Czas działania

Alprazolam (Afobam, Alprozomerck, Neurol, Xanax, Zomiren)

.. ...psychicznego i fizycznego. W czasie terapii nie wolno spożywać alkoholu, może ona znacznie nasilić działania niepożądane benzodiazepin. Do najistotniejszych działań niepożądanych, pomijając ryzyko uzależnienia, należą efekt z odbicia i depresja układu oddechowego. Układ GABA jest jednym..

Sotalol (Biosotal, Darob, Satohexal)

.. ...bloków przewodzenia czasami decyduje się na wszczepienie stymulatora, który zabezpiecza pacjenta przed tego typu działaniami niepożądanymi. Jako lek antyarytmiczny satalol może mieć działanie paradoksalne, proarytmiczne. Podobnie jak w przypadku amiodaronu, w czasie stosowania sotalolu..

Wady serca

Wady serca

.. ...tygodniu ósmym. W tym czasie działanie szkodliwych czynników takich jak zakażenia ( np: różyczka u matki ), leki i substancje teratogenne ( uszkadzające płód ) stwarzają zagrożenia powstania wad wrodzonych. Inna możliwość to wady, zespoły genetyczne dotyczące całego płodu w tym również..

Klorazepam (Cloranxen, Tranxene)

.. ...karmienia piersią. W czasie terapii obowiązuje absolutny zakaz spożywania alkoholu. Z uwagi na nasenne działanie klorazepamu, nie wolno także prowadzić pojazdów w czasie przyjmowania leku. Obniżenie sprawności psychomotorycznej może utrzymywać się także przez kilka dni po odstawieniu..

Moklobemid (Mobemid)

.. ...może być stosowany w czasie trwania ciąży. Nie należy natomiast stosować tego leku u dzieci. Moklobemid może wywoływać pobudzenie, powodować rozdrażnienie, uczucie niepokoju, zawroty głowy i drżenia kończyn. Jest natomiast pozbawiony działania sedatywnego, przyjmowanie leku nie ma wiec..

Otępienie naczyniopochodne

.. ...rozsiane mikroudary, czasem zmiany o charakterze krwotocznym. U chorego dominują zaburzenia umiejętności przetwarzania informacji, planowania działania, znaczne upośledzenie pamięci oraz zaburzenia zachowania. Charakterystyczne jest występowania nagłych, skokowych pogorszeń. Nie..

Insulina

.. ...podział pod względem czasu działania oraz podziała na insuliny ludzkie, analogowe i zwierzęce ( wieprzowe ). Czas działania insliny. Ze względu na czas działania insuliny dzielimy na: insuliny szybko działające ( analogi ) np. aspart, lispro; insuliny krótko działające np. insulina..

Klonidyna (Iporel)

.. ...ustępują samoistnie. Z czasem rozwija się tolerancja na działanie leku. Klonidynę należy odstawiać powoli i stopniowo, nagłe przerwanie terapii grozi nawet kryzą nadciśnieniową. Szczególną ostrożność należy zachować u chorych z zaburzeniami rytmu serca i przewodzenia - klonidyna zwiększa..

Doksazosyna (Apo-Doxan, Cardura, Doxar, Kamiren, Prostatic, Zoxon)

.. ...bardzo rzadko omdlenia. Czasem występują zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Bardzo rzadkim działaniem niepożądanym jest nietrzymanie moczu. Preparaty zawierające doksazosynę dostępne w Polsce ( za Indexem Leków MP 2007 ): Apo - Doxan, Cardura, Doxar, Doxanorm, Doxaratio, Doxonex, Kamiren,..

Nebiwolol (Nebilet)

.. ...zwalnia częstość serca i czas przewodzenia. Nebiwolol to lek dobrze tolerowany, mimo że może wywołać działanie niepożądane takie jak bóle i zawroty głowy, koszmarne sny, depresje oraz zaburzenia rytmu o charakterze bradykardii i bloków przewodzenia. Nebiwolol stosowany w leczeniu..

Laserowy rozrusznik serca

.. ...się w sposób nieskoordynowany. Natomiast nie zanosi się na razie, by laserowy rozrusznik znalazł zastosowanie w klinice - z czasem działanie lasera może prowadzić do uszkodzenia naświetlanych komórek...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 563

.. ...łatanie dziur * po jakimś czasie one znowu powstaną i zrobią się większe. Lekarz nie pomoże Tobie od razu jakimś lekiem. Chodziłem do kilku psychologów, psychiatrów i psychoterapeutów i powiem Ci, że dopiero po roku udało się znaleźć dla mnie lek. Tak długo to trwało, ponieważ żeby się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 604

.. ...odpowiednie leczenie. No, czasem wystarcza lek przeciwbólowy, np. jak nas za mocno owieje : ) Apapek, kołderka i przechodzi : ) No ale nie zaczynajmy wątku o bólach zębów : ) Wiecie co, coraz więcej we mnie radości, coraz więcej się śmieję. Być może to działanie leku, ale chyba nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 832

.. ...ze kazdy lek ma miec czas na zadziałanie ale ja mam w dupie takie działanie te co biore mi wystarcza bo inne mnie zabija i nie zobacze synowej nie mówiąc o wnukach doszłam do wniosku ze wole brac cos doraznie w razie totalnej niemocy a tych leków brac nie bede one maja leczyc a nie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...potrzebny * , w tym czasie żadnego bólu czy stresu. Silne działania uboczne po narkozie ( utrzymywały się jeszcze do 13 kwietnia ), po zamknięciu powiek natychmiast obrazy kolorowe i ostre jak u Witkacego, widok ściany biały w centrum pola widzenia, dalej kolorowy, uciekający po..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja? - Str. 2

.. ...ginekolog - położnik podczas wizyt co miesiąc nie usłyszała na ktg żadnych szmerów. Ponoć są bardzo głośne. Trafiłyśmy do ICZMP w Łodzi. Wiozła nas erka na sygnale z Sieradza. To był koszmar. Akcja serca Gabi to 240 uderzeń na minutę. Niestety moja córk aokazała się bardzo oporna na..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...które obserwowano podczas przyjmowania leku, a nie wszystkie są efektem jego działania ). Dlatego lekarze nie lubią jak chorzy czytają ulotki. Inspra ze względu na nizsze wiązanie z białkami niesie mniejsze ryzyko interakcji z digoksyną ( nie pytajcie o mechanizm ), pozatym spironolakton..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 84

.. ...zmieniaja nam sie plany itd.mam dosc. Aga nie miej dość tylko trzeba się wziąść do działania.Męża nie słuchaj,jeśli jest taka potrzeba to idz do szpitala.Wszyscy tutaj wierzymy ze w końcu będzie dobrze...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 226

.. ...ale myślę,że powinnaś czasem pomyśleć też o sobie i o tym,żeby może inni się dostosowali do Ciebie: ) Ja też taka jestem trochę i zawsze myślę najpierw czy innych zadowolę takim czy innym działaniem. Ale staram się też * przerobić * swoje myślenie i też robić plany pod siebie. Ciężkie..

Wpływ koenzymu Q-10 na serce

.. ...stale bo mnie po prostu nie stać. Ważne jest żeby to był specyfik dobrze przyswajalny, nie każdej firmy warto kupić. Informację o jego działaniu na serce spotkałam w broszurce z apteki. Pozdrawiam, M...

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...samowyleczenia. Nie mam teraz czasu ( przed świętami ), ale niebawem napiszę Ci o wizualizacji, bo to nie to samo co pozytywne myślenie. Pozytywne myślenie jest bardzo ważne, ale nie wystarczy samo w sobie, aby uległ poprawie nasz stan zdrowia. Pozytywne myślenie należy łączyć jeszcze z..

Częstoskurcze a palenie

.. ...czestoskurcz dostałem w czasie zaciągania się papierosem po wykonanym uprzednio dość ciężkim wysiłkiem fizycznym. Czy istnieje jakaś zależność pomiędzy działaniem nikotyny a występowaniu tych arytmii? Bardzo prosze o odpowiedź. Pozdrawiam!!! Oczywiscie ze nikotyna moze wywolywac arytmie...

Wypadanie płatka a pigułka antykoncepcyjna

.. ...mitralnej i występujące czasem skurcze dodatkowe nadkomorowe są jasnym przeciwskazaniem do przyjmowania pigułki antykoncepcyjnej? Mam DOKŁADNIE to samo co TY,i biorę pigółki... mój lekarz powiedział,że nie mają negatywnego działania na te schorzenia. Jeśli mam=sz jakieśinfo na ten..

Różnica między Concor a ConcorCor

.. ...zażywała lek concor cor podczas ciąży? Witam, mam 35 lat i nadciśnienie - biorę 10mg Concoru na dobę. Czy ta dawka jest dużą czy raczej normalną, dla nadciśnienia w granicach 150 - 160/90, czasem w stresie więcej. Pozdrawiam Witam. Ja również biorę Concor Cor. Jest lepszy on normalnego..

By passy - jak nakłonić osobę do przeprowadzenia operacji?

.. ...niestety trzeba trochę czasu, cierpliwości i taktu, już samo określenie * nakłonić * wiąże się z działaniem na siłe - a Twój wujek jest dorosłą osobą i ma prawo decydować sam o sobie. mimo najszczerszych chęci - nie próbuj Go teraz przekonywać - bo jest ryzyko, że zrobi na przekór, nawet..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 225

.. ...występuje przez długi czas jest to dla nas niebezpieczne.A objawy działania tego hormonu są nam wszystkim znane,kołatanie sercai masa innych,panika itp. To dobrze że masz takiego dobrego ginekologa,ja po tamtym leczeniu trafiłam również do dobrego,który mnie trochę postawił na nogi...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 261

.. ...człowiekiem. Często podczas ataków nerwicy czułem się jak stary dziadek a mam 28 lat. Czasami głupio było mi przed rodziną, że mam takie dziwne stany. * Zdrowi * ludzie często nie rozumieją działania nerwicy. Co do umierania to miałem taki czas,że bałem się , że umrę. Myślałem,że lekarze..

Ostre ataki pulsu i ciśnienia do granic możliwości

.. ...ciśnienie /piję piwo Żywiec czasem wódkę do 200grmax,wino własnej roboty.To chyba najlepsze rozwiazanie.Jak chcesz więcej info na ten temat pytaj ja natym /chodzę 10 lat/ i jest ok.sex w normie.Nie bież nic pod język do działania prawidłowego potrzeba minimum tydzień aby organizm się..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 39

.. ...krwi, przetoczyli jej w czasie operacji krew kogos innego, czy jest to czynność wystepujaca w przypadku komplikacji a nie rutynowe działanie podczas operacji jak mozna zwiekszyc cisnienie? moze wiecie co najlepiej jesc? anna ,powiem tak przed operacją, przeprowadzono rozmowę z moją żoną..

Metocard

.. ...tak krótkim okresie czasu... więcej będe wiedziała po ekg Ja 15 lat nic sie nie dzieje. Ale lepszy i bezpieczniejszy jest np.Beto Zk bo działa nieustannie przez 24 godz i bierzesz raz na dobę.Nie ma tzw pustych okresów kiedy spada jego działanie.Ale słuchaj się zawsze lekarza każdy z nas..

Działanie uboczne clexane

.. ...zażywałaś inne leki w czasie terapii clexane. reakcja anafilaktyczna /uczuleniowa/ to tez nie jest bo byc nie dotrwała do 8 zastrzyku. podchodze sceptycznie do pomiarów ciśnienia bo mierzyć ciśnienie trzeba umieć, a nie założyc opaske na nadgarstek i czekac az sie napompuje... Witam...

Działanie uboczne clexane - Str. 2

.. ...żadnych skutków ubocznych, czasem trochę boli mnie głowa. Co do picia alkoholu to nie polecam, faktycznie działanie niczym na antybiotyku. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia; ) Witam, ja mam 7 za sobą i 23 przed sobą jeszcze ( złamanie kości śródstopia, gips na miesiąc ). Ogólnie po..

Ablacja jako działanie profilaktyczne?

.. ...kontrolne. W ostatnim czasie postanowiłem to zmienić i odwiedziłem kardiologa. Zaproponował mi zabieg ablacji RF jako profilaktykę. Nie wiem zbytnio co mam robić, gdyż zaczyna się nowy rok akademicki, obowiązi będą się piętrzyć, pewnie będe szukał jakiejś pracy, wramach podreperowania..

Seroxat

.. ...na poczatku? po jakim czasie wam pomógł? czy jesteście zadowoleni z działania tego leku? odezwijcie się jak macie ochotę wymienic się informacjami.pozdrawiam cześć, doświadczeń mam wiele( 5 lat ), teraz problemy, bo próbuję odstawić,chyba lepiej pogadać o tym na czacie - pozdrawiam p.s...

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 7

.. ...odchodzę, rezygnuje z pracy czasami czasami nawet w tedy gdy jeszcze jej nie zacznę. Zapraszam was do siebie na bloga * Jak pokonać nerwicę * www.rozwod9.bloog.pl Na nim jest ciekawa propozycja dotycząca mojej książki: * Monika postanawia żyć * Witaj Weroniko Stres jest nam w życiu..

Po zapaleniu mięsnia sercowego - Str. 2

.. ...infekcje. Przez dłuższy czas brałam debecylinę, to jest penicylina o przedłużonym działaniu w celu zabezpieczenia przed infekcjami, aż się uczuliłam i wtedy była prawdziwa klęska, bo bardzo łatwo chwytałam infekcje.Pozdrawiam Witam.ZApaleni miesnia sercoewgo jaki slad pozostawia.Ostatnio..

Dla osób uczciwych i prawdomównych - nerwica - choroba duszy, życie - Str. 452

.. a ile czasu go Iwonko brałaś? Ponad rok,potem brałam jego tańszy odpowiednik ,ale mi nie pomógł,od roku zażywam anafranil,ale schodzę już z niego.Za każdym razem wprowadzanie leku zle znosiłam,a jego dobre działanie odczuwałam po 2 tygodniach,tak z reguły działają antydepresanty.Ale inna sprawa,że kilka..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 491

.. ...tylko znajdziesz troszkę czasu.!!!!!PA! Aga25! Ja biorę bisocard .Jest to lek o podobnym działaniu do metoprololu. Jest to lek z dziedziny - kardiologia! Doroto W jak Ty to pokonalas?To naprawde jestes dzielna! Pewnie gdzies opisalas swoja historie? Napisz prosze jak dlugo trwaly u..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 521

.. ...Jeżeli w najbliższym czasie nie zauważysz poprawy proponuję Ci abyś powiedziała o ty swojemu lekarzowi. Tego typu leki ciężko przystosować pacjentom więc trzeba zwracać szczególną uwagę na ich działanie po 4 tygodniu zażywania! Napisz proszę czego się boisz? Oj moja kochana Dorotko my i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1141

.. ...Majka! Ja od jakiegoś czasu biorę pramolan, bo takie mam zalecenie od lekarza, ale już nie odczuwam działania tych leków, pewnie dlatego, że organizm już się przyzwyczaił, stąd też jak coś się dzieje, to pije sobie melise, albo validol sobie ssam : ) Jeśli to o taki validol chodzi, to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1157

.. ...bardzo często leki do czasu ,aż trafiłam na te ,które w miarę postawiły mnie na nogi.Kilkanaście miesięcy miałam spokój z atakami ale niestety czar prysł ja bańka mydlana i wszystko zaczęło się od nowa. Podczas tego leczenia trzeba być cierpliwym.Wiele leków swoje działanie rozpoczyna..

Zaburzenia nerwowe lub nerwica - Str. 3

.. ...somatyczne ustępują na czas działania tych środków to odpowiedz jest prosta...... Pozdrawiam i życze wytrwałości heh.. dzieki kris za podrzucenie tej metody, testu na nerwice.. Ciekawi mnie jak leczy sie ta nerwice Jakie lekarstw bierzecie i jakie sa tego skutki uboczne.. Witam ! Ja..

Lexapro - Str. 3

.. ...sie i przetrwaj ten czas na poczätku a jakä dawke bierzesz ? Ja jestem bardzo zadowolony z lexapro.Dla mnie to najlepszy lek jaki brałem do tej pory, a brałem prawie wszystkie dostępne w Polsce.Oprócz poprawienia sie samopoczucia zauważyłem też poprawianie się pamięci i koncentracji.Ma..

Lexapro - Str. 4

.. ...jeszcze minąć troche czasu zanim wprowadzą go do obrotu. jego działanie polega na regulowaniu poziomu melatoniny, czyli przywraca biologiczny rytm dnia. pozdrawiam dzis wziełam pierwsza tabletke lexapro i czekam musze sie wziac w garsc i przetrwac to chorobsko słyszałam ze jest dobry i..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 22

.. ...przechodziłam tylko trzeba czasu i cierpliwości siły do działania ja zmagam się z tym 20 lat wiem co mówie wiem co pisze kochana będzie dobrze: ) jeszcze kiedys się spotkamy to będziemy się z tego śmiać: ) wierz mi!!!! przymuszaj się jak masz jakąś wolną chwilę i natchnienie próbuj ja..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 95

.. ...tych naszych cholernych czasah.U mnie dzisiaj ok mam generalne porzadki w biurze po urlopie a teraz niestety zero urlopu i działanie ze zdwojona siła az do grudnia , nie ma przepros: ) do roboty i tyle. Dziewczyny to nie ma tak prosto z tą nasza nerwicą trzeba walki.IKuś niestety musisz..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 177

.. ...będą działać potrzeba czasu na działanie. Ja co prawda * działam * bez leków ale jest czasem ciężko no i ja strasznie boje się nowych leków mam taką fobię niestety :( a co do wyjścia z domku, ja choruje na agorafobię i byłam nawet w ośrodsku leczenia nerwic, ale jedyne do czego doszłam..

Nadciśnienie a Valzek

.. ...przepisany Valzek i po jakimś czasie zacząl działac,tylko nie możan mylic tego leku z innymi podobnymi substancjami o czym mowa w poście powyżej. Witajcie! Ja również biorę lek Valzek, w dawce 160 mg już ponad pół roku i u mnie działa idealnie. Jestem bardzo zadowolony z działania leku i..

Stymulator - sprawdzenie działania

.. ...wyznaczony na 02.2010. Cały czas czuł się dobrze. Na początku pażdziernika pojechał na wycieczkę,4 dni do Pragi. Po powrocie czuł się żle. Skierowano go na oddział chorób wewnętrznych szpitala powiatowego. Uskarżał się na bardzo silne bóle stawów. W karcie wyczytałem: kardiomiopatia z..

Nowy standard w leczeniu przeciwkrzepliwym

.. ...ale mam nadzieję że z czasem stanie się to standardem w każdym większym szpitalu kardiologicznym w Polsce. Szkolenia przeprowadzać będą lekarze specjaliści z Instytutu. Każdy uczestnik będzie otrzymywał broszurę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi leczenia, opisem działania leków..

Zaawansowana paradontoza

.. ...najdłuzej,potem połykamy powoli.Wówczas propolis działa na zasadzie inhalacji.Trzy razy dziennie pół godziny przed jedzeniem.Propolis ma lepsze działanie w towarzystwie wit. C.Dlatego należy pic kwaśne mleko,sok z czarnej porzeczki,z kiszonej kapusty,pomarańczy,cytryny.Kup sobie też..

Helicobakter - jakie macie objawy i jak je leczycie ?

.. ...[kwasy].Zastosowac przez jakis czas dietę lekkostrawną,żeby żołądek sobie odpoczął po tym helikob.Jak chcesz to możesz jeszcze pic przed snem zsiadłe mleko zrobione na grzybku tybetańskim,co ma rewelacyjne działanie nie tylko na przewód pokarmowy.Ja piję codziennie - 20dni pije - 10 dni..

DO WSZYSTKICH CHORUJĄCYCH NA NERWICE

.. ...człowiekiem. Dwa tygodnie!!!!to czas potrzebny na działanie leku/tyle musicie sie pomeczyć/efekt niestety przychodzi po tym czasie,zanim organizm się znów przyzwyczai do prawidłowego funkcjonowania i cała * chemia * w organizmie wróci do normy. Leki uspokajajace a nie leczące pomoga Wam..