Digoxin

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...nasercowe - digoksyna ( Digoxin ). Pacjent przyjmuje w zależności od stopnia zaawansowania choroby jeden lek lub kilka leków jednocześnie. Dodatkowo, gdy zachodzi konieczność włączenia innych leków, chory otrzymuje któryś z leków drugiego rzutu. Do grupy tej należą: antagonisty..

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...dawka lecznicza jest zbliżona do dawki szkodliwej. Przedawkowanie digoksyny może stanowić zagrożenia życia. Digoxin to handlowa nazwa preparatu zawierającego digoksynę ( w oparciu o Index leków MP 2007 )...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 62

.. ...Dostawałam różne leki min Digoxin oraz dziesiątki innych. Potem okazało się, że można taki przeprowadzić zabieg ablacji - mój lekarz skontaktował się z Instytutem Kardilogii w Aninie w Warszawie - ablację przeprowadził docent Walczak - również wspaniały: - ) Nie wiem dlaczego tak póżno..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 8

.. ...mi i biorę do dziś: Digoxin - 100ug - 1x;Dilatrend - 6.25 - 2x;Spironol - 25 mg - 1x;Furosemidum - 40mg - 1/2tabl./musze brac takze z powodu innych przypadlości - Euthyrox,Calperos iAlfadiol.Także Zocor i Lanzul - bo oczywieście wysiada mi także żołądek.Czuję się fatalnie/ciśnienie spada..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...3 tabletki dziennie,digoxin100x1,acenocumarol ,kaldyum 1x i Milurit 1x .Pomimo takich dawek leków na razie nie odczuwam większych skutków ubocznych, czasami spada mi ciśnienie ,ale poprawy też nie ma. pozdrawiam - Mynia Ciekawe,gdzie podział się mój wczorajszy post. Ja spironol stosuje..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 27

.. ...leki to: Acenocumarol, Digoxin, Metocard, Furosemid i Tritace. Ogólnie czuję się dobrze ale lekarz straszy że do pracy chyba już nie wrócę. Jestem trochę zdezorientowany. Witam! Wybaczcie proszę,że tak długo milczałem,ale święta i brak czasu zrobiły swoje.Myniu ,odpowiem na Twoje..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...pierwszy podany mi został Digoxin. Wypisana zostałam do domu w stanie ogólnym dobrym. Jednakże miesiąc później, rozpoznano migoto - trzepotanie przedsionków. Odstawiono wtedy Digoxin. W styczniu w 2000 roku, zostałam przyjęta do Kliniki Kardiologii w IP Centrum Zdrowia Dziecka w..

Duszący kaszel

.. ...która cierpi.Bierze Digoxin i Furosemidum dla poprawienia akcji serca!Niestety od pewnego czasu dręczy ją ciężki duszący kaszel.Występuje nie tylko podczas wysiłku ale także podczas snu!Diphergan nie pomaga!Ludzie pomocy co może pomóc? Witam . Prosze natychniast zrobić USG serduszka...

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...np betalok, atenolol digoxin, zrezygnowałem z powodu łuszczycy leki te taki maja skutek uboczny, obecnie biorę czasami talusin aby zwolnić serce moje tętno to średnia 85 - 90 min, wniosek moj jest taki dużo ruchu mało leków no i nie zatłuszczać się. Marek popieram Twoje uwagi - nie..

Częstoskurcz po ablacji

.. ...zapeszyć ha ha ). Od tygodnia biorę już 1/4 tabl. 5 mg. Ale muszę dodać, że rok prędzej po nieudanym zabiegu brałam też bisohexal i jeszcze digoxinę jednakże średnie tętno zawsze było ponad 115 , Pozdrawiam...

Migotanie przedsionków - ablacja

.. ...2,5 mb Bisocard ,2 x 1 Digoxin. Ogólnie mówi sie o jeszcze 3 tygodniach... EKG sa rózne.. z tzrepotaniem , migotaniem i pojedyńcze skurcze komorowe? Myślę, że warto, żebyś skonsultował się jednak z Prof. Walczakiem w Centrum Kardiologii w Aninie ul. Płowiecka 37, Profesor uznawany jest w..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 8

.. ...obecnie: acenocumarol ... digoxin x 1 dziennie + bisocard/Corecctin?.. poprawa samopoczucia, obniżenie ciśnienia krwi ale później: objawy silnego przemęczenia, kompletna dekoncentracja uwagi, niezwykła senność... migotanie nadal jest.. Z wywiadów z..doktorami...: ) , przecietna..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 13

.. ...jakby łączne dzialanie digoxiny + bisocard w kierunku na dekoncentracje i zasypianie, nie wiem ?, antyarytmicznie to nie działa, ciśnienie w normie, mój lekarz na urlopie nie mam z kim tego skonsultować. W kierunku wątpiących... jak komus źle niech próbuje ablacji, za 3 m - ce to będzie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 22

.. ...jakieś doświadczenia z digoxiną ? Bo ja nie mogę zmniejszyć tętna poniżej 90, a już po pierwszych tabletkach tego leku bardzo źle się czuję. Wizytę kontrolną u prof. Walczaka mam 27 sierpnia wieczorem. Pozdrawiam i życzę przyjemnego wypoczynku. Do Dany!!Zapisano mi kiedyś lek o nazwie..

Digoxin

.. Czy ktos z Was to brał,a jesli tak to jakie mieliscie objawy uboczne/odczucia Miałem to przepisane od lekarki z przychodni po około 2 dniach od skonczenia sie tego leku trafiłem na izbe przyjęć gdzie lekarka po wysluchaniu mnie co mi jest i co bralem powiedziała że nagłe odstawienie tego lekarstwa może..

Flekainid w migotaniu przedsionków

.. ...te inne schorzenia/ - digoxin.Atram,spironol,tritace.atacand,milurit i acenocumarol - więc jest tego trochę.większość stosuję już ponad 2 lata.Wątroba ,żoładek i tarczyca na razie się trzyma - ciekawe jak jeszcze długo.Pozdrawiam. Mynia! Jak zażywasz Opacorden dopiero pół roku i..

Czy to nadmiar potasu?

.. ...przyjmować, jest następujący: Digoxin 0,25 mg 1x rano Warfin 5 mg zmiennie 1x/0,5x rano ( co drugi dzień cala, co drugi dzień pół ) Kalipoz Prolongatum 391 mg 1x rano Atram 12,5 mg 1x rano Furosemidum 40 mg 2x rano Kaldyum 315 mg 1x po południu Tritace 10 mg 1x po południu Furosemidum 40..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...Metocard, Furosemid i Tritace. Ogólnie czuję się dobrze ale lekarz straszy że do pracy chyba już nie wrócę. Jestem trochę zdezorientowany. Jest już taki wątek na tym forum.Poczytaj,jest nas tam kilku...

Utrata przytomności i powikłanai po by-pasach

.. ...komor, itd... Leki np digoxin moga spowodowac hypokalemie a to za soba moze niesc zatrzymanie akcji serca poprzez arytmie poniewaz potas/kalium jest potrzebny w okreslonych dawkach i jezeli jest jego za malo albo za duzo, wtedy wlasnie moze nastopic arytmia. Ciezko jest powiedziec co..