Dieta

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...Zapobieganie udarowi mózgu to przede wszystkim odpowiednie leczenie chorób będących czynnikami ryzyka udaru mózgu. Regularny, umiarkowany wysiłek fizyczny, zaprzestanie palenia tytoniu, dieta hipolipemizująca...

Statyny

Statyny

.. ...krwi ) w przypadku gdy dieta i leczenie niefarmakologiczne nie przynosi rezultatów. Działania niepożądane statyn. Statyny są zazwyczaj dobrze tolerowane jednak mogą pojawić się bóle brzucha, wzdęcia, bóle mięśniowe, zaburzenia czucia; odnotowano sporadyczne przypadki rabdomiolizy (..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...wieńcowej. odpowiednia dieta mająca na celu obniżenie poziomu cholesterolu w surowicy. Ograniczenie spożycia tłuszczów zawierających wiązania nasycone ( tłuszcze zwierzęce ); zgodnie z zaleceniami należy zwiększyć spożycie owoców ( także suszonych, warzyw; dążenie do uzyskania należnej..

Powstawanie blaszki miażdżycowej

Powstawanie blaszki miażdżycowej

.. ...ryzyka są między innymi: dieta bogata w tłuszcze zwierzęce, palenie papierosów, płeć męska ( ochronne działanie estrogenów ), wiek, pewne predyspozycje genetyczne, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca. Ogólnie uznaje się, że najważniejsze czynniki mające wpływa na wczesny rozwój miażdżycy..

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

.. ...podwyższonym poziomem LDL. Dieta bogata w białko sojowe zmniejsza także stężenie całkowitego cholesterolu ( Tchol ) i triglicerydów. Dobroczynny wpływ białka sojowego widoczny jest głównie u pacjentów z wyraźnie podwyższonym poziomem cholesterolu. Wniosek płynący z wyników tego badania..

Dieta obniżająca poziom triglicerydów

Dieta obniżająca poziom triglicerydów

.. Aby uzyskać obniżenie poziomu triglicerydów we krwi należy zredukować zawartość tłuszczów w diecie poniżej 30% wartości energetycznej całego spożywanego pokarmu. Całkowite zaprzestanie spożywania jakiegokolwiek alkoholu. Normalizacja masy ciała ( BMI w przedziale 20 - 25 ). Pacjenci z hipertriglicerydemią..

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska

.. Dieta śródziemnomorska jest to określenie stosowane do określenia diety stosowanej przez ludzi żyjących w basenie Morza Śródziemnego. Badania naukowe wskazują, że ludzie stosujący dietę śródziemnomorską mają dłuższą średnią długość życia i mniejszą częstość występowania chorób układu sercowo - naczyniowego...

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

.. Dieta obniżająca stężenie lipidów ( dieta obniżająca poziom cholesterolu ). Utrzymuj swoją masę ciała taka aby twój wskaźnik masy ciała mieścił się pomiędzy 20 a 25 ( BMI - body mass index - wskaźnik masy ciała ), ogranicz ilość kalorii w stosowanej diecie; zacznij regularnie uprawiać umiarkowany wysiłek..

Dieta cukrzycowa (leczenie niefarmakologiczne cukrzycy typu 2)

Dieta cukrzycowa (leczenie niefarmakologiczne cukrzycy typu 2)

.. ...insulinoniezależna ) ( dieta cukrzycowa, dieta diabetyków, dieta w cukrzycy ) opiera się głównie na stosowaniu odpowiedniej diety i regularnym wykonywaniu ćwiczeń fizycznych. Regularna aktywność fizyczna zwiększa wrażliwość mięśni na insulinę. Wszyscy pacjenci, u których rozpoznano..

Dieta hipolipemiczna

Dieta hipolipemiczna

.. Dieta hipolipemiczna opublikowana przez Europejskie Towarzystwo Miażdżycowe. Produkty zalecane Produkty do spożywania w ograniczonych ilościach Produkty..

Dieta po zawale serca

Dieta po zawale serca

.. Dieta po zawale serca powinna przede wszystkim być ukierunkowana na przeciwdziałanie chorobom sercowo - naczyniowym, które do zawału serca doprowadziły. Podstawowe trzy jednostki chorobowe, które należy brać pod uwagę, to nadciśnienie tętnicze, miażdżyca oraz cukrzyca. Zwykle kluczowa jest redukcja wagi (..

Dieta bogata w potas

Dieta bogata w potas

.. Potas jest jonem głównie wewnątrzkomórkowym. Jego stężenie we krwi zawiera się w przedziale 3,5 - 4,5 mmol/L. Prawidłowe stężenia potasu i sodu mają kluczowe znaczenie w gospodarce elektrolitowej ludzkiego organizmu. Dobowe zapotrzebowanie na potas dorosłego człowieka wynosi około 2000 mg na dobę. Ponieważ..

Akarboza (Glucobay)

.. ...lipidów. Chorego obowiązuje dieta cukrzycowa. Przy stosowaniu akarbozy bardzo istotne jest ograniczenie sacharozy ( dwucukier ), która nasila działania niepożądane leku: wzdęcia, bóle brzucha, gazy i biegunki. Przy prawidłowej diecie dolegliwości te ustępują po około tygodniu stosowania..

Brokuły w walce z chorobą serca

.. Dieta bogata w brokuły może chronić przed chorobą serca - wynika z amerykańskich badań, o których informuje pismo Journal of Agricultural and Food Chemistry . To kolejne badania, które potwierdzają, że składniki zawarte w brokułach korzystnie wpływają na ludzkie zdrowie. Ale dotychczasowe doniesienia na ten..

Sterole mogą zwężać zastawki serca

.. ...roślinnych może dostarczać dieta bogata w pokarmy roślinne, dostępne są też w postaci suplementów i jako dodatek do produktów spożywczych, na przykład jogurtów i margaryn. Zespół doktora Satu Helske z instytutu badawczego Wihuri w Helsinkach zbadał, jak zachowują się wchłonięte sterole...

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...właściwa waga i odpowiednia dieta ( typu śródziemnomorskiego ) oraz leczenie ognisk zapalnych, zwłaszcza dziąseł i zębów. Są oczywiście substancje, które obniżają tętno. Jednak większość jest obarczone poważnymi skutkami ubocznymi. Na przykład alkohol jako środek anksjolityczny (..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...Uniwersytetu Medycznego. Dieta, która nie smakuje, nie leczy. Zdrowe jedzenie nie musi być niesmaczne - przekonuje. Świeże zioła nadadzą potrawie lepszy smak niż sól, a sałatę można świetnie przyprawić miodem . Naukowcy twierdzą, że zamiłowanie do soli nie jest wrodzone, a nabyte -..

Smażone jedzenie, słone przekąski i mięso zwiększa ryzyko ataku serca

.. Typowa dieta zachodnia, smażone jedzenie, słone przekąski i mięso - przyczyniają się do około 30 procent zawałów serca na całym świecie - ostrzegają naukowcy z Kanady na łamach pisma Circulation . Specjaliści badali zwyczaje żywieniowe mieszkańców 52 krajów. Na podstawie wyników naukowcy wyodrębnili trzy..

Wino korzystniejsze na serce niż ryby

.. ...korzystniej na serce, niż dieta z ryb. W badaniu wykazano, że u ludzi, którzy wypijają szklankę wina dziennie, poziom kwasów omega - 3 we krwi, które maja bardzo korzystny wpływ na serce jest wyższy, niezależnie od tego, jaką ilość ryb spożywają. Kwasy Omega - 3 znajdują się w tłustych..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...węglowodanowej, zła dieta oraz zakrzepice. Statystyki pokazują, że w Polsce dochodzi do około 250 tys. przypadków Ostrych Zespołów Wieńcowych rocznie, z czego 100 tys. to zawały serca. Około milion osób ma zdiagnozowaną chorobę wieńcową. Szacuje się także, że co czwarty Polak umiera z..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy naczyń i osłabia procesy ich naprawy - wykazali badacze z USA. Informację na ten temat publikuje pismo Proceedings of the National Academy of Sciences . Diety wysokobiałkowe o zmniejszonej zawartości węglowodanów są popularne wśród osób..

Stres częstą przyczyną zawału

.. ...fizyczna, odpowiednia dieta czy niepalenie. Według psycholog, podstawą radzenia sobie ze stresem jest zmiana interpretacji stresujących nas zdarzeń, próba dostrzeżenia w nich jakichś dobrych stron. Ważna jest też odpowiednia organizacja czasu: oddzielanie życia prywatnego od pracy,..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...środowiskowe - czyli nasza dieta, aktywność fizyczna, stresy - odpowiadają za 60 - 70 proc. Nadwaga i otyłość mają silny związek z ryzykiem nadciśnienia. Wśród osób otyłych, z wskaźnikiem masy ciała 30 i więcej, odsetek cierpiących na nadciśnienie wynosi ponad 42 proc., podczas gdy w..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...jak brak ruchu i zła dieta - jest groźnym czynnikiem ryzyka chorób serca i naczyń. Powoduje wzrost poziomu adrenaliny, noradrenaliny, cholesterolu oraz wolnych kwasów tłuszczowych w organizmie, przy jednoczesnym spadku poziomu żelaza. Może przyspieszać procesy miażdżycowe i występowanie..

Nowy zły cholesterol

.. ...lipoproteiny a, czyli Lp( a ), dieta ani statyny nie pomagają. Na szczęście nie jest to substancja tak groźna jak LDL. Specjaliści porównują LDL do groźnego tygrysa, a Lp( a ) - do domowego kota, który jednak też potrafi drapać. Jak wykazały badania genetyczne prowadzone przez prof...

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

.. ...fizyczna czy zdrowa dieta, które obniżają ryzyko poważnych zaburzeń rytmu serca, zaznaczają naukowcy. Niezależnie od tego, wyniki tych badań powinny uspokoić osoby pijące umiarkowane ilości kawy, że ich przyzwyczajenie nie spowoduje poważnej arytmii - komentuje Klatsky. Naukowcy..

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

.. ...Michigan zauważyli, że dieta bogata w winogrona może chronić przed zespołem metabolicznym, który jest często zwiastunem miażdżycy i cukrzycy typu 2. Szacuje się, że obecnie problem ten dotyczy 50 mln Amerykanów. Swoje korzystne działanie winogrona zawdzięczają tzw. fitochemikaliom, czyli..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 52

.. ...obecnego stanu? Czy jakaś dieta lub zwiększenie aktywności fizycznej lub zmniejszenie pomoże mi w lepszym funkcjonowaniu? Jak można zapobiec leczeniu. Czy jest jakiś sposób aby uniknąć zwiększenia ilość dodatkowych impulsów? Będzie mi bardzo miło gdyby ktoś podpowiedział jak mam o siebie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 29

.. ...choroba wrodzona i żadna dieta czy też witaminki go nie zatrzymają... Ja czekam na zabieg, to juz za pare dni wiec...prosze mnie również nei denerwować :p Pozdrawiam wszystkich oczekujących i wszystkich po : ) K! Do Kasi. Wiesz dlaczego ludzie chorują? Bo nie mają wiedzy. A jeśli nie..

Echo serca - Str. 4

.. ...,ale jak najbardziej dieta , aktynościa fizyczna , odpowiednia waga można pomoc farmakologii. jednorazowym wzrostem cisnienia nie przejmowalabym sie bardzo ,jesli takie epizody w nocy będa się powtarzać moze trzeba będzie troche poprzesuwac dawkowanie? Parametry echo w sumie wn ormie ,..

Echo serca - Str. 16

.. ...dnia. Schudnąc na pewno, dieta niskocholesterolowa też sie przyda, wysilek fizyczny ( niekoniecznie w pracy ) , ograniczenie soli w diecie. Najlepiej znależć zaufanego kardiologa i u niego powtorzyć badanie( a ) echo.Moze holter RR by sie przydał? P. Agnieszka: Badanie echo w granicach..

Echo serca - Str. 18

.. ...tego przyczynia , czy dieta pomoże w poprawieniu wyników czy muszę już sięgać po tabletki . Zgrubłam ok. 12 kg po seroxacie . Proszę o odpowiedź bo bardzo się niepokoję Pani Gosiu! Wyniki są na gornej granicy normy , wiec nie ma powodów do takiej paniki. Dieta jak najbardziej wskazana ,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...książka, prawidłowa dieta. Dzięki samoobserwacji mogłam zauważyć co mi pomaga, na ile i w jakiej sytuacji. To nie jest tak, że wyleczyłam się z nerwicy, bo to długa droga, a i czasem zdarzają mi się ataki nerwicowe serca, żołądka, etc...ale jeśli uda się osiągnąć choć ciut to to naprawdę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 48

.. ...napadow spiaczki - czyzby dieta? Dzięki dziewczyny za rady i duchową pomoc. Mała niestety mój Marcin nie ma pracy:( dopiero szuka, był już na rozmowach kwalifikacyjnych, ale narazie bezskutecznych...Musimy się utrzymać tylko z mojej pensji, a że ja pracuje od 20.08 to na 6.09 dostanę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 63

.. ...wiecie ze podobno jest dieta dla osob choryujacych na nerwice lękową? Podobno spożywanie niektórych pokarmów nasila lęki...Wiecie coś o tym? Zajrzę póżniej - lecę oglądać M jak miłość :P DLA KAROLA! tu masz telefon do ludzi ktorzy Ci pomogą Fundacja ITAKA Telefon Zaufania ITAKI ( 022 )..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 64

.. ...) Słyszałam też, że dieta dla nerwicowców miałaby polegać na ograniczeniu słodyczy do minimum, oraz produktów mlecznych. Przyznam szczerze, że ja się stosuję. I zauważyłam, że faktycznie lepiej się czuję. A przynajmniej fizycznie. To takie oczyszczenie organizmu z toksyn. Wiecie przez..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...można,tym bardziej iż dieta nakazuje jeść mało warzyw, co skolei morze się odbić brakiem witamin w organiźmie. Nie wiem jak Panie,ale u mnie wskaźnik bardzo powiązany jest z cyklem miesiączkowym. Niestety mam skoki wskaźnika INR od 1,5 tuż przed okresem i zaraz po okresie często wskakuje..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...siebie no i wiadomo dieta mała musi być lub wybiegamy się na kłucie.Panią Danę prosiłabym o wypowiedż w sprawie tego środka z USA.Ponoć bardzo dobry.Ile kosztuje? Jak się stosuje? no i ogólnie co myśli o nim.Pozdrawiam. Witam. Ja obecnie mam 19 lat, mam za soba 2 operacje. Pierwsza..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 6

.. ...lekarze ok 11kg zzła dieta duż ilość kawy )teraz przytyłam a dolegliwości zostały mój pierwszy atak tez był niespodziewany i wyglądał tak jak Twój AnAna. No i zdarza mi się czasem Od 4 już lat. Ale naprawdę nieczęsto. Nigdy jeszcze nie zemdlałam i mam nadzieję, że nie zemdleję. Ale w..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...serca. Zalecenia lekka dieta i magnez. Co przez 6 lat nie dało żadnych efektów, ostatnio na wizycie przy okazji grypy lekarz polecił kontrole u kardiologa ( 6 lat minęło od ost ) Więc wybieram się do kardiologa w najbliższym tygodniu. Co do sportu to powiem tyle, że przez ponad 2 lata..

Stent to zło?

.. ...aktywny , ale niewlasciwa dieta , a moze i geny zrobily swoje.Powrocilem do pracy po kilku dniach.Stent pokryty polimerem ok. 8 % powiklan.Lepiej wczesniej niz za pozno. Witam Kasiu! Jestem po zawale serca. Mam założone dwa stenty. Przed zawałem i zabiegami czułem sie jak Twoja mama (..

Chelatacja - Str. 5

.. ...kinezyterapia, właściwa dieta i inne naturalne oddziaływania. Polecane jest również standardowo uzupełnienie powszechnie brakujących w przeciętnej diecie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych NNKT, określanych też jako witamina * F * - pasta doktor Budwig. Zachęca się też takie..

Trigly to trójglicerydy?

.. ...kwasy omega - 3 ( np. dieta rybna ) i leczenia farmakologicznego. jeśli jest to wynik przy normie do 140 to dieta powinna wystarczyć. Warto jednak jak wspomniałam wynik powtórzyć a jeśli również wyjdzie podwyższony to kontrolować okresowo. Wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów może..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...pacjentom. Większości. Dieta, obojętne co Pan na ten temat słyszał i czytał, jest w stanie zbić cholesterol o 10%, z trójglicerydami nawet gorzej. Czy jeśli mam cholesterol 300mg% i zbiję sobie do 280 dietą, to coś zyskałem? Zapewniam Pana, że niewiele. Oczywiście, że u konkretnego..

Trójglicerydy i lipemia - Str. 2

.. ...cebulą po 2xw tyg.,Oraz dieta obniżająca cholesterol.2x w tyg. pływanie po godzinie i,a w pozostałe dni tyg. rower. do Kasi - - - - mój tata zastosował dietę i zioła z artykułu pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * .Napiszę ci jak mu się poprawiły wyniki,które pamiętam:HDL 26 na..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 3

.. ...po nich. Ważna jest dieta bezsolna, a Ci którzy mają problem z nawodnieniem powinni mniej pić. Kardiomiopatia ma niepewne rokowania i często kończy się przeszczepem, ale wtedy trzeba mieć zdrowe płuca. Pozdrawiam wITAM. Wlasnie zawiozłam mojego brata ( 31lat ) do Zabrza na biopsje. 3..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...pijcie dużo wody.Mnie ta dieta bardzo pomogła obecnie mam puls po tej diecie od 70 - 78 a miałam ok 98. Rożnicę zauważyłam po ok 3 tygodniach. ludziska miałam identycznie jak Wy i lekarze ciagle kazali brac propranolol lub sectral ale ja zaczełam leczyc to tętno dietą. Mnie pomogło:..

Szybkie tętno - Str. 14

.. ...po posiłkach i jak ta dieta sie nazywa? porosze bo chciałabym zastosowac u mojej córki, może faktycznie pomoże Witam. Mam podobne problemy. Niskie ciśnienie poniżej 100 i tętno do 90. Byłam na kardiologii przez ponad tydzień półtora roku temu. Wykonano mi wszystkie badania łącznie z..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...w składniki odżywcze dieta, chemia w żywności,powietrzu, wodzie, ubraniach,gospodarstwie domowym, syntetyczne leki. Wcześniej , z zalecenia lekarki,przyjmowałam HTZ i teraz wiem, że to był ogromny błąd. Myślałam, że jak już lekarz zleca, to pomimo ostrzeżeń na ulotce - ,,wie,co robi -..

Niedoczynność tarczycy - Str. 17

.. ...nie? Czy istnieje jakaś dieta dla ludzi z niedoczynnością? Nie znam praktycznie nikogo kto byłby chory na to samo więc ciężko mi się odnaleźć w tym wszystkim, a nie chcę przez przypadek narobić sobie problemów. Mieszkam na Podkarpaciu więc o jod u nas ciężko :( Pomóżcie mi przez to..

Po bajpasach

.. ...spacery,odpowiednia dieta.Obecnie nie odczuwam żadnych dolegliwości i gorąco tych wszystkich zachęcam którzy mają obawy o wynik operacji.Gorzej przecierz nie będzie,a może być bardzo dobrze. witam Panie Arturze. czy moge prosić o jakiś kontakt do Pana? mój tata bedzie niebawem..

Po bajpasach - Str. 4

.. ...usprawniające serce, dieta śródzimnomorska i inne zalecenia o które powie lekarz. Należy dążyć aby bajpasy nie zarosły( dieta i sport )bo przy re bypasach ryzko operacji jest wieksze. Operację wszczepienia 4 by - pass * ów miałem 20 marca 1997 r jako 39 - latek. 2 kwietnia byłem już w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...praca, papierosy, zła dieta... same błahe diagnozy : ) U mnie bez końca: bóle w klatce, tachykardia, nadciśnienie ( tylko nie wiem czy jako przyczyna czy objaw choroby ), drętwienie rąk, duszności, zaciskanie gardła + ból spowodowany tym podrażnieniem i wypustkami ( co przypisałem sobie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 110

.. ...to po swietach jakas dieta : ) moje samopoczucie takie sobie ale nie narzekam. Ressa uczucie glodu moze byc objawem nerwicy mozliwe nie jestem pewna ale to moze byc nerwica zaladka sama sie zastanawiem czy tez jej nie mama ostatnio strasznie mnie zaladek boli i zauwazylam ze zazwyczaj..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 189

.. ...odzywiac, skonczylam z dietami przytylam juz 10 kilo. Rodzina sie cieszy ze przeszlo mi z anoreksja cz bulimia ale nie wiedza ze wpadlam w gorsze swinstwo.. Myslalam ze jak zaczne jesc to bede sie lepiej czuc a ja nie mam sily i checi na nic. Boje sie ze mi sie cos stanie jak bede sama z..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 205

.. ...się od 2 tyg dopiero dieta i tu największy problem bo każdy będzie musiał dobrać do siebie , ciemnieje mi przed oczami po mleku i pochodnych . Gdy tylko znajdzie się wroga chorobę to człowiek od razu się uspokaja gdy nie jest on jakoś śmiertelny. podstawa to dieta i magnez potas , musi..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...sauna odpada pyt.10 - dieta i mniej stresow,regularne badania, systematyczna kontrola lekarska Pozdrawiam 1. w powstawaniu skrzepów sprzyja także wysoki cholesterol i nadwaga. Także ważna jest DIETA miażdzycowa. 2. wysiłek umiarkowany systematyczny codziennie np rower treningowy 30 min..

By-passy w Olsztynie

.. ...Teraz tylko odpowiednia dieta i szanowanie własnego zdrowia. Tata teraz po kilku miesiącach zachowuje się tak jakby operacji nie było, jest żeśki i zdrowy.Żyje a to najważniejsze musi mieć wsparcie wsród rodziny. Życze dużo dobrego witam... Mój Tata ( 74 lata ) dostał decyzję, że..

Do tych którym pomogły betablokery!

.. ...poziomie cholesterolu i jak ich nie odrzucić, a betablokery blokują też popęd seksualny więc nie ma się co zastanawiać tylko odpowiednia dieta, dobór witamin i mineralów, a sam organizm wróci do normy...

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...wielonienasycone tluszcze i blonnik dieta. No i absolutnie zadnych papierosow!! Mi na wysoki cholesterol lekarz polecil rezygnacje z tluszczow zwierzecych, nasyconych ( zwlaszcza maslo i tluste mieso, sosy, majonezy, smietana ) na rzecz tluszczow wielonienasyconych - czyli morskie ryby,..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...Zrownowazona, niskotluszczowa dieta bardzo mi pomaga, poza tym nie do przecenienia jest regularny ruch - ja duzo biegalam, a teraz, zima, zapisalam sie na basen. Hej, mam pytanie... Biore tabletki antykoncepcyjne i niepokoi mnie to ze bede musiala je odstawic przez trojglicerydy. wynik..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...dodatkiem do leków,jest dieta tzw. grapefruitowa, tzn przez tydzien wprowadz do swojego jadłospisu po 2 - 4 grapefruitów DZIENNIE. po 2 - 3 tygodniach od skonczonej diety wyniki Ci sie poprawia, Co do hepatilu,wcale nie jest dobry bo na dłuższą metę stosowany prowadzi do niedokrwistości...

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 4

.. ...np. TRG powyżej 500 dieta nie wystarczy. Nie wiem po co, ludzie, piszecie takie głupoty, skoro nie znacie skali problemu? Pani wyniki niejeden 60 latek chciałby mieć ( przez dietą ) tak się zasugerowałam tą nową nazwą leku ; ) że sama zrobiłam błąd w pisowni. Oczywiście mówimy tu o..

Pulsowanie w brzuchu

.. ...nie jem od kilku dni ( dieta ). Ciąża to raczej być nie może, więc o co chodzi ze skaczącym brzuchem?? * SKACZACE BRZUCHY * czesto i * gesto przyczyna jest powstaly tetniak aorty brzusznej. U kobiet moze byc takze inna przyczyna, bardzo prozaiczna : wspolzycie z partnerem przy..

Zawał serca a ryby wędzone

.. ...najbardzie poczytaj sobiw dieta plaz poludniowych tam polecane sa wszystkie ryby nawet tluste poniewarz nie zawieraja tluszczy nasyconych Nieprawda, ryby wędzone nie są wskazane. Proces wędzenia dostarcza organizmowi szkodliwych substancji. Są to poza tym produkty ciężkostrawne. Ryby..

Dieta po zawale serca

.. czy mogła bym prosić o wskazówki dotyczące stosowania diety po zawale.tak dokładnie to niewiem co choremu wolno jeść i pić a co nie wolno.Z góry dziękuję wszystko tylko nie przesadzac co zawiera duzo do produkcji cholesterolu takie jak tluszcz zwierzecy jaja sery tluste i odpowiednia..

Cholesterol i triglicerydy

.. ...karczochów.Przede wszystkim RUCH i DIETA.Po trzech miesiącach ma 225 całkowity,a HDL,LDL i trójglicerydy w normie.Lekarze nie informują o diecie,tylko walą z grubej rury chemiczne leki,które są szkodliwe.Mama codziennie kilka razy ćwiczy na rowerku,chodzi z koleżanką na marsze do..

By-passy jak jest po operacji?

.. ...zdrowy styl życia - dieta i w miarę możliwości aktywnośc fizyczna... Osoby po by passach zapraszam do wypełnienia mojej ankiety na stronie http://www.ankietka.pl/ankieta/23559/by - passy.html jest anonimowa a wyniki posłużą do napisania pracy licencjackiej Nie trzeba sie logowac na tej..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. Czy dieta wysokotłuszczowa może służyć sercu?? Taką dietą lekarze neurolodzy leczą ludzi chorych na epielpsję. Niektórzy dietetycy uważają ją jako jedyne słuszne rozwiązanie przy leczeniu otyłości. Dieta niskowęglowodanowa, lub też inaczej - wysokotłuszczowa znana jest pod nazwą diety Atkinsa, Lutza,..

Przerost serca

.. ...żeby się wyleczyć?jakaś dieta? przerost lewej komory jest pspowodowany jego nadmierna prac tzn ze lewa komora bije szybciej i przez to ponosi duzy wysilek i sie powieksza ja np w wieku 7 lat miala operacje na serce i mam przerost prawej z tym sie zyje ehhehe teraz mam 23 ale lepiej idz i..

Dodatkowe skurcze - Str. 70

.. ...rhodiolin,magnez czy dieta,staram sie nie laczyc weglowodanow z bialkiem,zero cukru i mleka,jem codziennie orzechy wloskie,nie mam wzdec...mysle ze te skurcze maja duzo wspolnego z odzywianiem,brakiem magnezu,nerwami itd no i nie pije kawy tylko miete pieprzowa,odstawilam wszystkie..

Dodatkowe skurcze - Str. 186

.. ...pomogły omega - 3 i dieta z ryb, drobiu, warzyw, oliwy, niewielkich ilości węglowodanów złozonych. wyniki cholesterolu po roku takiej diety mnie zaskoczyły, pozytywnie! po prostu czasem rozwiązania są w zasięgu ręki, a nawet jeśli nie wyleczą ze skurczy to na pewno pomoga ogólnie..

Dodatkowe skurcze - Str. 187

.. ...Czytałam ostatnio o tym, że dieta z wyłączeniem cukrów powstrzymuje arytmię, może warto by spróbować. Jakie są Wsze metody na zaburzenia rytmu, i jak sobie z tym radzicie. U mnie doszło do tego ,że sama nigdzie nie wychodzę , boję się nawet zostać sama w domu. Kardiolog twierdzi że mam..

Dodatkowe skurcze - Str. 203

.. ...prawdy z tymi roznymi dietami... moze to pomoze. ja mam dni ze nic nie odczuwam a czasem mam skurcz za skurczem ze 4 godziny:( :( i nie mam pojecia skad...dodam ze badania wszelkie ok, morfologia i minerały tez: ) biegam półmaratony wiec raczej serce zdrowe: ): ) a skurcze????? cholera..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...bardzo dobrze sie czuje, dieta i jeszcze raz dieta a swoja droga to ja nie uwazam aby ta Twoja rzekoma nadwaga miala wplyw na nadcisnienie 68KG do 165cm ??? to przeciez nie tak zle??zdaje sie ze jak na faceta tego wzrostu powinienes wazyc jakies 65kg, wiec masz 3 kg nadwagi - daj..

Bay pasy po koronografii i agnioplastyce

.. ...można spać na boku. Dieta? typowa kardiologiczna, do końca zycia zazywanie aspiryny. Wiek metrykalny absolutnie nie jest przeciwskazaniem , operowani sa 80 - latkowie. Jest to na pewno powazny zabieg , ale nie można demonizowac! Pozdrawiam Izo. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź trochę się..

Jakie pokarmy mają wpływ na krzepnięcie krwi?

.. ...pokarmow generalnie dieta warzywna np. kapusta , także preparaty wielowitaminowe , czyli produkty bogate w wit K. Pozdrawiam W diecie powinno znajdować się jak najmniej produktów zawierających witaminę K. Najwięcej tej witaminy mają : kalarepa, kalafior, pomidory, truskawki i watróbka...

Poziom potasu we krwi

.. ...niedobór zwiazany jest z dieta w uboga w potas oraz ( czasem ) z braniem leków moczopednych ktore wypłukuja elektrolity z krwi człowieka.Wymioty, biegunka, nadmierne pocenie się,zbyt czeste oddawanie moczu prowadzi do niedoborów tego pierwiastka. Poziom potasu we krwi powinien byc od (..

Jak można przytyć kilka kg? - Str. 2

.. ...wysokokaloryczna płynna dieta, która może być stosowana jako jedyne źródło pożywienia lub jako uzupełnienie odżywiania naturalnego. Polecam smak owoców leśnych lub truskawkowy. Pycha!!! Są też bananowe, ale nie próbowałam. Dopiero zaczęłam stosować więc nie znam efektów, ale czytałam w..

Jak można przytyć kilka kg? - Str. 3

.. ...dużo i poźno pomaga. Dieta musi być odpowiednio zbilansowana no i trzeba wykluczyc jakiekolwiek choroby jak mozliwa przyczyne szczuplej budowy ciala. pzdr ja tez chce przytyc i jakos mi to marnie idzie. Ma 17 lat, 177 wzrostu i waze 53 kg. Ma juz dosc tego jak wszyscy mowia ze jestem..

Choroba serca u bliskich nam osób

.. ...terapia, dieta. Też mam mamusię bardzo chorą,będzie operowana w Zabrzu. Kocham ją ponad wszystko, gdybym wiedziała prędzej że taki jest jej stan może by się wszystko inaczej potoczyło.Bądź dobrej myśli...

By-passy po 50-tce, ile można jeszcze żyć?

.. ...wymogów ( odpowiednia dieta, ruch, abstynencja tytoniowa itp?Dotyczy osoby w wieku 50 lat. Też chciałabym to wiedzieć. Mam 51 lat i od prawie półtora roku by - passy. Lekarze mówią ,że jest to 7 do 10 lat, ale jaka jest prawda tego chyba i oni dokładnie nie wiedzą. Trudno tak..

Bajpasy - jakie ryzyko?

.. ...ile kosztują leki no i dieta niby nic ryby oliwa swieże zioła zamiast przypraw.ale nie było żle tata był z nami nasz autorytet wnuków bliższej i dalszej rodziny.po tych paru latach tata jest z nami a mama która nigdy nie chorowała odeszła 6 lat temu pokonana przez raka. marek napisał..

Jak długo można żyć z by-passami?

.. ...wymogów ( odpowiednia dieta, ruch, abstynencja tytoniowa itp?Dotyczy osoby w wieku 50 lat. Jednoznacznej odpowiedzi nikt udzielic nie moze. Na dlugosc zycia po by - passach wplyw ma nie tylko dieta i leki, choc to oczywiscie bardzo wazne. Jednych miazdzyca atakuje szybciej, innym..

Stenty - jaka dieta i czy możliwa praca fizyczna?

.. 24 tego miesiaca mam zalozone stenty. mieszkam w chicago i nie zabardzo dogadalem sie z lekarzami w szczegolach.mam pare pytan 1. czy stosowac diete 2.czy praca fizyczna jest mozliwa 3. hej ze stentami mozna a nawet trzeba zyc normalnie, jezeli tylko stan zdrowia na to pozwala. co do diety, to nalezy uwazac,..

Cholesterol i dieta

.. ...przygotowywane w tłuszczu - to dieta nieskocholesterolowa. możesz jeść: pieczywo pełnoziarniste, mleko niskotłuszczowe, kefir, maślanka, jogurt, chudy biały ser, białko jajka, wieprzowina, baranina, wołowina, cielęcina, kurczaki, indyk ryby: sandacz, szczupak, dorsz olej sojowy,..

Odstawienie tabletek na cholesterol a by-pasy

.. ...obniżenie cholesterolu jest dieta bogata w kwasy omega3 ( dieta rybna ) ale skuteczność samej diety jest zależna od poziomu cholesterolu ( zwłaszcza przekroczenia norm ). W niektórych przypadkach zastosowanie leczenia farmakologicznego jest niezbędne - w Pana przypadku lekarz przepisał..

Nadciśnienie i hipercholesterolemia ponownie

.. ...niskocholesterolowa dieta wcale nie musi byc niesmaczna i nieprzyjemna!! zastap jasne pieczywo ciemnym, zamiast masla zacznij smarowac chleb margarynami pomagajacymi obnizyc poziom cholesterolu ( np flora ), wyeliminuj majonez, do diety wprowadz duzo owocow i warzyw. takze soja pomaga..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...stwierdza się u osób przewlekle hospitalizowanych i u chorych psychicznie. CRP masz w normie. resztę badań możesz powtórzyć, niewykluczon, że nie byłeś do końca na czczo. jeśli jednak to dieta i ruch i lekarz...

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa?

.. Proszę o opinię czy dieta wysokotłuszczowa jest ryzykowna. Jest to tzw. dieta optymalna lub dieta dr. Kwaśniewskiego. Proszę o odpowiedź z punktu widzenia : 1 ) posiadanych doświadczeń od osób stosujących tę dietę oraz 2 ) wyjaśnienie jej oceny od strony biochemicznej. Dziękuję. Piotr Dieta ta jest bardzo..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...mnie jest oczywiste ,że dieta Kwasniewskiego jest niewłasciwa. Człowiek jest z natury roślinożerny , wskazuje na to budowa jego ukladu pokarmowego. dla mnie tez jest to oczywiste! wegetarianka nie jestem,ale jedyne mieso ktore spozywa sie u mnie w domu to drob i ryby. nie wyobrazam sobie..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 4

.. ...odpoczynek. Mniej stresu, dieta, INR 2,5 - 3,00 - to ważne. Witam.Proszę o odpowiedź, czy u dziecka które ma niedomykalność I stopnia, można jakoś sprawić aby niedomykalność się nie pogłębiała, czy ona( zastawka )może zacząć się domykać? Witam .Prosze o odpowiedz.Mam niedomykalnosc..

Nadciśnienie a bieganie

.. ...kilogramy próbuję zrzucać. Dieta oraz bieganie. Nie palę i nigdy nie paliłem, nie piję, raczej się nie stresuję. Mam takie pytanie czy jak z z takim ciśnieniem 130/100 podczas biegania nic mi się nie stanie??? Od tygodnia biegam 5 razy w tygodniu. Pokonuję dystans około 7 kilometrów. Nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 48

.. ...nadużywanie alkoholu, dieta uboga w warzywa, owoce i ryby, no i mało ruchu a przede wszytskim wiek!!! glowa do góry!! Dziekuje wam dziewczyny bo sie troszke wystraszyłam fajnie ze jest takie forum pozdrawiam i duzo zdrówka zycze Nareszcie Barbara napisalas im cos sensownego tak mlodzi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 51

.. ...książka, prawidłowa dieta. Dzięki samoobserwacji mogłam zauważyć co mi pomaga, na ile i w jakiej sytuacji. To nie jest tak, że wyleczyłam się z nerwicy, bo to długa droga, a i czasem zdarzają mi się ataki nerwicowe serca, żołądka, etc...ale jeśli uda się osiągnąć choć ciut to to naprawdę..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 60

.. ...,,ŻYCIE BEZ PIECZYWA,, Jak dieta uboga w weglowodany może uratować życie.Taki sposób odżywiania sprawdziłem na sobie i wyniki były rewlacyjne. Ale chlebka brakowało i trochę to odżywianie zaniedbałem. Jeżeli chodzi oprądy selektywne uważam, że mogą trochę pomóc, ale to zależy od..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 216

.. ...warzywa OK, - * pomaga dieta Kwaśniewskiego - b. tłusta ( ale tylko na własną odpowiedzialność! ) p.s. Nie jestem lekarzem! Mam alergię pokarmową i chyba nerwicę ( tak mi lekarze powiedzieli ). Zmieniłem dietę ( notowałem to co jem i jakie były po tym reakcje mojego organizmu..

Wysokie stężenie trójglicerydów poziom 717

.. ...cieplutko : ) Przyjaciel Dieta bogata w omega3 jest niezastąpiona badania światowe wykazały że 1000 - 1500mg EPA i DHA z grupy omega3 o 80% zmniejszają ryzyko nagłej śmierci sercowej, o 60% zmniejszają ilość zgonów z powodu zawału, o 30% zmniejszają całkowitą śmiertelność. Do ryb..