzycę, która w ostatnim czasie była w szpitalu z powodu niewydolności krążenia, od tego czasu praktycznie nie może..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...( bralam zamiennie z Clexane, Fraxiparine i Fragmine, ze wzgledu na braki magazynowe ). Wkuwałam się raz dziennie wieczorem, pod koniec ciazy zaczely sie problemy z wkluwaniem, poniewac pod palcami czulam moje ruszajace sie malenstwo, wiec od razu pojawial sie strach czy nie zrobie jej..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...- BELOC - ADENOCOR - CLEXANE - COLISTIN - CLEXANE - BIOCEFAL - HEPARYNA - AUGMENTIN i jeszcze inne, ale mam problemy z rozczytaniem. Te ostatnie leki to prawdopodobnie podawano mi w szpitalu:] Zapomniałam..Co do metod przerywania częstoskurczów samemu ( co rzadko się zdarzało:] )to np.:..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 28

.. ...brzuszek to igiełką jak do clexanu co najwyżej, fakt, komar gorzej boli :P pozdrawiam Cię Beatko - chyba dobrze mi znana :P : )... Witam wszystkich serdecznie. Mam 29 lat i we wrześniu 2009 przeszłam zabieg ablacji w szpitalu w Kowanówku wykonany prze dr Baszko. Mój częstoskurcz zaczął..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...niski pomimo tygodnia na clexanie i tygodnia na heparynie non - stop. Tak więc znowu jest w szpitalu już tydzień i nie zanosi się na szybkie wyjście. Maria przepraszam że nie odpisuję na maila - dużo się ostatnio dzieje a teraz jestem sama z dziećmi i zwyczajnie nie mam siły i czasu. Ale..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...operacją na zastrzyki Clexane. Czy jest to konieczne, czy ktos z Państwa zażywał takiego leku i jakie mogą być ewentualne skutki uboczne. Z góry dziękuję. Anna L. Tak , przed ingerencją chirurgiczna jest konieczne krotkotrwałe odstawienie acenocumarolu i przejście wlaśnie na clexane.Jest..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 3

.. ...zastrzyki z heprayny n clexane po cesarce, która sama w sobie gezoi takim powikłaniem plus podywższone d - diemry......nie chcę Cie starszyć tylko po porstu powinnas być czujna...ja nie mam takich ataków tylko na minutę od 6 - 10 skurczy doatkowych, ale moja Pani AKrdiolog powiedizła..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...lekarze zmieniają mi clexane na sintrom i wiąże sie to wizytami na AMG w celu kontroli krwi. niewiele mi mówią, ale czy orientujecie sie czemu claxane nie można dalej podawać? miałam brać go przez 3 m - ca a tymczasem modyfikują leczenie po 3tyg. cały czas mam d - dimery powyżej 10tys. i..

Acenocumarol a uczulenie

.. ...może być nadroparyna. mój mąż ma ten sam problem, przeszedl na clexane i czekam już 3 tygodnie aż wysypka zniknie. Jest urologiem więc też histerykiem i mam horror w domu. Mam nadzieje że mu pezjdzie,..

Sintrom czy kleksan?

.. ...zastaweczkę. Lek podobny do Clexane o nazwie Fraxodi stosowałem przy zabiegu chirurgicznych gdzie trzeba bylo zmniejszyc INR do normalnego poziomu. Mozna go stosować ale max kilkanascie dni jak nie ma innych przeciwskazan do przyjmowania Acenocumarolu. Zreszta na dłuzszą meteę kłucie sie..

Wyrywanie zęba przy wszczepionej zastawce

.. ...zastrzyki podskórne np. clexane 2. sześć godzin przed ektrakcją należy zażyć dwie tabletki antybiotyku, aby zapobiec zapaleniu wsierdzia np. dalacin Najważniejsze jest to, żeby nie przyszło Tobie do głowy wyrywać ząbki w prywatnych gabinetach * na mieście * . Nie zapomnij, że jesteśmy..

Wyrywanie zęba przy wszczepionej zastawce - Str. 2

.. ...Zastrzyki też biorę ( Clexane ). Martwię się tylko tą przedłużającą się opuchlizną i lekkim stanem podgorączkowym... witam, poczytałem i jestem juz głupi od tego wszystkiego, jestem po operacji zastawki 18 lat temu biore sintrom cały czas, miałem wyrywane zeby bez ysypiania ze..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 5

.. ...Zastrzyk w brzuch to Clexane , czyli lek p/zakrzepowy. Kazy mężyczyzna po 45 rz i kobieta po 50 ( mlodsi , jesli mają czynniki ryzyka ) kwalifikowani do wymiany zastawki mają wczesniej ocenę naczyń wieńcowych czyli koronarografie Izabela żona dziś w tej chwili jest operowana wymiana..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...BIOSOTAL PRESTARIUM CLEXANE Z góry bardzo bardzo dziękuję za pomoc. U pacjentki występuje kombinowana wada mitralna - stenoza plus niedomykalnośc , umiarkowana. Narkoza nie ma wplywu na progresję i ocenę wady. Proponowalabym rozwazyc konsultację kardiochirurgiczna , oczywiście nie..

Co zamiast Clexane?

.. ...Również przechodziłam z clexane na acenokumarol i trzeba brać dwa leki jednocześnie w moim przypadku były to trzy dni. Oczywiście trzeba w tym czasie kontrolować INR. Ja clexane biorę od marca 2009 nie przerwanie. Najpierw raz dziennie w dawce 60 a od połowy maja 2x dziennie po 40. W tym..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 35

.. ...zamianą acenokumarolu na clexane. ablacje miałam w dwóch odległych ośrodkach i zalecenia niemal identyczne. Do Dany wiesz chyba panikuje ale jest to mój pierwszy powarzny zabiek dlatego te obawy,a co chodzi o tabletki to ja tylko zawsze brałem betablokery( metocard ) zadnych innych leków..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 45

.. ...acenokumarol i przechodzi na clexan ). Ciśnienie też trzyma mi się w rozsądnych granicach - nie ma tych obłędnych skoków. Na razie biorę oczywiście wszystkie leki te co przed ablacją, ale jestem dobrej myśli że przynajmniej część z nich uda mi mi się w niedługim terminie odstawić...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 48

.. ...brać w razie napadu clexane w zastrzyku.Idę nie długo do kardiologa więc muszę się wypytać jak to jest. Wczoraj minęły dwa miesiące od ablacji. Migotań raczej nie mam, ale całą resztę arytmii raczej tak. Miałam robiony Holter, po miesiącu i po dwóch, i niestety nie ma się na lepsze a..

Działanie uboczne clexane

.. ...przepisał mi profilaktycznie clexane. Kiedy zaczęłam brać ten zastrzyk w nocy budziłam się z uczuciem niepokoju i bólem w okolicy serca, uczuciem gorąca. Co to mogło spowodować? widzę, że nikt nie odpowiedział na to pytanie, ale ja zapytam dalej: po podaniu 3 dawki clexane 120 zaczęło mi..

Działanie uboczne clexane - Str. 2

.. ...witam! biore zastrzyki Clexane 40 - mam peknieta kosc kulszowa od 1,5 tyg. teraz od poniedzialku jestem w domu no i dostalam 30 zastrzykow ... lekarz mi sie nei zapytal czy biore jakies tabletki, ja w sumie tez sie nie spytalamn :| i mam pytanko czy mozna brac tabletki antykoncepcyjne..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 7

.. ...testowany, a do tego clexane, dilzem, furosemid, kalipoz. Życzę Wam wszystkim dużo zdrówka i pogody ducha. Ja tak sobie myślę, że moje pozytywne, nastawinie też mi dużo pomaga. A to ciekawy link: http://www.pl.european - lung -..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 11

.. ...revatio a na co jest ten clexane tez na nadciśnienie? włsnie duzo osob pisze o clexane musze zapytac swojego lekarza czy ja tez moge to przyjmować to tez nie masz za ciekawie te porażenie struny głosowej jest z nadciśninia płucnego? jestes juz na rencie czy pracujesz? Clexane jest..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 12

.. ...warszawie przyjmują clexane. Ja się tam leczę także i clexane nie jest mi potrzebna. A jak się kończy program z revatio to potem trzeba kupować polski odpowiednik viagry czyli lek o nazwie * Maxigra * . ja sie pytałam co bedzie dalej jesli skonczy sie program i powiedziano mi że musze..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 17

.. ...Isoptin w dużej dawce, Clexane, Furosemid, Spironol, Milurit. Obecnie muszę codziennie korzystać z tlenu i coraz rzadziej wychodzę z domu. Choruję od trzech lat Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia Mam wrodzoną wadę serca oraz utrwalone duże nadciśnienie płucne. Leczę się obecnie w..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...zabiegu, był jeszcze Clexane następnego dnia. Czyli też rutyna. Przy obchodzie wieczornym, następnego dnia po zabiegu, poskażyłem się na lekką duszność. Na szczęście dyżur miała lekarka, która tego nie zlekceważyła i co kilkadziesiąt minut wpadała do mnie i sprawdzała co się dzieje...

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...brał do stycznia 2009r. clexane najpierw 0,6 potem 0,4. Nic się nie działo. Teraz bierze Vessel Due F i niebawem ma te kapsułki odstawić. Pozdrawiam Akurat dieta jest bardzo ważna.W tym przypadku bardzo ważne jest aby było w niej dużo flawonoidów i związków magnezu. od trzech miesięcy..

Co wykonać PRZED operacją serca

.. ...zastrzyki w brzuch ( np. Clexane ), kluczowa jest profilaktyka antybiotykowa. Do teraz nie potrafię pojąć, czemu nie powiedziano mi tego PRZED operacją... Mam nadzieję, że inni pacjenci podzielą się tutaj swoją wiedzą na temat zabiegów/czynności, które warto wykonać przed operacją. Może..

Zastrzyki Clexane a INR

.. ...będą dla niej zastrzyki Clexane 40 mg. Niestety przy wypisie nie miałem możliwości porozmawiania z nim, natomiast w rozmowie z mamą powiedział jej ze teraz nie ma konieczności kontrolowania INR. Nie wiem czy do końca dobrze go zrozumiała??? pozdrawiam Witam, przy clexane nie kontroluje..

Zakrzepica

.. ...rok bralam zastrzyki clexane forte w brzuch.. niestety nie pomoglo. gdy krakowskiemu lekarzowi przedstawilam przebieg choroby oraz to jak kazano mi sie leczyc rok wczesniej w szpitalu stwierdzil ze cudem jest to ze zyje. a lezenie z reka do gory to mogło byc dla mnie wtedy zabojstwo...

Clexane

.. ...Witam miałem przepisane CLEXANE bo było podejrzenie o Zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych zrobiłem wyniki i wyszło że D - Dimery 200 ng/ml czyli w normie, czy w takim przypadku muszę brać jeszcze CLEXANE ? czy lek odstawić musi zdecydować lekarz specjalista i to dobry . Ja byłem..

Przetrwały otwór owalny, proszę o pomoc!mam 20 lat i wielkie problemy!

.. ...4miesiące cały czas brałam clexan, o.6 choc waże 50 kg, , no nic, wysłali mnie do domu , angiolog kazał dalej sie kuć , do momentu az kardiologzy z wrocławia skonsultuja sie z prof demkowem,konsultacja trwała az do marca, heh, : ) Przez cały czas oczywiscie jezdziłam po Polsce i szukałam..