Deprim działanie

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. ...trójpierścieniowych antydepresantów. Leki te zmniejszają dolegliwości lękowe, fobie, są stosowane w różnych stanach depresyjnych, również w leczeniu schizofrenii. Mechanizm działania leków z tej grupy polega na blokowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Są to..

Tianeptyna (Coaxil)

.. ...substancję o działaniu przeciwdepresyjnym. Tianeptyna to lek z grupy wybiórczych inhibitorów wchłaniania zwrotnego serotoniny, neuroprzekaźnika, w zaburzeniach stężenie którego upatruje się przyczyny występowania obniżenia nastroju i depresji. Tianeptyna dodatkowo ma działanie..

Hiperycyna (wyciąg z dziurawca, Deprim)

.. ...obniżeniem nastroju lub z depresją. Preparaty dziurawca są używane od wieków, ziele jest powszechnie dostępne w niemal całej Europie. Po za działaniem przeciwdepresyjnym i łagodnym działaniem uspokajającym, wyciąg z dziurawca wpływa również pozytywnie na koncentrację i pamięć. Ważnym..

Opipramol (Pramolan)

.. ...trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Opipramol nie wywołuje uzależnienia. Działanie przeciwdepresyjne opiramolu jest niewielkie w porównaniu do innych leków z grupy trójpierścieniowych antydepresantów. Opipramol ma natomiast wyraźne działania uspakajające i przeciwlękowe...

Paroksetyna (ParoMerc, Paxeratio, Paxtin,Rexetin, Seroxat, Xetanor)

.. ...to silny lek przeciwdepresyjny. Mechanizm działanie leku polega na wybiórczym hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny i tym samym zwiększeniu jej stężenie w szczelinach synaptycznych. Braki w serotoninie są jednym z mechanizmów powstawania zaburzeń depresyjnych i lękowych. Paroksetyna..

Buspiron (Spamilan, Mabuson)

.. ...obserwowano zaburzeń pamięci, depresji oddychania ( jest to bardzo poważne działanie niepożądane benzodiazepin, występujące zwykle po przedawkowaniu lub przy jednoczesnym stosowaniu leków z tej grupy i spożywaniu alkoholu ). Nie zaobserwowano dotychczas zjawiska tolerancji na buspiron,..

Moklobemid (Mobemid)

.. ...stosowany w terapii zaburzeń depresyjnych i fobii społecznych. Mechanizm działania polega na odwracalnym hamowaniu enzymów odpowiedzialnych za rozkład neurotransmiterów takich jak dopamina czy serotonina. Efektem działania moklobemidu jest wzrost stężenia tych substancji w szczelinie..

Fluoksetyna (Andepin, Bioxetin, Deprexetin, Fluoxetin, Salipax, Seronil)

.. ...Fluoksetyna to lek z grupy antydepresantów, którego mechanizm działania polega na wybiórczym hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny. Substancja ta nie wpływa na przewodnictwo zależne od innych niż serotonina neurotransmiterów ( noradrenalina, dopamina, GABA, itd ). Fluoksetyna jest..

Wenflataksyna (Efectin, Velafax, Velaxin, Venlectine)

.. ...przedstawicielem antydepresantów nowej generacji. Z chemicznego punktu widzenia, jest to racemiczna mieszanina dwóch enancjomerów. Mechanizm działania polega na hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny. Powoduje to wzrost stężenia serotoniny w szczelinie synaptycznej, deficyt tego..

Mianseryna (Deprexolet, Lerivon, Mianserin, Miensemerck, Norserin)

.. ...Mianseryna to lek antydepresyjny nowej generacji, substancja o strukturze czteropierścieniowej, pochodna piperazynoazepiny. Mechanizm działania mianseryny polega głównie na blokowaniu receptora alfa 2 dla noradrenaliny ( działanie względem noradrenaliny jest ośrodkowe, to znaczy, lek..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 95

.. ...lekarze przepisują antydepresanty na nerwicę. Hmmm...niektóre z nich mają faktycznie wyrażne działanie przeciwlękowe jak np. Serxat. U mnie właściwie nerwica zaczęła się od napadów lęku, aż po panikę włącznie, a od tego już tylko krok od przeróżnych fobii i oczywiście nerwicy. Ja u..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 691

.. ...pytanie na temat leku * Deprim * . Kupiłem go na lęki, ale boje się go troszke brać, bo w ulotce pisze, ( w działaniach niepożądanych ) że w rzadkich przypadkach mogą wystąpić obiawy niepokoju...? Boje się że jak wezmę ten lek, to mój lęk przez to moze się powiększyć, zamiast..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 783

.. ...trójpierścieniowy lek przeciwdepresyjny o działaniu sedatywnym ) z Pramolanem? Na mnie to połączenie także dobrze działało. Większość objawów somatycznych ustąpiła. Niestety musiałem z tego połączenia zrezygnować bo słabo wpływało na współwystępującą u mnie depresję. Pozdrawiam! Kikuś...

Chelatacja - Str. 3

.. ...chorych ludzi leczyć na depresję, też poczuliby się dużo zdrowsi! Chelatacja daje nadzieję, wyimaginowaną szansę na lepsze życie, energię do działania, skoro jest jednak coś, co może pomóc. Ale to wszystko. Za dawanie ludziom nadziei, szarlatani bez skrupułów zarabiają kasę. Przecież..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 8

.. ...pogorszenie samopoczucia do depresji włącznie!!! Wśród chorych przyjmujących spironol większość odstawia lek już po ok 4 miesiącach z powodu pogorszenia samopoczucia. Spironol hamuje działanie testosteronu czego nie robi Inspra ( stąd wszystkie różnice ) a to ma również negatywny wpływ..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 18

.. ...lepiej,zażywałam sobie po nich Deprim.Na początku pomagał ale zbiegiem czasu jego działanie było coraz słabsze ( piszę oczywiście o Deprimie ) aż doszło do tego że wogóle nie wychodziłam z domu przez dobry miesiąc.Od lipca znów lekarz rodzinny przepisał mi Xanax i tak wtedy po te..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 192

.. ...lata temu miałam krótką depresję więc nie wydaje mi się, że to ten powód. Ogólnie mam dużą chęć do działania, mój umysł pracuje na wysokich obrotach ale gdy tylko poczuję się lepiej znów przychodzi TEN dziwny ból:( I ten dławiący ucisk gdzieś na wysokości przełyku. ... Już nie wiem gdzie..

Anafranil

.. ...) i skutecznie leczy depresję. Jednak jak to się mówi nie jednemu psu Burek i nie każdy musi tak dobrze odpowiedzieć na jego działanie jak ja. Mnie pomógł stanąć na nogi. Uprzedzam jednak lojalnie, że jeśli jesteś aktywny seksualnie, to po Anafranilu, to prawie niemożliwe. Powodzenia w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 26

.. ...przez 4 lata brała antydepresanty!! I muszi je brac dalej w dawce podtrzymującej?! Też tak kiedyś brałem, ale się opamiętałem po 3 miesiącach eksperymentów z różnymi. Wszystkie mają głupie działanie oboczne i niepomagają prawie wcale, na pewno nie na nerwicę. zdarzały się sytuacje, że..

Problemy z oddychaniem, zawroty głowy i inne na skutek nerwów?

.. ...naprawdę dużo leków przeciwdepresyjnych z możliwie małymi działaniami ubocznymi.Można wtedy normalnie funkcjonować .Życzę powodzenia. Ucisk w klatce,dusznosci,zawroty glowy - wszystko to znam.Myslalam ze mi to samo przejdzie ,gdy sie uspokoje,wycisze( traumatyczne przezycie ).Niestety..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 747

.. ...oraz we wczesnym stadim depresji. Zaczyna swoje działanie po około 3 tygodniu zażywania jak wiekszośc leków z tej grupy.Ma sporo skutków ubocznych ale nike każda osoba musi je odczuć. Otępia delikatnie ale nie powinno sie prowadzić auta pod jego wplywem Hej wszystkim: ) U mnie dzisiaj..

Nerwica w ciąży - Str. 94

.. ...mnie różnie to bywa. Depresji na razie nie ma, lecz są nadal zaburzenia lękowe o różnym nasileniu. Jak mamlepszy dzień to potrafię z nimi walczyć, a nawet gadam do nich że mają sp......, nieraz posłuchają. Ale bywa że wpadam w ich sidła i walka o lepsze samopoczucie trwa ok 2 do 3 dni...

Napady dusznosci, strach, ucisk w klatce piersiowej, tiki nerwowe, nerwica?

.. ...jedynie lekarz Czytałaś? * Deprim ( Deprim forte ) to handlowa nazwa ziołowego preparatu zwierającego wyciąg z dziurawca. Główną substancją czynną tego leku jest hiperycyna. Związek ten jest inhibitorem MAO ( enzym rozkładający niektóre neurotransmitery, w tym wypadku ważne jest..

Nerwica serca?fobia spoleczna?zycie to dla mnie koszmar

.. ...trochę innej sprawie - depresja. Dostałem na to Paxtin 20 ( niektórzy nazywają go * lekiem na nieśmiałość ). Działa to na depresję, natrętne myśli, zaburzenia obsesyjno kompulsywne no i fobię społeczną. Na razie biorę to przez około 2 tyg poczynając od 1/2 tabl - na razie zbyt krótko, by..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 149

.. ...przepisze mi VELAXIN ER antydepresant o działaniu przeciwlękowym,ktory wówczas też brałam. Byl rewelacyjny tak jak mowił...pacjentki b.dobrze po nim się czuły...ja rowniez. Po 2 miesiącach brania wszystkie dolegliwości psychosomatyczne zniknęły...nie pojawily już sie do samego końca..