Dławica

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...dolegliwości przypominające ból dławicowy. Rozpoznanie zespołu Barlowa. Badania wykonywane w celu rozpoznania zespołu wypadania płatki zastawki dwudzielnej: ECHO serca ( widoczna jest fala niedomykalności w kolorowym dopplerze i tzw. efekt hamaka ); EKG - najczęściej prawidłowy, ale mogą..

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); postać klasyczna zapalenia mięśnia serca ( kardiomiopatia zastoinowa z zaburzeniami rytmu ); zapalenie mięśnia serca w postaci objawów ogólnych; zapalenie mięśnia serca przejawiające się zaburzeniami rytmu ( głównie komorowymi..

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...występuje u pacjentów z dławicą piersiową ( angina pectoris, dusznica bolesna ), może także być jej pierwszym objawem choroby niedokrwiennej u ludzi dotychczas zdrowych. W bardzo rzadkich przypadkach jest spowodowany przez inną przyczynę. Objawy zawału serca. Zawał serca objawia się..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...możemy określać jako dławicę piersiową. Lekami najczęściej wykorzystywanymi w chorobie wieńcowej są azotany ( nitraty ). Można stosować je doraźnie w celu przerwania bólu, lub również przewlekle w celu zapobiegania pojawienia się dolegliwości. Zanim jednak zaczniemy stosować leki typowe..

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...angioplastyki naczyń wieńcowych ( balonikowanie ). Czasami stosowany jest w okresie poprzedzającym angioplastykę u pacjentów z niestabilną dławicą piersiową. Przykładowy preparat: Reo Pro ( abciximab )...

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...disease, Angina pectoris, dławica piersiowa, choroba wieńcowa ) to objawowy okres miażdżycy naczyń wieńcowych. Spowodowana jest zmianami morfologicznymi w naczyniach wieńcowych lub naczyniach ich odgałęzień. Choroba niedokrwienna serca to ostre lub długotrwałe pogorszenie czynności serca..

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

.. ...choroby niedokrwiennej: dławica piersiowa stabilna ( angina pectoris stabilis ), dławica piersiowa niestabilna ( angina pectoris instabilis ), zawał serca ( infarctus cordis ) i nagła śmierć sercowa. Narastanie blaszki miażdżycowej w świetle naczynia powoduje jego zwężenie a co za tym..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...funkcji rozkurczowej Dławica 60 zmniejszona rezerwa wieńcowa, choroba drobnych naczyń Niepełna utrata przytomności 50 nawet w spoczynku Szybkie narastanie tętna na tętnicy szyjnej 90 - Ton lewego przedsionka 50 - Szmer wyrzutu lewej komory 60 - Badania dodatkowe w kardiomiopatii..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...jest ograniczona do ): dławica zawał serca zapalenie osierdzia rozwarstwienie aorty wypadanie płatka mitralnego nadciśnienie płucne ostry zator tętnicy płucnej kurcz przełyku ból ściany klatki piersiowej choroba wrzodowa zapalenie trzustki. Podział lokalizacyjny bólów. Zamostkowy: ból..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. Ból w klatce piersiowej może towarzyszyć wielu jednostkom chorobowym. Poniżej wymienionych i pokrótce opisanych jest tylko kilka. W przypadku bólu w klatce piersiowej kluczowe jest wykluczenie jego kardiologicznych przyczyn. Przyczyną może być choroba wieńcowa serca. Zawsze należy też wykluczyć zawał serca,..

Ból serca

Ból serca

.. Ból serca jest potocznym ogólnym często trudnym do dokładnego zdefiniowania. Zaburzenia rytmu serca, skurcze dodatkowe, bloki przewodzenia z występowaniem pauz są często określane przez pacjentów jako uczucie wyrywania się serca z piersi , kołatania serca czy wrażenia zamierania serca . Ponieważ sam ból jest..

Diltiazem (Blocalcin, Dilzem, Dilocard, Diltiazem, Oxycardil)

.. ...powodzeniu stosowany w dławicy Prinzmetala. Blokery kanałów wapniowych są również stosowane w leczeniu napadów migrenowych ( obecnie uważa się, że jednym z zaburzeń leżących u podłoża migreny są skurcze naczyń mózgowych ). Ewentualne poważne działania niepożądane diltiazemu występują..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...manifestuje się silnym, dławiącym bólem w klatce piersiowej, promieniującym do lewego barku lub żuchwy, z towarzyszącym lękiem przed śmiercią i często także z dusznością. Czasami ból promieniuje do nadbrzusza lub ból w nadbrzuszu występuje jako jedyny objaw. Taką sytuację nazywamy maską..

Dławica Prinzmetala

.. Dławica Prinzmetala ( angina Prinzmetala ) jest to postać choroby wieńcowej serca, w której dolegliwości bólowe nie wynikają ze zmian miażdżycowych obecnych w tętnicach wieńcowych serca ale są wywołana skurczem tych tętnic. Przyczyny występowania skłonności do kurczenia się tętnic wieńcowych nie są znane,..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...duszności ), uczucie dławienia się, ból w klatce piersiowej, ból brzucha, zawroty głowy, czasem występują omdlenia, dreszcze lub uderzenia gorąca, wypaczone wrażenia czuciowe ( parestezje: wrażenie pieczenie, biegających mrówek , itd ). Jeśli tego typu objawom wegetatywnym towarzyszy..

Mostki mięśniowe

.. ...odczuwane w postaci bólu dławicowego pojawiającego się przy wysiłku. Mostki mięśniowe stwierdza się u około 1/4 osób zmarłych poddanych padaniu sekcyjnemu. Przyżyciowo obecność tej anomalii potwierdza się przy pomocy koronarografii lub ultrasonograficznego badania wewnątrznaczyniowego...

Objawy ze strony serca w twardzinie układowej

.. ...powikłaniem uogólnionej postaci twardziny jest nadciśnienie płucne, dotyczy około 1/3 chorych. U części chorych obserwuje się niedomykalność zastawki mitralnej oraz objawy ostrego zapalenia osierdzia...

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...także tzw. niestabilnej dławicy - określanej również jako stan przedzawałowy. Jednak według danych zebranych na podstawie leczenia 15 tys. chorych - z polskiego rejestru PL - ACS - w przypadku najcięższego zawału z uniesieniem odcinka ST, wewnątrzszpitalna śmiertelność kobiet wynosi..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...się zespół wieńcowy, dławica piersiowa czy atypowy ból. Ogółem z powodu choroby wieńcowej umiera około 24 proc. mieszkańców krajów Unii Europejskiej - mówił prof. Andrzej Rynkiewicz z Akademii Medycznej w Gdańsku, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W ostatnich latach -..

Szampan może korzystnie wypływać na serce i układ krążenia

.. ...stosowanej przez chorych na dławicę piersiową polega właśnie na zwiększaniu produkcji tlenku azotu w tętnicach. Poza tym, polifenole obniżają aktywność enzymu o nazwie metaloproteinaza 9 ( MMP - 9 ), która m.in. uszkadza ścianki naczyń i nasila procesy zapalne, a przez to może się..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...Strasznie złe zamopoczucie, dławienie w piersi, kołatające serce, słabość. Wizyta u kardiologa, EKG ( badania krwi - elektrolity w porządku ) i stwierdzona arytmia nadkomorowa. Zalecona ablacja a na początek leczenie Biosotal 40 mg dwa razy dziennie, od którego podobno nie uwolnię się na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 46

.. ...się b. często do tego dławi mnie i ściska w klatce prawie cały czas. Jest mi ciągle słabo , ciągle mam wrażenie że zaraz zemdleję. Kardiolog kazał nauczyc się z tym życ, tylko jak?. Pozdrawiam . Jowita. do pana doktora mam pytanie mam avnrt opis holtera rytmzatokowy 43 - 170/min sr 74..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 51

.. ...temu uczucie słabości, dławienia i mroczki przed oczami. Cała noc nie spałam, próbując się uspokoić , walcząc z nieprzyjemnym uczuciem, ze kolejny atak może się pojawić w każdej chwili. Wykańcza mnie psychicznie to, że już sama nie wiem, co jest prawdziwe, a co jest wynikiem nerwicy. Mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 18

.. ...zaraz coś mi się stanie, dławi mnie w gardle, boję się zostawać sama ( a niestety muszę być z dzieckiem w domu, a mąż pracuje ), nocami nie mogę spać, ciągle jestem zmęczona i zła, nic mnie nie cieszy itp. Myślę, że większość z Was to zna....Jakiś miesiąc temu brałam przez 2 tygodnie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 37

.. ...i nagle zaczęło mnie dławić w gardle, dopadł mnie słynny globusik, momentalnie zaczęłam się dusić, myślałam, że już po mnie... Resztkami sił zadzwoniłam po mamę. Zawiozła mnie do szpitala. W drodze straciłam jeszcze czucie w rękach, które po kilku minutach po prostu mi... wykrzywiło!..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 42

.. ...przy wyjściu z domu, dławienie w gardle z każdą chwilą spędzoną dłużej poza domem, lęk przed zostaniem samej nawet na pare minut, panika przed snem, że się nie obudzę, ciągłe uczucie zmęczenia, mdłości, uczucie wiotkich mięśni, brak apetytu to już było nie do wytrzymania. Odliczałam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 112

.. ...mdłości,to przykre uczucia dławienia i niepokój.Jego drażliwość i nadpobudliwość przenosi się na mnie i moje dzieci.Są już dorosłe i próbują się odcinać od niezdrowych emocji ojca.Tylko ja jestem jak kukła,mam jakąś blokadę i pozostaję wciąż w tym kręgu.Kiedy to się skończy?! Witam jak..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...zwłaszcza pod lewą piersią ( dławinie ) przy tym zaburzenia żoładkowe??, jakieś pokarmowe bo mam wrażenie że w tym miejscu zbierają mi się gazy i po naprężeniu np. mięśni brzucha czy klatki piersiowej następuje ich połowiczne uwolnienie. Chciałem się was zapytać czy któs z was ma coś..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...powiedziec bo gula w gardle dławila moje slowa.jak wyszlam to wybuchnelam placzem,nie tak to sobie wyobrazalam,nie tak mialo byc,operacja miala mu pomoc a tu taki stan.grunt to sie nie zalamywac i wierzyc do konca ze bedzie dobrze,bo przeciez musi byc dobrze,to w koncu moj tata i jakby..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 15

.. ...oszalałe , mówią też o dławicy Prizmenthala, Nie wiem czy żyć bez tego i brać cordaron - truciznę czy wszczepić.Pozdrawiam grąco!! Mi cordaron wcale nie pomaga.Nie masz czego sie bac przy wszczepieniu to nie boli ale bedziesz miec pewnosc ze to Cie napewno uratuje od migotania.To zneczy..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 3

.. ...uczucia przeskakiwania i dławienia przy niemal każdym skurczu, odczuwam ciągłe osłabienie, zawroty głowy, nogi * z waty * , uczucie odpływania, tak jakbym miała zemdleć, co kiedyś się zresztą zdarzyło. Zaproponowano mi ablację, bo moja arytmia daje przykre dla mnie objawy i często..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...że to mogą być bóle dławicowe, utrata wzroku nie całkowita ale widzę tak jak bym otworzył oczy pod wodą, drgawki pod lewą łopatką oraz drgawki powieki, podwyższone ciśnienie skurczowe. Takie męczą mnie objawy najlepsze jest to że lekarze twierdzą że mi nic nie jest. Badanie robię sobie..

Niedoczynność tarczycy - Str. 12

.. ...potliwośc i potworne dławienie w gardle włacznie z jadłowstrentem.Co dwa mieiące robiłam tsh było okej .W listopadzie wynik byl 1,8.Dzisiaj odebralam wyniki i 0,989.Zaczełam brac spowrotem lek ponamowie lekarza ale po wzieciu go mam spowrotem potworny scisk jakby krtani potliwośc drzenie..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu - Str. 2

.. ...czuje uczucie takiego dławienia. Tez miałam robione badanie i podobno wszystko ok. A to jest takie okropne i potem sie mysli ze sie zatrzyma i juz nie ruszy. nie jest to uczucie jak przy dodatkowych skurczach, nie mam po tym tego mocnego uderzenia tylko poprostu zaczyna znowu bic. A moze..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...zapobieganie napadom dławicy piersiowej. ja czuję się tak w zasadzie codziennie jak ty jest to sytuacja bardzo stresująca ponieważ nie można racjonalnie funkcjonować Witam! zastanawiam się od pewnego czasu czy w moim przypadku nerwica nakręca objawy typu - arytmia serca, zawroty głowy,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 42

.. ...równowagi, nagle czuję taki dławiący ucisk w mostku, jakby na chwilę przestało mi bić serce. To uczucie, jakbym zapadała się w siebie. Trwa moment, ale niepokoi mnie to. Nie biorę żadnych używek prócz słabej kawy ( i tę czasem odstawiam ). Żadnych leków, ciśnienie ok. Pozdrawiam Witam,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 119

.. ...mnie to poddenerwowanie dławiło... Leki jak na razie 4 dzień biorę ( i to dawkę na rozpoczęcie czyli pół tabletki ) więc jeszcze jest chwila zanim się rozkręcą... Ehhh... A teraz to w kimę ( mam nadzieję że zasnę i prześpię nockę bez ataku czy innych problemów ). Życzę miłego dnia..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 132

.. ...stoi w gardle i mnie dławi az czasami tak jak by mi sie odbic nie chciało i od czasu do czasu na wymioty ciągnie ogolnie to ciezko mi sie oddycha nie mam jeszcze wszystkich badan porobionych w dalszym ciągu czekam na terminy ale cały czas słysze to nerwica a ja jak czekam na jakies..

Kołatania serca, to nerwica?

.. ...Przeczytałem też artykół o dławicy piersiowej czy ta choroba też może się tak objawiać. Właśnie dzisiaj stwierdzono u mnie wpw pochodzenia naczyniowego. Miałam wykonany test pochyleniowy w Warszawie na Wołoskiej. Wcześniej robiono mi stymulację przezprzełykową, ale wynik był..

Wypadnie płatka zastawki mitralnej a alkohol

.. ...pulsik galopuje, albo dławi się i ... przegrywamy Co pomaga? Szybko działające benzodiazepiny - np. alprazolam, coś z b - blokersów ( propranolol albo metokard jeśli były używane ) albo jeśli RR niebezpiecznie zwyżkuje to kaptopril pod ozór i luz. Tu tkwi jednak pułapka, bo nie jest to..

Dodatkowe skurcze - Str. 12

.. ...czasem lekkie pieczenie, dławienie, gorąco. Fuj, nieprzyjemne!!! Ewka, jak leci? Skurcze żywcem nas nie wezmą! Dziś jasłam pierwsze truskawki, mniam, mniam, mniam. A i tak najlepsze są chaława, krówki i żółty ser ( gdy to jem, cholesterol mam w nosie ) Pozdrawiam Was serdecznie, do..

Dodatkowe skurcze - Str. 35

.. ...bardzo mocno odczuwam jak dławienie chwilowe w gardle i tak jakby ktoś moją klatkę piersiową na bardzo krótki moment podłączył do prądu. Na pewno przy tym skacze mi ciśnienie od razu bo mam czasami wrażenie że na chwile tracę siły. Cudem dzisiaj czuję sie lepiej bo nie odczuwam wcale ale..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...objawy, jak: duszność, ból dławicowy za mostkiem, zawroty głowy, wymioty, oddanie dużej ilości moczu, nagłe zasłabnięcie lub utrata przytomności * Alicjo wiesz mam sąsiada który ma artymie i wcale by o tym nie wiedział gdyby nie badania jak sie przyjmował do pracy lekarz wysłóchał to..

Dodatkowe skurcze - Str. 54

.. ...głowy, kamień w klatce dławienie w gardle, niepokój BRR. Dosć tego miauczenia, trzymajcie się, damy radę. dobranoc Witam ! widzę Sylwka ,że nadal nie bardzo się czujesz ...idż na zwolnienie i odpocznij plisss! witajcie wszyscy,do~panna~: co do wiadomosci o dodatkowych itp mnostwo jest..

Złe wyniki EKG

.. ...niekiedy podobne objawy z dławieniem się serca...zaznaczam, że również miałem robione badania holter, wysiłek i usg serca...wszystko w normie i nic nadzwyczajnego nie ma...Nie wiem czy to choroba czy osobnicza przypadłość, ale pojawia się od czasu do czasu...czyli czasem szaleńcze..

Dyskomfort w kaltce piersiowej

.. ...zlokalizować.Występuje lekkie dławienie w gardle, wydaje mi sie ze lekkie podwyższenie tętna, ogólnie ból występuje w różnych miejscach klatki piersiowej. Nie jest związany z wysiłkiem fizycznym ( nie moge znaleść żadnej prawidłowości co do momentu występowania ).W 99 % zaczyna się..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...ulice.Duszności , uczucie dławienia w gardle itp itp itp. Nabawiłem się jej w związku z kobietą z którą kiedyś byłem . przeszłem 2 rozstania, ciężko to przeżyłem , podziałało to na mój organizm jak szok.Powiem tak że przy silnej nerwicy - żadne tabletki nie pomagają. Dopiero kiedy po..

Dziwne mijajace bóle serca

.. ...na to wpływ.bóle sĄ dławiĄce, uciskajĄce,chwilami czuć ulgę.prowadze zdrowy tryb życia,żadnych nałogów,ćwiczyłam regularnie na siłowni, ale lekarz mi tego zabronił,teraz ćwiczę żadziej ale bóle powróciły.pozdrawiam serdecznie ( unikajcie stresu! ) Witam! Czy kiedykolwiek miałes robiony..

Prince metal (skórcze tętnicy)

.. ...Wyczytałem że są to objawy dławicy piersiowej. - Czy może to być spowodowane nie odpowiednimi dawkami lekarstw albo zbyt niskim poziomem cholesterolu. - Czy raczej nawrotem choroby albo może zarastaniem stentu. Proszę o wypowiedzi osoby o podobnych doświadczeniach i osoby które się na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 13

.. ...okrpony ból w klatce, dławienie, kołatanie, drżenie rąk, sama już nie wiem jaka jest przyczyna, ale bardzo sie wtedy boję, nie wiem jak pomóc Tobie sobie i innym bo to chyba jest duży problem. Ja podobnie mam dziecko, dobrego męża , pracę ale sporo też w życiu przeszłam i może to teraz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...pleców, a czasem do szyi, dławiąc mnie przy tym w gadle. No i do tego mam: EKG prawidłowe, rytm zatokowy miarowy, ciśnienie średnio 120/60 ( albo nawet niższe ), puls w granicach 60 - 80, badania krwi podobno wzorowe. No cóż...wiem, że to nerwica, ale nie potrafię z nią walczyć...za..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 51

.. ...czasami wieczorem ( dławienie w gardle , bóle serca różnego rodzju, duszności, brak apetytu, drętwienie kończyn, bóle kręgosłupa, ucisk z tyłu głowy, ciągła seność, brak ochoty na wszstko, zabużenia równowagi, ciagłe bóle brzucha itp. ). Postanowiłem że udam się do kardiologa którego tak..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 53

.. ...paniki, duśzności, jakby dławienia w klatce piersiowej. I kupe innych objawów, które zostały tu już opisane, na zmianę. RAz lepiej raz gorzej. Wzywałam setki razy pogotowie, miałam robione chyba z milion razy EKG, USG serca, holter itp. Biorę leki na serce: atenolol 0,25 mg dwa razy..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...Rozwarstwienie charakteryzuje się dławiącym , z niczym nie porównywalnym dziwnym bólem w tętnicach szyjnych , z towarzyszącym mu panicznym strachem . To jest tak duże ryzyko , ( nie wiem jak rozległy jest u Pani ten tętniak , czy nie wymaga np. wymiany całego łuku z re - implantyacją..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 14

.. ...czyli przedewszystkim dławice piersiową. Ma nas umówić na badania w Dąbrowie Górniczej a pózniej na zabieg w Katowicach. Bardzo sie martwimy i obawiamy tego zabiegu. Przeczytałam już mnóstwo artykułów na ten temat i sama nie wiem co myśleć tak różnie jest to postrzegane i tak różne są..

Dziwne skurcze w przełyku

.. ...dodatkowo właśnie takie dławiące odbicia serce albo bardzo szybkie ttętno potem jestem słaba i nawet aż dreszce mam lub w nocy mnie dławi i się zrywam oczywiście do tego dochodzi strach że niewiadomo co sie dzieje. ekg już robiłam i jest ok. Super że nie jestem sama z takim problemem. Ja..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 54

.. ...mi nie służą ( bóle dławicowe ) a na ciśnienie słabo i krótko działają. Teraz mam dołożony lek, ale skutek prawie żaden. W obwodzie czyli za dwa tygodnie mam ewentualnie wejść z innym. Mnie ciągle męczy myśl, że powodem wysokiego ciśnienia skurczowego jest * coś * . Na kompleks badań nie..

Ramipril

.. ...częstość i nasilenie bólów dławicowych. Nie zaburza czynności węzła zatokowego, przewodnictwa przedsionkowo - komorowego, czasu refrakcji, nie działa inotropowo ujemnie. Stosowana w zalecanych dawkach nie wpływa na wielkość filtracji kłębuszkowej, zmniejszając opór przepływu przez..

Nerwica przełyku wyleczalna?

.. ...spokojny jest i często się dławie jedzeniem co za tym bardzo mało jem i często jestem głodny. Jedzenie musze rozcieńczac popijając wodą ale i tak jest ciężko. Mam lęki przed przełknieciem jedzenia...Trzymam długo w buzi jedzenie za nim po trochu połkne, każde przełknięcie jest dla mnie..

Zawał serca a przeziebienie

.. ...dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); * postać klasyczna zapalenia mięśnia serca ( kardiomiopatia zastoinowa z zaburzeniami rytmu ); * zapalenie mięśnia serca w postaci objawów ogólnych; * zapalenie mięśnia serca przejawiające się zaburzeniami rytmu ( głównie..

Duszenie się - Str. 19

.. ...gorsze są te duszności i dławienia. Ty też je masz? Jak tak to jak sobie z tym radzisz? Jak możesz to napisz mi co pokazał Twój holter i jak sobie radzisz na co dzień ze swoimi problemami np. w pracy. Gorąco pozdrawiam. Jowita. Witaj Jowito! Taka dawke blokera bralam rok temu od stycznia..

Duszenie się - Str. 32

.. ...od tego czasu dusi i dławi mnie w klatce piersiowej. Okropnośc, kiedy to wreszcie przestanie mnie nękac. Zauważyłam też że czasami ciężko mi się przełyka, jakbym miała spuchniętą krtań ( byłam u laryngologa w zeszłym tygodniu i jest wszystko ok. ). Czy to też mogą by objawy nerwicy? Są..

Duszenie się - Str. 39

.. ...coraz bardziej mnie dławi.. im mniej mogę nabrac powietrza tym bardziej sie denerwuje i coraz bardziej sie dusze.. nie wiem co mam robic w takich sytuacjach i co to moze byc Dag. To jest to co ma tu każdy z nas i nazywa się nerwica lękowa. Niestety choroba jest strasznie długa i męcząca...

Duszenie się - Str. 43

.. ...laryngologa jeśli chodzi o dławienie w gardle ( problemem może być żąłądek, który w pracy ze stresem powoduje te objawy ), USG tarczycy ( ale że w zeszłym roku robiłam badania i wyszły ok, lekarz wyklucza tę przyczynę ). Więc generalnie po wstępnej ocenie wyszła jak nic: nerwica. Miałam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 343

.. ...wydawało ze mnie coś dławi w dołku, tetna juz nie zmierze bo co mierze to dopiero mi przeskakuje tylko czemu tak dziwnie mi sie robi w tym łębie jak chodze i cos robie wtedy zaraz mam mysli ze sie wywale i mnie tak jakos w tek klacie ciagnie wrrrrrrrrrrrrrrr kupiłam sobie magnez do..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 412

.. ...tam wielką gulę, takie dławienie. Zauważyłam że boję się też przebywania wśród dużej grupy obcych ludzxi... bo wtedy czuję takie straszne spięcie, duszno mi, cieżko mi się oddycha i piecze mnie w klatce. Wiecie co, mam jakąś fobię odnośnie chorób i śmierci... zaczynam sie źle czuć, kiedy..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 453

.. ...gniecie ściska i wogóle dławi jakoś i co wstane czuje ze mnie tak ciagnie i ze zaraz mi przeskoczy, a tak fajnie wczoraj było. Jetsem załamana. ; - ( ( Małgosiu życzę Ci samych przyjemności na praktykach!!! Dzięki za piękny opis!! Zuziu trzymaj się i nie mysl tyle o seruchu.!! Ale czy to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1194

.. ...Zaoważylam że od tygodnia nie dławię się jedzeniem i piciem , asentre biore juz miesiąc i działa . Wreszcie jem poza domem i nie boję sie że się udławię . Mocno wszystkich ściskam ! witajcie kochani u mnie ciut lepiej z brzuchem ale i tak zle sie czuje nie bede was zanudzac bo macie..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 4

.. ...promieniujące do szyi, bóle dławicowe do złudzenia przypominające zawałowe. I co - przypomina Wam to nerwice. Na pewno. Sama doszłam przy pomocy banalnego testu z apteki - że mam zakażenia helicobacter pyroli. I prywatnie że mam przewlekłe zapalenie nerek i kamice. Co razem dawało takie..

Wypadanie płatka mitralnego

.. ...piersiowej, ścisk, uczucie dławienia, które nasila wysiłek lub jakieś ruchy to norma. Pojawienie się ataków paniki napewno znacznie nasila te objawy i w moim przypadku kardiolog przypisał mi płyn na uspokojenie nerwów który mi pomógł. Twoje skoki ciśnienia i pulsu świadczą że twój układ..

Nerwica w ciąży - Str. 130

.. ...się jazda,zaczęło mnie dławić raz za razem ( za każdym razem wtedy czuję potrzebę zlapania oddechu ) Nie miałam ostatnio aż tak wielu tych skurczy,boję się co będzie dalej. Od razy poty na mnie wystąpily...Teraz trochę lepiej ale czuję się slaba i w głowie jakos dziwnie jakby boleć..

Nerwica w ciąży - Str. 235

.. ...kręci się w głowie lub dławi w gardle. Miewałam też zaburzenia widzenia ( drżał mi cały obraz przed oczami lub miałam wrażenie, że widzę jakby przez mgłę ) uczucia drętwienia, mrowienia a nawet swędzenie zmuszające do drapania ( zwykle twarzy ). Mogłabym tak wymieniać i wymieniać... To..

Straszny lęk przed śmiercią, myślałam że umrę

.. ...zjadalo czuje uczucie dławienia się ... jak jem czasem musze wypluc bo nie moze przelknac, w uszach mnie strasznie momentami boli kuje... Boje sie isc do lekarza bo bawiam ze on mi nie uwierzy :( Karinko - nie bój sie lekarzy ,to oni są fachowcami od ustalania przyczyn naszych..

Skurcze dodatkowe gromadne - Str. 2

.. ...nie, wtedy * tylko * dławi, dusi i ma się wrazenie że to już nie wróci na wlasciwy tor ..taki bezład zupełny, a to dlatego że nakładają się pewnie skurcze dodatkowe, ale o jakiej etiologii ? , oraz odstępy są niemiarowe... Do tego doszły w większej ilości gromadne dodatkowe z byle powodu..

Ból tętnic szyjnych

.. ...czego to wynika,czy to dławica,czy tak wyglądają bóle wieńcowe? Facetowi chyba we łbie się coś pomieszało jak bezpodstawnie wypisuje antybiotyk.Pochwal sie ile za niego zapłaciłaś.Myślę że dali mu łapówkę i różne trucizny przepisuje.A co do moich teorii: nie moge tego zagwarantować że..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 56

.. ...mam wrażenie duszenia, dławienia, jakiś ból w klatce piersiowej...jakoś daje radę, ale nie mogę do końca pozbyć się tych objawów i chyba zawiedszę kuracje na katar..wolę męczyć się z katarem niż z nerwicą...z tego co czytałam były jakieś nieporozumienia ale chyba wszystko już ok?? ja do..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 11

.. ...restauracjach, ja się wtedy dławię, i jestem tak strasznie zablokowana, chce mi się jesć a nie mogę. Byłam też na trasie do Morskiego Oka, trasa super, ale dużo tłumów i co ktoś nas mijał ja myślałam, że zaraz coś mi się stanie. Ale nic się nie stało i były nawet momenty, że zachwycalam..

Jakie macie odczucia gdy mówicie że wam serce na moment staje?

.. ...czuje wtedy takie jakby dławienie i od razu robi mi sie słabo, a pozniej to juz stres bo normalnie to człowiek nie słyszy bicia swego serca ja to samo co ty tylko jeszce mnie porzadnie przydusza ( nie moge zlapac oddechu ) a jak to przejdzie to ciezko oddychac i nerwy i serce szaleja ja..

Bardzo szybkie tetno - Str. 3

.. ...w leczeniu stabilnej dławicy piersiowej, która powoduje ból w klatce piersiowej, gdy leki z grupy beta - adrenolityków ( atenolol, propranolol, metoprolol stosowane w nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach rytmu serca, dławicy piersiowej ) są nieodpowiednie. Czy przypadkiem nie dostałem..

Objawy nerwicy serca (i innych)

.. ...„ciała obcego”, dławienie w gardle i jakby pulsowanie gardła z rytmem serca ( serce wtedy mocno kołata ). 4 )Nieznośne duszności i niemożność wzięcia pełnego oddechu. 5 )Ogólne rozdrażnienie i nerwowość – większe niż kiedykolwiek. 6 )Lęk występujący gdy..

Koronografia w wieku 68 lat,czy to bezpieczne?

.. ...rozpoznano niestabilną dławicę piersiową,nadciśnienie tętnicze i stan po pourazowym krwawieniu wewnątrzmózgowym( 2008 ).Proszę o odpowiedź czy ten zabieg PTa nie jest zagrożeniem życia w ojca przypadku.On nie chce się zgodzić na zabieg.Dziękuję i pozdrawiam chyba tata zdaje sobie sprawe..

Wyniki echa serca po zawale

.. ...dolnych. Bez dolegliwości dławicowych. HR poczatkowe 85/min, HR max 125/min, HR końc. 70/ min. RR początkowe 140/90, RR ,max 180/80, RR koncoqe 110/70. W trakcie badania na szczycie wysiłu nieznaczne uniesienie ST w bliźnie pozawałowej. Proszę o objaśnienie w jakiej kondycji jest moje..

Powracający ból mostek szyja

.. ...anadciśnienie oraz objawy dławicowe ( zapobiega zatorom ) i w związku z tym zastanawiam sie czy go odstawić gdyż boję się ze moga to być objawy wieńcówki :( Dodam jeszcze iż miałem robione badania krwi i moczu i wszystko poza ciałami ketonowymi ( 150 ) wyszło w normie ( cholesterol też )..

Ból w klatce i lewej reki oraz pleców po lewej stronie

.. ...lewa łopatką,uczucie dławienia,duże kłopoty z oddychaniem,bardzo szubkie męczenie się,duże zawroty głowy szczególnie w pracy czasami to aż się zataczam,zupełny brak koncentracji - pustka,kłopoty z pamięcią nieraz,mrowienie w łydkach,ucisk w skroniach i uszach oraz szum -..

Dławienie w gardle, uczucie opuchlizny i fobie

.. ...Dzisiaj znowu to samo dławienie w gardle zauwarzyłam jednak ze jesli jestem w ruchu cos robie jestem na powietrzu nic mi sie nie dzieje natomiast jesli tylko usiąde znowu sie zaczyna gardło puchnie,zaraz z nerwów podwyższa mi sie ciśnienie i jest jeszcze gorzej...:( Ewa jestem na ten..

Stenoza i zwapnienie płatków zastawki aortalnej

.. ...występować też bóle dławicowe związane z niedokrwieniem przerośniętego mięśnia sercowego. http://www.epacjent.pl/artykul.php?idartykul_rodzaj=0&idartykul=604 poza tym masz niedomyklaność zastawki ii stopnia. Poaza tym wymary serca ok - masz strsznie dużą różnice miedzy prawą i lewą..

Komorowe zaburzenia rytmu, tachykardia, ona 27 lat - Str. 2

.. ...uczucie jakby serce się dławiło i nie mogło zabić normalnie, tylko się tak dusi. No nic, piję magnez, biorę leki, moze za tydzień, dwa mi się polepszy, jeśli ie ide znowu do lekarza. i masz racje * wuwu * każdy inaczej odczuwa - bo każdy z nas jest inny ..leki trzeba brać żeby móc jakoś..

Uczucie dławiącego uskoku serca...

.. ...długa : ) Dzieki za odpowiedzi, właśnie w tym sęk że jak mam holtera a miałam już trzy razy to wtedy zawsze dobrze się czuję i bądź tu człowieku mądry. A czy podczas ruchu też masz te skurcze komorowe?..

Niskie ciśnienie, wysoki puls spoczynkowy.

.. ...one w sposób jakby się dławiło. Występuje to kilka razy dziennie, bez powodu, jak również nasila się przy stresie. Również nauczyłam się z tym żyć. Choć było to trudne, bo miałam wrażenie, że serce przestaje mi bić i zaczynam się dusić. Biorę leki antykoncepcyjne, jednak cudowny..