Częstoskurcz zatokowy

Tachykardia zatokowa

.. ...układ przywspółczulny - współczulny. Jest dość częste u kobiet w okresie menopauzy. Inną przyczyną tachykardii zatokowej jest zjawisko reentry w obrębie węzła zatokowego - częstoskurcz zatokowy nawrotny...

Częstoskurcz nawrotny

.. ...zatokowym, mówimy o częstoskurczu zatokowy nawrotnym. Podobne zjawisko może mieć miejsce w węźle zatokowo - przedsionkowym ( częstoskurcz węzłowy nawrotny – AVNRT ) oraz pomiędzy przedsionkami a komorami bez patologii węzła ( częstoskurcz przedsionkowo - komorowy nawrotny - AVRT )...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 52

.. ...ablacji ,miałem napadowy częstoskurcz napadowy i został on wypalony . Tydzień temu byłem na holterze a wczoraj odebrałem wynik . Wynik holtera : Dominuje Rytm zatokowy zaburzony kilkoma ,pojedynczymi pobudzeniami przedsionkowymi .W czasie dziennej aktywności Skłonność do tachykardii z..

Echo serca - Str. 15

.. ...szpitala z rozpoznaniem częstoskurcz napadowy nadkomorowy,tętno miałam 134 . Zrobiono mi wszystkie badania były w normie aczkolwiek niepokoją mnie wyniki ekg EKG 1:Normogram. Rytm zatokowy, miarowy 134/min.Obniżenie odc.ST w odpr.II V2 - V6. Spłaszczenie zał.T w większości odpr. Dostałam..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...posiadanie zapisu z częstoskurczem. Zdarza się też tak że częstośc akcji serca jest w normie a w klasycznym EKG widać falę delta. Poza tym tak jak pisałem wczesniej zespół WPW może być jawny i utajony. Także nie zwlekaj tylko udaj się do lekarza. Pozdrawiam Byłam byłam, miałam killka..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. Witam. Mam pytanie do zgromadzonych tutaj : ). Na poczatku powiem iz mam nadcisnienie od paru lat i biore na to prestarium 4mg dziennie ( rano ). Dodatkowo tez mam wszczepiony stymulator DDD z powodu choroby wezla zatokowego. A teraz pytanie od paru tygodni biore 2 razy dziennie biosotal 80 z powodu..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...zespół WPW z napadowymi częstoskurczami od 6 roku życia. To ja nie rozumiem...jeśli napisali mi,że stale się utzrymuje tachykardia zatokowa to chyba to nie jest zbyt dobrze?? Zmartwiłaś mnie tym ćwiczeniem, bo ja nigdy nie ćwiczyłam:/ witam wszystkich,4 tygodnie temu urodzilam dziecko a..

Dodatkowe skurcze - Str. 31

.. ...nieprzyjemne.natomiast mam utrwalony częstoskurcz zatokowy i cały czas tłucze 120 - 180 prawie przez 24 h/dobę. nad ranem albo rano na chwilę zwalnia. na szczęscie się przyzwyczaiłam i jakoś to znoszę ale potrafi to utrudnić życie. ostatnie dwa dni robiłam remont w mieszkaniu i ama..

Dodatkowe skurcze - Str. 132

.. ...zatokową ( IST ) utrwalony częstoskurcz zatokowy - bez możliwości leczenia : ) farmakologia odpada ablacja odpada czekać na nowe leki tyle co mówią najważniejsze że nie mam zmian w echo - tzn przerostu serducha : ) grunt to dużo snu i oszczędzanie się, pogoda ducha buziaki ja juz uciekam..

Dodatkowe skurcze - Str. 167

.. ...– utrwalony częstoskurcz zatokowy. Średnia AS 120/min. bez komorowych zaburzeń rytmu. ST w normie. Pauzy ( - ). Tetno min 40 podczas snu o 3:35, nie ma napisane ile trwalo bo chyba wogole nie trwalo bo jak patrze na zapis ekg to jakby wyciagnieta srednia z uderzen z calej..

Dr Czerwiński Katowice - Ochojec

.. ...,że u Ciebie to nie częstoskurcz tylko przyśpieszony rytm zatokowy, a ile czasu trzyma Cię taki atak , jaki masz w tym czasie puls ? Proszę odpisz .Pozdrawiam Wszystkich.Mariola. Jestem po wizycie - pan doktor powiedział że takie arytmie to ma każdy i on by nic z tym nie robił a o żadnym..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...do 153 p/min, 1 okres częstoskurczu nadkomorowego o częstości 157 p/min o czasie trwania 6min. okresowo obserwuje sie niemiarowość zatokową. Chcę dodać, że to było w nocy gdy spałam i nic nie czułam bym miałam nieregularne bicie serca ( jeżeli je mam to zawsze sie budze, mój ostatni..

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego. Częstośc rytmu zatokowego 54 - 140/m bez istotnych arytmii i bez zakrzywień STT To znowu ja ! Ponieważ nikt nie udzielił mi odpowiedzi a ja wybrałam sie jednak na prywatną wizytę do kardiologa ( gdyż nie chciałam czekać do..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...wysdzło poza utrwalonym częstoskurczem zatkowym kiedyś na starym holterze miałam dodatkowe napadowe częstoskurcze zatokowe przerywające się poprzez zablokowane pobudzenie. na ogól to mi nie przeszkadza no pozaty że jest to nieprzyjemne uczucie i jak trwa tak krótko to nic mi sie nie..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...przedwczesnych, 1 nadkomorowy częstoskurcz napadowy HR 131 - 21sek, 43 okresy tachykardii zatokowej w dzień HR 120 - 794sek, 14 okresów bradykardii nocnej HR50 - 254sek., 1 rytm niemiarowy HR49,10 sek - bigeminia nadkomorowa, w godzinach nocnych epizody niemiarowośći zatokowej..

Częstoskurcze - nieadekwatna tachykardia zatokowa

.. ...wiele rodzajów: nadkomorowy, przedsionkowy itd. U mnie stwierdzono nieadekwatna tachykardię zatokową. Czym to wszystko sie od siebie różni i czym są powodowane? pozdrawiam i zdrówka wszystkim życzę ; )..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...przedwczesnych, 0 nadkomorowych częstoskurczy napadowych, 147 tachykardii, 0 bradykardii, 0 rytmów niemiarowych 31 PRZERW !!! 87 pobudzeń komorowych: 70 pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych, 0 częstoskurczy komorowych 1 CZYNNY RYTM KOMOROWY !!! 0 liczba pobudzeń gromadnych 1..

Czy po wszczepieniu stymulatora sa jakieś powikłania?

.. ...10 lat mam utrawoly częstoskurcz zatokowy 120 - 170/min prawie przez całą dobę nawet w spoczynku. przyzwyczaiłam sie już do tego i nauczyłam się z tym jakoś żyć - a właściwie wegetować. wiele leków mi nie pomaga a na wiele jestem uczulona. brałam już wszystko co można i w dawkach dla..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 20

.. .... )początek arytmi częstoskurczem przedsionkowym przechodzącym w szybszy rytm przedsionkowy AT/AFL atypowe następnie AFL mogące odpowiadać typowem AFL. W godzinach nocnych migotanie z wolną czynnością komór i max R - R 2500 ms . Krótkie epizody rytmu zatokowego. Serce ogólnie O.K -..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 43

.. ...porządnie rozpląsało tj, częstoskurcz w auto i pojehzłam sama do szpitala tam kropówka, rano druga i z częstoskuczu zrobiło sie migotania i dopiero kardiowersja przywróciła rytm zatokowy, znowu w auto i do domu aby wam o tym napisać. Dana, serdecznie Cię pozdrawiamy. Tak myślałam,że..

Ablacja węzłą zatokowo przedsionkowego (modyfiksacja tego węzła)

.. ...jakoś nazywa utrwalony częstoskurcz zatkowy. czasami mam napadową tachykardię zatokową i jakieś tam inne zaburzenia które nie zawsze wychodza na holterze poza stała tachykardią. dodatkowo mam zespół wazowagalny i od tego ciągle robi mi się słabo i jak nie usiądę to zemdleję. od roku..

Wyniki badań EKG Holtera

.. ...komorowego, wstawek częstoskurczu, pauz dłuższych niż 2,0 sekundy. Zarejestrowano 1 pobudzenie przedwczesne komorowe z krótkim czasem sprzężenia z zatoką. W rytmie zatokowym bez zaburzeń przewodzenia śdródkomorowego. Wszystko ok. dziękuje, myslalam ze mam za wysoki puls w spoczynku i to..

Tachykardia zatokowa a ablacja

.. ...tachykardia zatokowa - częstoskurcz nadkomorowy - arytmia z występującym częstoskurczem napadowym. I tu się gubię : ) Ponieważ mam stwierdzone zaburzenia ( jakkolwiek je nazywają : ) ), biorę leki, które nie dają poprawy a dwóch lekarzy twierdzi, że ablacja w moim wypadku nie jest..

Blok A-V

.. ...po ablacji nawrotnego częstoskurczu węzłowego ( 24.04.2008 ) . Miałam mieć za miesiąc krioablację węzła zatokowego ze względu na często i nagle występujące przyspieszenia HR do np.160/min i nagłezwolnienia do np. 50/min a nawet czasem do 41/min co ppowoduje u mnie zawroty głowy i..

Bicie serca przy wdechu

.. ...( np. częstoskurczów ) * żyją krócej * . * a w przypadku rozmowy wyjaśnić, jak korzystną cechą jest jej występowanie * no sam autor pisze , ze jest to korzystna cecha ( niemiarowosc rytmu zatokowego )..

Częstoskurcz nadkomorowy i niewydolność serca

.. ...częstoskurcz nadkomorowy niewydolność serca ef ok 30% dmt 2 Ef to wartosc kurczliwosci...mała: - ( czestoskurcz nadkomorowy to zastapienie pracy serca z wezła zatokowego przez inny ośrodek przewodzenia...

Silny atak nadkomorowy serca

.. ...nadkomorową i napodowe częstoskurcze nadkomorowe ale one są rzadko a na codzień mam tylko tachylardie zatokową 120 - 200/min i cóż już ją polubiłam ; ). słabo się czuję przy tętnie 60 - 80/min bo dla mnie to coś obcego ; ). Abisynko.to nareszcie sie rozumiemy dlaczego boimy sie..

Tachykardia zatokowa napadowa

.. ...leczyć. Jeśli chodzi o częstoskurcz to ja miałam z nim do czynienia. Tachykardia inaczej czestoskurcz. miałem ekg podczas ataku raz wyszło ze tachykardia zatokowa a innym razem czestoskurcz nadkomorowy!?!?No nic trzeba bedzie załozyc holder moze akurat trafi na taki atak, ale tak jak..

Niedomykalność zastawek

.. ...tachykardii zatokowej, bez częstoskurczy z wyższego ośrodka. Wystąpiły 4 ektopowe pobudzenia komorowe, 1 ektopowe nadkomorowe. Końcowe rozpoznanie: Tachykardia zatokowa ok.. 115/min. Normogram. Skośne w dół obniżenie ST do 2 mm w odp III Poza tym odcinek ST - T prawidłowe. Nad sercem..

Holter EKG - poproszę o opinie i komentarze

.. ...przedwczesne 0 nadkomorowych częstoskurczy napadowych 8 tachykardii 0 bradykardii 0 rytmów niemiarowych 0 przerw 2 pobudzenia komorowe 2 pojedyncze przedwczesne pobudzenia komorowe 0 czestoskurczy komorowych 0 czynnych rytmów komorowych 0 liczba pobudzen gromadnych 0 bigeminii 0 par..

PROSZĘ,POMÓŻCIE MI ZDIAGNOZOWAĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI..

.. ...uderzaniami i więcej no i częstoskurczy, ewentualnie ostrej nieadekwatnej tachy zatokowej etc ) jak sądzę on rośnie u Ciebie - chyba, że się zatrułeś czymś / jakimś ołowiem itp - ale to skrajna hipoteza / co na to lekarz? byłeś chociaż u rodzinnego? zwykła próba wysiłkowa da odpowiedź,..