Częsty ból serca

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...komory serca. Do najczęstszych objawów zwężenia drogi odpływu z lewej komory serca należą: bóle wieńcowe, spadek wydolności fizycznej, komorowe zaburzenia rytmu ( mogą prowadzić do migotania komór, zaburzenia równowagi, omdlenia. Zwężenie nadzastawkowe w większości przypadków występuje w..

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...duszący. Wystąpienie zawału często jest sprowokowane dużym wysiłkiem fizycznym ( ciężka praca fizyczna, szybkie chodzenie, wchodzenie po schodach itp. ) lub sytuacją stresową. Ból zawałowy z reguły nie ustępuje po zaprzestaniu wysiłku lub zażyciu nitrogliceryny w sprayu lub tabletce..

Dorzut zawału serca

.. ...będących markerami zawału. Częstość występowania dorzutu u pacjentów z zawałem serca określa się na ok. 4 - 8%. Warunki, które muszą być spełnione aby rozpoznać dorzut zawału serca: nawrót bólu wieńcowego; nowe utrzymujące się zmiany w badaniu EKG - powtórne uniesienie odcinka ST...

Tętniak pozawałowy serca

.. ...odcinka ST w badaniu EKG. Często powiązany jest z bólami wieńcowymi i zaburzeniami rytmu. Do diagnostyki tętniaków stosowane jest badanie ECHO serca. Leczenie tętniaka pozawałowego serca. zachowawcze - leki obniżające obciążenie serce, antyarytmiczne, przeciwzakrzepowe; operacyjne -..

Ból serca

Ból serca

.. ...jest potocznym ogólnym często trudnym do dokładnego zdefiniowania. Zaburzenia rytmu serca, skurcze dodatkowe, bloki przewodzenia z występowaniem pauz są często określane przez pacjentów jako uczucie wyrywania się serca z piersi , kołatania serca czy wrażenia zamierania serca . Ponieważ..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...lękiem przed śmiercią i często także z dusznością. Czasami ból promieniuje do nadbrzusza lub ból w nadbrzuszu występuje jako jedyny objaw. Taką sytuację nazywamy maską brzuszną zawału serca. Masce brzuszna zawału serca mogą towarzyszyć mdłości i wymioty. Ból może lokalizować się w..

L-tyroksyna (Letrox, Eltroxin, Euthyrox N)

.. ...widzenia kardiologi: wzrost częstości rytmu serca, możliwe zaburzenia rytmu, wzrost ciśnienia. Mogą także wystąpić bóle wieńcowe, duszność, kołatania serca. Przy nagłym odstawieniu leku może pojawić się napad migotania przedsionków. Preparaty zawierające L - tyroksynę dostępne w Polsce (..

Miażdżyca naczyń trzewnych

.. ...gdy, wraz ze wzrostem częstości serca, wzrasta jego zapotrzebowanie na tlen. Pojawia się ból wieńcowy. W przypadku jelit, odpowiednikiem tętnic wieńcowych są tętnice krezkowe, posiłek odpowiada zwiększonemu obciążeniu, a praca polega nie na pompowaniu krwi, lecz trawieniu i wchłanianiu..

Acebutolol (Abutol, Abutol long, Sectral)

.. ...pierwotna ) oraz zmniejsza częstość występowania i nasilenie wieńcowych epizodów bólowych ( acebutolol zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen ). Działania niepożądane acebutololu to przede wszystkim nadmierne spowolnienie rytmu serca, od bradykardii aż do bloku przewodzenia. Może także..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...wegetatywne zaburzeń lękowych. Często występuje uczucie kołatania serca ( tachykardia ), wzmożone pocenie się, drżenia, wrażenie braku powietrza ( subiektywne doznanie duszności ), uczucie dławienia się, ból w klatce piersiowej, ból brzucha, zawroty głowy, czasem występują omdlenia,..

Objawy ze strony serca w twardzinie układowej

.. ...niewydolność serca. Często pojawia się ból o charakterze dławicowym niezwiązany z zmianami miażdżycowymi. Groźnym powikłaniem uogólnionej postaci twardziny jest nadciśnienie płucne, dotyczy około 1/3 chorych. U części chorych obserwuje się niedomykalność zastawki mitralnej oraz objawy..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...okresie pooperacyjnym. Często chory nie skarży się na charakterystyczny ból w klatce piersiowej. Na ostre niedokrwienie mięśnia sercowego wskazuje przede wszystkim nagły spadek wydolności krążenia ( lewokomorowa niewydolność serca często z obrzękiem płuc ). W badaniu..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...świadomie przyznaje, że często denerwuje się i myśli o swoich problemach, podczas gdy podobnie twierdzi jedynie 2,6 proc. chłopców .Co więcej, dziewczęta częściej odczuwają objawy napięcia, takie jak zawroty głowy, bóle brzucha, uczucie złości, smutku i zmęczenia, a także pocenie się i..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...raz mówią mi , że to częstoskurcz nadkomorowy AVNRT , raz , że zespół WPW lub migotanie przedsionków. Wczoraj miałam stresujący dzień ale po pracy zjadłam obiad, wypiłam melisę i połozyłam się żeby odpoczać. Podczas tego odpoczynku poczułam nagle szybkie bicie serca ( około 10 sek )ale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 160

.. ...zaczynałam się źle czuć, często wracał wcześniej i ze mną siedział i wtedy było wszystko dobrze. Po pewnym czasie do tych moich lęków doszedł ból w klatce piersiowej i kołatanie serca.U kardiologa byłam 4 razy i jestem zdrowa, mam tylko wypadający płatek, ale lekarz powiedział, że to nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 581

.. ...zmieniła reguły i poczęstowała mnie parę razy zupełnie innymi objawami.Nauczyłem się opanowywać kołatanie serca,drżenie,słabnięcie.Praktycznie wyeliminowałem je ze swojego menu to zaaplikowała mi duszności i bóle w okolicach mostka.Czyli objawy typowego zawału.Rzecz w tym,ze faktycznie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 800

.. ...struktura. Co do piersi to często bolą zwłaszcza przed okresem. jak miałam takie bóle i teraz je mam to mi wyszły male torbielki one właśnie bolą ale to nic nie jest. Pozdrawiam Cix81 nie przejmuj sie skoro miałaś wszystkie badania to jest ok. to właśnie nerwica serca, nie masz powodów..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 975

.. ...w miejscu, w którym często nie ma nawet zasięgu. I wtedy wszystko się zaczyna. Napięcie mięśni karku, kręgosłupa i głowy, bóle głowy, kołatania serca, lęk...To wszystko jest moją codziennością. Kiedy wychodzę z pracy dopada mnie paniczna myśl - jesteś sama, jesteś sama...Gdybym zemdlała..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...komory.Czuję się różnie. Bardzo często odczuwam ból między łopatkami i po tym pojawia się kołatanie i nierówne bicie serca.Na koniec marca mam wizytę u kardiologa z kontrolnym USG. Będę wdzięczna za odpowiedż.Pozdrawiam wszystkich. Myniu! moj numer gg 9631420, jesli chcesz pogadac ,..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...myślę że pomaga. Bardzo często czuję dyskomfort w klatce piersiowej - są to dziwne bóle, kłucia, pieczenie, uczucie lęku. Zdarzają się napady że serce wali mi ok.150 na minutę, wtedy czuje się jakbym umierała, wtedy lekarz mówi o tachykardii - wiem że to jest przyspieszona akcja serca...

Propranolol

.. ...zaczęłam cierpiec na częste bóle głowy. RTG oraz rezonans magnet. nic nie wykazały. Nie stwierdzono nadciśnienia, ale miałam czasem kołatanie serca. Lekarz przepisał mi właśnie ten specyfik. Bole minęły, mam jednak pytanie, czy jest możliwość że uzależnię się od tego leku ( a planuję..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 196

.. ...Bieganie siusiu, czyli częstomocz i szybsze bicie serca to w Twoim wypadku objawy nerwicy, easy jest przecież ok i badania pokazują, że jesteś zdrowa, a ten ból w klatce to nerwoból. Pozdrawiam Grunt to nie zapomniec o oddychaniu, tez mam nerwice i nerwobóle przerozne, nawet jak siedze..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca - Str. 2

.. ...nie miał znaczenia. Często kiedy siedzę sobie spokojnie czuję jak rozrywa się moja klatka piersiowa i serce bije mi jak szalone mimo, że jestem w spoczynku. Takie szybkie bicia trwają koło 5 sekund i ustają a serce wraca do normalnego rytmu. Nie odczuwam wtedy bólu, tylko opanowuje mnie..

Dziwne ataki serca

.. ...ból w mostku ) ja mam często bóle: kłucie po lewej stronie ( pod sutkiem ),ból pod mostkiem - w górnej częsci brzucha,a także czasami z prawej strony na wysokości mostka a także na wysokości zołądka - tylko troche wyżej ( gdzie zaczynają się żebra ), w mostku bolało mnie raz w pracy -..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...było w maju Te ataki częstoskurczu miewam co kilka tygodni.EKG ok poza przyśpieszonym tentnem Holter w porządku.Lekarz rodzinny i kardiolog stwierdzili, że to nerwica. Od tamtego czasu miałam wszystkie możliwe objawy opisywane na tym forum odnoście wypadania płatka i nerwicy poza jednym..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe? - Str. 2

.. ...zwróćcie uwagę na oddech. Często gdy się człowiek zamartwia to jego oddech robi się płytki, nierówny, czasami w ogóle jedzie się na bezdechu. Emocje zapierają dech w piersiach i wzburzają serce i to nie koniecznie emocje pozytywne. Z tego co wyżej przeczytałem - oprócz przypadków z..

Silne bóle w okolicach serca

.. ...inaczej .Mówiłeś o szybszym biciu serca .Może to być spowodowane złym snem ale także zaburzeniami rytmu .Lepiej zrób sobie ekg to tanie badanie, a będziesz spokojniejszy.Pozdrawiam.mAGNEZ TEŻ TU JEST DOBRY...

To nie nerwica lecz impulsy elektryczne

.. ...objawy? czy to były częstoskurcze?, czy dodatkowe skurcze serca? Diagnoza brzmi:częstoskurcz węzłowy z szybką drogą wsteczną.Objawy to szybkie tętno 176 i odczucie rozpierania ,bólu w dolku podsercowym/tam gdzie się zaczyna żołądek/.Czasem dochodzi ból na mostku, czasem ten ból i..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami

.. ...oblicza .Ból głowy który często jest nie do wytrzymania,obolałe kończyny górne, pieczenie w klatce piersiowej ,kołatanie serca,potykanie itd...jeżeli masz złoty środek to poratuj nas biedulki a bedziemy nosić Cię na rękach pozdrawiam: ) Pozdrawiam wszystkich, choć wątek jest już dość..

Dolegliwości po ablacji

.. ...dolegliwości min. krótkie częstoskurcze nadkomorowe, trzepotania przedsionków, silne bóle w klatce piersiowej, jakieś dziwne bicia serca itp.Od pewnego czasu( około pół roku )mam wysoki puls w spoczynku od 90 do 130 uderzeń na min.Wcześńiej leczyłam się w szpitalu dziecięcym, ale..

Dodatkowe skurcze - Str. 215

.. ...- ale mówisz,że masz częste zgagi to znaczy że soki ozładkowe wędrują z powrotem - to moze pododowac - duszności, bóle w kaltce piersiowej i lekką arytmię serca !!!! Jesli nie chcesz iśc do gastrologa to kup sobie iberogast i pij to po 30 kropel dwa razy dziennie - zobaczysz czy pomoże..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...jakie bierzesz leki? ja często miałam i mam bóle w klatce piersiowej ,miewałam ataki szybkiego bicia serca - wtedy tak panikowałam ze wzywałam karetkę( oczywiście ekg nic nie wykazywało ).Dla mnie najgorsze są dodatkowe skurcze z którymi staram się walczyc - biorę beta - blokery i jest..

Zaburzenia rytmu serca u 21 latka

.. ...tego nie czuje,dość częste krótko trwałe bóle w piersiach, mrowienie i bóle lewej reki, zawroty głowy, dusznosci ( kiedy serce dziwnie sie zachowuje ). Odbyłem wiele wizyt u lekarzy i żadna konkretna diagnoza nie została postawiona, jedynie co robili to przypisywali mi leki w tym jeden..

Ból pleców mogą mieć coś wspólnego z sercem?

.. ...wykazały. Dodam, że mam częstoskurcze nadkomorowe, ale nie uważam żeby to miało ze sobą coś wspólnego. Aga, dokladnie, tez musze czasem sie podrapac pod lewa lopatka i niekiedy po takim ulzeniu, boli. Potem mija, ale wraca co jakis czas. Dziwne, ale z tego co sie zorientowalam,..

Bóle serca w ciąży

.. ...te nie były az takie częste ale obecnie coraz czeście je miewam i trwaja nieraz po kilka godzin. Zrobiłam echo serca i wyszło mi iz mam minimalne dysfunkcję przedniego płatka zastawki mitralnej. Ale czy bóle naprawdę musza byc takie silne i czy mozna to jakoś leczyc a najwazniejsze czy..

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...słabo, miałam mdłości, częste bóle głowy itp. Poszłam do lekarza a potem do kardiologa. Zrobiła mi echo a potem ekg i wyszło. Kardiolog powiedziała że z wiekiem może przejdzie a może nie. Dostałam zwolnienie z ćwiczeń wysiłkowych i żebym się nie przemęczała. Ja i tak zbytnio tego nie..

Niedomykalność zastawki mitralnej i bóle, duszności i udzerzenia gorąca

.. ...lęku panicznego. Mam częste kołatanie serca, uczucie mdlenia i zawroty głowy, bóle serca. Czasem lęk jest tak silny, że mam wrażenie, że za chwilę umrę, upadnę gdzieś na chodniku i już nie wstanę. Dochodziło do tego, że przestałam wychodzić z domu. Jak już któryś raz z rzędu ledwo..

Dziwne mijajace bóle serca

.. ...robiony test wysiłkowy ?( często spoczynkowe ekg nie daje zmian , nawet w zaawansoanej chorobir wieńcowej ), czy masz podwyższone ciśnienie tętnicze, jaki jest twój poziom cholesterolu , czy masz nadwage , czy palisz , czy w Twojej rodzinie były przypadki choroby wieńcowej. Wreszcie w..

Nadużycie kawy i ból serca, podyższone ciśnienie i puls

.. ...nadużywaniem. Jestem kierowcą i często potrzebuję się czymś wzmocnić. Wcześniej była to kawa, po której również miałem nieciekawe doświadczenia. Trzęsące ręce, osłabiania zanim zaczęła działać, no i niekiedy senność. dzisiaj stosuje zioła ALVEO. Jedna, dwie, miarki dziennie pobudza mój..

Skolioza a problemy z sercem?

.. ...wszystkim gubię... Miewam częste bóle serca, więc wybrałam się do lekarza, który stwierdził, ze mam nerwicę serca ( czy jakkolwiek inaczej się nazywało owe schorzenie ). Sam powiedział, że żadnej chemii przypisywać mi nię będzie, żebym nie zaczęła tak wczrśnie * ćpać * ( i tutaj cytuję;..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...spróbuję opisać. No więc najczęsciej mam atak, jak jestem sama, w samochodzie w drodze powrotnej do domu. Wsiadam , zapalam silnik, przejeżdżam jedno, góra dwa skrzyżowania i się zaczyna: zimne ręce, ogólny niepokój, kołatanie serca, za chwilę kłucie nad lewą piersią, ból promieniuje do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 6

.. ...mija po żadnych lekach, często temu towarzyszy kołatnie lub bardzie trzepanie się serca, po wzięciu leku o nazwie Propranolon kołatanie ustąpiło ale ból nie. Lekarze sugerują także ucisk nerwów ( mam skoliozę ), mogą to też być inne wady kręgosłupa. Ale jednoznacznie lekarz nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...jest nieuświadomiona, często zostaje przemieszczony i usymbolizowany, przyjmując np. postać różnych fobii. Poza napięciem i lękiem pojawiają się różnego rodzaju sensacje wywołane rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego: bicie serca, ściskanie w dołku podsercowym, bóle głowy, bóle..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 16

.. ...od 7 lat ! także mam częste bóle w okolicy serca i wątroby częste duszności i bezsenność, odwiedzłem psychologa i psychiatrę psychiatra przepisał mi pernazynę oraz mianserin ale to tylko wyleczyło mnie z bezsennościa psycholog no cóż po kilku wizytach stwierzdził że mam zmienić stosunek..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...lat mam duszności i częste skurcze.Brakuje mi powietrza nie moge oddychac czesto sie denerwuje,a wtedy to sie nasila .Odczuwam bol w klatce piersiowej co dziwne zarowno z prawej jak i z lewej strony.Lekarz podejrzewał tarczyce lecz badania nic nie wykazały poza arytmią serca i ciągle..

Bóle serca w młodym wieku - Str. 2

.. ...podobny problem.Dosyć często boli mnie w klatce piersiowej,tak żetudno oddychać bo przy głębszym wdechu jest jeszcze gorszy ból.Szybko sie też męcze a od jakiegoś czasu często i bez powodu jest mi duszno.tak jakbym miała zaraz zemdleć. niewiem co sie dzieje, boje sie że to coś groźnego...

Od dzieciństwa odczuwam bóle serca

.. ...uważałam to za normalne, często teraz jednak cierpnie mi lewa ręka i odczuwam lekkie bóle, kucia w klatce piersiowej w momencie mocnego wysiłku fizycznego. Mam bardzo niskie ciśnienie krwi oraz bardzo wysoki puls. Od nie dawna zaczęłam spożywać alkohol, wcześniej nie miałam z nim..

Kłucie serca przy wdechu - Str. 2

.. ...2 - 3 lat są bardzo częste ( nawet kilka razy w tyg ). Dzisiaj byłam u lekarza ogólnego, chciałam aby dał mi skierowanie na badania serca, ale on tylko stwierdził że to nerwobóle, potem że to pewnie przez to że jestem taka drobna i szczupła i moje serce ma mało miejsca w klatce..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 4

.. ...swiat. Hejka! Też mam częstoskurcze, wiotką zastawkę mitrarną i potykające się serce, powtarzają się coraz cześciej i męczy mnie to bardzo. Miewam też zawroty głowy, szum w uszach i uczucie niepokoju. Ból w klatce piersiowej przy * potknięciach * . Jestem umówiona na wizytę w poradni..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...stanie spoczynku: - częste duszności - bóle narządów układu pokarmowego, szczególnie z prawej strony pod żebrami Oprócz tego: mam zazwyczaj niskie ciśnienie, tętno ok.80 Wykonane przeze mnie badania ( 2 lata temu ): EKG - wszystko ok echo serca - w normie, lekko coś nie w porządku z falą..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...boleriozie występują częste kłopoty z sercem ,często mylnie diagnozowane nerwicą lub depresją,zawroty głowy też są znamienite dla tej choroby!!! Hej.Od kilku dni też mam zawroty głowy i czasami miewam bóle głowy w skroniach przeważnie.Niekiedy śpię po 10 godzin i w ogóle sie nie..

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości

.. ...oskrzela; przy tym wszystkim często zdarza mi się kołatanie serca wiecznie czuję się słabo, mam wrażenie, że zaraz * odlecę * ; byłam już u dwóch kardiologów ( dodam, że prywatnie ); obaj robili mi EKG, ECHO i jeden skierował mnie na badania hormonów tarczycy; wszystko wyszło ok, więc..

Dziwne bóle w okolicy serca

.. ...do łopatki i lęk itd często to mnie dopadało teraz rzadziej ale już mam na to proste lekarstwo. lekarze nieraz mi robili badanie ekg w czasie tego bólu i nic nie wiedzieli co to jest jedynie mówili że to na tle nerwowym no ale bolało i chciałam pomocy bolało nieraz parę godzin. przez..

Problemy z sercem?

.. ...jest bolesny skurcz. Często jestem przy tym bardzo słaba, snuję się na nogach, nic mi się nie chce, na nic nie mam siły. Dzisiaj też tak się czuję - ogólnie osłabiona, zmęczona i senna, towarzyszy mi ból w okolicy lewej pachy i piersi. Często spotykam się z opiniami, że to nerwica serca...

Nagły ból w sercu, ostre kłucie

.. ...ale tym razem w prawej częsci klatki piersiowej... jestem przerażona bo wczorajszy trwał jakieś 20 minut i nie byłam w stanie nic zrobic;( mam zaledwie 17 lat jeszcze nie skończone nawet )po tym ataku mialam dreszcze i gęsią skórkę oraz kołatanie serca;( idę dziś do lekarza... i czego..

Nagły ból w sercu, ostre kłucie - Str. 2

.. ...Zdarza się to dosyć często, jednak nie są to takie bóle jak wy tutaj opisujecie. Są to bardzo delikatne, krótkie bóle podczas których normalnie mogę funkcjonować. Nie zapiera mi dechu, a nie utrudnia jakichkolwiek ruchów. Mimo to trochę się tym przejmuję. Czy powinnam iść do lekarza? Hej..

Kucie w klatce piersiowej, co to może być?

.. ...kiedy pamiętam, miałem częste krwotoki z nosa, i bardzo bolesne kucie w okolicach serca, które nasila się przy wdechu. Kucie to pojawia się w różnych momentach czasem gdy jestem zdenerwowany, albo przemęczony, a czasem bez powodu. Zazwyczaj trwa kilkadziesiąt sekund, i przez ten czas..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 61

.. ...względu na Napadowe częstoskurcze nadkomorowe czyli częstoskurcz typu AVNRT.W klinice czułam sie w miarę dobrze lekko przyśpieszone bicie serca i ból w klatce piersiowej - czyli podobno norma: )Po przyjsciu jednak do domu strasznie nasiliło mi się przyśpieszone bicie serca,juz nawet..

Ból w okolicach serca u 16 latka

.. ...sam problem co Artur, często czuję kłucie w okolicach serca co uniemożliwia oddychanie. Próbuję wtedy * łykać * powietrze w bardzo małych oddechach bo inaczej nie daje rady ( ból jest zbyt duży ). Takie dolegliwości mam już od dłuższego czasu ale ostatnio bóle się nasiliły i łapią mnie w..

Ból w okolicach serca u 16 latka - Str. 2

.. ...bólami od lat wielu i często są bardzo mocne. lekarka kazała mi brać leki na uspokojenie. Jeśli kłuje was przy oddychaniu, macie takie uczucie jakby zebra wbijały wam sie w płuca albo po prostu coś ostrego i nasila się to przy wdechu: po pierwsze przestać pić colę, kawę i podobne (..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 23

.. ...swoich obawach. Byłem częstym gościem tego forum choć sam nie udzielałem się w wypowiedziach, odwiedziałem to forum ze względu na moją kochaną żonę która chorowała na tą straszną chorobę. Wy może bliżej znaliście ją jako Dolores ( niejednokrotnie pisała posty ) Z przykrością i wielkim..

Kłucie w różnych miejscach ciała - Str. 2

.. ...jest nieuświadomiona, często zostaje przemieszczony i usymbolizowany, przyjmując np. postać różnych fobii. Poza napięciem i lękiem pojawiają się różnego rodzaju sensacje wywołane rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego: bicie serca, ściskanie w dołku podsercowym, bóle głowy, bóle..

Nierówne bicie serducha

.. ...odnoszę wrażenie, że za często lekarze tylko na nie zwalają winę. Radek a ty masz jakies zaburzenia serca ja mam niekiedy dziwne skurcze dodatkowe ale to ponoc nie grozne.Z nerwicy napewo sa zaburzenia rytmu serca.Mi mówiom że mam nerwice lękowom.Macie jakies dziwne bóle w klatce..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...mięśnia sercowego. Bardzo często niewielkie bóle lewej części klatki piersiowej - okolicy serca, lewego barku, ale tych dolegliwości nie odczuwam jako czegoś groźnego. Natomiast mam duże kłopoty z tolerancją wysiłku ( 35 lat ), bóle w klatce piersiowej, uciski i trudności z oddychaniem w..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...i bóle z tego powodu często są konkretnie nie do określenia, poprostu nie można pokazać palcem ze * tutaj * mnie boli. Ból wieńcowy jest silny, ściskający i tak jakby ktoś postawił 10kg baniak wody na klatkę piersiową. Być może to faktycznie neuralgia międzyżebrowa i podpowiadam..

Bóle i kłucie serca

.. ...Czuję się teraz dość często słabo. Mam szmery w sercu. Być może spowodowane to jest ograniczoną aktywnością fizyczną - nie ćwiczyłam ze względu na ból kręgosłupa, który niedawno ustąpił. Jestem osobą szczupłą, ważę dzieś koło 45kg. Piję Hydroksyzynę, ale jak narazie nie pomogło. Lekarz..

Czy to ból serca czy nie?

.. ...gorzej.Nie staraj się często łykać xanaxu,bo się uzależnisz.Sięgnij po ziołoleki.Może Ci pomogą.Powodzenia. spoko , dzisiaj ide do kardiologa na eho serca zobaczymy co mi powie ... a xanax lykam jak juz sie naprawde zle czuje a alkoholu narazie nie pije chyba ze sporadycznie poniewaz..

Zdiagnozowanie dolegliwości serca bądź jakieś wskazówki

.. ...gubi rytm i tak wkoło. Często pojawia się ból w klatce piersiowej, jest on albo silny i chwilowy, tak jakby ukucie bądź bardzo długi lekki lecz uciążliwy, czuje się wtedy tak, jakby ktoś ściskał moje serce w dłoni. EKG zrobiłem w innej przychodni ponieważ ta miała przez 3 tygodnie jakieś..

Nerwica serca, czy też może przerost?! - Str. 3

.. ...postu tutaj miewałem częste bóle ( jakby kłucia ) w karku, a także głowy, które przestały mnie dręczyć po jakimś czasie. Nie jestem w stanie dokładniej powiedziec po jakim czasie one ustały. Mniej więcej przez okres około półtora tygodnia miewałem takie bóle. Wydaje mi się, że pod..

Przyspieszone bicie serca i ból promieniujący do żuchwy

.. ...Nazywa sie to napadowy częstoskurcz węzłowy spowodowany jest własnie najprawdopodobniej duzymi emocjami i nerwami. Może to być równie dobrze utrata potasu w organiźmie lub zaburzenia czynności tarczyccy. Zgłos sie do lekarza, dlugo trwały częstoskurcz moze spowodować nawet zawał. Ja na..

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...Objawia się to tym, że często odczuwam kłucie w okolicy serca - dokładnie to z lewej strony klatki piersiowej pod sercem. Czasem trwa to kilka minut czasem kilka godzin odczuwam ucisk w tym miejscu. Zdarza się to nieregularnie. Niejednokrotnie jest to dosyć mocny przeszywający ból -..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 478

.. ...* kluska * * bardzo często towarzyszą nerwicy!!Nie mam pojęcia skąd się to bierze ale sporo osób na to narzeka!Również takie bóle w okolicach serca czy między łopatkami, o których wspominasz są nieodłączne przy tej chorobie. Możesz narzekać ile wlezie .Jesteśmy tu po to aby sie wspierać..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 991

.. ...jakies utraty równowagi, często bóle w okolicy serca, starsznie sie boje tego i chce zrobić sobie echo serca. Mogę dodac ze miałem w styczniu wypadek, potrąciło mnie auto i byłem w szpitalu od tamtej pory 3 razy, raz z wypadku, potem w związku z kołataniem, serca a potem w związku z..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 2

.. ...reszty. Moje objawy to częste ziewanie, uczucie niepełnego oddechu, mrowienie w rękach i nogach, a do tego jeszcze codzienne bóle głowy. Również zrobiłem sobie badania - krwi, tarczycę, echo serca, EKG, rentgen klatki piersiowej ( płuca ) i wszystko ok na badaniach ale nie ze mną. Lekarz..

Bóle w klatce piersiowej a niskie cisnienie

.. ...młodsza to zdarzały mi się często omdlenia ale od kilku dobrych lat nie przytrafia mi się coś podobnego. Mam jedynie co jakiś czas kłucia w okolicach koniuszka serca. Ból porównywalny jest do kolki ale bardzo szybko mija - po ok. minucie. tez mialam ostatnio ten problem mam 23 lata,..

Ból serca i drętwienie lewej reki - 13 lat

.. ...Ból serca * jest dość częstym objawem problemów odkręgosłupowych szczególnie w przypadkach gdy spędza się tyle czasu w wymuszonej, jednej pozycji ( przed komputerem ). gdy zaczniesz brac magnez to drętwienie ręki ustąpi. No skoro jesz mało owoców i warzyw to możesz mieć niedobór witamin..

Ból serca i zawroty głowy

.. ...odczuwam ból serca dość często. Udam sie dzisiaj chyba do lekarza, mam nadzieje, ze to nic powaznego... Dziekuje Witaj Artur,ja takie wszystkie objawy miałam i to jest nerwica,tak przynajmniej było ze mną,również miałam zawroty głowy i uczucie jakbym miala zaraz zemdleć i również gorzej..

Jestem rozkojarzony, nie potrafię siś na niczym skupić, źle sie czuję

.. ...tutaj napisali. Bardzo często występuje u mnie rozkojarzenie, otępienie, brak chęci do podejmowania jakichkolwiek działań, wielka pustka i senność. Do tego dochodzą silne bóle głowy i kłucie serca. Poszedłem do lekarza i stwierdził, że mogę mieć tzw.Chroniczne zapalenie zatok ( o ile się..

Bardzo silne bóle serca

.. ...nocy od wielu miesięcy. Często spada mi ciśnienie i drętwieją mi kończyny. Mam zawroty głowy i przytyłam 10 kg. Pół roku temu byłam u lekarza - powiedział, ze to na tle nerwowym i zalecił wizytę u psychologa - nie pomogło, więc chciano mnie wysłać do psychiatry. Nie mam żadnych innych..

Nie mogę normalnie żyć, normalnie funkcjonować i mam tego dość

.. ...niewiadomego pochodzenia, często mnie trzęsło( ostatnio przestało ), zaburzenia rytmu serca, szybkie bicie, straszny ból serca, zmiany nastroju i wiele innych. Mój koszmar zaczął się pod koniec zeszłych wakacji. Chociaż wtedy nie było to aż tak zauważalne. Pod koniec października..

Nie mogę normalnie żyć, normalnie funkcjonować i mam tego dość - Str. 3

.. ...niewiadomego pochodzenia, często mnie trzęsło( ostatnio przestało ), zaburzenia rytmu serca, szybkie bicie, straszny ból serca, zmiany nastroju i wiele innych. * U mnie pojawiło się to z dnia na dzień. Wykryto u mnie jeszcze helicobacterie i zapalenie w jelicie śluzówki. Prowadzę zdrowie..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach - Str. 2

.. ...leczymy się na nfz to często spotykamy sie z lekceważeniem naszej osoby. mój ojciec nim jeszcze poszedł na bypasy przeszedł zawal a to tylko dlatego że lekarz w przychodni nie zrobił mu nawet ekg kiedy przyszedł z dusznościami i bólami wskazującymi na chorobe wieńcową. być może gdyby..

Dziwne bóle serca w ciąży

.. ...10 lat ) jednak ich częstotliwość i nasilenie bywały b. różne. i nie dokuczały tak bardzo jak dziś ,robiłam kiedyś EKG ale nic nie wykazało. Ból jest dość silny czasem kilka razy w miesiącu silny ból * serca * podobny do palenia ściskania ,zgniatania , dodam ze nie mam zawrotów głowy czy..

Omdlenia przy dłuższym staniu oraz problemy z krążeniem

.. ...odstawić leki bo nie ma już częstoskurczu nadkomorowego. lekarz mi także powiedział, że bóle w okolicy serca są przyczyną skurczu mięśni i nie jest to związane z sercem. zalecił mi się mniej denerwować. czy powinnam zapytać sie go też o jakieś leki uspokajające? Mozesz jeszcze sprawdzić..

Silne bicie serca, pocenie się i uczucie lęku

.. ...klatki piersiowej? Ja mam często podobne objawy.. kilka razy mój chłopak musiał prowadzić mnie pod rękę bo miałam zawroty głowy.. czasem jak moje serce zacznie wariować to dopadają mnie takie lęki, że nie mogę się uspokoić.. mam wtedy wrażenie że zaraz umrę! dodatkowe objawy to: bóle w..

Serce przyspiesza mocno

.. ...związane z tą chorobą są często niewielkie, niemniej nie bagatelizuj ich, jeśli tylko je u siebie zauważysz. A co pozwala podejrzewać, że masz wypadający płatek? Może to być np. szybkie męczenie się podczas wysiłku, kołatanie serca czy bóle w klatce piersiowej. Te objawy mogą pojawiać..

Ataki paniki, lęki - Str. 7

.. ...kolanach i łokciach, często musiałem dotknąć te części ciała żeby się upewnić że są twardę i np nie zapadnę się w kolanach. następmne to * ból * serca jakby mial nastąpić zawal albo cos podobnego tal naprawde to były nerwowe drgania mięśni w okolicy serca. Jedne z gorszych to nagly atak..

Ból pleców a serce

.. ...okolicy korzonków mam częste mocne bicie serca kucie i cięrzko mi sie oddycha lekarze mówią ze to od stresu w co wątpie bo ogulnie jestem strasznie wyluzowany Większość lekarzy to lenie, szczególnie lekarze rodzinni, * najgorszy odpad * - trzeba brać na nich poprawkę bo mogą zrobić..

Ból serca, boli mnie prawe ucho, szybko sie mecze

.. ...chorobach!!!! Bardzo często u nerwicowców jest tak, że gdy przeczytasz o jakiejś chorobie, to masz później charakterystyczne dla niej symptomy.Jam miałem tak, że gdy lekarka zaleciła mi EKG, to po kilku dniach uznałem, że z sercem musi coś być nie tak i miałem kłucia i inne sensacje...

Bóle serca odkąd pamiętam

.. ...nasileniu i z różną częstotliwością. NIezależnie od bezpośredniego kontaktu z czynnikiem stresującym. Szczerze mówiąc, to nie znam wady lub zaburzenia pracy serca, która by się manifestowała kłuciami ( gdy byłem u lekarza i powiedziałem mu o tych kłuciach, to odparł: a, to na pewno..

Bardzo męczący problem ze zdrowiem

.. ...stopnia, że mam bardzo często napady lęku. Trzy tygodnie temu wylądowałem na pogotowiu, lecz EKG I TSH było wporządku. Miałem także robione echo serca i też wynik był dobry. Uspokoiło mnie to trochę, jednakże tydzień temu zaczęła mnie boleć głowa ( ból pomiędzy czołem a środkiem głowy,..

Częstoskurcz? silne bóle w klatce piersiowej

.. ...Chodziłam na EKG bardzo często, wyszło że mam przyspieszona akcje serca, ale tez nie wiem o co w tym chodzi. : ) Nie lubie chodzic do lekarza, ostatni raz byłam w wieku 17 lat, robili mi echo serca, ktore wyszlo calkiem w porzadku. Od jakiegos roku odczuwam silne bole w klatce piersiowej..