Depresja lękowa

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. ...trójpierścieniowych antydepresantów. Leki te zmniejszają dolegliwości lękowe, fobie, są stosowane w różnych stanach depresyjnych, również w leczeniu schizofrenii. Mechanizm działania leków z tej grupy polega na blokowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Są to..

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. ...Citalopram to lek antydepresyjny z grupy wybiórczych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny. Citalopram stosuje się w leczeniu depresji, w zapobieganiu nawrotów zaburzeń depresyjnych oraz w niektórych zaburzeniach lękowych. Citalopram jest dobrze tolerowany, nie wywołuje uzależnienia,..

Tianeptyna (Coaxil)

.. ...substancję o działaniu przeciwdepresyjnym. Tianeptyna to lek z grupy wybiórczych inhibitorów wchłaniania zwrotnego serotoniny, neuroprzekaźnika, w zaburzeniach stężenie którego upatruje się przyczyny występowania obniżenia nastroju i depresji. Tianeptyna dodatkowo ma działanie..

Opipramol (Pramolan)

.. ...trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Opipramol nie wywołuje uzależnienia. Działanie przeciwdepresyjne opiramolu jest niewielkie w porównaniu do innych leków z grupy trójpierścieniowych antydepresantów. Opipramol ma natomiast wyraźne działania uspakajające i przeciwlękowe...

Paroksetyna (ParoMerc, Paxeratio, Paxtin,Rexetin, Seroxat, Xetanor)

.. ...to silny lek przeciwdepresyjny. Mechanizm działanie leku polega na wybiórczym hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny i tym samym zwiększeniu jej stężenie w szczelinach synaptycznych. Braki w serotoninie są jednym z mechanizmów powstawania zaburzeń depresyjnych i lękowych. Paroksetyna..

Echo serca - Str. 8

.. ...ekscesów wpędziło mnie w depresję lękową z której już dwa razy wyciągała mnie półroczna kuracja Cipramilem. Niedawno zacząłem ją po raz trzeci. Od dłuższego już czasu czułem się z dnia na dzień coraz gorzej i dwa tygodnie temu trafiłem do szpitala. Kolejny raz przeszedłem serię badań i,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...narazie testuje leki antudepresyjne i co najwarzniejsze musisz mieć optymistyczne podejście do życia pozdrawiam ; ) Dziękuję bardzo za odpowiedż.Mam nadzieję,że jakoś poradzimy sobie z tą nerwicą i znowu będzie pięknie... Ja złapałem nerwice serca na 2 roku studiów. Na tym tle rozwinęła..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...owym czasie nawet antydepresantami, ale krótko ( koledzy mi je zjedli ) dostałem amiodaron, no i oczywiście w konsekwencji nadczynności tarczycy - znowu leczenie ( pieprzony konował nie zlecił badania hormonów ) dowiedziałem się od swojego endokryno doktora, że jestem najmłodszym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...jest często przyczyną depresji.Każdy zdrowy człowiek nie zwraca uwagi na stan swojego zdrowia i żyje sobie długo,bardzo długo: ) Natomiast nerwica powoduje rowniez co najgorsze przewrazliwienie na punkcie swego że tak nazwe:Stanu zdrowia.Gdy cos dolega,to człowiek znerwicowany zaraz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...nie nalezy brac antydepresantow.Czasami same anksjolityki nie wystarcza...O tym musi zadecydowac lekarz... ja mam podobne objawy od 2 tygodni raz nawet zabrala mnie karetka bo mtslalem ze umieram ... mam 23 lata i strasznie mnie ta nerwica strasuje mam przepisane od lekarza Metaprolol ,..