Czas APTT

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...INR ( znormalizowany czas protrombinowy ) to jeden z parametrów oznaczanych w kaogulogramie - badaniu oceniającym krzepliwość krwi. Na koagulogram składają się oznaczenie wartości: czasu protrombinowego ( PT ), wskaźnika Quicka ( PT% ), INR, czasu kaolino - kefalinowego ( APTT ), czasu..

APTT (czas kaolinowo-kefalinowy)

.. ...jest również znany jako czas kaolinowo - kefalinowy. Wartość APTT odzwierciedla funkcję tak zwanego wewnątrzpochodnego toru aktywacji trombiny. Jest to część kaskady krzepnięcia krwi zależna od czynników XII, IX, XI i VII. Zakres norm dla APTT to 26 - 36 sekund. Wydłużenie tego czasu..

Wysokie APTT i wizyta u hematologa

.. ...krwi. A więc wydłużenie czasu APTT będzie wiązało się z dłuższym krwawiniem np. po przecięciu się itp. APTT wydłuża się podczas popbierania leków p/krzepliwych np. sintrom, acenocumarol, plavix stosowanych w chorobach serca, również zwykła aspiryna /polopiryna lub inne leki zawierające..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna?

.. ...pracy A nie chodziło czasem o APTT? Nie ale podejrzewam że to jest to o czym pisze Teresa. Bo raczej nie możliwe żeby kilka godzin po koronografii robili jakiś drugi zabieg. Wszystko zalezy od stanu serca jak dalece jest chore ,te chore tetnice mogly spowodowac zawal serca o ile juz nie..