Defibrylator serca

Migotanie komór

.. ...defibrylatora ( ICD ). Jest to urządzenie podobne do rozrusznika, które rejestruje rytm serca i w razie wystąpienia migotania komór przeprowadza defibrylację za pomocą elektrody wszczepionej w mięsień sercowy...

Kardiowerter-defibrylator (ICD)

.. Kardiowerter - defibrylator ( ICD, ang. implantable cardioverter defibrillator ) to urządzenie podobne do stymulatora serca, które wszczepia się u pacjentów grupy zagrożonych nagłym zgonem sercowym ( nagłe zatrzymanie krążenia – NZK ). Są do przede wszystkim pacjenci z napadowymi częstoskurczami..

Rozrusznik serca zasilany sercem?

.. ...Rozrusznik serca albo defibrylator mogłyby być zasilane prądem generowanym przez bijące serce - informuje New Scientist . Opracowany przez brytyjskich naukowców z Southampton University Hospital generator składa się z dwóch niewielkich baloników wypełnionych płynem i połączonych..

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...mu przez wszczepianie defibrylatora serca dyskutowali kardiolodzy w Łodzi. Według specjalistów nagły zgon sercowy to bardzo poważny problem społeczny, który powoduje więcej zgonów wśród chorych niż udary mózgu, nowotwory płuc, piersi oraz AIDS łącznie. Jak poinformował szef Kliniki..

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...stentów, kardiogramów czy defibrylatorów, ale ich komfort życia nie jest najlepszy. Mają się oszczędzać, czytać gazety w domowym zaciszu czy wyjść na spacer niedaleko od domu - mówił Banasiak. Prof. Piotr Ponikowski, kardiolog ze szpitala wojskowego dodał, że pacjenci objęci..

Echo serca - Str. 6

.. ...33lat i wszczepiony defibrylator robiłam niedawno badanie echo ale wizyta dopiero na maj u lekarza i proszę o diagnozę tego badania. lewa komoraIVSd12mm,LVIDd41mm,LVPWd10mm,EF60% prawa komoraRVD21mm Aorta AoRD23mm,Vmy - 0,8m/1( nie wiem czy dobrze odczytałam ) Lewy przedsionek LAD -..

Szybkie tętno - Str. 15

.. ...polokard pozdrawiam mam defibrylator guidanta wszczepiony w USA tu tez informowano mnie o mozliwych interakcjach ze sprzetem elektrycznym i domowym i np na lotnisku czy przechodzeniu przez bramke w sklepie itd wszczepiono mi go gdy dostalem czestokurcz 242/min i najpierw przy tej..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD)

.. ...od 4lat wszczepiony defibrylator serca rok temu mialam wymiana defibrylatora jest dobrze trzeba sie pogodzic Z jakiego powodu masz Janino defibrylator i ile masz lat. Witam.Choruję na kerdiomiopatię przerostową,mam wszczepiony kardiowerter - defibrylator.Poznam osoby o * podobnych..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 2

.. ...porad na temat tego defibrylatora serca gdyż mój tato ma taki wszczepiony i miał równiez zrobioną plastyke ale bardzo sie martwie o jego obecny stan zdrowia gdyż nie jest mu teraz wskazany zaden wysilek,obejscie domu do okola konczy sie zmeczeniem i to dozc sporym. tato leczy sie w..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...jak mam wszczepiony defibrylator,możesz napisać gdzie mieszkasz i gdzie w Lublinie mialaś zabieg,mój numer gg8948164. Cześć Agnieszko. Ja jeszcze nie mam gadu gadu. Dosyć niesprawnie poruszam się po internecie,dlatego tak długo nie pisałam. Mieszkam w Białymstoku. Ablację miałam w..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...matki chą wszczepić defibrylator, gdyż i jej życie i dziecka jest zagrożone, lecz ona nie chce. Ja i moja druga siostra nie bierzemy leków, gdyż uważamy, że nic się nam nie dzieje. Ale ja od dłuższego czasu czuję że moje serce dziwnie bije raz szybko raz wolno raz nie równo, coraz..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 2

.. ...pierwsze wszczepienie defibrylatora nie leczy naszej przypadłości ,tylko zabezpiecza nas przed nagłym zgonem,wskótek zatrzymania pracy serca.to urządzenie ma na celu nie dopuszczenie do takiej sytuacji,jezeli planujesz ciąże nie powinnaś z tym zwlekać.Godząc się ratujesz też inne narządy..

Badanie elektrofizjologiczne a rozrusznik

.. ...defibrylatorem włącznie. U osób z wszczepionym stymulatorem serca na sali powinien być dostępny odpowiedni programoator. Badanie elektrofizjologiczne poprzedza też zabieg terapeutyczny jakim jest ablacja...

Kuracja po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...2005 miałam wszczepiony defibrylator też się bałam dużo żeczy robić ale teraz robię wszystko,trzeba czasu. stymulator mam wsczepiony 13 lutego 2006r5. Do dzisiaj nie moge spac na lewym boku i dobrze ruszac lewa reka.Obecnie poradzono mi kupic masc rozciagajaca szew,mamn ona zmiekczyc..

Kardiowersja

.. ...się kardiowersje jest defibrylator wyposażony w opcję synchronizacji. Elektrody zewnętrznego defibrylatora( kardiowertera ) stanowią tzw. łyżki które przykłada się w okolice mostka i koniuszka serca - aby poprawić przewodzenie prądu przez skórę stosuje się specjalny żel. Zabieg wykonuje..

Stymulator serca - a świadczenia?

.. ...czesć ja mam wszczepiony defibrylator serca od 2 lat i dostałam dopiero 3 miesiące temu rentę aż na 1 rok ,najpierw byłam 1 rok na zasiłku rehabilitacyjnym.Z jakiego powodu masz stymulator i w skutek czego masz inwalictwo.Chcę ci jeszcze napisać że z papierów od samego kardiologa renty..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...mi kardiowerter czyli defibrylator czuje sie z tym pewniej ale lęki zostały i chyba będą do końca życia. Jednak sie cieszę że mam nowe życie i chce przestrzec wszystkich aby nie lekcewazyli nigdy swego serca ja troche je zlekcewazylem a mam dopiero 28 lat. andrew.maz2@wp.pl ula ze..

Wszczepiony defibrylator serca ICD

.. ...lat mam wszczepiony defibrylator serca i szukam ludzi którzy tez to mają. ja mam od 6 lat defibrylator Cześć gola ,cieszę się że nie jestem sama .Czy mogłabyś napisać ile masz lat i z jakiego powodu go masz oczywiście jeśli chcesz. czesc mam 22 lata od 2 lat mam wszczepiony..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 246

.. ...wszczepieniu kardiowertera - defibrylatora... wykryto u mnie wydłuzony odzinek qt, miałam bardzo podobne objawy do twoich z tym, że dodatkowo mdlałam i traciłam przytomność nawet na kilkanaście minut... Wielu lekarzy jest niedoświadczonych i to jest przykre... Po zawiezieniu pnie po..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 18

.. ...wszczepiono mi Kardiowerter - defibrylator serca oraz stwierdzono Kardiomiopatie rostrzeniową , jest to choroba nie uleczalna prowadząca do transplantacji serca i w tym kierunku jestem leczona. Pozdrawiam i dbaj o siebie prosze bo większość młodych ludzi lekceważy chorobę, nie myśląc o..

Stymulator serca i solarium?

.. ...dokladnie kardiowerter defibrylator ale ja niestety nie moge korzystac z solarki ale nie wiem jak ty najlepiej zapytaj lekarza on udzieli Ci najlepszej odpowiedzi Ponieważ mam już drugi ICD i nadal ble wieńcowe zainteres. mnie koro bezinwazyjna. Czy z tym aparatem można takową wykonać?...

Inplantacja kardiowertera defibrylatora

.. ...odnosnie wszczepionego defibrylatora serca to prosze kierowac je pod moj email dorotap56@interia.pl Zapytaj,odpisze pomoge !!!!Jestem w takiej samej sytulacji jak ty tez przezywam smutki i radosci z tym urzadzeniem: ) ) ) ) Napisz gdzie miałaś wszczepiany kardiowerter. Mam dwa miejsca..

Obawy przed założeniem rozrusznika serca

.. ...34 lat i wszczepiony defibrylator i żyję z nim normalnie robię dużo różnych rzeczy i w niczym on mi nie przeszkadza tylko lekarz mówił żebym za mocno ręką nie wymachiwała np.malowanie sufitu bo może wysunąć się elektroda która jest umiejscowana w komorze a tak pozatym to wszystko robię..

By-pasy w Lublinie

.. ...ale miałam wstawiany defibrylator serca.I trzeba pamiętac że to są tylko ludzie i wszystko jest w rekach Boga,pozdrawiam. Ja również uważam że co ma być to będzie i współczuję gattinie, ja osobiście słyszę nie często o śmiertelnych powikłaniach ale na pewno się zdarzają i tak za..

Dwa zawały serca u 23-latka

.. ...pazdzierniku 2007 drugi i trzeci.teraz 4 .mam wstawionych 8 stentow .czeka mnie operacja .maja mi wstawic defibrylator .ma moze ktos pojecie * z czym to sie je * .jakies informacje ,wiedze .pozdrawiam ,LESZEK..

Zatrzymanie akcji serca u zdrowego młodego mężczyzny

.. ...wszczepienie kardiowertera defibrylatora w celu zabezpieczenia przed kolejnym zatrzymaniem. Czesto migotanie komor wystaepuje u zdrowcyh silnych sporotowcow i niestety przyczyny nie sa znane. Pasuje przeprowadzić badanie elektrofizjologiczne serca ( EPS ) - programowaną stymulację komór..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi

.. ...czyli kardiowerter - defibrylator serca i poziom wskaznika jeszcze bardziej byl niestabilny , a sintrom zwiekszano mi na coraz wieksze dawki, bralam juz 10mg i clexsane w brzuch. Stwierdzono u mnie kardiomiopatie i skierowano na konsultacje w celu zakwalifikowania do transplantacji..

Arytmia serca czy kardiowerter i rokowania

.. ...wszczepiony kardiowerter - defibrylator od 9 m - cy.Czuję się lepiej,serce pracuje rytmicznie.Nie używam nitro.Zabieg niegrożny,po południu robiony i jedna noc w szpitalu.Na drugi dzieN,rano o 9 - tej już wypisany.Tak robią w Lesznie wielkopolska.Nie ma sie czego bać a wszystko bedzie..

4 zawały serca

.. ...pazdzierniku 2007 drugi i trzeci.teraz 4 .mam wstawionych 8 stentow .czeka mnie operacja .maja mi wstawic defibrylator .ma moze ktos pojecie * z czym to sie je * .jakies informacje ,wiedze .pozdrawiam ,LESZEK..

Rozwarstwienie tętniaka aorty

.. ...trochę ( mam wszczepiony defibrylator serca ),pozdrawiam.Leki które bierze toZylt,acard,simavahexal szukam osób które przeszły operacje tetniaka aorty wstepujacej . moja mama ma trzy tetniaki . tylko jedni lekarze namawiaja na operacje a drudzy nie ! co robic ? magdaap : ) Jestem..

38% sprawne serce

.. ...szpitalu, szmery w sercu, i defibrylator, od 3 lat, co to oznacza, będe wdzięczna za okazaną pomoc w wyjaśnieniu tych procentów,pozdrawiam; ) Może chodzi o frakcję wyrzutową ? monika a czy tato mial robiona koranorografie bo po tym badaniu mozna stwierdzic wydolnosc serca a tu pewno..

Interpretacja ECHO serca

.. ...sie zeby mi wszczepic defibrylator .niewiem co mam o tym myslec .tak rozne te dwie diagnozy musze nadmienic ze mam malutkie dziecko z ktorym siedze prawie caly czas sam i boje sie ze kiedys zemdleje z nim na rekach .co myslicie o tym? proponuje kolejnego lekarza i tyle co ja jestem..

Kierowca z rozrusznikiem serca

.. ...prawda mam kardiowerter defibrylator ale to jest wielkosciowo podobne, no i w tym samym miejscu umiejscowione. Też jestem kierowcą,i też mam stymulator.Kiedy jeszcze pracowałem otrzymałem takie zaświadczenie( udało mi się trafić na ludzkiego lekarza ),ale mogę nie zapinać pasów tylko..

Wymiana diod w rozruszniku serca

.. ...roku ma wszczepiony defibrylator - kardiowerter ICD,z powodu arytmi i migotania komór.mąż ma 35 lat.dla syna dostałam skierowanie do kardiologa,tyle tylko, że musimy czekać 3 tygodnie na wizytę.do tego czasu nie wiem jak mam się zachowywać,jeśli synek znów się żle poczuje.i czego mogę..

Szybko się meczę, czasami piecze mnie w mostku a badania nic nie wykazują

.. ...serce mam wszczepiony defibrylator. Moge Ci tyle tylko powiedziec ,że często niestety lekarze podsumowują różne stany , które odczuwa pacjent jako nerwice . Czasem nawet nie staraja sie wykluczyc choroby serca i nawet nie posyłają na badania .Nie mówię o EKG , które w danym momencie jak..

Alternatywa dla defibrylatora?

Alternatywa dla defibrylatora?

.. ...tysiącom osób wszczepia się defibrylatory serca, które oddziałują prądem na mięsień serca w celu uniknięcia nagłej śmierci sercowej na skutek zagrażającej życiu arytmii. Mimo iż defibrylatory są potrzebne i skuteczne, osoby, które doznały porażenia prądem przyznają, że jest to bolesne..