D dimery

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...fibrynogenu, poziom D - dimerów, stężenie antytrombiny III. Nie zawsze istnieje konieczność oznaczania wszystkich wymienionych parametrów. PT oraz INR ( INR = PT do potęgi ISI, ISI - stała międzynarodowa ) odzwierciedlają sprawność zewnątrzpochodnego układu aktywującego protrombinę. Jest..

D-dimery

.. D - dimery to produkty rozpadu fibryny. Fibryna powstaje w procesie krzepnięcia, także w przypadku wykrzepiania wewnątrznaczyniowego i powstawania skrzepliny. Czop fibrynowy jest fizjologicznie rozkładany przez układ fibrynolityczny krwi, głównie przez plazminę. Pod wpływem plazminy powstają D - dimery. U..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...podstawie wysokich d - dimerów i obrazu klinicznego ( kaszel, tachykardia ) uznano zatorowośc płucną ( dziecko żyje, ja tez jak widac dzięki Bogu i doktorom ). W tej chwili moja aktywnośc fizyczna jest znacznie ograniczona ( nie moge jeździć na rowerze, plywac , tańczyć itp )...

Echo serca - Str. 39

.. ...root diam - 3,22cm LA dimension - 3,80 cm LA/AO - 1,18 Spokojnych, Wesołych Świąt p. mARCUZ! w CHWILI OBECNEJ WYNIKI MIESZA SIE W NORMIE. Przerost miesnia lewej komory jest konsekwencją patologii - nadcisnienia , wady itd , ale takze moze byc wynikiem tzw * serca sportowca * Warto o tych..

Echo serca - Str. 41

.. ...poniżej 0.01 magnez 0.81 D - dimery 0.27 W szpitalu powiedzieli mi że są to badania na niedotlenienie mięśnia sercowego, ale więcej inf nie chcieli udzielić. Byłam u kardiologa ale on powiedział, że zwłóknienie zastawki mitr. to nic wielkiego i żebym się tym nie przejmowała, bo chora na..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 2

.. ...sn. Ja jednak wolę sn, bęe pod opieką lekrzy a po cc to jednak najgorsze bym miąła w domu - ryzyko zakrzepicy itd. Zrób sobie koniecznie poziom d - dimerów przed ceasrką to wskażnik krzepliwości krwi...

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 3

.. ...które maja podwyższone d - dimery musza brać zastrzyki z heprayny n clexane po cesarce, która sama w sobie gezoi takim powikłaniem plus podywższone d - diemry......nie chcę Cie starszyć tylko po porstu powinnas być czujna...ja nie mam takich ataków tylko na minutę od 6 - 10 skurczy..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...3tyg. cały czas mam d - dimery powyżej 10tys. i jeszcze jedno. wykryli u mnie zespół antyfosfolipidowy. czy to może mieć wpływ na leczenie?? Witam Miło mi zawiadomić że pacjenci chorzy na Trombofilię i zatory płucne założyli też swoją stronę internetową * INR nie jesteś sam *..

Dodatkowe skurcze - Str. 169

.. ...między czasie przyjdą te d - dimery : ) elwirka : ) pilnuj serducha : ) a na nadcisnienie płucne chorują 2 osoby na milion, lalalalalla, i kto tu jest wyjatkowy????:P Abi, a co z tymi zmianami w echo, co ??gadaj mi o tym jeszcze duzo, duzo...:/,,mów do mnie kochanie, mów, że co, że takie..

Dodatkowe skurcze - Str. 183

.. ...na jonogram, ani na d - dimery, ani na fibrynogen..dlaczego, dlatego, że dokonalam zbrodni idąc do kardiologa prywatnie, więc teraz muszę juz za wszystko płacic!!!że powinnam iśc panstwowo, idiotka, sorry, ale zaraz mnie rozerwie, panstwowo mam echo na 26 listopad do jasnej..

Dodatkowe skurcze - Str. 184

.. ...jeszcze jutro odbiorę d - dimery na zatorowosc płucną i juz tez nie spodziewam się niczego dobrego, bo te podwyższone parametry ida w parze:/ PIORENKA - opisz na naszym forum na klasie swoj przypadek, doktor Koźluk załozył tam dla nas wątek. ja juz go pytałam o mozliwosci leczenia..

Dodatkowe skurcze - Str. 185

.. ...fibrynogenu, a jak jutro dimer bedzie duzy bardzo, to jest wielkie podejrzenie zatorowosci:( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( miałam miec tylko czynnosciową arytmię, z przeżyc, a czuje sie coraz bardziej chora:( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( podejrzenie..

Dziwne bóle w środku mostka

.. ...się, ponieważ to może być choroba zatorowo - zakrzepowa. Pamiętaj również, że często lekarze bagatelizują problem lub o nim zapominają. NiGor te objawy ktore opisujesz sa charakterystyczne dla arytmii...

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...poniżej 0.01 magnez 0.81 D - dimery 0.27 W szpitalu powiedzieli mi że są to badania na niedotlenienie mięśnia sercowego, ale więcej inf nie chcieli udzielić. Byłam u kardiologa ale on powiedział, że zwłóknienie zastawki mitr. to nic wielkiego i żebym się tym nie przejmowała, bo chora na..

Zatorowość płucna

.. ...je można dopiero kiedy D - dimery wrócą trwale do normy. Niektórzy ( zależy od przyczyny zatoru ) musza brać leki całe życie. Niestety zatorowość jest gorsza w rokowaniu niż zakrzepica żył głębokich i często nawraca. W przebiegu zatorowości może się rozwinąć nadcisnienie płucne i..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...poradni przy szpitalu ale nie wiem czy przyjmuje prywatnie. Pozdrawim wszystkich. Życzę zdrowia. Witam. Miałam badanie z krwi d - dimery. Czy przy nadciśnieniu płucnym zawsze jest podniesiony. Pozdrawiam..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 16

.. ...mi zrobili badania: D - dimery, a nastepnie badanie na zatorowość płuc i na tym koniec. D - dimery podniesione, zatorowości płuc nie stwierdzona. Wprawdzie mam iść do szpitala w sierpniu ale mam tego wszystkiego juz dość, bo miałam iść w czercu to mi przesuneli termin i teraz może być..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 17

.. ...diagnozy. więc mam zrobic d - dimery oraz dopller nóg. i powtórzyc echo. a czy Ty Adi miałas falę zwrotną??? z tym cisnieniem to jest kiepska sprawa, bo jesli jest jednoznacznie wysokie np 50+ to Cie diagnozuja, a jesli nie, lub jest zmienne jak u mnie to cięzko:/ a wczoraj nagle się..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 18

.. ...wyszło 100. Jaki miałaś d - dimery. Gabi ja miałam multum badań - tomografia płuc na zatorowość, prześwietlenie płuc, USG jamy brzusznej, rózne badania z krwi - które zleciła mi reumatolog ( na jakieś choroby immunologiczne ), d - dimery dwa razy - pierwszy wynik dobry, druge badanie po..

Dziwna sprawa, ciśnienie, ból nóg i osłabienie

.. ...na krzepliwosc np.d - dimer. To jest bardzo grozne wiec prosze tego nie lekcewazyc. Ja nabawilam sie zatoru plucnego przez to ze na poczatku lekarze postawili zla diagnoze i o maly wlos stracilam zycie.. Witajcie No cóż - medycyna chemiczna nierzadko lecząc - dobija... Eskalacja..

Drętwość ręki, bóle w lewej stronie klatki piersiowej

.. ...są skrzepliny - D - dimer ( zakres wartości 63,8 - 246,4 ) - to badanie również wykonuję się w ciągu 24 h. Kosztu badania nie pamiętam. Poza tym - badanie D - dimer w szpitalu wykonuje się do 1,5 godz. Czy może mi ktoś pomóc? Mam dziwny ból lewej dłoni tak jakby złapał mnie skurcz tylko..

Nerwica w ciąży - Str. 98

.. ...niepotrzebne bo podwyższone d - dimery u kobiet w ciązy do 2500 sa normą a ja maiąłm 1200 potem 1080. Jedank ten stan nieustajacych nerwów i braku przespanych nocy doprowadizł u mnei do arytmi komorowej. Mianowicie mam 14 600 skurczów dodatkowych komorowych na dobę, w tym 16 par, 800..

Do XY i nie tylko :) widze, ze sie niezle znasz na tej wrednej nerwicy

.. ...psychoterapeuty. W zasadzie dimedicus ma rację. Należy wyjść od badań. Ja jednak miałem robione 2X EKG, 3X ECHO, RM głowy, no i na bieżąco mierzę sobie ciśnienie ( na szczęście teraz coraz rzadziej ). Gdy byem na NFZ u kardiologa, to po obejrzeniu tych wyników nie chciał ze mną dalej..

Wysokie ćiśnienie tętnicze u 13-latki

.. ...lekarza, jak mówił Ci dimedicus, by ustalił on przyczynę ew. nadciśnienia. Jeśli nie da się jej ustalic, to jest to tzw. nadciśnienie samoistne i lekarz przepisze Ci pastylki na obniżenie i powie co dalej. Pozdr. no ja już od dłuższego czasu mam podwyższone ciśnienie.. pamiętam, że..

Biegunki, bole w klatce i przyspieszony puls

.. ...izbę przyjęć jak mówi dimedicus. Opisz twoje symptomy ( wysoki puls, bóle, kłopoty z oddychaniem, gorączka.. itd. ). Pobiorą Ci krew do badań. Zwróć uwagę na poz. tyroksyniny ( tzw. wskaźnik uszkodzenia serca ). Jeśli będzie 0.00, to przestań się martwić. Jeśli więcej, to być może twoje..

Skurcze dodatkowe gromadne

.. ...serca w danej chwili? dimedicus czy mozesz rozszyfrowac moje ekg brak zalamka P amplituda zespolu ORS obnizona w I,III,avl,v1,v2 patologiczny zalamekQ w III ,nieprawidlowy zalamek R w v1,v2,v3,v4 odcinek ST obnizony w II,v6 nieprawidlowy zalamek T w I,II,v3,v4,v5,v6 lekarza ogladal to..

Czy EKG wykryje obecność nieprawidłowości serca?

.. ...badan. No ale skoro dimedicus mówi,że ekg wykrywa zaburzenia a mi nie wykryło to pogodziłam się z tym i nie martwię,bo po co skoro nic mi nie jest.Dajmy spokój z doszukiwaniem sie wszystkiego.To kardiolodzy się znają na rzeczy studiowali latami a nie my co przeczytamy kilka stron w necie..

Dziwne mrowienie lewej części głowy

.. ...podwyzszone D - dimery. 1.Zmierz cisnienie 2.zbadaj z krwi poziom sodu,potasu,magnezu. Pozdrawiam: - )ps.magnez łykaj 3x2 przez ten stresujacy okres.potem 2x2.magnezu sie nie da przedawkowac wiec łykaj...

Dodatkowe skurcze komorowe - arytmia w ciąży

.. ...niepotrzebne bo podwyższone d - dimery u kobiet w ciązy do 2500 sa normą a ja maiąłm 1200 potem 1080. Jedank ten stan nieustajacych nerwów i braku przespanych nocy doprowadizł u mnei do arytmi komorowej. Mianowicie mam 14 600 surczów dodatkowych na dobę, w tym 16 par, 800 trigemini. Po..

Nie mogę ruszać głową - boli kark i szyja!

.. ...dodatkami. Ja jem tylko dimetylan hydrofluorodisodowy nie jem kompletnie nic zlego poza * * fastfudami * * , które niestety zdarza mi się zjeść. Nie mam też żadnych plomb z rtęcią. Dziś ten ból trochę minął, ale dalej nie mogę w pełni poruszać szyją i karkiem. Dalej dziwnie mi się..

D-dimery

.. ...mirozatorowość. Wysokie d - dimery mogą być objawem stanu zapalnego ( potwierdzenie w OB i CRP ), zatorowości, nowotworu i mogą utrzymywać sie do kilku miesięcy po operacjach, złamaniach i dużych skaleczeniach. Witaj Dziękuję że napisałaś na temat d - dimerów, ja miała 3 krotnie badane d..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...brzusznej ok, badania D - dimer ok, elektrolity ok, troponina ok, RTG klatki piersiowej ok. A od czasu do czasu czuje dyskomfort w okolicy lewej piersi takie zaklucie jakby ktoś igła gmerał. Pozdrawiam, Nikodem Cwiczyc systematycznie - czyli 3 - 5 razy w tygodniu, a cwiczenia takie jak..

Wysokie tętno, co dalej robić?

.. ...także w normie ) - D - dimer : 337 ( w normie ) - FT3 : 5.56 ( w normie ) - FT4 : 18.04 ( w normie ) - Cholesterol : 179 ( w normie ) - Holter EKG : Max puls 199 Mini puls 66 Średnia 98 ( łącznie 96 tachykardii ). Czyli wszystko w porządku . Poza tym że puls nadal wysoki. Między czasie..

Czy to nerwica?

.. ...ekg i badania w tym d - dimery w normie dno oka - w normie tarczyca - w normie cukier w normie rezonas manetyczny glowy robiony rowiniez teraz w grudniu w normie jakie badania mam jeszcze wykoanac, co mi jes czy to mozliwe ze to nerwica, a moze brak jakis witamin nie wiem co robic,..

Zakrzepica

.. ...mianowicie: Fibrynogen i D - dimery. Wyniki były czasami troszkę ponad normę, ale naiwnie myślałam,że to nic nie znaczy i do głowy mi nie przychodziło,że mogą być z tego poważne konsekwencje. Od paru miesięcy zaczęłam źle się czuć,pojawiła się u mnie tachykardia( przyspieszona akcja..

Szybkie tętno, opis mojej choroby!!

.. ...płuc, robione badanie na d - dimery nic, wszystko gra. Choroba minęła po miesiącu telepania się i leżenia. Badania krwi miałem ok i mam, ciśnienie zawsze 120 na 80 bądź 125 na 85. Będąc u lekarza kardiologa , ( następnego ale prywatnie )zalecił mi brać lokren 20 połowę, po którym czuję..

Niskie ciśnienie, wysoki puls spoczynkowy.

.. ...bieżąco badania z krwi D - dimery i Fibrynogen?na krzepliwosc krwi,sa to b.wazne badania przy tabletkach. U mnie taki puls jak sie okazało jest od zakrzepicy,która powstała na skutek brania tabletek anty! Lekarze mowili,ze to nerwica itp itd,gdy trafilam do szpitala i tam zrobili USG nóg..

Opuchlizna a nacisnienie

.. ...zbadaj krew fibrynogen i D - dimery. mimi2665 mam podobne objawy czy moze masz gg jesli tak to podaj chetnie bym z toba popisala pozdrawiam dzieki za rady ,jednak badania te robilam i wyniki super o mnie deneruje bo w dalszym ciagu nie znam przyczyny .ostatnio robiono mi usg serca i ekg..

Clexane

.. ...zrobiłem wyniki i wyszło że D - Dimery 200 ng/ml czyli w normie, czy w takim przypadku muszę brać jeszcze CLEXANE ? czy lek odstawić musi zdecydować lekarz specjalista i to dobry . Ja byłem zmuszony przez rok brać HEPARYNY , jestem 11 lat po wymianie zastawki . Chciałem coś napisać o..

Problemy z oddychaniem.

.. ...Biorac tabletki robilam D - dimery i Fibrynogen( z krwi ) potem w szpitalu zrobili mi USG Nóg( dopplera ) ,scyntrygrafię płucną( takie dokladne przeswietlenie płuc ),echo serca,ekg,tomokomputer. Teraz mialam robione badania genetyczne i wyszla wrodzona trombofilia,takze jak sie okazalo..