ćwiczenia oddechowe

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 41

.. ...udawało się je zahamować ćwiczeniami oddechowymi. Ostatnio jednak nie udało się ich powstrzymać i po 12 godzinach i zgłosiłam się do szpitala. Tam po podaniu Betaloc - u dożylnie ( 5mg ) straciłam przytomność i w ogóle akcja serca ustała. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 18

.. ...relaksacyjnych? Może joga pomoże, ćwiczenia oddechowe? Pozdrawiam wracając w stecz jakieś 20 lat - obecnie mam 47 - nie wyszłam z domu bez leków w kazdej kieszeni torebce,nie zawsze je zażywałam ale w razie W były czułam się z nimi pewniej,z tymze z domu bardzo rzadko wychodziłam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 578

.. ...natłoku myśli, może jakieś ćwiczenia oddechowe? Gregory napisz jeszcze co u Ciebie? Poszedłeś znowu gdzieś daleko od domu? Czego jeszcze udało Ci się dokonać? Ja mam tak, że wolę wsiąść do auta i gdzieś sobie zajechać, dajmy na to pod sklep, żeby iść do niego na nogach to też dla mnie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 586

.. ...medytacja, joga, huna - ćwiczenia oddechowe są rewelacyjne, lecz niestety trzeba mieć do tego dużo cierpliwości proponuję również afirmację. Najciekawsze co sie dowiedziałam to, iż drogą do uleczenia jest regresing niehipnotyczny mający za zadanie dotrzeć do ziarenka zakorzenionej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 683

.. ...pozbawione rąk i nóg, ćwiczenia oddechowo - relaksacyjne ponoć niektórym pomagają, mam jakiś zestaw Shultza ale za cholerę nie mogę się odważyć ich zastosować ; ). Terapeutka dała mi w zamian ćwiczenia Jacobsona których też nie mogę jakoś wdrożyć ; ). Albo takie ćwiczenie, bierze się..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 6

.. ...kardiologiczna, tzn..duzo ruchu, ćwiczenia oddechowe. Byłam nawet w ośrodku rehablitacji karidologicznej, aby poznać , jak zestaw ćwiczeń...jest mi wskazany.. Obecnie mówi się,że chore serce wymaga zdecydowanie wiecej ruchu, niż zdrowe.. chociaż niektorzy lekarze mówią, aby sie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...problemy nie pomogłyby ćwiczenia oddechowe - jak myślicie? Czesc Basiu, Ja tez mam 26 lat i juz dosc tych lekow!!! Tez probuje znalesc przyczyne,lecz obawiam sie ,ze to lezy gdzies glebiej.Jest to poprostu choroba duszy i chyba tylko sami mozemy to wyleczyc,moze z niewielka pomoca.Moj..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 19

.. ...Ty i wyobraź sobie że ćwiczenia oddechowe( systematyczne! )naprawdę pomagają. Poprawia się i to znacznie praca układu serce - płuca. Jeden warunek, zero papierosów! ( ja nie paliłam i nie palę )i oczywiście systematyczne ćwiczenia oddechowe.Sercem się za bardzo nie przejmuj to wielki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 171

.. ...zapisać na rehabilitacje - ćwiczenia i tam kiedy zobaczono ten blok i jakąś niemiarowość oddechową wykluczono mnie z rehabilitacji... mówiąc że nie podejmą ryzyka, a moja kardiolog miesiąc wceśniej radziła mi się wybrać na aerobik... dobrze że nie poszłam bo pewnie fiknęłabym tylko raz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 269

.. ...proponuję bardzo proste ćwiczenia oddechowe, które na pewno Tobie pomogą !!! kiedy człowiek bardzo się denerwuje, ma spłycony oddech i bardzo często ma uczucie duszności, bólów w klatce, zawroty głowy. dlatego też proponuję Tobie ( mnie i wielu innym pomogło ) zacząć od zaraz ćwiczyć..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...odprężenia - polecam ćwiczenia oddechowe, ewentualnie metodę schultz * a, jak najwiącej dynamicznego ruchu: pływanie, bieganie, rowerek, trzeba zająć myśli czymś innym mnie pomagją prace domowe remontowanie itp... od kilkunastu dni mam 125/70 ale ciężko pracuje nad swoją psychą. Tak na..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...nawet bardzo lekkie ćwiczenie ( ćw. oddechowe, ruchy bierne ). A miesiąc po zawale to juz Pan na olimpiade powinienien aplikować; ). A poważnie dla zobrazowania podam że np w * Rehabilitacji medycznej * ( pod red. Degi i Malinowskiej, PZWL, Warszawa 2003 ) program rehabilitacyjny chorego..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...cholesterol. Do tego medytacja ćwiczenie oddechowe codziennie 20 oddechów wyobrażam sobie, że wdycham powietrze czakramem korony( na głowie ) i wydycham czakramem podstawy ( między nogami ), przewentylować dobrze pozostałe czakramy. 2 lata i efekty są: cholesterol 70 - 80, ciśnienie..

Nerwica sercowo naczyniowa i tachykardia zatokowa

.. ...ćwiczenia oddechowe ) bo inaczej tachykardia może spowodować prawdziwe spustoszenie w twoich organizmie i wieku 20 - stu, 30 - stu paru lat, będziesz chodził od lekarza do lekarza jak starszy człowiek...

Pytanie do osób cierpiących na częstoskurcze - Str. 2

.. ...regulować to trochę ćwiczeniami oddechowymi i np. dzisiaj cały dzień czułam się źle, ale nie miałam takiej sytuacji, żebym musiała np. przerwać pracę. Od dwóch lat udało mi się też ani razu nie stracić przytomności całkowicie w trakcie ataku ( co uważam za wielki sukces; ) ) ).U mnie..

Duszenie się - Str. 34

.. ...jest lepiej - robię ćwiczenia oddechowe i staram się sobie powtarzać, że to tylko nerwica i tak naprawdę to nic mi nie jest...pomaga: ) moje duszności objawiają sie uczuciem jakby mi coś na mostku, czy płucach siedziało...cięzki kamień itp. * gula * w gardle wrażenie , że zaraz się..

Duszenie się - Str. 37

.. ...Dostałem od znajomego takie ćwiczenie... ‘’ Ćwiczenia oddechowa dla ludzi z dusznościami oraz nerwicą lękową ‘’ Należy nauczyć się oddychać pełnymi płucami. W praktyce wygląda to tak, że nabieramy powietrza, kolejno, do płuc dolnych, środkowych i..

Niepokojące objawy, problemy z pełnym oddechem

.. ...Pozdrawiam a ja sie nie zgadzam z lukasem, przynajmniej co do tej arytmi oddechowej, mianowicie: z wydechem jest związane lekkie zwolnienie pracy serca, tak mówi Ganong, Traczyk i kilka innych typków. SD..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 9

.. ...Na kołatanie pomaga ćwiczenie oddechowe: nabieramy wdech brzuchem i wypuszczamy powoli ustami i tak kilka razy. Jestem zapisana na różne badania serca i wizyty lekarskie. Dam znać co powiedzą. Jak ktoś wpadnie na pomysł jak zwalczyć ziewanie i uczucie duszenia, to niech napisze bardzo..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 12

.. ...bólu od mięśni : )/ - ćwiczenia oddechowe - opowieści i porady spisane przez jednego pana, który z tego wyszedł, spisane na portalu polecanym tutaj kilkakrotnie /sprawdzę w domu adres bo nie pamiętam to podam/ - gadanie z innymi ludźmi - oglądanie kretyńskich seriali /im głupszy tym..

Nerwica w ciąży - Str. 132

.. ...to udaje ale stosuje ćwiczenia oddechowe,ktore są pomocne pod warunkiem że bardzo dokładnie się je wykona. Jeśli chodzi o uczucia o których piszesz,u mnie wiele razy byla taka pustka że aż się bałam...Wielokrotnie rozmawialam z terapeutą o tym że nie potrafię nikogo w rodzinie dażyć..

Odechciewa mi się żyć, częste napady duszności

.. ...spróbować zwolnić oddech ćwiczeniem oddechowym /nabieramy powoli powietrze * brzuchem * i powoli wypuszczamy na samego końca, i tak kilka razy/. To trochę pomaga. Pozdrawiam, Aga Znam ten ból - takie napady duszności mam od kilku lat.Miałam badania w kierunku kardiologicznym i..

Codzienny ból z tyłu głowy, zmęczenie, senność, nagły brak tchu

.. ...stresy. Pisałeś, że po ćwiczeniach fizycznych przechodzi, bo ćwiczenia fizyczne rozładowują stresy. Spróbuj jeszcze innych sposobów relaksacji. Takich, które będą dla Ciebie odpowiednie. Np. Ćwiczenia oddechowe, kasety, płyty relaksacyjne. Taniec, śpiew. Oglądanie filmów, czytanie..

Usunięte płuco prawe - rehabilitacja

.. ...wszystkich mięśni odpowiednie po takiej operacji ? Nie znam takich ale mam pytanie czy to po nowotworze płuc?Bo w razie czego trzeba spożywać odżywki lub mieć dietę w celu zapobieżenia powrotowi choroby...

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 11

.. ...wyjście jest to robię ćwiczenia oddechowe...trochę nawet pomagają jak się człowiek skupi nad oddechem..to zapomina trroche o lęku a po drugie słuchanie spokojnej muzyczki chllout i podobne też dają trochę,,zapomnienie od tego zgiełku i codziennego pośpiechu PS. jeszcze tylko takie jedno..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 131

.. ...spróbuj proszę z tymi ćwiczeniami oddechowymi o których pisałam.Ja kiedy musiałam gdzieś jechać albo nawet w domu jak miałam dziwne uczucie w głowie,stosowałam amol.Nacierałam nim czoło,skronie,kark no i wypijałam 20 kropli na łyżeczce cukru.Amol to lek ziołowy i bardzo skuteczny więc..

Lęk przed jazdą samochodem

.. ...mnie zasad relaksacji( ćwiczenia oddechowe )i zawężania pola uwagi poprzez wpatrywanie się w tarczę zegarka - konkretnie czubek sekundnika. Działało własnie do czasu,kiedy lęk nie pojawił się w samochodzie albo gdy prowadziłam lekcje.Jak wtedy zastosujesz metody relaksacji?!Kiedy..

Kołatanie serca podczas wysiłku spowodowane nerwicą

.. Kolatanie serca podczas wysilku pewnie spowodowane nerwica... Jak sie tego pozbyc? tylko spokój Hartowanie ciała! Ćwiczenia wzmacniające siłę! Relaksujące aktywne - oddechowe! no, to jezdze na rowerze : ). wczoraj zrobilem 90 km : ) he he...90 km i dziwi sie,że mu serce wali...jaja sobie robisz? nie no po..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat)

.. ...odpowiedni nastrój muzyką czy ćwiczeniami oddechowymi, chodziło o to abym w czasie dnia WIĘKSZOŚĆ CZASU SKUPIAŁ SIE NA TYM, , że jestem zdrowy i czuję się dobrze, NIE ZAŚ NA NERWICY I WALCE Z NIA , tworząc w ten sposób nowe strategie działania mego ciała ( UTRWALANIE POZYTYWNYCH ŚCIEŻEK..

Sanatorium po operacji zastawki w Aninie - Str. 2

.. ...ważne po operacji są ćwiczenia oddechowe oraz proste ćwiczenia ( po zastosowaniu krążenia pozaustrojowego wszystkie narzady, przede wszystkim płuca są najbardziej narazone ), dlatego uważam, że ważna jest wczesna rehabilitacja kardiologiczna. Etapy rehabilitacji kardiologicznej: Wczesna..

By-passy_szpitale: Zabrze, Katowice, Anin, inny który polecacie?

.. ...rehabilitację, pewnie pierwsze to ćwiczenia oddechowe. Jak dzisiaj czuje się dziadek? Czy miał jeszcze inne schorzenia przed przystępieniem do operacji? Jak narazie wszystko przebiega tak jak powinno i zeby tak dalej szlo. Nie mam wplywu na rehabilitacje ale w nastepnym tygodniu lece do..

Rodzaje treningu w rehabilitacji kardiologicznej

.. ...sprawność ogólną oraz ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. Odpowiednio dobrane proporcje pomiędzy poszczególnymi typami ćwiczeń właściwie wpływają na układ krążenia i układ mięśniowy pacjenta i pozwalają osiągnąć odpowiednie efekty rehabilitacji. Ponadto trening składający się z różnych..