Częstoskurcze nadkomorowe

Werapamil (Isoptin, Lekoptin, Staveran, Veratens)

.. ...trzepotania przedsionków, częstoskurczów, ekstrasystoli nadkomorowych. Nie należy stosować werapamilu jeśli istnieje dodatkowa droga przewodzenia przedsionkowo - komorowego ( zespoły preekscytacji, np. WPW ). Lek zwalnia przewodzenie fizjologiczne, a nie ma wpływu na przewodzenie drogą..

Nadczynność tarczycy

.. ...rytmu mają charakter częstoskurczu nadkomorowego, skurczów dodatkowych, często występuje napadowe migotanie przedsionków. Arytmie te ustępują przy prawidło prowadzonym leczeniu nadczynności tarczycy. W skrajnych przypadkach może dojść do przełomu tarczycowego, w przebiegu którego..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...miesiąc po ablacji ( częstoskurcz nadkomorowy ) i czuję sie dobrze ( oby tak dalej ).Takie osoby jak Pan dr Kowalski są dla nas wsparciem. Nie powinny się tu wypowiadać osoby, które mają * żal do całego świata * lub same przez to nie przechodziły. WYRAZY SZACUNKU DLA PANA DOKTORA. MAM..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...* wystąpienie 7 sec. częstoskurczy nadkomorowych przewiedzionych z aberacją o HR 150/min oraz przyspieszone przewodzenie przedsionkowo - komorowe * I co to znaczy? Dla pełnego obrazu - USG miałam dwa razy, w normie, lekkie ugięcie płatka zastawki dwudzielnej, ze śladową fala zwrotną...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 42

.. ...domniemywać, że długi częstoskurcz spowodował zaburzenia elektrolitowe itd itd stąd taka mocna reakcja na beat bloker. Tak czy inaczej w normalnych krajach juz od lat pacjantom z czestoskurczami nadkomorowymi proponuje sie ablacje a nie leczenie tabletkami. Oczywiscie ostateczna..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 44

.. ...nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego. Byłam u kardiologa który stwierdził ze gdybym była osoba starsza musiałabym sie wpisac na liste oczekujących na rozrusznik, leków zadnych nie dostałam Mam 25 lat i nigdy nie miałam kłopotów z sercem, mam nerwice do tego. Proszę mi..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 17

.. ...Aha.Jak często masz częstoskurcze i z jaką intensywnością? Proponowali Ci ablację? Do Damiana Może na początku bierz po 1/2 tabletki? Witam moze to glupie pytanie ale juz nie wiem co myslec...stwierdzono u mnie po holterze ze mam czestoskurcz nadkomorowy,mialam wykonane badanie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 18

.. ...powiedział Tobie,że masz częstoskurcze? tak jeden z lekarzy stwierdzil ze to czestoskurcz napadowy nadkomorowy po wyniku badan holtera a czemu pytasz gosiu! Poprostu spytałam.a jak często masz te częstoskurcze? Damian,w jakim Ty jesteś wieku? gosiu mam 24 lata a te skurcze mam 2 - 3 razy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...właśnie jestem po napadzie częstoskurczu ( chyba nadkomorowy ). Toleruje je całkiem przyzwoicie, ale mam jeden problem. Pracuje w pogotowiu jako ratownik i niestety nie mogę sobie pozwolić na życie z częstoskurczem mimo, ze występują u mnie bardzo rzadko ( raz na 2 l. ) .Pozatym dużą..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 22

.. ...Pozdrawiam i czekam Częstoskurczowcy, proszę napiszcie czy ktoś miał ablację w przypadku częstoskurczów komorowych, bo wydaje mi się, że większość ma nadkomorowe, które nie są tak niebezpieczne, bo nie grożą migotaniem komór. Proszę też napiszcie o zabiegach w krakowie - w Klinice CMUJ i..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...raz mówią mi , że to częstoskurcz nadkomorowy AVNRT , raz , że zespół WPW lub migotanie przedsionków. Wczoraj miałam stresujący dzień ale po pracy zjadłam obiad, wypiłam melisę i połozyłam się żeby odpoczać. Podczas tego odpoczynku poczułam nagle szybkie bicie serca ( około 10 sek )ale..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...wielu z was, mianowicie częstoskurcze, nei wiem czy są to nadkomorowe czy przedsonkowe. Jestem osoba aktywną, jeźdże na deskorolce, i mam te częstoskurcze od bardzo dawna, moze 10 lat, lecz ostatnio sie nasiliły, zwykle przechodziły mi jak poprostu usiadłem, potem niestety przyszła..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...tachycardia ( SVT ) to częstoskurcz nadkomorowy, a Ventricular Ectopic Beat ( VEB ) to skurcz dodatkowy komorowy. Pewnie o to chodziło, choć ręki nie dam uciąć. Na temat częstoskurczów nadkomorowych i komorowych mnóstwo osób już się wypowiadało. Sama się z tym męczę od ok. 12 lat - więc..

Echo serca - Str. 15

.. ...szpitala z rozpoznaniem częstoskurcz napadowy nadkomorowy,tętno miałam 134 . Zrobiono mi wszystkie badania były w normie aczkolwiek niepokoją mnie wyniki ekg EKG 1:Normogram. Rytm zatokowy, miarowy 134/min.Obniżenie odc.ST w odpr.II V2 - V6. Spłaszczenie zał.T w większości odpr. Dostałam..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...) to nie mam żadnych częstoskurczy i nie biorę żadnych leków. Cieszę sie że ją zrobiłam. POzdrawiam mam pytanie gdzie miałaś ablację i jakie miałaś częstoskurcze? Miałam czestoskurcze nadkomorowe. Zabieg przeprowadzony został w Katowicach Ochojcu przez dr Czerwińskiego. u mie wykryto wpw..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 86

.. ...mam dokładnie mówiąc Częstoskurcz nadkomorowy,czyli takie napadowe bicie serca.Lekarze przepisywali mi tzw.Beta - blokery,które miały nie dopuścić do tych napadów lub psychotropy.Zależało od lekarza danej dziedziny.Tylko jak już wcześniej wspomniałam ja do chemii jestem uprzedzona i nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 606

.. ...lękową. Towarzy temu częstoskurcz nadkomorowy i ogólnie zaburzenia rytmu ale to chyba normalne. Mam 17 lat i za bardzo nie orientuje się w tym wszystkim. W domu nie mam z kim pogadać bo ciągle pada stwierdzenie: * Nerwicę mają wszyscy * . Najgorzej dokucza mi okropny ból głowy w..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 2

.. ...potrzebne. Mam WPW i częstoskurcz nadkomorowy jestem po jednej ablacji ale 11 lat temu ( WPW i migotanie przedsionków, w czerwcu 2006 miałem szybki częstoskurcz antydromowy który zakończył się kardiowersją ), dlatego też nie zwlekam i robie wszystko szybko. Wcześniej nie mogłem dostać..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...dziękuję. Ciekawska.. Kasia Częstoskurcze nadkomorowe zaczeły sie u mnie jakieś 6 lat temu, leczyłam sie przez jakieś 5 lat ( od października zeszłego roku czyli od ablacji jestem bez leków ).Podczas leczenia pomagał mi tylko Mexicord 200mg ( inne obniżały ciśnienie więc ich nie mogłam..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja? - Str. 2

.. ...kiedy bedzie kolejny częstoskurcz. to chyba dobra alternatywa taki zabieg bo leki to tak nie bardzo na mnie działają. pozdrawiam Moja Gabrysia ma rok i dziewięc miesięcy. Napadowy częstoskurcz nadkomorowy z dodatkoą drogą przewodzenia wykryto u niej przypadkiem niespełna dwa tygodnie..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego ocena QTc 0,38 - 0,42/pomiar ręczny/. najbardziej mnie przeraza cześc gdzie sa pauzy w czasie bicia serca mozliwe ze bylo to spowodowane tym ze podczas calego badania siedzielem na komputerze i nie mialem zbyt aktywnego dnia..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy

.. ...przy skłonnościach do częstoskurczów ?Mam 1 koleżankę co ma te same dolegliwości a tak nikogo nie znam z tymi problemami . Witaj, Ja biorę BisoHEXAL od jakiegoś czasu.Biorę z uwagi na to,że jestem po ablacji i muszę jeszcze wyciszać serce,bo straszny nerwus ze mnie. Też cierpiałam na..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 2

.. ...wytłumacze. Ja też mam częstoskurcze nadkomorowe i zespół WPW. Pozdrawiam serdecznie. Witam!mam takie inne pytanie - jak mozna skontaktowac sie z administratorem?Czy ktos wie? Czesc Mirek! czy ja też moge Cie podpytac na gg co do tej ablacji? : ) Magda - pewnie nie ma problemu podaje mój..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...zagląda na to forum?mam częstoskurcze nadkomorowe przeszedłem ablacje niestety nie udała się po 5 latach zadzwonili do mnie by omówić mnie na kolejna ablacje z której zrezygnowałem ze złości ze po tylu latach sobie o mnie przypomnieli... ablacje miałem wykonywana w Zabrzu w Śląskim..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...Łodzi od kilku lat mam częstoskurcz nadkomorowy wychodzi jak sie pochyle lub wykonam jakiś nagły ruch ataki nie są częste 3 razy w roku czasem częściej nigdy nie udało się go wykryć ale ostatnio miałem echo serca i coś tam wykryło w sirode ide na holtera a potem sie zobaczy czy ablacja..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...steierdzili zespol WPW - częstoskurcz nadkomorowy serca niewiem co o tym wszystkim mam myśleć żaden lekarz nie wytłumaczył mi po ludzku co to za choroba i jakie są jej konsekwencje.Kazali mi dwa razy dziennie mieżyć mu ciśnieniei i puls oraz już wyznaczyli mu termin do położenia go do..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 5

.. ...5 letniego,który ma częstoskurcz napadowy nadkomorowy zespół wpw. Skurcze ma ok. co półtora miesiąca.Metody domowe takie jak wymioty i zanoszenie się podczas płaczu nie skutkują juz od jakiegoś roku. Skurcze nie przechodzą same tylko jesteśmy zmuszeni jechać za każdym razem do szpitala...

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 15

.. ...Gosią.Powodem mojej ablacji były częstoskurcze napadowe nadkomorowe ( 220 uderzeń ).ale jest już OK Pozdrawiam Czesc Sistra.Mi akurat strzelilo 2 razy nic przyjemnego uwierz ale dzieki temu jastem tu.I musze tak myslec.Czekam na decyzje o ablacji .Zjakiego powodu bedziesz miala..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 16

.. ...prawdopodobnie na ablację.Mam częstoskurcz komorowy i nadkomorowy.Już w dzieciństwie lekarka zauwazyla u mnie,ze cos jest nie tak z moim sercem.Miałam wtedy robione ekg i ukg ale nic istotnego tam nie wyszło tylko tyle ze biło o 2 - 3 lata szybciej niż powinno według mojego wieku.Tak..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 17

.. ...przez prof.Walczaka Częstoskurcze mam ale mój szlak przewodzenia przebiega pod zastawka i krew plynąca z zastawki chłodzi elektrodę. Witam moze tu uzyskam odpwiedz?Chodzi mi o badanie elektrofizjologiczne,po holterze wyszlo,ze mam arytmie nadkomorowa,a w trakcie badaniu elektofiz.nie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...szpitalu na Ligocie z częstoskurczem nadkomorowym ( który utrzymywał się stale, bez przerwy ). Badanie USG nie stwierdziło żadnych wad serca. Natomiast po 3 tygodniach na Ligocie przewieziono mnie do Ochojca na zabieg ablacji i tam stwierdzono kardiomiopatię rozstrzeniową z frakcją 30%...

Szybkie tętno

.. ...miałam zdiagnowowany częstoskurcz nadkomorowy,więc myśle,że teraz to jest to samo. Poza tym na razie cierpliwie czekam,bo 22 czerwca idę na wizytę do pani prof.na oddziale której miałam robiobą ablację.Opowiem jej co i jak i myślę,że ona zdecyduje. W każdym razie nie panikuję,bo wiem,że..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...niej kilka lat temu częstoskurcz nadkomorowy, ale lekarz przepisał tabletki ( Mexicord ) i powiedział, że można z tym żyć. Chcielibyśmy jednak to skonsultować z innym kardiologiem, jeżeli możecie to podajcie namiar na dobrego specjaliste z Katowic lub okolic... Dodam jeszcze, że od paru..

Szybkie tętno - Str. 14

.. ...pozdrawiam Dorota choruję na częstoskurcz nadkomorowy 3 lata temu miałam najgorszy atak w moim życiu bicie serca miałam 250/min. trwał ok. 2 godz.drętwiała mi klatka piersiowa i miałam problem z oddychaniem lekarz przerwał częstoskurcz przez ucisk pięściami na mostek odrazu pomogło..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 3

.. ...na ablację z powodu częstoskurczu napadowego nadkomorowego. Pierwszy atak miałam chyba w wieku 13 lat. Ataki miewałam rzadko tak raz na dwa, trzy miesiące tylko że puls przekraczał 200. Występowały zimne poty i wymioty, trudności w oddychaniu i trwały coraz dłużej około 2 godzin. Nigdy..

Skurcze dodakowe i nerwica

.. ...sporadycznie wywołać częstoskurcz ponadkomorowy, chociaż nie jest to regułą, ale podkreślam ja mam zespół WPW, kiedy przeżywam sytuacje stresową, bądź coś się dzieje, to zaczynam właśnie odczuwać to potykanie się serca i czasem dochodzi nawet do lekkiego dyskomfortu. Holter ciągle mi..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...właśnie tachykardie, częstoskurcze nadkomorowe i pobudzenia komorowe. Wtedy lekarz powiedział mi że mam wadę serca tzn. * dodatkową droge przewodzenia * . Nie dajcie się więc tak szybko zwieść jeżeli przy takich dolegliwościach jak tu opisujecie lekarz wam mówi że to nerwica, nie można..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...nie. Ja mam arytmię i częstoskurcze nadkomorowe ( czyli skurcze + przyspieszony rytm serca a to też jest tachykardia ). Mi lekarze mówi że to nic groźnego póki objawy i choroba nie zaczną szybko postępować i póki są nie leczone, wtedy powoduje to * zepsucie * prawidłowej pracy serca i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 5

.. ...- dodatkowe skurcze, częstoskurcz nadkomorowy, jakieś zmiany w EEG, ale nie brałam żadnych leków. Psychotropy brałam przez półtora roku ( ale już po 2 - 3 miesiącach czułam sie dużo lepiej ) +psychoterapia. Udało mi sie nawet skończyć w terminie studia, zaczęłam prace, wyszłam za mąż...

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...defibrylatorem, a miał częstoskurcz nadkomorowy ?Ja z częstoskurczem nadkomorowym żyłam bardzo długo.W 2007 przeprowadzono u mnie ablację.Częstoskurcze ustąpiły, ale mam teraz cały czas, ja nazywa to zatrzymania serca, szarpnięciem ,ale lekarze określili ten mój przypadek jako *..

WPW co to takiego?

.. ...sercu.Jest niebezpieczna przy częstoskurczu nadkomorowym i zagraża życiu.Pozdrawiam i życzę zdrówka. wiecie co...mało mówi to ,co napisała Ewa...moze ktoś rozszerzy temat???serdecznie pozdrawiam wszystkich... Zespół WPW Zespół WPW charakteryzuje się istnieniem dodatkowej drogi..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...jest powodem napadowych częstoskurczy nadkomorowych. O to musiałabyś zapytać lekarza.Napisałam co ja usłyszałam od elektrofizjologa w czasie trwania badania elektrofizjologicznego zanim przystąpiono do samej ablacji. Pozdrawiam. Do Reni: ja jestem tą dziewczyną która miała mieć ablację..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy

.. ...komorowego? prosze o odp Częstoskurcz nadkomorowy to bardzo szybka czynność serca nawet do 240 uderzen na minutę,jednak ten rodzaj częstoskurczu nie jest tak niebezpieczny jak komorowy, niestety może się w niego przerodzić. dziekuje Ci za odpowiedz : ) Częstoskurcz komorowy jest..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy - Str. 2

.. ...sam problem jak wy - częstoskurcz nadkomorowy. Mam 14 lat. Częstoskurcz wykryto u mnie gdy miałam 5 lat,ale ostatecznie potwierdzono to w wieku 7 lat , także mam z tym już sporo doświadczeń. Zdarza się , że częstoskurcz ( nadkomorowy oczywiście ) potrafi sam przejść, jest to jednak..

Lek na skurcze dodatkowe

.. ...zapobiegający napadom częstoskurczu nadkomorowego,czy on równiez eliminuje surcze dodatkowe? pozdrawiam witaj ja mam dodatkowe skurcze komorowe i moj lekarz fdal mi lek Atenolol 25 biore po pol tabletki dziennie i jest dobrze. ale jak odstawiam to skurcze pojawiaja sie znowu. czya na..

Częstoskurcz przedsionkowy a tachykardia

.. ...tachykardia zatokowa od częstoskurczu przedsionkowego? mi na wypisie badań napisali: skłonność do tachykardii - częstoskurczu przedsionkowego, no i czy przedsionkowy to to samo co nadkomorowy? lekarz kazał mi się tym zupełnie nie martwić a ja nie wiem czy to jest groźne????bo tu na forum..

Stymulacja przezprzełykowa

.. ...związku z napadowym częstoskurczem nadkomorowym zostałam skierowana na dodatkowe badanie pod nazwą: stymulacja przezprzełykowa.Już sama nazwa przyprawia mnie o dreszcze.Może ktoś, kto doświadczył takiego badania mógłby coś na ten temat powiedzieć, bo lekarz uprzedził mnie tylko,że nie..

Dolegliwości po ablacji

.. ...dolegliwości min. krótkie częstoskurcze nadkomorowe, trzepotania przedsionków, silne bóle w klatce piersiowej, jakieś dziwne bicia serca itp.Od pewnego czasu( około pół roku )mam wysoki puls w spoczynku od 90 do 130 uderzeń na min.Wcześńiej leczyłam się w szpitalu dziecięcym, ale..

Tachycardia - za mocne bicie i zaburzona akcja serca

.. ...prosze jaki to rodzaj częstoskurczu,a podam Ci wiecej wiadomości na ten temat. pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia! Cierpię na tę przypadłość. Pierwszy atak miałam w wieku 7 lat, potem jakoś ucichło i dopiero w klasie maturalnej miałam ich kilka. Moja tachykardia była..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...z Was miał wcześniej częstoskurcze napadowe nadkomorowe i ablację i czy istnieje jakiś związek między nimi a skurczami dodatkowymi? Cześć! Akurat mam złe dni, serce szaleje, mam tego dość i ... no nie wiem, co. Pewnie pozłoszczę się i tyle, bo przecież nie położę się do trumny. Mikelek,..

Dodatkowe skurcze - Str. 27

.. ...Lekarze sugerowali mi, że częstoskurcz nadkomorowy jest wynikiem zburzeń poziomu potasu magnezu i wapnia w ograniźmie. Czy to możliwe? Od 8 miesięcy biorę rytmonorm, bemecor, cały czas przyjmuję magnez, potas wapń i wyniki mam już w normie. W związku z tym nie bardzo wiem czy konieczne..

Dodatkowe skurcze - Str. 39

.. ...nadkomorowej bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego, i jakoś osttanio nie czułam się źle, nawet było fajnie do wczoraj, zaraz po pracy wybrałam się kosic trawnik i tak kosiłam chyba z godzine i co sie schyliłam to czułam jak mnie coś zatyka tak w dołku, potem się podniosłam i..

Dodatkowe skurcze - Str. 50

.. ...nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego. Pani doktor powiedziała mi, że takie pobudzenia mają nawet osoby które tego nie czują, ale na pytanie czy mam się tym nie przejmować to nie powiedziała nic. roszę o analizę i odpowiedź czy faktycznie mam się nie martwić. Witaj..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne?

.. ...roku życia )napadowe częstoskurcze nadkomorowe..Zrobili mi ablację.Wmawiali,że jestem zdrowa. W badaniu mi wykazało,że miałam trzepotanie przedsionków.Dalej mnie lekceważą.Jedna z lekarek , ale nie specjalista w tej dziedzinie powiedziała,że jeśli będą takie trzepotania przedsionków zbyt..

Częstoskurcz komorowy i nadkomorowy

.. Witam Mam 21 lat. Od ponad roku cierpie na arytmie ( czestoskurcze oraz wiele dodatkowych skurczy ) komorowa a od niedawna takze nadkomorowa. Wyglada to coraz gorzej w tym roku bylem juz 8 razy w szpitalu z powodu czestoskurczu a nie wychodzilem z pulsem mniejszym niz 90 w spoczynku a b czesto z wyzszym...

Arytmia nadkomorowa serca

.. ...to miałam - napadowy częstoskurcz nadkomorowy.Można to leczyć - farmakologicznie albo inwazyjnie. Moniko co znaczy leczyc farmakologicznie a inwazyjnie? dostalam wyniki jakis czas temu,musze sie rozejrzec za kardiologiem,jej ja nigdy nie mialam zadnych problemow z sercem,za piłką..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 2

.. ...jeszcze jedno pytanie: czy częstoskurcz nadkomorowy i przedsionkowo - komorowy czymś się różnią? ( Agnieszko przyczyniłaś się do tego, że zaczynam myśleć o przeprowadzeniu ablacji. Mam podobne objawy jak ty, częstoskurcze mam od 10 lat i też na razie występują około raz na kwartał, z tym..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 3

.. ...przypadek szukam widomości o częstoskurczu serca. trochę czytałm na ten temat ale nie wiem czy to jest to samo co arytmia a może ma z tym coś współnego. chciałm zapytać czy może słyszałas o klinice kardiochirurgicznej w Aninie to jest miejscowoć koło warszawy. jak możesz to daj mi jakieś..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...nadkomorowych, wstawek częstoskurczu nadkomorowego itp. Czy to jest arytmia nadkomorowa? lekarz powiedział mi tylko że to zaburzenia rytmu serca i od pół roku biore rytmonorm i bemecor. Mam też wypadanie płatka zastawki mitralnej i częściowy blok prawej odnogi pęczka hisa. A może ktoś..

Poradnia zaburzeń rytmu serca - Kraków

.. ...znający się w temacie częstoskurczów nadkomorowych ( np. Katowice - Ochojec lub Warszawa ). Aga!! Dlaczego uważasz, że nie Kraków? ja właśnie a tydzień mam tam jechac na badania. Wprawdaie mam tez zaklepany Ochojec, tyle, że w późniejszym terminie ( koniec lutego ). Wdzięczna będę za..

Częstoskurcz nadkomorowy - ablacja i zdrowie

.. ...czuje sie dobrze. mialam częstoskurcz nadkomorowy od 2 - go roku zycia.z czasem skurcze nasilaly sie, mialam wielokrotnie zmieniane leki antyarytmiczne.wlasciwie to juz sie przyzwyczailam do niego, potarfilam je przerywac, dawac sobie rade.jednak w tym roku na pocztaku wakacji poechalam..

Ból pleców mogą mieć coś wspólnego z sercem?

.. ...wykazały. Dodam, że mam częstoskurcze nadkomorowe, ale nie uważam żeby to miało ze sobą coś wspólnego. Aga, dokladnie, tez musze czasem sie podrapac pod lewa lopatka i niekiedy po takim ulzeniu, boli. Potem mija, ale wraca co jakis czas. Dziwne, ale z tego co sie zorientowalam,..

Jakie badania przed wizytą u kardiologa?

.. ...trafiłam do szpitala z częstoskurczem nadkomorowym ( pierwszy raz ), ustąpił samoistnie. Kazano mi wziąść skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do kardiologa... Terminy są przerażające... wkońcu udało mi się znaleźć na 20 grudnia. Pani powiedziała tylko tyle, że mam przynieść..

Częstoskurcz nadkomorowy a sport wyczynowy

.. ...miewam tachykardie oraz częstoskurcze nadkomorowe tak w granicach 160 - 170 - /min. Są one czasem bardzo ciężkie do umiarowienia. Brałam już Isoptin, Dilzem, Biosotal a teraz dostałam w szpitalu Polfenon. Dziś byłam u kardiologa i powiedziała mi, że to śmieszne, że taki słaby lek jak..

Leczenie metodą ablacji

.. ...Bardzo sie boje. Mam częstoskurcz nadkomorowy jade 16 listopada do Poznania na ul.Długą. Też mam pietra.Będę tu zaglądał i trzymał kciuki za tych co idą. Basiu!Jestem matka czekajacej na ten zabig corki. Ma go wykonac wlasnie dr Walczak. Bardzo prosze o pilny kontakt e - mail..

Bigeminie komorowe z jednego ośrodka

.. ...arytmię.Dokładnie wstawki częstoskurczu nadkomorowego.Drugiego marca miałam ablację i po arytmii nie ma ani śladu. Jednak na wszelki wypadek mam przepisany BISOHEXAL,beta - bloker właśnie,ze względu na to,że przy większej dawce emocji,czy zdenerowawania przyspiesza mi serce. Z tego co..

Serce bije nieregularnie

.. Witam. Od czasu do czasu zdarza mi się, że moje serce bije nieregularnie, tzn. tak jakby na chwilę zwolniło swój rytm pracy i zabiło mocniej, tak jakby przeskakiwało, ale dzieje się to przez dwa, trzy, czasami troche więcej odbić i koniec, wszystko wraca do normy. Zdarzenie takie nie jest regularne, tzn...

Zwężenie zastawki mitralnej serca

.. ...ciazy miałam napadowe częstoskurcze podobno nadkomorowe. Twierdzono wtedy ze to wynik zanizonego poziomu elektrolitow w szczegolnosci potasu.Jednak minely 4 miesiace a ja nadal mam kołatania serca choc wyniki krwi mam idealne. Echo serca wykazało ze zastawka mitralna norma ( 80 - 150mm/s..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...do 153 p/min, 1 okres częstoskurczu nadkomorowego o częstości 157 p/min o czasie trwania 6min. okresowo obserwuje sie niemiarowość zatokową. Chcę dodać, że to było w nocy gdy spałam i nic nie czułam bym miałam nieregularne bicie serca ( jeżeli je mam to zawsze sie budze, mój ostatni..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 53

.. ...mam dodatkowe skurcze, częstoskurcze nadkomorowe, ataki paniki, duśzności, jakby dławienia w klatce piersiowej. I kupe innych objawów, które zostały tu już opisane, na zmianę. RAz lepiej raz gorzej. Wzywałam setki razy pogotowie, miałam robione chyba z milion razy EKG, USG serca, holter..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 77

.. ...cierpię na napadowy częstoskurcz nadkomorowy i wypadanie płatka zastawki. Ataki częstoskurczu prawie minęły, po urodzeniu córci. Ostatnio jednak znów miałam atak, a parę dni po nim zaczęlo mnie dusić w klatce piersiowej i szybko bić serce, łomotać co chwilka. Poczułam się strasznie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 282

.. ...same co Ty wiem że mam częstoskurcz nadkomorowy i tyle ostatnio zauważyłam że posiadam ból klatki piersiowej i ból głowy i to dosyć długo bardzo proszę o odpowiedz a może ktoś inny może mi odpisać z góry dziękuję Hej wszystkim : ) Starałam sie przeczytać cały temat, ale naprawdę dużo..

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego. Częstośc rytmu zatokowego 54 - 140/m bez istotnych arytmii i bez zakrzywień STT To znowu ja ! Ponieważ nikt nie udzielił mi odpowiedzi a ja wybrałam sie jednak na prywatną wizytę do kardiologa ( gdyż nie chciałam czekać do..

Zespół Barlowa jest wyleczalny? - Str. 2

.. ...w/w objawów doszedł częstoskurcz nadkomorowy który został na podstawie EKG podczas ataku zdiagnozowany jako AVNRT. Od tego czasu biore 3x dziennie aspargin i 2x 1,25mg Concor Cor. Częstoskurcze nie występują ( i oby tak zostało ) a skurcze dodatkowe są mniej nasilone. Ogólnie moge..

Arytmia nadkomorowa z omdleniami

.. ...zdarzył mi się atak częstoskurczu z omdleniem. Następne po nim były częściej i znacznie bardziej intensywne plus paraliżujący lęk kiedy to będzie i żebym tylko znowu nie jechała samochodem. Brałam Betalok zok 100 dwa razy na dobę, ale nie pomagało. Dolegliwości przeszły dopiero po..

interpretacja badania Holtera

.. ...nadkomorowych, wstawek częstoskurczu nadkomorowego itd. Lekarz przepisał mi leki i następny holter wyszedł niemal idealny. Nie martw się, będzie dobrze tylko zgłoś się z tym do lekarza. Dzięki! Ano zgłosiłam się, dostałam leki i mam nadzieję, że pomagają: ) Zastanawiam się tylko, skąd..

Badanie Holtera

.. ...powiedziała mi, że takie pobudzenia mają nawet osoby które tego nie czują, ale na pytanie czy mam się tym nie przejmować to nie powiedziała nic. proszę o analizę i odpowiedź czy faktycznie mam się nie martwić..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...przedwczesnych, 1 nadkomorowy częstoskurcz napadowy HR 131 - 21sek, 43 okresy tachykardii zatokowej w dzień HR 120 - 794sek, 14 okresów bradykardii nocnej HR50 - 254sek., 1 rytm niemiarowy HR49,10 sek - bigeminia nadkomorowa, w godzinach nocnych epizody niemiarowośći zatokowej..

Częstoskurcze - nieadekwatna tachykardia zatokowa

.. ...wiele rodzajów: nadkomorowy, przedsionkowy itd. U mnie stwierdzono nieadekwatna tachykardię zatokową. Czym to wszystko sie od siebie różni i czym są powodowane? pozdrawiam i zdrówka wszystkim życzę ; )..

Ablacja - czy można w znieczuleniu ogólnym? - Str. 2

.. ...sporadyczne napadowe częstoskurcze nadkomorowe ( raz na rok ) tylko jak się pojawiają to dają w kość , że wydaje mi się że umieram - okropne uczucie jednak wy napewno doskonale wiecie o czym mówię... Oczywiści w ciagu dnia zdarzają się i pojedyńcze potknięcia to też jest wkurzające..

Wynik Holtera i tendencja do tachykardii

.. ...nieprawidłowo - za szybko ( częstoskurcz, tychykardia ), lub za wolno ( bradykardia - 48/min - do przyjęcia ) oraz kilka pobudzeń dodatkowych pomiędzy komorami a przedsionkami ( nadkomorowych ) i w mięśniu komór ( komorowych ). wynik nie jest ogólnie tragiczny, taka liczba dodatkowych..

Czy to nerwica, czy coś innego?

.. ...miałam zdiagnozowany częstoskurcz nadkomorowy i byłam wysłana na ablacje ale cały czas czułam że to chyba raczej jakieś inne powody tych moich dolegliwości. I powoli czytając te wszystkie artykuły, książki o nerwicy, itd. doszłam do wniosku że mam nerwice od wielu lat. Najważniejsze to..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 61

.. ...względu na Napadowe częstoskurcze nadkomorowe czyli częstoskurcz typu AVNRT.W klinice czułam sie w miarę dobrze lekko przyśpieszone bicie serca i ból w klatce piersiowej - czyli podobno norma: )Po przyjsciu jednak do domu strasznie nasiliło mi się przyśpieszone bicie serca,juz nawet..

Dodatkowe skurcze nadkomorowe

.. ...skurcze pojedyncze czy częstoskurcz - rozpoznanie powinno być na karcie informacyjnej ze szpitala. Niski poziom potasu często wywołuje takie objawy - pojedyncze skurcze mają wszyscy ale złozone są już poważniejsze ( szczególnie komorowe ). wczoraj znowu wystapil atak, od godziny 14 do..

Poród przy niedomykalności zastawki mitralnej i zespole WPW

.. ...przypadłość taką jak częstoskurcz nadkomorowy, czy ginekolog sam skieruje mnie do kardiologa czy powinnam sama już teraz się wybrać ( wizyta w poradni K 3.X ) bardzo proszę o rady, jak również o wypowiedzi Pań, które są już mamami, jak przebiegała ciąża i wszystko co powinnam wiedzieć..

Ablacja i przygotowanie do niej - Str. 2

.. ...stwierdzili że to napadowy częstoskurcz nadkomorowy : ) fajnie. Częstoskurczów nadkomorowych jest cała masa... Bedzie dobrze Aniu24,widzisz ja tez prawdopodobnie bede miala ablacje w ananie bo nigdzie szybciej nie robia,z tego co sie dowiedzialam.Tyle ze jeszcze bede miala wizyte u prof..

Co to znaczy? czy muszę sie leczyć? wynik Holter EKG

.. ...nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego. w trakcie badania bez dolegliwości. prosze o odpowiedz. Powinnas wejsc na forum gazeta.pl i wyszukac forum wady serca. Jest tam connie. Trzeba sie zalogowac i connie musi wyrazic zgode na przystapienie do forum. Uwazam,ze jej..

Pytanie do osób cierpiących na częstoskurcze - Str. 2

.. ja również mam częstoskurcze, też wydawało mi się ze po leku czuję się gorzej( biorę metocard ). Zmiejszyłam dawkę z połówki na ćwiarteczkę: ) i jest ok: ) aha i powiedźcie mi tylko tak szczerze czy częstoskurcz nadkomorowy napadowy jest nie groźny? dodam że za kilka miesięcy skończę 18 lat. Ataki mam..

Zdiagnozowanie dolegliwości serca bądź jakieś wskazówki

.. ...wolisz tachykardię, częstoskurcze nadkomorowe - każdy lekarz inaczej nazywa : ) ) Co do leków uspokajających to one także pomagają przy arytmii i jest to mylne, bo człowiek od razu myśli, że skoro pomogły to na pewno nerwica! Jeśli sam uwierzysz że masz nerwicę, to będziesz ją miał. Ja..

Częstoskurcz nadkomorowy - rozpoznanie

.. ...podstawie ekg z zapisem częstoskurczu można stwierdzić gdzie mniej więcej znajduje się * źródło * zaburzające prawidłowy rytm? Czy jest to częstoskurcz węzłowy czy WPW? Czy dodatkowo ścieżka przewodzenia znajduje się daleko od newralgicznych części serca odpowiedzialnych za tą całą *..

Duszenie się - Str. 36

.. ...tabletek. Mam cały czas częstoskurcz nadkomorowy i na to biorę od 5 lat propranolol, i pewnie będę go jeszcze długo brać. Mam nadzieję że uda mi się kiedyś odstawić xanax, ale to bardzo trudne!!! Fashion, co u Ciebie? Pisz!!! propranol przestarzaly lek jezeli masz te czestoskurcze to..

Niepokojące objawy, problemy z pełnym oddechem

.. ...arytmię nadkomorową ( częstoskurcz nadkomorowy ). Też mam objawy typu potykanie się serca, szybkie bicie, brak pełnego wdechu powietrza itd. Ta choroba sama w sobie nie jest groźna ale prowadzi do groźnych powikłań jeśli jest nie leczona. Serce, które bije cały czas zbyt szybko * psuje..

Niedowład lewej ręki, brak kontroli nad ruchami i kołatanie serca

.. ...nie mam nerwicy tylko częstoskurcz nadkomorowy. Przy tej chorobie także odczuwasz strach, panikę co jest normalne przy chorobie. U mnie pierwsze objawy choroby były podobne - zapaliłam papierosa, nagle serducho skacze, strach, zimny pot na całym ciele, zawroty głowy i uczucie jakbym..

Częsta arytmia serca, jak to uleczyć?

.. ...kilkunastu lat choruję na częstoskurcz nadkomorowy. Wszystko było dobrze do póki nie zasięgłem po narkotyki.Od tamtego momentu miewam częste przyśpieszenia akcji serca.Narkotykiem tym było extasy i przez jakieś 2 - 3 tygodni zażyłem ok 10 tabletek.Było to jakieś 6 miesięcy..

Tachykardia zatokowa a ablacja

.. ...tachykardia zatokowa - częstoskurcz nadkomorowy - arytmia z występującym częstoskurczem napadowym. I tu się gubię : ) Ponieważ mam stwierdzone zaburzenia ( jakkolwiek je nazywają : ) ), biorę leki, które nie dają poprawy a dwóch lekarzy twierdzi, że ablacja w moim wypadku nie jest..

Potknięcia serca to migotanie przedsionków?

.. ...WPW, dostaję czasami częstoskurcze nadkomorowe, biorę cały czas Rhytmonorm. Miałam zrobione setki ekg, na wszystkich linia jest taka mocno drżąca... ale nikt z lekarzy nigdy nie mówił, że mam migotanie przedsionków. Moje pytanie brzmi, czy takie potknięcie się serca to może być objaw..

Przerwy w biciu serca - Str. 2

.. ...migotania przedsionków lub częstoskurcz nadkomorowy a to w dzisiejszych czasach pięknie się leczy. Zadbaj o siebie a nie chowaj głowy w piasek. Trzymaj się i napisz jak zrobisz badania. Pozdrawiam słonecznie!! prosze podajcie mi swoje gg bo padne:( Witam Jestem tutaj nowa i nie bardzo..

Kaszel - od nerwicy czy od serca?

.. ...WPW, czasem dostaje częstoskurcze nadkomorowe, przyjmuję Rhytmonorm, mam też dość sporą nerwicę... Od pewnego czasu, raczej napadowo męczy mnie kaszel, dusi mnie za mostkiem, tak jakby od serca, czuję, że muszę lekko zakaszleć..i w związku z tym mam pytanie... czy ten kaszel to może być..

Ablacja - polecam dr. Steca z Rzeszowa

.. ...siostry.Miałam wpw( częstoskurcz nadkomorowy )Pozdrawiam Ja również miałam robioną niedawno ablację w Rzeszowie i czuję się znakomicie ,a doktor Stec jest naprawdę inteligentnym i mądrym człowiekiem a przy tym niezwykle sympatyczny! Ja jestem nim oczarowana - oby w Polsce było więcej..