Diureza

Niewydolność serca

.. ...konwertazy; leki moczopędne - diuretyki; glikozydy; beta - blokery; antagoniści wapnia - blokery receptorów wapniowych. Leczenie zabiegowe niewydolności serca: angioplastyka; by - passy; operacja zastawek serca. Stopnie niewydolności serca. - według NYHA - New York Heart Assotiation. I...

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...), leki moczopędne ( diuretyki ), betaadrenolityki ( beta blokery ), antagonisty receptora angiotensyny II ( ARB ) oraz antagonisty kanału wapniowego ( CCBs ). Rzadziej wykorzystywane są również inne niż betaadrenolityki leki blokujące układ współczulny oraz leki rozszerzające naczynia -..

Wstrząs kardiogenny

.. ...przez ponad pół godziny; diureza godzinowa na poziomie poniżej 20ml; zaburzenia świadomości; spadek indeksu pojemności wyrzutowej poniżej 2l na metr kw/min. Liczba pacjentów umierających z powodu wstrząsu kardiogennego jest bardzo wysoka i wynosi ok. 65 - 90%. Przyczyny wstrząsu..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...blokery leki moczopędne ( diuretyki ) alfa - blokery Badania zalecane u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Kontrola ciśnienia tętniczego - 2 - 3 razy w tygodni. Pomiary najlepiej wykonywać rano, w południe, wieczorem. Warto założyć sobie zeszyt, w którym będziesz notował wartości..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...Podstawą leczenia są ACEI i diuretyki, a przy nietolerancji tych pierwszych blokery receptora AT1 dla angiotensyny II. Uzupełnienie stanowi stosowanie beta blokerów, naparstnicy i wazodylatatorów. Jednak ze względu na obserwowane w tym wieku zmiany farmakokinetyki i farmakodynamiki leków..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...tamponadzie worka osierdziowego nie wolno stosować środków farmaceutycznych, które zmniejszają obciążenie wstępne ( preload serca ). Przykładem takich leków są diuretyki ( leki moczopędne ), nitraty, inne...

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...lekami moczopędnymi ( diuretyki ) i beta blokerami. ACE - I blokują powstawanie angiotensyny II, substancji która jest między innymi odpowiedzialna za skurcz mięśniówki naczyń krwionośnych i przebudowę mięśnia sercowego ( przerost prowadzący do spadku wydolności mięśnia ). Leki z tej..

Frakcja wyrzutowa

.. ...receptora aldosteronu, leków diuretycznych ( moczopędnych ) czasem leków inotropowo dodatnich ( zwiększających siłę skurczu mięśnia sercowego ). Dobór leków zależy od konkretnej sytuacji zdrowotnej chorego. Ostra niewydolność serca wymaga często podawania leków przeciwwstrząsowych lub..

Hipokaliemia

.. ...wszystkim chodzi tu o leki diuretyczne jak na przykład furosemid. Hipokaliemia wraz z zaburzeniami stężenia pozostałych istotnych jonów ( sód, wapń, magnez ) występuje także u osób odwonionych w przebiegu masywnych wymiotów, biegunek, czy z powodu ograniczonego przyjmowania płynów...

Indapamid (Ipres long)

.. ...leków moczopędnych ( diuretyków ). Lek ten zwiększa wydalanie sodu i potasu z moczem, przez co zwiększa również objętość wydalanego moczu ( sód pociąga za sobą wodę ). W czasie stosowania preparatów indapamidu należy liczyć się z możliwością wystąpienia hipokaliemii. W ramach..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...Torasemid to lek z grupy diuretyków ( leków moczopędnych ) pętlowych. Określenie pętlowy odnosi się do miejsca nefronu ( element funkcjonalny nerki ), w którym działa lek ( pętla Henlego ). Torasemid hamuje wchłanianie zwrotne sodu, chlorków i wody. Mechanizm działania jest wspólny dla..

Perindopryl (Iprax, Prenessa, Prestarium, Noliprel)

.. ...wystąpienia zawałów serca i udarów mózgu. Preparaty zawierające perindopryl dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Iprax, Prenessa, Prestarium oraz preparat złożony zawierający diurety - Noliprel...

Nadciśnienie ciążowe

Nadciśnienie ciążowe

.. ...niektóre beta - blokery, diuretyki - leki moczopędne ) powszechnie stosowane w leczeniu nadciśnienia, mogą być szkodliwe dla płodu. Modyfikacja leczenie dotyczy nie tylko zmiany preparatów, ale także indywidualnego ustalenia dawkowania leków. Problem nadciśnienia ciężarnych jest..

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

.. ...nadciśnienie tętnicze: diuretyki i inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę są w ciąży przeciwwskazane z uwagi na szkodliwe działanie w stosunku do płodu. Lekiem stosowanym w czasie ciąży jest natomiast hydralazyna. Inne leki, podawane w zależności do potrzeb, to preparaty magnezu,..

Nykturia (oddawanie moczu w nocy)

.. ...przyjmujących leki moczopędne ( diuretyki ), np. furosemid. Nykturia może być także objawem cukrzycy, w przypadku cukrzycy typu pierwszego niemal zawsze wiąże się to z zauważalnie dużą ilością przyjmowanych płynów ( ciągłe uczucie pragnienia jest spowodowane wysokim stężeniem glukozy we..

Objawy cukrzycy

.. ...obecność w moczu wzmaga diurezę, w związku z tym wrasta zapotrzebowanie na wodę; jeśli przyswajanie płynów jest niewystarczające, dochodzi do odwodnienia; chudnięcie, związane zwykle z cukrzycą typu pierwszego; typ drugi cukrzycy dotyczy najczęściej ludzi otyłych i wynika z..

Diuretyki (leki moczopędne)

.. Diuretyki ( leki moczopędne ) są jedną z najczęściej stosowanych grup leków w kardiologii. Zwiększenie diurezy, czyli wydalania moczu, jest bardzo istotnym aspektem leczenie niewydolności serca oraz nadciśnienia tętniczego, jednych z najbardziej rozpowszechnionych chorób w społeczeństwie. Główny efekt..

Dieta bogata w potas

Dieta bogata w potas

.. ...lekarze jednocześnie z diuretykami przepisują preparaty zawierające potas. Warto jednam wiedzieć, jakie produktu spożywcze zawierają duże ilości tego pierwiastka: większość owoców: wiśnie, winogrona, maliny, jabłka, gruszki, cytryny, ananasy, a szczególnie banany, pomarańcze i awokado;..

Terazosyna (Tesin, Hytrin, Kornam, Setegis)

.. ...przykład beta blokerami czy diuretykami. Najczęściej obserwowanymi objawami ubocznymi terazosyny są hipotonia ortostatyczna i częstoskurcz. W początkowym etapie terapii oraz przy zmianach dawek mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie senności - należy zachować uwagę przy prowadzeniu..

Nebiwolol (Nebilet)

.. ...leczeniu nadciśnienia tętniczego, zwykle łączony z innymi lekami hipotensyjnymi ( ACE - I, diuretyki ). Nebilet to handlowa nazwa preparatu zawierającego nebiwolol ( na podstawie Indexu Leków MP 2007 )...

Potas - czemu go tak mało?

.. ...c ) polekowa np. po diuretykach bez suplementacji, sterydoterapia d ) przewlekly i wtorny hiperaldosteronizm e ) nadmiar glikokorykosteridow w organizmie - hipokalemia zprzemieszczenia ( tzw. tranmineralizacja - zasadowica, śpiączka cukrzycowa z podaniem insuliny na diete raczej uwazam i..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...,inhibace o,5 mg ( 1x ), diuresin 1,5 mg ( 1 X ). Od dwoch lat biore to samo, czuje sie dobrze. Cisnienie przed choroba tez 105 - 115/70, obecnie podobne. Jak pogoda jest kiepska moze troche szybciej sie mecze, moze. : ) no i oczywiscie acenocumarol . Witam, Mam 22 lata, u mnie też..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...Jeżeli chory bierze diuretyk to może byc odwrotnie ( dlatego tak często mierzy sie potas ) i każdego chorego traktuję się jako inny przypadek. W przypadku spironolu 80% lekarzy tego nie robi ( lub robi w kontekście innych leków ) bo to stary lek i nikt o nim nie mówi również w kontekście..

Woda w płucach

.. ...wystarczy podawanie diuretyków ( leków moczopędnych ) ale to też zależy od przyczyny Pozdrawiam luxus3@op.pl witam! moja mama miala operacje na przepukline rozworu przelykowo - zoladkowego po 2 tygodniach zaczalo bolec ja miejsce gdzie byl dren teraz jest znowu w szpitalu i okazalo sie..

Nerwicowcy a co z alkoholem?

.. ...dlatego mam wzmozona diureze czyli na dobe sikam stanowczo za duzo bo okolo 4 litrow a zdrowy czlowiek dla przykladu sika okolo 1,5 - 2 litrow, w dodatku w tym moczu mam duze ilosci potasu i magnezu - wydalam go za duzo. Zrobcie mezowi badania elektrolitow sprawdzcie poziom potasu, sodu..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...prestarium w połaczeniu z diuretykiem o nazwie Diuresin. Ni z tąd, ni z owąd wystąpił u mnie obrzęk głośni, języka i gardła.Miało to tak gwałtowny przebieg, że już po godzinie od pojawienia się pierwszego objawu, język nie chciał mi się zmieścić w jamie ustnej i przestałem mówić. Udałem..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...prestarium w połaczeniu z diuretykiem o nazwie Diuresin. Ni z tąd, ni z owąd wystąpił u mnie obrzęk głośni, języka i gardła.Miało to tak gwałtowny przebieg, że już po godzinie od pojawienia się pierwszego objawu, język nie chciał mi się zmieścić w jamie ustnej i przestałem mówić. Udałem..

Dodatkowe skurcze - Str. 308

.. ...Isoptin. Wzięłam móJ beto i diuresin i po 40 min wszystko mi minęło. Nie wiem jednak czy nie pojawią się się skurcze. Iwonella nie strasz tym migotaniem komór.:P Pozdro! Kadarca - ja miałam narkozę jak już miałam te skurcze. Przeszłam rewelacyjnie i zabieg i narkozę. Bardzo ciekawe..

Niskie tętno w granicach 51-58

.. ...tabletki na nadciśnienie( Diuresin )ciśnienie jest 138/78.Dlaczego tętno jest tak niskie?czy to jest prawidlowe?Nigdy nie miałam tętna większego niż 60/min.Mam 48 lat. Granicą poziomu tetna gdzie zaczyna sie juz jakaś patologia jest puls ponizej 50 uderzeń na minutę. Wniosek - nie jest..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...leków ( beta - blokery, diuretyki tiazydowe, doustne preparaty antykoncepcyjne, kortykosterydy, androgeny ). Spadek stężenia cholesterolu wywołują choroby wątroby, takie jak zaawansowana marskość wątroby, ostra i podostra martwica wątroby, toksyczne uszkodzenie wątroby, infekcje związane..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...rozpoczeto natomiast diureze forsowana i wlew isfrenaliny. w dniu 19 listopada zagoraczkowalam mialam ok 40st temp. stwierdzono dwustronne zapalanie pluc , tracilam przytomnosc majaczylam wlaczono mi antybiotykoterapie augmeridyn, odroczono wszczepienie stymulatora. zabieg wykonano 21..

Betaloc ZOK - czy ktoś z was to zażywa? - Str. 2

.. ...stopy, bo brałem jeszcze diuretyki, Lakeę i bloker kanałów wapniowych. Ten ostatni po kilku miesiącach wciskania stóp w za ciasne nagle buty odstawiłem bez zmiany w ciśnieniu. Dziwne,że prawie nigdzie się nie wspomina o spadku ochoty na seks. Tacy ludzie jacyś wstydliwi, czy co ? Alkohol..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...0/Concor COR 1 - 0 - 0 lub Diuresin SR.1 - 0 - 0.To powinno załatwić problem.Niestety w leczeniu nadciśnienia leki należy zażywać do końca życia. Witam serdecznie. Tez mialem problemy z nadciśnienie tętniczym na poziomie od 140/90 do nawet 180/100 i bralem rozne leki od izoptinu 40 po..

Powikłania zawału serca, kompresoterapia

.. ...unieruchomienie, naparstnica, diuretyki...? ) 11 ) powiklania zawalu ( obrzek pluc, blok III stopnia, wstrzas kardiogenny... ) jakiś test do rozwiązania : - ) Witam! Nie tam byle jakiś test : ) Poprawka z kardilogii i to już w poniedziałek! Jeżeli ktoś zna odpowiedzi na te pytania to..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 15

.. ...leki doszly: lozap i diuresin. ok lutego przestalem brac leki na zawroty i troche sie uspokoilo, skonczyly sie tez leki na cisnienie jednak ich brak szybko uzupelnilem bo zaczalem sie czuc zle. od ok miesiąca mam dziwne objawy: * duszność * zawroty głowy * czuje niepokój nie wiadomo czym..

Skaczące cisnienie i nerwica - Str. 2

.. ...i gardła. Wszystkie diuretyki zatrzymują mi wodę, co prowadzi do opuchlizny nóg, twarzy i duszności. Przez 4 lata brałam Accupro 20 i cały czas miałam kłopoty z zatokami: ciągły katar i trudności w oddychaniu przez nos. Laryngolog stwierdził, że powodem tego jest lek od ciśnienia. I tak..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...receptora aldosteronu, leków diuretycznych ( moczopędnych ) czasem leków inotropowo dodatnich ( zwiększających siłę skurczu mięśnia sercowego ). Dobór leków zależy od konkretnej sytuacji zdrowotnej chorego. Ostra niewydolność serca wymaga często podawania leków przeciwwstrząsowych lub..

Niskociśnieniowiec cukrzyk zawałowiec - mieszanka leków

.. ...Atrum Effox Vinpoton Diuresin sr Formetic Kasiu mam podobny problem ale z moją mamą 73 lata.Leki które miały jej pomóc doprowadziły do zatrucia organizmu i alergi. Jest nadciśnieniowcem ,choroba wieńcwa .żylaki.A leki każdy z innej półki .Czy któryś lekarz przejmuje się powikłaniami..

Inspra

.. ...chyba działa mniej * diuretycznie * niż spironol. - momentami czuje się całkiem nieżle.Jestem meteoropatka - ,latają nad nami fronty atmosferyczne - zmiany ciśnienia - ja także wówczas - * padam * . - ważne - sprawdzałam potas - wg. zaleceń po tygodniu - i jest w normie. Witam, może to..

Legi na nadciśnienie tętnicze

.. ...). Rano stosuję lek DIURESIN 1,5 mg, na noc PRESTARIUM oraz HYDROXYZINUM 10 mg. Najpierw lekarz zalecił mi dawkę PRESTARIUM 5 mg potem 7,5 mg a obecnie 10 mg. Ciśnienie rano w dalszym ciągu nie może się unormować. Robiłem badanie moczu, ale wyniki wyszły dobre. Jaka może być przyczyna?..

Leczenie nadciśnienia

.. ...pamiętam wiem że jest tam diuresin i jeszcze dwa. pozdrawiam paweł nie wierzcie facetowi. Jest dystrybutorem i po prostu chce wcisnąć ludziom jakieś badziewie Ja natomiast nie jestem dystrybutorem . Ale jeśli chodzi o soki ,to dla osób cierpiących na układ krążenia , korzystnym i o..

Problemy z nadciśnieniem mimo leczenia

.. ...kontaktu ) Bisocard 5mg i Diuresin SR , a doraźnie kiedy utrzymuje się wysokie ciśnienie łykam Furosemidum. Jednak w ostatnich tygodniach zbyt często * wyskakuje * mi wysokie ciśnienie. Dzisiaj rano o godz.9.00 miałam 173/115/75. Wzięłam Bisocard i Diuresin. O 11.00 miałam ciśnienie..

Cilan

.. ...lekarz zestawil Aldan, Diuresin SR i wlasnie Cilan w ramach politerapii i nie przydazyly mi sie zadne zaburzenia a ponoc o te dosyc latwo przy zlozonym leczeniu nadcisnienia złożone kuracje zdobywają sobie corz większe uznanie - problem tylko aby właściwie je dobrać Uwaga Gandalf to..

Leki w nadciśnieniu

.. ...na:Gopten,Concor COR,czy Diuresin SR .Są lepiej przyswajalne. bisocard jest lekiem zalecanym w leczeniu nadcisnienia pierwotnego powiazanego z niewydolnoscia serca, arytmia, przebytym zawałem serca. Nie jest zalecany w nadciśnieniu niepowikłanym gdyż wplywa na rytm serca i przy dluzszym..

Nadcisnienie - problemy z lekiem Codiovan

.. ...problemu. To co Pani uważa za bóle żylaków,to nie są żylaki,lecz ogólne bóle nóg.Lek Co - Diovan ma takie działanie uboczne,Ale skoro ma zły wpływ na leczenie,to zalecam Gopten , Diuresin SR 1,5 lub Indapen..

SIADH (zespół nieadekwatnego wydzielania wazopresyny) po SSRI/SARI

.. ...wydzielania hormonu antydiuretycznego ). jest to jeden z bardzo rzadkich ale bardzo niebezpiecznych dla życia działań niepożądanych SSRI ( i SARI ) i... - jak się okazuje również buspironu ( we wszelkich jego preparatach: Buspar, Spamilan ) - rownież doświadczenia własne. Mechanizm..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...innego słabego np. leku diuretycznego obniżającego ciśnienie. a mnie meczy odwrotna sytuacja: zbyt mala roznica miedzy skurczem a rozkurczem, czasem 30 jednostek i ponizej :( co to moze oznaczac. gajka ! miewam 100/80 ...95/75 ..i kardiolog która mnie leczy nie widzi w tym żadnych..

Pytanie o ciśnienie na tle nerwicowym

.. ...poprawe. Biore te kombinacje juz drugi miesiac i tylko raz zdarzylo mi sie miec cisnienie w granicach 150/100. Praktycznie zawsze mam w okolicach 115 - 125/70 - 75, nawet jak jestem lekko poddenerwowana...

Czy ktoś ma takie dolegliwości

.. ...zapisalam mi to polaczone z diuretykiem ( hydrochlorothiazide ) i teraz faktycznie cisnienie utrzymuje sie w normie. A, mam 43 lata i dwojke dzieci. Pozdrowienia i zycze sily do cieszenia sie maluszkiem i starszymi dziecmi tez : - ). Iwcia73 ja tez mam problemy z nadcisnieniem mam..

Tritace 10, od razu największa dawka?

.. ...działania 2 lekarstw np diuretyk + ACE inchibitor. Np Tertensif SR lub Tialorid + Tritace. Dawka 10mg to przecież dzienna dawka maksymalna. Po 2 - 3 miesiącach stosowania Tritace proszę sprawdzić poziom elektrolitów tj w szczególności potasu bo ten lek może wypłukiwać potas z organizmu..

Nadciśnienie nocne

.. ...uzywasz? pozdrawiam, marek diuresin - 1 tabletka rano, spironol - pół tabletki rano, sotaHexal - 3Xpół tabletki, xartan - 1 tabletka wieczorem. * diuresin - 1 tabletka rano, spironol - pół tabletki rano, sotahexal - 3xpół tabletki, xartan - 1 tabletka wieczorem. * czyżby reklama twoich..

LEK STOPRESS

.. ...nafaszerowany innymi lekami - Diuresin sr,Valsacor,Bisocard i to wszystko do zazycia w jednym dniu !!!! Czy to normalne czy nazywam sie słoń ????? Wera, czy ten Diuresin sr który wymieniasz to jest jakiś lek moczopędny itp.? Concor Cor to wiem,ze to odpowiednik Bisocardu, ale nie..