Definicja

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...dłużej niż 24 godziny. Definicja ta jest wspólna dla ostrego niedokrwienia, krwotoków śródmózgowych i podpajęczynówkowych. 85% udarów mózgu spowodowanych jest zmianami na tle niedokrwiennym mózgu, pozostałe mają przyczynę krwotoczną. Aby jednoznacznie określić z jakim patomechanizmem..

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska

.. ...amerykańscy sprecyzowali definicję diety śródziemnomorskiej o kilka charakterystycznych elementów: spożywanie ryb szczególnie morskich i mięsa białego ( kurczak, indyk oraz unikanie mięsa czerwonego ( ryby co najmniej dwa razy w tygodniu; zwiększone spożycie owoców i warzyw; spożywanie..

Śmierć kliniczna

.. ...bije. Według klasycznej definicji śmierci, człowiek jest martwy. Jeśli przyczyny zatrzymania akcji serca i oddychania nie są nieodwracalne, możliwe jest jeszcze przeprowadzenie skutecznej reanimacji. Punktem bez powrotu, według obecnej wiedzy medycznej, jest tak zwana śmierć mózgowa...

Nykturia (oddawanie moczu w nocy)

.. ...( kawa, piwo itp. ). Definicja określa ten stan, jako oddawanie moczu więcej niż jeden raz w ciągu nocy. Z punktu widzenia kardiologii, nykturia jest jednym z objawów niewydolności krążenia. Występuje także u pacjentów przyjmujących leki moczopędne ( diuretyki ), np. furosemid. Nykturia..

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. Z definicji, migotanie przedsionków jest arytmią nadkomorową, charakteryzującą się niemiarową i przyspieszoną czynnością komór oraz brakiem hemodynamicznej czynności przedsionków. Chory może dobrze tolerować arytmię, może nie odczuwać kołatania serca, zawrotów głowy ani innych objawów związanych z niemiarową..

Antybiotyki

.. Do definicji związanych ze stosowaniem antybiotyków w kardiologii, choroba serca i układu krążenia zaliczyć można..

Echo serca - Str. 33

.. ...niewydolnosc serca to jest to z definicji NYHA III/IV Co do trimetazydyny poprawia raczej funkcje metaboliczne mięsnia serca u chorych z ch. wiencową i np. cukrzyca i nie jest lekiem pierwszego wyboru w leczeniu samej niewydolności serca proponuję wszystkie te pytania zadać lekarzowi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 357

.. ...ktorej jest szccegolowa definicja adresu IP po polsku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Adres_IP Jeszcze jedno ktoś ma do pogódki numer telefonu na pewno jeśli jest tak jak pisze M powinno sie ja przeprosić moim zdaniem ale mój maż tez sie zajmuje komputerami i powiedział to co miał do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 360

.. ...stronie. Jesli chodzi o definicje domeny internetowej to ona nie ma tu zadnego znaczenia. Najwyrazniej zle przekazalas informacje dotyczace tego problemu swojemu informatykowi, albo poprostu sie osmieszyl. Wracajac do sprawy nagle pojawiajacego sie informatyka na forum... Napewno jest..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 607

.. ...lękowych. Taka jest definicja, prawda? Zatem - drogą dedukcji: ludzie którzy na to zapadają są smutni. Przygnębieni. Rozczarowani. Zmęczeni. Przestraszeni. Nie śmieją się. Miałam ostatnio strasznie ważne przejścia, które będą rzutować na całe moje życie. Zamknęłam bardzo ważny rozdział...

Chelatacja - Str. 18

.. ...Witam, mam 40lat i wg. definicji WHO ( zdrowie to brak choroby ) jestem zdrowym człowiekiem. Postanowiłem profilaktycznie poddać się zabiegom chelatacji, jednak z powodu wysokich jak dla mnie kosztów i braku takiej konieczności postanowiłem wykonać je samodzielnie. Dzwoniłem do kilku..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 52

.. ...różnie. Nie ma jednej definicji, która określałaby ta chorobę jednoznacznie. Ja mam czasem zawroty głowy, zaburzenia wzroku, piszczenie w uszach, często robi mi się słabo i niedobrze. Ale najważniejsz, żeby się tym nie przejmować: ) I na pewno jakoś poradzisz sobie z tym dziwnym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 153

.. ...http://www.psychiatra.bydgoszcz.eu/zaburzenia.html#definicja po przeczytaniu wiem że napewno jestem uwięziona pozdrawiam Witam wszystkich na forum.Mam 35 lat a z nerwica żyję już 15 lat i nie mogę sobie z nią poradzić.Pierwsze oznaki i dolegliwości pojawiły się po śmierci..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 211

.. ...i przeczytalam kilka definicji pojecia * ezoteryka * . Niczego nowego sie nie dowiedzialam i ciagle nie rozumiem w jaki sposob odnosi sie do to medytacji ( glebokiej relaksacji, pozytywnego myslenia, glebokiego oddychania ), jogi ( cwiczen fiycznych ) czy tez hipnoterapii ( glebokiej..

WPW co to takiego?

.. ...upoważniona do takich definicji, ale z własnego doświadczenia wiem, że jest to możliwe jednak badanie elektrofizjologiczne jest jedynym badaniem mogącym to potwierdzić Soraya Dzięki za odpowiedź ( była tylko od ciebie ), a jeśli chodzi o tą dziewczynę, której wykonano ablację czy masz od..

Kołatanie serca a częstoskurcze

.. ...co.Jak to odróżnić? Kołatanie to nazwa potoczna - kiedy czujesz że serce ci bije mocno, szybko lub niemiarowo. Częstoskurcz to definicja medyczna dla szybkości bicia serca powyżej 120 uderzeń na minutę...

Kołatania serca, to nerwica?

.. ...byla ABLACJA( przecztaj definicje )Wahalem sie,ale doszlo do niej i jestem zdrowteraz nerwica...ach te kobiety,,, Po prawie 10 latach ( ! ) zorientowałam się, co pomaga: położyć się płasko na ziemi ( w każdym razie na czymś twardym ). Żadne tam nogi wyżej, głowa niżej ani inne bzdury...

Dodatkowe skurcze - Str. 63

.. ...niektórym zapoznac z definicją arytmi, która sama w sobie nie jest chorobą. A to ciekawe zalecenie malwiny_st dla dla chorego z niedociśnieniem * malwina_st, 2007 - 12 - 18 12:57:04, w: Niskie ciśnienie Hmm zgadzam się z minią - kieliszek od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi, przecież..

Dodatkowe skurcze - Str. 258

.. ...razie jak to się ma do definicji bradycardii bo rozumiem że to co napisałeś/aś ( sorki ale nie chce mi się sledzić raz jeszcze wpisów i ustalać płeć ) to nie pojedyncze wyskoki tylko częściejsze występowanko ? Przecież musi być jakaś dolna granica ( tak jak i górna ) dla pompki aby ta..

Test wstrząsowy Allgowera

.. ...oznacza wstrząs w tejże definicji? Bo za każdym razem wychodzi mi,że jestem nim zagrozona...o czym to świadczy?Proszę o odpwiedź i pozdrawiam!: ). Wskaznik wstrzasowy Allgowera ocenia głębokość wstrząsu. Częstość tętna/min. : skurczowe cisnienie tetnicze w mm Hg. Przykład: Dla osoby..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 15

.. ...Stad z samej medycznej definicji nerwicy nie mozna wyciagac daleko idacych wnioskow. Co do Ciebie samej - namawiam Cie na Holtera i omowienie z kardiologiem wynikow tych badan szczegolnie pod katem tachykardii. Pozdrawiam Miszka podzielam Twoje wypowiedzi ale to jest dusza chora a nie..

Gula w gardle

.. ...czytajac cytuje : Globus DEFINICJA Określeniem globus ( polska wersja - gałka ) nazywamy subiektywne wrażenie obecności ciała obcego w gardle, które nie daje się przełknąć. OBJAWY I PRZEBIEG Obiektywnie w gardle nie stwierdza się żadnej przeszkody. Pacjent zgłasza natomiast subiektywne..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 928

.. ...zawierającą uniwersalną definicję uzależnienia: • silna potrzeba korzystania za środka uzależniającego i trudność w kontrolowaniu tego zachowania ( internauta korzysta z sieci przy byle okazji lub zupełnie bez powodu, dłużej niż tego naprawdę potrzebuje ) • uporczywe..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 82

.. ...mądrą księgę. Szukam, definicji szczęścia Chcę poznać jego potęgę. Udałam się boso w drogę Gdzie mieszka ubogi starzec, Może to on mi właściwą Drogę do szczęścia pokaże. Pytam po drodze jaskółki, Stokrotki, deszczu co pada … Czy wiedza co to jest szczęście? Lecz nikt mi nie..

Medycyna komórkowa a arytmia serca

.. ...Proszę zapoznać się z definicją farmaceuty w Polsce, czyli taką o której myślą osoby, gdy ktoś przedstawia się jako farmaceuta: W Polsce farmaceutą określa się osobę, która ukończyła jednolite pięcioletnie studia magisterskie na kierunku Farmacja wyższej uczelni ( Akademie Medyczne ) i..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 31

.. ...stac..nie ma takiej definicji ktora nam mowi ze akurat w tym momencie w tym samym miejscu bedzie atak..dlatego trzeba zmienic podejscie..choc jest ciezko to muszer przyznac :( ciesze sie ze wAm wszystko idzie ku lepszemu..ja mam za soba dobre czasy co widac po postach, takduzo nie..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 105

.. ...szwankuje. Taka znalazlam definicje świadomosci: Świadomość to stan psychiczny, w którym jednostka zdaje sobie sprawę ze zjawisk wewnętrznych, takich jak własne procesy myślowe, oraz zjawisk zachodzących w środowisku zewnętrznym i jest w stanie reagować na nie ( somatycznie lub..

Holter - Prośba o interpretacje wyników

.. ...bo to co znalazlem to definicje ze u sportowcow wyczynowych zdażają się takie bloki nawet w 40% ( tzn u 40% takich sportowców ). więc czy ~1000 km na rowerze rocznie ( od powiedzmy 10 lat ) + basen raz w tygodniu + siłownia ( z różną intensywnością ale średnio 2 razy w tygodniu od 8 lat..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 31

.. ...?Buziaczki ::: ) ) ) ) DEFINICJA STRESU ( med. ): stan ustroju wywołany każdym szkodliwym bodźcem o odpowiednim natężeniu ( stresorem ), np. wtargnięciem bakterii chorobotwórczych, urazem, wstrząsem psychicznym. Stresory wpływają pobudzająco na wydzielanie hormonu przedniego płata..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 4

.. ...sensowna moim zdaniem DEFINICJĘ NEUROTYZMU, wiec ja * instaluje * . Dzisiaj zastanowimy się nad tym, czym jest normalność. Karen Horney, psychoanalityk niemiecka, o której teoriach pisałem już na PSYCHICE.net kilkakrotnie, również zastanawia się nad podobnym zagadnieniem w swojej książce..

Nerwica lękowa i nerwica natręctw. - Str. 2

.. ...Borowy. Nawet jesli znasz definicje leku podstawowego , najwazniejsze jest * co dalej * .Ja opusciłam dom rodzinny jako totalna ofiara losu, z * wyuczoną bezradnościa * .To prawda, ze wiele lat zajęło mi przepracowywanie wzorców , uczenie sie odwagi ( zyciowej ) , pewnego rodzaju..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 6

.. ...historii choroby, paru definicji, spostrzeżeń jakoś mnie pozytywnie nastawiły do terapii i w ogóle życia. Czasem właśnie jest tak, że jedno słowo lub zdanie procentuje na zmianie podejścia i podjęcia pierwszego kroku do odmiany swojego życia. Myśle, że dobrze dobrana terapia zawsze..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 10

.. ...ciąg zdarzeń.LĘK - z definicji - TO STAN EMOCJONALNY KTÓRY ZWIĄZANY JEST Z ANTYCYPACJA ( Z WYOBRAZANIEM SOBIE ) NADCHODZACEGO ZAGROZENIA W samej definicji więc tkwi PRZYCZYNA KAŻDEGO LEKU– czynnik zagrażający lub mogący zagrozić. ‘Sytuacja’ w tym przypadku..

Ciśnienie skurczowe i rozkurczowe?

.. Wiem, że z definicji ciśnienie skurczowe jest wyższe od rozkurczowego. Ale czy możliwe jest żeby to ciśnienie rozkurczowe było wyższe od skurczowego??? Chyba to logiczne ze..

Co to jest *droga wolna* w sercu ?

.. ...internecie nie moge znalezc definicji. Czy wystepuje ona w kazdym zdrowym sercu, czy tylko tym z zaburzeniami rytmu? Bede wdzieczny za podpowiedz. Pozdrawiam, to chyba dodatkowa droga przewodzenia wpw Skorzystaj z opcji szukaj w wyszukiwarce. Wpisz hasło i z pewnoscią wyskoczy wiele..

Zawał czy silna nerwica?

.. ...zgadzały by się też z definicją zawału ( nawet objawy by się zgadzały ). No nic zobaczymy co powie kardiolog, cieszy mnie to że po tabletkach jest lepiej. Serce pracuje normalnie i nie denerwuje się o byle co. nerwica! Nie martw się...to na pewno nerwica...Tylko nie lekceważ tego, bo..