Diagnostyka chorób serca

EKG (elektrokardiogram)

EKG (elektrokardiogram)

.. ...przeprowadzane badanie w diagnostyce chorób serca. Aparat EKG zapisuje aktywność elektryczną serca w postaci graficznego obrazu na papierze milimetrowym. Przyjęto umownie, że główne załamki ( wychylenia zapisu aktywności elektrycznej ) EKG są określane literami P, Q, R, S, T, U. Każdy..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...podstawowe znacznie w diagnostyce niewydolności serca. Jednak wykonanie tego badania u osób starszych jest niejednokrotnie utrudnione w związku z dużą częstością rozedmy i otyłości u pacjentów tym wieku. Badanie to umożliwia także często określenie przyczyny niewydolności ( wada serca,..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...zaburzenia rytmu serca ( diagnostyka kołatań serca, przyspieszonego bicia serca, nierównej pracy serca zgłaszanej przez pacjenta ); bradykardia - wolna czynność serca, poniżej 60 uderzeń na minutę - wykluczenie bloku serca ( zaburzenia przewodzenia impulsów elektrycznych ); choroba..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...jest próba wysiłkowa?. diagnostyka nieinwazyjna choroby niedokrwiennej serca ( powtarzające się bóle w klatce piersiowej ); każdy pacjent po zawale serca ma robioną próbę wysiłkową; diagnostyczne badanie po angioplastyce naczyń wieńcowych ( poszerzenie zwężonego światła przy użyciu..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. Różnice w diagnostyce i przebiegu klinicznym choroby niedokrwiennej serca u obu płci sprawiają trudności zarówno epidemiologom, jak i klinicystom. W ciągu minionych 20 lat częstość zgonów sercowych zmniejszyła się wśród mężczyzn, a wzrosła wśród kobiet. Zjawisko ma niewątpliwie charakter złożony, jednak..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...podobne do dławicy. Diagnostyka różnicowa dławicopodobnych bóli klatki piersiowej obejmuje następujące choroby ( choć nie jest ograniczona do ): dławica zawał serca zapalenie osierdzia rozwarstwienie aorty wypadanie płatka mitralnego nadciśnienie płucne ostry zator tętnicy płucnej kurcz..

Biopsja mięśnia sercowego (biopsja serca)

Biopsja mięśnia sercowego (biopsja serca)

.. ...inwazyjnym badaniem diagnostycznym wykonywanym w sytuacjach, gdy inne metody nie pozwoliły na zidentyfikowanie choroby, a dokładna diagnoza jest konieczna do wdrożenia odpowiedniego leczenia. Biopsja mięśnia sercowego dotyczy swoistych chorób serca jak sarkoidoza, skrobiawica czy choroby..

Lepsza diagnostyka choroby wieńcowej serca

.. ...pozwala na znacznie lepszą diagnostykę choroby wieńcowej serca. Substancja ta może być wykorzystana jako czynnik kontrastujący dla zobrazowania pracy serca, co uwidacznia ewentualne dysfunkcje układu wieńcowego serca, donosi Dalton Transactions. Choroby serca, w tym dusznica bolesna..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...znajdzie zastosowanie w diagnostyce choroby wieńcowej. Jest to o tyle ważne, że metoda ta jest prosta i bezbolesna dla pacjenta. Naukowcy zaprezentowali wyniki swoich badań na - odbywającej się w dniach 29 kwiecień - 1 maja w Waszyngtonie - dorocznej konferencji Amerykańskiego..

Cukrzyca ciążowa zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca

.. ...wykonuje się kolejny test diagnostyczny. Kobiety, które mają nieprawidłowy wynik testu OGCT, ale - jak się potem okazuje - nie mają cukrzycy ciążowej, są obciążone podwyższonym ryzykiem chorób sercowo - naczyniowych w porównaniu de reszty populacji. Jednak ich ryzyko zachorowania na..

XIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

.. ...naukowe, nowe metody diagnostyczne i zalecenia terapeutyczne z zakresu różnych dziedzin kardiologii, kardiochirurgii i nauk pokrewnych. Będziemy rozmawiać o najważniejszych zagadnieniach współczesnej kardiologii: chorobie wieńcowej, wadach serca, a także o niewydolności serca i..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...angiologiczny zajmujący się diagnostyką i terapią schorzeń sercowych i naczyniowych, oddział kardiochirurgii, transplantologii serca i płuc oraz mechanicznego wspomagania krążenia, a także oddział intensywnej opieki kardiologicznej i ciężkiej niewydolności krążeniowo - oddechowej. Na..

Echo serca - Str. 36

.. ...mmHg wymaga dalszej diagnostyki a jeżeli tak to u jakiego specjalisty. Pozdrawiam Ważne jest czy jest to * przypadkowe * echokardiograficzne znalezisko czy towrzysza temu inne objawy/ Czy ma pani jakieś choroby płuc? Mam 27 lat. Bardzo prosze o interpretacje Echo serca: Wielkość jam..

Echo serca - Str. 46

.. ...wynik za duży!!!! żadnej diagnostyki w tym kierunku , nic. mnie się to nie podoba, bo nadcisnienie płucne to ciężka choroba i nie chciałabym się potem obudzic z ręką w nocniku:/ Hej Gabrysiu!podaj mi numer e - maila napiszę Ci numer tel. tak chyba będzie prościej.Pozdrawiam Kasia30..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 23

.. ...Oprócz dokladniejszej diagnostyki - bo nie wszystko widac na echu sprzed zabiegu, nawet jeśli było to echo przezprzełykowe, to jest to dodatkowy element obserwacji Twego serca w czasie zabiegu. Jeśli np masz kłopoty z uzyskaniem dokładnego obrazu Echo / otyłość, choroby płuc, deformacje/..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...też,że jednym z badań diagnostycznych ( chyba najbardziej miarodajnym ) jest biopsja serca - wykonywana jest zdajsie w zabrznskim centrum. napisz w jaki sposób u Ciebie diagnozowano to zapalenie, jaka jest przyczyna Twojej choroby i jakie masz objawy. Pozdrawiam. Życzę zdrowia. Dziękuję..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 128

.. ...jest z określeniami diagnostycznymi łączyć prognozę raczej niekorzystną. Wróćmy jednak do naszej chorej. Ledwie dowiedziała się z EKG o diagnozie: * uszkodzenie mięśnia sercowego * , już nazajutrz spotkała znajomą. O czymże mówiły? Oczywiście o uszkodzeniu jej mięśnia sercowego, przy..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 5

.. ...tak ważnej sprawie jak diagnostyka chorób serca. Byłbym jednak jeszcze bardziej szczęśliwy gdybyście uważnie czytali co napisałem a tym samym nie pisali głupstw a przede wszystkim przeczytali teksty zamieszczone na stronie www.kardiobadanie.nets.pl Tam znajdziecie odpowiedzi na wszystkie..

Polećcie Kardiologa w Poznaniu

.. ...Skośnej w Poznaniu. Mają tam również badanie SATRO, nowość w diagnostyce chorób serca, patrz dział EKG http://forum.kardiolo.pl/temat1860.htm Skośna 1 Chciałbym zapytać , o namiary na pania Olgę Trojnarska?..

Rentgen w oczach lekarzy?

.. ...spojrzenie mogło zastąpić diagnostykę Właśnie tacy lekarze odebrali mi wiarę w sens dalszych poszukiwań przyczyny choroby. Byłem w podobnej sytuacji do Ciebie, też bolało mnie serce, zdarza mi sie gwałtowne bicie serca oraz kłucie. Poszukałem na internecie takich objawów i wyskoczyła..

Przerwy w biciu serca - Str. 2

.. ...rozpoznaniem czy prawidłową diagnostyką gdyż w kraju raczej poza nielicznymi wyjątkami nie ma lekarzy znających się na bakteriach atypowych lub inaczej bezwzględnie beztlenowych i większość chorych stara diagnozować się samemu lub przełamać niewiedzę w tym temacie . Często chorzy leczą..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 418

.. ...od tego zaczela sie diagnostyka ). Po tym zdarzeniu zauwarzylem podwyzszone csnienie krwi. kardiolog zlecil codzienne pomiary cisnienia i przepisal captopril. Przy jednym z takich skokow cisnienia i kolatania serca odczulem ucisk na lewej nodze i oku ( oczywiscie droga dedukcji doszedlem..

Choroba serca u dziecka (szmery w serduszku i przerost lewej komory)

.. ...niewinne również wymagają diagnostyki, ale nie są związane z sercem. Nie podoba mi się ten artykuł http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/archiwum/498_szmer_sercem_niewinny.html, bo za bardzo straszy, ale są tam wypisane badania, których możesz dopominać się od lekarzy. A czy córeczka nie..

Objawy migotania przedsionków?

.. ...nerwicę, a to nie pomaga w diagnostyce i leczeniu. Dlatego nie powinno się oburzać jeśli dostanie się leki stosowane przy nerwicy, to nie oznacza, że lekarz bagatelizuje pacjenta i chorobę. No niestety zaburzenia rytmu serca jeśli mają charakter napadowy dają się tylko w stu procentach..

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...przeprowadzeniu swej diagnostyki wskazywali na dzialke zakaznikow. Nie rozpoznano u mnie, zadnej choroby z zakresu autoagresji oraz zmian ogniskowych. Pierwszy test na borelioze mialem graniczny, pozniej kilka ujemnych no i ten ostatni w koncu dodatni. Podobno nie ma falszywie dodatnich..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca - Str. 2

.. ...wykonano odpowiedniej diagnostyki, bo może możliwosci tego szpitala są bardzo skromne.... Jak można mówic pacjentowi , że ma dziure w sercu skoro nie wykonano echa serca???????? Jak mozna straszyc pacjenta nie tłumacząc mu na czym polega jego choroba????? Popieram w tym przypadku..

Nerwica sercowa czy choroba wieńcowa?

.. ...Jedynie specjalistyczna diagnostyka serca ( EKG, badanie Holtera, echo serca test wysiłkowy ) być może da Ci odpowiedź na to pytanie. Diagnoza lekarza na podstawie wywiadu z pacjentem, badanie ciśnienia i osłuchania klatki piersiowej to zbyt mało. być może twoje sece buntuje sie przeciw..

Mocne bicie i skoki cisnienia

.. ...Później poddałam się diagnostyce chorób serca ( badanie Holtera, echo serca, test wysiłkowy ).Ponadto zmienilam nawyki żywieiowe i wzięłam się za systematyczny ruch na świeżym powietrzu. W ubiegłym roku poważnie zlamalam nogę podczas jazdy na łyżwach ale jak porządnie stanę na nogi (..

Holter - jak zinterpretować?

.. ...zaproponowane w ramach diagnostyki chorób serca ( o ile to serce jest odpowiedzialne za zawroty głowy - pozostają jeszcze choroby tętnic szyjnych, ucha, neurologiczne, acha i nerwica, dość często diagnozowana między chorymi ) może być bardzo rozległy, kosztowny a wyniki ich raczej nie..

Przeciek międzyprzedsionkowy

.. ...lekarza ,który zajmuje się diagnostyką i leczeniem przecieków międzyprzedsionkowych.Będę wdzięczny za każdą informację. Hej, Miki! Powinieneś się zgłosić do szpitala w Prokocimiu lub do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, do kardiologów dziecięcych lub dla dorosłych, którzy..