Częstoskurcz napadowy

Nadczynność tarczycy

.. ...rytmu mają charakter częstoskurczu nadkomorowego, skurczów dodatkowych, często występuje napadowe migotanie przedsionków. Arytmie te ustępują przy prawidło prowadzonym leczeniu nadczynności tarczycy. W skrajnych przypadkach może dojść do przełomu tarczycowego, w przebiegu którego..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 41

.. ...przedwczesnych 0 nadkomorowych częstoskurczy napadowych 0 tachykardii 0 bradykardii rytmow niemiarowych o przerw 1519 pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych 0 częstoskurczy komorowych 0 czynnych rytmow komorowych o bigemi 2 pary bardzo proszę o odpowieć Nie ma w nim nic..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...porodzie zaczęłam odczuwać częstoskurcz. Leczono mnie Milocardinem i Propranolem ale bez skutku. Z czasem otrzymałam Metocard ale też czułam się po nim bardzo zmęczona. 7 lat później z wyników z USG wynikły pojedyncze pobudzenia nadkomorowe i w EKG udało się uchwycić napadowe migotanie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 51

.. ...się u mnie pierwsze częstoskurcze o charakterze napadowym ( ok. 190 - 200 uderzeń na minutę ). W ciągu tych wszystkich lat miewałam te swoje * ataki * czasem kilka, innym razem nawet kilkadziesiąt razy w roku, trwające od kilku minut do kilku godzin nawet ( te długie jak na złość..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 52

.. ...ablacji ,miałem napadowy częstoskurcz napadowy i został on wypalony . Tydzień temu byłem na holterze a wczoraj odebrałem wynik . Wynik holtera : Dominuje Rytm zatokowy zaburzony kilkoma ,pojedynczymi pobudzeniami przedsionkowymi .W czasie dziennej aktywności Skłonność do tachykardii z..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 18

.. ...powiedział Tobie,że masz częstoskurcze? tak jeden z lekarzy stwierdzil ze to czestoskurcz napadowy nadkomorowy po wyniku badan holtera a czemu pytasz gosiu! Poprostu spytałam.a jak często masz te częstoskurcze? Damian,w jakim Ty jesteś wieku? gosiu mam 24 lata a te skurcze mam 2 - 3 razy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 40

.. ...i od roku choruje na częstoskurcz napadowy. Obecnie przyjmuje concorcor 1,25 i magnez. mimo to ma w dalszym ciągu ataki z którymi już umiemy sobie radzić.prosze napiszcie do kogo najlepiej jest się zwrócić na konsultacje ,pozdrawiam Dzień dobry wszystkim. Mój przyjaciel ma za 11 dni..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 42

.. ...miałaś ( jakiego typu częstoskurcze )? i jak długo leżałaś bez ruchu po ablacji? ehh pytań jest wiele, ale może na początku nie będę Ciebie tak męczyć : ) Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia, Beata Droga Beato pytaj ile chcesz a co do twoich pytan to mialam napadowy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 60

.. ...przeprowadzoną ablację częstoskurczu napadowego. Zabieg miałam wykonywany w Zabrzu w SCCŚ przez dr. Kowalskiego. Jeśli o mnie chodzi to nic mnie nie bolało - jedynie znieczulenie miejscowe w szyje i pachwine, ale to tylko zastrzyk w delikatne miejsce, wiec troszkę bolało. Zabieg trwał..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...dowiedziałem się że to jest częstoskurcz napadowy ( tahykardia paroxsysmalis ). W szpitalu zostałem uziemniony na 3 tygodnie, seria badań nie wykazała wad serca, ani nic co mogło by bespośrednio wskazywać na powodowanie tych ataków. Wypisano mnie i powiedziano mi że muszę poprosu uważać,..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...ustronnym miejscu i wtedy częstoskurcz przechodził. Aktualnie boję się, że mogę dostać częstoskurcz podczas własnej ślubnej mszy i wtedy nie będę wiedziała, co zrobić : - / no lekarz mi zalecil 2 lata temu ablacje ale ja nie poszlam bo raz mi sie polepszylo przez rok i w tym roku raz..

Echo serca - Str. 15

.. ...szpitala z rozpoznaniem częstoskurcz napadowy nadkomorowy,tętno miałam 134 . Zrobiono mi wszystkie badania były w normie aczkolwiek niepokoją mnie wyniki ekg EKG 1:Normogram. Rytm zatokowy, miarowy 134/min.Obniżenie odc.ST w odpr.II V2 - V6. Spłaszczenie zał.T w większości odpr. Dostałam..

Echo serca - Str. 31

.. ...klinicznych( bóle zamostkowe, częstoskurcze napadowe,bardzo szybka męczliwosc, uczucie subiektywnej dusznosci zarowno w czasie wysilku, jak i w spoczynku, ponadto lodowate dlonie, stopy ).Bardzo prosze o interpretacje wynikow echo: Platki zastawki mitralnej wiotkie i wydluzone.Wypadanie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 86

.. ...mam dokładnie mówiąc Częstoskurcz nadkomorowy,czyli takie napadowe bicie serca.Lekarze przepisywali mi tzw.Beta - blokery,które miały nie dopuścić do tych napadów lub psychotropy.Zależało od lekarza danej dziedziny.Tylko jak już wcześniej wspomniałam ja do chemii jestem uprzedzona i nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 719

.. ...dosyć dawna choruje na częstoskurcz napadowy, którego dnia( było to bardzo upalny dzień, i było strasznie duszno ) zemdlałam po wyjściu z kościoła, po prostu, wystraszyłam się, że to częstoskurcz, bo serce mi waliło jak szalone, zawroty głowy... kiedy następny raz poszłam do kościoła,..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...Mam 25 lat, napadowy częstoskurcz ( nadkomorowy ) serca od 11 roku życia, jednak dopiero w ten majowy weekend, kiedy nie potrafiłam sobie sama z nim poradzić i trafiłam do szpitala, dowiedziałam się że można usunąć przyczynę częstoskurczu. Do tej pory nie brałam leków, a z napadami..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja? - Str. 2

.. ...kiedy bedzie kolejny częstoskurcz. to chyba dobra alternatywa taki zabieg bo leki to tak nie bardzo na mnie działają. pozdrawiam Moja Gabrysia ma rok i dziewięc miesięcy. Napadowy częstoskurcz nadkomorowy z dodatkoą drogą przewodzenia wykryto u niej przypadkiem niespełna dwa tygodnie..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy

.. ...przy skłonnościach do częstoskurczów ?Mam 1 koleżankę co ma te same dolegliwości a tak nikogo nie znam z tymi problemami . Witaj, Ja biorę BisoHEXAL od jakiegoś czasu.Biorę z uwagi na to,że jestem po ablacji i muszę jeszcze wyciszać serce,bo straszny nerwus ze mnie. Też cierpiałam na..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...i stwierdzono u mnie częstoskurcz napadowy nadkomorowy. Miałam już wiele razy takie ataki. Kończyły się jednak same i moje serce odrazu wracało do normy. Czułam się normalnie. Aż do ostatniego razu. Serce biło mi bardzo szybko przez ponad 4 godz. i nie ustawało. Gdy trafiłam do szpitala..

Częstoskurcz napadowy a poród

.. ...sercem( lekarz stwierdził częstoskurcz napadowy ) ale nie wiem czym były spwoodowane i same minęły.dostałam skierowanie do kardiologa ale nie zdązyłam się do niego udać, bo zaszłam w ciążę. Jestem w 36 tyg. ciązy i do tej pory raczej wszystko było ok.Możliwe jednak, że nie zwracałam..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 5

.. ...5 letniego,który ma częstoskurcz napadowy nadkomorowy zespół wpw. Skurcze ma ok. co półtora miesiąca.Metody domowe takie jak wymioty i zanoszenie się podczas płaczu nie skutkują juz od jakiegoś roku. Skurcze nie przechodzą same tylko jesteśmy zmuszeni jechać za każdym razem do szpitala...

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...migotanie przedsionków i częstoskurcze ponadkomorowe, ortodromowe i antydromowe. Po niepełnej ablacji WPW powracały częstoskurcze i na przestrzeni lat, aż do roku 2006 czyli obecnego były znośne, częstotliwość napadowych częstoskurczów zmniejszyła się do jednego epizodu raz na dwa lata,..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 15

.. ...Gosią.Powodem mojej ablacji były częstoskurcze napadowe nadkomorowe ( 220 uderzeń ).ale jest już OK Pozdrawiam Czesc Sistra.Mi akurat strzelilo 2 razy nic przyjemnego uwierz ale dzieki temu jastem tu.I musze tak myslec.Czekam na decyzje o ablacji .Zjakiego powodu bedziesz miala..

Po ablacji - Str. 17

.. ...zmagania z nawracającym częstoskurczem napadowym trwały około 7 lat. A wszystko zaczęło się dużo wcześniej - w okresie dojrzewania wtedy podejrzewano, że może mieć to związek z nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy - badania jednak to wykluczały, Pamiętnym dniem dla mnie był 28/02/2001..

Po ablacji - Str. 18

.. ...styczeń 2002 r. ) - częstoskurcze komorowe, dwa ogniska ektopowe w obrębie RVOT w drodze odpływu prawej komory zlikwidowano systemem mapowania CARTO. W drugiej ablacji ( lipiec 2005 ) - napadowe trzepotanie przedsionków z użyciem systemu CARTO wykonano ablację RF cieśni prawego..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...pobudzeń, 2 pary, 1 salwa, 8 częstoskurczów napadowych. epizodt ST: Maks. obniżenie ST wynosiło - 4,50mm o 06:27 na 2 kanale. Maks. uniesienie ST wyniosło 3,90 mm o 05:59 na kanale 1 Analiza rytmu: Wystąpiło 5 interwałów pauzy powyżej niż 2.4 sek. Rezultaty QT: Maks. interwał Qt wynosi..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 3

.. ...na ablację z powodu częstoskurczu napadowego nadkomorowego. Pierwszy atak miałam chyba w wieku 13 lat. Ataki miewałam rzadko tak raz na dwa, trzy miesiące tylko że puls przekraczał 200. Występowały zimne poty i wymioty, trudności w oddychaniu i trwały coraz dłużej około 2 godzin. Nigdy..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród

.. ...przeszły ciąże i poród z częstoskurczem o kontakt. Nie wiem jaką decyzję podjąć to juz jest moją obsesją boję sie zajść w ciąże i boję sie ablacji. Proszę o kontakt. Ablacja Witaj Aldona! Jestem w podobnej sytuacji do ciebie. Mam zespół wpw i bez ablacji o ciąży mogę pomarzyć, tak dała..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...dopiero tachykardia czy częstoskurcz napadowy.W dodatku beta - blokery nie likwidują tych problemów skutecznie. Mnie kiedyś bardziej pomagały leki przeciwlękowe np. Neurol lub Pramolan. A były też okresy gdy pomagał dłużej zażywany Koenzym Q10 oraz magnez. Jest jednak coś co do dziś..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 3

.. ...się pierwszy przypadek częstoskurczu napadowego. Jak tu już parę osób pisało uczucie to jest bardzo nieprzyjemne. Pamiętam że atak wywołał skłon do przodu i ucisk przepony. Wysiadałem wtedy z autobusu do szkoły. Jak się położyłem po kilku minutach minął. Ataki powtarzały się co jakiś..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...normalnie. Powoduje to u mnie częstoskurcze napadowe, ale z tym można normalnie żyć. Uprawiać sport. Ja zgodnie z zaleceniami lekarzy - nie przeginam z wysiłkami ( ale jakiś czas aktywnie pływałem i nic się nie działo ). Z tego, co czytałem w Internecie na temat tej dolegliwości, to..

Tachycardia - za mocne bicie i zaburzona akcja serca

.. ...prosze jaki to rodzaj częstoskurczu,a podam Ci wiecej wiadomości na ten temat. pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia! Cierpię na tę przypadłość. Pierwszy atak miałam w wieku 7 lat, potem jakoś ucichło i dopiero w klasie maturalnej miałam ich kilka. Moja tachykardia była..

Badanie elektrofizjologiczne a rozrusznik

.. ...dużych ( do 192 ud/min ) częstoskurczy komorowych. Dowiedziałem się o tym w trakcie kontroli stymulatora który to mam wszczepiony od ponad roku z powodu bloków II st. oraz napadowych zespołów P - K. Oczywiście od paru miesięcy czuję się dziwnie tzn. mam kołatania, ręce mi się trzęsą i..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...z Was miał wcześniej częstoskurcze napadowe nadkomorowe i ablację i czy istnieje jakiś związek między nimi a skurczami dodatkowymi? Cześć! Akurat mam złe dni, serce szaleje, mam tego dość i ... no nie wiem, co. Pewnie pozłoszczę się i tyle, bo przecież nie położę się do trumny. Mikelek,..

Dodatkowe skurcze - Str. 58

.. ...w porównaniu z moim częstoskurczem napadowym nadkomorowym ( bo chyba jeszcze nie napisałam co mi było ). Dlatego namawiam Cię na ablacje - póżniej jest normalne życie - a sam zabieg jest mniej dokuczliwy niż leczenie jednocześnie 4 zębów pod narkozą choć nieporównywalnie bardziej..

Dodatkowe skurcze - Str. 64

.. ...pobudzeń, 2 pary, 1 salwa, 8 częstoskurczów napadowych. epizodt ST: Maks. obniżenie ST wynosiło - 4,50mm o 06:27 na 2 kanale. Maks. uniesienie ST wyniosło 3,90 mm o 05:59 na kanale 1 Analiza rytmu: Wystąpiło 5 interwałów pauzy powyżej niż 2.4 sek. Rezultaty QT: Maks. interwał Qt wynosi..

Dodatkowe skurcze - Str. 182

.. ...swoje 2500 skurczy oraz częstoskurcz: ) inni przy nadkomorowym czują go wyraźnie, mdleją... generalnie częstoskurcz objawia się NAPADOWYM( w odróżnieniu od tachykardii ) szybkim biciem serca, osłabieniem, wielomoczem być moze potem. w sumie to właśnie odróznia tachy od częstoskurczu,..

WPW a ablacja - Str. 7

.. ...parę dni miałam atak częstoskurczu napadowego zdecydowałam, że jednak muszę zaryzykować. Moja ablacja odbyła się w Katowicach - Ochojcu, zabieg wykonywał dr Czerwiński. Sam zabieg jest bardzo nieprzyjemny, ale do przeżycia.Robią go bez znieczulenia, u mnie trwał około 1,5 godziny. Minął..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne?

.. ...migotanie przedsionków? Czy częstoskurcz napadowy nadkomorowy może przejść w migotanie przedsionków? I czemu migotanie owych przedsionków nieszczęsnych jest groźne dla życia? Pozdrawiam. Jestem po ablacji...i od tej pory nadal występują u mnie niepokojące objawy. W holterze wyszło,że..

Napadowe migotanie przedsionków

.. ...i życzę zdrowia. PS.Częstoskurcz nie patrzy na wiek i występuje też u młodszych osób,niestety. Od dodatkowych skurczów ablacja cię nie uwolni, ale od częstoskurczu napewno. Pozdrawiam wyzwolona od częstoskurczów. mam również napadowe migotanie przedsionków. w roku 1994 wszczepono mi..

Supraventricular Tachycardia

.. ...najprawdopodnpobnie masz częstoskurcz napadowy. moim zdaniem jest to spoko do wyleczenia – pod warunkiem, że UKG serca nie wylazało zadnych zmian anatomicznych w samym serduchu. Musiałbyś mi coś więcej na ten temat napisać: jakie miałeś robione badania, pod opieką jakiego..

Zespół tachy-brady

.. ...brady...Do tego mam częstoskurcz napadowy serca ( serce mi bije powyżej 200/ min ) Lekarz zaproponował rozrusznik i mam już termin na 3 lutego. Mam nadzieję, że po wszczepieniu będę mogła w miarę normalnie żyć. Pozdrawiam... P.S. Mam pytanie - czy jest jakieś ograniczenie w * dźwiganiu..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 3

.. ...19 lat i choruję na częstoskurcz napadowy i przerywam go próba Valsalvy jest to dmuchanie na siłę przez zatkany dwoma palcami nos. Po czym częstoskurcz przechodzi. Mogą również zatkać Ci się uszy po jakimś czasie same się odetkają wiec nie masz co się martwić. Jestem przygotowywana do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 16

.. ...zdrowych zupełnie osób częstoskurcze napadowe, potem po jakimś czasie zanikające prawie zupełnie a za to pojawia się niemiarowość, potykanie się serca itp. Jest w tym jakas prawidłowość. @Nchomsky Do walenia serca mozna się przyzwyczaić : ) przyajmniej masz świadomość że działa i bije..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 191

.. ...serduszko, dostaję czasem częstoskurcz napadowy...ale mam też nerwicę : ) ostatnio, od kilku ładnych miesięcy męczy mnie czasami suchy kaszel i zastanawiam się czy to na tle nerwicy serca...? tylko to nie jest tak jak niektórzy opisują, że czuję jakąś * gulę w gardle * tylko tak jakby od..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 199

.. ...zatokowym.Mam co jakis czas częstoskurcze napadowe z tetnem 140 - 180 fatalnie wtedy sie czuje i sprzata mnie karetka.Ale tak na codzień mam właśnie uczucie wiecznego strachu.Biore teraz leki Sedam na wyciszenie i Sectral na to szybkie tetno.Próbowano na mnie wiele leków ale te okazały..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 289

.. ...karcie leczenia zapisał: częstoskurcz napadowy. Otrzymałem też skierowanie do przychodni kardiologicznej ze wskazaniem przyrządu Hotlera ( dostać taki graniczy z cudem ). Raniutko ciśnienie ( jak u zdrowego ) w normie i puls w normie, ale kłucia pozostały, od czasu do czasu wypieki na..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...wysdzło poza utrwalonym częstoskurczem zatkowym kiedyś na starym holterze miałam dodatkowe napadowe częstoskurcze zatokowe przerywające się poprzez zablokowane pobudzenie. na ogól to mi nie przeszkadza no pozaty że jest to nieprzyjemne uczucie i jak trwa tak krótko to nic mi sie nie..

Ciąża, poród, zdrowie dziecka, a moja arytmia serca i jej leczenie

.. ...przedwczesnych - 2 nadkomorowe częstoskurcze napadowe ( ( z wąskim zespołem QRS ) - 53 tachykardi. Po za tym w czasie dłuższego częstoskurczu nastapiło obniżenie odcinka ST w odprowadzeniach II III aVF. średnio miałam 95 uderzeń na min. Max 239/min, 59 w czasie snu. Nie wiem co to..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...przedwczesnych, 1 nadkomorowy częstoskurcz napadowy HR 131 - 21sek, 43 okresy tachykardii zatokowej w dzień HR 120 - 794sek, 14 okresów bradykardii nocnej HR50 - 254sek., 1 rytm niemiarowy HR49,10 sek - bigeminia nadkomorowa, w godzinach nocnych epizody niemiarowośći zatokowej..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...przedwczesnych, 0 nadkomorowych częstoskurczy napadowych, 147 tachykardii, 0 bradykardii, 0 rytmów niemiarowych 31 PRZERW !!! 87 pobudzeń komorowych: 70 pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych, 0 częstoskurczy komorowych 1 CZYNNY RYTM KOMOROWY !!! 0 liczba pobudzeń gromadnych 1..

Problem z atakami szybkiego tetna

.. ...wypadek. Ewciu, masz częstoskurcz napadowy. To leczy kardiolog. Jeżeli pojawia się po wysiłku to dlaczego nie zrobią Ci EKG wysiłkowego? Ja biorę rytmonorm i napady są bardzo rzadkie, da się żyć. Krzysztof No wlasnie nie wiem dlaczego nikt mi nie zaproponował zrobic ekg wysilkowego...

Nerwica czy choroba serca?

.. ...napadowym przedsionków a częstoskurczem napadowym z częściowym blokiem. Generalnie ma być to wina złego przewodzenia, coś tam z pęczkiem Hisa i jakimiś prądami krązącymi. Teraz od kilku lat biorę lek ( metocard - metoprolol ) i mi w miarę pomaga. Aczkolwiek różnie to bywa ( są dni lepsze..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 22

.. ...stwierdzono u mnie arytmię z częstoskurczem napadowym i trzepotaniem przedsionków. Wykonano ablację RF( 14 aplikacji energii ) , oraz metodą CARTO ( 3 aplikacje )dalej nie kontynuowano ze wzgledu na brak efektu terapeutycznego - łatwość prowokowania trzepotania przedsionków. Lekarze..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 70

.. ...trachykardii i kilka częstoskurczy napadowych. A po wyjściu z gabinetu częstoskurcze się rozhulały. Łapią co kila/kilkanascie minut i trzymają przez kilka. Towarzyszy temu ból i skoki ciśnienia . Tragizm. Dr kardiolog sugeruje abym kontaktowała się z dr Kożuikiem i następną wizytę..

Ablacja węzłą zatokowo przedsionkowego (modyfiksacja tego węzła)

.. ...jakoś nazywa utrwalony częstoskurcz zatkowy. czasami mam napadową tachykardię zatokową i jakieś tam inne zaburzenia które nie zawsze wychodza na holterze poza stała tachykardią. dodatkowo mam zespół wazowagalny i od tego ciągle robi mi się słabo i jak nie usiądę to zemdleję. od roku..

Jak opanować tachykardię?

.. ...na tym forum na temat częstoskurczy Jola,gaav, mam podobnie,jestem z warszawy,mocuje sie z tym od poczatku tego roku,ostatnio jest naprawde ale - oprocz tego ze cos nie tak z sercem - siada psychika - tzn za duzo o tym mysle i prowokuje wiecej napadow. Gaav - tak jak Ty,gdy juz mam takie..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 5

.. ...przedwczesnych, 0 nadkomorowych częstoskurczy napadowych, 1154 tachykardii. 0 bradykardii, 0 rytmów niemiarowych, 3 przerw, 0 migotań przedsionków, 0 bloków wenckebach’a, 4 pojedyńczych przedwczesnych pobudzeń komorowych, 0 częstoskurczy komorowych, 0 czynnych rytmów komór, o..

Ataki częstoskurczu napadowego a mam 17 lat

.. Od 2 lat mam ataki częstoskurczu napadowego tak przynajmniej 3 razy miesięcznie ( między atakami liczne drgania mięśni ), chciałbym jak najszybciej poddać się ablacji, ponieważ marzą mi sie studia na akademii morskiej, a z moja dolegliwością jestem w tym zawodzie całkowicie skreślony. byłem w koszalinie u..

Ataki częstoskurczu napadowego a mam 17 lat - Str. 2

.. ...mam 25 lat, pierwszy częstoskurcz przedkomowowy miałam w wieku 17 lat, pojawia się srednio raz na pol roku - taki powazny, który nie mija po 5 minutach ( ten pojawia sie czesto ) Wczoraj wrocilam ze szpitala, poniewaz nie przechodził po 2 godzinach. W koncu na kardiologii..

Pytanie do osób cierpiących na częstoskurcze - Str. 2

.. ja również mam częstoskurcze, też wydawało mi się ze po leku czuję się gorzej( biorę metocard ). Zmiejszyłam dawkę z połówki na ćwiarteczkę: ) i jest ok: ) aha i powiedźcie mi tylko tak szczerze czy częstoskurcz nadkomorowy napadowy jest nie groźny? dodam że za kilka miesięcy skończę 18 lat. Ataki mam..

Analiza wyników z Holtera EKG

.. ...pobudzeń, 0 par, 0 salw, 0 częstoskurczów napadowych. epizodt ST: Maks. obniżenie ST wynosiło - 2,93mm przy 06:27 na 3 kanale. Maks. uniesienie ST wyniosło 1,81 mm przy 05:59 na kanale 2 Analiza rytmu: Wystąpiło 0 interwałów pauzy powyżej niż 2.4 sek. Rezultaty QT: Maks. interwał Qt..

Tachykardia zatokowa a ablacja

.. ...arytmia z występującym częstoskurczem napadowym. I tu się gubię : ) Ponieważ mam stwierdzone zaburzenia ( jakkolwiek je nazywają : ) ), biorę leki, które nie dają poprawy a dwóch lekarzy twierdzi, że ablacja w moim wypadku nie jest możliwa :( Czytając wasze wypowiedzi wiem, że ablację..

Kaszel - od nerwicy czy od serca?

.. ...WPW, czasem dostaje częstoskurcze nadkomorowe, przyjmuję Rhytmonorm, mam też dość sporą nerwicę... Od pewnego czasu, raczej napadowo męczy mnie kaszel, dusi mnie za mostkiem, tak jakby od serca, czuję, że muszę lekko zakaszleć..i w związku z tym mam pytanie... czy ten kaszel to może być..

Wynik Holtera - jaka interpretacja?

.. ...przedwczesnych, O nadkomorowych częstoskurczy napadowych, 526 tachykardii, O bradykardii, Orytmów niemiarowych, O przerw. O pobudzeń komorowych O pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych, O częstoskurczy komorowych, O czynnych rytmów komorowych, O Liczba pobudzeń gromadnych, O..

Co z moim sercem? co się dzieje?

.. ...serca, tacharykardię, częstoskurcz napadowy i początkujące nadciśnienie. Co to znaczy? Czy to poważne? Lekarz nic mi nie powiedział... Witaj Rodzynko, a więc był powód ,że miałaś takie ciśnienie.Jak na twój wiek , to poważne i istnieje jakaś przyczyna,że masz przerośniętą lewą..

Nerwica w ciąży - Str. 106

.. ...pola widzenia ) oraz częstoskurcz napadowy tętno ponad 200, moja ciąża zakończyła się cesarką. Sama nie wiem jak to przeżyłam. Największy koszmar w moim życiu, ale warto było. Mam cudowną, spokojną córkę, mój skarb najdroższy. Chcę jeszcze podzielić się żalem do lekarzy z ginekologii, (..

Hydroxyzinum na nerwice? - Str. 3

.. ...holterze wyszły arytmie, częstoskurcze nadkomorowe napadowe, w nocy w czasie snu miałam tętno 221, w ciągu dnia 597 tachykardi i ponad 700 pojedyńczych częstoskurczy nadkomorowych. Dopiero teraz zaczęto traktować poważnie. Jestem zapisana na ablację na 31 marca, jeszcze nie wiem czy ją..

Częstoskurcze, wg Lowna 0 - jak interpretować?

.. ...zaburzenia rytmu serca ( częstoskurcz ) pochodzenia nadkomorowego wg Lowna 0 Mam pytanie ; co oznacza wg Lowna 0 jak mam to interpretowac Czy w moim przypadku zabieg ablacji jest uzasadniony. Skierownie do szpitala dostalem z powodow napadow szybkiego bicia serca ponad 100 na min,..

Po ablacji wolna od leków i kardiologów

.. ...ablacji ( zespół WPW, częstoskurcz napadowy nadkomorowy ). Wolna od leków, ze zdrowym sercem, praawie zapomniałam o kardiologach ; ) Wam to zawdzięczam po części : ) Bałam się, ale zawsze warto spróbowac, wiem, że nie zawsze się udaje, ale jest też szansa na normalne życie: ) Buziaki dla..

Co to jest ablacja? na czym polega?

.. ...częstoskurcze napadowe, ale nie wiem jeszcze nic dokładnie.Na zapas moze się zamartwiam ale z drugiej strony chcę się nastawić psychicznie... to moja historia... http://forum.kardiolo.pl/temat3432.htm..

Częstoskurcz komorowy - kto choruje? - Str. 2

.. ...znalazł się jeszcze ktoś z częstoskurczem komorowym to szczególnie bylabym wdzięczna za dokładny opis dolegliwosci podczas napadu. jak długo on trwa??czy występuje WIELOMOCZ, częste oddawanie moczu. no, że serce bije jak oszalałe, to juz jasna sprawa: ) wiem, że w napadowym częstoskurczy..

Ciagłe zawroty glowy, kołatanie serca, uczucie ze zaraz zemdleje

.. ...jasny. Jeśli ma sie częstoskurcze napadowe to bardzo trudno je wychwycić nawet na HOLTERZE nie wspominając o EKG ( tak było w moim przypadku ). Jestem po 2 - ch ablacjach i przygotouję się do trzeciej. Pozdrawiam i życzę zdrówka. Jeszcze jedno - nie bierz żadnych leków bez kontroli..

Różnica? częstoskurcz to coś innego niż dodatkowe skurcze?

.. ...ktos może wyjaśnić czy częstoskurcz to coś innego niż dodatkowe skurcze?Słyszałam,że to co innego. Częstoskurcz,jest pojęciem ogólnym,dzielą się na napadowe,trzepotanie przedsionków i migotanie przedsionków.Skurcze przedwczesne pozazatokowe w zależności od ich powstania dzieli się..

Salwy skurczy dodatkowych pod rząd to arytmia?

.. ...momencie( wówczas będzie to częstoskurcz napadowy,który charakteryzuje się,kołataniem serca,duszność,ból wieńcowy,niespokojność )Sens mojej * gdzieś * wypowiedzi chyba nie był jasny i stąd pewne niezrozumienie.Nie każde zaburzenie rytmu serca wymaga badania badania za pomocą * holtera *..

Bardzo sie boję, nagłe przyspieszenie pracy serca

.. ...wszelkich danych jest to częstoskurcz napadowy. Mojej żonie w takich prfzypadkach pomagają krople milocardin ( 20 kropli na cukier lub wodę ). Powodem cvzęstoskurczu może być jakaś infekcja w organiżmie. Witam mam 20 lat i jestem plci meskiej.U mnie sprawa wyglada tak. przykladowo..

Częstoskurcz nadkomorowy z pulsem 190

.. ...marta ja mam 17 lat. Częstoskurcz napadowy nadkomorowy stwierdzono u mni9e dwa miesiące temu, gdy trafiłam do szpitala bo moje serduchu nie uspokajało się przez około 4 godziny. Gdy trafiłam do szpitala miałam 230 pulsu. Wszystkie badania wyszły dobrze. Holterv wykazał tylko 3 skurcze..

Częstoskurcz nadkomorowy i zmiana leków

.. ...mnie po raz pierwszy Częstoskurcz napadowy nadkomorowy. Wiem, że od tego się nie umiera. Miałam robione UKG - serce jest zdrowe, morfologię za każdym razem mam prawidłową. tarczycę też. spada mi jednak często poziom potasu do dolnej granicy normy, wpieprzam aspargin forte, ale wiem ze..

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków

.. ...ktoś mjał delikatne tz. częstoskurcze trwające 30,40sek. co drugi trzeci dzień do miesiąca po ablacji.Czy to normalne? My się nie znamy. Ja miałam ablację w lutym ( przetrwałe migotanie przedsionków ) i zaraz po niej, jeszcze w szpitalu, ujawniły mi się skurcze dodatkowe, których..

Nagłe miarowe przyspieszenie akcji serca

.. ...roku? dodam że trenuje regularnie dwa razy w tygodniu do tego basen, sauna. Zauważyłem że może to mieć związek z niedoborem magnezu i potasu. Przeważnie te napady poprzedzał imprezowy weekend. Co wy na to?..

Kołatanie serca, bardzo duży puls i wysokie ciśnienie po wysiłku

.. ...nieszczelność co powoduje te częstoskurcze. Może to być spowodowane zaburzeniem elekrolitycznym. Ponoć nie jest to wada niebezpieczna( jak występuje tak rzadko ). Te napadowe częstoskurcze ponoć nie są niebezpieczne. Przed treningiem proponuje łyknąć ze 3 asparginy( magnez i potas ) ale..

Arytmia serca - napadowe migotanie przedsionków

.. ...poprzednia choroba czyli częstoskurczem nadkomorowym tak wyczytałem w necie. Ma ktoś podobny problem? witam cześć!! witam. mam 19 lat. z migotaniem mam problem już 2 rok. Moja kardiolog stwierdziła iż to normalne w moim wieku... co mam zrobić??? To się zdarza w twoim wieku,ale napewno..

Ablacja a karmienie piersią

.. ...pamiętam cierpię na częstoskurcz napadowy nadkomorowy. Przy pierwszym porodzie miałam atak i dlatego cięcie. Teraz też była cesarka. Więcej dzieci nie planuję. Dość często mam napady. Chciałabym, żeby to już się skończyło. Jakie są szanse? Akwarelka ja bylam cztery dni ale po trzech..

Tachykardia zatokowa napadowa

.. ...leczyć. Jeśli chodzi o częstoskurcz to ja miałam z nim do czynienia. Tachykardia inaczej czestoskurcz. miałem ekg podczas ataku raz wyszło ze tachykardia zatokowa a innym razem czestoskurcz nadkomorowy!?!?No nic trzeba bedzie załozyc holder moze akurat trafi na taki atak, ale tak jak..

Codzienność z częstoskurczem napadowym

.. ...optymizmu. Ciężarnych z częstoskurczem napadowym jest więcej niż nam się wydaje. Bądź dzielna. Ty też Asiu trzymaj się ciepło Masz rację, że można z tym żyć, ale czy lęki można naprawdę opanować. Rzeczywiście ,większość bólu, lęków, bierze się z naszej psychiki. Kiedyś w szpitalu wołali..

Czy ablacja jest bolesna? bardzo boli?

.. ...16 lat i od dwóch lat częstoskurcz nadkomorowy napadowy. Ataki wystąpiły w ciągu tych dwóch lat może 6 razy, nie więcej. Za dwa tygodnie mam ablację we Wrocławiu, w szpitalu na ul. Kamieńskiego, na oddziale Dziecięcym Kardiologii. Chyba nie muszę mówić jak się boję. Będę dozgonnie..

Mocne silne bicie uderzenia serca a puls w normie

.. ...Od 5 lat choruje na częstoskurcz. Jak napewno wam wiadomo jest to choroba o charakterze napadowym. W moim przypadku pojawia sie co rok, co poł roku.. Po * napadzie * zapominam, że tą chorobę w ogóle zdiagnozowano u mnie.. Nie daje o sobie znać.. Ostatnio choroba odezwała się 2 tygodnie..

Holter EKG - poproszę o opinie i komentarze

.. ...przedwczesne 0 nadkomorowych częstoskurczy napadowych 8 tachykardii 0 bradykardii 0 rytmów niemiarowych 0 przerw 2 pobudzenia komorowe 2 pojedyncze przedwczesne pobudzenia komorowe 0 czestoskurczy komorowych 0 czynnych rytmów komorowych 0 liczba pobudzen gromadnych 0 bigeminii 0 par..