Cukier

Glimepiryd (Amaryl)

.. Glimepiryd to lek z grupy pochodnych sulfonylomocznika stosowanych w terapii cukrzycy typu 2. Jak wszystkie pochodne sulfonylomocznika stosowane w leczeniu cukrzycy, glimepiryd stymuluje komórki beta trzustki do wydzielania insuliny. Glimepiryd bardzo istotnie zwiększa też zużycie glukozy przez komórki..

Cukier zwiększa ryzyko chorób serca u nastolatków

Cukier zwiększa ryzyko chorób serca u nastolatków

.. ...wynosi 2200, z czego cukier powinien dostarczać jedynie 150 kalorii. W rzeczywistości jednak większość nastolatków dostarcza organizmowi aż 20% dziennej dawki kalorii pochodzenia cukrowego. Należy również pamiętać, że słodycze i słodzone napoje nie mają żadnych wartości odżywczych...

Pomiar poziomu glukozy we łzach

Pomiar poziomu glukozy we łzach

.. Naukowcy wyszli naprzeciw oczekiwaniom milionów ludzi chorujących na cukrzycę i postanowili stworzyć aparat służący do pomiaru glukozy we łzach, a nie we krwi. W ten sposób oszczędzi się chorym częstego kłucia. Ryzyko związane z cukrzycą. Cukrzyca jest chorobą, która dotyka coraz więcej ludzi, często na..

Cukrzyca przy prawidłowym poziomie cukru we krwi

Cukrzyca przy prawidłowym poziomie cukru we krwi

.. ...diagnozuje się, gdy cukier jest w przedziale 100 - 126 mg/dl. Przy braku interwencji na tym poziomie, stan przedcukrzycowy może przekształcić się w cukrzycę. Najnowsze badania przeprowadzone przez zespół lekarzy z Mediolanu dowodzą, że stan przedcukrzycowy może rozwijać się już..