Czynniki krzepnięcia

Powstawanie blaszki miażdżycowej

Powstawanie blaszki miażdżycowej

.. ...aktywuje wtedy osoczowe czynniki krzepnięcia i dochodzi do wytworzenia skrzepu. Może to spowodować całkowite zamkniecie światła naczynia, właśnie w tym mechanizmie dochodzi najczęściej do zamknięcia tętnicy wieńcowej i w konsekwencji zawału serca. Blaszka miażdżycowa uszkadza również..

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...do syntezy osoczowych czynników krzepnięcia. Efektem tego jest spadek krzepliwości krwi. Acenokumarol podaje się w stanach, w których istnieje duże ryzyko incydentów zakrzepowo - zatorowych, na przykład po operacjach wszczepienia sztucznych zastawek serca czy protez naczyniowych, u..

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...do syntezy osoczowych czynników krzepnięcia ), może też być objawem uszkodzenia wątroby, niektórych wrodzonych chorób układu krzepnięcia, jak również efektem działania leków przeciwkrzepliwych ( acenokumarol, heparyna ). Kontrola INR jest obligatoryjna w czasie terapii doustnymi..

Enoksyparyna (Clexane)

.. ...niektórych osoczowych czynników krzepnięcia ). Heparynę drobnoczasteczkową stosuje się w profilaktyce chorób zakrzepowo - zatorowych u pacjentów leżących, po unieruchomieniu kończyn dolnych ( gips, wyciąg ortopedyczny itd. ), również w leczeniu żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej,..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...hamowaniu odpowiednich czynników kaskady krzepnięcia ( głównie czynnika Xa, w mniejszym stopniu trombiny ). Efekt przeciwzakrzepowy jest silny i długotrwały. Nadroparynę podaje się w postaci wstrzyknięć podskórnych ( najczęściej w skórę brzucha, w okolicy pępka ) u chorych..

Leczenie przeciwkrzepliwe

.. ...substancji zwanych osoczowymi czynnikami krzepnięcia. Tak działają heparyny, które blokują powstawanie trombiny ( poprzez aktywację antytrombiny III ). Podobnie działają także doustne leki przeciwkrzepliwe ( warfaryna lub acenokumarol ), które blokują powstawanie czynników krzepnięcia..

Rozsiane krzepnięcie wewnątrznaczyniowe (zespół DIC)

.. ...fibrynogen i inne osoczowe czynniki krzepnięcia. Drastycznie spada również liczba płytek krwi. Rozwija się drugi etap zespołu - koagulopatia ze zużycia. Chory często umiera z powodu licznych krwotoków. Zespół DIC pojawia się często w przebiegu posocznicy, po uszkodzeniu narządów, w..

Budowa krwi

Budowa krwi

.. ...substancje takie jak czynniki krzepnięcia oraz równoważące ich funkcję składniki układu fibrynolitycznego, białka ( głównie albuminy ), hormony, lipidy, jony ( przede wszystkim sód, potas, magnez i wapń w odpowiednich stężeniach ), glukoza, przeciwciała, wiele substancji biochemicznych..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...Pod wpływem licznych czynników zewnętrznych i skomplikowanych procesów biochemicznych blaszki te mogą ulec gwałtownemu uszkodzeniu, na co organizm odpowiada zwiększeniem krzepnięcia krwi przepływającej w tej okolicy. Prowadzi to do powstania skrzepliny, która zwęża lub całkowicie zamyka..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...niezbędna do syntezy czynników krzepnięcia krwi zespołu protrombiny: II ( protrombiny ), VII, IX i X. Acenokumarol zaburza cykl ustrojowych przemian witaminy K1, zmniejszając aktywność czynników krzepnięcia zespołu protrombiny ( czynników II, VII, IX i X ). Krew krzepnie więc znacznie..

Firmy sprzedające aparat do mierzenia wskaźnika protrombinowego i INR krwi

.. ...Później jest pozbawiane czynników krzepnięcia. Następnie w aparaturze, dodawany jest właśnie czynnik krzepnięcia jakby sztucznie, i wtedy liczony jest czas powstania skrzepu i przeliczany na INR. No nie ma dokładniejszej metody, naprawdę. Gdyby sprzęt na paski byłby dobry, to by został..

Aparat do mierzenia INR - Str. 2

.. ...badania. Bardzo ważnym czynnikiem jest fakt że każy pasek jest pakowany w oddzielne opakowanie i to zapobiega przed zepsuciem paska. Dokładne i precyzyjne wyniki uzyskujemy dzięki stosowaniu pipet z heparyną która powstrzymuje proces krzepnięcia w momencie wypływu krwi przy nakłuciu. Nie..

Wysokie APTT i wizyta u hematologa

.. ...INR, bo nie działa na czynniki krzepnięcia wydłużające APTT. Witam co to może być u mnie dzisiaj wyszło 113 aptt! Nie mam żadnych krwawień rany krzepną normalnie. Proszę o pomoc Mi właśnie dziś także wyszło wysokie APTT - 43, lekarz kazał mi powtórzyć badanie za 3 m - ce. Jedyny objaw..

INR a omega3

.. ...acenokumarol działają na czynniki krzepnięcia zależne od witaminy K a nie na płytki krwi. Dla poparcia tego przytoczę linki do artykułów medycznych, nie do stron producentów leków. Może warto poczytać...